Tien vingers Portugees soldaat terug uit Angola Radio- en televisieprogramma's Dagrecept Even puzzelen Jimckers deens, parket Bouwbond NW wil gelijke berekening uitkering werklozen Stapels vragen Paul Brand Chirurg in India Ier! aio 'tei Nog meer over we voor Bangladesj TROUW KWARTET VRIJDAG 18 OKTOBER 1974 BINNENLAND/RADIO EN TV IKOR-film over aanpassing HILVERSUM Met 'retour Lisboa' zendt IKOR-televisie van avond een documentaire uit over een Portugese soldaat, die ja renlang in Angola dienst heeft gedaan en na de omwenteling is teruggekeerd naar zijn vaderland. Uitzendtijd: tien voor elf tot half twaalf op Nederland I. Het IKOR gaf Frank Zichem op dracht deze documentaire te ma ken die voor het eerst niet over Ziehems eigen vaderland Surina me gaat. Interviewer is Jose da Sllva. die zelf militair is geweest in Angola maar die enkele jaren geleder, uitweek naar Nederland. Frank Zichem: 'Wat het ons in de film om gaat is iets te laten zien van d.- Portugese oud-strijder, die, opgeleid met de ideeën van het voormalig bewind, in zijn veran derde vaderland terugkeert. Wat gebeurt er met de Portugese boe renzoon. die uit een afgelegen bergdorp door de militaire dienst werd overgeplant in de overrom pelende technische wereld van een modern leger en vervolgens in een ver werelddeel werd neer gezet om zwarte landgenoten te terroriseren?' Joachim da Fonte. de hoofdper soon ln de documentaire, zag zijn jongensdroom om als enige van zijn dorp parachutist te worden, verwezenlijkt en diende vier jaar in Angola. Hij is er nog niet aan toe veel prijs te geven van zijn Afrikaanse ervaringen. In zijn ge boortedorp is nog nauwelijks iets doorgedrongen van de dromen over een nieuw Portugal. De moe ders zijn nog steeds gelukkig als zij zonen mogen krijgen om het land te dienen en de school jongens dromen er nog van oor log. Bij de misre. de berusting en het fatalisme, die Joachim er aantreft is geen plaats voor zijn dilemma: dat hij niet de volksheld Is, maar zich het slachtoffer voelt van een bevrijding, die hij nog niet kan beleven Verbeten houdt hij vast aan zijn overtuiging dat Salazar en Caetano het beste met Portu gal voor hadden. Maar volgens zijn jonge vrouw, die als kindermeisje ln de stad werkt en mondiger is geworden, heeft hij bandieten gediend en dat zegt ze hem ook. De confron tatie met de PIDE-gevangenis. de onafzienbare kaartregisters. de verhoorkamers, de batterijen af- luisterrecorders en de gevangen agenten brengt hem in verbijste ring uit zijn onwetendheid. De gebeurtenissen in Portugal na de 25e april van dit jaar stelden het IKOR in de gelegenheid meer ontspannen te informeren naar de situatie van het Portugese volk ln de jaren van het dictatoriaal regiem. Daarvoor heeft deze ker kelijke zendgemachtigde met gro te regelmaat de ontwikkelingen gevolgd van de strijd tussen Por tugal en de bevrijdingsbeweging m Zuidwestelijk Afrika. Veel barrières tv-uitzending van Feyenoord HILVERSUM Hoewel nog steeds geen beslissing is genomen of de voetbalwedstrijd Feyenoord- Barcelona volgende week dins dag rechtstreeks door de televisie kan worden uitgezonden, ver wachten insiders dat dit zeker wél gebeurt. Maar er zitten bepaald heel wat haken en ogen aan de onderhandelingen tussen de KNVB en de NOS en de barrières, die genomen moeten worden, zijn deze keer hoger dan bij vorige wedstrijden, waaraan meestal ook stevig touwtrekken voorafging. Belangrijkste vraag is of de KNVB toestemming zal geven voor rechtstreeks uitzenden van de wedstrijd BarcelonaFeyenoord op dinsdag 5 november in Barce lona. Deze laatste beslissing speelt een doorslaggevende rol bij vast stellen van het bedrag dat de NOS aan Feyenoord wil betalen voor de wedstrijd Feyenoord Barcelona. Zoals tot nu toe ge bruikelijk is wil de NOS de wed strijd in Rotterdam met gesloten beurs aanbieden aan de Spaanse televisie in ruil voor de wedstrijd in Barcelona rechtstreeks. Onderhandeld wordt nu of de KNVB toestemming geeft de wed strijd BarcelonaFeyenoord rechtstreeks op de Nederlandse televisie te laten komen. Waar schijnlijk gebeurt dat wél omdat er geen Nederlands stadion voor uitvejkocht hoeft te zijn. Niet eens met uitzending op dinsdaga vond zijn in ieder geval de draf- en rensport, die op dinsdag de vaste avond heeft en een finan ciële strop verwacht, en de Neder landse bokssport die bij Feyen oord wil aankloppen om een schadevergoeding van twintigdui zend gulden. Bii loting is vastgesteld dat. mocht de wedstrijd Feyenoord— Barcelona volgende week dinsdag op het scherm komen, dit gebeurt in de zendtijd van de NCRV van hair negen tot kwart over tien op Nederland I. Het reeds geplande 'Muziek in uw straatje' verhuist naar maandag 28 oktober en de Treffer-aflevering naar woensdag 13 november. Polo de Haas speelt met muziek HILVERSUM Vanavond pre senteert pianist Polo de Haas voor het eerst voor de VARA-televisie 'Spelen met muziek'. Dit spel is ontworpen door Ellen Blazer, die tevens het idee voor de bekende quiz 'Twee voor twaalf' leverde. Het is een muzikaal spel zonder prijzen en winnaars, maar er zijn veel mogelijkheden voor de kij kers om mee te doen. In de studio zijn aanwezig: Kees ter Woort, Sari van Praag. Bernard Droog, pianist Jan Wijn, het radio-bla- zersensemble en het Metropole Orkest onder leiding van Dolf van der Linden. Polo de Haas, klassiek pianist, en Ellen Blazer willen met hun programma een aantal vooroordelen op muziekgebied weghalen. Ze willen de hokjes slechter, tussen klassiek, modern, lichte muziek, pop en jazz. Voetbal verjaagt IMCRV's Dynastie' HILVERSUM Het zit de 'Dynastie der kleine luyden', de jubileum-dramaserie van de NCRV niet bepaald mee. Op de dag waarop de eerste uitzending stond aangegeven dinsdag 5 november dreigt mèt grote waarschijnlijkheid de voetbalwed strijd BarcelonaFeyenoord op het andere net te worden uitge zonden. De NCRV heeft daarom besloten de eerste aflevering van het door Willy van Hemert geregisseerde spe' te verplaatsen naar de datum var de tweede aflevering, dinsdag 19 november, tenzij de voetbal wedstrijd die avond wederóm ko ning kraait. SMIDJE VERHOLEN Spaanse bonen 1 blik witte bonen half blik worteltjes 1«4 liter bouillon 8 aardappelen 2 preien 150 gram hani blikje balletjes gehakt /.out, peper 20 gram maizena De bouillon (gemaakt van water en blokjes) aan de kook brengen en hierin de geschilde aardappels doen. Vervolgens de in stukken ge sneden en gewassen prei. Na onge veer een half uur de boontjes en worteltjes toevoegen, alsmede de stukjes ham. gehaktballetjes en zout en peper. Alles goed doorroe ren en verwarmen. De massa met een schuimspaan op een schotel scheppen en het overgebleven vocht binden met maïzena. Deze saus over de Spaanse bonen gieten Menutip: Tomatensoep. Spaanse bonen. komkommer. vruchten- kwark. ATHENE (Reuter» Drie officie tien politiefunctionarissen zijn offi cieel beschuldigd van het martelen van politieke gevangenen tijdens het zevenjarige militaire bewind. Het openbaar ministerie zal een onderazoek instellen en het resul taat daarvan voorleggen aan een college van rechters, dat zal beslis sen of de zestien verdachten be recht moeten worden. (ADVERTENTIE) BEUKEN, EIKEN. ESSEN. SYLVAKET 20 SOORTEN EN PATRONEN Map met volledige informaties bij de importeur JUNCKERS NEDERLAND B V, Antwoordnr. 712, Zoeterwoude (Rijndijk) 2406. onder vermelding vaa letter K4. Telefonisch mag ook: 071 - 3 34 45 (Codan-Groep) Van onze soc- economische redac tie UTRECHT De bouwbond NW heeft kritiek geuit op gemeenten die bij het vaststellen van de werk loosheidsuitkeringen voor werkloze bouwvakkers uitgaan van een lager brutoloon dan zij in werkelijkheid verdienen. In een verklaring zegt de bond. dat bij het berekenen van de uitkering het werkelijke brutoloon als basis moet worden genomen, met inbe grip dus van elementen als reis- uren, dienstjarentoeslag en tarief- verdienste. (De percentages tarief- verdienste liggen in de bouwnijver heid soms hoog. 'Maar. zegt de bond. 'dat is nu eenmaal eigen aan de loonstructuur in déze sector.' De bouwbond noemt het 'je reinste discriminatie' dat bij iedereen het feitelijke verdiende brutoloon als uitgangspunt wordt genomen behalve bij bouwvakkers. De bond wijst erop dat bou wakarbeiders bulten hun schuld door de inzak kende bouwmarkt werkloos worden. 'De WW-uitkering van 80 procent betekent al een terugval in inko men van 20 procent. De langdurig werklozen worden bij de overgang naar de Wet Werkloosheidsvoorzie ning nog eens gestraft met vijf procent extra inkomensverlies, al dus de bond, en de ambtelijke in stanties doen daar nog eens een schepje bovenop.' Twee geruchtmakende zaken hebben het VARA-programma van donderdagavond beheerst. Verboden kinderarbeid in Nederlandse inrichtingen en de beweerde omkoping van kamerleden om de aankoop van Franse straal vliegtuigen doorgedrukt te krijgen. Ombudsman Hans Ouwerkerk sneedt de zogenaamde arbeids- therapie in het Ermelose Groot Emmaus aan en onthulde met de filmcamera toestanden die een beetje deden deken aan de boeken van Charles Dickens. Een moeder van een van de pupillen zei dat hetgeen ze op die film had gezien nog veel treuriger was dan ze ooit uit de verhalen van haar kind had kunnen opmaken. Het socialistische kamerlid J. T. Vellenga kwalificeerde de gesignaleerde toestanden als negentiende-eeuws. Hij verklaarde er op aan te zullen sturen dat een dringend nood zakelijk onderzoek niet tot deze ene inrichting beperkt zal blijven. Het verweer van drs. W. de Bondt. directeur van Groot Emmaus. was alleszins onbevredigend. Hij be weerde van arbeid in de avond niets af te weten maar Hans Auwerkerk had al van kinderen gehoord dat ze zich na het avondeten ook nog eens bezig konden houden met het ver vaardigen van zakjes. Voor het normale (dat geen arbeid maar training of therapie schijnt te worden genoemd) ontvangen de kinderen het vorstelijke weekloon van vijf gulden. De fabrikanten die bij de inrichting werk uitbesteden, betalen natuurlijk meer. Vraag: waar blijft de rest van het geld? De uitzending van de ombudsman heeft stapels vragen opgeroepen. Ouwerkerk riep aan het slot uit: "Hoe is het mogelijk dat men nu nog op deze wijze kwetsbare kin deren kan uitbuiten?' Je kunt je nog veel meer afvragen. Allerlei onder wijsinstellingen stomen sociologen en maatschappelijke werkers kjaar bij de vleet. Ze worden volgestopt met de nieuwste inzichten omtrent de meest geprefectioneerde bege leiding van de medemens. Waarom moeten buitenstaanders als een ombudsman en journalist alarm slaan, voordat ergens de beleids- koers wordt omgebogen? Het is een onthutsende en in-droeve affaire dat we anno 1974 wantoestanden gaan onderzoeken in plaats van dat ze al vele jaren tot het verleden behoren. Achter Het Nieuws speelde het klaar in de Hilversumse studio Pierre Francois, een van de topmannen van de Franse vliegtuigfabriek Dassault aan.tafel te krijgen met het PvdA- Kamerlid Dankert, die zegt dat de Nederlandse vertegenwoordiger hem tot het accepteren va.n anderhalf miljoen aan steekpenningen heeft proberen te bewegen. Het gesprek werd simultaan vertolkt door een vrouwelijke tolk. die in haar eentje dus drie stemmen moest weergeven, maar niet voor acteren was opgeleid. Tijdens het woordenduel. waarbij de heer Francois gedecideerd gelegen heid tot praten eiste omdat hij daarvoor uit Parijs was over gekomen, werd de muis hoe langer hoe groter. De staart van het beest zal ongetwijfeld nog veel langer worden omdat van lieverlede ieder een zich ontpopte als de beledigde partij. Met genoegen heb ik gekeken naar de nieuwe NCRV-rubriek Van nature. Een sympathieke poging om de kijkmens meer te interesseren voor 'al wat leeft en bloeit'. Tanja Koen doceerde de informatie rustig en charmant en Rlen Poortvliet illustreerde een nuttig praatje over vossen met tal van goedgetroffen schilderingen. Kolditz gaf een aangrijpend realis tische typering te zien van een krankzinnigheid-simulerende krijgs gevangene, die aan zijn ontvluch tingsmethode wel kapot moest gaan. TON HYDRA (ADVERTENTIE) We Spanje kent,kent Osborne sherry 106 Waarderend sprak hij van Pauls verrichtingen en las de officiële be schikking voor. waarna hij Paul de eretekenen overhandigde. Vervol gens was er een officiële maaltijd, waaraan ook de burgemeester van de stad en andere officiële personen aanzaten. Het was alles bijeen een voorval dat Paul ln herinnering zou blijven. Al even gedenkwaardig was de in wijding, op een van de eerste da gen van het jaar 1963. van het nieuwe gebouw voor fysische thera pie en revalidatie ln Vellore. een van de eerste instellingen van dien aard ln heel India. De aanwezig heid van India's president, dr. Sar- vapalli Radhakrishnan, die de ope ning verrichtte, was voldoende be wijs voor de betekenis van die ge beurtenis. Ze vormde de bekroning van een pionierstijd van vijftien jaar. Zoals aan het meeste wat in Vello re tot stand kwam hadden ook hieraan verschillende groeperingen uit meerdere landen meegewerkt Onder andere bevatte het gebouw een moderne werkplaats waar kunstmiddelen werden vervaardigd Tien jaar daarvoor was Paul met een dergelijke afdeling gestart met drie man. Nu werkten er veertig mensen. Men maakte er kunstlede maten. schoenen en andere dingen Het was de vervulling van een van Pauls lang gekoesterde wensen. Nog eens te meer echter was het de verwerkelijking van een droom van Mary Verghese. Als haar niet het Dorothy Clarke Wilson Vertaling H. A. Scbreuder ielar 14. De volgende dag was het een stralende zomerdag. Toos, de dikke waardin, had haar traantjes na tuurlijk gedroogd en ze had het fraaie, kleurige zonnescherm over haar terrasje doen uitspreiden. Ka- rel. de kellner, had druk werk, want het terras was goed bezet met vro lijke mensen, onder wie natuurlijk ook smidje Verholen ontwaren. De smid begon zich zo langzamerhand heerlijk uitgeslapen te voelen. Hij was de vermoeienissen van zijn laatste avontuur al lang weer te boven en hij zag er met zijn zonne bril en zijn nieuwe overhemd meer uit als een rijke verwende toerist dan als een eenvoudige dorpssmid. Dat moet eerlijk gezegd voor het grootste deel op rekening van dat zojuist al genoemde overhemd ge schreven worden, want dit over hemd paarden een opvallende kleu righeid aan een toch decent en net dessin, kortom, het was een over hemd, zoals alleen mannen van FERDINAND smaak het zullen kiezen. En toen kwam Karei, de kellner, hem waar schuwen, dat er telefoon voor hem was. 'Telefoon? Voor mij' vroeg de smid verbaasd. 'Hé? Wie zou er mij nu moeten hebben? En wie weet nu, dat ik hier zolang gelo geerd ben?' Om een snel ant woord op al deze vragen te krijgen, begaf de smid zich met gezwinde pas naar de telefooncel toe, waar de hoorn al voor hem klaar lag. 'Ja, hallo, smidie Verholen hier', zei hij. Een krakende en knetterende stem antwoordde hem en riep: 'Aha dan ben ik aan het goede adres. Ik ben Kneutepeut. Mathijs Kneute- peut. Gewoon Kneutepeut met de k van Kneutepeut'O juist, mijnheer Peutermans', antwoordde de smid. 'U doet me daar werkelijk een schokkende mededeling. En eh wat kan ik eigenlijk voor U doen?' 'Mijn smederij overne men', was 't onverwachte antwoord van den heer Kneutepeut. 'U schreef mij immers, dat U go( situeerd en gunstig bekendst t was? Welnu, ik ben de huidige genaar van de onderhaive en treffende smederij, voelt U? Ik hem bliksemsgraag aan U wl lanc verkopen'Hoho, niet zo h frjk; tig', zei de smid. 'Ik zou dat za dan eerst wel eens wilen zien. gezien doe ik er natuurlijk bod op'. 'Héél verstandig', wa verheugde reactie van Mathijs, merk het al wel. mijnheer is lijk genoeg'. En met deze den hing genoemde Mathijs Ki 1 tepeut rustig de telefoon op. nog geen kwartier later kwam „el allerzonderlingst autootje aanrij J dat proestend voor het zonove ten terrasje bleef stilstaan. vreemdsoortig manneke met bolhoed en een houtje-touwtje je stond in dat auto'tje overein riep: 'Wie van de aanwezigen 'r tert naar de gekke naam sn|in Verholen?' gtc ;aral 1 d in erki rijk' d and gel eol rdc M >e d: die ongeluk was overkomen dat haar verlamd had doen geraken, had het wellicht nog jaren geduurd voor deze afdeling zou zijn opgericht. Toen zij na haar post-unlversitaire studie in New York naar Vellore terugkeerde was zij ln staat voorlo pig de leiding van de nieuwe afde ling op zich te nemen. Werkelijk geheel bevoegd was zij na twee jaar: zij ging toen andermaal naar Amerika om er haar examens af te ronden. De verdieping van de afde ling die was gefinancierd door het Polio Research Fonds uit Engeland bezat schitterende outillage voor fysiotherapie, arbeidstherapie en beroeps-adviezen. Het werd bet ze nuwcentrum van een programma, dat er niet slechts op was gericht genezing te brengen maar ook ge schoolde werkers af te leveren, die zich zouden bezighouden met reva lidatie. 'Wij hopen', zei dokter Carman, het doel uiteenzettend, 'dat het hier een internationaal opleidingscen trum zal worden voor chirurgen, fysiotherapeuten en anderen. Zij zullen hun bijdragen leveren ln de wereldomvattende 'campagne voor revalidatie en behandeling van le pralijders en in het algemeen werkzaam zijn voor de revalidatie van al onze patiënten'. Een anderen verdieping was ge schonken door de Zwitserse Em- maüscommunauteit, een beweging van armen die armen helpen, oor spronkelijk opgericht door Abbé Pierre. Zij streefden ernaar mensen te helpen die er nog slechter aan toe waren dan zijzelf, en zo hadden zij een grote zorg gekregen voor de leprapatiënten in Vellore. Zelfs had den zij het verlangen geuit dat 'hun' deel alleen zou worden ge bruikt voor lepra-patiënten. Maar dit was door dokter Carman afge wezen. 'Neen', vond hij. 'dat zou niet in overeenstemming zijn met ons streven. Wat wij op dit moment het beste voor de zaak van de lepra bestrijding kunnen doen is: te po gen de mentaliteit van de mensen te veranderen, zodat lepra niet meer apart van andere ziekten be hoeft te worden behandeld'. Dat begrepen de Zwitsers. Van eenzelfde benadering getuigde het, dat het Zweedse Rode Kruis, dat na Pauls bezoek aan Zweden in 1960 klinieken had ingericht in de dorpen in de streek rondom Vello re, en wel voornamelijk voor de behandeling van lepra, die klinte- ken nu aanduidde als huid-klinie ken. Zo werd lepra op één lijn geplaatst met andere huidziekten. Op deze wijze werden de oude ta boes en vooroordelen geleidelijk doorbroken. Er was oog een ander project waar Paul bemoeienis mee had. Jaren achtereen had hij met lede ogen aangezien dat wie ln India misvormd of gehandicapt was of hij nu lepra-patiënt was of aan een andere ziekte leed of had geledei niet of nauwelijks aan werk kon komen De meesten werden vrijwel automatisch genoodzaakt te gaan bedelen, of zij steunden volledig op hun familie. In India accepteerde men die verantwoordelijkheid voor bejaarden en ziekten met opge wektheid. gewend als men was aan de plichten die men als familie nu eenmaal Jegens elkaar had De pa tiënten zelf echter waren gedoemd een inhoudloos bestaan te lijden. Radio vandaag HILVERSUM I KRO: 7.00 Nws. 7.02 Levende woord. 7.07 (S) Badlnerie. (7.30 Nws. 7.41 Echo.) 8.24 Overweg. 8.30 Nws. 8.36 Gymn. v.d. huisvr. 8.45 Wonder), letter M. 9.40 Schoolradio. 10.00 (S) Aubade. (10.30 Nws.) NOS: 11.30 Blik op de 3e wereld. 11.45 Blik op Eur. KRO: 12.00 (S) Van twaalf tot twee. waarin 12.26 Med., 12.30 Nws en 12.41 Echo. 14.00 Lieven en leven (3). 14.15 Schoolradio. 14 45 (S) Interlo kaal op vrijdag. (15:30 Nws.) 17.00 Zon der grenzen. 17.10 (S) Hutsgeklutste kin derspelen. 17.30 Nws. 17.32 Echo. KRO: 18.30 Nws. 18.50 Verkenn. 18.58 Marktber. 19.00 (S) Uit het operette album. 19.30 (S) In antw. op uw schrij ven. 21.00 (S) Blanke top. 22.25 Overweg. 22.30 Nws. 22.40 (S) Goal. 23.55-24.0.0 Nws. HILVERSUM II AVRO: 7 00 Nws. 7.11 Ochtendgymn. 7.20 (S) Dag met een gaatje, met 8.00 Nws en 8.11 Radiojournaal. 9.00 Schoolra dio. NOS: 9.20 Wat heeft <lat kind? 9 35 Waterst. 9 40 Toerismo AVRO: 10.00 V.d. kleuters. 10.10 Arbeidsvitaminen. (11.00 Nws; 11.03-11.05 Radiojournaal 11 30 Knipperlicht. 11.55 Beursber. 12 00 (S) Klass. muz. Overheidsvoorl.12.30 Uitz. v.d. landb 12.40 (3) Harm.muz. uit Bel- gle. 13.00 Nws VPRO- 13.11 Vandaag dit. morgen dat. 13.25 Progr.overz. 13.30 In- terv. 14.00 Muz. 15.30 Vrouwen. 16.00 Nws. 16.03 Vandaag dit. morgen dat. 16 05 Nova Zembla. 17 30 Wellngel. krin gen. 17.55 Med. VPRO: 18 00 Nws. 18.11 Vandaag dit. morgen dat. PP: 18.20 Uitz v.d. C.H.U. VPRO: 18.30 Progr.-overz. 18.31 Embargo 19.30 Radio VrU Belgie. NOS 19.50 Den Haag vandaag. 20 00 Nws. VARA: 20.05 (S) Pbllh. Hungarlca. 21.50 Zondags schrijvers aan het woord. 22.00 (S) Pia norecital. 22.45 (S) Staalkaart. 23.40 (S) Muz. van Nederl.: hedend. kamermuz. 23.55-24.00 Nws. HILVERSUM in EO: 7 02 (S) Gospelsound. 8 02 (S) Tussen thee en koffie. 9.03 (S) Muz. fruitmand. TROS: 1003 (S) Pep op drie 11.03 Drie draalt op verz NCRV: 12.03 (S) Drie tussen de middag: Bij Barend 13.03 (S) Hier en nu. 13.08 Drie tussen de middag: Eddy go round. NOS: 14.03 Pop-Kontakt: Frits Spits verb. 16.03 Hit- meesters. Daverende dertig op drie. NOS: 18.02 Joost mag niet eten. 19 02 Drie loopt achter: nostalgie. AVRO: 20.02 Radiojourn 20.05 Eurohits. 21.02 Negen- uur-show. 22.02 Radiojournaal. 22 05 (S) Superclean Dreammachlne. 23.02 (S) Vanavond laat. 0.02 Radiojournaal. 0.05 Weekend-muz-magazine. 1.02 Soultlme USA. 202 Continu de nacht door. 4.02 Voor dag en dauw. (2 02. 4.02. 5.57 Radio journaal.) NCRV: 602-7.00 (S) Klaar wakker. Speciaal 9 De Britse komiek Tommy Coop er maakte voor de VARA een show. Ned. 2/19.05 9 Vicky Leandros is een van de gasten van Piet Bambergen en Re- né van Vooren in hun eerste Mounties-show van dit seizoen, Ned. 1/20.21 9 In Spelen met muziek worden drie gasten getest op hun kennis. Ned. 2/20.50 9 Televizier Magazine zorgt voor achtergronjlnieuws, onder meer over Mi Amigo en de miljonair achter dit Belgische zendschip, over het kentekenbewijs en de rellen van Katendrecht. Ned. 1/22.00 9 Hans Jacobs spreekt met pre mier Den Uyl. Ned. 2/23.15 9 Het Duitse tv-spel Marie geeft jonge mensen de raad tijdig aan zichzelf te denken wanneer zij door de huwelijksmoeilijkheden van hun ouders bekneld dreigen te raken. Duitsl. 1/22.35 9 Naar de televisie kijken, maar het geluid uit de radio laten ko men, dat is de bedoeling van het KRO-programma Radiotelevisie. Hilv. 1/21.00 9 In VARA-KIassiek concerteert de Philharmonia Hungarica en speelt de pianist Ashkenazy sonates van Beethoven. Hilv. 2/20.05 TV vandaag NEDERLAND I NOS 18.45 Paulus de Bos kabouter 18.55 Journaal AVRO 19.05 AVRO's Toppop presenteert Natio nale Hitparade NOS 20.00 Journaal AVRO 20.21 Mountiesshow 21.10 Gebr. Hamond 22.00 Televizier Magazine 22.35 AVRO's Sport- panorama IKOR 22.50 Retour Lisboa NOS 23.30 Journaal NEDERLAND II TELEAC 18.15 Sportleiding - les 3 NOS 18.45 Paulus de Bos kabouter 18.55 Journaal VARA 19.05 Uur Tommy Cooper 19.50 Simon Carmlggelt leest voor NOS 20.00 Journaal VARA 20.20 Daar komen de schutters 20.50 Spelen met muziek 21.30 Koning Klant 22.15 Soij Libre 22.40 Om met Ischa te spreken 23.15 Interview met de Min.-President NOS 23.25 Journaal loo lil tl te CHT erns S v sne e pli bind bouv ond DW'. nd v lg 5 :urin lar li nens twe a 'e ren)' lelie des t va ich :ft. c cie zulle ro jee weri de im he uitbl het i innel tippe zal uit mer zal z Horizontaal: 1. meisjesnaam, 4. stijgbeugel, 9. teken dat in de psal men voorkomt ,11. plaats in Rus land, 12. ouderwets meubel, 16. hoofddeksel, 17. rivier in Italië, 18. plan, 21. muzieknoot, 22. gehooror gaan, 23. zeemacht, 25. Emeritus (afk.), 27. dwaas, 28. kwast als ver siering. 31. viskorf, 32. riviertje op Sumatra, 34. water in N.Br. 35. boom. Verticaal: .1. spil van een wiel, 2. deel van 'de hals, 3. dromer, 5. denkbeeldige inhoudsmaat, 6. ach ten, 7. slobkous (gew.), 8. oude lengtemaat. 10. bekwaam, 13. even zo, 14. maalinrichting. 15. flink, 17. nachtgewaad, 19. familielid, 20. tennisterm. 21. bloem. 24. evenredig deel, 26. vervoermiddel, 28. mak, 29. vreemde munt. 30. steensoort. 31. sportterm, 33. pers. voornaamw. OPLOSSING VAN GISTEREN 1. robot, 2. bat, 3. motto. 'GAI die :oet< ederl tvalol In Per j MILLINGEN a/d RIJN De i lle veer 350 werknemers van'n te scheepswerven voorheen Ba Jan, te Milllngen a/d Rijn zulleD£f gende week elke dag een ha overwerken ten bate van huil noodlijdenden ln Bangladesl geschatte opbrengst. 7500 wordt door de directie van drijf verdubbeld. Aanleiding voor de actie televisie-uitzending van de actualiteitenrubriek 'Hier en van dinsdag over Banglades Utrecht reageerden al zestig op een bouwproject. Zij tf voorlopig iedere week een hal over voor hulp aan de slacht van de hongersnood in Bangl ialTan !p tT 1 -si toeei g ielde he üra van 0.2 i in van oor h Nee KI 'gre ff *1! il eiueei il tirijv Rijt

Nieuwe Leidsche Courant | 1974 | | pagina 6