'Had het me harder voorgesteld' Eerste momentopname van 't Zoetermeerse stadscentrum Dader moord legt andere verklaring af over toedracht Agenda voor Leiden Splinters heterdaad betrapt Interkerkelijke zendingsdag Verlengd 'Vriend' Renz Modeshow in dienstencentrum Marktberichte! Universiteitsraad akkoord met inotie-Chili Dodelijk ongeval Visserij berichten ZOETERMEER Volgende week dinsdag is de eerste vergadering over het eerste supplement van het voorontwerp van het globaal be stemmingsplan Stadscentrum; het kan niet korter gezegd worden, want bij de voorbereiding op de bouw van dat Stadscentrum wil niemand over één nacht ijs gaan. Daarom komen er nogal wat in stanties aan te pas die allemaal hun zegje willen doen. In het laat ste bestemmingsplan van de ge meente Zoetermeer moeten alle aders van de groeistad samenko men. het wordt het kloppend hart ADVERTENTIE K en O afd. Katwijk CONCERT IN DE SOEFI-TEMPEL op donderdag 29 oktober. 20.15 uur 1-1 /e School (&opraan>. Trans van Pnneen (alt), dr. B. Ruigrnk (viool), dr. M. A. van IioDgen (cello). A. \V. C. Verhees (plano). PROGRAMMA: liederen, trio- en pianomuziek. Toegangsbewijzen 5, (K on O-leden 4.—) raadhuis en 's avonds aan van de dan bijna 100.000 inwoners tellende stad: kantoren, winkels, woningen, recreatieve voorzienin gen en openbaar vervoerstations maken in het begin van de tachti ger jaren deel uit van het Stads centrum. Hel proiektteam. de ge meenteraad en de inspraakgroep uit de bevolking reageren in sup plementen op het eerder opgestelde globale bestemmingsplan. Die sup plementen. of aanvullingen, geven een momentopname van het werk proces in de détaillering van de plannen. Eind oktober en begin no vember zal de raadscommissie ruimtelijke ordening en woning bouw over het globale voorontwerp en het eerste supplement praten. Aan het eind van de maand no- DEN HAAG Een motoragent van de verkeerspolitie heeft dinsdag middag een 19-jarige verkrachter op heterdaad betrapt. Om half vijf in de middag had de jonge Hage naar H. van B. zonder beroep het 15-jarige meisje J D. uit Moerwijk ln de bosjes naast het zwembad aan de Loevesteinlaan gesleurd. Een vriendin van het meisie wist te ontkomen en trok de aandacht van een juist passerende motoragent. Deze kon de jongeman na een kor te aebte» volging te voet aanhouden. Het meisje heeft geen letsel opge lopen. vember zal dan een tweede mo mentopname volgen. Op de foto: zoals bij alle fotografi sche opnamen van terreinen in Zoetermeer waar nog gebouwd moet worden ioont ook deze enkele graspollen. Alleen in de verte zijn vaag enkele bouwmachines zicht baar. DEN HAAG - De Interkerkelijke zendingsdag. die op zaterdag 26 ok tober gehouden wordt, begint om 10.30 uur in de Vredekerk aan de Maartensdijklaan 126. De opening wordt verricht door ds. P. H. Krol, voorzitter van het Afrika-orgaan van de Gereformeerde kerken. In een eerder geplaatst bericht ver meldden wij dat dit zou gebeuren door mevrouw ds. M. J. van Veen- Schenkeveld die verhinderd is. Het thema /an deze interkerkelijke zendingsdag is: 'De kerk aan het celten van dit onderwerp zal in werk. ginds en hier'. Over vijf fa twee kerken worden gediscussieerd in de Paaskerk aan de Harmeien- straat en in de Vredekerk aan de Maarlensdijklaan. De slotbijeen komst begint om 15.30 uur in de Paaskerk, waar ds. A. de Haan de zendingsdag besluit. DEN HAAG De 18-jarige Haagse schoonmaker E. J. D., die af gelopen zaterdag heeft bekend de 34-jarige Walter O. Lauret in zijn woning te hebben vermoord, is gisteren voorgeleid voor de officier van justitie. D. heeft inmiddels weer geheel andere verklaringen afgelegd over de gebeurtenissen in de nacht van woensdag op don derdag. De jongeman heeft in zijn laatste lezing van het gebeurde tegenge sproken dat hij, zoals hij aanvan kelijk wél beweerde, de adjunct directeur van een automobielbedrijf Lauret tijdens een vechtpartij en kele messteken heeft toegebracht. Volgens D. heeft Lauret hem uitge nodigd mee naar zijn woning aan de Thérèse Schwartzestraat te gaan. Daar moet het slachtoffer de jon gen hebben voorgesteld het huis te bekijken. In de badkamer gekomen greep de man naar een groot mes. dat op een wasmand lag. D. had dit snel in de gaten en was de oudere man voor. Om welke reden de ver dachte vervolgens enkele wonden in de hals van Lauret toebracht en hem daarop in de hals stak is niet duidelijk. Volgens de verklaringen van D is hij hierna de keuken ingegaan, waar hij uit een la nog twee messen haalde. Hij' liep terug naar de badkamer en stak de op de grond liggende Lauret in de zij. De jongeman, van diefstallen en inbraken bij de politie al bekend, heeft de autosleutels uit het colbert van zijn slachtoffer gehaald en is met diens auto de stad ingereden. Waar hij precies de nacht heeft doorgebracht is niet duidelijk. Vol gens D. heeft hij donderdagmorgen met een kennis boodschappen ge daan in-de auto. die hij fout par keerde aan de Groot Hertoginne- laan. STAD EN REGIO DONDERDAG 24 OKTOBER Museum Volkenkunde Steenstraat 1. 2.15 uur Ver. voor de Ver. Naties VIRO ln samenwerking met rijksmuseum Volken kunde. bijeenkomst voor leden van vrou wenver. en andere belangstellenden met lezing, rondleiding en filmische demon stratie over de tentoonstelling 'Zuidzee uit de Doeken'. Inleiders dr. S. Kooijman en echtgenote. Stadhuis. 6 tot 8 uur: spreekuur soc. raadsvrouw. Gehoorzaal. 7.45 antl-rookcursus. LAK-theater. 8.15 uur: Old Heads (ln het Mickery-circuit). The General Will uit Newcastle een typische Engelse kroegs how. VRIJDAG 25 OKTOBER Volkshuls 3 tot 5.30 en 7.30 tot 9.30 uur: open huis t.g.v. 75-Jarlg bestaan. Vestestraat 40. 8.30 uur Imperium met 'Met gesloten deuren' van J. P. Sartre. Langebrug 63, 8 uur lezing in de serie 'Onze tijd ln bijbels licht', E. Ouweneel te Arnhem over 'De gemeente van de levende God nu'. Rijnlands Lyceum Oegstgeest. 8.15 uur: 'De bruiloft van Figaro' van Peter Turrl- nl. door Stadstoneel Rotterdam. Gehoorzaal 7.45 antl-rookcursus. ZATERDAG 26 OKTOBER Volkshuls. 10.30 tot 12.30 uur: kinder feest t.g.v. 75-jarlg bestaan 's middags en 's avonds feest boven de 14 Jaar. Vestestraat 40, 8.30 uur Imperium met 'Met gesloten deuren' van J. P. Sartre. MAANDAG 28 OKTOBER De Lakenhal. 8 uur ver. van belangstel lenden ln De Lakenhal. Prof. dr. I. Schöffer over 'P. C. Hooft over het beleg van Leiden'. De heer Van der Walle over Irlscople. een onderdeel van de natuurgeneeskun de. Om 2000 uur in het Praethuys. V rou wenkerkkoorstraa t. DINSDAG 29 OKTOBER Driftstraat 49. 10.30 tot 11.30 uur spreek uur soc. raadsvrouw. Schelpenkade 6. 8 uur Afd. Lelden Kon. Ned. Natuurhlst. Ver. dia-avond. Rijnlands Lyceum Oegstgeest. 8.15 uur: Een buitengewoon concert Sowjet-Rus- sisch Staatspoppentheater Sergej Obrast- zow. Veertig wereldberoemde poppenspe lers. WOENSDAG 30 OKTOBER DIJkstraat 2a. 10 tot 11 uur: spreekuur soc. raadsvrouw. Gerecht 10. 4.30 tot 6 uur: spreekuur soc. raadsvrouw. LAK-theater Levendaal 8.15 uur: opvoe ring van 'Krapp's laatste band en niet Leiden krijgt een speelgoedtheek, jawel, een instelling die speelgoed uitleent aan kindercentra in de stad die door gebrek aan financiële middelen vaak niet in staat zijn dit zelf aan te schaffen. De speelgoed- theek wordt woensdag 30 oktober officieel geopend. Dat gebeurt in het W.K.L.-gebouw. De tentoonstelling van werk van twee Tsjechische grafici Jan Kreici en Oldrich Kulhanek is met een week verlengd. Omdat het aantal werken dat men tentoon wilde stel len erg groot is, is de expositie over twee ruimten verdeeld: het Leids academisch kunstcentrum en het. academiegebouw aan het Rapen burg. Kennelijk heeft gisteren de zetma chine gehaperd toen het bericht is gezet over 'de bedrijfstechnische school, die met nieuwbouw kan be ginnen. De school zal worden ge bouwd in 480 werkbare dagen en niet in 80, zoals in het bericht staat. De kosten van het gebouw, dat zal iedereen duidelijk zijn be dragen geen 500.000 gulden maar 4.500.000 gulden. ik' van Samuel Beckett. DONDERDAG 31 OKTOBER Stadhuis. 6 tot 8 uur: spreekuur raadsvrouw. VRIJDAG 1 NOVEMBER Volkshuis. 8 uur reünie oud-Volkshulz en clubbezoekers. Vestestraat 40. 8.30 uur: Imperium n gsl 'Met gesloten deuren' van J. P. Sartre, gr' Rijnlands Lyceum Oegstgeest. 8.15 i 'Grote bek en grote bulk komen d' i door Coen Flink en Jules Crolset. ZATERDAG 2 NOVEMBER Vestestraat 40. 8.30 uur Imperium gesloten deuren' van J. P. Sartre. Antonlus-clubhuls. Mare 41. 8 uur i dï voering 'De Randstadspelers' APOTHEKEN REGIO LEIDEN De avond-, nacht- en zondagsdienst de apotheken ln de regio Lelden wo el waargenomen van vrijdag 18 oktober nu 25 oktober door de apotheek Rej Steenstraat Lelden en de apotheek Vo 1151 schoten. Tevens op zaterdag tot 1 ert nam. door de Oegstgeester apotheek, V 10t helmtnapark 8 Oegstgeest. FILMS IN LEIDEN TOT 31 OKTOBER 5 Luxor: Stationsweg 19. tel. 21239 '1 er Great Gatsby\ 14 J Dag. 14 en 20 u [(j Zondags 14. 17 en 20 uur. Liclo: Steenstraat 39. tel. 24810 'Duly eiland'. 14 J. Dag. 14.30. 19 en 21.15 u Zondags ook 16.15 uur. Studio: Steenstraat 39. tel. 33210. 1 "j Graduate'. Tijden zie Lldo 18 j. R' Trianon: Breestraat 31. tel. 23875. 'Alle g 18 1. Dag. 14.30, 19 en 21.30 uur. zo 14 16.30 en 21.45 uur. Camera: Hogewoerd. tel. 24919. Troll', I Dag. 19 en 21.15 uur. ma. dl 14.30 tL Kinderm. DIck Trom en zijn dorpsge ten do. vr. za. wo 14.30 uur zo 14 16.15 uur. Nachtvoorstelling 'L'attentat'. 18 j za vr 23.30 uur. Rex: Haarlemmerstraat 52. tel. 25-' 'Het zondige bed'. 18 j. 19 en 21.15 u 2 Tevens ma. dl. do. vr en zo 14.30 i jdi Kinderm. 'Astérlx en Cleopatra', wo en itv 14.30 uur. Nachtv. 'Het Nachtpornohu '-11 18 1. vr en za 23.30 uur. 1'" TENTOONSTELLINGEN Stedelijk Museum 'De Lakenhal': Oi Singel 28-32. ma t.m. za 10-17 uur zo- feestdagen 13-17 uur. T. m 1-12 'Lel< 9 '74'. Gemeentelijke Archiefdienst: Boisotki t 2a. ma t.m. vr 9-12 uur 14-17 uur, za 9 uur. Tot en met 29-11 '400 jaar Vier er 1 Leldens Ontzet' met stukken uit de t zamellngen van de Gemeentelijke chlefdlenst en stukken uit het arcl 6 van de 3 oktober-Vereenlging. )L Rijksmuseum v. Volkenkunde: Ste 18 ■i: .dl Een 28-jarige verkoper uit Den Haag had in de woning van zijn meisje in Oegstgeest een betaalche que gestolen en die voor honderd gulden ingevuld en geincasseerd. Toen zijn meisje hem later naar 't station bracht haalde hij uit haar portemonnee vijftig gulden. Eehal- ve van het bovengenoemde werd hij van nog meer verdacht. De officier van justitie wilde de man nog een kans geven en eiste, omdet het één en ander was ontstaan uit huwe lijksmoeilijkheden en geldgebrek waarin nu verbetering zou zijn ge komen, een gevangenisstraf van drie weken voorwaardelijk met een proeftijd van drie jaar. straat 1. ma t.m. za 10-17 uur. zo- feestdagen 13-17 uur. tentoonstel! 'Zuidzee uit de doeken' het leven werken op het Zuldzee-eilandje (fiji-groep). Academiegebouw: Rapenburg 73. en L 6 fnver Levendaal 150. 3e verdieping. 31 oktober Jan Krejcl en Oldrich Kul nek. grafiek uit Praag. 1 Drukkerij De Bink: Rooseveltstraat '1 t.m. za 10-18 uur Thus Bult met aqua len en Han Boerrlchter met keramiek 1 november. Galerie v. cl. Vlist: Botermarkt 3. dl t.m. vr 8-17 uur Hans van Ommeren i foto's en beeldend werk tot eind okto on Galerie This Eye, Noordelnde 2a. r( toonstelling van tekeningen, schilder en curiosa van This Eye. dl- en do-av van 20-22 uur tot 1 december. -tii -v Circus Renz komt naar Leiderdorp. Vrijdag 25 oktober slaat het gezel schap de tenten op aan Loevestein, naast de Leiderdorpse brug. De tweemaster van circus Remz biedt plaats aan 1500 toeschouwers. Er is veel te zien. als gebruikelijk in een circus, onder andere een koe die door het vuur springt. LEIDEN Groente- en fruitveiling oktober: Appelen 77.C108. peren andijvie 42-59. snijbonen 465-480. bonen 580. kroten 23. boerenkool 3: kool 30-35. stoofsla 43-61. spru 02. B 95-101, C 79-93. tomatei 810-840. C 450-510, CC 3- ulen/26. witlof 370-430. meloenen 105-1 knolselderij 39-43, komkommers AA 651* A 53-55. B 47-50, C 42-44. D 33.. E 29. zwaar 36-47. bleekselderij 22-32. seldAi 26-27, paprika kg 53-55, stuk 27-37. LEIDEN De Universiteitsrad heeft zich in een motie solic at verklaard met het streven van verzet, zoals in Chili voor het hke stel van de democratische verwim venheden. De universiteitsraad didc een dringend beroep op de Nee ba landse regering om haar invl aan te wenden voor vrijlating 1 Chileense studenten en wetfrv schappelijke medewerkers, die vangen genomen zijn, alsmede andere politieke gevangenen voor het herstel van academis vrijheden en verworvenheden, motie was opgesteld naar aan t ding van een brief uit Santiago i de universiteit daar, waarin steun werd gevraagd. Hoewel iecün een in de raad het met de stri c king van de door het Progressi el partijlid Hans den Boef ingedieias motie eens was, werd er toch eesleuteld aan de tekst om dezejo! te maken, dat de raad haar ufe niem kon aannemen. LEIDEN In het dienstencentrum Leiden-Noord was gistermiddag een modeshow van zelfgemaakte kleding. De dames hadden er wel belangstelling voor. zeker omdat de lady-speaker erbij vertelde hoe, voor welke prijs, en met welke materialen de geloonde kledij kan worden gemaakt. De manequins waren een aantal vaste bezoek sters van het dienstencentrum. DEN HAAG De 51-jarige lu nant-kolonel bij de luchtmacht C. N. van Boldrik, woonachtig Saffierstraat in Alphen aar Rijn. is gistermiddag in Den om het leven gekomen bij een keersongeval. De heer Van Bold werd omstreeks zes uur bij oversteken van de Schenkk aangereden door een personena n die bestuurd werd door een s jarige Hagenaar. De man bezwii ter plaatse aan zwaar inwendig sel. Eventuele getuigen van het geval worden verzocht contact te nemen met de Haagse politie IJMUIDEN. 23 oktober Aanvoer: 36iJ,p tong. 5 kisten tarbot en griet. 18 kl kabeljauw. 21 kisten schelvis. 79 kist wijting. 26 kisten schol. 15 kisten sc itu 15 kisten makreel. 6 kisten varia. Prijzen per kilogram: gr. tong 8.01- gr. m. tong 8.67-3.60. kl. m. tong 8.07- tong I 7.0-6.54. IJ 6.50-6.21: tarbot 8 19. Per 40 kilogram: schol II 64. III 94-70 84; wijting III 61-30. IV 49.00; maki 60. II 35: schar 83-37. steenbolk poon 86. bot 18. tarbot 268-143, griet IJ 102; kabeljauw II 144. III 140-132, V 64*1 schelvis IV 36-32. BESOMMINGEN VAN WOENSDAG Slechts vier schepeno SCH 28 ƒ3.300. 218 1.400, VD 25 ƒ2.800, IJM 94 3. (va 1 ire III el u Hfca 50 Ijl Üe voi hei lai du dg Ia; TROUW/KWARTET DONDERDAG 24 OKTOBER 1974 Anti-rooJccursiis in Leidse Stadsgehoorzaal door Jan Hoekema LEIDEN In de foyer van de Stadsgehoorzaal stromen kleine groepjes mensen enenkele eenlingen binnen. Regen, wind, en de verleiding van topvoetbal zijng etrotseerd. Het is duidelijk: dit moeten doorzetters zijn. En als een buitenstaander nog niet zou weten waar het om gaat, maken de afwe zigheid van asbakken en de aanwezigheid van ijzingwekkende affiches over de gevaren van nicotine hem dat welk enbaar: we bevinden ons op de tweede avond van de anti-rook cursus. Voor de tweede maal in enkele jaren heeft de B.O.T.A. (Bond Op voeding Tot Abstintentie) hoe vind je het uit haar werkterrein in Leiden gelegd. De dapperen .van de eerste maandagavond, in totaal ongeveer veertig, zullen, als ze het volhouden, liefst vijf maal deze week de Stadsgehoorzaal bezoeken. En dan hebben we het nog niet eens over de nazorg, want als er over één ding geen misverstand is. dan is het over de ernst van het probleem. Althans zo komt de in druk overbiddenjk over van de ern stige heren bestuursleden en spre kers van de B.O.T.A. De bezoekers worden meteen al geconfronteerd met enig alarmerend foldermateri aal. uiteraard van ons aller dr. Meinsma, het blad van de B.O.T.A. ('Rooksignalen'), en het blad 'A- arm'. De inhoud van de cursus zelf. een uit Amerika bewerkt vijf dagen plan, kan men tegen 7,50 verkrij gen, inclusief toegang tot de avon den. Voor de heren van de pers moet de inhoud jammer genoeg on bekend blijven, 'anders is het ge heimpje er af', aldus de landelijk actie-promotor ds. Vink uit Den Dolder. Maar de cursisten zullen het deze week. en zo nodig later, als hun zakbijbel moeten beschou wen, om bij elke opwelling, dag en nacht, het boekje te raadplegen wét te doen. Ds. Vink legt nog even uit dat het formaat geschikt is voor 'de zaak van een colbertjasje, da mes kunnen het dubbelvouwen voor het handtasje'. Behoefte We praten voor het eigenlijke be gin van de avond nog even door met ds. Vink, van wie inderdaad gezegd kan worden dat hij (zelf een ex-roker, bijna zijn leven lang asthmatisch gebleven) met hart en ziel voor 'zijn' goede zaak vecht. Aavond aan avond op pad is per slot van rekening ook geen lolltet- je. Later horen we het verhaal dat ook cursisten zeis een week lang honderden kilometers rijden per groepstherapie voldoet aan een ge- avond, als ze ver weg wonen. 'Deze weldige behoefte, veel mensen wil len van het roken af, maar weten niet hoe', zegt Vink. die trots op het succespercentage van 80 pet. wijst (landelijke, gemeten tot een jaar of twee na de cursus). Daarna wordt het register van de psycholo gie opengetrokken, niet ongebrui kelijk. zal later op de avond blij ken. 'Langdurige beslissingen moe ten berusten op waardevolle motie ven. de mensen moeten weten waaró ze stoppen'. Ook de medische aspecten komen aan bod. De details daarvan zijn wat technisch, maar het is zonneklaar dat ln ieder geval veel sigaretten roken schadelijk is voor het organisme. Voor de men sen die dat nog niet wisten is op de groene tafel met een prachtig B.O.T.A.kleed erop als huiverin gwekkend voorbeeld wat aangetast weefsel (geconserveerd) neergezet. De biologielessen van weleer herle ven. maar nu is het wél bittere ernst. Ds. Vink vervolgt zijn aanval tegen de sigaret, die hij afwisselelend 'onze grote vijand', ofwel 'die kwaaie rekel' noemt. De B.O.T.A., een onderdeel van een wereldorga nisatie. wil de sigaret 'op alle fron ten besrijden', en liefts alle versla ving. Drugs en alcohol zouden voor demens toch ook taboe moeten zijn. Heel blij is ds. Vink met de erkenning door de overheid in de vorm van subsidies, en een officieel uitgesproken waardering. Wilskracht De vraag blijft: hoe krijgen we mensen ertoe te stoppen met een vaak ingewortelde gewoonte? Dat blijkt volgens B.O.T.A. voorname lijk een zaak van wilskracht te zijn. naast wat praktische tips als het ruimgebruiken van vitamine. 'Wils- drinken van veel water en het kracht moet geoefend worden net als een spier. Daarom krijgen de mensen ook een lijfspreuk mee die ze tegen zichzelf maar ook met zijn allen hardop moeten zeggen'. En ja, inderdaad, het 'Ik verkies niet meer te roken' is de eerste avond al door de hele zaal meegezegd. De deelne mers krijgen ook een partner toe gewezen om 'elkaar op te bellen, dag en nacht, als dat nodig is. Men moet elkaar bemoedigen'. Ds. Vink begint nog eens over 'ge pantserde wilskracht', en we beslui ten het gesprekje maar te beëindi gen in afwachting van het begin van het programma. Dit wil hij wel nog even kwijt: 'Al is er maar één die we dan de longkamer af krij gen. dan zijn we hier niet tever geefs geweest'. De avond begint. Ds. Vink consta teert dat 'de meesten van u geluk kig weer gekomen zijn. Wat het zwaarst is. moet het zwaarst we gen'. Nu het spannende moment: wie heeft gezondigd, en wie niet? De meerderheid van de aanwezigen (waar ook tamelijk matige rokters bij zijn) heeft het volgehouden. Een vaderlijk compliment voor de één ('om een race te winnen is een goede start nodig"), en een bemoe diging voor de ander ('al is er één slag verloren, de oorlog hebben we nog niet verloren'). Kortom: niet ontmoedigd raken, u krijgt het echt wel onder de knie. Ds. Vink infor meert bij de zondaars naar het moment van de zondeval. 'Een kop je koffie, een zware maaltijd, toe maar. zeg het maar'. Hij wijdt een korte beschouwing aan deze moei lijke momenten in de dag: 'Waar draken op de loer liggen, moeten we oppassen!' Hij wil nu graag het woord over dragen aan psycholoog de Ruiter. Deze man blijkt meer weg te heb ben van een ouderwetse dominee, dan van een hedendaagse psycho loog. Nu wordt de hele sfeer van de avond recht duidelijk: het heeft iets weg van een nogal fanatiek kerkgenootschap dat op korte ter mijn een aantal bekeerlingen wil maken. Wel effectief overigens Experiment EXPERIMENT Met een gedoseerd betoog een grapje, ernst, stiltes schildert de psycholoog de gevaren van de ver slaving aan de tabak, en de wils kracht die nodig is daar overheen te komen. Er is zelfs een heus experiment bij: een citroen wordt doormidden gesneden, en met enige hilariteit steekt hij de helft in de mond. 'Wat gebeurde er nu bij u. dames en heren? Ja, precies, er kwam water in uw mond'. Het betoog van de Ruiter neemt nu een hoge vlucht met passages over 'onze soeverene geest', en zelfs een 'Hogere Macht'. Hoe die twee te rijmen zijn wordt aan de bezoekers overgelaten. Allerhande anecdotes en sombere verhalen over zeventien vergiften van nicotine wisselen el kaar af.' De preektoon en de herhalingen krijgen langzamerhand de over hand. Als de volgende spreker van soortelijke strekking wordt aange- kondig, verlaten we de zaal. De pijp en het sigaartje na de maaltijd blijven voor mij op het programma in de toekomst, maar mocht ik nog enige zin in een sigaret hebben. dan is die nu wel voorgoed weg. De veertig cursisten zullen die ervaring ook wel hebben, en dan is zo'n cursus toch geen slechte zaak ei genlijk. De toon is wat onverbidde lijk, maar tegelijk vaderlijk. Een cursist ziet' het zo: 'Ik rook matig, ik verwacht hier wel wat van. Ik had het me veel harder voorgesteld, het gaat best redelijk plezierig'.

Nieuwe Leidsche Courant | 1974 | | pagina 4