ïoordwijk blijft in opmars )e Sport kan et nog wel! CSVD op weg naar de top Wim van Harskamp: redder van Ter Leede overe topper in Maasdijk Lisser Boys laat zich verrassen TO pakt punt /an Katwijk Reeuwijk kan DSO evenmin stuiten Sportlust laat het er lelijk bij zitten Vriend, "haopelijk uw KWARTET MAANDAG 14 OKTOBER 1974 SPORT HL13 ÏJJ ie Weyers matchwinner tegen Spakenburg IRDWIJK Het was Arie c ers die Noordwijk tenslotte vierend over de finish hielp, e Rudie Bröring uit een trap van Hans Westgeest al tegen doelman Lou Beu had gekopt zond Weijers de verschrikkelijk hard door cordon van Spakenburgers iing net: 1-0. inburg kwam die klap in het resterende kwartiertje niet te boven en kreeg eigenlijk minder dan men verdiende, enburg, dat nog steeds op de winstpartij wacht en nog op istelveen met 3-2geklopt IAVENZANDE Eindelijk kon trainer Maarten van der van De Sport felicitaties in ontvangst nemen. Het meer aan- nder en daardoor attractievere spel in deze competitie had na wedstrijden succes. Amstelveen daarentegen verkeert in een sse. Spelers als Sjoerd Ruiter (ex-Ajax) en de veelvuldig ge teerde, maar door een beenbreuk geteisterde Wim van Laar het vooral aanvallend afweten. sdijl Si de onderste regionen van de eerste klasse verkeerd, liet zich allerminst overrompelen daar het sterk star tende Noordwijk. Weliswaar kreeg het team van John Eelman in die beginfase via een kopbal van Albert Spaanderman en schoten van Kees Karstens enkele goede kansen maar oo de Noordwijkse defensie moest attent blijven voor de counters. Uitvallen, die meestal op het mid denveld werden ingeleid door Aart Koelewijn. Wat al eerder was gebleken in de verliespartijen tegen Actief Amstel veen en Bennekom en in mindere mate tegen Excelsior M., kwam ook nu weer aan het licht. Zodra Cees Spaanderman c.s. onder druk ko men te staan, schakelt Noordwijk over op paniekvoerbal. Nadat Constant Smit halverwege het eerste bedrijf een schot van Rudolf Koelewijn in uiterste in stantie had kunnen verwerken, le verde het paniekierig uitverdedigen van Noordwijk een handvol kansen voor Spakenburg op. Te weinig koelbloedigheid was er de oorzaak van dat Noordwijk met een nog schone lei aan de tweede helft kon beginnen. De tweede helft begon met een vervelend incident. Rik Beukers liep Smit onnodig tegen de gras mat. Scheidsrechter Bouw volstond met het geven van een vrije trap. waardoor de sfeer er binnen de lijnen er bepaald niet prettiger op werd Arbiter Bouw. wiens samen spel met de beide grensrechters op zijn voordeligst uitgedrukt slecht te noemen was. moest wat strakker gaan fluiten en ook die beslissin gen waren ook niet altijd even gelukkig. Spakenburg, dat middenvelder Jan Nel inmiddels had uitgewisseld voor Jan /an Diermen, veerde na 28 minuten op. toen Beukers de bal in net het deponeerde. De vreugde was slechts van zeer korte duur. want Bouw keurde de Spaken burgse treffer terecht af. niet alleen Jan Schoen werd opzij gezet maar er werd ook nog hands gemaakt. Na de treffer van Weyers. die de pas getrouwde Jan Willem Bogers verving, was Spakenburgs verzet duidelijk gebroken. Rudi Bröring kreeg na een pass van Albert Spaanderman nog een uitstekende kans op 20. maar de Noordwijkse aanvalsleider schoot uit vrije posi tie net naast. Noordwijk: Smit, Westgeest, C. Spaander man, Schoen, van Kesperen. Boot. Kar stens. Barten. Weyers. Bröring en A. Spaanderman. Spakenburg: L. Beukers. G. Oudljn, Van der Pol. Hartog. Muys. Huygen. Nel (van Diermen). A Koelewijn. R. Koelewijn. Heinen en R. Beukers. Noorilwijk-Spakenburg 1-0 (0-0). 76 Weyers 1-0. Scheidsrechter Bouw Toe schouwers 900. GERRIT DE BOCK Arnemuiden met 4-1 verslagen Ijke lort kon door een te laconieke vatting van de Amstelveners a beginfase het heft volledig in n nemen. Vooral de achter- nam het veel te gemakkelijk de zevende minuut was het iok raak. Een verre uittrap le goed keepende Jan van (SV) werd door Bob van doorgekopt naar Mari Velt- die zijn inzet in de rech- k zag verdwijnen (10). En- minuten later was het Jan enberg. die door slecht weg- van de Amstelveense verde- tegen keeper Hans Zwaan jot. De terugspringende bal hij op het hoofd. Zijn te kopstoot werd echter van de n gehaald. zeventiende minuut was het wel raak. Rien Dijkhuizen e Bob van Roon op rechts de uimte in. Zijn zachte voorzet IJK-DUN'O 1-1. De Katwij- ïoesten na zeven minuten inalty: na een overtreding ;t Kruit, incasseren. Van dei- van Duno liet zich deze deA§|et ontnemen (0-1). Door de ■roeg opgelopen achterstand -U Katwijk te angstig en te 3-Iihtig, terwijl de gastheren de :n rong zoveel mogelijk consoli- techn- Na de tliee traclltte Kat" ntei^e bakens te verzetten. Uit sn pn de vele kansen werd de in evenwicht gebracht door npbal van Freeke: 1-1 Kat- ot probeerde er alles aan te doen winst te grijpen: zo werd van Egmon vervangen door laasnoot, wat een extra-aan- betekende. Scheidsrechter wif intemaartensclijk leidde goed. •hou ouwers: 250. wipUINEN - 'S-GRAVENZANDE eerste helft gaf maar wei- ieds te zien. Beide ploegen goed tegen elkaar opgewas- De kansen die ontstonden niet benut. Pas in de twee- brachten de gasten de door een kopbal van Hennie berg, die een fout in de hoede van de thuisclub af- op 0-1. Dit is Loosduinen lef noodlottig geworden. De initiatieven van de ploeg aanvoerder Koos Lankester in af op het hechte verdedi- lok van de thuisclub. De 450 ouwers zagen scheidsrechter een goede wedstrijd fluiten. IDINGEN-KOUDEKERK 2-0. jf minuten spelen bracht de lub het overwicht tot uitdruk- door een doelpunt van Voor- Nadat Joppe van Vlaardingen mooie kansen hac* gemist, 'an der Markt na een pass J uitblinkende Hoogerboord- kerk op een 2-0 achterstand, rkerk probeerde in de begin- ner an de tweede helft de stand aanzien te geven, maar sen werden niet benut. Het van deze wedstrijd kenmerk- als een tamme strijd, waar- J windende momenten spora- voorkwamen. Scheidsrechter Bergenhenegouwen leidde sPfToeschouwers100 W werd afgelast. - ben p ste ,1de er ioorrb. G ïsei de st (VI D zou een prooi zijn geweest voor de van De Volewijckers (men had hem gekocht voor 3000).- teruggekeer de Hans Zwaan, maar de snelle Jan Groeneberg wrong zich ertussen en gleed de bal in het doel (2-0). Amstelveen mocht nu gaan aanval len van de SV. omdat men zich meer verdedigend ging -opstellen, wat ook het gevolg was van de blessure van Jaap Stolze, die na de thee niet meer terugkwam en ver vangen werd door de ook niet fitte Rooseboom. Bob van Roon verliet zijn post in de voorhoede en ver sterkte de verdediging. Het offen sief van De Sport was geluwd. Ac tief kwam echter niet verder dan een effectvol genomen vrije trap van Wim van Laar. over het ge vormde muurtje. Met een keurige zweefduik van Jan van Kosten werd dit gevaar gekeerd. Daarvoor waren er kansen voor Van Lelie en tegenvallende Sjoerd Ruiter. Even voor rust was het weer Van Kooten die redde op een inzet van Van Laar. Na rust een 's-Gravenzandse SV. dat slechts met een spits (Jan Groe- nenberg) noodgedwongen voetbal de. Het tactisch concept van de beginfase: Groeneberg en Van Roon in de spits en daarachter Veltman, en Dijkhuizen als aanvallende mid denvelders en Pajic in de mandek king bij Ruiter was vervallen. Pajic had zijn directe tegenstander in de eerste helft volledig afgetroefd en trok keer op keer ten aanval om de daar ontstane gaten (vooral in de slotafse) op te vullen. Bij één van deze uitvallen passeerde hij Hero Wentzel. die hem prompt uit balans bracht. Scheidsrechter Henk van Driel zag zich genoodzaakt de altijd sportief spelende Wentzel op te schrijven. Daarvoor al was Veltman wegens ruw spel (trappende bewe ging) geboekt. Toch moest de SV oppassen, want Actief nam vooral in tweede helft het initiatief over. maar door ge brek aan spelers, die diep kunnen gaan, kwam er niets uit. Wel scoorde Ton van Lelie met een zachte lob tegen binnenkant paal tegen (21). Het mooiste doelpunt noteerden we van Rien Dijkhuizen die de bal van de uit zijn doel komende en stompende Hans Zwaan ontving en van ruim dertig meter net onder de deklat scoorde (31). Dezelfde Dijkhuizen beoor deelde een kopbal van Wim van Laar verkeerd, zodat hij op de doel lijn staande in eigen doel schoot (32). Omzettingen in de ploeg van trainer De Haas (Actief) mochten niet baten. Immers links back Verburg ging naar voren, ter wijl Dick Roskamp zijn oude plaats weer innam. Al met al een wed strijd waar SV moed uit kan putten en die voor Amstelveen (weer) een morele klap betekende. 'S-GRAVENZANDSE SV—-AMSTELVEEN 32 (20) 7. Veltman 10. 17. Groe- nenberg 20. 65. Van Lelie 21. 73. Dijkhuizen 31. 82. Dijkhuizen 32 (ei gen doel). Scheidsrechter: Van Drlel. Toeschouwers 500. 's-Gravenzande SV: Van Kooten: R van Drongelen. K. van Drongelen. Stolze (Rosseboom). F Morltz: Dijkhuizen, Pa jic. Voogd; Van Roon. Veltman. Groenen- berg. Amstelveen: Zwaan: Smit. Van der Beu kei. Wentzel. Verburg; Bals. Ruiter. Van de Meulen: Van Wel ie. Van Laar. Ros kamp. HENK SMIT De Amstelveense doelman Zwaan in duel met Jan Groenenbeig, die van een doelpunt wordt afge houden. Wim Rooseboom (tweede van links) houdt een oogje in het zeil. ZUIDLAND Een constant aanvallend Zuidland heeft op nieuw de eerste overwinning op eigen veld niet kunnen bewerk stelligen. In een voor het pu bliek boeiend duel is Zuidland in de wedstrijd tegen' Ter Leede op 1-1 blijven steken. De thuis club hoeft zich echter geen ver wijten te maken. Integendeel, de formatie van trainer Coen Nieuwstraten etaleerde bij vla gen voetbal van grote klasse. De oorzaken lagen ditmaal op een heel ander terrein. Weinig ge luk en een in grootste vorm ver kerende doelman Wim v. Hars kamp van Ter Leede hielden Zuidland van verscheidene döel- punten af. Al direct na het beginsignaal van de redelijk leidende scheidsrechter Mallie nam Zuidland het initiatief, en werd het Sassenheimse doel on der druk gezet. Ter Leede liet zich echter niet intimideren en Zuid land mocht al in de vijfde minuut van geluk spreken dat het toen geen 0-1 werd. Leen de Goey on derschepte een foutieve terugspeel bal van Dick van Seventer en kon vrij inschieten. Doelman Leen Snel kon gelukkig het gevaar afwenden. De thuisclub kreeg toch ook vol doende kansen, zo moest Willem van Harskamp enkele malen fabel achtig redden op schoten van Inge Meerkerk en Pietje Bevaart. Geheel tegen de verhouding in nam Ter Leede in de 24e minuut de leiding, Hans Bisschops kon in vrijstaande positie goed voorzetten, waarna Maup Spaargaren op een onnavolg bare manier schitterend scoorde 0-1. Na dit doelpunt is Ter Leede eigen lijk niet meer aan de bak gekomen, Zuidland ging steeds meer druk uit oefenen op het doel van Willem van Harskamp, die zich overigens goed weerde De kans van de dag van Zuidland kwam in de 33e mi nuut toen Cent van der Slot alléén voor doelman Van Harskamp op dook. deze redde echter weer op uitnemende wijze. Na de hervatting ging Zuidland door met pressie voetbal en was toen wel te voorzien dal Ter Leede het heel moeilijk zou krijgen. De voor rust wat matig draaiende Henk van Kempen maakte die door een hele uitste kende tweede helft weer helemaal goed. Hij schiep voor zijn medespe lers enkele schitterende kansen die helaas voor Zuidland niet werden benut. In de dertiende minuut werd Nico van der Fange vervangen door Mi- chiel Krop. Twee minuten later werd het pressievoetbal van Zuid land beloond. Een effectvol schot van Henk van Kempen carambo leerde over doelman Van Harskamp heen. die daardoor volkomen kans loos was. Na dit doelpunt was de organisatie in de voor rust nog zo goed sluitende Sassenheimse defen sie. volkomen zoek. Zuidland kon in die periode doen wat het wilde. Het was echter aan de al eerder gememoreerde doelman Willem van Harskamp te danken dat Ter Leede uiteindelijk toch met een punt naar huis ging. Daarvoor was Inge Meer kerk van Zuidland nog uitgewisseld voor Leo Geilvoet, maar toen had den beide partijen zich al met een gelijkspel verzoend. Trainer Coen Nieuwstraten na af loop: 'Qua kijkspel hebben wij zon dermeer uitstekend gevoetbald, maar de eindstand had eigenlijk in ons voordeel moeten uitvallen. De defensie van Ter Leede sloot voor rust erg goed Ik heb toen ook tegen Henk van Kempen gezegd dat deze meer op het middenveld moest blijven hangen. Daardoor ging zijn vaste man mee en kreeg onze aanval wat meer ruimte. Al leen hebben ze naar mijn mening van deze ruimte onvoldoende ge profiteerd'. WIM ABRAHAMSE SIZO-PPSC 1-1. De Hillegommers startten met een sterke offensief, maar drukten dit niet uit in doel punten. Wel scoorde Jos de Ruiter na een voorzet van Ton Snaterse, maar in de allerlaatste minuut van de eerste helft maakte Kamphorst (SIZO) hands tijdens een scrimage De penalty werd door Winkelman benut (1-1). De 450 toeschouwers zagen na de thee minder voetbal, maar wel opgelegde kansen voor PPSC. Lodi Kalden en P. van Veen brachten de meerderheid die PPSC ten toon spreidde niet tot uiting. Toch moeten we met de uitblinkers Lemmers (SIZO) en P. van Veen (PPSC) stellen dat het een juiste uitslag was van een sportief ge speelde wedstrijd, welke goed geleid werd door scheidsrechter Ten Braak. RCL-VVHS 4-1. De 650 toeschouwers zagen tot hun schrik dat hun favo rieten voor rust met een achter stand werden geconfronteerd en wel door hun eigen achterspeler De Groot (0-1). Na rust kwam de doel- puntenmachine van de Leiderdor pers pas goed in werking. In de eerste twintig minuten speelde RCL de gasten volkomen weg. Bas Eder- veen bracht de stand gelijk (1-1). Na aangeven van de uitblinkende Dick van der Bijl. die later vervan gen werd door Sjoerd Teske, scoor de Henny Rodenburg 2-1. Nadat Leo Holl 3-1 liet aantekenen, maakte Dick van der Bijl een schitterend doelpunt door keeper Leen Fase van WHS, na aangeven van Rodenburg, te omspelen (41g). Het laatste kwartier werd dan ook als een formaliteit beschouwd. Scheidsrechter Bol leidde dit doel- puntenfestijn goed. SC Voorne-De Meeuwen werd afge-^ keurd. DELFT CSVD heeft aange toond dat het thuis een geduch te tegenstander in deze compe-. REEUWIJK-DSO 0-3. DSO gaat voort op de goede weg die naar triomfen leidt. Oudshoorn wist na twintig minuten een fout in de Reeuwijk-defensie uit te buiten. Verder bleef de thuisclub in de eerste helft overeind. De Vries loste in de 70e minuut een doelrijpe situatie goed op door met een ste vige laatste tik 0-2 te laten aante kenen. Tien minuten voor tijd be paalde Sulkers de verdiende winst voor de gastheren op 0-3. HOEKSE BOYS-ORNAS 2-2. Het moet worden gesteld dat Hoekse Boys het beste van het spel had en dat Ornas driftig in de verdediging werd gedrongen. Van der Pol wist Hoekse Boys de leiding te bezorgen na een half uur spelen (1-0). Nog voor de thee maakte Kees van der Bliek gelijk (1-1). Sterrenberg moest een levensgrote teleurstelling wegslikken. Bij een actie werkte hij de bal ongelukkigerwijze in eigen doel (1-2). Tot het geluk van hem en zijn medespelers slaagde Van der Pol er acht minuten voor tijd in om voor de tweede keer te sco ren (2-2). De wedstrijd SVPTT-DSVP. Hille- gersberg-Naaldwijk en Unicum-Die Haghe werden afgelast. S EMPER ALTIUS - SCHEVEN IN GEN 1-1. De achterhoede van Schevenin- gen wist het geweld van Semper Altius in te dammen. Na ruim een half uur spelen bracht dat voor de thuisclub niettemin 'brood op de plank'. Een stug ^doorzettende De Graaf gaf de thuisclub de leiding (1-0). Dezelfde De Graaf kreeg in de tweede helft de £oede kansen maar hij verzuimde ze af te ronden. Scheveningen deed het beter. Na precies een uur spelen was het Simon den Hertog die raak vuurde en bracht daarmee de stand in evenwicht, hetgeen geheel volgens de verhouding was. SPORTLUST-YFC 0—2. Sportlust heeft het er opnieuw lelijk bij laten zitten. Het had geen verweer tegen het sterkere YFC, dat al. na vier minuten door Tim mert op 01 werd gezet. De thuisclub kreeg wel enkele fraaie scoringskansen, maar veel gevaar voor het doel van de IJsselsteiners ontstond er niet. Vlak voor rust kwam YFC zelfs op 02 door op nieuw een treffer van Timmert. In de tweede 45 minuten kwam er opnieuw een sterker YFC voor de dag. maar doelpun ten vielen er niet meer voor de gasten. Voortreffelijk werk van Sportlust-keeper Van Dijk behoedde de thuisclub voor een grotere nederlaag. Arbiter Dijkstra leidde prima. MVV-DSVP 22. Belde ploegen hebben er een fijne sportieve wedstrijd van ge maakt, waarbij de punten broederlijk werden gedeeld Voor rust was het een gelljkopgnande wedstrijd, waarbij er wei nig scoringskansen voorkwamen. Het was dan ook niet te verwonderen dat de rust met een 00 stand aanbrak. Na de hervatting nam DSVP in de 10e mlnult de leiding door een doelpunt van Teun van Viegen. Tien minuten later werd het 02 door Van de Werff. MVV kwam toch op 22 door doelpunten van Van Buuren en Zonne. Scheidsrechter Rey- gersberg leidde goed. titie zal zijn. Hoewel men na zes minuten Nico Praagman (beenblessure) moest vervan gen en in de eerste helft op een 0-1 achterstand werd gezet, kwam 'Vitesse' goed terug. Ar nemuiden werd met 4-1 neder laag naar huis gestuurd. Het technisch knap uitgevoerde breedtespel van de thuisclub had in de beginfase niet het beoogde suc ces. Het was juist Arnemuiden dat de beste kansen creëerde. Brinkhof van CSVD werd danig op de proef gesteld. Van Oosterom verleende zelfs assistentie bij een 'uithaal' van Joost de Ridder (Arnemuiden). Even later redde de Delftse keeper miraculeus door een keihard schot van Jac. Meerman onschadelijk te maken. De 23e minuut werd de ploeg van trainer Wolter Bos noodlottig. Jac. Meerman (Arnemuiden) lanceerde Jaap Meerman uit een vrije schop, de verdediging van thuisclub greep niet in. wegens vermeend buiten spel. Meerman zette door en pas seerde Brinkhof (0-1). De Delftenaren probeerden de ba kens te verzetten. Doelman Meul- meester van Arnemuiden moest handelend optreden bij schoten van Ton Zoutendijk en Peter van der Meer. De laatste was het die uit een corner van Joep Willigers door Chung in stelling werd gebracht. Meulmeester had geen verweer (1- 1). Twee minuten voor de thee tekende Ton Zoutendijk, na een uitstekende combinatie met Li Chung en Ed Blok. 2-1 aan. •In de tweede helft startte CSVD wederom met prachtig breedtespel met dit verschil dat de dieptepass veelvuldig werd toegepast. Het re sulteerde in een afgekeurd doelpunt van Ben van Peppen, maar toen Chung een prachtige pass op rechts aan Ton Zoutendijk gaf. was het wel raak (3-1). Het krachtvoetbal van de gasten stelde de verdediging, met Van Oosterom en Van Katwijk aan het hoofd, voor geen enkel probleem. CSVD ging rustig door. Zo maakte de na rust feller spelende Ben van Peppen zich op rechts uitstekend vrij. de op tijd vrij lopende Ed Blok zette de geplaatste voorzet om in 4- 1. Toch was de ploeg uit Zeeland nog niet verslagen. Mocht men het dan afleggen tegen het technisch betere werk van de thuisclub, waar bij de verdediging een hecht, niet te nemen geheel vormde, met scho ten uit de tweedelijn trachtte Ar nemuiden de stand een dragelijker aanzien te geven. Schoten van Jan de Nooyer en Jaap Meerman lieten zien waarom Wolter Bos nog steeds Brinkhof als eerste man ziet om het doel te verdedigen. Aan de andere kant behoedde Meulmeester de gasten voor een nog grotere nederlaag door met een katachtige sprong een hard schot van Peter van der Meer onschadelijk te maken. De toeschouwers zagen het doelpuntenfestijn wel zitten. Im mers in de laatste minuut schreeuwde het publiek om 'straf schop'. toen verdediger Koos Ver schoor in het beruchte gebied al te stevig van de bal werd gezet. De goed leidende scheidsrechter Den Duik besliste echter anders. C3VD-ARNE.MUIDEN I-I (2-1). 23: J Meerman 0-1. 40: Van der Meer 1-1. 43 ZoutendiJk2-l. 63: Zoutendijk 3-1. 77 Bolk 4-1. Scheidsrechter Den Duik. Toe schouwers 700. CSVD: Brinkhof. Verschoor. Van Ooste rom, Van Katwijk. Wllitgers. Blok. Chung. Praagman (Hoebeke), Van Pep pen. Zoutendijk en Van der Meer. ARNEMUIDEN: Meulmeester. Marijs. C de Ridder. KI. van-Belzcn. K. van Belzen. J. Meerman. Jac. Meerman. De Nooyer. Prulsere. J. de Ridder en L. van Belzen. NICO GUYT f ii doelpunten bij Maasdijk-SV35 SDIJK De topper tussen a 3 immers één en twee van 3e A, Maasdijk en SV'35, niet gebracht wat er van icht mocht worden. In een opgaande strijd slaagde van beide teams er in te itj). zodat de einduitslag 0-0 - eerste helft probeerde Maas- 'ia goed opbouwend spel op ,oui iddenveld van Jan Hordijk en de begaafde technicus Bram r Hout een overwicht te krij - laar echt gevaarlijk werd het iet. doel van de foutloos keep- Knoester nauwelijks. De ver- eni ng van SV'35. onder leiding invoerder Jerry de Rijk. ver keerde in een uitstekende vorm en wist bovendien de buitenspelval be kwaam toe te passen. Pas toen de uitblinkende aanvoerder van Maasdijk. Hoogendam, zien met de aanval ging bemoeien ont stond er nog wel eens wat gevaar, maar reële kansen kwamen er niet. Deze waren er vlak voor het rust- signaal wel voor SV'3S maar zowel Bal als spits Hans Gruppen miste in kansrijke positie. De tweede helft was grotendeels een getrouwe voortzetting van wat er zich voor rust had afgespeeld. Beide ploegen hielden elkaar met een vrijwel identieke speelwijze (sterk gegroepeerd spel in verdedi ging en op middenveld, lange bal len naar de te geïsoleerd staande spitsen) in evenwicht. Voor de toeschouwers was het al lesbehalve aantrekkelijk. Nadat bij Maasdijk Vos vervangen was door Lievaart. wat overigens geen verbe tering betekende, schoot Van dei- Hout in de 25e minuut net naast het doel. Het laatste kwartier was voor SV'35 dat over een betere conditie bleek te beschikken. De doorgebroken Gruppen werd in de 33e minuut onderuitgehaald door Hoogendam. maar de daaropvolgende vrije trap leverde niets op. Maasdijk mocht van geluk spreken dat de goed lei dende scheidsrechter Stolk in de 40e minuut de bal niet op de stip legde, nadat wéér Hoogendam de snelle Cees Roetman. binnen de beruchte lijnen de grasmat had neergelegd. De wedstrijd werd daarna wat grimmiger van karakter, wat resul teerde in een officiële waarschu wing voor Sonneveld (Maasdijk) die tot tweemaal toe doelman Knoester torpedeerde. Maar de 0-0 stand op het scorebord bleef ge handhaafd Eigenlijk was na afloop niemand echt tevreden, of het moest de ge lukkige winnaar van de loterij zijn geweest, die er tenminste nog een konijn aan had overgehouden. M\ASI)I.IK-SV35 O-o. Scheidsrechter Stolk. Toeschouwers 300. Maasdijk: Staalduinen. Stok. Visser. Hoogendam. Haring. Vos (Lievoort). Hor dijk. Hout. Woerden. Sonneveld. Hordijk. SA"35. G Knoester. Waterreus. J Knoes ter J. de Rijk. A de Rijk. A. Rog. Kuiper. J Rog. Roetman. Gruppen. Bal LAU VISSER OEGSTGEEST-LYRA 0-2. Een technisch beter en feller Lyra heeft Oegstgeest geen kans gegeven en zegevierde met 2-0. Nadat Lyra in de 35e minuut vla Arie Pauwe al een scoringskans had gekregen, was het enkele minuten later dan toCh raak: Jan Voorschie werd in het strafschopgebied getackeld en Leen van den Akker benutte de verkre gen strafschop feilloos 0-1. Na de hervatting stelde Lyra de overwin ning definitief veilig. Een pass van Leen van de Akker bereikte Arie in 't Veld en deze scoorde 0-2. Al met al een leuke en sportieve wedstrijd. DEVJO-SVOW 2-2. DEVJO verdien de in deze wedstrijd meer dan een gelijkspel. De kansen werden even wel niet altijd benut. Na zes minu ten kwam de thuisclub op 1-0 via De Winter. Nog geen vier minuten later was het alweer gelijk door Langereis. Na een half uur bracht Den Otter de thuisclub weer op een voorsprong: 2-1. In de tweede epi sode bracht opnieuw Langereis de ploegen op gelijke hoogte, toen hij in de vijfde minuut doelman Frans Jung met een fraaie kopbal verras te: 2-2. Arbiter Plaidier leidde goed. RANDSTAD SPORT-LISSER BOYS 2-1. Al na tien minuten kwam de thuisclub op een 1-0 voorsprong door een doelpunt van Van Klave ren. Dat was het enige interessante feit in de eerste helft, waarin beide ploegen zwak spel op de grasmat legden. Na de thee kregen de 500 toeschouwers een interessanter duel te zien. omdat de combinaties beter werden uitgevoerd. Uit een van die combinaties bracht Kooy de thuis club op een 2-0 voorsprong. Het duurde tot de 35e minuut voordat Lisser Boys hier wat tegen kon doen. Boele passeerde doelman Koen de Jager en kon alsnog de eer redden. Arbiter Hoogeboom leidde goed. TWV-TOGR 2-1. Vlak voor het eindsig naal van de uitstekend leidende scheids rechter De Lijster kwnm TOGR pas aan De veste van SVOW wordt in moeilijkheden gebracht tijdens de slotfase in de wedstrijd tegen DFVJO. TOGR dat de thuisclub al tweemaal eerder het net had weten te vinden. Dat Sobeurde al na tien minuten vla R. leitlnga: 1-0. TOGR had In deze periode de gelegenheid om de score gelijkt te trekken, maar Rang miste voor de Rot terdammers een strafschop Tien minu ten voor tijd velde J. Heltlnga definitief het vonnis over TOGR: 2-0. Het enige wat TOGR terug kon doen was het benutten van de al eerder gememoreerde strafschop. TAVV-goalle Esveld was de beste man van het veld SCIIOONIIOVEN-MONSTKR 0-1. Een vooral in de eerste helft sterker Schoon hoven heeft geen loon naar werken ge kregen. Monster had met zijn counters meer succes. In de 38e minuut schoot Koos van de Kruk een vrlle trap .van zon twintig meter hard en hoog in 0-1. Na de hervatting heeft Schoonhov n er van alles aangedaan om dc achterstand weg te werken maar de naar grote hoog te reikende doelman Geleynse van Mon ster hield zijn doel schoon Schoonhoven dat met vier Invallers was aangetreden moest daarom met een 0-1 nederlaag genoegen nemen rSB-\RC 1-3. Pas in dc tweede helft kregen de 400 toeschouwers waar voor hun geld. In die periode vielen na melijk alle doelpunten. ARC scoor de al ln de derde minuut vla J. van Weeren Dezelfde sleler bracht vijf minu ten later de ploeg uit Alphen aan de Rijn op een 2-0 vooreprong. ARC bleef hapolg op doelpunten en dat resulteerde In de 17e minuut In een derde treffer, ditmaal van Vonk In het laatste kwar tier kreeg TSB wat meer vat op het spel van dc gasten Nn 28 minuten redde Maurlts de eer voor de thuisclub. Arbiter Van der Burg leidde goed In dit sportie ve duel.

Nieuwe Leidsche Courant | 1974 | | pagina 13