lsje peperduur in f De Roode Leeuw bij met cheques Raak gaat 150 man ontslaan amro-pierson fund onafhankelijker van rabische olielanden ink van Brussel 3dt verliezen i Bezig bedrijf Wereld verbruik van staal zal verder toenemen ist tegen politiek van banken jexico tweemaal zoveel olie als in Alaska valutaspeculaties personeelsleden Bank in Israël moet liouideren Montreal dicht Produktiestijging vooral in Oost-Europa Minder autoschades: verzekeraar bevriest Drem'es tot eind 1975 New York blijft willig DOW JONES INDEX amro-pierson fund J KWARTET DINSDAG 15 OKTOBER 1974 I onzer verslaggevers ®DAM Het Amsterdamse café-restaurant De Roode Leeuw is verbolgen over de naar de I van de directie hoge kosten, die worden ingehouden bij overmaking van geld uit het bui- j naar het café. Als 'tegenzet' vraagt De Roode Leeuw daarom aan iedere klant, die met een ;aalcheque wil betalen vijf gulden extra. FiNANCleN EN ECONOMIE 'iPNOUS13 KL [duizenden, die het café aan ;e Damrak dagelijks passe- [ben er gisteren een raam- innen lezen met de volgen - ld: [gen door de houding .van IN, die hoge Transfer-, <n Administratiekosten be- (oplopend tot 12) op aan ine betalingen uit het bui- yOR van bv. onder de 100. zijn oodzaakt bij het aannemen 'ORS NK-BETAALCHEQUES een innings- en administra- in rekening te brengen per BANK-BETAALCHE- ;t- en Gemeentegirobetaal- worden gaarne en zonder iccepteerd'. verhouding grdvoerder van De Roode rklaarde desgevraagd, dat Suit per betaalcheque vijf Ëxtra te rekenen, moet wor- eevat als een protestdaad, ende dat die vijf gulden in yhouding staan tot de wer kosten die het innen van met zich meebrengen. Die zijn maar gering, giro-be ten worden dan ook zonder Bslag geaccepteerd. Leeuw is echter verbol gen over het bedrag, dat door de banken wordt afgetrokken van re latief kleine bedragen. Wanneer een Canadees zijn bank opdracht geeft honderd gulden aan De Roode Leeuw over te maken houdt de bank in Canada eerst een dollar (ƒ.2.75) in voor kosten, aldus de woordvoerder van het café-restau rant. De transferkosten (overdracht van geld van een bank naar een bank in een ander land) bedragen 5 en voor portokosten gaat er nog eens 3 van het te incasseren geld af. Bij de aftrekposten verschilt het in principe niet veel of het over te maken bedrag 100 of 5.000 is en daarvan voelt De Roode Leeuw zich de dupe. Als horecabedrijf heeft men nl. meestal te maken met betalingen van kleine bedragen. Volgens de woordvoerder heeft het bestuur van Horecaf contact opge nomen met de Nederlandse Ban kiersvereniging (samenwerkingsor gaan van de banken), wat door een zegsman van laatstgenoemde orga nisatie is bevestigd. Van de zijde van de Bankiersvere niging is verklaard, dat over speci fieke moeilijkheden in het beta lingsverkeer voor een bepaalde be drijfstak wel eens meer wordt ge praat. 'Het is echter moeilijk uit zonderingen tc maken', aldus de woordvoerder. Hij acht het vreemd, dat De Roode Leeuw bepaalde kos ten verhaalt op een heel ander terrein. Iedereen kan nl. betaalche ques zonder enige bijkomende kos ten bij zijn bank verzilveren. De Roode Leeuw is overigens niet bang, dat het café zich met de grote toeslag op de betaling met bankcheques in eigen vlees snijdt. Het percentage klanten, dat met cheques betaalt is heel klein. Reischeques Een heel ander hoofdstuk dan de betaalcheque is, wat de kostentoe rekening betreft de reischeque. Ook hier wordt de klant (doorgaans een buitenlandse toerist) wat in reke ning gebracht, in het Amsterdamse restaurant Albert's Corner bijv. 2.50. Die rijksdaalder komt echter precies overeen met de kosten, die het bedrijf aan de bank moet beta len, wanneer de reischeque ter ver zilvering worden aangeboden. Een toerist die voor een tientje in het restaurant eet. .is onvoordelig uit. maar reischeques worden door buitenlanders in het algemeen ge bruikt om geld van het land. waar men zich in bevindt te kopen. Als Frisdrankenindustrie kampt met overcapaciteit Van een onzer verslaggevers AMSTERDAM Frisdrankenproducent Raak in Utrecht gaat binnenkort ingrijpend reorganiseren. Daarbij zullen rond 150 van de' 430 personeelsleden moeten afvloeien. Het overleg met de vak bonden wordt vrijdag a.s. voortgezet. De oorzaken van de huidige proble men liggen volgens de directie in de overcapaciteit, waarmee Raak. evenals de hele Nederlandse fris drankenindustrie. kampt. In de pe riode 1966-1971 was de frisdranken sector de snelst groeiende tak van bedrijvigheid in ons land met een gemiddelde omzetstijging van 7 procent per jaar. Door de sterke groei en de optimis tische verwachtingen voor de toe komst werd in de bedrijfstak stevig geïnvesteerd, waarmee grote bedra gen gemoeid waren. In 1972 echter, toen de investeringen voltooid wa ren. gooide de toenmalige minister van' economische zaken (Nelissen) roet lii het eten door op frisdran- marges. Zo stegen in de afgelopen 5 jaar de produktiekosten van fris drank met bijna 30 procent, terwijl de verkoopprijzen met slechts 4 procent toenamen. Volgens algemeen directeur Cals heeft Raak meer te lijden onder de accijns dan de overige frisdranken producenten. Deze hebben meestal nog neven-activiteiten en opereren bovendien niet. zoals Raak. alleen Ln de levensmiddelenbranche, maar ook ln de horeca-sector. In de le vensmiddelenhandel is de prijscon currentie veel feller dan in de ho reca. Een prijsstijging doet de om zet bij de eerste onmiddellijk veel sterker teruglopen dan in de hore- Protest via raambiljet bij De Roode Leeuw een Amerikaan een reischeque van 100 dollar aan een Nederlandse bank aanbiedt krijgt hij zo'n 265 en op zo'n bedrag is die rijksdaal der natuurlijk van veel minder be tekenis. Dislrictsbestuurder J. Evers van de Industriebond NKV zegt dat de vakbonden nog bepaald niet over tuigd zijn van de noodzaak öm het personeelsbestand met 150 man in te krimpen. 'We hebben het idee dat Raak zich teveel door economi sche en te weinig door sociale mo tieven laat leiden. Men zal ons met harde cijfers moeten aantonen dat dat idee niet juist is'. l^en .een accijns in te voeren. Het gevolg was, dat in hetzelfde jaar de frisdrankenomzet met 10 procent terugliep, in plaats van met 12 procent te stijgen, zoals verwacht werd. De investeringen bleken on rendabel. Nu is de frisdrankensec tor een bedrijfstak geworden, die 7.000 mensen tewerk stelt en die jaarlijks 120 miljoen gulden naar de staat moet brengen, zo klaagt marketlng-directeur Smit van Raak. Prijzenoorlog op m ti NGTON In Mexico zit vermoedelijk tweemaal zoveel de grond als in Alaska. Volgens de Washington Post bevat- reserves op ongeveer 420 mijl ten zuiden van Mexico City ihatting 20 miljard vaten olie van hoge kwaliteit. De re- .n Alaska worden op tien miljard vaten geschat. 50 rington Post meent dat de nse olie ertoe kan bijdra- de Verenigde Staten onaf- k worden van de olie uit dden Oosten. Het blad dat president Ford op 21 met de Mexicaanse presi- lis Echeverria, over de in- olie uit Mexico gaat pra- in Mexico al drie zeer rijke n ontdekt, aldus de Was- Post. Ze stellen het land in jn uitvoer momenteel raten per dag te vergro- twee miljoen vaten in 1980. ontginning van de reserves ordt. in 1977 begonnen, leeft voor zijn binnenlands ongeveer 650.000 vaten per ig. riteiten in Mexico hebben ie alleen maar willen beves- at ln het zuidoosten van omvangrijke reserves zijn aangeboord. Minister yan nationale hulpbronnen, Horacio Floes de la Pena, en de directeur van de natio nale oliemaatschappij Pemex. An tonio Dovali, gaven desgevraagd toe dat het veld Reforma het grootste is dat tot nu toe gevonden is in hun land maar wilden geen raming van de hoeveelheid geven. De ontdekking dateert overigens al van twee jaar geleden. Sindsdien zijn veertig boringen verricht. Pas als honderd putten zijn geslagen kan een enigszins betrouwbare schatting worden gedaan, aldus de autoriteiten. Waarschijnlijk zal het tegen het einde van 1975 zover zijn. Mexico is twee maanden geleden met de uitvoer van olie naar de Verenigde Staten begonnen en le vert nu ongeveer 35.000 vaten per dag tegen de prijs van 10.30 dollar per vat. Dat is minder dan de Latijnsamerikaanse leden van de OPEC vragen. Mexico is geen lid van de OPEC. Hoge Amerikaanse ambtenaren over het bezoek van president Ford aan Mexico: 'er zal zeer voorzichtig gemanoeuvreerd worden, want we willen Mexico er niet toe drijven zich bij de OPEC aa,n te sluiten'. Geheim EL Termijntransacties in vreemde valuta van de Bank issel de op één na de grootste bank van België - heb- regelmatige posities opgeleverd, die niet geregistreerd zijn rvoor geen toestemming is gegeven'. De bank, die dit tg heeft bekendgemaakt, heeft maatregelen getroffen om ties te vereffenen. reserves zijn ruimschoots e om de verliezen te dek- daaruit mogelijk voort- Tegen de verantwoordelij- onen is een klacht inge- de justitie.' De bank 'erleg over de wijze, waar in de ontstane verplichtin- voldoen met de Nationale n België (de centrale met de bankcommissie. rluidt hebben de employés ank. die zich met de valuta zouden hebben bezig ge- zich schuldig gemaakt aan vergrijpen tegen de regels tank. e zouden zij hebben ver erliezen. ontstaan door va rieties. tijdig af te dekken. zoufen bepaalde trans- tzetrelijk buiten de boeken Duden. gigantisch' f de grootte van de geleden weigert de Bank van Ich uit te laten. De onder- naar de malversaties nog ln het beginstadium. Ufers zullen eerst in een lium beschikbaar zijn. Een jgruk van de bank is, dat )zen 'niet gigantisch' zijn Ij de middelen van de bank geval te boven gaan. De An cliënten van de bank t in gevaar zijn door de Zonodig zullen andere Ie banken gezamenlijk bij springen, indien bij de Bank van Brussel bepaalde liquiditeitsmoei lijkheden mochten ontstaan. Het kapitaal van de Bank van Brussel bedraagt 4 miljard Belgi sche franken (ca. 280 miljoen). Na de Société Générale de Banqüe (Generale Bankmaatschappij) is de Bank van Brussel de grootste han delsbank van België. De Algemene Bank Nederland bezit een zeer klein belang van ca. 3 pet in de Bank van Brussel, die ook deel uitmaakt van de groep Associated Banks of Europe Corp. (Abecor). Hierin zit ook de ABN tezamen met enkele andere buitenlandse banken. Grote risico's De internationale bankwereld is de laatste tijd nogal in ongunstige zin in het nieuws door berichten over verliezen, geleden als gevolg van operaties op de vreemde valuta markten. Bekend in dit verband zijn de namen van Herstatt en het Zwitserse filiaal van Lloyds Bank. Het systeem van zwevende koersen, zoals dat nu al enkele jaren be staat. heeft de risico's verbonden aan transacties In vreemde valuta's, sterk vergroot. Met name het ter rein- van de zgn. termijntransacties - het kopen en verkopen van valu ta's voor levering od een toekomstig tijdstip tegen voorwaarden, die van kracht zijn op het moment van afsluiten vap de transactie - is een gebied, waar de verliezen of win sten hoog kunnen oplopen. Volgens de Washington Post heb ben de twee grootste olieproducen ten ter wereld. Saoedi-Arabië en Iran. in de afgelopen maanden ge heime besprekingen gehouden over een gezamenlijke strategie om de olieprijzen te verlagen. De krant baseerde zijn bericht op 'ingelichte industriële kringen' en meent dat de gesprekken 'n dichter bij elkaar komen betekent van twee olie machten die in het verleden nogal eens vijandelijk Tegenover elkaar stonden. De Amerikaanse krant schreef ver der dat een struikelblok voor een akkoord over lagere prijzen de vier Amerikaanse olieconcerns vormen, die samen de Aramco vormen en die weigeren akkoord te gaan met een veertig procents aandeel in Aramco. TEL AVIV (AP) Een Israëlische rechtbank heeft de algehele liqui datie gelast van de Israëi-British Bank. Dit gerechtelijke bevel volg de op mislukte pogingen van de curator om een koper voor de bank te vinden. Tijdens de rechtszitting werd onthuld, dat de Bank van Israël bijna 60 miljoen dollar had betaald aan haar schuldeisers. De totale waarde van de activa is 160 miljoen dollar. Volgens een woordvoerder van de bank zijn pogingen ondernomen om de activa van de bank te verko pen. De bank is in moeilijkheden komen te verkeren door in Europa op lange termijn geld uit te zetten, dat werd gefinancierd met gelden verkregen uit kortlopende Israëli sche deposito's. De beurs van Montreal bleef giste ren gesloten wegens Thanksgiving Day. Derden-gelden Westland-Utrecht boven 3 miljard AMSTERDAM De van derden opgenomen gelden .van de Westland- Utrecht Hypotheekbank hebbèn het bedrag van 3 miljard gepas seerd. In dezelfde periode van 1972 en 1973 bedroeg het totaal van opgenomen gelden resp. 1.8 mil jard en 2,4 miljard. Begin 1975 start met Ford's 42 tons trucks AMSTERDAM Begin volgend jaar zullen de eerste exemplaren van Ford's nieuwe zware truck de zogenaamde H-truck met een treingewicht tot 42 ton worden geïntroduceerd. Het is zoals be kend de bedoeling de gehele produktie van deze nieuwe zware truck in Amsterdam uit te voeren. Met de H-truck zal Ford nu ook in de Europese vrachtwagensector bo ven 28 ton treingewicht gaan pene treren. Dit is op het ogenblik de snelst groeiende markt. Vermogensdaling bij Beleggingsfonds van de 7 AMSTERDAM Het vermogen van het Beleggingsfonds van de 7 is ln het derde kwartaal van 1974 gedaald van 53,2 min tot 46 min. De basiswaarde per participa tie liep met circa 15 pet terug van 7.75 tot 6,55. Inmiddels steeg het vermogen tot 47.9 min en de basiswaarde tot 6.82 (per 11 okto ber). Gelijke winst verwacht bij Vihamij-Buttinger ARNHEM De omzet van het technisch groothandelsbedrijf Viha mij-Buttinger is in de eerste helft van dit jaar 24 pet hoger geweest dan in de overeenkomstige periode van 1973. Het winstsaldo steeg met niet meer dan 15 pet. Voor het hele boekjaar 1974 wordt een resultaat verwacht dat weinig zal afwijken van dat van 1973. Rotterdams bedrijf wil ontslag voor 40 man ROTTERDAM De Eerste Rotter damse Meetinstrumenten- en Ap- paratenfabriek v/h Elster Co (ERMAF) in Rotterdam heeft voor 40 medewerkers een ontslagvergun- ning aangevraagd. Het bedrijf ziet zich hiertoe genoodzaakt door 'de huidigeongunstige marktsituatie'. De ontslagen zijn het gevolg van een herstructurering die men in verband daarmee wil doorvoeren. Met de vakorganisaties wordt over een sociaal plan gesproken. Volgens de beer W. Waumans. dis- trictsbestuuf'dér van de InÜustrie- bond-NKV. wil ERMAF het perso neelsbestand inkrimpen van 76 tot 31 man. de produktie-afdeling af stoten en zich concentreren op de sector handel. De héér Waumans noemde het een erg pijnlijke zaak. aangezien de herplaatsingskansen van de werknemers die ERMAF wil ontslaan zeer klein zijn. De gemid delde leeftijd is erg hoog en de meeste personeelsleden hebben het gespecialiseerde weTk bij ER MAF al vele jaren gedaan: er zijn er bij met meer dan 40 dienstjaren. T inaptpves-.ïaonberg AMSTERDAM Lindeteves-Jaco- berg heeft in het kader van haar expansieve beleid gebruik gemaakt van een zich voordoende gelegen heid tot onderhandse plaatsing van 5000 certificaten van aandelen van 100, die gerechtigd zijn tot. het dividend over het boekjaar 1974 en volgende jaren. De plaatsing is geschied tegen vrij wel de huidige beurskoers. Er zijn maatregelen genomen ter voorko ming van ongewenste koersdruk als- gevolg van deze uitgifte. De frisdrankenindustrie trachtte, net. als Raak. de problemen het- hoofd te bieden door met gelijke prijzen (de accijnzen en de hogere kosten werden niet in de consu mentenprijzen doorberekend) een groter aandeel in de binnnlandse en buitenlandse frisdrankenmarkt te krijgen. Het gevolg was een prij zenoorlog en verder krimpende Aang-epast Om weer tot een rendabele exploi tatie te komen heeft Raak de vesti gingen in West-Duitsland en Frank rijk afgestoten. r.erwijl de goed- draaiende Belgische markt voortaan vanuit Nederland zal worden voor zien. De overtollige machines en installaties zullen versneld worden afgeschreven, terwijl het produkten- assortiment beter zal worden aan gepast aan de behoeften van de handel en de consument en ten slotte zal de personeelsbezetting worden aangepast aan de te ver wachten omzet. Wanneer de reorganisatie zal zijn afgesloten is nog niet bekend. Vol gens directeur Cals is het gelukkig zo. dat in de stad Utrecht geen problemen bestaan bij het her plaatsen van het bij Raak overbodig geworden personeel. Voor de toe komst ls Raak optimistisch: vol gend jaar verwacht het bedrijf na drie jaren met oplopende verliezen te hebben gewerkt, weer zonder winst of verlies te zullen werken, terwijl in 1976 de resultatenreke ning een positief saldo te zien zal geven. NFD. FONDSEN IN MAY VORK NEW YORK Kon. Olie noteerde gif- teren inoterlngen ln U.S. dollar' 25- 25'» (25%-%). Unilever 28%-29 (28%- Philips 9%-% (9%-%i en KLM 16% (16». MÜNCHEN Het wereldverbruik van staal zal in 1975 stijgen tot 740 miljoen metrieke ton. Dat is 4,2 procent meer dan het vermoedelijke verbruik in 1974. DEN HAAG Het feit. dat er dit jaar voor het eerst sprake is van een daling van het aantal schade gevallen met auto's en de -afwezig heid van piekschades is voor de schadeverzekeringmaatschappij Bo- vemij een van de redenen de tarie ven niet te verhogen tot 1 "januari 1976. De Bovemij (verbonden met de Bovag. de vereniging van gara gehouders) is tot dit besluit geko men ondanks stijgende kosten en onzekerheid over de prijsontwikke ling. De ziektekostenverzekering valt buiten de maatregel. De Bovemij kende dit jaar geen bijzondere kostenontwikkelingen. terwijl de omzet in 1974 met circa Aireo 12 12 13 procent zal toenemen. aiu«i cnemicai 32" De secretaris-generaal van het in ternationale ijzer- en staalinstituut, Charles B. Baker, die dit zei tijdens de jaarvergadering van het insti tuut meende dat - vooral als gevolg yah de tekorten in de kolenvoorzie- "ning - het de wereidstaalindustrie waarschijnlijk moeilijk zal vallen meer dan 720 a 730 -miljoen ton te produceren. Het grootste deel van de stijging' van de wereldproduktie zal le danken zijn aan grotere pro- duktles in de Sowjet Unie. Oosteu- ropese landen, China en Noord- Korea. In 1974 zal het wereldverbruik van staal waarschijnlijk 710 miljoen ton belopen, wat ongeveer 10 mil joen ton minder is dan was voor speld. Dit achterblijven bij de ver wachtingen komt niet door gebrek aan vraag, maar hoofdzakelijk door .onvoldoende staalproduktie. veroor zaakt door diverse bedrijfsmoeilijk- heden, zoals de oliecrisis ernstige tekorten aan cokeskolen. é.d. Dat de ontwikkeling van vraag en produktie in de wereldstaalindustrie dit jaar zo weinig afwijkt van wat men had verwacht, is voor de in dustrie zeer geruststellend. Dit ge zien de dramatische en onverwach te politieke ontwikkelingen, de hol lende inflatie, de oliecrisis en de storende invloeden, die de wereld markten dit jaar hebben onder gaan. Volgens een situatie-overzicht van het internationale ijzer- en staalin stituut wijzen de goed-gevulde or derboeken van de staalfabrieken erop. dat tót dusverre de vraag naar staal over het geheel genomen goed op peil is gebleven. De pro duktie heeft moeite de grote vraag bij te houden doordat de aanwezige produktiecapaciteit in sommige landen niet geheel kan worden be nut of kon worden benut als gevolg van stakingen of moeilijkheden in de energievoorziening. Alum. Co of Am 35% 38 American Brahds 32% 33' 1 American Can 2626% Am Cyanamld 20 20 GOUD EN ZILVER „-- ----- - AMSTERDAM - Goud 13.140-13.540 F'ectr Power 1 (13.2G0-l3.6G0i per kg. Zilver /387-414.50 Am Metal Climax (398-425.50) per kg. Am Am Motors Am Smelt FeJ 17% Am Tel A Tel 44% Ampex 3% Anaconda 17 Armco Steel 21 Atlant. Richfield 86% Bendlx Betbi Steel 10 okt. 648.23 144.82 67.68 64.34 866.6 Indust.. Sporen (Jtlll. Ubl. Mods 17 17 11 okt. 658.17 148.14 68.92 64.44 863.2 Burlington Ind. 18% 19 14 okt. 673.50 150.65 70.30 64.64 Aand. Ubl. lot. u. 10 okt. 26 360 23.080 1846 1.323 11 okt. 20.090 20.810 1.812 1.045 14 okt. 19.770 19.770 1.819 1.188 Can Pacific Ry 13% 13% Colanese 29% 29% Chase Manhattar 28% 29% Chessle Systeem 50% 51 261 Chrvsier 11% 12% 429 Clttys Service 40% 42 ADVERTENTIE Een op rescarchfacilitciten en know-how van beide banken gefundeerd beleggingsfonds. Waarbij de belangen internatio naal gespreid zijn. En de beleggers participeren in het totale pakket van hoogwaardige, zorgvuldig gesclcktecrde aandcleh. solide vermogensboheer. Common» Edlsot 23% 23% 1 Cons. Edison 8 8% Cont Can 22% 22% Cont Oil 37% 38% Curtlss Wright 7% 7% Curtlss Wright A 16% Dart Ind 13% 143, Deere and Co. 35'# 36 Dow Chemical 59 02% Du "Pont (El) 108 113 76 66 First Nat City 27% 28 Allegheny Pow S 16 16 Akanna 14 14 Am Sandard 9 9% Arhsted ind. 35% 35% Cerro 12% 13% Cha^onurn Ctiifp Chase Select Fd 23 91 24 18 Columbia Gas 22 22 Criminco 26% 26% Cont Teiepponft* 11 12 Ford Motor 36 36 Fruehauf 18% 19 Gen Electric 37% 37% Gen Fonds 19% 20% Gen Motors 36 37% Gen Publ Utll 12 12% Gen Tel A Tel 21% 21% Getty Oil 122% 123 Gllette 25% 25% Glmbel Brothers 19% 20% Goodyear I an P 22% 23% Gulf OU 18 18% Illinois Central Ind 13% 13% Inst.lco 6 >4 6% Int Busln Macb 178 179 Intern Harvester 21 20% Int Nick of Can 24% 26 Int Paper 42% 42% Int Tel Tel 15% 15% Johns Manviile 16% 16% Jones and Laugb 28 es 27% Kennecott Coppe 33% 34 Kraft Co 31% 32 Ling Lemco Voug 10 10 Litton Ind 4% 4% Lockheed Atrcral 4 4 Marcor 16% 16% Martin Marietta 15% 15% May Dep Stores 20 20% McDonnell Dougl 10% 10% Mobil OU Corp 36% 36 Nahlaco 25% 27% Nat Cash Regist 21 20% Nat Distillers 13% 13% Nat Gvpsum 10% 11 "4 Nat Steel 32% 32% Net Lead Ind 13% 14 39% 40% 31 30% 44% 46% 38% 41-% Olln Pac Gas and El Penn Central Pepsico Phelps Dodge Philip Morris Philips Petr Procter A Gambl *7' RCA 1214 12% Republic Steel 23% 23% Reynolds Ind. 43% 45% Royal Dutch Petr 24% 25% Santa Fé Ind. 27% 28% Sears Roebuck 49% 51% Shell Oil 37% 39% Southern Co 11 11 Southern Pacific 27% 28'- Southern Rallw 36% 39 Sperry Rand 2628 Stand Oil Callf. 23% 24% Stand Oil Indian» 82% 84 Studehak Wortb 22% 22% 3un Oil 40% 40% Kt nor Corp Geft Cl gar ih'iruy '11 Int Bank for Re48% Int Flav Frag 27 Int Paper (54) i 29% 15 90 Nat Cao NY Ontr A North West R Texas Oulf Texas Inst. Transamerlca üntlever 29 Union Carbide 41% 42% Unl RoyaJ 7% 7% United Aircraft 28% 29% United Brands 4 3% US Steel 41% 41% West Union Tel. 10% 10% Westinghouse El. 9% 9% Wool wortb 11% 11% N Am Philips Co 15 15% Occidental petr. 9% 1( Reliance Group 8 8% Standard Brands 44% 47 Tandy 14% 16% Union Eiectr. 12.11% United Eiectr. 6 5% Ugl Corp. 11% 11% Western BarTcorp 15 16

Nieuwe Leidsche Courant | 1974 | | pagina 15