Bethel' had in 75 jaar wart miljoen patiënten Gemeente zoekt grond voor volkstuinders Tarief elektriciteit in Noordwijk omhoog Uitzendbureaus en jeugd onder 18: moeilijke zaak fiekenhuis groeide uit van 12 naar 364 bedden er luks krijgt velden Middengebied- 'oord Grote brandschade aan vijf stacaravans Haagse acteurs solidair met Belgische collega's Hengelaars in Zuid-Holland gaan samen Fancy fair in jeugdgebouw Wateroverlast in Meren wijk DUW/KWARTET DONDERDAG 24 OKTOBER 1974 STAD EN REGIO L5 5* ,n een onzer redacteuren JLFT Op 1 november a.s. is het driekwart eeuw geleden dat het prot. chr. ziekenhuis 'Bethel' erd gesticht, voor het bestuur en de directie uiteraard een reden om met tal van activiteiten stil te an bij de vijftiende lustrum. de feestdag zelf zal een jubi- mboek verschijnen, dat rijkelijk lucht is met foto's van het oude nieuwe Bethel. Burgemeester dr. A. P Oele krijgt op 1 november ler.s een receptie het eerste van in totaal vijfduizend exemplaren end oplage van dit herden- kshuiz ium i gsboek uitgereikt. ek V< ober 210. Troll' J. za jetwijfeld zal dit boekwerk over oude, destijds aan het Bagijn- in de oude binnenstad geves- le Bethel, thans in een modern, ctioneel ondergebracht gebouw 'uur Jdï nieuwbouwwijk Buitenhof een me belangstelling ontmoeten, lenst i wordingsgeschiedenis van Be en wo 1 is sterk verbonden met de ttober lilie Van Meerten, waar het anuseum Huis Lambert van jt rSerten op de Oud Delft naar 'eek. ^oemd is. Mevrouw Van Meerten de echtgenote van Lambert's Verhuizing ijer Volkert. die destijds een be- o gistfabrikant was. Mevrouw H. van Meerten-Van der Leeuw het die in 1892 aan de Voor- ist een tehuis voor wijkzusters door voortvarendheid steeds groter geworden. Had Bethel in 1900 twaalf bedden en in de beste jaren in de Delftse binnenstad 210, nu zijn het er 364 in het nieuwe zie kenhuis aan de Reynier de Graef- weg. Men heeft becijferd dat in de loop van 75 jaren meer dan een kwart miljoen patiënten uit Delft en omgeving in het Bethel Zieken huis behandeld en verpleegd zijn. Bij het 75-jarig bestaan moeten vooral de oudere Delftenaren de namen van de bestuursleden J. Hemmes en ds. J. A. Johannes nog veel zeggen, evenals die van de artsen Thomée. De Walle, Verhoeff, Verschuyl sr. en Cool en de direc tieleden de zusters M. Loebr, L. Draayer, Jkvr. H. Quarles van Uf- ford en J. Paats. tn et ide. waar ook zieken ter verple- i. 'AiiJg werden opgenomen en opera- 1 werden verricht. iboortedag 251 ilsotto 1893 verhuisde men naar het ld Oude Delft 211. hoek Bagijn- waar Bethel tot augustustus 15**1] 2 gevestigd is geweest. In 1894 4.3° urden de statuten van de Vere- Irnoht Christelijke Wijk- en Zie- iverpleging 'Bethel' goedgekeurd. 1898 evenwel werd Bethel tijde- weer gesloten om 1 november 'Leii{9 heropend te worden op initia- van dr. J. Groenewegen, ds. C. Polmann en het echtpaar Van vlefferten Ook werden njeuwe statu- rio opgesteld. Deze dag wordt als geboortedag van het Bethel Zie- jhuis beschouwd. In de loop der ®te en kreeg Bethel steeds meer be nsteil dheid naast het gemeentelijke lc- en Nieuwe Gasthuis en het -Ziekenhuis St. Hippolytus. Deze l hebben nu met elkaar gemeen zij praktisch naast elkaar lig- t-11 intensief met elkaar samen- rken op medisch, administratief organisatorisch gebied, eerste arts die aan het zieken- 4s zijn krachten gaf was dr. Jan pkto omée. die ook vermaard is ge- rden als voetballer in het Neder- tds elftal van toen. Financiële un was uiteraard onmisbaar. Be en zonder kapitaal, kreeg het kenhuis in de eerste bestaansja- veel giften. In 1909 kwam met aankoop van het pand Oude lf* 209 een eerste uitbreiding tot nd. Sindsdien is het ziekenhuis Ine. 1 Kul j traat aqua miek ill n tl 31 Het nieuwe gebouw werd op 1 au gustus 1972 betrokken. De officiële opening vond vorig jaar op 1 no vember plaats. Door de beschik baarheid van de meest moderne mdischr. apparatuur biedt Bethel de patiënten uitgebreide diagnoos- tische mogelijkheden. Het aantal patiënten is sinds Be thel m het nieuwe ziekenhuis trok duidelijk gestegen. In het eerste halfjaar van 1974 trok Bethel 3.134 patinten, een groei van 15 procent in vergelijking met het eerste half jaar van 1973. De patiënten waren afkomstig uit Delft (54 pet), Rijs wijk en Den Haag (3,5 pet), Zoe- termeer (0,7 pet). Nootdorp en Pijn- acker (8 pet.) en het Westland (34 pct>, waarmee duidelijk de regiona le funktie van Bethel wordt onder streept. Het ziekenhuis zal overigens nog verder uitgroeien, omdat binnen kort uitbreiding wordt gegeven aan de cardiologie, urologie, orthopedie en gynaecologie. Ledenwerfactie De directie van het ziekenhuis noerrrt de achterban, bestaande uit 700 leden, 1500 donateurs en ande re een belangrijke steun en stimu lans. Vooral nu, met de nodige veranderingen in de volksgezond- heidsstructuur in het verschiet, wil men dit onderstrepen. Daartoe is een ledenwerfactie opgezet om het ledental en daarmee de basis van het ziekenhuis te versterken Tenslotte dit, Bethel heeft lange tijd uitgezien naar een eenvormige presentatie van het ziekenhuis, die nu is gevonden in een eigen kleur, geel, en die in een nieuw vignet tot uitdrukking wordt gebracht. De cir kel in het vignet symboliseert de patiënt die opgenomen is in de verzorgende eenheid van het zie kenhuis Rondom de patiënt be vindt zich een team van medewer kers Aan de bovenzijde wordt het vignet bekroond met een drietal kantelen, dat het bekende Luther- lied. 'Een vaste burcht is onze God' in herinnering roept. De lijn van het vignet is niet gesloten om de dynamiek van het ziekenhuisgebeu- ren tot uitdrukking te brengen, ter wij) de vrijheid van de patiënt ge waarborgd blijft. 'RDWIJK De verschillende tcties in de raad gingen akkoord et de suggestie van B. en W. voor aanleg van een sportcomplex or de korfbalvereniging 'Fluks' de verschillende mogelijkheden variant 'H' te kiezen. Dit bete nt dat het complex gesitueerd itsr >rdt in het Middengebied-Noord, solicfat de afdeling Handbal van de ortvereniging M.S.V. betreft, zal et «keken worden of handbalveldjes 'erbinnen worden uitgezet op het id dlddenterrein van de Jhr. Gevers- Nee baan. invl Witt verklaarde namens de CDA ig irheugd te zijn met de plannen, wet irwey (PPR) herinnerde wat het [ie iddengebied-Zuid betreft, aan het de an van Vogel- en Natuurbescher- ing Noordwijk, om een heemtuin mis creëren. Mr. Bonnike zegde toe it dit aspect zeker zou worden aan trokken bij het vaststellen van go 1 bestemming van deze grond. luks' moet op korte termijn wor- iedfen geholpen, vond Schelvis (PPR) stn daarom achtte ook hij het voor- essi el acceptabel. Benschop (CDA) die) as er van overtuigd dat de sport- h ürenigingen moesten worden ge holpen. maar was anderzijds toch u el geschrokken van de financiële insequenties. Korbee verklaarde imens de WD en Gemeentebe- ng achter het voorstel te staan, irwijl ook Bedijn (PvdA) veel aardering had, in het bijzonder ok voor het feit dat door het oorleggen van alternatieven de tad een keuze had kunnen maken. Begrotingsvergadering op 18 en 19 december NOORDWIJK Het voorstel van b. en w. om een onteigeningsprcedure te beginnen tegen drie volkstuinders die tot 1977 grond in gebruik hebben, die vorig jaar door de gemeente is aangekocht ter uitbreiding van het sportpark, leidde tot een uitgebreide discussie tijdens de raadsvergade ring. Gezien de reeds gedane uitgaven moesten volgens Schelvis (PPR) de belangen van de sport preveleren. Toch dient ten behoeve van de volksluinders naar een oplossing te worden gezocht, want anders voor zag het raadslid een langdurige procedure, die tot gevolg kan heb ben dat de grond niet tijdig ter beschikking komt. Als de gemeente niet bereid zou zijn diep in de beurs te tasten, zag hij geen oplos sing in zicht. Onteigening is een paardenmiddel en daarom gaf hij in overweging de volkstuinders des noods tijdelijk een plaats te geven in het Middengebied. Voorham (PvdA) vroeg waarom het zolang heeft geduurd voor de gemeente met de volkstuinders is gaan pra ten. Hogeweg' iabobank Zoeterwoude h ;aat uitbreiden v 'Olt lOETERWOUDE Ir. L. Bosman j an de Rabobank un Zoeterwoude, kk ieelde tijdens de jaarvergadering nai iee dat magazijnruimte en terrein s aangekocht naast het bestaande zvjijkantoor aan de Hoge Rijndijk, lierdoor zal uitbreiding mogelijk Porden. Ook is er dan de mogelijk- leid noodzakelijke voorzieningen an te brengen, zoals een nacht- luis en safeloketten. Men heeft ■gezien van nieuwbouw aan de Kassaustraat. Afscheid werd geno- oen van Chr. Kluiters, die vijftien1 sb aar zitting heeft gehad in het be- scituur. Q. van Swieten lichtte de aarcijfers toe. De balans sloot op 23.951,30. Besloten werd de winst 1.194 toe te voegen aan de re- voferve- Hoog en laag water IATWIJK Vrijdag 25 oktober, loog water 10.58-23.35 uur; laag 3water 6.21-18.48 uur. Wethouder Van Duyn (CDA) ging op één en ander uitvoerig in. Tot nu toe was het college er niet in geslaagd vervangende grond voor de volkstuinders te vinden. Het aankopen van grond ten behoeve van de volkstuinderij moet planma tig gebeuren. De aankoop van on geveer 4000 m2 grond voor dit doel tegen een prijs van 65.000, was al eerder in de raad in discussie ge weest. Het zal door het college na der worden bekeken. Het Midden gebied opent voor de volkstuinders geen reële mogelijkheden, omdat zij er binnen ,een paar jaar weer weg moeten. De gemeente probeert grond te krijgen, waar de volk stuinders voor een lange reeks van jaren terecht kunnen. De wethou der hoopte dat de onteigeningspro cedure uiteindelijk toch niet nodig zou blijken. Namens het CDA gaf Alkemade het college in overweging de zaak nog eens te bezien. Hij zag voor volk stuinen mogelijkheden op de grond tussen de Hogeweg en de provinci ale weg. Burgemeester mr. J. M. Bonnike ontkende met nadruk dat de onteigeningsprocedure zou zijn aangespannen bij wijze van driege- ment. Tot tweemaal toe was aan de volkstuinders grond aangeboden, doch men had bezwaren tegen de ligging. De Ridder (PPR) verzocht aan de volkstuinders voorrang te verlenen, als grond beschikbaar mocht komen. De Geus (CDA) voerde daartegen aan. dat dit een moeilijke zaak zou zijn als bij on teigening een schadeloosstelling zou volgen. Tegenover anderen, die in de loop van de tijd ook van hun volkstuin zijn verdreven, zou dit onrechtvaardig zijn. Het voorstel van B. en W. werd aangenomen, met de stem van de heer Schelvis tegen. Grote Kerk De raad besloot het onderzoek van de begroting niet meer afdelingsge- wijze te doen plaatsvinden. Het zal worden gedaan in de frakties. De begrotingsvergaderingen zijn vast gesteld op 18 december (algemene beschouwingen) en 19 december (antwoord B. en W.). Bij een voorstel tot het vernieuwen van de afrastering rond de speel plaats van de St. Jeroensschool zei wethouder Van Leeuwen dat de school zeker nog 8 a 10 jaar moet meegaan. De tegenwoordige elf klassen zal men trachten terug te brengen tot negen. Aan de afraste ring uilen diverse verbeteringen worden aangebracht. Zo komt er ook een ingang aan de zijde van het Jaap Bedijnpad. Als de Grote Kerk na de restauratie weer in gebruik wordt genomen, komen er 'open dagen' voor de burgerij onder deskundige rondlei ding. Zelfs bestaat het plan de eer ste ijd de kerk een paar uur per dag voor het publiek open te stel len. aldus de heer Benschop (CDA), in zijn funktie als kerkvoogd, n.a.v vragen van de heer De Ridder (PPR). Ter gelegenheid van de opening zal een uitvoering plaats vinden van de 'Mattheus-Passion' Nieuwe Leidse Courant Het eigen ochtendblad voer èlk protestants Christelijk gezin k in Leiden en omgeving ZORG VOOR EER STERKE CHRISTELIJKE PERS onder leiding van Johan Admiraal. De raad besloot, dat de gemeente zich garapt stelt voor een eventueel tekort tot een bedrag van 4000. Voor de andere helft stelt Katwijk zich garant. Mocht het tekort gro ter zijn dan 8000 wat beslist niet te verwachten valt, dan zullen de koren de rest moeten voteren, deel de burgemeester mr. Bonnike mee. ]\leer zuinigheid bij straatverlichting NOORDWIJK Tijdens de raadsvergadering bleek de verhoging van de elektriciteitstarieven vooral voor 'links' een moeilijk te ver teren zaak. Voorham (PvdA) die mede namens de PPR het woord voerde, consta teerde, dat over deze tarieven ei genlijk geen discussie mogelijk was, daar het college in de toelichting op het voorstel o.m. had aange voerd. dat de gemeente contractu eel gehouden was dezelfde tarieven als Leiden toe te passen. Volgens Voorham is het echter niet zo dat Leiden zou bepalen, wat de Noordwijkse gebruikers moeten be talen. Voorts achtte het raadslid het zinvol dat de wethouder voor de bedrijven de raad raadpleegde alvorens te gaan onderhandelen. Wethouder Jansen legde uit dat Noordwijk en de andere gemeenten die contractueel aan Leiden zijn gebonden, zich niet voetstoots bij voorstellen tot tariefsverhoging ple gen neer te leggen. Leiden is echter duidelijk gemotiveerd. De energie crisis leidde tot een miljoenenver- lies voor het bedrijf. Voorham hield vol niet te begrijpen dat het standpunt van de raad geen invloed zou hebben. Waarop de wet houder de procedure bij een ta riefsvaststelling nader uiteen zette. Leiden dicteert niet, aldus de heer Jansen (WD) en hij verzette zich dan ook tegen de opvatting, dat de verhoging tot doel had de gemeente Leiden te spekken. Het debat kreeg een poljtiek tintje door de opmerking van Alkemade (CDA) dat men gezien de politieke samenstelling van het gemeentebe stuur van Leiden niet mag ver wachten dat het uit de tarieven munt zou slaan. Zijn fractiegenoot De Geus wees PPR-vertegenwoordi- ger De Ridder terecht. Terwille van de zaak moet men wel eens wensen laten vallen. Wat er met het aard gas gaat gebeuren, zal er dieper insnijden, meende Benschop (CDA). Dit leidde weer tot een wat emotio nele uithaal van de kennelijk geïr riteerde PvdA-fraktieleider Bedijn, ■die Luns er van betichtte aardgas te hebben verkwanseld. Faase (CDA) brak in het debat een lans voor meer zuinigheid bij de straatverlichting. Als gemeente moet men het voorbeeld geven. 'We doen het al', deelde wethouder Jan sen mee. 'ondermeer door het ge bruik van lampen met geringere sterkte'. De raad ging akkoord met de tariefsverhoging van 1 cent per KwH en nog eens 2,8 cent per KwH als gevolg van de brandstofclausule. Op deze foto's wordt het verschil tussen de oude en nieuwe situatie dui delijk tot uitdrukking gebracht. Boven de nieuwe onlvangsthal van het Bethel Ziekenhuis in Buitenhof. Op de foto onder de hal van het oude Bethel Ziekenhuis dat tot 1 augustus 1972 aan het Bugijnhof in de Delftse binnenstad was gevestigd. Van onze rechtbankverslaggever DEN HAAG-LEIDERDORP De directeur van een Uitzendbureau te Leiderdorp betoogde voor de Haag se politierechter voor Economische Zaken, dat juist door bemiddeling van een dergelijk bureau, de wer kende Jeugd beneden de leeftijd van 18 jaar bescherming onder vindt tegen betalen van te lage loon en doen verrichten van te zwaar werk. Evenwel is het überhaupt aan deze bureaus niet toegestaan om aan werknemers beneden de 18 jaar be middeling te verlenen, zonder spe ciale toestemming van de minister, welke aan verdachte niet was ver leend. De Officier eiste in twee gevallen elk 500 gulden boete. In het verleden werden bedoelde vergunningen eigenlijk min of meer stilzwijgend verlengd, maar begin 1973 weigerde de minister de vergunningen te verlengen. Verdachte had op verlenging gere kend. Hij wees erop, dat vooral in de landbouw soms te zwaar werk tegen te laag loon wordt gedaan iets waartegen het Uitzendbureau wil waken. De Officier van justitie, mr. J. C. J. v. d. Bruggen zei. dat als gevolg van de 'sluimerende' toepassing der bepaling, ongewenste toestanden bleken te ontstaan. Mede op aan drang uit de volksvertegenwoordi ging, heeft de minister geen ver gunningen meer verleend. Het is echter niet strijdig met de wet. wanneer jeugdigen rechtstreeks werk aanvaarden in vakantietijd. De Algemene Bond van Uitzendbu reaus heeft bij de Raad van State beroep aangetekend en bij de Kroon ter beslissing gevraagd. Teneinde die beslissing af te wach ten. hield de politierechter zijn vonnis aan. DEN HAAG Gistermorgen vroeg zijn drie stacaravans op een terrein bij het Boekweitkamp uitgebrand, vijf andere caravans liepen zware brandschade op. De totale schade bedraagt 150.000 gulden. De oorzaak van de brand is onbekend, maar de politie acht brandstichting niet uitgesloten. De eigenaar van de stacaravans, de Hagenaar L. A. Brummer, zegt er zeker van te zijn, dat er opzet in het spel is. Hij heeft een bedrag van 10.000 gulden uitgeloofd voor aanwijzingen di.- leiden tot de aan houding van de eventuele aanstich ter van de brand. DEN HAAG De acteurs van De Nieuwe Comedie hebben besloten de voorstelling op 24 oktober in Turnhout (België) van de 'Jungle- Opera' van Jaap van de Merwe niet te laten doorgaan. Zij willen zo hun solidaiteit tonen met de sta king van Belgische acteurs. DEN HAAG Uit een woning aan de Van Montfoortlaan is gister nacht een antieke Friese staartklok met een waarde van 6000 gesto len. De inbrekers kwamen vermoe delijk binnen via een niet afgeslo ten achterdeur. Uit een garage aan de Loosduin- seweg is in dezelfde nacht een aan tal pneumatische gereedschappen met een waarde van ƒ9000 gesto len. De inbrekers kwamen binnen via het openen van een klapraam aan de zijkant van de garage. DEN HAAG De 's-Gravenhaagse Hengelaars Vereniging, de Delftse Hengelaarsvereniging en de henge laarsvereniging Groot Rotterdam zijn tot samenwerking overgegaan op het gebied van het eigen viswa ter door het gratis uitwisselen van vergunningen. Hierdoor zijn de drie verenigingen in de gelegenheid ge komen vrijwel in de gehele provin cie Zuid-Holland te kunnen vissen. Dit deelde voorzitter J. Lindt mee tijdens een ledenvergadering, die dinsdagavond in het restaurant van F. C. Den Haag in het Zuiderpark werd gehouden. Per 1 januari a.s. wordt de band verstevigd door in breng van de viswateren Delftse Hout achter Delft. De mogelijkheid is open. dat ook andere verenigin gen zich bij deze combinatie van de drie hengelaarsverenigingen kun nen aansluiten. De 's Gravenhaagse Hengelaarsvereniging telt thans 4000 leden, de Delftse vereniging eveneens 4000 en Groot Rotterdam 6000 leden tezamen <14.000 leden. VALKENBURG Ingericht of niet. de fancy fair in het nieuwe jeugdgebouw van de hervormde gemeente in Valkenburg, gaat op 22 november dóór. Eind mei werd met de bouw begonnen. Het onderkomen voor de jeugd vormt één geheel met de hervormde kerk. Als alles klaar is en het gebouw is volledig ingericht, dan zullen de kos ten rond de 300.000 bedragen. Dank zij een grote mate van zelfwerkzaamheid, kunnen de kosten zo laag moge lijk worden gehouden. De bouw is in handen van de firma Vinkte Noorden. Ik orfc-n cmo-Tii fcort-T»ïfn»v?s-'UÏt-Be-ï«{cI kor t-nïmiFS-Ti it-fl e-msio kort-Ti i OUK5—ui >or "Vnftio LISSE Ds. F. Harinck uit Den Haag zal donderdag 24 oktober om 8 uur voor de Staatkundig Gerefor meerde Partij een tijdrede houden in het verenigingsgebouw aan de Crocussenstraat te Lisse. VOORSCHOTEN De afdeling van de WD heeft een nieuw be stuur. H. Reitsma (voorzitter), mr. H. van Gogh (secretaris), Th. van der Heyden (penningmeester), drs. A. van Galen Last, L. de Steur, W. C. J. Burki en mevrouw J. Hul- scher-Boezeman. Het aftredende bestuurslid G. A. Alers, werd na een bestuurslidmaatschap van 26 jaar, benoemd tot lid van verdienste van de afdeling Voorschoten. HAARLEMMERMEER De raads commissie voor openbare werken, plantsoenen en verkeer, vergadert donderdag 24 oktober om half acht in het raadhuis. NOORDWTJKERHOUT De Com missie van beheer voor de Gem. Dienst Sportaccommodaties vraagt de gemeenteraad om bijplaatsing van drie douches in het sportcom plex 'Wassenaar'. Van Nispen heeft op eigen kosten al drie douches geplaatst. De Commissie van beheer vraagt ook 2000 voor het ver plaatsen van een toegangshek van het sportpark en het maken van een vaste sluis naast het draaihek. VOORSCHOTEN Vandaag, don derdag 24 oktober, om 8 uur, verga dert de hervormde mannenvereni- ging op gereformeerde grondslag 'Onderzoekt de Schriften', in het gebouw aan de Leidseweg 41. Ir. J. van der Graaf, algemeen secretaris van de Gereformeerde Bond in de Hervormde Kerk zal een referaat houden over 'De Plaats van de Ge reformeerde Bond in de Hervormde Kerk'. Er zal gelegenheid zijn naar aanleiding hiervan vragen te stel len. KATWIJK Vandaag, donderdag 24 oktober, vergadert de commissie voor financiën en economische za ken. De agenda vermeldt o.a. koop avond. toeristenmarkt, verhoging krediet stedebouwkundige werk zaamheden Cleyn Duin, verhoging water- en elektriciteitstarieven. ZOETERWOUDE Winkeliersver eniging WIZO zal op 30 november Sint Nicolaas binnenhalen. In 't Centrum zal een feestmiddag wor den georganiseerd. De winkeliers organiseren een slagzinwedstrijd. KATWIJK AAN DEN RIJN Don derdag 24 oktober, heden, om half zeven is er een protestantse kerk dienst in het verpleegtehuis 'De Wilbert'. Voorganger is ds. J. Cats- burg uit Katwijk. LISSE Vrijdag 25 oktober zal in het Poelhuys aan de Ruishornlaan voor de jeugd een disco-avond ge houden worden. Aanvang 8 uur. LISSE Door een damescomité uit de Geref. Gemeente werd een oliebollèndag georganiseerd ten ba te van de christelijke school. Ruim 1300 kon worden afgedragen,. LISSE De jaarlijkse collecte voor de Invalidenbond. afd. Bollen streek is nu in de week van 28 oktober tot 2 november. De op brengst is ondermeer bestemd voor zwemmen waaraan 32 invaliden meedoen en de midget golfbaan. ALPHEN Donderdagavond geeft de Alphense zangvereniging Sint Bonifacius een operetteconcert in de bovenzaal van het parkrestau rant 'Avifauna'. Het concert begint om 20.15 uur. Uitgevoerd zal wor den: 'Die Zirkusprinzessin'. Mede werking verlenen Liesbeth Damen, sopraan, Henk de Vries, tenor en het Haarlems operette-orkest. Het geheel staat onder leiding van D. Delled. ZOETERWOUDE De heer J. Vink, onderwijzer van de Aloysius- school, viert op 31 oktober zijn zilveren jubileum. Eigenlijk was de dag op 24 augustus. Het feest werd toen met de leerlingen gevierd. Nu is er ondermeer een receptie voor de ouders om 8 uur 's avonds. RIJNSBURG Carnavalsvereni ging De Uienkoppen houdt zaterdag 2 november een prinsenbal in het clubgebouw van Rijnsburgse Boys. JOIIM doet maar NOORDWIJK Waardering be stond er bij de Noordwijkse raad voor het werk van JOIN-cultuur. Wel haddden verschillende raadsle den er bezwaar tegen dat men tel kens weer met subsidie-aanvragen wordt geconfronteerd. Faase (CDA) formuleerde het duidelijk; JOIN doet maar. want men kan altijd op de gemeente terugvallen. Wat JOIN op cultureel gebied pres teert. verkeert nog in het stadium van experiment, deelde burgemees ter Bonnike mede. Het contracte ren van dure artiesten is vaak een waagstuk. De burgemeester was het met de raadsleden eens. dat JOIN eerder met het win terprogramma moest komen. De Geus wilde ook weten hoe het staat met het Lido-theater. 'Een moeilijke zaak', aldus mr. Bonnike. Binnenkort komt dit in de raad an de orde. LEIDEN In een brief aan de gemeente maakt de heer G. J. Velt- man zich ernstige zorgen over het water in de wijk. Het grondwater peil is door de overvloedige regen val van de afgelopen weken, tot een zodanige hoogte gestegen in het woongebied van de Stichting 'Eigen Huis', dat het regenwater geen uitweg kan vinden. Het woon gebied wordt daardoor gevaarlijk voor kleine kinderen. Daarnaast zijn de kruipruimten onder de wo ningen berstens toe gevuld met wa ter, wat Intern in de woningen overlast bezorgt. De briefschrijver vraagt zich af, of er in de laaggelgen Broek- en Si- montjespolder bemalen wordt, voorzover het bouwbegied van de Merenwijk betreft. Verder vraagt hij of het stamrlool van de Meren wijk wel is aangesloten op het hoofdriool en of het daar wel op loost.

Nieuwe Leidsche Courant | 1974 | | pagina 5