FEYENOORD SLAAGT NIET PSV maakt Rijvers soms bang 4 ehavend Barcelona via Ajax-strijdwijze naar goede uitgangspositie 'De ambitie bij de spelers is groter dan voor het seizoen' Weinig problemen bij Twente loeilijk istakel rerleefd' Krappe winst van Borussia tegen Lyon Eerdiensten etty Stöve Gratis kaarten Amsterdam start niet defensief jW/KWARTET WOENSDAG 23 OKTOBER 1974 3 TERDAM Barcelona heeft zich gisteravond in het Feyen- ■1-stadion in een bijzonder gunstige positie (0-0) gemanoe- rd om over 13 dagen de return ontmoeting tegen Feyenoord esvol af te sluiten. De Rotterdammers verlieten bij het slot- van de Oostduitse scheidsrechter Glöckner ontgoocheld lizar aandoende arena, waar de regen onophoudelijk uit een I rte hemel was geplensd. De ongewoon klimatologische omstan- den ontnam de wedstrijd tussen beide giganten vrijwel alle ekkelijke aspecten. Geen normale combinatie was mo- jk. alke aanval smoorde op de doorweekte mat tweede helft moes de con- jjï atie, die zonder meer gekarak- I eerd kan worden als een oorlog juropees niveau, zelfs vijf mi- worden onderbroken toen maker zich als een houwde- ln doelman Marine Mora boor- als gevolg van deze onbehou- aktie per brancard moest wor- ITERDAM Hoe zou Feyenoord- feona zijn verlopen als de gras- ivan het stadion Feyenoord be- abaar was geweest? Voor trai- :Wiel' Coerver, de trainer van de wlandse kampioen, bij wie de jjrstelling na afloop op het ge it stond te lezen; was de beant- pding van de vraag die iedereen g hield niet moeilijk: 'We had- absoluut gewonnen.' rver onthulde dat van Feyen- |-zijde kort voor de wedstrijd al- in het werk was gesteld om het een dag uit te stellen, maar dat Jostduitse scheidsrechter Glöck- en de Nederlandse begeleider Romer niet te vermurwen wa- geweest. 'En toen stond voor mij dat de ontmoeting voor Feyen- op een teleurstelling zou uit- rn* lien." aldus Coerver. 'Het veld t Barcelona gered. Wij moeten kg. van de vleugels hebben, welnu t Ressel en Jörgen Kristensen den echt niet uit de voeten, temin hebben we er alles aan tan om een doelpunt te forceren. hebben zelfs aanvankelijk met lichtere bal gespeeld, totdat de Boltrechter het in de 6aten lp Feyenoord-trainer had de groot lof voor Mladen Ramljak, die in ichtenduren was opgelapt en die, 5® is Coerver. een compliment ver- it voor zijn karaktervolle instel- val 'Laten we hopen dat in Barce- in de weersomstandigheden even it zijn, misschien hebben we dan vin< kansje," zo besloot de Limbur- en. {®8, gens Rinus Michels. Coervers te- spr' strever in dit door de omstandig- ?®eI en mede teleurstellende voetbal ,a 1 erballet, was de beslissing van ji Clöckner om de wedstrijd door 11 .laten gaan een goede beslissing. 10 was', zo zei Michels, 'op dit veld ,SDe erdaad minder goed te spelen. nei ar onbespeelbaar, nee dat niet, er Qee i teveel factoren om ook zo wed- jd op het laatste ogenblik af te isten. Neem het publiek, neem de spelers. Het enige criterium is aat het veld onbespeelbaar moet zijn arde gevaar opleveren voor de spelers. f0.sl de waren in dit geval niet van 21J passing, hoewel er natuurlijk wel 1 v< er risico aan het spelen verbon- l Glöckner heeft van het begin Z1^B aan getracht de wedstrijd zo veel gelijk naar zijn hand te zetten vim de blessure kansen te beperken, .ft t hangt van de kleur af die je rie rtegenwoordigde of je ook vindt get hij het goed heeft gedaan', an chels was verbolgen op de Oost- ;tri( itse arbiter, dat deze niet ingreep d i de aktie van Schoenmaker tegen elman Mora en bij de blessure van ïnsi. 'Van Schoenmaker was het t n i duidelijk geval van onbesuisd :he Drtrappen'. En ter illustratie de od ssurelijst: enige tijd buiten be- rbo stzijn. een wondje in de mond en vai i snee in de voet en daarbij een rsenschudding. Asensi's kwetsu- atei i: een of meerdere gebroken of ge ld eusde ribben. Foto's in het zieken- sde is moeten de juiste diagnose ople- nen ren. erei ïus Michels was uiteraard tevre- lido a met de 00 score. Dat het duel rder weinig aantrekkelijk was. rmde voor hem daarbij geen punt rer. Michels: 'Dat het meer een etbalgevecht zou worden dan een etbalspel, was van het begin af n duidelijk. Daarvoor stonden er veel belangen op het spel, daar- or ook waren de omstandigheden et geschikt en daarom ook speel- Barcvelona te veel achteruit. Lo- sch gezien onze taktische ultgangs- elling om hier in Rotterdam de W hade zo beperkt" mogelijk te hou- q: nus Michels weet dat Barcelona beste kansen heeft de tweede nde te overleven. Zegt tegelijk hter ook: 'Feyenoord is geen ploeg 6 je echter zo maar uitschakelt. St is nog geen klare zaak. We heb- n wel een moeilijk obstakel op ïg naar de volgende ronde over- Pd'- den afgevoerd. Eenzelfde lot was ook Asensi beschoren, na een botsing met invaller-doelman Sadurn. Feyenoord- Barcelona is al met al een uiterst teleurstellend verlopen duel gewor den. De Rotterdammers hadden vrij wel de gehele wedstrijd een veld- overwicht, dat echter niet meer dan twee schoten tegen het houtwerk van Van Hanegem en Kristensen op leverden. Tekenend voor de grim migheid die het duel beheerste, was het feit dat Glöckner drie spelers (Costas, Rexach en Van Hanegem) de gele kaart moest tonen. Feyenoord kon met uitzondering van Wim Rijsbergen toch in zijn sterkste formatie tegen Barcelona aantreden. Mladen Ramljak, de Joegoslavische verdediger die al en kele weken last van een enkelbles sure heeft en zondag in de compe titiewedstrijd tegen De Graafschap zich ook halverwege moest laten vervangen, was in de uren voor het treffen met de Spanjaarden zo ver opgeknapt, dat hij de strijd met Clares kon aanbinden, wat trainer Wiel Coerver van een groot pro bleem verloste. 'Zonder Ramljak', verklaarde hij ook later, 'zou ik een man minder in ce mandekking hebben gehad'. In die mandekking stond gistera vond ook Wim Jansen. Gekoppeld aan het fenomeen Cruijff, zoals Barcelona's Rinus Michels Johan Neeskens opofferde aan het uit schakelen van Willem van Hane gem. Een gevecht dat beiden overi gens met de nodige felheid uit vochten. In de ploeg van Barcelona had Rints Michels slechts één verras sing ingebouwd: niet de onder de naam Juan Carlos bekende aanval ler Perez Lopez had een plaats in Reportage: Peter Onvlee en Richard Matthysse Johan Cruijff (met rugnummer 9) ziet hoe Feyenoord's Willem van Hanegem de bal richting doel schiet. de basis gekregen, maar de betrek kelijk onbekende Bernardo. in Spanje beter bekend als Migueli. Een 22jarige speler die pas een viertal wedstrijden voor Barcelona speelde en bekend is om zijn con sequente ingrijpen. Migueli moest de opkomende voorstopper Theo de Jong afstoppen. Feyenoord drong vanaf het eerste fluitsignaal van de Oostduitse Rudi Glöckner aan. Gaf in de tweede minuu< al overduidelijk blijk te willen jagen op de door Coerver gewenstf marge van twee, drie doelpunten. Maar Feyenoord had, hoewel Wim van Hanegem al in de tweede minuut na een knappe aktie van Wim Jansen een goede schiet kans kreeg, maar zijn lage inzet door doelman Mora zag. gestopt, de omstandigheden niet mee. De alsmaar neervallende regen die het stadionveld de afgelopen dagen ook al had geteisterd, maakte com binatievoetbal over de grond tot een onmogelijkheid. In de drassige brei bleef de bal steken, vielen goed bedoelde akties in het water. Een enkele keer lukte het wel. Na 25 minuten spelen bijvoorbeeld. Kristensen was lang met de bal aan de voet doorgegaan. Theo de Jong eveneens. Het leverde de Rot terdammers evenwel geen doelpunt op. Vat: Hanegem trof de lat boven Mora en de terugspringende bal werd door Willy Kreuz vallend te gen dezelfde Barcelona-doelman opgekopt. De 26-jarige Mora, die dit seizoen in de Michels-ecjuipe debuteert, ontzenuwde met deze aktie direct een groot deel van de kritiek die over zijn hoofd wordt gespuid. Bar celona verdedigde fel. Te fel soms. Zag ook Costas tegen een gele kaart aanlopen na een overtreding tegen Kreuz. In die Barcelona-de- fensie dook ook Johan Cruijff veel vuldig op. Als organisator naast laatste man Torres. Barcelona ver dedigde ook knap. Bewees niet ten onrechte de laatste drie uitduels geer. tegentreffers te hebben opge lopen. Barcelona kon door de om standigheden tegen Feyenoord ook goed verdedigen, omdat de Rotter dammers te lang in het spel over de grond bleven volharden. Een verre dieptepass van Dick Schnei der. acht minuten voor rust, toonde aan dat de Spaanse defensie wel degelijk kwetsbaar was. Theo de Jong trof echter het zijnet. Feyenoord slaagde er niet in los te komen van zijn tegenstander. Wil lem van Hanegem, zondag nog groots, kreeg van Johan Neeskens geen ruimte. Peter Ressel en Jürgen Kristensen vervulden, geschaduwd door De la Cruz en Rife eveneens 'n weinig opvallende rol en Willy Kreuz bokste in de spits zonder al te veel succes tegen Costas op. Ver der dan een afgekeurde treffer kort na de hervatting kwam de Oosten rijker niet. En met nog een half uur te spelen werd zijn plaats ingenomen door Feyenoords pinchhitter Lex Schoenmaker. Dat stugge verdedigingswerk van Barcelona kwam voor Wie' Coerver niet helemaal onverwacht, 'elereen heeft de afgelopen dagen en weken dan wel uitgeroepen dat de defen sie van Barcelona het zwakste deel van de ploeg er dat Johan Cruijff Barcelona was, ik heb het nooit ge zegd. Barcelona is, zo heb ik ook de ploeg voorgehoduen. in wedstrijden waarin het moet verdedigen een bij zonder geroutienerd team De ver dediging speelt al zo'n viei seizoe nen in dezelfde samenstelling en fouten worden er nauwelijks ge maakt.' De kansen die Feyenoord dan ook kreeg waren uitgespeelde mogelijk heden. Naast het schot van Van Ha negem en de kopbal van Kreuz was dat bijvoorbeeld een vrije trap van Van Hanegem op De Jong (Mora redde in de voorlaatste minuut van de eerste helft zeer fraai) en een schot van Kristensen na de wisseling op de lat. Feijenoord, dat verdedi gend te maken had met snelle coun ters (Rexach schoot in de twntigste minuut van de eerste helft na een voorzet van Cruijff voorlangs) raak te geïrriteerd. Wim van Hanegem. voor rust in discussie met Glöckner over de juiste afstand van de Barce- lona-muur bij een vrije trap, liet na de rust blijken enigszins aan Glöck- ners verstandelijke vermogens te twijfelen. Hij kreeg het geel voorgehouden. Lex Schoenmaker ook trapte door nadat doelman Mora de bal al vast had. Mora moest worden vervangen door Sadurni. de 33-jarige keeper die door Michels de laatste maanden was gepasseerd. Sadurni's eerste daad was het blesseren van zijn ei gen speler Asensi. Hij verdween, evenals doelman Mora, per brancard van het veld. Juan Carlos draafde als vervanger het veld in. Rinus Mi chels, voor Nederland zo vaak de sfinx, stapte bij als die tegenslagen vertwijfeld het veld op. Was boos, omdat Glöckner bij Asen si's blessure normaal liet doorspelen. Michels vrees dat zijn Barcelona door al die tegenslagen de gunstige uitgangspositie alsnog zou verliezen, was ongegrond. Barcelona, gehavend en met een nog nauwelks in de voor ste linies opduikende Cruijff, hield stand in de kuip. Weinig fraai, maar op een wijze, die ook Ajax in moei lijke tijden met Michels aan het roer de Europacup bracht. In Noucamp moet straks het andere Barcelona die uitgangspositie verzilveren. FeyenoordFC de Barcelona; 00 (00) Scheidsrechter Rudl Glöckner (DDR). Toeschouwers. 62.000. Feyenoord: Treytel, Schneider, De Jong, Ramljak, Vos. Olsene Jansen. Van Hane gem. Ressel, Kreuz, (Schoenmaker). Kris tensen. CF de Barcelona: Mora (Sadurnit). Rife, Torres, Costas De la Cruz, Neeskens. Rexach. Migueli, Asensi (Juan Carlos), Cruyff, Clares. Van onze sportredactie MÖNCHENGLADBACH De West- duitse topploeg Borussia Mönchen- gladbach is in zijn eerste wedstrijd voor de tweede ronde van het UEFA- cup-toernooi niet verder gekomen dan een teleurstellende 10 over winning op de Franse ploeg Olym- pique Lyon. Al na acht minuten maakte Allan Simonsen het enige doelpunt van de wedstrijd. Er wa ren slechts 4500 toeschouwers. LUXEMBURG Rode Ster uit Bel grado won in het toernooi om de Europese Cup voor bekerwinnaars met 61 van het Luxemburgse Ave- nir Beggen. Voor de Joegoslaven maakte Sestlc drie goals. Filipovoc twee en Raphovic één. Sinner scoor de voor Avenir Beggen tegen. Er wa ren bij deze wedstrijd 2000 toeschou wers. WARSCHAU Als Kees Rijvers, de trainer van PSV al voor de eerste Europacup-ontmoeting met Gwardia Warschau praat over de haast onvoorstelbare ambitie binnen zijn selectie-groep, wijst hij daarbij direkt naar René van de Kerkhof. De afgelopen zon dag nog, in het duel met NAC, vreesde iedereen een langdurige uitschakeling van Van de Kerkhof; er werd zelfs gedacht aan een kuitbeenbreuk. ÏW YORK Betty Stöve heeft het juist beëindigde damesten- «seizoen in totaal 39.232 dollar Miend. De Rotterdamse, die aan *entien toernooien deelnam, fcmt daarmee de zevende plaats op de ranglijst van verdiensten. Amerikaanse Chris Evert heeft et een totaal van 156.485 dollar Mi ruime voorsprong op haar Wdgenote Billie Jean King '19.950 dollar). Derde is de Au- falische Evonne Goolagong met J 3.480 dollar, vierde de Amerikaan- F Rosemary Casals (56.375), vijfde Britse Virginia Wade (55.992) en 5de de Australische Kerry Melvil- (42.940). Maar daags na die wedstrijd hup pelde Renée al weer rond in het Philips-sportpark en gisteren, vóór het vertrek vanaf het Brusselse vliegveld, deed hij zelfs weer par mantig. 'Ik heb 70 procent kans dat ik speel', liet hij telkens weer ho ren. En nu. met nog enkele uren te gaan, maakt René van de Kerkhof, zondag al afgeschreven voor het due: met Gwardia, zich op voor een allerlaatste test, die hem afgeno men wordt door Kees Rijvers. 'Re né typeert de instelling van de hele groep', beseft Rijvers, 'iedereen wil perse spelen. Ik ben zelfs bang dat sommige jongens roepen dat ze fit zijn terwijl ze dat juist niet zijn'. Dat alles is een logisch gevolg van PSV's successen in het nog zo prille seizoen De sfeer binnen de groep is, zo blijkt wel in Warschau, opti maal. Jan van Beveren, vanavond nog reserve-doelman, stimuleert collega André van Gerven; Peter Kemper, toch niet meer dan wissel speler. boeit met zijn grappen en grollen, de overige spelers, van wie zelfs topschutter Willy van der Kuyien uitbundig is. PROGNOSE Van Beveren waagt zich zelfs, ver standig genoeg ver van zijn mede spelers, aan een prognose. 'We win nen hiei gewoon met 3—0. Als je onze Jongens ziet, dan weet je dat het gewoon niet fout kan gaan'. Vandaai ook dat René van de Kerkhui wil spelen. 'Omdat dat', wept Rijvers, 'in een soepel draai end team zo fijn is'. Tijdens de training blijkt hoe zeer de PSV'ers op dit ogenblik bezeten zijn van het voetbal, opnieuw een gevolg van de imponerende successen. Rij vers zegi onomwonden: 'De ambitie bij de spelers is groter dan vóór het seizoen. En dat was al voordat er één wedstrijd gewonnen was. Neem Pleur. Strik bijvoorbeeld. Die pakt heel vaak, na de training, wat ex tra's. Zonder dat er van bovenaf op aangedrongen wordt'. Dit. is duidelijk, de spelers van PSV begrijpen wat er dit seizoen moge lijk is. Kees Rijvers rept met geen woerd over het kampioenschap. ('We leven van week tot week, als we alle.: winnen eindigen we bo venaan. ja"), maar zijn selectie was niet anders. Zonder er overigens door van streek te raken. Strik zegt- 'We kunnen dit seizoen kam pioen worden, maar het móét niet'. Er. mtc hem denken de anderen precies zo. Het lijkt er zelfs op dat het Europacup-duel met Gwardia als een prettige tussenstop wordt beschouwd. Precies zoals het Neder lands elftal de optimale sfeer bin nen de PSV-groep alleen maar kan verslechteren. 'Ik zie voorlopig nie mand van ons in het Nederlands elftal', vindt Pleun Strik, 'iedereen wil nu het hoogste voor PSV. dat houd', in dat een slechte prestatie in bn Nederlands elftal van wie van ons ook, negatief kan terug slaan op PSV'. NfiT ALS WISSELSPELER 'Er: daarbij, een aantal PSV'ers is ei met bij gebaat als wisselspelers René van de Kerkhof die zondag in de wedstrijd tegen NAC ge blesseerd raakte, wordt in Warschau behandeld door fysiothera peut Ton van Schijndel. Mogelijk zal Van de Kerkhof toch op tijd fit zijn om tegen Guardia mee te spelen. Rechts kijkt Gerrie Deij- kers toe. bij net Nederlands elftal te funge ren Ikzelf voelde me tijdens het wereldkampioenschap ook rot. Er worot tegenwoordig wel veel ge sproken over de 'groep van 16', maar voor een beroepsvoetballer teli alleen de 'groep van 11'. Die eerzucht gebruikt Kees Rijvers. Juisi di: seizoen is PSV sterker dan ook in de breedte, er zijn nu gelijk waardige wisselspelers. 'Als een René van de Kerkhof op het aller laatste ogenblik niet voor de volle honderd procent fit blijkt, dan gooi ik hem er alsnog naast', beweert Rijvers, 'dan pak ik gewoon Dahl- qvist'. Het kweekt binnen de groep een waarneembare concurrentle- feer. die echter niet ontaardt van wege fantastische resultaten. Het is daarom ook dat spelers als Strik, Nordqvist zich extra inspannen. Str'K' 'Ik ben nu over de 30. Ik voel nu ook dat er dit seizoen iets groots kan gebeuren. Daarom wil ik er to' het einde toe bij zijn. En dat vraagi voor een man van mijn leeftijd iets meer'. In een zaaltje, gebouwd op. het complex van PSV. leven een aantal PSV-ers zich vaak uit in krachtoe feningen. Vrijwillig. Precies als nu in Polen, wordt er veel gesproken over het landskampioenschap, maar weinig over het Europacup-toer nooi. Rijvers vindt dat gunstig: 'De groep leeft ontspannen naar die wedstrijd toe. Maar René van de Kerkhof bewijst dat ze die wed strijd toch niet graag willen mis sen. In een paar kranten heeft gestaan dat die suksessen van PSV tot dusver niet overschat moeten worden. Wel. daar hebben ze wel de pest over in. Vorig seizoen nog speelden wij te wisselvallig, nu winnen wij uitwedstrijden vrij ge makkelijk Zonder zich er erg druk over ie maken wil de groep, vana vond laten zien. dat het ook een internationale wedstrijd kan win nen' PSV zal daartoe het normale takti sche concept gebruiken. PSV zal dus aanvallen. Rijvers: 'We maken er een echte wedstrijd van. Het voetbal gaat kapot aan al die 00 wedstrijden. Wees niet bang, PSV zal er niet veel spelen dit seizoen. Gezien het beschikbare spelersma teriaal bij Gwardia en bij PSV lijkt Rijvers die uitspraak gemakkelijk te kunnen doen. Gwardia mist dit seizoen de ervaren Zmuda, die wel weg wil bij de 'politieclub' maar niet mag en daardoor niet wordt opgesteld, en Czymzcak. die inmid dels vooi de Franse tweede divisie club Boulogne uitkomt. Voor het overige telt de ploeg geen interna tionals. Maar Rijvers houdt vast aan de prestaties van Gwardia. vo rig seizoen tegen Feyenoord (uit schakeling op het nippertje) terwijl nu het Italiaanse Bologna werd uit geschakeld. 'Kansloos zijn ze niet, die Polen', grapt Jan van Beveren. En die uitspraak zegt voldoende KEES JANSMA SPORT T13/K13 ENSCHEDE Met veel min der problemen dan aanvanke lijk gevreesd werd leeft FC Twente geconcentreerd toe naar de eerste botsing met Racing White Daring Molen beek in de tweede ronde van het toernooi om de UEFA- Cup. Eind vorige week nog had de Enschedese trainer Spitz Kohn drie namen op de geblesseerden-rol staan, maar gisteren kon hij. duidelijk op gelucht. meedelen dat Epi Drost en Jan Jeuring geen nadelige gevolgen meer on dervonden van hun blessure. Kohn: 'Drost kreeg vrijdag op de training last van een spiertje in de knieholte. Wat het precies was weten we niet. mogelijk kramp. Over matig veel hinder ondervond hij er niet van en hij voelde zich dan ook wel in staat om zondag, tegen MVV, een uur mee te spelen. Maar om on nodige risico's te vermijden hebben we besloten om hem niet op te stellen. Morgen is hij er echter weer zeker bij. Met Jeuring gaat het ook de goede kant op. Tegen Ipswich Town verrekte hij een bil spier. die hem geruime tijd aan de kant hield. In het weekeinde heeft hij behoor lijk getraind en alles ging naar wens. ook het sprintjes- trekken. Ik wil alleen nog even afwachten hoe hij zich houdt als we met de bal gaan oefenen'. Minder optimisti sche geluiden liet Kohn horen over Jaap Bos, die eveneens tegen Ipswich geblesseerd raakte. ROTTERDAM De kaarten voor Feyenoord-Barcelona, die langer dan een week ongekend hoog genoteerd stonden, gingen voor de poorten van het stadion Feyenoord voor niets van de hand. Er was geen enkele belangstelling van kopers. De enige handelaar die in de stromende re gen goede zaken deed, was de ver koper van plastic regenjassen. MILAAN Pim van de Meent, de trainer van FC Amsterdam is zeer beslist in rijn uitlating. 'Wij starten liet met defensief voetbal tegen Inter. Het hangt er na- uurlijk van af hoe de wed strijd zich gaat ontwikkelen, maar het accent speciaal op de verdediging te leggen, daar voel ik niet veel voor'. De oefenmeester is noch opti mistisch noch pessimistisch. 'Inter heeft nog altijd de naam die een zekere angst inboezemt. De faam van die club is bekend en daar heb ik mee te kampen. Vooral met mijn aanvallers, die nog erg jong zijn en bijzonder weinig ervaring bezitten'. FC Amsterdam dat in de twee laatste wedstrijden in de va derlandse competitie twee 2-1 nederlagen leed thuis tegen Ajax en uit tegen FC Den Haag kampt met het probleem van de onervaren heid. Om de ploeg reeds enigszins in de bap te brengen van het UEFA-Cup treffen tegen Inter werd de ploeg enkele uren voor het vertrek uit Amsterdam ge confronteerd met de video beelden van de ontmoeting Ajax-Inter in de finale van het toernooi om de Europa Cup 1. twee jaar geleden. 'Tenslotte spelen er nu nog zo'n man of zes van het elftal mee', aldus Van de Meent, 'ik achtte het daarom wel nuttig dat de jongens eens even ko men zien wat hen te wachten staat. Ik ben ervan overtuigd dat de Interploeg van nu, niet meer van hezelfde niveau is als toen, maar er lopen nog altijd een paar jongens rond, zoals Mazzola en Boninsegna, die weten wat voetballen is en bovendien alle trucjes kennen om jonge jongens te intimideren'. FC Amsterdam heeft slechts drie man in de gelederen die internationale of Europese Cup-ervaring hebben: Jong bloed, Flinkevleugel en Bian- chi. De anderen zijn allemaal debutanten en Van de Meent weet dat daar konsekwenties aan verbonden zijn. Konse kwenties die beslissend kunnen zijn voor het verder bekeren. 'De ploeg is nog steeds aan het groeien. Langzaam maar zeker komt de vorm van het vorige seizoen terug, ondanks die twee nederlagen die wij nu achter elkaar hebben gele den. Ik heb nog niet helemaal kunnen peilen hoe zwaar de nederlaag tegen Den Haag is aangekomen. Dat merken we eventueel woensdagavond wel. Voorlopig heb ik er mee te maken dat de jongens gefrus treerd in het veld komen. Het idee dat zij de minderen zijn van Inter moet ik proberen uit te bannen. Dat is mijn eerste taak, ik heb er echter wel vertrouwen in. want er zitten erg veel Amsterdam mers bij en die ziin over het algemeen niet zo snel te inti mideren'.

Nieuwe Leidsche Courant | 1974 | | pagina 13