1 I Isolement huisarts nog niet doorbroken Jethro Tuil Show totaal pop gebeuren Publiek kreeg gratis concert niet cadeau Dirigent Josef overleden Krips Verklarte Nacht boeit nu niet meer TROUW KWARTET MAANDAG 14 OKTOBER 1974 In afgeladen sportpaleis Ahoy ROTTERDAM Popgrootheden schijnen het tegenwoordig niet meer met muziek alleen af te kunnen. Dat werd zaterdagavond in een met ruim zesduizend mensen afgeladen sportpaleis Ahoy in Rotterdam duidelijk bij het zien van de 'Jethro Tuil Show', een compleet gebeuren met knappe muziek, grappen, grollen en vreem de kledij. Het deed allemaal even terugden ken aan het nu alweer legendari sche optreden van The Rolling Sto nes vorig jaar in hetzelfde gebouw, dat voor dit soort optredens zich ver boven zalen als De Doelen of het Amsterdamse Concertgebouw laat verkiezen. Muziek die geen franje behoeft, maar waar die toch aangebracht wordt, voor nog meer luister- en kijkgenot zorgt. Nu is de muziek van Jethro Tuil niet met die van de 'Stones' te vergelijken maar het professionele van de show vertoont veel overeenkomsten. Het is nu ruim een jaar geleden dat Jethro Tuil (lees Ian Anderson, leider van de vijfmans formatie, die zijn dwarsfluit als het ware in spreekt en teksten en muziek schrijft) boog voor de storm van kritiek op het recente plaatwerk. Het oude repertoire had plaatsge maakt voor langdradige bewerkin gen van diepzinnige thema's als God, dood en eeuwigheid. Geen korte nummers meer. De teleurstel ling over de slechte ontvangst daarvan liep uit in het besluit maar niet meer op te treden. Maar Tuil kan niet zonder zijn publiek en na een succesvol uitproberen ver weg van Europa deze zomer staat nu weer een reeks concerten thuis in Engeland voor de boeg. Concessies Daarvoor zijn wel concessies aan de kritiek gedaan. Zaterdagavond was dat duidelijk te horen. De lange platenversies van Thick as a orick en My God, dat de kerk aanklaagt om haar bangmakerij en bemoede ring. waren ingekort tot de the ma's. waarvan de critici zelfs niet kunnen ontkennen dat het de oude Tuil niet is. De show was compleet met vier op elektrisch versterkte violen en cello strijkende dames en op de koop toe nog een figurerende dame, onderwerp van enkele verkleedpar tijen. Kostelijke Britse humor die al begon met het opdraven van dat juffie, opgetuigd als dirigent om onder begeleiding van op de band opgenomen orkestklanken het con cert te openen. En als ze dan ver derop in het concert achteloos in een regenjas met hoge kraag het podium oploopt om midden onder een nummer achteloos met een be zem wat rond te zwabberen is de show compleet. Gelukkig deed het aan de muziek allemaal niet af. Een laaiend en thousiast publiek dwong de groep met een minutenlange staande ovatie, zoals die alleen het concert gebouworkest in Moskou kan ont vangen, een toegift af met onder meer werk van de deze week ver schijnende lp "Warchild' (Back door Angels). Een oud nummer, Locomotive Breath, was het onmis kenbare hoogtepunt van een con certshow met een grol tot slot. Op het lege podium blijft een eenzame telefoon achter die schreeuwt om opgenomen te worden. Ian Ander son ijlt terug, neemt op, knikt be vestigend en legt de hoorn ernaast. 'It's for you'. Stackridge Tot slot nog iets over het voorpro gramma, een uitzondering op de grauwe massa. Met de Engelse groep Stackridge was het ditmaal geen uitzitten geblazen, maar luis teren naar vrolijke muziek van een groep met een enthousiaste klein formaat zanger die doet denken aan Gilbert O'Sullivan. Maar die dan terloops wel even een aardig stukje wegblaast op twee kinder fluitjes die hij uit een oude tas haalt die al heel wat reisjes ge maakt heeft en die weer verdwij nen in de broekzakken van zijn veel te wijde broek. Een groep ge holpen door oud-Beatles producer George Martin, waar we meer van zullen horen, want klasse verloo chent zich niet. COR GROENEWEG door R. N. Degens DEN HAAG In een naar omstandigheden goed met publiek ge vulde Prins Willem Alexanderzaal in het Haagse Congresgebouw is het Residentie Orkest vrijdagavond met zijn serie K-concerten begonnen. Die omstandigheden zijn in zoverre gunstig voor de zaalbezetting, dat abonnees op een gewone serie één van de zes concerten van deze K(euze)-serie erbij cadeau krijgen. ROTTERDAM Arnold Schönbergs symfonisch gedicht 'Verklarte Nacht', naar het gelijk namig gedicht van Richard Dehmel ontstond omstreeks de eeuwwisse ling. dus in de vroege periode van de componist. De originele versie voor strijksextet heeft Schönberg zelf tot tweemaal toe voor strijkor kest bewerkt. In de laatste bewerking van 1943 ging dit stuk vrijdagavond in de Kleine Doelen bij het door Szymon Goldberg geleide Nederlands Kamer orkest. De invloed van Wagner is in deze compositie evident (Tris- tan-chromatiek-aanhoudende mo dulaties). In verband met het feit, dat Schönberg 100 jaar geleden werd geboren, is het natuurlijk wel eens interessant dit werk nog eens te horen, vooral in de perfecte en naar klank zeer verzorgde uitvoe ring die Goldberg eraan gaf. Maar bepaald boeien doet deze muziek niet meer. Wagner heeft, het in Tristan und Isolde allemaal veel beter gedaan. Aan Schönberg ging vooraf een uit voering van Bachs Derde Branden- burgse concert in G voor drie vio len. drie alten, drie celli, contrabas en clavecimbel. Goldberg leidde hierbij het ensemble als eerste con certmeester in een vertolking (in de puntjes verzorgd) en met een prachtige homogene strijkersklank. Na de pauze bracht het orkest met medewerking van het Collegium Musicum Amstelodamense (instu dering Kees de Wijs) en de vocale solisten Erna Spoorenberg (so praan) en Sylvia Schütter (alt) Pergolesi's Stabat Mater ten gehore. Een uitvoering op hoog niveau, waarin de beide solisten excelleer den in soli en duetten. Het 24 leden tellend vrouwenkoor had deze avond slechts een beperkte taak. Een duet en het fugatisch slotkoor 'amen' klonken bijzonder fraai. De praktisch geheel bezette zaal rea geerde na afloop met een langdurig en warm applaus. W. H. Wolvekamp Jethro Tuil (Ian Anderson), leider van de vijfmans formatie. Specialist zou meer adviseur moeten zijn Van een verslaggever NOORDWIJKERHOUT Er moet nog veel veranderen voordat het isolement van de huisarts in de gezondheidszorg echt kan worden doorbroken. Daarvoor zijn planning nodig, en organisatie van de zorg in regionale eenheden, en een volksverzekering die eenheid in de financiën brengt. Minder gunstig voor de vrije ver koop is, dat de meeste programma's van de K-serie nogal 'geavanceerd' zijn; hetgeen voor velen betekent dat zij zo'n avond naar voor hun oren onwelvoeglijke klanken moe ten luisteren. Die stonden deze avond op naam van Dieter Schnebel, Arnold Schönberg, Pierre Boulez en Igor Strawinsky. In een programma waaraan, naast het Residentie Or kest, meewerkten de bariton Wil liam Pearson en het Nederlands Ka merkoor, allemaal onder leiding van Zoltan Pesko. Daarvan zal 'Die gltickliche Hand' van Schönberg wel de minste com municatie-moeilijkheden hebben opgeleverd. Dit 'Drama mit Musik' op een eigen tekst, dateert van 1913 en bevat nog voldoende ro mantiek en expressionisme om aansprekelijk te kunnen zijn. Het is voor baritonsolo, koor en orkest en het moet scènisch worden uitge voerd; Schönberg schreef er een uitvoerige toelichting bij voor de symbolische handelingen en de lichteffecten. De helft Bij een uitvoering ais vrijdagavond, waarbij alleen de muziek ten geho- ren werd gebracht, krijgt men in feite maar de helft, of minder, van het werk. Waardoor het zeker voor 'oningewijden' moeilijk over komt. Zelfs bij een voortreffelijke realisa tie als deze. Bij Dieter Schnebels 'Compositlo' uit 1965, onderdeel van een cyclus van dergelijke stukken, kon men naar een schijnbaar willekeurig, maar in wezen streng geordend, klankenspel luisteren; kaleidosco- pisch afwisselend en koel. Pierre Boulez bewerkte een compositie voor strijkkwartet tot een stuk voor strijkorkest: "Livre pour cordes', dat onder de bekwame leiding van Zol tan Pesko veel van zijn boeiende constructieve en coloristische as pecten openbaarde voor hen die oren hebben om het te horen. Een •repertoirestuk' lijkt mij dit werk uit 1968 niet te worden wat ook weer niets zegt van de esoterische waarde van zo'n stuk. En dan was er tot besluit 'Threni', de klaagzangen van Jeremia, van Strawinsky (1958), een van zijn minst toegankelijke werken voor soil, koor en orkest, waarvan de bizarre schoonheid met versteende muzikale erupties vergeleken zou kunnen worden; als die bestonden. Kortom, men had het de toehoor ders niet gemakkelijk gemaakt. Al was het dan voor sommigen een gratis concert, zij kregen het niet cadeau. Dit concludeerde dr. B. S. Polak, lector in de huisartsgeneeskunde- in Amsterdam, zaterdag op het con gres van de Maatschappij Genees kunst in Noordwij kerhout. Hij vatte daar de uitkomsten samen van wat een aantal discussiegroepen over 'de relatie van de huisarts met de an dere werkers in de gezondheidszorg hadden opgelevërd. Verschillende huisartsen vonden dat, als zij een patiënt naar een specialist verwijzen, te vaak 'het hele apparaat van het betrokken specialisme op die patiënt wordt losgelaten'. De specialist zoü meer een adviseur voor de huisarts moe ten worden. Als hij de patiënt zelf in behandeling neemt, zou- hij aan de inbreng van de huisarts- alle aandacht moeten geven. De congresdeelnemeis stélden zich positief op tegenover de vorming van 'diagnostische centra', waar WENEN Josef Krips, een van 's werelds bekendste dirigenten, is zaterdagavond In een ziekenhuis in Genève aan longkanker bezweken. Krips werd 72 jaar. De Oostenrijkse musicus was van 1933 tot 1938 diri gent van dé Weense staatsopera en had na de wereldoorlog een groot aandeel aan de wederopbouw van het Oostenrijkse muziekleven. Tij dens de bezetting van Oostenrijk door de Nazi's mocht hij niet in het openbaar optreden, maar onmiddel lijk na de Tweede Wereldoorlog hielp hij bij de organisatie van het ensemble van de staatsopera. Hij begon zijn muzikale loopbaan op 19-jarige leeftijd als koordiri gent en kapelmeester aan de Weense volksopera. Krips was in vrijwe' alle opera's van de wereld een bekend figuur. In 1969 trad hij in de Weense St. Stefan's kathe draal In het huwelijk met zijn vroegere secretaresse, barones Hen- riette Proehazka. Zijn eerste vrouw, Maria, die in de muzikale kringen van San Francisco zeer populair was, was eerder dat Jaar overleden. Krips was in 1971 vijftig Jaar diri gent. uitgebreider apparatuur en facili teiten beschikbaar zijn dan in de huisartspraktijk. Voordeel is dat de patiënt langer bij zijn eigen dokter onder behandeling kan blijven. Het diagnostisch centrum biedt ook een mogelijkheid om 'de specialist uit zijn werkplaats te krijgen' (de zie kenhuiskliniek red In het cen trum zou hij door de huisarts ge raadpleegd kunnen worden. Er bleek in Noordwijkerhout ook nogal wat te verbeteren aan het contact tussen huisarts en bedrijfs arts. 'De informatiestroom van de huisarts naar de bedrijfsarts is ui terst spaarzaam', aldus dr. Polak, 'terwijl die toch bijzonder belang- grijk kan zijn voor beslissingen, over het moment van werkhervat ting'. Een belemmering vormt de beeld vorming over de bedrijfsarts als onderdeel van de onderneming dat nogal tegen de bedrijfsleiding aan leunt. Een hulsarts geeft hem niet graag inlichtingen ais hij de indruk heeft dat het niet uitsluitend gaat om het belang van de patiënt. Maar de bedrijfsarts zelf wil een 'neutrale instantie' zijn tussen het bedrijf en de werknemers. Dit probleem zou kunnen worden ondervangen als de bedrijfsartsen regionaal gingen samenwerken in bedrijfsgeneeskundige diensten, die los zouden staan van de afzonder lijke bedrijven. Hierdoor zou bo vendien bedrijfsgeneeskundige zorg bereikbaar kunnen woiden voor be drijven die te klein zijn om een eigen bedrijfsarts te (hoeven) heb ben. Armen Vietnam Naar aanleiding van ons artikel over de hulpactie voor de armsten onder de armen in Vietnam in de krant van 25 september attendeert de arts D. J. Mulder uit Hendrik Ido Ambacht op het volgende: Ik heb zes haar doorgebracht in Korea om in opdracht van een Amerikaanse kerk de belangen van voornamelijk de kinderen te behar tigen. Het is mij in die periode meer en meer duidelijk geworden, dat deze sponsorprogramma's een van de grootste gevaren zijn die het welzijn van de kinderen bedrei gen. Dit is niet uniek voor Korea. Onlangs hoorde ik een voormalig zendingspredikant naar Suriname enige opmerkingen maken waaruit bleek, dat de situatie daar niet anders is. De voornaamste bezwaren zijn: Het stimuleert ouders hun kind in een weeshuis te plaatsen, met als resul taat op zijn minst ernstige emotio nele schade aan het kind. De ou ders worden hiertoe gedwongen daar het kind anders niet voldoet aan de criteria voor hulp. Gesponsorde echte wezen blijken in de praktijk, ondanks officiële ont kenningen, niet beschikbaar te zijn voor adoptie door kinderloze Korea- nen, enz. Dit soort hulp is veel te duur. De kosten voor adoptie (medische en maatschappelijk werk voorberei ding, wachtperiode in eventueel pleeggezin) zijn een fractie van de kosten voor opvoeding in een wees huis. Indien het gesponsorde kind bij zijn ouders blijft, werkt dit maandelijkse bedrag een mensonte rende afhankelijkheid in de hand. Weer is een bedrag ineens goedko per en effectiever, daar met zo'n kapitaaltje en enig deskundig ad vies een familie, ook als het een weduwe is. financieel onafhanke lijk kan worden. Dit soort programma's leidt een hardnekkig bestaan daar er een weinig deskundige staf voor nodig is en de nauwe band met het kind spreekt de sponsors emotioneel aan. Ik hoop echter dat u uw verstand zult gebruiken, zonder uw porte monnee dicht te houden. Want er is veel geld nodig om deze kinderen uit de misère te halen. Onverwacht nam de Here tot Zich, onze lieve Vrouw, Moeder en Oma Jacoba Barnhoorn-Smit op de leeftijd van bijna 76 jaar. Noordwijk: C. Barnhoorn Rotterdam: C. Barnhoorn P. Barnhoorn-Duindam Kees Ada Hans Wllma Noordwijk, 12 oktober 1974 Groot Hoogwaak 19. De rouwdienst is vastgesteld op dinsdag 15 ok tober om 13.30 uur in de aula van het bejaar dencentrum Groot Hoogwaak, waarna de be grafenis zal plaatsvinden om ongeveer 14.00 uur op de Algemene Begraafplaats te Noord wijk. Gelegenheid tot condoleren: maandag van 19.00—20.00 uur in de aula van Groot Hoog waak. Psalm 42 5 (berijmd). Heden nam de Heere tot Zich, na een gedul dig gedragen lijden, mijn innig geliefde Vrouw, onze lieve Moeder, Groot- en Overgrootmoe der, Zuster, Schoonzuster en Tante Maria Plugge-Bal in de ouderdom van 81 jaar. Mede namens verdere familie: H. Plugge. Scheveningen, 12 oktober 1974. Markensestraat 186. Corr.-adres: Zeezwaluwstraat 165. Geen bezoek aan huis, geen bloemen. Gelegenheid tot condoleren: 's avonds van 7-8 uur in de consistorie van de Pniëlkerk, Tes- selsestraat 69. De rouwdienst zal gehouden worden woensdag 16 oktober te 11.45 uur in bovengenoemde kerk, waarna de teraardebe stelling zal plaatshebben op de Algemene Be graafplaats aan de Kerkhoflaan. Aankomst al daar te 1 uur. De Jeugdwerkcommissie van de Hervormde Wijkgemeente Molenwijk te Leiden deelt u mede dat de Heere uit ons midden heeft weg genomen Mevrouw M. Boogaarts-van Gent Wij gedenken in dankbaarheid hoe zij meer dan 22 jaar op getrouwe en liefdevolle wijze in ons jeugdwerk heeft gearbeid. N. van der Mark, secretaris. Tijdens haar laatste ziekte, kon zij niet meer tot ons spreken. Toen zij hoorde zeggen, dat zij naar het heerlijke Feest mocht gaan, waar zij eeuwig Jezus zou zien, straalde haar gezicht van vreugde. In deze grote Blijdschap is in het Zonnehuis te Vlaardingen in de leeftijd van 83 jaar in haar Heer en Heiland ontslapen, onze geliefde Moeder, Groot- en Overgrootmoeder Wilhelmina van der Kruit sinds 1966 weduwe van Wouter Hoogland- Namens de familie: Schiedam: W. Pranger-Hoogland M. Pranger Amstelveen: L. Wegman-Hoogland Dordrecht: G. Hoogland M. J. Hoogland-Kuypers Klein- en achterkleinkinderen Vlaardingen, 11 oktober 1974. Corr.-adres: Fam. M. Pranger, Cartesiusstraat 31a, Schiedam. Moeder ligt opgebaard in het Zonnehuis, Dil lenburgsingel 5. Vlaardingen. Gelegenheid tot bezoek en condoleren aldaar: dinsdagavond van 7.30—8.30 uur. Woensdag 16 oktober a.s. wordt er te 1.30 uur n.m. een rouwdienst ge houden in het Zonnehuis door de weleerwaar de heer ds. Y. J. Tiemersma. waarna de bijzet ting zal plaatshebben te 2.30 uur n.m. in het familiegraf op de Algemene Begraafplaats, Laan van Spleringshoek, Schiedam. Vertrek van het Zonnehuis te 2.15 uur n.m. Het Zonnehuis is te bereiken met bus -52 vanaf het station Schiedam. Heden ontsliep zacht en kalm in haar HERE en Heiland onze lieve Schoonzuster en Tante Roelina Johanna Arendina Mulder weduwe van Johannes Godfried Hogenbirk, in de ouderdom van 86 jaar. 's-GravenhageM. Hogenbirk Wassenaar: R. J. Mulder Bloemendaal, 12 oktober 1974. Dr. D. Bakkerlaan 40. Correspondentie-adres: R. J. Mulder, Rijks straatweg 693, Wassenaar Geen bezoek aan huis Gelegenheid tot afscheid nemen in de rouw kamer Parklaan 36 te Haarlem dinsdag 15 ok tober 's middags van 3.004.00 uur en 's avonds van 7.00—7.30 uur. De begrafenis zal D.V. plaatshebben woensdag 16 oktober a.s. 12.00 uur op de Algemene Be graafplaats aan de Bergweg te Bloemendaal. Vetrek van Huize „Parkzicht", Jansweg 40 te Haarlem ca. 11.30 uur. Na afloop van de begrafenis is er gelegenheid tot condoleren in de aula op de begraafplaats. Wentel uwen weg op den Heere en vertrouw op Hem, Hij zal het maken. God nam tot Zich, Zijn kind. mijn innig geliefde Man, onze onvergetelijke Vader en Grootvader Adriaan Verduijn op de leeftijd van 69 jaar. Corry en Theo de Kok-Verduijn Piet en Plony Verduijn-v. Holst Jeanne en Jaap Tempel-Verduijn Koos en Wil Verduijn-Prins Arjaan en Joke Verduijn-Prins Senno en Leny Verduijn-Hofland Honselersdijk, 11 oktober 1974, Nachtegaalstraat 37. Gelegenheid tot condoleren: maandag 14 ok tober a.s. in de zaal van de „Voorhof", Fazant laan. van 19.30-21.00 uur. De dienst van Woord en Gebed wordt D.V. gehouden op woensdag 16 oktober in de Geref. Kerk te Honselersdijk, aanvang van de dienst om 13.30 uur. De teraardebestelling zal plaatsvinden op de Algemene Begraafplaats te Naaldwijk, om plm. 14.30 uur. Het plotselinge overlijden van onze Medewerker en Vriend Henk Venema heeft ons diep geschokt. In de ruim 5 jaar, die hij als filmcamera^ redakteur in ons midden was. heeft met zijn meeslepend talent en verkwik hartelijkheid verrijkt. In verbondenheid met zijn vrouw, kin en familie houden wij hem in gedacli Bestuur, direktie en medewi van Convent van Kerken en ij Zondag nam God tot Zich, onze lieve Zi Carel W. van Herwerden echtgenoot van A. Vissers. Dan zal ik vol vertrouwen, gelovig en Uw aangezicht aanschouwen. Wie zo sterft, sterft gerust. Harderwijk: H. M. Vissers C. Vissers J. Vissers-van Hof Ermelo: A. Tempel H. J. Tempel-Visst Nieuw-Vennep: H. Vissers E. T. J. Vissers-Ti Heemstede: B. Vissers J. M. Vissers-Mulde Nunspeet: M. J. Vissers Bennebroek: J. Vissers A. Vissers-Verkuyl Neven en nichten Rotterdam. 13 oktober 1974. De teraardebestelling van Mejuffrouw Ank van de Bruinhorst zal plaatsvinden op dinsdag 15 oktobi te 11.00 uur op de begraafplaats Eykenduynen", Kamperfoeliestraat 2a 's-Gravenhage. Heden overleed onze zorgzame Vader,jjr huwd- en Grootvader, Broeder, Behuw der en Oom Ir. Johannes Gjjsbertus Christiaa weduwnaar van Maria Johanna Sass^ oud 91 jaar. Zij leefden en vonden hun kracht in wachting van het Koninkrijk Gods. Wassenaar: P. J. Christiaanse A. A. Christiaanse- van der[ Santpoort-N.H. M. Goudt-Christ Wassenaar: J. C Christiaanse De MeernH. M. Christiaanse A. C. Christiaanse-1 Stei Kleinkinderen en verdere familie Wassenaar, 10 oktober 1974. Storm van 's Gravesandeweg 76. De rouwdienst is bepaald op maandag tober a.s. om 1.30 uur in de „Groene olj librofdkerk" te Oegstgeest, waarna de fenis zal plaatsvinden op de begraafplai daar. Vriendelijk verzoek, geen bezoek, geen t ken, geen bloemen. Met verbijstering vernamen wij het van het overlijden na een kort ziekb onze werknemer en collega, de Heer H. Wagner Meer dan 35 jaar heeft hij met volledii zet meegewerkt aan ons bedrijf en zichf bij doen kennen als een betrouwbaar en fijn collega. Ons medeleven gaat uit naar zijn vrouf kinderen. Wij wensen hen de kracht toe te kunne| rusten in dit grote verlies. Firmanten en personeel, I Fa. Gebr. de Mooij-Rijn: Rijnsburg, 11 oktober 1974. iBri i t liet t L ;rt st „Jezus Uw verzoenend stervenh blijft het rustpunt van mijn r De Kerkeraad van de Gereformeerde Ka Genderen geeft met ontroering kennis va| heengaan van zijn lid, broeder Johannes Teunis Thur die vele jaren de gemeente heeft gedii het ambt van ouderling en in andere fun Sterke de Here allen die hem bijzonder ben bemind. Namens de kerkera E. S. Wigboldus, pi W. Zijderveld, scribUSSf Genderen (N.-Br.), 11 oktober 1974. li ove va ,r30< Voor ons nog geheel onverwacht, heeft G elft Zijn heerlijkheid opgenomen mijn inni n d liefde Man en onze lieve, zorgzame Vad Opa Jan Miedema echtgenoot van Jeltje Bajema, op de leeftijd van 63 jaar. ov rijd SV i Itiji Uit aller naam: Alkmaar, 11 oktober 1974, Koorstraat 13. Ps. 73 2 10O£ J. Miedema-0 va est b Thuis geen bezoek - Geen bloemen De overledene is opgebaard in de aula va Centraal Ziekenhuis, ingang Ropjeskui! g( Gelegenheid tot condoléance maandagi e' van 7.007.30 uur. De teraardebestelling zal plaatsvinden op dag 15 oktober 1974 om 13.00 uur op d«J(niel meentebegraafplaats te Alkmaar, Ambtenaren bewijzen onmls- held. Juist zij kunnen b 1 bare diensten aan de earner»- bijdragen aan de verbeu 'o leving. Juist zij ervaren vaak In de maatschappij. zelfs bun dagelijks werk hoeveel on- Klet alleen achter btM f recht er nog bestaat. Juist zij ontmoeten telkens weer toe standen en verhoudingen die mensonwaardig zijn en niet stro ken met de bijbelse boodschap de christelijke vekbr4* •n zich aan te sluitenI rest; bureau of loket. Ook In hun vrije tijd. Door lid te worden vi get er dooi lomi

Nieuwe Leidsche Courant | 1974 | | pagina 8