Elke week een half uur werken voor Bangladesj dichtbij iommentaar Zestig man op bouwproject reageerde snel op tv-uitzending winbergen nbegrip Werktijdverkorting ij aanstekerfabriek Hoop dat anderen voorbeeld volgen Bouwvakkers willen meer werkloosheidsgeld Kalkar-comité wil uitstel behandeling van energienota het .weer Net niet droog leerrapporten studenten onder valse vlag koninkrijk «■erueht paardekamp stotter-in champagne T4/ [OUW/KWARTET WOENSDAG 16 OKTOBER 1974 BINNENLAND/COMMENTAAR T5/K7 iemand tegenwoordig wijst op de itieve rol van de internationale lememingen (ook wel multi-nation- i genoemd) en tegelijkertijd zegt die concerns dringend nodig zijn bron van welvaart dan moet bijna denken dat hier een vol- kapitalist aan het woord is of ld die niet gehinderd wordt door ige kennis. Of en dat is een heel V dere mogelijkheid het gaat hier i iemand die grote belangen heeft J it commissariaten hier, een advi- zoU ischap daar) bij zulke machtige in li Deerns. lb x ur nee niets van dit alles. Het ^0Ia gezegd, met grote stelligheid en lrt druk, door een man uit het socialisti- ;ns< ïekamp, iemand met een indruk- kkende staat van dienst, reeds jr de oorlog hoogleraar in de eco- jj0 nie en na de oorlog Nobelprijswin- a d ir; iemand die zijn hele leven in lter nst gesteld heeft van de wetenschap chui n00't aan van ®rote ïlem cems heeft willen binden. i. In ymoedelijk tegen de verwachting »e 1 i sommige van zijn partijgenoten in It deze Jan Tinbergen nu dat inter- ionale concerns onmisbaar zijn. f ibergen is een onafhankelijk denker. t siert hem in hoge mate dat hij ^7 i visie op een evenwichtige manier et uit te dragen. Maar hij laat het ar niet bij. Hij hield de congresgan- rs in Berlijn voor dat zij zich >eten laten leiden door constructieve dachten en niet door doctrines of mielzucht. Kortom: een onafhanke- k denker, wat ons betreft: een stu- erkamergeleerde, die echter tegelijk njk geeft een man van de praktijk te co aantal leden van verschil- nde protestantse kerken heeft in een en brief de Raad van Kerken ver- 'oé om er Tweec*e Kamer op #3 a te dringen de door de regering argenomen ontwikkelingshulp aan jj ypte te verwerpen. Zij zeggen met zetting van dit voornemen te heb- kennisgcnomen omdat Egypte een «t deel van zijn natioaal inkomen geeft aan bewapening 'waarmee het itaat Israël naar het leven staat'. te hopen dat de Raad van [ken aan dit verzoek geen gehoor De brief is er namelijk een Itje van hoe oprechte zorg voor de I iomst van Israël kan omslaan in lind anti-arabisme. Nog niet lang den noemde de Israëlische premier Egyptische president Sadat de eni- brabische leider in wiens oprechte «feswil hij vertrouwen had. Egypte ook het land waarmee Israël «me zo spoedig mogelijk tot nieuwe loorden zou komen over verdere iidelijke ontruiming van de Sinai uiteraard tegenover betere relaties vrije doorvaart door het Suezka- i Het is ons bekend dat men in lëlische regeringskringen successen Q Sadat bij de binnenlandse ontwik- ling van zijn land echt wel zou [juichen. g t Egyptische president heeft zich ids de oktober-oorlog geweldig uit- doofd voor een vredesregeling, uit- a inde van het bestaan van Israël, en t is dan ook geen wonder dat ssingcr vóór alles met hem pleegt te aten. Dat hij daarbij ver zijn nek Steekt heeft Sadat moeten merken l n aanslagen op zijn leven, aan een ilslagen breuk met Libië en aan derlei wrijving met de Palestijnse tganisaties. Het wordt hem er trou ws niet gemakkelijk op gemaakt nu raël heeft verklaard dat het de olie- onnen in de Sinai nooit terug zal ven (maar dat kan nog een onder- ndclingsmanocuvrc zijn) en nu blijk- ir bovendien de bereidheid tot een ideeltelijke ontruiming van de weste- fce Jordaanoever het kabinet-Rabin jn zijn steun in het parlement zou in roven. genover de andere Arabische lan- kan Sadat het namelijk niet ma il om tot eenzijdige nieuwe regelin- met Israël te komen en is hij iankelijk van vooruitgang in andere pecten van het conflict in het Mid- u-Oosten. open brief van de 71 protestanten Ptuigt van erg weinig begrip voor de sitie waarin Egypte verkeert. Wij innen ons trouwens ook niet voor- Mlen dat Israël er op dit ogenblik K gediend is. is D roei TRECHT Aanstekerfabriek Van mo bppel in Assen gaat werktljdver- Ttlng aanvragen voor de circa man personeel. De maatregel wt verband met moeilijkheden Amerika, een belangrijk afzetge- van Ondanks de d heiende markt in Europa, zal men 3®j deze tijdelijke maatregel moe- «j n overgaan, aldus een mededeling w de directie. jdai torictsbestuurder A. Dantuma van rdea Industriebond NVV zei desge- isseo fïagd, dat de afzetproblemen met ster- merika begin dit jaar zijn gaan een «len. Inmiddels is door natuurlijk jiide tloop het personeelsbestand bij nlnl to Poppel volgens hem al met Voor rca twintig werknemers inge- ioel* tompen. Over de vooruitzichten erifl O het bedrijf zijn de vakbonden ^Sal somber gestemd. door Willem Schrama UTRECHT 'Honger hebben wij eigenlijk nooit gekend. En als we dan zien wat zich op dit ogenblik in Bangladesj afspeelt, dan kunnen we niet zo maar zeggen: laat ze maar doodgaan. Niemand kan dat ten opzichte van zijn geweten verantwoor den. En ieder die het Rapport van de Club van Rome kent, weet dat het nóg erger wordt. Daarom hebben we tegen elkaar gezegd: we moeten er iets aan gaan doen'. Opzichter Wim Tetteroo fungeert even als spreekbuis van het zestig man sterke bouwteam, dat vrijdag het glas zal heffen wanneer de nieuwbouw van het Niels Stentsen College aan de Amerikalaan in Utrecht zijn hoogste punt zal heb ben bereikt. Hij en loodgieter Her man Wiekenkamp werden vorige week dinsdag zo getroffen door een televisie-uitzending van NCRV's 'Hier en Nu' over de hongersnood in Bangladesj, dat ze meteen de volgende morgen om acht uur al rond de tafel zaten om er Iets aan te gaan doen. Het plan was snel geboren: nog dezelfde dag werd alle collega's op de bouw voorgesteld om voorlopig elke week een half uur over te werken. Het daarmee verdiende geld zou worden besteed aan voed sel in het getroffen land. De res pons was verbluffend: er waren twee twijfelaars, maar ook die schaarden zich al gauw achter de overige 58 bouwvakkers toen ze vernamen dat het niet ging om een half uur per dag maar een half uur per week. Acht van de zestig bouwvakkers, die onmiddellijk warm liepen voor het initiatief. In het midden (met stropdas) opzichter Wim Tetteroo. Kernpunten Tetteroo: 'Maar er kwam natuurlijk meer voor kijken. Er waren voor ons drie kernpunten. Een half uur per week vonden we om te begin nen een aanvaardbare zaak. Maar het geld wat daarmee verdiend wordt moet natuurlijk belastingvrij zijn, anders hebben die mensen er nóg niets aan. En ten derde: we moesten er zeker van zijn dat er een zekere controle mogelijk is, an ders blijft er natuurlijk een hoop aan de strijkstok hangen'. Vooral wat het laatste betreft heb ben de initiatiefnemers al de nodi ge zekerheid. Ze hebben besloten hun offertje veilig te stellen door inschakeling van de Interkerkelijke Actie Bangladesj (giro 2560, Den Bosch). Dat houdt in dat elke kist met voedsel bij het uitladen in Dacca onder persoonlijke controle staat van majoor Eva den Hartog van het Leger des Heils, die daar in staat is met eigen vrachtwagens voor het verdere transport te zor gen. Tetteroo: 'Het doel was natuurlijk om de actie zo algemeen mogelijk te houden, dus zo weinig mogelijk gebonden aan allerlei instanties, maar ik geloof dat onze gelden bij de Interkerkelijke Actie zeker goed besteed zullen worden. Daar heb ik honderd procent vertrouwen in. Als je een gulden hebt, wordt er na tuurlijk nooit een gulden besteed: er moeten ook andere dingen van betaald worden, maar als er tachtig procent op de plaats van bestem ming komt vinden wij het prima'. Sneeuwbal Tetteroo en de zijnen zijn van plan met hun initiatief een sneeuwbal effect op gang te brengen. Niet alleen onder alle Nederlandse bouwvakkers, maar liever nog on der alle werknemers. Tetteroo: 'Daarom hebben we de bonden in geschakeld. Hier op de bouw kan ik iets doen. en eventueel elders in Utrecht ook nog wel, maar ik heb geen tijd en ook geen capaciteiten om landelijk iets op touw te zet ten'. Door de tv-uitzending, die 'Hier en Nu' maandag opnam (en die gister avond werd uitgezonden), kwam Tetteroo in contact met CNV-voor- zitter Lanser, die direct de actie toejuichte Ook zegde hij toe het initiatief ter discussie te stellen in de bond. en mogelijk ook in het centraal overleg. Loodgieter Wiekenkamp: 'Dat is nou het leuke, dat effect. Je ziet hier op de bouw ook al, dat alle betrokken werkgevers meewerken'. Tetteroo: 'Want ook dóór zijn we van afhankelijk. Als wij met zijn allen een half uur per week over werken. dan moet de werkgever er toch voor zorgen dat het geld wordt overgemaakt. We stellen ons voor dat de baas dan gewoon het giro strookje toont aan één van de werkgevers, of aan de onderne mingsraad, als het 'n groot bedrijf is. We verzoeken trouwens de werk gevers om ook wat geld bij te storten. Wij brengen per man on geveer gemiddeld acht gulden op door een half uur over te werken. Als de baas daar nou twee gulden bij doet, dan hebben we al een tientje'. De gevraagde vrijstelling van belas ting kan nog een moeilijkheid zijn. Het ministerie van financiën kent inderdaad bepaalde vrijstellingen voor giften aan nationale kerkelij ke of liefdadigheidsinstellingen, en ook zijn er in het verleden bepaal de faciliteiten verleend bij grote landelijke acties. Maar een volledi ge vrijstelling van loonbelasting lijkt vooralsnog niet haalbaar, ten zij de minister in dit geval per soonlijk een beslissing neemt. Tetteroo: "Daar is het wachten op. We hopen dat iedereen wakker wordt na de televisie-uitzending, en krijgen we uitsluitsel over die be lastingmaatregel. dan gaan we on middellijk beginnen. Voorlopig tot het eind van het Jaar, maar zien we dat het goed loopt, dan gaan we volgend jaar ook door. Een half uur overwerken per week is tenslotte voor niemand een offer'. Wiekenkamp: 'Alleen op deze bouw krijgen we de komende drie maan den al vier- vijfduizend gulden bij elkaar. Maar er worden ziekenhui zen gebouwd waar twee honderd man werkzaam zijn, moet je eens nagaan wat zo'n actie daar op brengt'. DEVENTER Een actiecomité, be staande uit leden van de Bouwbond van hel NW heeft gisteren bij de dienst voor sociale zaken in Deven ter een petitie aangeboden onderte kend door 150 werkeloze bouwvak kers. In de petitie eisen zij een verhoging van hun uitkering onder het motto: 'Alsof het nog niet ge noeg is dat we werkloos zijn en rond moeten komen met een uitke ring die een kwart minder is dan onze lonen, wachten we al vanaf 1 juli op verhoging van de uitkering. Wij eisen onmiddellijke uitbeta ling.' Belangstellingen kunnen zich rich ten tot Wim Tetteroo, Dultsland- straat 16, IJsselstein (tel. 03408- 2629.). AMSTERDAM Het Anti-Kalkar- Comité Amsterdam, bestaande uit vertegenwoordigers van PvdA, PPR, PSP, CPN en D'66, wil dat de be handeling van de Energienota van minister Lubbers in de Tweede Ka mer, wordt uitgesteld. Deze behan deling is vastgesteld op 22 oktober, maar het comité is van mening, dat door deze snelle behandeling er nauwelijks nog tijd is deze nota goed te bestuderen, de bevolking te informeren en die erover te horen. Bovendien vindt men, dat de tijd tekort is om de" Tweede Kamerle den nog.-op een behoorlijke manier te kunnen informeren over de standpunten van het comité inzake de nota en in het bijzonder ten aanzien van het Kalkarproject. Ondanks al deze bezwaren heeft het comité besloten 22 oktober uit te roepen tot actiedag, 's Morgens zal er in perscentrum Nieuwspoort in Den Haag een tentoonstelling worden geopend, die is samenge steld door leden van de Stroom- groep Stop Kalkar. Om 12 uur die dag zullen plaatselijke Anti-Kalkar- comité's uit het hele land op het Westeinde in Den Haag bijeenko men om vandaaruit op te trekken naar het Binnenhof. Daar zal dan om 2 uur de aanbieding plaats vin den van honderdduizend handteke ningen tegen Kalkar aan de voor zitter van de Tweede Kamer, dr. A. Vondeling en minister Lubbers van economische zaken. Ook al regent het in ons land niet zoveel als in Santander aan de Spaanse noordkust (75 mm in 24 uur), toch wil het tot nu toe niet echt droog worden. Hier en daar valt wat regen en soms ook een complete bui. Vermoedelijke oor zaak: de aanwezigheid van vochtige lucht in combinatie met kou in de hogere atmosfeer. De lucht kan heel weinig verdra gen, zoals we gisterenmiddag zagen in gebieden waar enkele buien tot stand kwamen, sommige zelfs met onweer. Schiphol tapte gisteravond 2 mm af, Oostende 3 mm, Rotter dam ook 3 mm (het station was voor de tweede achtereenvolgende keer de warmste plek van Neder land met 13 graden Celsius), Em- den 4 mm. Een grillige verdeling van de neerslag dus. De Zwitserse berg Gutscli meldde gisteravond 11 mm aan sneeuw bij een temperatuur van -9 gr. C. Het is opvallend, hoeveel sneeuwdagen er nu al in deze herfst zijn opgete kend in de Zwitserse, Duitse en Oostenrijkse bergen. In de rustige toestand met overwegend droog weer en ongeveer dezelfde temperaturen komt vooreerst weinig verandering. Een Azoren-hogedrukrug reikt naar de Noordzee en blijft diepe depres sies op afstand houden. Wel neemt het systeem geleidelijk in betekenis af. De vele en zware regens van de afgelopen najaarsperiode zijn zeer ongunstig voor de landbouw ge weest. Teruggaande was in 1954 de oogstoperatie ook bijzonder moei lijk: pas medio oktober kwam toen het laatste koren onder dak, een grote zeldzaamheid. In oktober 1908 werd de toestand kritiek door een op 21 oktober invallende vorst van 3 tot 6 graden 's nachts, nadat daarvóór op de le oktober in Maas tricht al bijna 28 gr. C. was geme ten. En op de 8e in de stad Gro ningen ruim 27 gr. Den Helder Weerrapporten van gisteravond 19 uur, weer, max. temp., neerslag 7- 19 uur. deed ook goed mee met 25 gr. C. In de kanalen in Groningen lag zoveel ijs, dat de bietenschepen niet kon den varen. In 1911 kwam een grote droogte voor, tengevolge waarvan de bieten zeer klein uitvielen. Ook de stro opbrengst was kleiner dan men zich wist te herinneren. Begin ok tober 1841 was het nog zo warm, dat op Ameland de perebomen in volle bloei stonden, nadat in augus tus de vrucht eraf was gekomen. De laagste oktober temperatuur op lVi m-niveau in Nederland is waarge nomen op 28 oktober 1931 te Win terswijk met -8,5 gr. C., de hoogste, een tropische waarde van 30.1 gr. op 11 oktober te 1921 te Sittard. Amsterdam zwaar bew 11 2 De Bilt half bew Jl 0 Deelen mist 10 1 Eelde licht bew 11 0.2 Eindhoven mist 11 0 Den Helder zwaar bew 11 0.1 Luchth. R'dam zw bew 13 3 Twente zwaar bew 12 0 Vlissingen regen 12 0.1 Zd.-Limburg regenbui 9 0.1 Aberdeen motregen 13 0.1 Athene licht bew 28 0 Barcelona half bew 17 0 Berlijn regen 10 2 Bordeaux geheel bew 15 0 Brussel regen 11 0.1 Frankfort zwaar bew 4 0.1 Genève half bew 8 0 Helsinki on bew 6 0 Innsbrück geneel bew 7 0 Kopenhagen licht bew 8 0 Lissabon licht bew 22 0 Locarno geheel bew 9 0 Londen regen 11 0.1 Luxemburg zwaar bew 7 1 Madrid licht bew 18 0 Malaga zwaar bew 24 0 Mallorca licht bew 19 0 München on bew 6 0.5 Nice zwaar bew 13 2 Oslo zwaar bew 7 0 Parijs geneel bew 12 0 Rome half bew 18 0 Split regen 14 10 Stockholm mist 4 0 ■V~>- ZONNIO SNEEUW OPKLARINGEN ONWEER ^MIST c-rr~r BEWOLK NO GEN 10 MAX. TE MP. HAGEL 10 MIN. TEM R. WINDRICHTING HOOG» WATER Vllsslngen: 2.34-14.52; Haringvlietslulzen: 4.18-16.39; Rotterdam: 5.29-17.34; Sche- venlngen: 3.47-16.07; IJmulden: 4.20- 16.40; Den Helder: 9 08-21.31; Harllngen: 11.02-23.34; Delfzijl: 0.43-12.56. onder redactie van loessmil De Amsterdamse journalist Wim Klinkenberg, die net een hoop moeilijkheden in zijn vakbond de Nederlandse Vereniging van Journalisten achter de rug heeft in verband met zijn uitspraak dat de Russische auto riteiten de schrijver Solsjenitsin terecht het land hebben uitgezet, wil de rechter laten uitmaken dat het Amsterdamse studenten blad Propria Cures ophoudt zijn naam ijdel te gebruiken bi] een artikelenserie in dit blad. Sinds half september zijn hierin na melijk al drie artikelen versche nen, ondertekend met Klinken- berg's naam, maar niet door hem geschreven. In deze verha len wordt fiks tegen de Neder landse journalistiek aangetrapt, met name zoals die wordt bedre ven door NRC-Handelsblad. 'Het komt er op neer dat ik in deze verhalen de Nederlandse journalisten voor een corrupte bende uitmaak, die zich maar al te gemakkelijk laat versieren. Vooral de mensen van NRC- Handelsblad moeten het ontgel den. Het vervelende hierbij is dat er allerlei mensen met name genoemd worden, die daardoor des duivels op mij zijn gewor den. De directeur van de Neder landse Dagblad Unie (uitgeefster van o.a. NRC-Handelsblad), de heer Pluijgers, heeft naar aanlei ding van een beschuldiging uit zo'n artikel een klacht tegen mij ingediend bij de Raad voor de Journalistiek. Inmiddels heb ik hem er van kunnen overtuigen dat ik die artikelen echt niet geschreven heb, waarna hij de klacht heeft ingetrokken', vertelt Wim Klinkenberg. In het eerste van de drie reeds gepubliceerde artikelen werd on der meer een aanval gedaan op de journalist Willem Oltmans, een persoonlijke vriend van Klinkenberg, die dan ook nogal vreemd opkeek dat hij op deze manier door zijn vriend werd aangepakt. 'Het vervelende was dat in de tijd toen de eerste twee artike len geplaatst zijn, in het buiten land was. Toen ik terugkwam keken heel wat mensen mij vreemd aan, maar ik begreep niet hoe dat nu weer kwam. Later heb ik de redactie van Propria Cures opgebeld, die zei bij wijze van grap mijn naam gebruikt te hebben', aldus Klin kenberg. Overigens wil hij met het kort geding (dat dinsdag voor de Amsterdamse rechtbank zal dienen) ook bereiken, dat Propria Cures een duidelijke me dedeling in het eigen blad en in verscheidene dag- en weekbla den moet plaatsen, waarin mee gedeeld wordt dat de artikelen serie niet door hem geschreven is. Reactie van Propria Cures-re- dacteur Polak: 'Klinkenberg heeft die stukken inderdaad niet geschreven. We weten niet zeker van wie ze afkomstig zijn, wel De tv van de buren: 'Van gepest tot gepest' een bedenksel overigens van de NCRV-gids. hebben we een vermoeden. In ieder geval zijn het goede arti kelen, die duidelijk van een in sider komen. Dat we Klinken- berg's naam hebben gebruikt is niet zo gek: we plaatsen wel vaker artikelen onder iemands naam, bij wijze van persiflage. Klinkenberg heeft sinds de tijd dat hij zelf voor Propria Cures schreef, zijn gevoel voor humor zeker verloren'. De komende weken volgen nog een vierde en vijfde artikel, bei de nog voorzien van de naam W. Klinkenberg. Wim Klinkenberg, vice-voorzit- ter van de Nederlandse vereni ging van journalisten, is aller minst te spreken over het ijdele gebruik van zijn naam in het studentenblad Propria Cures (zie ook 'studenten onder valse vlag'). De negenendertig bejaarde be woners van 'De Paardekamp' in Soest waaronder de oudste. Frits, met rood-wlt-blauwe strik, de ook al bejaarde dertigjarige Witte en Nellie van pas twintig hebben het koperen jubileum van hun rusthuis gevierd. Zo'n duizend mensen uit het hele land hebben het feest met de 'gepensioneerde' paarden meege vierd. Ze brachten bossen worte len, dozen suikerklontjes, koeken en andere versnaperingen mee. Sinds de oprichting twaalfen- eenhalf jaar geleden hebben al zo'n zestig oude paarden hun laatste levensjaren onbezorgd in het rusthuis kunnen slijten: karrepaarden van melkslijters, van schilleboeren en groente mannen, orgelpaarden en ook bejaarde renpaarden. Dat dat fi nancieel kan, komt doordat de deelnemers in de stichting 'De Paardekamp' allemaal meebeta len. De wereld heeft er een zelfstan dige staat en een nieuwe koning bij, sinds de 62-jarige boer Vic tor Craven-Hodgson zo grondig tabak heeft gekregen van wetten e nregels, belastingen en aansla gen. dat hij zijn honderd hectare omvangrijke landerijen in een afgelegen hoekje van noordwest- Engeland tot zijn eigen konink rijkje heeft uitgeroepen. 'Greystone and Haws' heet het land van 'koning' Victor, die in de laatste wereldoorlog piloot was en nog niets van zijn door tastendheid heeft verloren: niet alleen heeft hij zijn eigen vlag ontworpen, zichzelf de wet voor geschreven en slagbomen bij zijn eigen grenzen neergezet, maar ook heeft hij al formele onafhankelijkheidsverklaringen gestuurd naar de Britse pre mier Harold Wilson en naar de Verenigde Naties, want hij wil ook als lid-staat erkend worden. Koning Victor wenst geen belas ting meer aan het 'buurland' Engeland te betalen, maar wel te laten betalen door bezoekende overheidspersonen van (nu nog) tamelijk bevriende naties. Tot nog toe is niemand bijster onder de Indruk. Of hij wil of niet, koning Victor zal gewoon belasting moeten afdragen, net als iedere andere burger, zeggen de Engelse autoriteiten. Op de zesentwintigste een za terdag is er in drie plaatsen in het land een 'stotter-in.' Alle drie gaan ze over hetzelfde the ma 'stotteren als relatiepro bleem' en alle drie zijn ze dan ook door één en dezelfde vereni ging georganiseerd: Demosthe nes. de landelijke vereniging van stotteraars. Vorig jaar was de stotter-in zo'n succes dat De mosthenes nu tot een drievoudige bijeenkomst besloten heeft, in Amsterdam (Mozes en Aaron- kerk), Eindhoven (Stadsschouw burg), en Assen (café Markt- zicht). Allemaal flauwekul, vindt een Russisch wetenschappelijk blad, dat de Fransen drie jaar nodig zouden hebben om champagne te laten rijpen. In Moldavië ma ken ze 'dezelfde' drank, die daar 'akratophores' heet, in vijfen twintig dagen. Het blad vertelt dat ze in de Moldavlsche fabriek de wijn in enorme vaten onder een constante druk houden van vijf atmosferen. Door de drank af te koelen wordt een eind gemaakt aan de fermentatie, vervolgens filtreren ze de vloei stof en dan heb je - volgens het verhaal - 'champagne', die je gelijk kunt bottelen. Op die ma nier komen er daar 2,28 miljoen flessen per jaar van de lopende band en dat moeten er tegen 1977 vijf miljoen worden. Trots vermeldt het blad nog, dat de Moldavische 'champagne' op een wedstrijd in het Tsjechoslo- waakse Bratislawa met een gou den medaille is bekroond, maar daar vertellen ze niet bij of de echte Franse champagne ook mocht meedoen. Hij zegt, dat dit de twee uur en 34 minuten zijn, die hij iedere dag voor de belasting werkt'.

Nieuwe Leidsche Courant | 1974 | | pagina 7