eert Trompetter: 'Alle inst is nu meegenomen Duidelijkheid in ijshockey I Spaarrente tot \TeVoBo inder- NOS: ook tweede wedstrijd op tv cheiden Ileybalteam voldoet met plaats bij eerste twaalf aan opdracht JL De rente die wij vergoeden op spaargelden, loopt van 514% tot 11 ïlJBS fltó keu! Jan Peters drie jaar bij Feyenoord Aanmelding van Quebec te laat Weer afgebroken Joop van Rijswijk: 'Als je niet rijk bent, dan moet je voorzichtig zijn Prijs voor uitzending doorslaggevend Oost-Duitsland Uw beste wonen begint bij VAN REEUWSJK De Tijdgeest V/KWARTET VRIJDAG 18 OKTOBER 1974 SPORT T13/K15 lederlands volleybalteam is na lanken van de oudere garde ankelijk door de diepste diep- jegaan. Spelers, waarvan tot een jaar nog niemand buiten jen kleine kring had gehoord, n nu deel uit van de formatie, traks, in 1976, klaar moet zijn het spelen van de wedstrijden ympisch niveau. 'Mexico is', zo tart Krysik, slechts een tus- itlon. waar niet de resultaten de opbouw en de ambitie op rste plaats staan, al heb ik ooraf gezegd, dat we in Mexi- 1 iets moesten kunnen berei- gezien de indeling van de onden.' 1DEEL ndeling heeft voor de nationa- matie een enorm voordeel be- (ADVERTENTIE) onze speciale verslaggever [ICO CITY/AMSTERDAM Met het bereiken van de halve egroepen en de daarmee samenhangende zekerheid van ten- ite een twaalfde plaats in het achtste wereldkampioenschap de drastisch verjongde nationale volleybalformatie onder lei van zijn Poolse coach Ben Krysik nu reeds aan de onuit- roken opdrachten voldaan. 'Alles wat we nu nog aan sets uen\ zegt bijvoorbeeld ook Geert Trompetter, de op het laatste iblik in de nationale ploeg teruggekeerde spelverdeler, 'is dart meegenomen'. Dit laatste percentage op onze VTS met een looptijd van 5 jaar. Vraag bij een van onze kantoren ook eens naar ons spaarpapier dat, af hankelijk van de gekozen looptijd, k een rente geeft van 7-lóJ m NEDERLANDSCHE MIDDENSTANDSBANK 1STERDAM De juist uit ixico City teruggekeerde et de Bruin, voorzitter van Nederlandse Volleybal nd en uit hoofde van een ntal functie's bij het inter- tionale volleybal aanwezig de wereldkampioenschap kan over een aantal za- qerfc tevreden zijn. Jarenlang •eft de Nederlandse Volley- Bond zich Internationaal de achtergrond gehouden, der aanvoering van De uln's voorganger, de Breda- conrector Peter van Dorst, daar geleidelijk aan een I betering in gekomen. Het olg is, dat in de internati- Eüe organisaties de NeVoBo et meer weg te denken is. vruchten werden daarvan het internationale congres Mexico geplukt, it handen van de heer Li- ud uit Frankrijk, voorzitter n de FIVB, kreeg ik voor de V0B0 de zilveren legpen- ig. Deze hoge onderschei- ig viel ons ten deel wegens 0| grote verdienste van ons ld voor de ontwikkeling n het volleybal, doordat we 1 van de oprichters van de VB zijn, ons 25-jarig be an vierden en vanwege de ortreffelijke organisatie van vorig jaar in ons land louden Europese jeugd- mpioenschappen. Ik was ar als Nederlandse volley- lvertegenwoordiger buiten- woon blij mee.' et viel me trouwens op, dat Nederlanders in Mexico er populair zijn. Een duide- k Ajax-effeco. Het gevolg is ook dat de Nederlandse eelsters en spelers duidelijk eiwit van de handtekenln- njagers zijn. De wereld - mpioenschappen volleybal n overigens in Mexico een r opvallende gebeurtenis, zijn diverse zaken bijzon- goed geregeld. Zo worden spelers en speelsters in eciale bussen met opschrift illeybal' vervoerd. Vooraf taan natuurlijk door mo- rpolitie met loeienae sire- s. De belangstelling is er n ook wel naar. De kranten aan er vol van. Onze spelers neten regelmatig interviews ven. De Mexicaanse TV et ook van wanten. Liefst 6 ir per dag zijn er uitzendin- n', aldus de Bruin, ijk organisatorisch kan het tuurlijk allemaal wel beter, doen er enorm veel af met orgen', maar het loopt wel emaal. Een nare ?aak ^as van de vloer in Mexico Die was inderdaad te M. Het was te vergelijken #et een voetbalveld dat on- r water stond. Ze hebben er hter het één en ander aan Igeschaafd. Dat moest ook want de internationale ry dreigde de vloer af te uren. Nu doe je dat ook ft zo gauw, want het bete ode wel. dat er dan zo'n 000 toeschouwers naar huis lesten worden gestuurd.' for de internationale spel- lelcommissie, waar ik ook was, zijn 2 wijzigingen stgesteld. De antennes aan netten moeten boven de oen staan. De andere regel veranderd is, houdt in dat w de bal het blok geraakt le't, er nog 3 maal gespeeld ig worden. Het was name- U« vaak heel moeilijk te zien een bal het blok geraakt 1- Dat gaf altijd aanleiding 1 veel discussies. Dat pro- «m heeft men zo opgelost, 's voorstel een wedstrijd op punten vast te stellen gaat onderzoek. Dat geldt ook ®r het serveren achter de ^fiele achterlijn.' KOOS HAMER tekend. Naast gastland Mexico moest Nederland afrekenen met to taal onbeduidende volleybalnaties als de Dominicaanse Republiek en Tunesië. Een opdracht die, ondanks de moeilijke omstandigheden per fect werd uitgevoerd. Slechts de tenslotte al niet meer belangrijke wedstrijd tegen Mexico ging verlo ren, het land, dat mét Nederland na twee overwinningen eveneens al zeker was van een plaats in één van de drie halve finalegroepen. Geert Trompetter, inmiddels 34 jaar, gangmaker van het in het nog niet zo grijze veneden nauwelijks verslaanbare Amsterdamse AMVJ en nu bij diezelfde vereniging ac tief in de begeleiding van een jeugdploeg. Trompetter, leraar li chamelijke opvoeding, zegt dat er echter ook tegen Mexico wél dege lijk winstkansen in hadden gezeten. Zeker na de met 15-9 gewonnen eerste set. 'Maar', volgt dan direct, 'de omstandigheden zijn in Mexico zo exceptioneel, dat ik deze zelfs nog nooit heb meegemaakt. En ik ben met volleybal inmiddels toch al aan heel wat gewend geraakt. Ik heb nooit de arbitrage willen be schuldigen wanneer er iets niet goed ging, nu ook niet. maar die arbirage is wel mede van invloed geweest. Gelukkig was de winst niet meer noodzakelijk. Maar wan neer je tegen gastlanden speelt ko men deze situaties méér voor.' CHAOS Die omstandigheden waren teveel voor de nog betrekkelijk onervaren ploeg van Krysik. Trompetter: 'Het rustige en zelfverzekerde was plot seling zoek. De Canadees en de Venezulaan die floten konden de wedstrijd niet aan. In die landen krijgen dit soort mensen trouwens nooit de mogelijkheid eens met volleybal van dit niveau kennis te maken omdat het peil er gewoon veel lager ligt. Daarbij kwam dan nog het publiek. De mannen na men de meest vreemde beslissin gen; de lijnrechters (Mexicanen) hielpen er verder dapper aan mee. Wanneer je een ervaren ploeg hebt kun je het langs je heen laten gaan. Men wist nu wel dat dit kon gebeuren, maar de spelers waren er niet tegen bestand. De arbitrale chaos resulteerde in zelfs voor Trompetter ongelooflijke toestanden. In rode kaarten voor een Mexicaan en de Nederlander Peter van Velsen, clubgenoot van Trompetter. De laatste: 'Bij het spelen werd Van Velsen onder het net door geschopt door een Mexi caan. Ongelooflijk. Van Velsen zelf maakte de scheidsrechter daarna duidelijk dat hij twijfelde aan diens verstandelijke vermogens.' Geert Trompetter zélf liep in die wed strijd overigens ook nog een gele r «a, 41». O. Z WMHMj «f j jm - i -• -.-^1. ?-;• v.Ji.-v-A. A V. Geert Trompetter 'Het klinkt misschien negatief, maar de realiteit is dat we nu bly mogen zijn met een set winst'. kaart op. Wegens tijdrekken. Trom petter: 'Ik gooide naar de mening van de heren de bal niet snel genoeg terug. Dat klopte wel. Het was ook opzet dat niet te doen. Ik wilde op die manier trachten wat meer rust in en voor de ploeg te krijgen. Zo'n gele kaart houdt trou wens niets in. De rode wel. Dat kost je één wedstrijd.' KANSLOOS De tweede plaats in de voorronde betekende voor de Nederlandse He- renploeg dat gisteren moest worden verhuisd van Mexico naar het zo'n 60, 70 kilometer verder gelegen To- luca. Opnieuw 500 meter hoger en met zijn 2680 m zowat de hoogst gelegen stad in Mexico. Trompet ter: 'We zullen wel weer met de aanpassing van dat nieuwe hoogte verschil te maken krijgen, maar ik verwacht er geen problemen van. Die problemen komen wel van onze tegenstanders. Roemenië, Bulgarije en Japan. Zo'n beetje de toonaan gevende landen. Het klinkt een beetje somber, maar wanneer we één set winnen, dan hebben we echt een goede prestatie geleverd. Die landen trainen zoveel, maken zoveel volleybaluren per dag. dat je onze voorbereiding dan als een nauwelijks terzake doend iets moet beschouwen. Zo ligt de zaak ge woon.' Een laatste plaats in deze halve finalegroep betekent (evenals trou wens de derde) dat er in de derde ronde van het wereldkampioen schap (opnieuw in Toluca) gespeeld moet worden om de plaatsen zeven tot en met twaalf. Oók dat is op papier voor de Nederlandse heren een vrijwel hopeloze opgave. Wel licht dat de duels tegen opnieuw Mexico (eerder gespeelde wedstrij den tellen niet mee) en België (knappe winst op China) de Krysik-formatie nog enige kans bieden. Trompetter: 'Maar dat je hier in zo'n gezelschap met een zo jonge ploeg in een zo vroeg stadi um van voorbereiding Je al bij de beste twaalf landen van de wereld speelt is alleen al pure winst. On verwachte winst voor velen zelfs.' PETER ONVLEE ROTTERDAM Jan Peters zal volgend seizoen voor Feyenoord uitkomen. De talentrijke 20-jarige middenvelder van het Nijmeegse NEC en het bestuur van deze eerste divisieclub hebben met Feyenoord overeenstemming bereikt over de overgang. Peters zal een dezer da gen een drie-jarig contract teke nen. Feyenoord en NEC zijn overeenge komen dat Peters dit seizoen nor maal in Nijmegen met NEC uit speelt. Om geen risico's te lopen zal Feyenoord een extra verzekering op Jan Peters afsluiten. WENEN (Reuter, SID) Een woordvoerder van Lord Killanin, de voorzitter van het Internationaal Olympisch Comité (IOC) heeft verklaard dat de aanmelding van de Canadese stad Quebec voor de Olympische Winterspelen van 1980 te laat is gekomen. De aanmeldings termijn liep in maart van dit jaar al af. Daardoor is Lake Placid de enige kandidaat voor dit evene ment. Woensdag had Quebec zich alsnog kandidaat gesteld voor de organisa tie van de Olympische Winterspe len in 1980. Het gemeentebestuur had het Internationaal Olympisch Comité, dat in Wenen bijeen is, gevraagd de beslissing over de toe wijzing van de organisatie van de Winterspelen voor 20 a 30 dagen uit te stellen om de presentatie rond te kunnen maken. SAU PAULO (Reuter) De Pan Amerikaanse Spelen, die volgend jaar april in Sao Paulo zouden wor den gehouden, zijn afgelast. Don derdag besloot het organisatiecomi té (Odepa) dat door een meningitis- epidemie de spelen niet in Sao Paulo kunnen worden gehouden. Eind volgende maand komt het be stuur van de Odepa bijeen in Mexi co om zich te beraden over een nieuw tijdstip en een nieuwe plaats voor de Pan Amerikaanse Spelen. MOSKOU (Tass) De dertiende partij uit de schaaktweekamp tussen de Russen Kortsnoj en Karpov is gisteravond in Moskou voor de twee de keer afgebroken. Nadat woensdag de grootmeesters tot 43 zetten waren gekomen, eindigden zij gisteravond voorlopig op de 96ste zet, nu reeds de langste partij van de serie. Van onze speciale verslaggever TILBURG Uitgerekend in het jaar dat de Nederlandse IJs hockey Bond haar 40-jarig jubileum viert, heeft het grote publiek er eigenlijk nog geen flauwe notie van, dat het nieuwe seizoen al weer lang en breed is begonnen. Anders dan in de voetballerij, waar de voorspellingen al in juli en augustus de pan uitspringen, is het angstwekkend stil in het wereldje van de ijshockeyérs. On begrijpelijk eigenlijk, vooral als men zich realiseert wat het vorig seizoen allemaal aan succesvols opleverde. Nog nooit trok de ijshockeysport zóveel publiek als juist in het afge lopen jaar. Nog nooit ook, was er zóveel waardering voor het (ver- Canadeeste) nationaal team, dat tijdens de wereldkampioenschappen in de B-poule een schitterende vijf de plaats bevocht. 'Een onvergete lijk jaar', weet ook bondscoach Bob Yastremski zich te herinneren. Maar tegelijk beseft ook hij dat eenmalige successen bij lange na niet voldoende zijn om de ijshoc- jeysport naar het gewenste niveau te stuwen. 'Dit is pas een beginne tje', zegt Yastremski, afkomstig uit Canada, 'want het zal beslist niet meevallen, om gelijke tred te hou den met landen die al veel langer ijshockey spelen. Onze toekomst ligt bij de jeugd, onderin. Jong Oranje moet de meeste aandacht hebben. Omdat die Jonge jongens nog vol doende tijd kunnen vrijmaken voor centrale trainingen'. KRIS-KRAS Jong Oranje is niet de enige troef die wordt gehanteerd om het Ne derlandse ijshockey verder omhoog te brengen. Twee jaar lang heeft de Nederlanse IJshockey Bond zich beijverd om een nieuwe competitie- opzet te ontwerpen, teneinde aan de onoverzichtelijke wedstrijden reeks van drie jaar geleden te ont komen. Joop van Rijswijk, full-time bondsbestuurslid, zegt: 'Drie jaar terug liepen er in de ijshockeysport drie competities door elkaar heen. We hadden de Coupe Nationaal, dat was een soort KNVB-beker. We hadden de normale competitie en daarnéést ook nog eens een Cup International. Ftet publiek kon er uiteindelijk geen wijs meer uit. Daarom hebben we de zaak dit jaar vereenvoudigd. We werken nu elk onderdeel stukvoor stuk af. Boven dien hebben alle clubs zélf mogen bepalen in welke divisie ze wilden uitkomen'. Bij wijze van primeur zijn er dit jaar maar twee divisies, van respectievelijk twaalf en veer tien ploegen. Tot half jarluari wordt gespeeld om de Coupe Natio naal. daarna gaan de bovenste zes ploegen uit de eerste divisie om het kampioenschap vechten, terwijl de onderste vier een promotie- en de gradatiecompetitie zullen moeten spelen met de vier hoogstgeëindig- de teams uit de tweede divisie. De overgebleven twee ploegen uit de eerste divisie vallen in januari af, namelijk de Belgische 'gast-deelne- mers' Brussel en Luik. FANTASTISCH Bondscoach Bob Yastremski zegt: 'Via deze opzet hebben alle ploegen de kans om tegen sterke tegenstan ders te spelen. Dat betekent voor deel voor het publiek en bovendien op lange termijn een duidelijke verhoging van het spelpeil. Bij ijs hockey heeft een Nederlandse bondscoach primair de taak om het de spelers bij hun clubs zo goed mogelijk naar hun zin te maken. De clubs zijn voor de spelers het belangrijkste, het nationaal team is een extraatje. Alle ijshockeyers spelen hier twee keer per week. ze hebben een baan, ze hebben een vrouw. Daarom kan ik als bonds coach geen buitensporige eisen stellen. Ik ben afhankelijk van de instelling van de spelers. In het afgelopen jaar was die fantastisch'. Gezien de geringe mogelijkheden om met het nationaal team bij Bob Yastremski bondscoach met beperkte middelen elkaar te komen, wordt de toekomst van de ijshockeysport grotendeels bepaald door de werksituatie bij de clubs uit de eerste en tweede divi sie. Die clubs zijn op hun beurt weer uiterst afhankelijk van spon sors en in de meeste gevallen nog méér van ijsbaandirecteuren. De jaarlijkse huur voor de Neder landse ijshockeyclubs varieert van ƒ8000,- tot ƒ60.000, waarmee dan tegelijk is aangegeven, dat het grootste gedeelte van de sponsor gelden niet in maar juist naast de clubkas belandt. Anders dan in West-Duitsland, dat een paar honderd ijsbanen voor de ijshockeysport ter beschikking heeft, moet de Nederlandse ijshoc keyer het doen met slechts dertien ijsbanen, waarbij de ijsbaandi recteuren zich dan nog het recht voorbehouden om het nationale ijs- hockeyprogramma ondersteboven te gooien, als ze hun accommodatie voor een avondje aan 'rijkere' in stanties kunnen verhuren. De ijs- hockeybond kan daar weinig tegen doen en brengt in de meeste geval len zelfs noodgedwongen be grip op voor de noodlijdende situa tie van het gros der ijsbanen. 'Manus-van-Alles' Joop van Rijs wijk zegt: 'Niet één ijsbaan in ons land rendeert, alleen Den Bosch misschien. Vorige week werd ik op gebeld door een ijsbaandirecteur die een wedstrijd verplaatst wilde zien omdat-ie dan een ijs-speedway- wedstrljd in huis kon halen. Zo iets kun je dan moéilijk weigeren. Als je n«et rijk bent. dan moet Je voorzichtig zijn. Eén avondje speedway levert voor een ijsbaan in somm'ge gevallen net zoveel op als een héél jaar ijshockey. Voorlopig zal dat nog wel even zo blijven. De clubs beseffen dat óók. Elke vereni ging heeft één vaste speelavond voor zijn thuiswedstrijden'. JONG ORANJE 'De rest is onzeker, want elk wed strijdprogramma kan binnen een paar dagen waardeloos zijn', als er op de ijsbanen andere evenemen ten worden binnengehaald. Dat maakt het voor onze bond ook moeilijk om uitvoerig aan de weg te timmeren'. En bondscoach Bob Yastremski: Dit wordt m'n tweede seizoen. De idealen van de eerste paar dagen heb ik al lang laten varen. Maar als dan zie wat die knapen van Jong Oranje ervoor over hebben om aan de top te komen, dan zeg ik: omstandighe den zeggen me niets: het gaat om het hart. En dat is beter dan wéér ook JAN VAN DER KROON HILVERSUM De NOS heeft nog geen beslissing kunnen ne men over een rechtstreekse tele visie-uitzending van de voetbal wedstrijd Feyenoord-Barcelona op dinsdag 22 oktober. Deze be slissing is in belangrijke mate afhankelijk van de vraag of de KNVB ook toestemming zal ge ven voor een rechtstreekse uit zending van de wedstrijd Barce- lona-Feyenoord op dinsdag 5 november. Deze tweede uitzending speelt sen doorslaggevende rol bij de vaststelling van het bedrag dat de NOS aan Feyenoord wil beta len voor de eerste wedstrijd. Zo als totnutoe steeds gebruikelijk is wil de NOS de wedstrijd in Rotterdam met gesloten beurs aanbieden aan de Spaanse tele visie in ruil voor de wedstrijd in Barcelona. Via het door de NOS aan Feyenoord te betalen bedrag verkrijgt de NOS derhalve het recht op uitzending van beide wedstrijden. Het aan Feyenoord te betalen bedrag wordt mede hierdoor bepaald. Als de voorgenomen ruil echter niet kan doorgaan bijvoorbeeld omdat de KNVB voor uitzending in Nederland van de tweede wedstrijd geen toestemming zqu geven zal de NOS het aan Feyenoord te betalen bedrag met de helft dienen te verminderen. Feyenoord zal dan moeten bepa len of men met zulk een ver mindering akkoord gaat. Dit zijn de uitgangspunten van de NOS. De onderhandelingen zijn nog niet afgesloten. Het bondsbe- stuur van de KNVB beraadt zich nog. Het stadion Feyenoord heeft een rigoureuze stap gedaan ten aan zien van de voorverkoop van toegangskaarten voor de eredivi siewedstrijd Feyenoord-Ajax. die op zondag 27 oktober in Rotter dam wordt gespeeld. Om tege moet te komen aan de wensen van wijkraden en omwonenden van de voorverkoopadressen, die zich met klachten hadden ge wend tot stadiondirecteur Frits de Kimpe met betrekking tot de vorige week zaterdagmorgen be gonnen voorverkoop voor de Eu ropa Cup-wedstrijd Feyenoord- Barcelona, heeft de stadiondi rectie besloten de voorverkoop voor Feyenoord-Ajax te begin nen op vrijdagavond 18 oktober om acht uur. Dit geldt voor alle voorverkoopadressen van het stadion Feyenoord. Het aanvangstijdstip van de voorverkoop was aanvankelijk vastgesteld op tien uur. De ver andering is later aangebracht in verband met de mededeling van de politie dat het oorspronkelij ke tijdstip van tien uur in over treding is met de winkelslui tingswet en dat tegen de winke liers die op tien uur met de voorverkoop zouden beginnen proces verbaal zou worden opge maakt. De organisatoren van het vijfde Holland bokstoernool hebben in verband met een mogelijke tele visie-uitzending van de Europa Cup wedstrijd Feyenoord-CF Barcelona besloten op dinsdag 22 oktober een rustdag te hou den. Aanvankelijk zou de rust dag op donderdag 24 oktober plaats vinden. De organisatie overweegt een schadeclaim bij Feyenoord in te dienen. De Stichting Nederlandse Draf- en Rensport (NDR) heeft het bestuur van de Koninklijke Ne derlandse Voetbalbond (KNVBi met klem verzocht de wedstrijd tussen Feyenoord en Barcelona voor het toernooi om de Europa Cup 1 niet op 22 oktober te laten spelen. Op dinsdagavond wordt op de baan in Hilversum de met ruim negentigduizend gulden gedo teerde internationale draverij om de Prijs der Giganten verre den. In totaal wordt op deze avond meeting een bedrag van 117.500 gulden aan prijzen uitgeloofd. Verschuiving of annulering van de Prijs der Giganten is door de aangegane internationale ver plichtingen niet meer mogelijk. De NDR wijst er in haar brief op de financiële gevolgen die een verschuiving voor de draf- an rensport in ons land zal heb- oen. Copa de Libertadores BUENOS AIRES Independiente (Arg) en Sao Paulo (Bra) zullen yin een beslissingswedstrijd moe ten uitmaken wie zich dit jaar winnaar mag noemen van de 'Copa de Libertadores'. de Zuida- merikaanse voetbalbeker. Inde pendiente, dat twee jaar geleden het gevecht om de wereldbeker voor clubs van Ajax verloor, won in Buenos Aires van Sao Paulo met 2-0, doch de Argentijnen hadden de eerste ontmoeting verloren met 1-2. Aangezien in deze 'finale' slechts winst of ver lies telt, moet er een derde wed strijd komen. De doelpunten voor Independiente werden ge maakt door Bochini en interna tional Balbuena. Ipswich LONDEN Sinds Ipswich Town door FC Twente werd uitgescha keld voor het UEFA-Cup-toer- nooi maakt de club van Bobby Robson een grote inzinking door. Moest Ipswich Town zater dag voor het eerst in enkele weken een andere club (Liver pool) naast zich dulden aan de kop van de ranglijst van de eer ste divisie, na de nederlaag te gen Burnley (0-1) moest de Oostengelse club met een meer bescheiden klassering genoegen nemen. Ipswich Town heeft de laatste vier competitiewedstrij den niet meer kunnen winnen en wat misschien meer zegt zelfs geen enkel doelpunt kunnen maken. Paul Fletcher scoorde voor Burnley, dat op klom naar de zesde plaats. Voor landskampioen Leeds United Is er onder de nieuwe manager Jimmy Arm field nog geen her stel in zicht. Nu werd weer ver loren van Birmingham City (0- 1), waardoor de degradatieplaat sen angstig dicht ln de buurt blijven. Liverpool heeft een wedstrijd voor de derde ronde van het League-bekertoernooi tegen Bristol City met 4-0 gewonnen. Voorts versloeg Norwich City West Bromwich Albion met 2-0 na verlenging en moeten Stoke City en Chelsea nog een keer tegen elkaar uitkomen door een gelijkspel na verlenging van 1-1. BARCELONA Oost-Duitsland zal als vervanger van Nederland optreden in de vriendschappelij ke wedstrijd tegen Barcelona ter gelegenheid van het 75-jarige bestaan van de Spaanse vereni ging. De ontmoeting met Neder land werd geschrapt, daar de ploegen die de internationals le veren bezwaar maakten in ver band met overbelasting van de spelers en de KNVB stelde dat Cruijff en Neeskens in Oranje moesten meespelen. (ADVERTENTIE) Amstirdta SUdhoudtnlutft 3. 020-160491 In/K ara) Doormanatraa! Alles voor wonen talMn BMtrAftitrut 73/17 820-1*1414 Osdorpplara 3-17 020-191707 Rottardam lal.: 010-14.1S.00 VRIJ TOEGANG, alka werkdag van 9 tot 17 uur 30 vrijde ga tol *1 uur a Nederlands grootste woning- Inrtchtera-komblnatie. Keus uB meer dan 3000 meubel- en

Nieuwe Leidsche Courant | 1974 | | pagina 15