pijkenisse blijft het bekwaam doen sselmeervogels heeft ieer inhoud dan SHO iet Haasnoot Vedette' NSW overspeeld in laatste kwartier: 4-6 STANDEN Zwaluwen niet imnonerend: wél vier goals Uitslagen reserves KWARTET MAANDAG 21 OKTOBER 1974 SPORT Jansen scoort al na acht minuten winnende goal: 1-0 mf iet VEEN Een van de vele passes van overigens routi- o Verburg legde de basis enige en uiteindelijk win- l gr effer van Spijkenisse tegen en. Acht minuten waren er loos gepasseerd, toen Ver een afgeslagen aanval de jies in de voeten van Van werkte. De Spijkenisser een reflex op maat naar p staande Cees Jansen die oor kon gaan en via de an de uitlopende keeper fAon scoren: 0—1. de ouverture te worden wel bijzonder boeiende omdat Amstelveen met v? re het open en vaak verras- cmpospel van Spijkenisse beantwoordde. Maar in lijn kon de thuisclub niet wegkomen, zodat keeper in wezen nauwelijks in ■am. Want het bleef bij zich knappe schoten van len die te hoog gericht jkenisse had de zaak vol le hand waarbij het overi gens geluk had dat de weinig over tuigend leidende Groningse scheidsrechter Hilbrants vaak felle charges van Buvens en Van Deelen toelaatbaar achtte. Die enorme inzet was naast een hoog tempo typerend voor het spel van Spijkenisse, dat overigens bij vlagen ook knappe technische be gaafdheden etaleerde Dat alles bij elkaar genomen resulteerde in een aantal spectaculaire momenten voor het Amstelveense doel. Eerst kopte de felle Arie v.d. Meer 11a een voorzet van Barendregt ra kelings over en kort voor rust moest Verburg de doorspurtende Barendregt in het penalty gebied zwaar attaqueren om 02 te voor komen. Twee minuten daarna ko gelde Jansen met wind mee scherp in. maar Zwaan wierp zich languit in de baan van het schot waarna in de slotminuut van die. eerste spel- helft Barendregt te ruim mikte bij een snelle doorbraak toen Van den Beukei wel wat al te vrijpostig naar voorste lij was gegaan. Die eerste speelhelft is voor de 1200 toeschouwers overigens wel het meest interessante deel van de wedstrijd geweest. Na de pauze leek Amstelveen sterk terug te komen en de Spijkenisse defensie, waarin Reyer van Kralingen nog steeds wordt gemist, leek in paniek te raken. Na een misser van Lankhaar miste Koppen van korte afstand, de voor Kuiler in dc ploeg gekomen Smid liet na een kopstoot van Van Laar vrijwel op de doellijn een kans glippen en na 8 minuten kanjerde v. Laar uil een vrije trap op de lat. Direct daarop kopte v. Laar rake lings over en met dit al werd dui delijk dal Spijkenisse in de tang zat. Mede door niet te sterk spel van de voor Koopman ingezette Postma en onvoldoende op balbezit spelende Spijkenisser-voorhoede duurde het ruim een kwartier voordat bij een tegenstoot Arie v. d. Meer na goed doorzetten van Barendregt op de lat kogelde. Daarmee leek Spijke nisse verlost van de kramp die fnuikend leek te worden. Maar de vloeiende combinaties van de eer ste helft bleven uit. temeer daar noch Jansen noch Barendregt in voorste lijn gevaarlijk konden wor den. Het gemis aan de geschorste v. Zanten was duidelijk. Zonder al te grote problemen liep Spijkenisse in de laatste twintig mi nuten naar de vijfde 1ste klas-zege. Voldoende om royaal op kop te blijven. \MSTI:LVKEN—SPI4KBNIS8E 0—1 <0— 1) 8. Jansen 01 Scheidsrecht.A Hilbrants. Toeschouwers: 1200. Amstelveen: Zwaan Koppen. Van der Bsukel. Wentzel. Vurburg: Bals Ruiter. Van der Meulen: Van Welle. Van Laar. Roskamp. Spijkenisse: Lankhaar; D van der Meer. Hokke. Zwartepoorte Buvens. Goeden- dorp. Koopman. Van Deelen: A. van der Meer. Barendregt. Jansen. SPAKENBURG-ZWART WIT 1—2. Een in de eerste helft dominerend Zwart-Wit heelt verzuimd Spaken burg al bij de rust op een ruime achterstand te zetten. Integendeel na het einde van het eerste bedrijf was de 11 eind stand al bereikt. De Rotterdammers hebben echter volop kansen gehad op doelpunten. Al na acht minuten scoorde Moerkerken. Arbiter Van Delft annuleerde deze treffer, om dat Moerkerken zich in buitenspel- positie bevond. Toch zou het diezelfde Chris Moerkerken zijn, die Zwart-Wit op een 10 voorsprong zette. Na zeventien minuten kreeg Beukers een vri.ie trap van Ferry Ter Mors niet onder controle en Moerkerken was snel ter plaatse om dit foutje af te straf ren: 01. Gezien de veldverhouding volledig verdiend. De vreugde was maar van korte duur. want tien minuten later was het Ruud Koelewijn die een onzekerheid in dc Rotterdamse de fensie doeltreffend afstrafte: 11. Aanvallend bleef Zwart Wit gevaar lijk. maar men miste toch een or ganisator in de voorhoede. Zaterdag aanstaande kan de formatie van Jan Nieuwstarten echter weer over Frans Steur beschikken, die dan zijn schorsing van twee wedstrijden heeft uitgezeten. Spakenburg kwam in het eerste deel van de tweede helft goed uit de startblokken, maar echt gevaarlijk werd het voor het doel van de >«ed optredende Lolke Lolkema niet Naarmate de wedstrijd vorderde werd er voor de 8ÜU toeschouwers een onsamenhangende partij voet bal geëtaleerd. Zowel aan de kant van de thuisclub als aan de kant van Zwart-Wit werd er te zenuw achtig en te slordig gespeeld. De Rotterdammers kregen nog één kans om alsnog de tweq punten mee naar huis te nemen. Een af standschot van de opgekomen Cees Wander werd door doelman Beu kers uitmuntend gestopt. Arbiter Van Delft schreeft Zwart witter Ronald van Maasdam (spel bederf) en Spakenburger Jan van Diermen (herhaaldelijk ten val brengen van tegenstander) op. Al niet al een uitslag, waarbij Zwart- Wit gezien het spel in de eerste helft méér had verdiend. «landers verkeren in duidelijke impasse ie EIJERLAND Het eens zo schotvaardige SHO verkeert nu duidelijk in een impasse'. Dat werd 1 g in de ontmoeting tegen IJsselmeervogels nog eens onderstreept. Met name in het laatste mal r van 'het duel kregen de Beijerlanders volop de gelegenheid om de score een beter aanzien -v ,4is k<f Ad kke Dit chl van een 'killer' was er n dat de stand 0-1 op het gehandhaafd bleef. Dat het geheel genomen toch liend voor de Spakenbur- Jidat ze als team meer in- nie dden dan SHO. Vooral in st°je helft liepen de combina- de gasten gesmeerder en het aanvalstrio Jean de an Vedder en Jan Zwaan, keer een gevaar voor de dediging. Trainer Rob gekozen voor een straffe ;ing: Jan Bravenboer bleef urt van de altijd beweeglij- Vedder, terwijl Cees Nobel de snelle Jaan de Graaf de. Dat dit niet altijd suc- bleek al in de twaalfde toen Jan Vedder SHO-ver- Jravenboer liet staan en de doelman Bas Groenen- oof: 0-1. wicht dat de thuisclub tot had gehad ebde weg. ter- 'Vogels' toen pas in hun kwamen. Dat resulteerde ;er($e gevaarlijke acties van de waardoor de verdediging n thuisclub herhaaldelijk in „Jptwam. :te volledig in elkaar: het aan mentaliteit bij de om deze tegenslag te bo- komen. In aanvallend op- 'Pltj ?am SHO niet uit de verf. aeIde voorwaartsen te traag ge en op de passes, die dooi den veld gegeven werden. In ie was het goede spel van oiman (speelde voor de ge- Tle Piet Brussaard) het eni- puntje in de SHO-ploeg. dBosgieter en Ger Reedijk te nonchalant om met 1 een stempel op de wed strijd te drukken. De Beijerlanders mochten zelfs van geluk spreken, dat-IJsselmeervogels de voorsprong niet verder uitbreid de. Jan Vedder faalde oog in oog met keeper Groenenberg, terwijl vlak vöor rust dezelfde speler tot driemaal toe bij een aanval van IJsselmeervogels redde. Na de hervatting kwam er een fel ler SHO binnen de lijnen, met als gevolg dat IJsselmeervogels gas te rug moest nemen. Nog meer stoot kracht kwam er in de ploeg van Spigt, toen hij Arie Hitzert (blessu re) verving door de aanvallend in gestelde Teun van Hamburg. SHO kreeg meer vat op de wedstrijd en kwam zelfs in de zeventiende mi nuut nog aan een doelpunt via Wim Kooiman. Scheidsrechter Van Gorkum, die uitmuntend leidde, keurde dit doelpunt evenwel te recht af wegens buitenspel. SHO zag echter dat er mogelijkhe den waren en zette het Spaken- burgse doel dan ook onder druk. Gevolg was dat de verdediging van de gasten nog wel eens in paniek raakte. Een paniek waar de SHO ers evenwel niet van konden profi teren. Met name Wim Kooiman liet enkele malen een kans liggen om de betrouwbaar opererende doel man Jos de Feijter te passeren. Aan de andere kant waren de te genstoten van IJsselmeervogels ook niet van gevaar ontbloot. Op het juiste moment ontbrak de voorhoede van de gasten evenwel de precisie, om doelpunten te sco ren. Eén maal lukte het Bas Groe nenberg te passeren, toen Jan Ved der vlak voor het einde koppend het net vond. Arbiter Van Gorkum keurde dit doelpunt tot teleurstel ling van de Spakenburgse suppor ters. opnieuw wegens buitenspel af. Voor de 'Vogels' was het in feite ook niet zo belangrijk meer. omdat de 1-0 stand ook de volle buit van twee punten betekende. S.TO-IJSSELMEERVOGELS 0—1 (0-1), 12- Vedder 0-1. Scheidsrechter Van Gor kum. Toeschouwers: 800. SHO: Groenenberg. Bravenboer. Hitzert. Schipper. Nobel. Kooiman. Bosgieter. Reedijk. Grauss. Van Bennekom en Slie- drecht. IJsselmeervogels: De Peijter. H. Koele wijn. Kok. A. de Graaf. E. de Graaf. Van de Berg, H. de Graaf. Burgman, J. v. d. Graaf (P. de Graaf 1, Zwaan en Vedder. LEO HOOGERWERF ELIM-DE ZWERVER 2-0. Hoe vreemd het na de vijfde nederlaag oök klinkt, maar De Zwerver lijkt op de goede weg. Met name in de eerste helft speelde de Kinderdijkse brigade een goede wedstrijd. In die periode hadden de volgelingen van trainer Szalay bovendien het voor deel van de wind. waardoor er ver rassende aanvallen werden opgezet. Vooral Lodder viel in de voorhoede op door zijn enorme inzet, terwijl hij ook éénmaal dichtbij een doel punt was. Zijn schot ging evenwel naast het doel van keeper Benja mins van Elim. Op het gladde, maar weliswaar goed bespeelbare terrein kwam de thuisclub via Schonewille en De Jong nog aan enkele serieuze sco-' ringskansen toe. Een uitblinkende Klaas de Jong behoedde De Zwer ver voor een achterstand. Opmer kelijk feit van de eerste helft was dat scheidsrechter Boender tien minuten voor de rust 'groggy' ging. nadat hij een bgl in de maag kreeg. Na verzorging floot hij. weliswaar sukkelend, de eerste helft uit. In de Hans Sliedrecht (rechts) wordt weggeduwd door ex-international Aalt Kok. rust, die door dit incident 22 minu- ten duurde, knapte hij dermate op dat hij het tweede bedrijf fit kon begipnen. Elim begon de tweede helft, met een offensief en daardoor waren de Kinderdijkers gedwongen via het weg-is-weg principe de voorwaart sen van de thuisclub te stuiten Dat lukte met het nodige kunst en vliegwerk tot aan de 22e minuut toen Ravensbergen met een vrije schop de thuisclub aan een 1-0 voorsprong hielp. Acht minuten la ter velde Zwiggelaar na een sola (de buitenspel val van De Zwerver klapte niet dicht) de Kinderdijkers definitief (2-0). Van Stenis en Lod der kregen nog de beste kansen om de eer te redden, maar tot teleur stelling van De Zwerver kwam het verdiende tegendoelpunt niet. Hard. maar sportief duel. NUMANSDORP Werden de kansen mét de rust (1-2) voor NSW niet hoog aangeslagen, toch kwamen zij in de tweede helft tot een 3-2 voorsprong. Tactische fouten van de achterhoede en een beter draaiende Jaap Umans waren er debet aan, dat VVOG steeds 'bij' bleef en zelfs een voorsprong nam. Door een iets be tere inzet zegevierde VVOG uiteindelijk met twee goals verschil. [IJK Piet Haasnoot, de •pnl gehnatig uitblinkende als Qg6 spits van Quick Boys, voi afloop van het duel tus- Katwijkse formatie en echiom de gevierde man. ker lleen scoorde hij dertien va in voor het einde het eni- eerlpunt Quick Boys won ov0 maar bovendien frus- ven ontregelde hij de de- van Bennekom op een t ei die een gelouterde pro ds al hem niet had kunnen ïren. De concentratie bij vrij som was vooral daardoor verdwenen en Quick irofiteerde daar dankbaar e-d( Ha :e aasnoot is geen grootste 'a er. maar herhaaldelijk is hij dele equipe van Ger Perdijk r Cl aard. Goud Waerd door het Leei van belangrijkedoelpunten, j^diok omdat hij met zijn soms "S provocerende acties een Ultiit tot wanhoop kan drijven, iverschrijdt hij daarbij de van het toelaatbare, maar ontstaan er alleen onple- s tonelen als de tegenpartij zo J is zich mee te laten slepen. met Bennekom het geval. 'jaagde' Piet Haasnoot als 1 etene zonder dat hij daarbij g, ar iemand wenste te ontzien gevoegd bij de ronduit leiding van arbiter Bol was 1 aak van dat Bennekom vol- nder de voet werd gelopen. speelde ook grensrechter 't en belangrijke rol. Dertien 1 1 voor het einde gaf rechter Bol op vlaggen van 'P-, wegens obstructie van link- 3ch, Van Kleef een vrije trap aari aick Boys. Toen Piet Haas- irvolgens de door Ger Pronk ogstin vrije trap keihard achter :imi boom kopte, was 't Jong in r®e- i van het gastteam de gebe- nd. Hans Albers werd tens- et slachtoffer. Bij het verla- )E n het veld verweet hij Bol langrijk aandeel in. Na rust zou het allemaal nog wat erger worden, maar hoe dat afliep is al vermeld. QUICK BOYS-BENNKKOM 1—0 (0-0). 77: Haasnoot 1-0. Toeschouwers: 1200. Scheidsrechter: Bol. Quick Boys: Pronk. Remme! zwaai. A. Haasnoot. Den Hollander. Verdoes, Heer- ikhulsen, Mouter Hoek (Barnhoorn), Bolle (Pronk). P. Haasnoot en Klinken berg. Beiinekoiu: Roosenboom. Jan Teunissen, Hulsteln. Van der Kraats, Van Kleef. De Weyer. Oelderik. Albers. Jan en Jack Turkesteen en Seevers (Joop Teunissen). Scores IA Koos Klinkenberg (links) wordt door een Bennekommer op on reglementaire wyze tegen gehouden. Grensrechter 't Jong kijkt op de achtergrond toe. partijdigheid, hetgeen hem op een officiële waarschuwing kwam te staan. De bewogen tweede helft werd vooraf gegaan door een uiterst saaie eerste episode, waarin het er naar uitzag dat Quick Boys weer niet tot scoren zou komen. Trainer Ger Perdijk had Pronk gepasseerd en bovendien was Leo Pluimgraff er niet bij. Perdijk is de vierde Quick Boys-oefenmeester in succes sie. die de nukken van Pluimgraaff heeft ondervonden. Tijdens de trai ning van vorige week had Pluim graaff geen zin om sprintjes te trekken. Toen Ger Perdijk daarop zei dat verder trainen dan weinig zin had verliet Pluimgraaff het veld. Perdijk zaterdag: 'Kijk eens, als Leo straks normaal komt trai nen en hij doet wat ik zeg, is hij er volgende week weer gewoon bij'. Vervanger Bram Bolle deed overi gens maar één helft mee. Het zat hem echter niet mee en tilj het publiek kon hij al helemaal geen goed meer doen. Perdijk: 'Als ik hem verder had laten spelen had den ze hem misschien voor goed kapot gemaakt en dat mag ik net riskeren'. Ook Jaap Heerikhuisen vierde zijn rentree en hij deed dat redelijk goed. Met zijn snelheid en techniek vormt hij altijd een laten te dreiging. Na rust kwam Ger Pronk Bolle vervangen en draade Bram Barnhoorn op voor de door blaren geplaagde Jaap Hoek. Ook voor rust domineerde Quick Boys. zij het niet zo nadrukkelijk als er na. Wel was het een verdien ste van de Katwijkers. dat ze kans zagen de straffe mandekking van het met slechts twee spitsen opere rende Bennkom al na zo'n half uur volkomen te desorganiseren. Piet Haasnoot met zijn onvermoeibaar switchen en Heeriknuisen met zijn snelle rushes hadden daar een be- CSVD-SDVB 1—3 (2—2). 22. Cluistra 0 1. 26. Van Veelen 0—2. 28. Van der Meer 12. 38. Van der Meer 22. 70. Van Veelen 2—3. 2—3. 78. Van Katwijk 3—3. 8ö. Van Katwijk 4—3. Scheidsrechter: Schook. Toeschouwers: "200. SBVB dat tot tweemaal toe een voorsprong nam werd ln de slotfase toch nog verslagen door CSVD. dat zijn hoge nositle op de ranglijst handhaaft. <iVVV-'s-GRAVENZANUB SV 4—1 (1—0). 25. Veldhuizen 10. 60. Van Veenendaal 20 (strafschop). 70. Van Roon 21. 80 A. Van de Bovenkamp 31, 85. Van Veenendaal 41. (strafschop). Geflat teerde overwinning GVVV. De Man (GVVV) werd wegpns natrappen opge- senreven. ARNEMUIDEN-NOORDWIJK en KOZAK KEN BOVS-EXCELSIOR M werden alge- last. Scores 1B GO AHEAD K-WHC 6—0 (2—0). 30. Arendhorst 10. 45. Van Grafhorst 20. 52. Arendshorst 3—0. 62. D. Kiel (Straf schop) 40. 84. D. Klol 5—0, 88. Botten berg (eigen doel) 60. Scheidsrechter: R. Louis. Toeschouwers: 2200. Een wat geflatteerde winst van een na rust sterker Go Ahead K. Van Graf horst (Go Ahead) werd wegens natrappen van het veld gezonden. OWIOS-Hollandscheveld 00. Scheids rechter: Meter. Toeschouwers: 1000. Ma tig duel. waarin OWIOS na rust een overwicht had. Huizen-DOVO 0—1 (0—0). 85. Van Veen endaal 01 Scheidsrechter- Wlsslnk. Toeschouwers: 1200. Gelljkopgaande wed strijd. waarin DOVO het gelukkigst was. Hulzen leed de eerste thuisnederlaag sinds 7 april 1973. In deze afdeling werd de ontmoeting RVVH—HEERJANSDAM twee voor de aan vang door de consul afgekeurd. Bijzon derheid" Het tweede elftal van RVVH speelde wel thuis, zij het op een bljveld. Toch is het vreemd, dat NSW uit sluitend in de beginfase van beide helften tot een offensief komt. De tegenstander kan er langzamerhand wel rekening mee gaan houden. Dit was ook het geval met de formatie uit Harderwijk. Trainer Hofstee WOG): 'Wij wisten dat zij vooral het eerste kwartier aanvallend spe len. Laat de daarom maar komen, daarna hebben we véél te angstig gespeeld en niet met ons hoofd'. Immers Arie van der Giesen bracht zijn ploeg al in de negende minuut tot een voorsprong met een inzet van rechts, die keeper Hans Jansen (VVOG) met zijn hand zelf in ei gen doel werkte. In de tweede helft scoorde Peter Knoop met een schitterende kopbal over keeper Jansen 2-2 en even later was het ,Verrijp (NSW), die tegen de keeper opschoot, maar in tweede instantie de thuisclub een voorsprong bezorgde. Was NSW maar doorgegaan.. Trainer Jan Leermakers (NSVy): 'We hebben tactische fouten gemaakt, ik voelde me na de wedstrijd belabberd, de achterhoede rammelde, terwijl het middenveld en de voorhoede goed hebben gespeeld'. Toen het eerste offensief wat ge luwd was. bracht Coen Reuter (NSW) Jaap Umans 1 onnodig) in het strafschopgebied ten val. De zelfde speler gaf Gerrie Verboom het nakijken (1-1). Nadat Ad Heemskerk geblesseerd het veld verlaten had en Hans Reedijk hem verving om met enke le keiharde schoten de aandacht op zich te vestigen, was het Coen Bruining. die vanuit het midden goed opkwam en de bal langs de inmiddels geblesseerde Gerrie Ver boom tikte (1-2). Verboom werd in de rust niet ver vangen. Dit was maar goed, voor de thuisclub, want in de eerste minuut van de tweede helft moest Coen Reuter met een vleeswond onder de knie met een brancard van het veld afgedragen worden. Bas Dee len vierde zijn rentree, na zijn hoofdblessure van vorige week en daarmee waren de toegestane wis selspelers van NSVV verbruikt. Wie mocht denken dat'de thuisclub bij de pakken neer ging zitten had het mis. Hans Reedijk wilde wel en het tweede offensief was aangebroken. Maar Jaap Umans (uitstekend aan de bal) begon eindelijk de spitsen aan het werk te zetten. Vooral Cees de Groot werd meer in het spel betrokken. Een omhaal van De Groot werd door achterspeler Rien Reedijk uit het doel gestompt. Jaap Umans benutte de penalty (3-3). Trouwens. WOG kreeg nu veel te veel ruimte om te kunnen spelen. Uit een corner liep Slem Goosen van de gasten de bal in het doel (3-4). Het doelpunten festijn Jan van der Velden, de "kromme' uit Numansdorp, nam een directe vrije trap laag over het muurtje (4-4). Dezelfde Van der Velden liet de dekking even varen: Piet Veldkamp schoot tegen de lat en Wim Foppen was er snel bij om de terugsprin gende bal te verzilveren (4-5). In de laatste minuut van de wed strijd mocht Jaap Umans van 30 meter, doordat Cees de Groot werd vastgehouden door Jaap van Hol ten, een vrije trap nemen. Dit be tekende (4-6). NSVV—VVO G46 (1—2) 9 Van der Giesen 10. 24. Umans 11 (penalty). 39. Brulnlng '12. 55. Knoop 22. 60. Verrijp 32. 66. Umans 33 (penalty). 75. Goosensen 31. 80 Van der Velden 41. 88. W. Foppen 45. 90. Umans 4 6. Scheidsrechter: Ouwersloot. Toeschou wers: 300. NSVV: Verboom: Vos. Reuter (Deelen), Van Holten. M. Reedijk: Van Eekelen. Van der Giesen, Van der Velden: errijp. Knoop. He'emskerk (H. Reedijk). VOG: Jansen: G. Foppen. Veldkamp. Goósensen, Gerards: Bos. Umans. Albers; Braining. W. Foppen. De Groot. HENK SMIT VLAARDINGEN Zwaluwen zal er verstandig aan doen niet al te veel waarde te hechten aan de 4-0 triomf op ZCFC. Want de équipe uit Zaanstad was dermate zwak. dat een de bacle niet eens zó verrassend zou zijn geweest. ZCFC hekelde het prestatievoétbal. zo liet men weten: de spelers vin den het leuk een partijtje te voet ballen en te trainen, maar verlie zen of winnen blijft hen om het even. Wat aan het voetbal en de begeleiding ook wel was te merken. Men vergat bijvoorbeeld een reser ve-goalie mee te nemen naar Vlaardingen. Met alle gevolgen vandien. want toen Ben Stronks kort voor de pauze geblesseerd raakte, diende aanvaller Rob Meyer de keeperstrui aan te trekken, waarna Gerard van der Berg op draafde. Voeg daarbij de afwezig heid van Jan Evenblij (gewoonlijk één der beste ZCFC'ers) en het feit. dat Ab Lak (werd vervangen door Arie Geerllngs) al heel spoedig af haakte. dan was die Zaanse zwakte wel te verklaren. ZCFC kwam eigenlijk nog vrij goed weg met die 40 nederlaag. 'Want als we voor rust drie goals hadden gescoord, hadden we misschien wel tien doelpunten gemaakt', merkte Frans de Kruis na afloop op. Hij doelde daarmee ongetwijfeld op de Vlaardingse pech aangezien zowel Cock de Jong als sterk acterende Maarten Keizerwaard het houtwerk trof. De wijze waarop Zwaluwen aan de openingsgoal kwam was overigens kenmerkend voor het zwakke voet bal. dat óók Zwaluwen tijdens het eerste bedrijf demonstreerde: ZCFC'er Jaap Clerc veranderde een inzet van Jos Buitelaar van rich ting. waardoor Stronks op het ver keerde been werd gezet en juist te laat op de 'plaats des onheils' arri veerde: 10. Was er vóór de pauze al sprak evan weinig organisatie in ZCFC's af- weerlinie, daarna was het nóg min der. Maar Zwaluwen profiteerde er nauwelijks van (De Kruis: 'Er werd te weinig geschoten Pas halver wege die tweede periode, toen Zwa luwen het tempo even opschroefde (onder aanvoering van Leen Pij pers). zakte ZCFC nóg dieper in het moeras en kwam het vooral in conditioneel opzicht erg veel tekort. Soms leek het zelfs op prijsschie ten. Met dien verstande, dat gele genheidsdoelman Meyers de meeste schoten naast of over zijn veste zag verdwijnen. Dat Zwaluwen de marge zou ver groten lag in de lijn der verwach ting, al pleitte het niet voor de Vlaardingers dat het nog zó lang duurde alvorens het ZCFC de defi nitieve knock out toediende. Leen Pijpers bediende Cock de Jong op maat. die beheerst 20 registreer de. Waarna ZCFC constant van het kastje naar de muur werd getikt. Een lob van Rein Homan was goed voor nummer drie. al deed ZCFC het voorkomen als zou de executeur de bal met zijn hand hebben aan geraakt Terecht bleef arbiter De Leeuw bij zijn beslissing. Wéér Ho- man was verantwoordelijk voor 4 0 door koppend een vrije trap van Jos Buitelaar te verfraaieh. Of Zwaluwen door deze zege het zelfvertrouwen heeft teruggevon den. zal de toekomst uitwijzen. Ogenschijnlijk valt er nog wel het één en ander te verbeteren. Zoals aan het front, waar Henny Kuiten niet kon imponeren en waar Cock de Jong evenmin tot grootse daden kwam. Té veel was men nog afhan kelijk van 'veteraan Jos Buitelaar. Geroutineerde voetballers heeft Zwaluwen in ieder geval wél vol doende! ZWALUWEN—ZCFC 4—0 (1—0) 10. Buitelaar 10. 64 De Jong 20. 76 Homan 30. 89. Homan 40. Scheids rechter: J. de Leeuw. Toeschouwers: 300 WIM HUISMAN Res. Ie klas: RCL 2-Heerjansdam 2 10: RWH 2-'s Gravenz. SV 2 l—O; Zwart Wit 2-Zwaluwen 2 4—3: Quick Boys 2- Ter Leede 2 01. Res 2A: Rozenburg 2- DOTO 2 0—0: Maasdam- 2-Lyra 2 02: Res 2B: Koudekerk 2-Be Fair 2 2—2; Katwijk 2-Quick Boys 3 2—1: Maasdijk 2-Vlaardlngen 2 01; SSS 2-Unlcum 2 3—1: Noordwljk 2-Excetslor P 1—1: Rc> SA: 's-Gravenzande 2-DSO 2 10; Mon ster 2-KatwiJk 3 32; Oegstgeest 2-Sem- per Altlus 2 0—0. Res SB: ARC 3-HVO 2 1—2; Res SC: HVO 3-Capelle 3 0—0: Res 3D: Stellendam 2-Nieuw Lekkerland 2 2—0: AS WH 2-Zuldland 2 1—0: De Zwer ver 2-NSVV 2 23; Hes SE: Groote Llndt 3—Oranje Wit 3 1—3: SSS 3-RVVH 3 2— 5: SHO 3-Nieuw Lekkerland 3 34: Res 3 Zuid: Roda Boys 2-Hardlnxveld 2 20 Ie klas A Spijkenisse 6-11 Excelsior M 6-6 CSVD 7-10 Bennekom 7- 6 Quick Boys 7- 9 Zwart Wit '28 6- 5 Noordwljk 6- 8 Kozakken Boys 6- 4 GVVV 7- 8 Spakenburg 7- 4 Amstelveen 7- 7 'sGravenv. TV 7- 4 SDVB 7- 7 Arnemulden 6- 3 Ie klas B IJsselm.vogels 7-11 NSVV 7- 6 DOVO 7-10 SHO 7- 6 Go Ahead K 7-9 Hecrjansdam 6- 5 OWIOS 7- 9 Elim 6- 5 VVOG 7- 8 Hulzen 7- 5 WHC 7- 8 Hollandschev 7- 5 RVVH 5- 6 De Zwerver 7- I 2e klas A Zwersvers DOTO RCL Zuidland WHS Dc Meeuwen ie klas B Gelnoord Marker. Nunspeet RIJsoord Zwaluwen 3e klas A Maasdijk Katwijk SV '35 Vlaardingen 6-9 Ter Leede 6-8 SI ZO 5-6 PPSC 3-6 ASWH 6-6 SSS •5-5 SC Voorne 6-10 6-10 0- 8' 6-10 5- 8 5- 7 5- 6 's Gravenzange 6- 6 Be Fair Barendrecht Rozenburg Plersbil 4e klas A Lyra ARC TSB DEVJO Monster Llsser Boys 6-10 4- 5 5- 5 5- 5 6-12 6-12 6- 7 6- 7 Jodan Boys Lunteren Zuldvogels IJmulden ZCFC CJVV Koudekerk Loosduinen MVV '27 DUNO RIJnsb. Boys JAC HVO Groote Lindt Excelsior P SV Hoogvliet Spirit Mellssant TOGR Schoonhoven TAVV Randstad 8por SVOW Oegstgeest le klas B DSO 5-8 Reeuwljk 5-4 DSVP 4-6 Semper Altlus 5-4 Hillegersberg 4-6 Ornas 4-3 Unicum 4-6 SVPTT 4-3 Naaldwijk 4-4 Hoekse Boys 5-3 Die Haghe 4-4 Schevenlngen 6-3 4e klas C' Hermahdad 5-8 GDZ 6-6 SNS 6-8 LombardlJen 6-6 Stellendam 6-7 ZBVH - 6-5 Heinenoord 6-7 Wleldrecht 6-5 Capelle 5-6 Zevenhoven 6-5 Bolnes 6-6 Strljen 6-1 4e klas D Groot. Ammers 6-10 NBSVV 6- 8 ASH 6- 8 Schellulnen 6- 7 Streefkerk 6- 6 WNC 4- 5 3A Zuid SSC '35 AZVV Kloetlnge PTT Breda Smerdlek 3B Zuid Altena NEO '25 Oranje Wit VVGZ Brakel Pelikaan Maasdam Arkel GJS A speren Haaften 5- 5 6- 5 5- 4 4-4 4A Zuid 1 Wllhelmlna '26 6-10 JPS 6- 9 Almkerk 5- 7 Rijswljkse Boys 6- 7 Heukelum 5- 6 IB Zuid Zaaraslag 5-9 Krabbend IJ ke 6-8 Zwaluwse Boys 5-7 WN 5-7 BWR 4-6 ID West I WOP 1JFC CSW Tersch Boys Hocgerhelde Rlilandia Hoek Good Luck Terneuz. Boy6 Dlnteloord Veen Woudrlchem Wit Zwart Sleeuwijk NOAD '32 4-1 Roda Boys 5- 5 FCH 5- 5 The Gunners 5- 4 BVC '54 5- 3 GDC 5- 2 Nlvo Sparta 5- 0 Chrlslandla 5-6 Yerseke 5-5 Nieuwland 5-3 Wolphaartsdijk 4-2 Kapel le 4-1 Tholense Boys 6-0 Hi rden 3' ->menkw -hi» -66 ■"fi-lno'S 3 th-st "46 'KV Vitesse 4-5

Nieuwe Leidsche Courant | 1974 | | pagina 13