anklager in atergate-zaak emt ontslag Verkiezingen in Kenia: nadruk op personen Conservatieven beginnen Heath onder druk te zetten >enstilstand in »ola aangekondigd Kissinger: wereld op een kruispunt Spaanse socialisten willen samenwerken met communisten het weer van Tina rchos werd rzocht Natte herfst weerrapporten Produktie PVC gestopt wegens kankergevaar T6 'KWARTET MAANDAG 14 OKTOBER 1974 BUITENLAND-WEER T5-K7 NGTON (Reuter, UPI, AP) De speciale aanklager in de [ate-zaak, Leon Jaworski, heeft zaterdag in een brief aan de anse minister van justitie, William Saxbe, zijn ontslag bid. i schreef in zijn brief dat iroces tegen vijf voormalige Jnedewerkers van oud-presi- fcon begint, de rest van het |!c in de Watergate-zaak andere speciale officier Ëitie kan worden verricht. §ale aanklager heeft er de Opgelegd dat zijn ontslag in fcel opzicht verband hield J verlenen van gratie aan Éoor de huidige president jFord. Jaworsky, die heeft j zijn ontslag per 25 oktober I ingaan, heeft als zijn op- Ijn huidige plaatsvervanger §uth aanbevolen. heeft in een tweede brief :ht tegengesproken dat zijn oud-president Nixon zou inklagen om een manier waarop wettig ingegaan ien worden tegen het ont rechtsvervolging dat presi- d zijn voorganger heeft Volgens Jaworsky zou dit ;n op onberoepsmatig op- schending van zijn ver lelijkheid als aanklager en van de rechtbank. ■■I Ïwas speciale aanklager op 1 november 1973, na- voorganger Archibald Cox toenmalige president Nixon functie was ontheven om- Jbandopnamen uit het Witte "de hebben waarop gesprek enden die over het Waterga- daal gingen. Jaworsky aan- de taak nadat hij garanties egen voor medewerking bij ering van die taak. Hij n aantal bandopnames van tiële gesprekken ontvangen e gekregen in bepaalde ar- van het Witte Huis. Ford heeft Jaworsky's .nvaard en gezegd dat hij |k een opvolger zal benoe- iwege de belangrijkheid functie. De perschef van (n Nessen, zei dat de minis- justitie een nieuwe speciale zal benoemen vóór het 'an Jaworsky. Dit zal pas 'na intensief overleg met de president en met diens instem ming'. Nelson A. Rockefeller, de vroegere gouverneur van New York wiens benoeming tot vice-president nog door het Congres moet1 worden goedgekeurd heeft onthuld dat hij tussen 1957 en 1974. schenkingen deed tot een totaal bedrag van bijna vijf miljoen gulden. Het geld ging naar 18 huidige of vroegere bewindslieden of leden van zijn staf. Rockefeller heeft nog eens herhaald dat hij met deze giften niets immoreels of illegaals heeft gedaan. 'Al mijn giften zijn volle dig gemeld, zoals vereist door de wet. en de belastingen erover zijn volledig betaald', aldus Rockefeller in een brief met een bijbehorende lijst van schenkingen. De lijst was opgeëist door commis sies van de Amerikaanse Senaat en het Huis van afgevaardigden die zich bezighouden met de benoe ming van Rockefeller voor het vi- ce-presidentschap. Ze werd open baar gemaakt voordat het Congres er kennis van kon nemen omdat er al wat van naar de pers was uitge lekt. Enkele Congresleden menen dat de schenkingen een ongepaste beïnvloeding inhielden van het po- liteke proces. Volgens waarnemers is het mogelijk dat Rockefellers be noeming wordt opgehouden tot het nieuwe Congres in januari bijeen komt. De Amerikaanse president Ford heeft zaterdag in een toespraak aan de bevolking van Boston gevraagd om 'af te zien van geweld van enige aard'. Fords toespraak was het gevolg van een verzoek van senator Edward Brooke, een zwarte republikein uit Massachusetts. Bos ton is de afgelopen weken het to neel geweest van geweld door een omstreden bevel om zwarte studen ten per bus te vervoeren naar blan ke scholen om zodoende een raciaal evenwicht in het schoolsysteem te verkrijgen. President Ford en zijn echtgenote hebben een uitnodiging van de Poolse partijleider Gierek aanvaard om Polen te bezoeken. Verwacht wordt dat Ford naar Polen zal gaan als hij volgend jaar naar Moskou reist. Leon Jaworski ION. KISJASSA (Reuter, AFP, AP) De voorzitter van jionale Bevrijdingsfront van Angola, Holden Roberto, heeft den van zijn beweging een beroep gedaan met ingang van 115 oktober alle vijandelijkheden tegen het Portugese leger n, zo heeft het persbureau Azap uit Zaire bekend gemaakt. 'erklaarde dat zijn troepen huidige stellingen zouden ;n dat zij slechts zouden lien zij beschoten werden, idmaking volgde op be- in tussen Roberto cn de onderhandelaar generaal 'ereira de Melo. Verder •klaard dat beide partijen irekingen over de onafhan- van Angola in de naaste zouden voortzetten. D ngrijkste bevrijdingsbewe- Angola, de Volksbeweging bevrijding van Angola, be- 1 oktober haar guerrilla sgen het Portugese leger hervatten na het aftreden 'ortugese president de Spi- Nationale Unie voor -Ie afhankelijkheid van Ango- ■saiIrde guerrillabeweging, had aie vijandelijkheden al ge- ich 1 ik vo irige iderfi L traj naa :n oi ntwfl me jken, toen J De Portugese minister van buiten landse zaken, Mario Soares, heeft de verklaring van Roberto 'een st ap voorwaarts in de volledige dekolo nisatie en onafhankelijkheid van dit Afrikaanse gebied' genoemd. President Da Costa Gomes van Portugal zal tijdens een officieel bezoek aan de Verenigde Staten volgende week president Ford ont moeten. De president zal vergezeld worden door dë minister van bui tenlandse zaken, Soares. Voorts zal de Portugese president op 17 okto ber de algemene vergadering van de Verenigde Naties toespreken. NEW YORK (Reuter, UPD --De wereld gaat een periode van bui tengewone ontreddering tegemoet of gaat een periode van grote crea tiviteit doormaken. Dit heeft Henry Kissinger verklaard in een inter view met het Amerikaanse dag blad The New York Times en de Zweedse krant Svenska Dagbiadet. 'Als wij geen erkenning krijgen dat wij met elkaar verbonden en van elkaar afhankelijk zijn dan zal de westerse beschaving zoals wij die kennen bijna zeker ineenstorten', aldus Kissinger. 'Want dat zou eerst leiden tot een reeks rivaliteiten, waarin elk gebied zal pogen zoveel mogelijk voordelen voor zichzelf in de wacht te slepen. Dat zal er onvermijdelijk toe leiden dat er een of andere krachtmeting komt. Dit zal in vele landen binnenlandse crises aanwakkeren en zij zullen steeds meer de richting opgaan van autoritaire regimes. Ik verwacht dat er dan zeker crises zullen komen, waaraart geen leider het hoofd zal kunnen bieden en waaruit waar schijnlijk militaire botsingen zullen ontstaan'. Kissinger riep de Sowjet-Unie en China op samen te werken bij po gingen om een wereldvoedselreser ve te kweken. Anders zullen zij ook geen aanspraak kunnen maken op het gebruik van de internationale reserves, aldus Kissinger. PARIJS, MADRID (Reuter, UPI) De Spaanse socialistische partij zal haar isolement verlaten en een alliantie aangaan met alle anti- Franco krachten in Spanje, zo heeft een leider van deze illegale partij op een driedaags congres in Parijs meegedeeld. Volgens deze leider, die onbekend wenste te blij ven, was het einde van het bewind van Franco een kwestie van maan den. De Spaanse socialisten zijn bereid met de communisten in Spanje samen te werken ondanks de oppositie van de oudere socialis ten die zich hier steeds tegen ge keerd hebben. De Spaanse politie heeft een be raamde ontvluchting uit de gevan genis van Segovia van tien politie ke gevangenen, allen leden van de communistische liga, weten te ver ijdelen, zo heeft de nationale vei ligheidsdienst in Madrid bekend gemaakt. Men was het vluchtplan op het spoor gekomen na een re cente arrestatie van acht leden, drie mannen en vijf vrouwen, van de Liga. De vluchtactie zou worden uitgevoerd door tien gewapende mannen, die de gevangenen zouden laten ontvluchten via een gegraven tunnel. Volgens de veiligheidsdienst had de communistische organisatie voor deze operatie geld uit het bui tenland ontvangen. NAIROBI (Reuter) In Ke nia worden vandaag parle mentsverkiezingen gehouden, voor de tweede keer sinds het land in 1963 onafhankelijk werd. Omdat Kenia in feite een een-partij-staat is wordt de verkiezingscampagne niet zozeer langs politieke scheids lijnen gevoerd, maar ligt de klemtoon meer op de persoon van de kandidaten. Zeker is dat de KANU (Keniase Afrikaanse Nationale Unie) alle 158 parlementszetels wint, maar het staat lang niet vast wie die zetels zullen bezetten, want in de meeste kiesdistricten hebben de kiezers de keus uit verscheidene kandidaten. Verkiezingen voor het president schap worden niet gehouden om dat zich geen tegenkandidaat heeft aangemeld. De hoogbejaarde president Jomo Kenyatta begint dus aan zijn derde ambtstermijn van vijf jaar. Zijn gezondheids toestand schijnt echter achteruit te gaan zodat het dus twijfelach tig is of hij zijn derde ambtster mijn zal volmaken. Kenyatta ge niet in Kenia een groot prestige en wordt doorgaans aangeduid met de aanspreektitel Mzeo, wat 'wijze oude man' betekent. Hij moet nu ruin; tachtig Jaar oud zijn. Zijn geboortedatum is echter niet bekend. Een klein aantal kandidaten voor het parlement is zeker van zijn verkiezing omdat er geen tegen kandidaat is gesteld. Onder hen zijn vice-president Daniël Arap Moi en minister van staat Mblyu Keinange, een van de naaste me dewerkers van Kenyatta. Opinie peilingen kent Kenia niet. maar waarnemers plaatsen een groot vraagtegen achter de politieke toekomst van minister van bui tenlandse zaken Njorogo Mungai en de minister van natuurlijke hulpbronnen. William Odongo Omamo. Mungai is een westers georiënteerde stedeling, die zijn opleiding genoot in de Verenigde President Kenyatta Staten. Hij is wel genoemd als een mogelijke opvolger van Ke nyatta, maar verkeert nu in moei lijkheden in zijn kiesdistrict Ga- gorotti, een buitenwijk van Nairo bi. Een deel van de kiezers daar meent dat ze meer hebben aan een parlementslid, dat niet in de regering zit en dus meer aandacht kan geven aan hun problemen in plaats van aan de internationale politieke verwikkelingen. Kenyat ta zelf hecht duidelijk grote waar de aan de herverkiezing van zijn minister van buitenlandse zaken: zijn dochter Margaret vergezelt Mungai op zijn verkiezingstour nee. Oginga Odinga Moeilijkheden zijn er ook gerezen rond de positie van de vroegere oppositieleider Odinga Odinga. die eens vice-president is geweest en leider van de inmiddels verboden KPU (Keniase volksunie). Odinga werd in 1969 gearresteerd maar later weer vrijgelaten. De partij werd verboden en de aanhangers werden uitgenodigd zich aan te sluiten bij de eenheidspartij KA NU. Odinga gaf gevolg aan de uitnodi ging en kondigde begin dit jaar aan dat hij zich als KNAU-lid kandidaat zou stellen in zijn oude kiesdistrict. Bondo in Nyanza. Maar in augustus maakte het KA- NU-hoofdkwartier bekend dat Odinga en veertien andere ex- KPU-leden niet waren toegelaten als kandidaat. De inschrijving van kandidaten was toen al gesloten, dus voor Odinga en zijn mede standers waren er ook geen moge lijkheden om vla de oprichting van een politieke partij aan de verkiezingen mee te doen. Hoewel er nauwelijks is geprotes teerd tegen het besluit is de maatregel bij Odinga's aanhang niet in goede aarde gevallen. Een complicerende factor is dat Odin ga behoort tot de Loejo-stam. die na de Kikoejoe-stam de grootste van het land is. De dominerende positie van de Kikoejoe's stuit af en toe op verzet bij de Loejo's en andere stammen, wat in het ver leden herhaaldelijk ernstige onge regeldheden tot gevolg had. Om dat Kenia nog kampt met een groot analfabetisme krijgen de kandidaten elk een symbool, va riërend van een olifant, een leeuw, een vliegtuig tot een stoel of een lantaarn. De symbolen worden bij loting toegewezen en kunnen zowel voor als tegen de kandidaat werken, want de kiezer moet onthouden welk symbool bij welke kandidaat hoort. Dat is ge makkelijk wanneer hij een leeuw als symbool heeft maar een tafel bijvoorbeeld spreekt niet zo tot de verbeelding. Maar er zijn voldoende waarbor gen om te voorkomen dat onge letterde kiezers op de verkeerde kandidaat stemmen. Ze worden in het stemhokje vergezeld door de voorzitter van het stembureau en vertegenwoordigers van elke kandi daat. aan wie hij uitlegt op wie hij wil stemmen. De voorzitter zet dan het kruisje op het stembiljet. Alle betrokkenen zijn onder ede verplicht tot geheimhouding. LONDEN (Reuter, UPI) In de gelederen van de verslagen Britse Conservatieven begint een be weging op gang te komen, die partijleider Edward Heath tot heengaan wil bewegen. Jock Bruce-Gardyne, een Conserva tief Lagerhuislid die tien jaar par lementslid was, maar nu in zijn zetel in Schotland verloor, ver klaarde dit weekeinde: 'De leiding van de partij behoort te worden veranderd en dat weten wij alle maal'. Peter Rost, Conservatief par lementslid voor zuidoost-Derbyshi- re. zei: 'Zelfs al waarderen wij Ted en willen wij hem tot leider geloof ik dat het in het belang is van het land dat wij realistisch zijn. Terwijl wij hem in de Conservatieve fractie als de geschiktste leider beschou wen zijn er in het land een groot aantal mensen die niet op ons stemmen omdat zij hem niet aan vaarden als de beste leider van een nationale regering'. Het grootste bezwaar tegen Heath zou zijn dat hij nu van de vier keer, dat hij de partij in verkiezin gen heeft aangevoerd, drie keer de stembusstrijd heeft verloren. Vol gens waarnemers in Londen maakt de 56-jarige William Whitelaw de beste kans opvolger van Heath te worden. Maar ook worden de na men genoemd van schaduwminister van binnenlandse zaken sir Keith Joseph en de voormalige partij voorzitter Edward du Cann. Heath heeft na de verkiezingen verklaard dat hij bereid is als par tijleider aan te blijven. Hij bracht dit weekeinde door bij vrienden en was op de verjaardag van zijn va der William Heath (86). Ulster In Ulster is binnen de protestantse Unionistische fractie in het Lager huis, die tien man sterk Is, het gevecht begonnen wie de fractie zal aanvoeren. Aangenomen wordt dat de ultra-rechtse voormalige Conser vatief Enoch Powell Unionistisch fractieleider zal worden. Powell heeft de zetel van het Noordierse district zuid-Down gewonnen. Maar Powell zou geduchte tegenstand ontmoeten van Ian Paisley en Wil liam Craig, die eveneens als Unio nistisch parlementslid zijn gekozen. Ten noorden van de Noordierse hoofdstad Belfast is gisteren het vierde lijk in 72 uur gevonden van mensen die zijn vermoord als ge volg van twisten tussen protestan ten en rooms-katholieken. De laatstgevondene was een man, die zes maal door het hoofd was ge schoten. Hij was deerlijk verminkt en kon nog niet worden geïdentifi ceerd. De drie andere slachtoffers zijn naar alle waarschijnlijkheid rooms-katholieken. Er zijn nu in de afgelopen vijf jaar in totaal 1087 personen omgekomen in Ulster als gevolg van de twisten tusten tussen de twee bevolkingsgroepen. ■(Reuter, UPI) De Fran- le heeft zaterdag het stoffe- pchot onderzocht van Tina de echtgenote van de |reder en miljonair Stavros Niarchos, die 45 jaar is en eerder gehuwd was Griekse reder Aristoteles werd donderdag dood aan- in haar slaapkamer in 'olgens gerechtelijke ge- ligen heeft de lijkschou- Sewezen dat mevrouw Niar- overleden aan een acuut De oorzaak hiervan worden vastgesteld. Daar- delen van de maag van lene verwijderd, van wijlen mevrouw Ni- tebben meegedeeld dat de ie al maandenlang kalme- i slaapmiddelen slikte. Onassis, de dochter uit Niarchos' eerdere huwe- Onassis had om een ge- k onderzoek gevraagd, kranten schreven zaterdag eculeerd werd dat mevrouw p eec i zelfmoord had gepleegd. De d innerden eraan dat haar in tagenie. die eveneens met e vl1 i getrouwd was, in 1970 ook veten 'kjes ag. I g overleed als gevolg van Zl iruik van een teveel aan d Pa aten. Een Griekse officier jeteer t|tie wn(je haar man des- de iklagen omdat verwondin- moe ren aangetroffen op het de n t overschot. Maar een rech- W1^ hikte dat die waren ont- iescni Dordat Niarchos zijn vrouw weer bij bewustzijn pro- te brengen. Tijdens het weekend is het weer alles behalve droog gebleven, vooral in het zuiden en zuidoosten van het land. Oud-Beijerland meldde zon dagavond 15 mm water, waarmee de regenhoeveelheid sinds 1 sep tember daar was opgelopen tot 237 mm. Dat is al meer dan normaal in de gehele meteorologische herfst valt. (te weten 220 mm). Vanaf 22 september was er in Oud-Beijer land maar één droge dag: namelijk 8 oktober. In het noorden scheen gisteren de zon en was het er heerlijk herfst weer. vrijwel zonder wind. Een naar het zuiden weggelopen lage- druk-kern uit Denemarken laat de wind nu uit richtingen tussen noord- en oost waaien. Dit bete kent, dat de kans op neerslag gelei delijk aan wat kleiner wordt, hoe wel een enkele bui aanvankelijk nog niet geheel weg te cijferen is. Het weer blijft aan de koude kant, met een vergrote kans op nacht vorst. Bovendien moet rekening worden gehouden met de mogelijk heid van mist. In de Ardennen was het zondag ook slecht weer, met regen en in St. Hubert en Spa geen hogere middag temperatuur dan 5 en 4 gra den Celsius. In de Povlakte was het op dat ogenblik 12 tot 14 graden, in zuid-ltalië 20 tot 22 graden, maar wel met omveer in Brindisi. Grie kenland: 22 tot 23 graden, op het eiland Rhodos 26 graden. Verrukke- lij weer meldde ook Cyprus met 25 a 27 graden. De volksmond gelooft dat na oktoberkou de winter niets voorstelt. 'Een koude oktober, een zachte nieuwjaarsmaand' en 'brengt oktober veel vorst en wind, dan zijn januari en februari zeer mild'. Voor de hand liggend is, dat er na het huidige kou-dieptepunt in de loop van deze herfst ongetwijfeld weer dagen met normaler en zach ter weer zullen komen. Op de Brit se eilanden wordt met enige voor zichtigheid al wat minder kil weer in het vooruitzicht gesteld, nu een oceaanfront dit gebied binnentrekt. In de Nieuwsbrief van het Land bouw Economisch Instituut weet dr. M. A. J. Visser te melden, dat vrijdag 27 september tot nu toe de slechtste dag is geweest met een gemiddelde landelijke weerscore van 31. Bedoelde vrijdag ivas bo vendien de slechtste dag op één na in de afgelopen vier jaar. Treuriger nog was het gesteld op 3 december 1973 met een weerscore van 24. HOOG WATER 15 oktober: Vlissingen I.19-13.39. Hartngvllctslulzcn 2.54-15.15. Rotterdam 4 08-16.09. Schevenlngen 2.26- 14.47. IJmulden 2.59-15.20. Den Helder 7.42-20.23. Harlingen 9.36-22.29. Delfzijl II.27-0.00. Weerrapporten van gisteravond 7 uur (weer, max. temp., neerslag 7—19 uur): Amsterdam De Bilt Deelen Eelde Eindhoven Den Helder Luchth. Rtd. Twente Vlissingen Zd.-Limburg Aberdeen Athene Barcelona Berlijn Bordeaux Brussel Frankfort Genève Helsinki Innsbrlick Kopenhagen Lissabon Locarno Londen Luxemburg Madrid Malaga Mallorca Mtlnchen Nice Oslo Parijs Rome Split Stockholm Wenen Ztirich Casablanca Las Palmas Tel Aviv ZONNIO OPKLARINGEN BEWOLKING onbew. li 3 licht bew 12 2 mist 10 3 onbew. 11 0.6 regenbul 11 2 zw. bew. 9 4 onbew. 11 4 onbew. 10 3 geh. bew. 11 10 hagelbui 9 8 zw. bew. 10 0 onbew. 24 0 onbew. 17 0 geh. bew. 8 0 half bew. 13 0 zw. bew. 10 7 regen 9 6 half bew. 11 0 zw. bew. 8 0 zw. bew. 9 0 geh.bew. 8 1 onbew. 20 0 onbew. 14 0 licht bew. 12 0 regen 6 3 licht bew. 17 0 half bew. 23 0 geh. bew. 16 0 zw. bew. 7 0.5 licht bew. 17 0 zw. bew. 8 0 zw. bew. 12 0 geh. bew. 19 0 regen 19 33 geh. bew. 9 0 zw. bew. 11 0 regenbui 9 0.1 zw. bew. 22 0 half bew. 26 0 licht bew. 26 0 •NEEU De Conservatieve partijleider Ed ward Heath, nadat hij dez ekerheid had dat hij opnieuw de verkiezingen had verloren. OSLO (Reuter, DPA) Norsk Hydor, het grootste industriële con cern van Noorwegen, heeft de pro duktie van de kunststof PVC (poly- vinylchloride) gestaakt. Het pro- duktieproces levert gevaar voor le verkanker bij de werknemer op. Zolang de risico's niet technisch en medisch zijn onderzocht, wordt de produktie niet hervat, aldus de di rectie. De maatregel heeft de in stemming van de vakbonden en de Noorse regering. De 200 direct be trokken werknemers zullen elders in het concern werk krijgen. Indi rect wordt de werkgelegenheid van vijfduizend mensen door de zaak geraakt. De toegelaten concentratie van het gas vinylchloride, de grondstof van PVC. werd onlangs in Amerika en elders scherp verlaagd toen bleek dat ratten er een zeldzame vorm van kanker van kregen. Zeker 19 werkers in PVC-fabrieken in ver schillende landen zijn aan dezelfde ziekte overleden. Een veilige concentratie van vinylchloride is nog niet bekend, omdat ook bij de nu voorlopig toegelaten concentratie ratten nog kanker krijgen. Verder onderzoek is in verschillende landen gaande. Veel industrieën stellen dat zij de hoeveelheid vinylchloride in hun bedrijfslucht om technische redenen niet nog lager kunnen maken. PVC is een van de meest gebruikte plas tics. Tsjoe nog ziek PEKING (Reuter) De Chinese premier Tjsoe En-lal, die wegens zijn hartkwaal in het ziekenhuis is opgenomen, mag van de dokters geen bezoek ontvangen, zo heeft de Australische waarnemend eerste minister Jim Cairns meegedeeld. Tsjoe woonde op 30 september nog een receptie bij ter gelegenheid van de 25-ste verjaardag van de Chine se revolutie. Daarna werd hij direct weer in het ziekenhuis opgenomen. Hij heeft in het ziekenhuis ver schillende buitenlandse gasten ont vangen. Sacharow klaagt MOSKOU (AP) De dissidente Russische natuurkundige Andrej Sacharow heeft geklaagd dat zijn vrouw Helen geen uitnodigingen heeft ontvangen van Italiaanse art sen voor behandeling van de ern stige oogziekte van zijn vrouw He len. Dit terwijl de Italiaanse dokto ren wel degelijk uitnodigingen hadden verzonden. De invitaties zijn nodig om verlof van de autori teiten in Moskou te krijgen om naar Italië te gaan voor behande ling. Mevrouw Sacharow heeft toen zij als arts in het leger werkte tijdens de Tweede Wereldoorlog oogblessu res opgelopen. In 1966 kreeg zij glaucoom (te hoge druk op de oog bol) en daarna werd een ooglens verwijderd. Zij heeft thans voortdu rend pijn en kan vrijwel niets meer zien, aldus Sacharow. Zij moet op nieuw worden geopereerd. Maar in de Sowjet-Unie kan een dergelijke operatie niet worden uitgevoerd. Ook de benodigde contactlenzen zijn er niet te krijgen. Joodse Russen MOSKOU (AFP) Het Russische persbureau TASS heeft een felle aanval gedaan op een 'Joodse acti vist'. prof. Alexander Voronel, en de kleine groep intellectuelen die trachten een onofficieel internatio naal seminarium in Moskou te or ganiseren. Volgens TASS ontvangen de 'be voegde organisaties' brieven waarin geëist wordt dat maatregelen wor den genomen om een eind te ma ken aan deze anti-russische activi teit. Het denkbeeld, gelanceerd door de universiteit van Tel Aviv, behelst het houden van een internationaal wetenschappelijk seminarium met deelneming van Russisch-Joodse geleerden die geen toestemming kregen tot emigratie en die hun functie verloren. 'Corrupte Thieu' SAIGON (Reuter) De 200.000 le den tellende vereniging van Zuid- vietnamese oorlogsveteranen doorgaans steun en toeverlaat van de regering heeft zich zaterdag geplaatst achter de antl-corruptie- beweging tegen president Nguyen van Thieu van de rooms-katholieke priester Tran. Voorzitter Nguyen Dinh van de ver eniging van oorlogsveteranen zei tegen journalisten dat de regering hand in eigen boezem moest steken voor het te laat zou zijn. Hij zei dat zijn krachtig anti-com munistische vereniging op haar ei gen wijze zou strijden voor rege ringshervormingen, maar dat zij de door katholieken gelelde antl-cor- ruptiebeweging ondersteunde. ANWKWI 1J.00 'Wat voor merkwaardige uitvinding deed je nu weer, Simpkins?

Nieuwe Leidsche Courant | 1974 | | pagina 7