Salfischbergen, de spelmaker van Sparta Jaren van Amsterdam tellen RINUS ISRAEL IN TOPVORM NEC naast Eindhoven TROUW, KWARTET MAANDAG 21 OKTOBER 1974 SPORT T8, f Castenmiller teleurgesteld over optreden van Telstar: 'Speeltuin voetbal' Van onze speciale verslaggever ROTTERDAM 'Een club met veel mogelijkheden', noemde Joop Castenmiller zijn nieuwe werkgever Telstar toen hij daar enkele maanden geleden zijn contract tekende. De Hagenaar doelde daarbij vooral op de uit stekende organisatie bij de Vel- sense club, de goede werksfeer en de sociale begeleiding die de spelers krijgen. Nu, na zeven competitiewedstrijden weet Cas tenmiller dat de mogelijkheden die zijn spelersgroep hem biedt echter zeer beperkt zijn. Gisteren verloor Telstar in Rotter dam volkomen kansloos van Sparta en de cijfers 41 waren in feite nog geflatteerd voor de Velsense equipe Het was een nederlaag, die alle problemen bij Telstar nog eens duidelijk onderstreepten. De naar Utrecht vertrokken Jan Rab heeft de Velsenaren geleerd hoe ze de bal moeten rondspelen. Wat dat betreft hoeft Castenmiller zijn spelers niets meer bij te brengen. Dat bleek ook in de wedstrijd tegen Sparta. Op het middenveld tikten Helling. Bijl en Jonker elkaar de bal technisch bekwaam de bal toe. maar verder dan wat leuke patro nen kwamen zij niet. Het ontlokte Castenmiller de kreet: 'Speeltuin- voetbal'. Hij karakteriseerde daar het spel van zijn pupillen bijzonder aardig mee. EENZIJDIG In feite is Telstar tot niet veel meer in staat dan de bal leuk rond te spelen. Op die basis zijn er incidentele successen te bereiken, maar Castenmiller. en voor hem ook al Rab. heeft allang beseft dat dit eenzijdige- concept voor de toe komst weinig meer te bieden heeft. Gesteund door de uitstekende orga nisatie heeft de Velsense club in het verleden de subtop kunnen be naderen. maar dit seizoen heeft de formule geen effect meer en het vervelende voor Castenmiller is dat zijn ploeg niet kan overschakelen naar een ander concept, of sterker nog. zijn spelers heboen de inventi viteit niet om andere oplossingen Hans Salfischberger te vinden. Het is toch onbegrijpelijk dat ze bij Telstar op deze manier blijven spe len', constateerde Leo Steegnian. 'Zo'n jongen als Van Kooten komt op deze manier niet tot zijn recht. Al dat geschuif levert niets op, waarom zoeken ze de directe weg niet'. Slechts eenmaal zocht Telstar in het duel tegen Sparta die directe weg en toen was het ook meteen raak. Het was al in de eerste mi nuut. Driessen bracht de bal hoog voor het doel. waar Van Kooten klaar stond om Doesburg meteen loepzuivere kopbal kansloos te ma ken: 01. KWETSBAAR Met dat doelpunt werd niet alleen aangetoond dat de directe weg voor Telstar de beste was. maar ook dat Sparta kwetsbaar was. Kwetsbaar, omdat de jeugdige Balkestein routi ne tekort komt als verdediger, waardoor de organisatie op de ach terste lijn van de Rotterdammers nogal eens te wensen over laat. Sparta kreeg er echter niet de re kening voor gepresenteerd, want Telstar verviel al spoedig in de voor de Velsenaren traditionele breiwerk op het middenveld. Daar kwam dan nog bij dat Sparta de morele ruggesteun van de snelle gelijkmaker kreeg. Drie minuten na de openingstreffer van Van Kooten liep Nol Heijerman slim door op een dieptepass van .Salfischberger, voor hei eerst in de basisopstelling, handig gebruik makend van een coördinatiefout tussen Andre en Zwaan -Van de Meeren had geen verweer op de boogbal van Heijer man 11. Dat Sparta er daarna in slaagde Telstar in grote moeilijkhe den t^ brengen, was in belangrijke mate de verdienste van Salfisch berger die op het middenveld ein delijk de spelmaker bleek die Spar ta al zolang nodig heeft. Ook Spar ta's derde treffer, in de 39ste mi nuut door Venneker gescoord, was direct het gevolg van een uitste kende pass van zijn voet. Kort daarvoor had Venneker de Rotter dammers naar een 21 voorsprong gekopt uit een voorzet van Janse. COUNTEREN In de tweede helft zakte Telstar steeds verder weg. Traditiegetrouw was ae ploeg wel veel aan de bal, maar cle akties kregen steeds min der diepte. Sparta kreeg daardoor de kans snel te counteren. Vooral Heijenman maakte slim gebruik van de mogelijkheden die de wan kele Velsense achterhoede bood. FC Den Haag potentiële sub-topper van de toekomst Van onze speciale verslaggever DEN HAAG Het vorige seizoen nog was FC Amsterdam een fenomeen. De stuntéquipe van Pim van der Meent, die merkwaar dige mixture van 'old-timers begonnen aan hun tweede voetbal- jeugd' enerzijds en neo-vedetten als een Nico Jansen en een Gerard van der Lem onderzijds, 'dolde' grandioos met de voetbalkenners, die de Lieverdjes eerst unaniem een roemloze eredivisiedood aan zegen en later hardnekkig een terugval bleven voorspellen. Een terugval, die toen uitbleef. Nu. juist op het moment dat FC Amsterdam, tegen Internazionale, de volgende logische stap zou moe ten doen naar de status van top club in aanbouw, lijkt die terugval dan alsnog te gaan komen. FC Am sterdam lijkt in verval. Een krasse bewering, natuurlijk. Vooral met de onfortuinlijke nederlaag van vorige week tegen Ajax nog vers in het geheugen. Een harde uitspraak maar óók een reële. Een bewering bovendien, die niet zozeer geba seerd is op de karige oogst van vijf punten, die de formatie van Pim van de Meent tot nog toe bijeenge sprokkeld heeft, alswel op de per spectiefloze wijze, waarop het FC Amsterdam van nu voetbalt. Het FC Amsterdam van vandaag is niet meer dan een fletse schaduw van de karakterploeg van het vori ge seizoen. Het is een trieste, maar schrijnend ware conclusie: dat stuntseizoen lijkt een éénmalige krachtsexplosie geweest te zijn. voortgekomen uit de omstandighe den van het moment en geleverd vanuit een te smalle basis. Een krachtsexplosie ook. die niet meer voor een prolongatie vatbaar lijkt. Allereerst is er de onmiskenbare slijtage van de eens zo stimulerend werkende 'oude garde'. Frits Flin- kevleugel bijvoorbeeld heeft steeds meer moeite zich te handhaven te gen zijn aanzienlijk jongere oppo nenten. In het Zuiderpark werd Flinkevleugel in de 26ste minuut op een onthutsende en ontluisterende wijze uitgespeeld door de meer dan een voetbalgeneratie jongere Leentje Swanenburg (waarna Mansveld raak kon koppen). Het was niet de eerste maal in dit seizoen, dat Frits op een dergelijke wijze 'voor schut ging'. Het valt niet meer te loochenen: de scherp te en timing zijn verdwenen uit de eens zo doelmatige tackles van Flinkevleugel. Bovendien komt déze Flinkevleugel aan offensieve daden niet of nauwelijks nog toe. De ja ren eisen van lieverlede toch nog hun tol. Zelfs in het exclusieve geval EREDIVISIE 1. Van der Kuylen (PSV) 10. 2. Geels AJax> 8. 3. Edstróm (PSV) en Kreuz (Peljenoord) 7. 5. Venneker (Sparta) en Brokamp (Ajax» 5. 7. Jansen (Amster dam). Zuldema (Twente). De Jong (Fev- enoord) en Xannlnga (Roda JC) 4. 11. Krlstensen. Schoenmaker en Resse) (Fey- enoord). Rep (Ajax). Vreyssen (NAC), Van Leeuwen (Den Haag). Walbeek (Spar ta i. Van Veen (Utrecht). Veen (Graaf schap). Lubse (PSV) en Thljssen (Twen- van Frits Flinkevleugel. zo langza merhand een Amsterdamse voetbal legende. Jaren, die ook steeds nadrukkelij ker beginnen te tellen in het geval van Jan Fransz. de dulfgrijze voet balnestor van de eredivisie. Fransz, per definitie toch al een wat antie ke libero, qua speelwijze was tegen FC Den Haag in defensief opzicht kwetsbaar. Waarbij - vooral het fysieke manco aan vermogen zich te herstellen na fouten en foutjes steeds duidelijker wordt. Daarnaast plaatste Fransz vaak opvallend 'problematisch', waardoor hij op het middenveld vaak fungeerde als een soort flipper-buffer. Merkwaar dig was, in tegenstelling tot de defensieve kwetsbaarheid van Fransz, de sterke rol die hij in aanvallend opzicht speelde. Het was Fransz die Dekker, halverwege de tweede helft, in staat stelde de voortreffelijke Ton Thie met een lob in de korte hoek te passeren (11). Zoals het ook Fransz was die, niet veel later. Geert Meyer vrij voor Thie bracht. Meyer stuitte echter, incorrect uit balans ge bracht door Jol, op de Haagse doel man. Naast Flinkevleugel en Fransz maakte ditmaal zelfs ook Jan Jong bloed een kwetsbare indruk. Jong bloed ging aarzelend uitlopend niet vrijuit bij FC Den Haags eerste doelpunt en verbaasde diep in de tweede helft nogmaals door na een voorzet van Tscheula-Ling gevangen te heben. de bal op cu rieuze wijze in de doelmond terug te 'gooien'. POVER De verdediging van FC Amsterdam waarin in feite alleen voorstop- p'er Koopman efficient werkte maakte ditmaal een povere indruk. Maar dat geldt ook voor de jongste Lieverdjes-generatie. geconcen treerd in het spitsentrio. Heinie Otto en Gerard van der Lem bleven in Den Haag nagenoeg onzichtbaar. Beul Nico Jansen ('Er lukt me sinds mijn ziekte erg weinig') kon tegenover het superieure ingrijpen van Joop Korevaar weinig meer stellen daiï machteloos gesjor met handen en voeten. Zo nadrukkelijk faalde Jansen zelfs dat hij na een uur vervangen werd door Geert Meyer. Een 'afgang', die Jansen slecht kon verwerken, getuige de vinnige wijze waarop hij bij de dug-out de troostend uitgestoken arm van Van de Meent wegsloeg. Een achterhoede, die al genoeg problemen had met zichzelf, alsme de een nagenoeg machteloze voor hoede geen wonder dat 'FC Am sterdams longen', de middenlloie, ditmaal voor een welhaast onmoge- Doelman Ton Thie van FC Den Haag houdt enthousiast de bal omhoog. Hq heeft een door Rob Bianchi (links naast Thie in wit shirt) strafschop gestopt. Joop Korevaar (rechts) komt al juichend op z(jn doelman af. lijke taak stonden. Leen van de Merkt werd een steeds vagere fi guur op dat middenveld en Chris Dekker bleek alléén niet in staat de vinnige Bres, Jol en Perazic te stui ten. Ook al omdat de experimentele middenvelder Husers evenmin kon overtuigen. Dekker, toch met een boulevard- lengte-voorsprong het beste Liever- tje, had bovendien de pech een dubieuze hoofdrol te spelen bij het cruciale moment van de wedstrijd. Nauwelijks één minuut na de ge lijkmaker van Dekkers voet, trapte Thie, la Jongbloed zo'n 40 meter uit zijn doel gekomen, de bal weg voor de voeten van de doorgebro ken Husers. Dekker ontfermde zich over de 'dieptepass', maar verspeel de de bal struikelend aan de atten te Bres, die vervolgens diagonaal raak prikte: 21. Dekker: 'Ik had die Bres helemaal niet in de gaten, Fransz en Flinkevleugel riepen om de bal. Jongbloed van de andere kant ook. Daardoor twijfelde ik even'. Acht minuten later nam Dekker 'revanche' op Bres. Bij de achter lijn, in een vrijwel kansloze positie, provoceerde Dekker tot een (lichte) overtreding. Arbiter Keizer vaak wat al te lankmoedig wees naar de stip. Bianchi ('Fransz was aan gewezen, maar dorst het niet aan') mikte wat al te duidelijk naar de linkerhoek. Althans voor de (te?) snel reagerende Thie. DOOR DE MAND FC Amsterdam was tegen FC Den Haag een elftal zonder overtuiging en kon geen enkele communicatie tot stand brengen tussen de linies onderling. In feite viel FC Amster dam als potentiele subtopper met een daverende plof door de mand. Het communiqué van Van de Meent na afloop: 'Ik zie sinds vori ge week weer een duidelijke op gaande lijn' was dan ook wat moeilijk plaatsbaar. Van de Meent zal de 'sleetplekken' in zijn elf moeten gaan erkennen en verder gaan bouwen aan een ploeg met een toekomst van meer dan een paar uur. FC Den Haag presenteerde het dankbare publiek een prettig klan- tenbindertje. De elf van Boskov met Thie, Korevaar en Bres als' onbetwiste uitblinkers en 'Ti-ta- Tover-Ling' als enige tegenvaller produceerden een verrukkelijk erf- thousiasme en toonden opnieuw aan een potentiele topper-van-de toe komst te zijn. Ton Thie: 'Het is alleen zo jammer, dat die jonge knapen uit niet' net zo fanatiek durven te spelen als hier. Maar het is verrukkelijk om met deze jon gens te spelen. Ik heb vandaag in ieder geval echt niemand voor tijd weg zien gaan. Het leek alleen maar of er mensen bijkwamen'. FC DF.N HAAG—FC AMSTERDAM 2—1 (10) 27. Mansveld 10. 63. Fransz 11. 65. Bres 21. Scheidsrechter: Kei zer. Toeschouwers: 7500. FC Den Haaf;: Thie; Kila (De Caluwe), Korevaar. Mansveld. Landers: Bres. Pera zic. Jol; Ling, Van Leeuwen. Swanenburg. FC Amsterdam: Jongbloed: Flinkevleu gel. Koopman. Fransz (Visser), Bianchi: Van der Merkt. Dekker. Husers; Jansen (Meyer), Otto. Van der Lem. COR SNEL Van onze speciale verslaggever ROTTERDAM Frits oKrbach, de jonge trainer van Wagenin- gen, toonde zich na afloop van het verloren duel tegen Excel sior (1-0) een opmerkelijk rea list. Geen verwijt viel uit zijn mond te noteren aan het adres van scheidsrechter Weerink, die in een zinderende slotfase de ge lijkmaker van Wellerdieck weg wimpelde. omdat de Wagening- se aanvoerder met gestrekt been Rinus Israël had geattacqueerd. De beslissing van Weerink viel bij Wageningen in slechte aarde. Even zag het er zelfs naar uit dat de rechtsspreker bedolven zou worden onder woedende spe lers, maar. gelukkig won het ver stand het van de emoties. 'Ik kan niet anders zeggen dan dat we verdiend hebben verloren. In de eerste helft had ik het al gezien'. legde later Korbach geduldig uit. 'In de verdediging, maar vooral op het middenveld hebben we het ver schrikkelijk laten afweten. Geen persoonlijk duel konden we in ons voordeel beslissen. Al hadden we tot kerstmis blijven voetballen, dan hadden we nog verloren. Dinsdaga vond op de training zal ik iedereen eens flink onder handen nemen, want een dergelijk slecht optreden hoef ik niet te nemen'. Deze openhartige analyse van het collectieve falen van Wageningen heeft nauwelijks een verdere aan vulling nodig. Excelsior profiteerde dankbaar van het zwakke, onsa menhangende spel van zijn oppo nent. De beslissing was al na tien minuten een feit, toen Aad den Butter een schitterende door hem genomen vrije trap achter doelman Van Geffen deponeerde. Aan de vrije trap was een overtreding van Broecks voorafgegaan die Rogge veen een ferme duw in de rug had verkocht. Een charge die zijn ploeg uiteindelijk fataal werd. 'Het had nooit zover hoeven te komen', klaagde Korbach. 'Ik heb de jongens de hele week verteld wie bij Excelsior de vrije trappen neemt en hoe de verdediging zich dan dient op te stellen. En toch gingen we de boot in'. Excelsior waande zich na dit doelpunt gerui me tijd op rozen. Met een zwoegen de en ploeterende Roggeveen, die beurtelings Tollenaar en Broecks handenvol werk bezorgde, met een bij vlagen knap spelende Thijs Kwakkernaat op het middenveld, werd Wageningen onder druk gezet. Maar gemis aan slagvaardigheid stond een uitbouw van de score in de weg. Wageningen kreeg bij enkele spaarzame uitvallen twee unieke kansen, die door Groenendijk ech ter volledig werden verprutst. Het leek wel of de Wageningse ploeg geen moment in zichzelf geloofde. Later. In de tweede helft drong het team wat feller aan. maar het ge brek aan overtuiging brak de for matie op. Bovendien stak Rinus Israël weer in een glanzende vorm. Hij voerde weer een foutloos schouwspel op. was keihard in de tackel, voorzag zijn voorwaarts van gouden passes en instrueerde de gehele wedstrijd jongeren als WiC- kel,.Tabbernee en Van de Berg. Het ontzag van Wageningse" zijde voor de inbreng van de oud-Feyen- oorder was somstijds zo groot dat al bij voorbaat vaststond dat de aanvalsaktles op niets zouden uitlo pen. omdat Israël toch niet te ver murwen bleek. Zoals Israël zich bij Excelsior deze competitie manifes teert, kan Georg Knobel, de trainer van het Nederlandse elftal, niet langer meer om hem "heen. Zegt een gelukkige voorzitter Henk Zon: 'Toen ik Rinus voor Excelsior strik te, zijn er een paar mensen geweest die het over weggegooid geld had den. Ze praten nu wel anders. Is raël is niet alleen onze beste verde diger, maar ook onze beste aanval ler'. Excelsior behoeft dit seizoen geen vrees te hebben voor degradatie. De mixture van jeugd en routine staat garant voor een redelijke competi tie. De soepele aanpak van trainer Ben Peters, die steeds meer jeugdig talent in het keurcorps wat erva ring laat opdoen, zal Excelsior zon der twijfel vrijwaren, van degrada- tiezorgen. Toen in de tweede helft Kwakker naat en Van de Berg wegens bles sures moesten afhaken, draafden de ijoungsters Van Diggelen en Korle- ver op. Spelers die nog weinig ere divisie-ervaring hebben opgedaan, maar die zich meteen redelijk wis ten aan te passen. De Rotterdam mers hadden het weliswaar toen even moeilijk Wickel moest zelfs een kopbal van Groenendijk van de doellijn halen maar kwamen het opwindende duel toch ongeschon den door. EXCELSIOR—WAGENINGEN l—O (1—0) 10. Aad den Butter 10. Scheidsrech ter: Weerink. Toeschouwers: 7000. Excelsior: Van der Roer: Gerrit den But ter. Israel. Wickel. Tabbernee; Aad den Butter. Kwakkernaat (Kortlever). Van den Berg (Van Dlggele); De Leeuw, Rog geveen. Bassant. WaReningeu: Van Geffen: Vermeer, Tol lenaar (Mentlng), Wellerdieck. Tomas; Block. Ooms. Broecks; Hamberg, Groe nendijk. Vijfeyken. RICHARD MATTHIJSSE AMSTERDAM NEC heeft zich naast Eindhoven aan de top van de ranglijst van de eerste divisie geplaatst. De twee clubs voch ten hun topduel gisteren in Eindhoven uit voor 10.000 toe schouwers. Hoogendoorn, die NEC ook een voorsprong had ge geven, zorgde enkele minuten voor tijd voor de treffer, die het duel besliste (2-1). Door de nederlaag van Eindhoven, de eerste van dit seizoen, alleen NAC is nog zpnder nederlaag, herstelden Volendam, Fortuna SC en Heeren veen het contact met de kopgroep. Volendam won na een achterstand van 02 met 3—2 bij Den Bosch, Fortuna drukte Vitesse een stapje terug (20) en Heerenveen won mede door twee treffers van Toon- stra met Heskamp topscorer in de eerste divisie met 31 van FC WV. iHEERENVEEN-VVV 3—1 (2—0) S: _Toonstra 10, 35: Toonstra 20. 65: Wierts 3—0, 85: De Klerk 31. Scheids rechter: Van Eijk. Toeschouwers: 4000. Een veelal op één lijn verdedigend WV kreeg daarvoor dë rekening gepresenteerd vla drie treffers van de thuisclub. Alle drie gescoord uit dieptepasses. Toonstra 2 maal en Wierts 1 maal. Overigens was het een gelijk opgaande wedstrijd. Het laatste kwartier was spectaculair, door dat doelman Sobjac zich ver het veld mee Jnwaarde om kracht aan de WV druk te zetten, en zowel vijf minuten voor tijd lukte het WV om het enige tegendoelpunt te scoren. Verder kWamen ze echter niet. FORTUNA SC-YITESSE 2—0 (2—0> 20. Erkens 10. 29: Bohnen 20 Scheidsrechter: Van Gemert. Toeschou wers: 5000. Vitesse bleek in Sittard niet in staat om de overwinningen reeks van Fortuna SC te doorbreken. Met de 2—0 nederlaag kwam de ploeg nog goed weg. Voor rust troffen schoten van Bohnen. Prauser en Erkens het houtwerk. Tot het eerste doelpunt viel was Vitesse niet de mindere van de thuisclub. Charlie Bos veld schoot tegen de staander. Ook ln de tweede helft kwam het meeste gevaar van Bosveld die 15 minuten voor tijd rakelings over schoot. Ondanks de grote druk die Vitesse uitoefende in het laat ste kwartier bleef Fortuna zonder veel gevaar overeind. FC DORDRECHT-SVV 2—1 (I—0).— 30: Hoogmoed (strafschop) 1—0. 48: War- naar (strafschop) 11. 84. Van Oorschot 21. Scheidsrechter: Beek. Toeschou wers: 1200. Een bijzonder rommelig duel. dat door scheidsrechter Beek vier minu ten te vroeg werd afgefloten. Petescu van FC Dordrecht kreeg evenals de SVV'ers Jeup en Warnaar de gele kaart voorge houden. De Schiedammer Roodnat liep een officiële waarschuwing op. Het tech nisch iets beter opererende SVV had op zijn minst een gelijke score verdiend. FC VLAARDINGEN-FC GRONINGEN" 0 0. Scheidsrechter: Jonker. Toeschouwers: 2000. Het ontbrak belde ploegen vooral aan stootkracht. Toen in de tweede helft de Vlaardlnger Roodbol voor Rljgersberg was Ingezet, ging er wat meer dreiging van de thuisclub uit. Vier opgelegde kansen konden echter niet ln een doel punt worden omgezet. SC VEENDAM-SC AMERSFOORT 2—1 (20) 25. Derksen 10 (strafschop). 42: Brouwer 20. 88: Geldman 21. Scheidsrechter: Ettekoven. Toeschouwers: 1500. Een zwaar gehavend Veendam legde de basis voor de eerste overwinning van dit seizoen in de eerste helft. Op dat moment had SC Amersfoort echter een grote veldmeerderheid. maar aanvallend waren de gasten machteloos. Zelfs grove blunders in de Veendammer defensie konden niet worden afgestrafd. Beste man. van het veld was UEFA-internatio nal Jan Korte. Het eerste doelpunt van Veendam betekende het duizendste doel punt van Veendam. sinds de invoering van het betaalde voetbal bijna 20 Jaar geleden. FC DEN BOSCH—VOLENDAM 2—3 (2— 1) 16: Leushuls 10. 18: Van Dam 20, 26: Kwakman 21, 56: Kwakman 22. 71: Bond 23. Scheidsrechter: Fans. Toeschouwers 3000. Een voor de rust veel sterker Den Bosch had Volendam toen definitief kunnen verslaan. Nu konden de Volendammers in de tweede helft zich herstellen en wonnen tenslotte gelukkig dankzij een fout van doelman van der Pluim die een schot van Bond wel stopte, maar de bal uit zijn handen achter de doellijn liet glippen. Een gelijk spel was hier de juiste verhouding geweest. HELMOND SPORT SC CAMBTTUR 3—2 (30) 3. Van den Heuvel 10. 40: Van de Putten 20. 42. De Haan 30, 60: Tomas Haan 31, 65. T. Haan 32. Scheidsrechter Van Dijken. Toeschouwers 2000. Helmond Sport heeft twee 'gezich ten." In de eerstp helft speelde het voort reffelijk voetbal, en kwamen de Friezen er niet aan te pas, maar In de tweede helft was het uitgesproken slecht wat de thuisclub liet zien. en met de allergroot ste moeite kon men de zege ln huis houden: EINDHOVEN-NEC 1—2 (O—l) 22: Hoogendoorn 01, 75: Jacobs 11, 88: Hoogendoorn 12. Scheidsrechter: Ver voort. Toeschouwers: 10.000. Een onver diende overwinning van NEC. want ging de wedstrijd ln de eerste helft gelijk op. ln de tweede helft was Eindhoven veel en veel sterker, maar de thuisclub had echter geen geluk en ln de laatste minu ten moesten zij zelfs een vrij gelukkig doelpunt aan NEC toestaan. Overigens was het een zeer goede wedstrijd, maar ook hier een gelijk spel de Juiste verhou ding was geweest. IIERACLES-WILLEM II 5—1 (1—1) 40: Polko 10. 42: Polderman 11, 60: Mulderlje 21, 81: Schepers 31. 83: Polko 41. 88: Havermans (eigen doel) 51. Scheidsrechter: Corver. Toeschou wers 1500. Heracles heeft in de eerste helft veel moeite gehad met een energiek spelend Willem II en het zag er beslist niet naar uit dat de oostelijken tot een grote overwinning zouden komen. In de tweede helft zakte Willem II echter be denkelijk weg. waardoor Heracles ver diend en beslist niet geflatteerd won. Amateurvoetbal Een handvol uitstekende kansen ontstond er voor de Rotterdam mers, maar met name Walbeek was niet alert genoeg, terwijl Van de Meeren enkele malen uitstekend ingreep. Voor de Velsense doelman was het daarom dubbel jammer dat een verkeerde ingreep van hem Van Staveren de kans schonk Spar ta op 41 te brengen. Een vrije trap van Helling, door invaller doelman Mom (Doesburg was in de rust wegens een griepaanval ver vangen) onder de lat weggetikt, was he: enige wapenfeit van Tel star ir; de tweede helft. De misère voor de ploeg van Castenmiller was compleet omdat Frans Derks voor stopper Fred André op het formu lier noteerde wegens handtastelijk heden jegens de scheidsrechter. De snel geëmotioneerde André had de Bredanaar vastgegrepen na een dis cutabele beslissing. 'En dat neem ik nu eenmaal niet', aldus een besliste Frans Derks. SPARTA—TELSTAR 4—1 (3—1) 1. Van Kooten 01. 4. Heyerman 11, 36. Venneker 2—1, 38. Venneker 3—1. 68. Van Staveren 4—1. Scheidsrechter. Derks. Sparta: Doesburg (Mom); Jansen. Bal- kenstein, Visser. Meutstege: Van de Mun- nlk, Salfischberger. Walbeek: Heyerman, Venneker. Van Staveren. Zaterdag EERSTE KLASSE A CSVD-SDVB 4—3, Arnemié V Noordwijk afg., Spakenburg- Wit'28 1—1, GVVV-'s-Grav. S Actief Amstelveen-Spijk 01, Kozakken Boys-Excelsio e: Quick Boys-Bennekom 01. fne IS! la ar ve Spijkenisse 6 5 1 0 11 CSVD 7 4 2 1 10 Quick Boys 7 3 3 1 9 Noordwijk 6 4 0 2 8 GVW 7 3 2 2 8 Amstelveen 7 3 1 3 7 SDVB 7 3 1 3 7 Excelsior 6 2 2 2 6 Bennekom 7 2 2 3 6 Zwart Wit '28 6 1 3 2 5 Kozakken B 6 1 2 3 4 Spakenburg 7 0 4 3 4 's Gravenz. SV 7 1 2 4 4 Arnemuiden 6 0 3 3 3 Idl li jla Noordwijk-CSVD. Zwart Wit-Arni 's-Graven. SV-Spakenburg, Spijl GVW. Excelslor-Actief Amstelvee: nekom-Kozakken Boys. SDVB-Qu! EERSTE KLASSE B NSVV-VVOG 4—6, Elim-De Zten' 20, Go Ahead K-WHC 6—05t. zen-DOVO 0—1. SHO-IJsselm gels 0—1. OWIOS-HolIand! 0—0. RVVH-Heerjansdam afj ui IJsselmeerv. DOVO Go Ahead K OWIOS VVOG WHC RVVH NSW SHO Heerjansdam Elim Huizen Holl.scheveld De Zwerver 1 10 1 1 1 3 De Zwerver-NSW. WHC-Elim. D<_ Ahead Kampen. IJsselmeervogels- w Hollansche Veld-SHO, Heerjansda OS, VVOG-RVVH. IJmuiden-Rljsoord 31, Luntei vogels 11 Nunspeet-Marken 40 wen Vl-ZCFC 4—O 2C: WVF-Berge 3—0 SVZW-SKV 0—3 VRC-Excel! io 3—0 2D: Urk-Workum 30 t se Boys-Drachtster Boys 21 D IJK Boys-Flevo Boys 00 Oranje-Nas 2—1. WEST 3A: Volendam-Halfweg 1-0. 3B: Dj Woudenberg 1-1. Montfoort-DOS 4A: Purmersteljn-Bloemendaal 0 Hoofddorp-ADM O-l. 4B: VEW-Cit dua 0-0. DZS-De Kennemers 0-0, c Vlug en Vaardig 2-1. Zwaluwen landla 0-1, 4D: Terschuurse Boys !l rino's 0-1. VVOP-Candia '66 3-0, B>rn CSW 1-1, Hoogerheide-IJFC 1-1. WEST II 3A: MVV '27-KatwiJk 1-4. DUNO-1 nen 0-1. 's-Gravenzande-Maasdijk Rozenburg-Excelsior P 3-1, Nieuw ,t land-Groote Lindt 1-0. Be Falr-SV6- vliet 2-1, 4A: DEVJO-Randstad Sffi n Lyra-TAW 3-1. Monster-TSB 3-3p i Llsser Boys 2-1, 4C: Zevenhoveö 1-0. SNS-Wield recht 1-0, ZBV»eSf noord 2-2. GOZ-Strijen 1-1, Steltini Lombardljen 4-2, 4D: Schellulnei kerk 1-1, NBSW-Asperen 6-3, Mt GJS 5-2, Groot Ammers-ASH 4-1. NOORD 3A: Holwerd-Leeuwarden 1-1, Bol QVC 0-3, ONT-WT 2-1. ONS-'t 1 6-1. 3B: SJS-Schoonoord 3-1. V r, trouw-Klazienaveen 1-1,- Drenth t 5-1, LTC-Eems Boys 1-0, BSW-Po<1 2. 4A: Suameer-Woudsend 1-3,! CVVO 1-0. IJVC-HJSC 1-1. Oev Wei wen-Spcl Franeker 2-1, 4B: SC V den-CSVH 2-3. Opende-Grijpske n' Zwaagwesteinde-Frlese Boys 3-1, Ok SC Kootstertille 0-0, Hardeganjj i ham 1-3, 4C: Holwierde-Lycurg VVS-Middelstum 2-3. Vlboa-De F 4D: Ontwedder Boys-Noords t< g CSVC-Angelslose Boys 2-1. WW-' 0. VEV-SETA 0-4. Twedo-Hoogevee OOST 3A: HTC-Hatto Heim 1-0, Spel Gma t\ Spi ilfs r 'i me t t den-DTS '35 0-1. CSV '28-'t Ha Elburger Spcl-DESZ 1-1, 3B: Dl 4-3. Enter Vooruit-ESA 3-1. ASV 3-1. SVW '66-SVVN 2-2. Sparta waarts 3-2. 4A: Uni W-PGEM sn< lo-Jonker Boys 0-2. Ostrabeke-Sp 3-0. Opheusden-Redichem 3-1, V en gen-DUNO (D) 1-2. Blauw Geel! 2-0. 4B: SSSE-Staphorst 0-1, OZC- 0, VIOS-SEH 1-0, De CJV-ers-Elsj we,r DZC '68-Apeldoorn 1-2, 4C: Si lad Achilles E 1-0. Gramsbergen-SVV Kloosterhaar-DKB 0-1, Juliana zense Boys 2-4, BCSV-PSV '67 1-1 ZUID I 3A: Hoek-Smerdiek 2-0. AZW-% 3-3. PTT Breda-Terneuzense Boys Woudrichem-Altena 1-1. Veen-NE< 2. 4A: JPS-FCH 4-0, Rijswijkse B< ijpe Boys 3-1. Almkerk-BVC '54 4-1, W na '26-The Gunners 3-1, 4B: W bendijke 4-1, BWR-Zaamslag 1-3, C Zwaluwse Boys 1-1, Tholense Boyi r land 2-3. geg 1 tv :eih ore HOOFDKLASSE A Papendrecht-Elinkwijk 13 De Spartaan 11Hermes RVC 2—0; UVS-AFC 0—2, Rood Wit A 23; Zilvermt Unltas 11. Rood Wit A SDW EDO Hermes DVS Zilvermeeuwen Unitas uvs cvv Elinkwijk RVC De Spartaan AFC Gouda Papendrecht 0 13 2 12 1 1 3 1 2 2 4 5 4 6 4(ts. Elinkwljk-Gouda. De Spartaai drecht. RVC-CVV. AFC-Herme Rood Wit A-UVS, Unltas-SDW. ees vermeeuwen. eed: HOOFDKLASSE B Veritas-Drachten 10; De Treffers-Velocitas Enschedese Boys-Sneek 00 N-Reden 0—1; Achilles'12-Gd cus 01Haaksbergen-Spel !rde 2—1: Ede-CEC. Emmen 8 5 2 1 Ensch Boys 8 3 4 1 Rheden 8 3 4 1 Achilles *12 8 4 2 2 De Treffers 7 3 3 1 Germanicus 8 3 3 2 Haaksbergen 8 3 2 3 SC Erica 8 2 4 2 Drachten 8 3 2 3 Sneek S 1 5 2 CEC 8 2 3 3 Ede 7 2 2 3 Quick X 8 1 2 5 Velocltas 8 0 2 6 1 121 Til 2— Pij daj tege TfcAG {yina dei de 4len lOWi len -Oc ha' mof A- met in 1 lOpakk 1 10d di 2 lOjtear T jjplaa ngei Tlar Bles ItSlai Velocltas-Emmen. Hubeet Sneek--» fers. Rheden-Enschedese Boys, ph Quick Nijmegen, Erlca-Achlllr Haaksbergen. Drachten-Ede.

Nieuwe Leidsche Courant | 1974 | | pagina 10