Voorburg in beroep tegen bus-regeling Burgerlijke stand Reineveld wijkt voor leraren Visserij berichten 'Het mes aan twee snijdt kanten' Rijk betaalt deel van promenade Herenstraat Ds. Schuurman (Lisse): 'een jongste bediende' Politiebureau Sassen heim dag en nacht open a Rufusopnamen in Nieuwkoop Welfare-verkoop Rode Kruis Vlootmutaties Weekoverzicht CCWS Ook in Leiden aktiecomité tegen jeugdwerkloosheid Service voor bejaarden in Nieuwkoop Gemeentebeleid is gericht op meer bestemmingsplannen Madesteinweg open Blauw-Zwart wil fiks bedrag lenen voor uitbreiding TROUW KWARTET DINSDAG 29 OKTOBER 1974 VOORBURG B. en W. van Voorburg zijn van mening, dat tegen de nieuwe 3 november ingaande regeling van het lijnennet van de NZHVM en de HTM bij de Kroon beroep moet aangetekend worden, omdat door deze nieuwe regelingen het openbaar vervoer in de ge meente Voorburg in het gedrang dreigt te komen. Men is van mening, dat door het vervallen van lijn 25 op het tra jectgedeelte Den Haag Centrum- Voorburg 't Loo en invoeging van bus 48 de verbinding tussen het oudere deel van Voorburg en Leid- schendam (waar Antoniushove en Leidsenhage gelegen zijn) verslech tert. evenals de verbinding tussen het oude Voorburg en Essesteijn. Bovendien komt bus 48 in Den Haag op de Turfmarkt uit. terwijl lijn 25 een betere verbinding met het centrum van Den Haag bood. Wel geeft men toe dat de bewoners van Essesteijn en rond de Mgr. van Steelaan erop vooruitgaan en dat de doortrekking van lijn 26 naar Damsigt ook een verbetering ge noemd mag worden, maar het ou dere deel van Voorburg rondom de Parkweg gaat er niet op vooruit, vandaar het beroep bij de Kroon. Voorlopig evenwel zal dit beroep geen opschortende werking hebben, m.a.w. op 3 november gaat de nieu we regeling in. maar men hoopt in de toekomst tot een betere regeling te komen. HIftn VOORBURG Wethouder drs. T. Spaan heeft in de commissi) voor economische aangelegenheden meegedeeld dat de besprekii - gen aan de gang zijn over de promenade in de Herenstraat, waai bij de ondernemers door het rijk gesubsidieerd zouden worden u het zgn. luifelpotje. DEN HAAG Bevallen: E A Reijman- Ga 11 aard z. M H A Mulder-van Dort z. A G Duiveman-Schokker z. J M Teeuwisse- Nooljen d .L Labldi-Abdelll d. W J Kor- ring-Poorter d. M M van der KlelJ- Slmons z. B J Korving-Vrolijk z. H S J Verheljdt-Wanders d. A W MMarcusaen- Wammes z. A J FBerger-de Groot z. J W Josephus Jltta-Brouwer d. Bh Ramdas- Surejballe z. C Martlnus-Lange z. A Kwappenberg-Baars d. K KromkampCam- meraat 2 x z. G C Bogers-de Roode d. M Wlekmeijer-Voorn z. F Th Raaphorst- Lemmers d. L S Tevreden-Raghoebier d A H van Maren-Bokstetn d. S Nanhkoe- stngh-DIrghpal d. H Eerhart-du Chatlnier z. M I Soeteman-Hofland d. M H Hots- ma-Brand* z. H E Verhelj-Hermsmeyer z. NIEUWKOOP Nieuwkoop is de zer dagen de plaats geweest, voor opnamen van de nieuwste Neder landse speelfilm 'Rufus'. die wordt uitgebracht door City-Cinetone en waarin de hoofdrol wordt gespeeld door Rijk de Gooijer. met als te genstander Cox Habbema. Voor de scène, waarin 'Rufus'. gespeeld door Rijk de Gooijer. een ontmoeting forceert met 'Lllllane' (Cox Habbe ma) was gekozen voor de super markt van A. v. d. Marei. Voor de opnamen waren meer dan twintig medewerkers nodig die enkele uren doende waren met camera's, lam pen en geluids-apparatuur. De pro ducer is Samuel Meyerlng, die ge assisteerd wordt door Tom Man- ders. zoon van de onvergetelijke gelijknamige vader. De scène in Nieuwkoop, waarvoor ook nog opnamen worden gemaakt In het centrum, zal in de film slechts drie minuten duren. Naast de hoofdrolspelers verleende ook de Nieuwkoopse Ankie van der Weijden medewerking. Zij is één van de casslères van de super markt. LEIDEN Deze week is er ln het Rode Kruis gebouw, Morsweg 186 te Leiden een tentoonstelling annex verkoop ten bate van het welfare werk Rode Kruis. De welfare heeft als taak zieken en gehandicapten een prettige en zin volle bezigheid te verschaffen in de vorm van aangepaste handenarbeid, waarvan het resultaat op deze ten toonstelling is te zien. Dit is tevens een bijzonder geschikte gelegenheid om alvast St. Nicolaas-cadeautjes uit te zoeken. De toegang ls gratis en geheel vrijblijvend. Donderdag 31 oktober van 7 tot 9 uur en vrijdag 1 november van 2 tot 5 uur. P J W Pronk-van den Berg z. J van Rooljen-'t Mannetje d. Sharifan. e v Abdul Hakim d. Chr L Th de Kort- Spanjaard d. L Kru!-de Vries z. L Krul de Vries z. P H E Bijsterbosch-Voorham d. N L ten Haaf-de Bruin d. H C Satter- Krouwel d. Overleden: Basile Cyparls man van Ma ria C L van der Marei 27. Johan Tljssen geh gew met Agatha M Trecbusch 77. Pauline van V i ege n dochter 5 weken. Pletie Groen geh gew m et Cornelia den Heljer 84. Isaak Treiture geh eew met Wllhelmina van Zutphen 86. Alida Burg hout geh gew met Alexander Goerin 87. Neeltje L D van der Velde geh gew met Christlaan Kras 90. Margaretha A C de Keijzer geh gew met Marinus Mali 82. Christina D van der Horst vr van Jaco bus L van Raaijen 56. Jacob P Robijn geh gew met Johann a F V erm aire 82. Johannes C Nihof geh gew met Cornelia H R de Haas 73. Jacob Leenheer man van Catharlna Verhoek 66. Julia J Snij ders geh gew met Leendert A Houdkamp 87. Gabriël S Wichers man van Gerarda Zweekhorst 73. Francois K van den Brink man van Jantje A Hllderlng 81. Petrus H G Valkenhoff geh gew met Johanna Stam 90. Willem F Bleijie man van Jannetje Schalkoord 74. Willemlna A Overslulzen geh gew met Pleter J Bakker 79. Theodora van Opdorp vr van Jacobus de Jong 66. Johannes F J Smit man van Johanna M P Amesz 58. Gljsbertus C ten Ham man van Geertje van Zljll 84. Sophie Wolder geh gew met Izaak ter Berg 76. Alberdina C Vooren geh gew met Pieter van der Roest 90. Albert Kraag man van Doortje C Hepsakker 61. Catharlna A van der Zweep ongeh vr 92 Frlederleka C Krachun Ott geh gew met Joannes H de Blij 88. Emille O A M van den Abeelen geh gew met Harm J Smit 76. Anny F Balabréga geh gew met Paul A van Rossum 69. Geslna M Bloemers ongeh man 73. Jacoba Allaries geh gew met Johannes A van Diejen 90. Jacobus M Mansveld man van Frederlka H van der Laan 69. Simon P van Brakel man van Maria H de Steur 79, Robert J Braamzeel zoon 8 jaar. DELFT De voormalige bedrijfsgebouwen van de machinefabriek Reineveld worden gesloopt. Wanneer de w:erkzaamhede hieraan voltooid zijn zal met de bouw van de school van de lerarenopleiding Zuid-IIolland be gonnen kunnen worden. Die lerarenopleiding heeft reeds enkele lokalen in gebouwen van de Technische Hoge school. De opleiding heeft zich voorgenomen met ingang van het seizoen '75-'76 de nieuwe gebouwen te betrek ken. De indruk bestaat, dat in september van het volgend jaar nog maar een deel va nde school in gebruik kan worden genomen KATWIJK/IJMUIDEN De Kw 11 van rederij 'Deo Valente' in Kat wijk is verkocht aan de firma De Vries en Radewald ln Den Helder en is thans ingeschreven als de HD 96 'Elisabeth'. De IJM 28 (voorheen IJM 23) van J. Belzen is verkocht aan G. C. de Boer in Volendam en is nu de VD 20 'Elisabeth'. De KW 117 Marry Jacob' van J. van Duyn. is Ingeschreven als nieuw vaartuig. De IJM 5 'Nelly Jetske' van Naboe b.v. te IJmuiden is een nieuwe aanwinst en gekocht in Frankrijk. T. Bakker uit IJmuiden kocht de IJM 15 'Borkum Rif' in Frankrijk. De IJM 44 'Maarten Cornelia' van M. W. van Ree Zn te IJmuiden, is een nieuw vaartuig. De HD 115 is verkocht aan Zeevisserij Mij. Lim- burgia te IJmuiden en vaart nu onder het registratienummer IJM 115 'Swift'. De IJM 205 en de IJM 221 van P. J. Smit e.a. zijn naar België verkocht. HONSELERSDIJK De laatste tien da gen van oktober kennen meestal wat meer aanvoer dan normaal, vooral door de verwachting van grotere verbruik met de R.K. herdenkingsdagen van de eerste dagen van november. Dit Jaar is dat echter niet merkbaarHet schijnt dat hier en daar de regelmatig heid van het teeltpatroon door de weer somstandigheden in het honderd Is ge schopt Met name vallen verschillende partijen wat later dan gepland. Het lijkt dat Je dit o.a. kunt merken aan het aarzelende verschijnen van de normale kastros In de afgelopen week kwam er zo n 250.000 bos en dat ls toch wel en heel eind onder het normale. De jaar- rondtros met gemiddeld ruim 110.000L BOS PER DAG MAG ER DAN IN HOE VEELHEID BETER ZYN. MAAR OOK HIER IS HET ECHT NIET MEER DAN IN VORIGE JAREN. EERDER MINDER. Dè prijs van de troschrysanten en trou wens van verreweg de meeste produkten gaf geen roden tot klagen Er werden dikwijls zelfs zeer bevredigende prijzen Voor de geplozen chrysanten was" extra belangstelling. In totaal waren er daar van 1.600.000 stuks ln vele soorten. Ze gaan er best in, de mooiste grote tot ver boven een gulden per stuk. Het aanöod van anjers bleef beneden de 2.000.000 stuks. De hoogste notering kwam tot ongeveer 65 cent per stuk. het gemiddelde tenslotte dicht ln de buurt van 50 cent Ook de trosanjers koopt men graag. Per tal gerekend bleven ze echter weer beneden de prijs van de gewone anjers. De rozen stonden ongeveer op het peil van vorige week met een aanbod van bijna 2 500.000 stuks. Voor de lelies nam de Interesse en ook de prijs wat toe. De irissen doen het redelijk Voor de gerbera's ls veel belang stelling. De gemiddelde prijs van de kleurtjes ligt soms boven de 60 cent per stuk. met voor wat bijzondere soorten noteringen tot 1.50 per stuk. Ook de fresia's (350.000 bos) koopt men graag. Het snljgroen liep in de loop van de week iets in prijs terug, hoewel nog niet alarmerend. Bij de potplanten zit de toename alleen ln de poinsettia's. LEIDEN' In vele steden In het land komen comités tegen de werkloosheid van de grond. Ook in Leiden is een Aktiecomité tegen de Jeugdwerkloosheid opgericht. Het Aktiecomité zal zich bezighouden met het voeren van aktie ter verde diging van de financiële en econo mische positie van de jongere wer klozen (ln Lelden ongeveer 30 pro cent van het totaal) en met de strijd ter handhaving en uitbrei ding van de werkgelegenheid (de sluiting van Tockheim moet bij voorbeeld worden voorkomen). Het Aktiecomité gaat aan het werk op basis van de volgende eisen: 1. het wil werk en woningen (uitvoe ring van de bouwplannen van de Stichting Huisvesting Werkende Jongeren en van de renovatieplan nen): 2. geen ontslagen en geen bedrijfssluitingen (Tockheim moet open blijven)3. geen uitsluiting wegens partiële leerplicht: 4. voor een 7-urige werkdag en 5 weken vakantie: 5. recht op werkloosheid suitkering voor werkloze schoolver laters: 6. verhoging en verlenging LISSE Ds. H. Schuurman, die de kerken Lisse en Heemstede van de Geref. Kerken Vrijgemaakt (bul ten verband) in combinatie gaat dienen werd zondagmorgen in de Petrakerk te Heemstede tot de ze dienst bevestigd en ingeleid door de legerpredikant ds. Goudzwaard. Des middags deed hij intrede in Heemstede en zondagavond in Lis- se. voor welke dienst men de be schikking had gekregen over de Pauluskerk van de Herv. Gemeente. In de intrededienst sprak ds. Schuurman over 2 Thess. 3 1-5; hij had tot thema van zijn predi king 'Bidden en werken'. 'Dit is een opdracht voor u en mij. Ik hoop dit lang onder u te mogen doen. Het gebed is er de gehele dag. Een oude boer heeft eens gezegd: ik bid méér met de pet op dan zonder pet, want onder het werk bid ik véél meer dan thuis bij de maaltijden en in het morgen- en avondgebed. We moeten biddend werken en wer kend bidden. Bidden en werken zijn niet los van elkaar. Ze zijn inééngestrengeld als een touw; als men het losrafelt. valt het uiteen. We moeten als christenen bidden óver de grenzen heen van persoon lijk leven. Paulus dacht ook niet alleen aan eigen kring maar aan het wereldwijde werk van Christus. Bidden ls niet naar Jezelf toehalen, maar ook naar de ander toe en naar God. We moeten ook als ge meente óver de grenzen heen bid den. In het grote bedrijf van God mag Ik als een jongste bediende zijn. In Thessalonica waren ze blij met de komst van het evangelie, doch we blijven daar niet bij staan. We moeten het dóórgeven. Wij zijn klein en onze geestelijke spierbal len stellen weinig voor. maar God is de Getrouwe en zal ons werk volmaken'. Na de predikatie werd de nieuwe predikant toegesproken door ouder ling J. Bos. 'Het is zover', kunnen we nu zeggen. 'Een groots moment dat gevierd mag worden. We dan ken God daarvoor en hopen dat u zowel in Lisse als Heemstede een goede plaats moogt verwerven'. Verder spraken ds. Verleur, oud predikant. ds. Verwey namens de kerken in de regio en wethouder De Kort namens B. en W. van Lisse. Na de dienst was er een ontmoetingssamenkomst ln de kerkzaal. van de sociale uitkeringen. Binnenkort zal het Aktiecomité een manifest verspreiden waarin de ei sen verder zullen worden toegelicht, en de Leidse jongeren worden op geroepen zich achter de eisen van het comité te scharen. In de tweede helft van november organiseert het comité bovendien een 'informatie meeting'. Het secretariaat van het Aktiecomi té is gevestigd: Mozartstraat 271 Leiden, tel. 61942. NIEUWKOOP Zoals uit een on derzoek is gebleken, is er géén sprake van bijzondere nood onder de Nieuwkoopse en Noordense be jaarden. hoewel er een meer dan gemiddelde behoefte bleek te be staan aan een z.g. vervoersdienst en een klusjesdienst. Een groep enthousiaste personen heeft zich ingezet om in deze be hoefte te voorzien en is daartoe per l september met een werkgroep 'Graag gedaan' begonnen. Voorlopig zullen de aktiviteiten zes maanden duren, om te bezien of een derge lijke dienstverlening aanslaat. In het kader van de klusjesdienst zullen waar nodig kleine reparaties worden verzorgd en hand- en span diensten worden verleend. Veel aandacht zal worden besteed aan het kontakt met de bejaarden. Bo vendien wordt voorzien in de be hoefte aan vervoer van de bejaar den. die niet of moeilijk van het openbaar vervoer gebruik kunnen maken. De werkgroep heeft het gemeente bestuur een startsubsidie van 500 gevraagd, nodig voor de kosten van een inzittendenverzekering voor 5 personenauto's en voor een admini stratie. briefpapier en het versprei den van folders. SCHEVENINGEN 28 oktober Besom mingen trawlers SCH 1 20.250. SCH 5 23 090. SCH 34 18 820. SCH 45 8270. SCH 56 10.530. SCH 60 1 9.230. SCH 246 16 380. SCH 248 12 560. SCH 118 800. Besommingen kustvissers: SCH 173 4940. KW 03 17.340 Noteringen per kg: tong g 8.50-9.21. tong gm 9.29-10.35. tong km 8.56-9.47. tong I 7.81-8.63. II 7.47-8.49. tarbot I 9.40-10.40. II 6.65-7.30. Tarbot III 3.45-4.45. IV 3,35- 4.20. griet I 3.85-4. II 2.55-2.85. Per 40 kg: schol gm 67-90. schol m 59-79. schol kl 54-73. schelvis gm 81-85. schelvis km 86-89. schelvis I 98-105. II 66-77, wijting geatr. 50-76, rode poon II 38-45. schar 22-38. kabeljauw m 114-168. kabel jauw I 108-120. II 100-120. III 67-110. koolvls m 55 verse makreel 26-54. Per 100 kg koolvls gr 100. Maatjesharing per kantje: Ijle haring 90- 103. gezouten makreel 84-85. Aanvoer: 40 kisten poon. 145' kisten schelvis. 20 kisten koolvls. 150 kisten kabeljauw. 665 kisten scbol. 125 kisten wijting. 120 kisten schar. 30 kisten ma kreel. 20 kisten diversen. 9860 kg tong en tarbot. 652 kantjes gezouten haring. 416 kantjes gez. makreel. Verwachte aanvoer voor dinsdag: onbe kend. De ondernemers zouden voor twee derde van de kosten die zijzelf bij de aanleg van de promenade in brengen van het rijk subsidie ont vangen tot een maximum van 1000 gulden per meter. De promenade zou eerst worden aangelegd van de Rozenboomlaan tot aan de Vlietstraat maar de re gering heeft op informatie van het Voorburgse gemeentebestuur mee gedeeld dat hiervoor ook in 1975 gelden beschikbaar zullen worden gesteld. Op een vergadering volgen de week met de betreffende onder nemers zal gepraat worden over de DEN HAAG Het werk van de Welstandscommissie wordt bemoei lijkt door het feit dat er in Den Haag nogal wat gebieden zijn waar geen bestemmingsplan geldt en men alleen gebonden is aan de bouwvergunning. Het beleid van de gemeente is er dan ook op gericht om zoveel mogelijk gebieden in de stad vast te leggen in bestemmings plannen. Dat antwoorden B. en W. van Den Haag op vragen van het PPR-gemeenteraadslid Verduyn Lu- nel. Deze had gesteld dat de Wel standscommissie niet goed zou functioneren. Ook vroeg hij of het gemeentebestuur bereid was de be volking bij het begin al te betrek ken bij de adviezen van de Wel standscommissie. B. en W. zijn het met dat laatste niet eens. 'Over de beoordeling naar esthetische maat staven kan nauwelijks de vorming van een communis opinio worden verwacht. Daarvoor is een zodanige beoordeling te subjectief'. DEN HAAG Binnen enkele da gen is de openstelling te verwach ten van de Madesteinweg. de nieu we ontsluitingsweg van het gebied Madestein vanuit de richting Loos duinen. De negen meter brede weg loopt vanaf de Monsterseweg en geeft verbinding zowel met de sportvel den van ADS, Loosduinen en de Postduiven als met het tuinboiwvge- bied in Madestein. Aan beide zijden van de weg mag geparkerd worden. Bovendien bevindt zich aan het be gin van de weg een parkeerterrein voor 138 auto's. De oude ontsluitingsweg. die een paar honderd meter verder vanaf Loosduinen eveneens aan de Mon sterseweg begint, al binnenkort voor autoverkeer worden afgeslo ten. KATWIJK AAN ZEE Het ge- nootschap 'Oud-Katwijk' heeft voor de komende weken en maanden weer een aantrekkelijk programma samengesteld. Op vrijdag 15 no vember: causerie met kleurendia's door voorzitter J. P. van Brakel. Verder zal binnenkort het boek: 'Katwijkse knipsels' verschijnen. Het boek is rijk geïllustreerd met foto's, reproducties en kaarten. kostenverdeling en de verdeelslelJ tel, aldus de wethouder. IV Uit concurrentie-overwegingen het beter dat de Herenstraat in zii geheel promenade wordt maar zijn nog wel enkele moeilijkhedei PARKEREN Allereerst zal Voorburg ruimte de begroting moeten vinden en vendien zijn er de verkeersmaatri gelen. Het verkeer tussen de Westvliefr en de Parklaan moet doorgang v: den en er is nog onvoldoende vangende parkeermogelijkhel Voor dit laatste meende de wethoi der dat er misschien in de Vi Schagenstraat mogelijkheden De commissie openbare werken verkeer en vervoer zal dit problei eerst nog krijgen voorgelegd. Over het tijdstip waarop met werkzaamheden zal worden begoiter nen kon de wethouder nog nii zeggen. Wel was hij er van ovi tuigd dat. ondanks het feit dat de riolering moet worden nieuwd. het werk zo snel mogeli moet worden gedaan. m ijn Édd cl: ,rek ;w 4ns du WASSENAAR De sportvereniglifakl Blauw Zwart werkt op het ogenbljt aan een belangrijke uitbreiding v»eel de kleedkameraccommodatie ipelf haar terrein aan de dr. Mansveltkaart de. De kosten van het projekt woj den op 450.000 geraamd. Van bedrag zal 200.000 door de vereixVC ging zelf worden opgebracht gnl tendeels door middel van zelfwerjnt zaamheid. Voor het overige bedripoo: van 250.000 za 1de vereniging eivolg lening sluiten. Dat betekent vojopr Blauw Zwart een lastenverzwariind met ruim 30.000 per jaar. De vare! eniging moet. aldus burgemeesttbai wethouders in een ontweit raadsvoorstel, in staat geacht wojj den deze extra lastenverzwaring f te vangen uit de winsten die in (zelf kantine gemaakt worden, samjtle met incidentele winstgevende aj sti ties. Burgemeester en wethoudi willen de raad voorstellen de dof Blauw Zwart te sluiten geldleni( van gemeentewege te garanderd Het college herinnert er aan. d) de vereniging in de laatste jaren 1 dezelfde wijze een tribune en reinverlichting ter waarde 360.000 tot stand heeft weten brengen, terwijl alle gebouwl thans tot op 1 zijn afgeschreven Het voorstel tot het verlenen vj een gemeentelijke garantie i voordat het in de gemeenteraj aan de orde komt, worden voora legd aan de commissie Financil die op maandagavond 4 novemlt a.s. in het openbaar vergadert. 1 deze vergadering zullen ook voo stellen aan de orde komen betri fende het aangaan van vaste gei leningen ln 1975. kasgeld voorz» ningen, kostep stede bouwkundi) voorzieningen, subsidieverzoek! aanschaffing van nieuwe verbi dingsmiddelen ten behoeve van politie en een verhoging van gemeentelijke garantie aan I Stichting Zomerland, die bij h Dierenpark een verzorgingsflat vö bejaarden bouwt. SASSENHEIM Met ingang van zaterdag 2 november gaat het poli tiebureau van Sassenheim dag en nacht open. daar het gaat fungeren als regio-bureau van de Bollen streek. Deze regio omvat de ge meenten Bennebroek. Hillegom. Lisse, Noordwijkerhout. inclusief De Zilk, Voorhout. Warmond. Oegst- geest. Rijnsburg en Sassenheim. Dit houdt in dat alle politie-assis- tentie vanaf 11 uur 's avonds tot de volgende morgen 7 uur via het bureau Sassenheim zal lopen. Het bureau zal ln verband hiermee be zet zijn met 10 man en een opper wachtmeester van dienst, alsmede met een patrouillewagen van de verkeerspolitie. Er kunnen zonodig 6 patrouille-wagens worden Ingezet. De plaatselijke politie van de ge noemde gemeenten beschikken over een aitwoordappan ,t. waarop het nummer van het regiobureau Sas- snheim t.w. 02522-19029 wordt vrmeld. Met deze maatregel ver wacht men het publiek optimale service te kunnen verlenen gedu rende de nachtelijke uren Vanuit nureau Sassenheim zullen direct e nodige acties kunnen worden on dernomen. Ook heeft men de be schikking over een speurhond met geleider. Lcidschendam Het college van B. en W. betwij felt nog altijd het nut van het lidmaatschap van de Raad der Europese Gemeenten. De gemeen teraad heeft enige tijd geleden tegen de zin van het college in doorgezet dat Leidschendam lid werd van de raad. Enkele raadsle den hebben in vragen aan hun dagelijks bestuur geH7nformee naar het nut van het lidmaat schap gezien de wijze waarop het momenteel wordt beleefd. Het college moet nog antwoorden. B. en W. hebben meegedeeld dat in 1975 met een verdere stijging van de electriciteitstarieven reke ning gehouden moet worden. Die stijging zal volgens het college veertien procent bedragen. De ge meenteraad moet de nieuwe ta riefstructuur nog goedkeurren. Ook is de instemming van de minister van economische zaken benodigd. Zoetermeer De gemeentelijke sociale dienst gaat in de stadswijk Meerzicht een keer in de week spreekuur houden. Ook komt er een avond spreekuur in het gebouw van de dienst aan de Dorpsstraat. Deze uitbreiding van de dienstverlening gebeurt bij wijze van experiment. De proef zal een half jaar duren. Op de spreekuren kunnen alleen mensen terecht met nieuwe aan vragen. Voor al de lopende aan vragen moet men overdag op de vastgestelde tijdstippen contact opnemen met de ambtenarenin het kantoor van de sociale dienst. Het spreekuur wordt gehouden op vrijdagen van twee tot drie uur 's middags in het gezondheidscen trum. De avondspreekuren zijn er op maandagen van zeven tot acht uur in het gebouw van de sociale dienst De spreekuren gaan vier november in. Voorburg Morgenavond begint de gemeen teraad aan de algemene en finan ciële beschouwingen over de be groting voor het volgend jaar. De avondvergadering begint om half acht. Het college antwoordt op maandagavond op de beschouwin gen van de raadsleden. De vereniging Het Huygens Lyceum organiseert vrijdag 8 no vember om acht uur 's avonds met enkele leden van de Nederlandse Citherbond een citherconcert. Voor het Huygens Lyceum treden op mevrouw De Bruin-Weber en de heren Van Buul en De Jongh. Verder werkt mee de bekende Wilhelm Meder. Er zal een geva rieerd programma van volksmu ziek en van meer klassieke allure worden gegeven. De commissie gezondheidsvoor lichting op de scholen is eind vorig jaar op twee scholen begon nen met een proef om de kleuters in Voorburg op een voor hen be grijpelijke wijze voor te lichten over onderwerpen als voeding, hygiëne en tandverzorging. De proef wordt als geslaagd be schouwd.' Deze maand wordt aan de reeks genoemde onderwerpen het punt 'veiligheid' aan de reeks toegevoegd. De ouders ontvangen van de hoofdkleuterleidsters een brief waarin hen hun medewer king wordt gevraagd. domme laura Wellicht is veiligheid een vanzelfsprekende zaak voor ou- Voorburgse kleuterscholen, gerug- gesteund door de commissie veiligheidsaspecten en de gezondto heid toch onder de aandacht vai de kleuters: 'Het mes snijdt dat aan twee kanten, om eens eer schrijven de leidsters in een briel aan de ouders van de kleuters Iedere week wordt een veiligheid sonderwerp besproken, zoals voor- J zichtigheid met scharen en mes* sen. oppassen bij het oversteken spelen met lucifers en dergelijk^ De tekening hierboven betreft tandverzorging. Er hoort een gel dichtje bij over een meisje. 'Don- me Laura', dat slecht voor haa' y gebit zorgt. Een andere prent be treft het handenwassen.

Nieuwe Leidsche Courant | 1974 | | pagina 4