Architectenwinkels tonen allemaal 'eigen gezicht' Tien vingers Radio- en televisieprogramma's Even puzzelen Dagrecept? Verschil in 'maatschappelijk engagement' is goed voor uw tapijt Paul Brand Chirurg in India TROUW KWARTET DONDERDAG 24 OKTOBER 1974 door Noud van Iperen AMSTERDAM. ROTTERDAM De ene architectenwinkel is de andere niet. Weliswaar hebben ze allen als doel de drempel voor het grote publiek naar de architect te verlagen, maar ze tonen desondanks toch allemaal een 'eigen gezicht'. Duidelijker en meer eigentijds gezegd: het maatschappelk engagement is bij de ene architecten winkel (veel) groter dan bij de andere. De architectenwinkels officieel Arch itek ten Informatie Centra' geheten zijn opgericht op initi atief van de Bond van Nederland se Architekten BNA. de Beroeps vereniging van Nederlandse Inte- rleur-Architekten BXI en de Bond van Nederlandse Tuin- en Land- schapsarchitekten BNT. allen ge vestigd In Amsterdam. Architektenwinkels. waartoe ruim vier jaar geleden in Rotterdam (Rijnmond^ het initiatief werd genomen, zijn intussen gevestigd of in oprichting in Alkmaar, Am sterdam. Apeldoorn. Arnhem. As sen, Breda, Dordrecht. Eindhoven. Emmen. Groningen. Haarlem, Den Haag, Den Bosch. Hengelo. Hoo- geven. Leiden, Maastricht, Nijme gen, Rotterdam. Utrecht. Zaan dam en Zwolle. Ze hebben vaste openingstijden (bijvoorbeeld een avond in de week) of zijn geo pend na telefonische afspraak. In zo*n architectenwinkel kan ie dereen. liefst na een telefonische afspraak ook in geval van vaste openingstijden, met de aanwezige architect kosteloos en vrijblijvend praten over kwesties als bouwen, wonen en woonomgeving. In dit kader worden adviezen verstrekt over nieuwbouw, verbouw, herin deling. uitbreiding of samenvoe ging van woningen en tuinen, woningverbetering, gevelverande ring en indelingen van de buiten kant zoals van wijk. straat, tuin en balkon. Hierbij kunnen ook zaken als materiaal, kleur, be planting. geluids- en warmte-iso- latie. vochtbestrijding wettelijke voorschriften en subsidies ter sprake worden gebracht. In geval len waarin de vragen niet beant woord kunnen worden zal de architectenwinkel de mensen de weg kunnen wijzen naar de in stanties. Over dit werk wordt echter bin nen de kring van de architecten en de architectenwinkels Vel (zeer) verschillend gedacht. In Rotterdam, waar de eerste archi tectenwinkel ruim vier jaar gele den werd gevestigd, wordt het meepraten over sanering bijvoor beeld meer een zaak van het ar- chitectenbestuur dan van de ar chitectenwinkel geacht. De Rot- terdamse coördinator, de architect H. B. Koldewijn zegt tenminste: 'Zoiets vind ik niet typisch het werk van een informatiecentrum, maar meer van het bestuur van de archltectenbond'. In Amster dam evenwel, waar pas een paar weken geleden de architectenwin kel van de grond is gekomen, wil wel de architectenwinkel samen werken met wijkraden, wijkopbouworganen en actiegroe pen indien de voorlichting in nieuwe of bestaande wijken een collectief karakter krijgt. In dit verband spreekt de coördinator, de architect H. C. Hoogewoning van "een stuk bewustwording ten opzichte van de samenleving'. Middengroepen De architectenwinkels, blijkt uit de ervaring, worden overwegend bezocht door mensen uit de mid dengroepen (met een jaarinko men van zo'n dertigduizend gul den) die een woning willen ko pen. of door kleine huiseigenaren. Zij komen vaak man en vrouw samen met vragen over de koop van grond of van een huis, de (uit)bouw van een dakkapel, een binnenverbouwing. het op knappen van een oud ewoning of de aankoop van een tweede huis. Daarnaast zijn er vragen over de inrichting van het huis (in Rot terdam thans verhoudingsgewijs het. grootst) en in mindere mate over tuin en beplanting. De vragen spitsen zich in hoofd zaak toe op kwesties als: wij wil len iets kopen of iets (ver)bou wen. maar hoe moeten wij dat aanpakken? Welke architekt zul len we nemen, kent u een goede en betrouwbare aannemer, hoe zit het met de bouwprijzen, de subsi dies. de bouwvoorschriften en meer van dat soort zaken. Voorts komen er mensen die problemen hebben met een architekt of met een aannemer of met de opleve ring van een koopwoning. In Rotterdam worden praktisch alle adviezen mondeling gegeven, eventueel toegelicht met een schetsje. Een schriftelijk advies behoort tot de uitzonderingen, zegt archiect Koldewijn. In Am sterdam echter worden alle advie zen op schrift gesteld, aldus ar chitect Hoogewoning. Bij alle ar chitectenwinkels wordt voor in tern gebruik wel elk advies schrif telijk vastgelegd. Ook over de aansprakelijkheid blijkt verschillend te worden ge dacht. In Rotterdam bijvoorbeeld, aanvaardt de architektenwinkel geen geldelijke aansprakelijkheid i de adviezen worden, indien ze schriftelijk worden gegeven, met bepaalde voorbehouden omkleed omdat je het maar van één kant hoort', zegt de heer Koldewijn). maar wel morele aansprakelijk heid. In Amsterdam geldt, aldus de heer Hoogewoning. 'voor de architect in de winkel dezelfde aansprakelijkheid als in zijn eigen praktijk'. Enig 'licht' tussen de verschillen de standpunten valt ook te bespeu ren ten aanzien van hét economi sche belang. Weliswaar is het uit gangspunt van de architectenwin kels relatief kleine zaken mee te helpen oplossen (grote bouwers weten zelf de weg wel). Maar in Rotterdam wordt daaraan toch toegevoegd dat kleine zaken grote kunnen worden, terwijl in Am sterdam wordt gezegd dat vergro ting van het opdrachtenpakket niet wprdt gewild en ook niet wordt' verwacht. Overigens worden op de zitting van de architectenwinkels geen opdrachten aangenomen. De klant staat vrij tegenover de deskundi- ge(n). 19 Er zo zien we het gebeuren, dat dezelfde smidje Verholen, die des morgens nog een koele dronk had zitten drinken op het eivolle terras je van De Vergulde Turk, die zelf de middag als trotse autobezit ter op weg was naar het dorp •Rijkhuyzen. waar hij zich nu als smid zou gaan vestigen. Hij reed op zijn dooie gemak langs de indus triewijken van Gravendrecht en toen hij aankwam bij het bruggetje over de Gravendrechtse Beek, draaide hij van de snelweg af om door de fraaie bosrijke streek naar Rijkhuyzen te rijden. Doch wie be schrijft zijn vreugdevolle verbazing toen hij vlak over de brug een eenzame mannefiguur zag staan, die op de wijze eens lifters de rechterduim omhoog stak om daar enkele duidelijk wijzende bewegin gen mee te maken. Waarom dan die vreugdevolle verbazing, zal men geneigd zijn te vragen. Er wordt immers zoveel gelift, dat er niets vreugdevol meer aan is. Wel, een enkele blik op de lifter liet duidelijk zien, dat deze zowel een basviool als een halter bij izich had. Het was de zo smadelijk uit de Vergulde Turk verjaagde Willem Halsker, die daar stond. Natuurlijk stopte smidje Verholen onmiddel lijk. toen hij zijn vriend daar zag staan 'Wat heb ik nou aan mijn Zondagse klomp plakken?' vroeg de body builder verbaasd. 'Ben jij het Verholen? Heb je een auto? Dat wist ik niet.' 'Ik heb hem van middag ook pas gekocht. Willem', antwoordde de smid lachend. 'Ik heb trouwens nog véél meer ge kocht. Willem. Een hele smederij iger s2 Lf kaï mee toebehoren en een nette boedel voor een burgermanshulbet Stap maar in, kerel. Ik geef je ei^e lift. Je kunt meerijden tot Rijkhu i( zen, want sinds vandaag woon daar.' -- Willem Halsker legde zl ingepakte basviool en zijn halt achter in de auto en kwam naa i de smid zitten. En daar gingen alweer. Heerlijk reden ze over |SleT! fraaie boswegen, die Rijkhuyj met Gravendrecht verbonden. '2 'es op. Verholen', vroeg Willi 'Heb je nog spierpijn?' 'GefnClj zier', antwoordde de smid verheul 'Jouw spierherstellende protein olie heeft uitstekend geholpen.' i 'En vlak mijn muziektherapeu sche behandeling niet uit', vulde body builder trots aan, want W lem Halsker wist wat hij waa|ue? was Zu [eeï E :t Idse FERDINAND Niet eenzijdig De BBC-film over het Jesus-bevrij- dingsfront die het IKOR woensdag avond liet zien, was beslist geen eenzijdige benadering van een vorm van religieus beleven. Ook de meningen van sceptici en volstrekte af wijzers klonken er door heen. Wat mij ondermeer intrigeerde, was de opmerking dat jongeren ook op godsdienstig terrein eerder van leeftijdgenoten iets aannemen dan van ouderen. Is dit een incidenteel geluid of moet het worden ver klaard als sympthomatisch voor een toekomstige samenleving, die vol strekt afwijkt van de klassieke be schavingen? Er moet een omroep- component zijn die aan dit vraag stuk een programma durft te wijden. 'Kenmerk' hield zich bezig met de toekomst van de kerk in Mozam bique. Een veelzijdige oriëntatie, die ten eerste liet uitkomen, dat de rooms-kaholieke kerk meer de vertegenwoordiger was van Portugal dan van Christus en daarmee voor de Afrikaan aan geloofwaardigheid weinig heeft overgehouden. Aan de andere kant blijkt onder de lagere geestelijkheid grote twijfel te bestaan, of de kerk aan de top werkelijk veranderingen wil realiseren. Op grond van deze twijfel heeft Theo van Asten, de generaal-overste van de Witte Paters, nog geen gevolg gegeven aan het verzoek van Frellmo om naar Mozambique terug te keren. Hij wil eerst zien. of het Vaticaan inderdaad bisschoppen gaat benoemen die een andere geestesgesteldheid hebben dan de conservatieve Portugese clerus. Het zou in dit geval interessant zijn geweest als 'zo een bisschop van de gemiste kansen' in deze documen taire zijn visie had gegeven. Waarschijnlijk gaf iedereen 'niet thuis'. De Britse gedramatiseerde do cumentaire over de Tsjechische Sling, waarvan twee generaties het slachtoffer werden van het door Moskou gedicteerde regiem, heb ik met gemengde gevoelens ondergaan. Mevrouw Sling .haar zoon Jan en diens vrouw Susan speelden in deze film hun eigen rol als gevangenen van dat regiem. De nu weer in haar geboorteland Engeland vertoevende mevrouw Sling zei. dat de film. voorzover dat binnen de mogelijkheden lag. een getrouwde reconstructie is geworden van de werkelijkheid. Dat neem ik zonder meer aan. ook al omdat zij bij het kijken naar de film in feite meer zal hebben gedacht aan de werkelijkheid van toen. vijfentwintig jaar geleden. Dat de buitenstaander zo een film een beetje anders kan beleven, bleek wel uit een kanttekening van Henk Suèr die. in de familiekring van de Slings, zei dat de bij Jans gevan genschap betrokken figuren een beetje kinderlijk overkwamen. Tijdens dit gesprek in aanwezigheid van Dick Verkijk, wiens interview- aanleiding was om Jan Sling en diens vrouw te arresteren, ontstond er de dimensie die aan de eigenlijke documentaire ontbrak. De kijk van drie geslachtofferde mensen, die ondanks doorgestane ellende hun basisgeloof in het communisme heb ben behouden. Die in het vrije Engeland West en Oost met elkaar vergelijken, geen van de twee ideaal vinden en van oordee lblijven. dat een werkelijke socialistische samen leving de enige weg is om uit de wereldcrisis te geraken. TON HYDRA IKOR: film over geloofspraktijk op eiland Tholen HILVERSUM Het ikor gaat vrij dag 1 november een film uitzenden over geloof en levenspraktijk van enkele protestantse groeperingen op Tholen. De titel van dit pro gramma is 'Aan deze zijde van het graf'. De betreffende groeperingen behoren tot de gereformeerde ge meenten en "de gereformeerde bond in de hervormde kerk. Vertegen woordigers van het IKOR hebben na veel bezoeken, en intensieve ge sprekken een basis van vertrouwen gelegd. De makers van de film heb ben tenslotte toestemming gekre gen om tientallen gesprekken op de band vast te 'leggen. Uit dertig uur geluidsmateriaal is met zorg een selectie gemaakt, van veertig minu ten. De inwoners van Tholen wilden echter geen van allen gefilmd wor den. Omder geen beding zelfs. Daarom is de film een collage ge worden van getuigenissen, die on dersteund worden door beelden van Tholen. van de kerkgang en van oude prenten, die het geloofsleven illustreren. Radio vandaag Speciaal TV vandaag ADVERTENTIE en voor uw meubel- en autobekleding. In spuitbus of in flacon. De flacon verpakking is ideaal in combinatie met de elektri sche Hoover tapijtreiniger of de J7 tapijtroller (te huur bij uw drogist of doe-het-zelf-zaak). 't is groots 't is van Kleine 111 Dat was het begin van het gesprek, dat niet tien minuten zou duren, maar meer dan een half uur. Moeilijker voor Paul was wat dok ter Robert Chase, chef-chirurg aan de Stanford-universiteit en een van de plastische chirurgen die een tijdlang in Vellore hadden gewerkt, voor Paul had georganiseerd: hij zou met de studentenpredikant spreken in de zondagse kerkdienst Het was op 24 november twee dagen na de moord op President Kennedy. Die zaterdag kwam de dominee helemaal overstuur bij Paul. Wat moesten ze doen? Ook Paul vroeg het zich af. Hij stelde voor er een herdenkingsdienst van te maken en zijn aandeel te laten vervallen. De predikant wees dat af. Een herdenkingdienst zou nog worden gehouden; als hij met een enkel woord de gebeurtenis ter sprake zou brengen was het voor het ogenblik voldoende. Paul vroeg bedenktijd. Toen belde hij de ander op en deelde hem mee bij zijn voornemen te blijven: zijn aandeel in de dienst moest liever geen doorgang vinden. Een combinatie was niet wel mogelijk. Het moest een kerkdienst zijn of hij moest over Vellore spreken, in dit geval. Maar als hij over Vellore sprak, was dat niet met een paar minuten bekeken. 'Ga uw gang', zei de dominee. 'Neem er de tijd voor die u nodig denkt te hebben'. De emoties waren nog vers. die zondagochtend. Bij aankomst in de Dorothy Clarke W il s on Vertaling: K. A. Schreuder Uitgave: Boekencentrum BV kerk bleek het grote gebouw, ge woonlijk half vol, tot de nok toe gevuld te zijn. Tenminste driedui zend mensen waren aanwezig, waaronder studenten en leden van de wetenschappelijke staf, en even eens de rector magnificus. Paul voelde zich sterk een vreemde. Hier werd gerouwd. Dit was een natio nale aangelegenheid. En in die si tuatie moest hij nu als spreker optreden. Wat een onbeschaamd heid! Om de zaak nog erger te maken maakte de predikant zijn veront schuldigingen: deze dienst was al enige tijd tevoren georganiseerd, en hij had zich niet gerechtigd gevoeld iets te wijzigen. Toen Paul de preekstoel beklom wenste hij vurig dat hij gebleven was bij zijn aan vankelijk voornemen onder deze om standigheden niet te spreken. Doch terwijl hij daar zo neerzag op die opgeheven gezichten, die ge schokt leken, vragend, verward, be sefte hij opeens dat deze mensen zich verloren voelden. En misschien kon juist een buitenstaander als hijzelf op dit ogenblik het goede woord treffen. En hij begon hun 1 Korinthiërs 12 voor te lezen en noemde zijn tekst: 'Als één lid lijdt, lijden alle leden mee'. 'Het schijnt ongepast', ving hij aan. 'dat een buitenstaander u in deze dienst toespreekt. Toch wil ik u er deelgenoten van maken hoe over de hele wereld mensen meelijden met u in uw verlies. Soms lijkt het erop dat op dit soort ogenblikken van diepe smart wij als christenen en als mensen dichter tot elkaar komen, en of wij zo dieper gevoe len dat wij één zijn'. Hij vertelde van de prachtige acht hoekige kapel van het Medical College van Vellore; omringd door uitbundig bloeiende bloemen en uitzicht biedend op de bergen in de verte en de steeds wisselende luch ten erboven. En hij zei zijn gehoor dat op ditzelfde ogenblik, zover weg, terwijl de normale dienst pas 's avonds werd gehouden, de stu denten samen gekomen waren, ge hurkt op de matten op de grond, om de rouw te delen van hun vrienden overzee. Hij vertelde van de dag waarop doktei Ida was overleden, een Amerikaanse vrouw in een verafge legen land. Binnen enkele uren was het hele leven in Vellore tot stil stand gekomen, en letterlijk ieder een begaf zich naar het ziekenhuis, in en spontane demonstratie van genegenheid jegens een oude vrouw die haar "lange leven had gewijd aan het genezen en dienen van hen. Om haar liefde en haar zorg beschouwden zij haar, al was zij dan een vreemdelinge, als een der hunnen, ja als meer dan dat. Zij droegen haar op handen. 'Dit gevoel in dagen van leed bij een te horen', vervolgde Paul. 'is een bewijs van samen-leven. Als iemand niet voelt dat zij hand of voet gewond is. zeggen wij dat die hand of die voet 'dood' is. Het. is de pijn die ons doet gevoelen dat het lichaamsdeel van ons is' Zo ging hij over tot bespreking van het lepraprobleem. Hij besloot met de lijn door te trekken naar het lichaam van Christus, waarin wij allen één zijn. (Wordt vervolgd l HILVERSUM I NCRV: 7.00 Nws. 7.02 Levende Woord. 7.08 (S) Preludium. 7.30 Nws. 7.41 (S) Hier en nu. 7.55 Aangestipt. 8.00 Te Deum Laudamus. 8.24 Op de man af. 8.30 Nws. 8.36 Gymn. vd. huisvr. 8.45 (S) Podium. 9.45 (S) Onder de hoogtezon. 10.30 Nws. 10.33 (S) Orkpalet. 12.00 (S) Bei Canto. 12.26 Med. t.b.v. land- en tuinb. 12.30 Nws. 12.41 (S) Hier en nu. 12.55 (Si Middagpauzedst. 13.15 (S) Lichte koorzang. 13.30 Globaal. 17.30 Nws. 17.32 (5) Hier en nu. NCRV: 18.00 (S) Tijd vrij voor muz. In vrije tijd. 18.30 Nws. 18.41 Wereldpanora ma. 18.53 Zojuist verschenen. 19.00 Leger des Hellskwart. 19.15 (S) Wereld zingt Gods lof. 19.55 Overdenk. 20 00 (S> Muz., rauz., muz. 21.50 Bij de tijd. 22.10 Kerk vandaag. 22.30 Nws. 22.40 (S) Hier en nu. 23.00 Neder!. Kerkenconf. 1974. 23.15 (S) Album. 23.55-24.00 Nws. HILVERSUM II AVRO: 7.00 Nws. 7.11 Ochtendgymn. 7.20 (S> Dag met een plaatje. (8.00 Nws. 8.11-8.21 Radiojournaal.) 8.50 Morgen wijd. NOS: 9.00 Spiegel van Belgie. 9.35 Waterst. AVRO: 9.40 Schoolradio. 10.00 (S) V.d. kleuters. 10.10 (S-M) Arbeidsvi taminen. (11.00 Nws. 11.03-11.05 Radio journaal.) 11.30 (S) Rondom Twaalf, met 1155 Beursber. 12.30 Mod. plattel. 12.35 (S) Sportrevue. 3.00. Nws. 13.11 Radio journaal. 13.21 (S) Alert! 13.50 (S) Radio Kamerork.: klass. muz. 14.10 (S) In de wetenschap: dat. 14.30 (S> Koperen tuin li). 15.05 (S) Aspecten. 16.00 Nws. 16.03 Radiojournaal. 16.05 (S) Gebakken ven sterbanken. 17.00 (S) Mobiel. 17.55 Med. AVRO 18.00 Nws 18.11 Radiojournaal. PP. 18.20 VVD. IKOR: 18.30 Kleur. AVRO: 19.00 (S) Wereld van de Opera. NOS: 19.50 Den Haag vandaag. 20.00 Nws. AVRO: 10.05 Radiojournaal. 20.10 Inleid, avondprogr. 20.15 (S) Resid. Ork. 21.55 (3) Essay. 22 25 (S) Dichter bij de muz. 22.50 Vanavond laat nws. 23.20 Radio journaal. 23.25 (S) Jazz Spectrum. 23.55- 24.00 Nws. HILVERSUM III TROS: 7.02 Drie op 1e boterham. 9.03 (Si Pep op drie. 11.03 Drie draait op verz. 12.03 Drie draait tussen de middag. 14.03 Pop-Kontakt: Hugo van Gelderen Show. met Nederlandse tippar. 16.03 Hit- meesters: TROS-top-40. NOS: 18.02 Joost mag niet eten. TROS: 19.02 (Si Poster. 20.02 Ferry Maat's Soul- top-10. 21.02 (S) Sesjun. 22.02 (S) Hugo van Gelderen Show. Nederlandst. Top tien en Kwlswijs. 23.02 (S) Jazz-Sir. 0.02 Hugo van Gelderen Show: LP's. 1.02 Nachtwacht. EO: 5.02 (S) Old time reli gion. 5.30-7.00 (S) Matinata. 0 De TROS start de vijfdelige na tuurserie Mensen van de zee. Men krijgt het werk te zien van de duiker Ramon Bravo. Hij was de eerste die het waagde de grote zwaardwalvissen onder water van dichtbij te filmen. Xed. 2. 19.05 Voor de VARA het beproefde recept: Golditz (20.20) de quiz 2 voor 12 (21.15) en Achter het Nieuws. Daarin o.a. de gastarbei ders, een boek over Moboetoe en de verkiezingeu in Hessen en Beieren. Ned. 1. 21.55 O De journalist Henk van der Meyden pra-at met de actrice Wille- ke van Ammêlrooy. Ned. 2, 21.40 O Hank Onrust, die met zijn Ivo ren Toren onvoldoende ruimte kreeg bij de AVRO. presenteert vanavond bij de TROS zijn eerste kunstprogramma Het heilig vuur. Ned. 2. 22.25 De nog altijd actieve Johannes Heesters speelt de hoofdrol in Frie- drich Schröders operette Hochzeits- naeht im Paradies. Duitsl. 2. 19.30 0 Meningen van grote en kleine mensen, vermengd met reportages en muziek in Globaal van de NCRV. Hiiv. 1. 13.30 0 Toelichting op Verdi's Un ballo in Maschera kan men van Otto Hamburg krijgen in het AVRO-pro- gramma De wereld van de opera. Hilv. 2. 19.00 0 Informatie over agressie in Van avond Laat Nieuws. Hilv. 2, 22.50 NEDERLAND I NOS 18.45 Paulus de Boskabouter 18.55 Journaal Aart Staartjes in 'Stad en Dorp' VARA 19.05 Stratemakeropzee-show 19.30 Horen zien zwijgen NOS 20.00 Journaal VARA 20.20 Colditz 21.15 2 voor 12 21.55 Achter het nieuws NOS 22.45 Den Haag vandaag 23.00 Journaal NEDERLAND II TELEAC 18.15 Flexibele school - les 5 NOS 18.45 Paulus de Boskabouter 18.55 Journaal TROS 19.05 Mensen v.cf. zee (1) NOS 20.00 Journaal TROS 20.21 Tatort 21.40 TV-prive 22.25 Heilig vuur NOS 23.00 Journaal Horizontaal: 1. foefje (Ind.), 5. wa ter in N.Br., 9. horizon, 10. bitter KRUISWOORDPUZZEL rê* vocht, 11. lied, 12. bijnaam van Ezau, 14. huisdier, 15. liniaal (Z.N.), 19. lengtemaat, 21. langzaam. 22. ziekteverwekker, 23. ruiterfeest, 26. springfontein. 29. tijding, 31. nobel, 33 tijdrekening. 34. tennisterm, 35. nauw, 36. onderwerp, 37. wonde. Vertikaal: 1. putemmertje, 2. paardje, 3. god van de liefde, 4. schildpad, 6. schijf vis, 7. plaats in Gelderland. 8. overschot, 13. geheu gen, 14 tijdkring. 16. gemompel van ontevredenheid, 17. drukte, 18. groente, 20. sterke drank. 24. zuid vrucht, 25. vlek, 26. gewicht. 27. lusthof. 28. wier, 30. vlaktemaat. 32. een zekere. Oplossing van gisteren: Hor.. 2. twist, 6. re, 8. A.M., 10. Leo. 11. sar, 12. ram, 14. pedant, 16. aria, 17. pels. 18. den. 19. Lena. 21. abel. 23. rit, 25. trog, 26. riet, 27. toekan. 29. sré. 30. oot. 31. aar, 33. sn. 34. eg, 35. Alpen. Vert.: 1 parade. 3. w.l., 4. iep. 5. soepel. 6. rans, 7. ert, 9. mare. 11. salaris, 13. minaret, 15. den, 19. legaal. 20. attent, 22. bok. 24. iets, 25. toog. 27. toe. 28. nap, 32. re. lei inii hul iste ide P ;ft Drentse vla lialve liter melk stukje citroenschil 7 eetlepels havermout 125 gram suiker 1 ei, zout 1 dl. rode bessensap. h ieni iet eeri isti chti emi et ing P< kt an Kook een vla van de melk waar n het schilletje citroen, de lepels hi am vermout en 25 gram suiker, alsm eze de een snuifje zout. Roer de eidoounc er los met twee eetlepels suiker esp doe er voorzichtig iets van de wal ;Ce. me vla bij. Voeg dit bij de rest va nss de vla en warm de zaak even go< chil door Giet de vla in vier schaaltje id Klop het eiwit stijf met de rest vanjn de suiker. Op het laatst de besser |at sap er voorzichtig doorspatele ietr Garneer de vla met dit schuim. Cej; ;ebi Menutip: Kalfslever met ui, spina ,jjt| zie. aardappelen. Drentse vla. j

Nieuwe Leidsche Courant | 1974 | | pagina 6