NAC ZOEKT EEN VENT ALS ISRAEL Eddy Achterberg weer even terug Sectiebestuur drukt eigen wil door Hoe lang houdt Wageningen dit spel nog vol? Elftal van Henk Wullems geeft voor vierde keer 1-0 voorsprong prijs FC Den Haag 'uit' nog onvolwassen Spreekverbod arbiters moet moeilijkheden oplossen ïrirjrf-»- irs TROUW KWARTET MAANDAG 14 OKTOBER 1974 SPORT C -»■ Eredivisie NACExcelsior Jp^ WageningenSparta 1 Telstar—MW J&J FC TwenteFC Den Haag ....jri FC AmsterdamAjax j Roda JCDe Graafschap FeyenoordAZ'67 Go AheadHaarlem PSV—FC Utrecht PSV 6 6 0 0 12 L Ajax 6 6 0 0 12 P Feyenoord 6 5 0 1 10 I fi Roda JC 6 4 119 tiij- FC Twente 6 3 2 1 8 fJ FC Den Haag 6 2 3 17 De Graafsch. 6 2 2 2 6 1 Telstar 6 2 2 2 6 FC A'dam 6 13: Sparta 6 1 3 2 5 1 AZ '67 6 1 3 2 5 1 Excelsior 6 13 2 Wageningen 6 12 3 MW 6 12 3 FC Utrecht 6 12 3 Go Ahead 6 114 NAC 6 0 2 4 Haarlem 6 0 15 1 NAC-PSV, Exceislor-Wageningen, 1 Telstar, MVV-FC Twente, FC Derf. FC Amsterdam, Ajax-Roda JC, Dellb schap-Feyenoord, AZ'67-Go AheadL Haarlem-FC Utrecht. Van onze speciale verslaggever BREDA Zes competitiewed strijden hebben ten aanzien van eredivisie-schlemiel NAC een welhaast vertrouwd beeld opge leverd. Net als in de twee voor gaande seizoenen hangt de ploeg van trainer Henk Wullems on derin, met slechts twee punten als zichtbaar souvenir aan al lerlei inspanningen. In vier van de zes tot dusverre gespeelde wedstrijden, en dat is dan het typerende, wist NAC op een 1-0 voorsprong te komen. Maar evenzovele malen finishte NAC zónder overwinning. Tegen MW en (gisteren) tegen Excelsior werd in elk geval nog een gelijkspel uit het vuur gesleept, maar tegen Sparta en FC Den Haag liep het uiteindelijk zelfs dusdanig uit de hand dat het elftal van Wullems verloor. 'Deze ellende', stelde buitenspeler Addy Brouwers gisteren eerlijk, 'is om gek van te worden. Normaal wordt je nerveus, als je achter komt te staan. Maar bij NAC is het precies andersom. Als wij voorstaan, dan worden we daar bijna gek van.' Waar anderen bij de start van de competitie optimistische geluiden lieten horen, waarschuwde juist Brouwers, NAC's enig overgebleven vedette, dat dit seizoen voor NAC verschrikkelijk moellij zou worden. Brouwers hield die prognose aan vankelijk voor zichzelf, terecht natuurlijk. Maar na gisteren beken de ook hij openlijk dat NAC de ergste moeilijkheden nog niet eens gehad heeft.' Sinds Bertus Quaars, NAC'S voormalige spelmaker door het poenige PSV is weggezogen, staat Brouwers moederziel alleen in een welwillende ploeg, die vorig jaar op het nippertje in de eredivi sie wist te blijven, omdat juist de tamdem Brouwers-Quaars in de spannende slotfase van de vorige competitie de gewenste topvorm bereikte. NAC's management beeld de zich vervolgens ten onrechte in dat de club daarmee voor minstens een jaar was gered. Maar al verras send snel is gebleken dat. het weg vallen van Quaars, door het uitblij ven van een capabele vervanger, desastreuze gevolgen gaat krijgen. Zes povere wedstrijden in de nieu we competitie geven voer aan de stelling, dat alleen een klinkende aankoop ter vervanging van wat is verdwenen (lees: Quaars) NAC uit de merode zal kunnen hel pen. Aan de ene kant is het wat onzinnig om steeds te blijven te rugdenken aan de verdwenen Quaars, maar daartegenover staat dat zowel de spelers als Henk Wul lems tot de conclusie zijn gekomen dat het op deze manier niet langer verder kan. Brouwers zei gisteren: 'Ik weet dat je niet steeds over Bertus Quaars kan blijven praten. Maar aan de andere kant is het alleen maar verstandig om de ge maakte fout toe te geven. Met Quaars erbij hebben we ons vorig jaar na allerlei zenuwtoestanden kunnen handhaven. Vervolgens heeft NAC toen zijn beste man verkocht, al durf ik ronduit toe te geven dat Quaars in zijn totaliteit geen geweldig seizoen had gemaakt. Ik vind het vreselijk dom dat we de laatste troef hebben weggegooid. Die fout kan alleen maar worden goedgemaakt door een klinkende aankoop. Maar dan moet dat wel snél gebeuren.' Ook Wullems. de realist, heeft in gezien dat NAC op korte termijn een persoonlijkheid moet binnenhalen om de al in de ploeg aanwezige kwaliteiten eindelijk eens aan de oppervlakte te brengen. Gisteren werden wat dat betreft zijn laatste twijfels weggenomen. Dat gebeurde cynisch genoeg met name door de manier waarop de via veel geploe ter verkregen voorsprong (doelpunt van Theo Dierickx) in de slotminu ten werd weggegeven. Met nog een kwartier te spelen waande Excelsior zichzelf kansloos (Rinus Israël): 'Ik gaf er geen stuiver meer voor'), maar door een simpele tactische omzetting van datzelfde Excelsior raakte NAC, tot verbijstering van Wullems volledig van de kook. MAZZELTJE Rinus Israel die tot dan toe een solide partij als libero had gespeeld, dook in de laatste minuten her haaldelijk op in Excelsiors voor hoede, waarna NAC onbegrijpelijk begon te schutteren, om uitgere kend Rinus Israel voor Excelsior te zien gelijkmaken: 11. Israel zei later: 'Het was een mazzeltje: zo iets maak 1e zelden mee. Ik raakte de bal volledig verkeerd. Maar wat dat betreft, wil ik er de komende weken nóg wel een paar verkeerd raken.' En Henk Wullems, duidelijk teleurgesteld: 'Geef me een type als Israel en ik ben uit de rottigheid. Niemand maakt mi; wijs, dat Israel op dit moment zo geweldig voet balt. Maar hij geeft leiding en dat is belangrijker dan al het andere. Zo'n vent zou bij NAC nog méér kunnen helpen dan bij Excelsior. Omdat ik blijf bewerend, dat NAC méér potentieel heeft dan dit Ex celsior.' Datzelfde Excelsior heeft na zes wedstrijden echter een positie bezet (let wel: als debutant) waar NAC bij lange na nog niet aan toe is. T-egen het verbeten vechtende NAC was de ploeg van trainer Ben Peet- ers (de ex-NAC-oefenmeester) slechts één moment in paniek. Dat- was na een klein kwartier, toen karaktervöetballer Jaap van de Berg met een bloedende hoofdwond uitviel en Excelsiors middenveld even moest bijtrappen om de aan sluiting met de verdediging intact te houden. SJAAK ROGGEVEEN In de rest van de wedstrijd ver baasde Excelsior somtijds door in telligente combinaties waaraan al leen het rendement nog wat teveel ontbreekt. Sjaak Roggeveen liep er in de spits hoewel zeer hard wer kend, wat verloren bij, omdat Peet- ers doorlopend met extra man kracht op het middenveld wilde opereren. Excelsior kwam daardoor Het tweede doelpunt van FC Twente in de strijd te gen FC Den Haag. Frans Thijssen is er de maker van. Doelman Ton Thie van Den Haag zweeft te vergeefs naar de hoek. Rechts kijken de Haagse aanvoerder Aad Mansveld (2) en Twente-aanvaller Johan Zuidema met ver schillende belangstelling toe. Van onze speciale verslaggever ENSCHEDE Hel 'Heya de Keu' klonk weer door het Diekman. Of je wilde of niet, je kon er eenvou dig niet om heen. Eddy Achterberg speelde dit seizoen z'n eerste volle dige wedstrijd voor FC Twente. Niet dat hij opviel, want Achter berg (door de incrowd ook wel Voorheuvel genoemd) speelde ei genlijk bijzonder matig. Verkeerd passend, weinig afstoppend. Eddy als vervanger voor rechterspits Jaap Bos was duidelijk geen succes. Maar dat kon ook niet verwacht worden van de middenvelder Ach terberg. Wél zorgde hij voor de nodige afleiding in het vaak zo saaie FC Twente-FC Den Haag (3- 0) en maakte hij met het hoofd een formidabel doelpunt. Eddy Achterberg (27) is een gou den jongen voor FC Twente. Sei zoenen lang. dit is zijn achtste, was hij vaste keus in de elf van de FC. Tot, en dat was aan het begin van de vorige competitie, er steeds meer versterkingen kwamen en Eddy de finitief afzakte naar de reserve bank. Maar geen gezeur van Ach terberg, je hoorde hem niet. Hij accepteerde zijn stapje terug en bleef zich positief opstellen in de groep. Vandaar dat trainer Spitz Kohn ook zegt: 'Ik ben erg geluk kig met Eddy'. Tijdens de trainin gen loopt Achterberg niet de kant jes er af, integendeel hij sjouwt voorop. 'Voorlopig hebben wij een uitstekend middenveld, maar ik blijf knokken voor mijn kans. Je weet het maar nooit. En ik blijf me inzetten voor het geheel, want als het FC Twente goed gaat. gaat het mij ook goed', vertelt hij zelf opge wekt. Niet dat Achterberg zich overal bij neerlegt. Laatst, voor de thuiswed strijd tegen De Graafschap, had 'De Keu' nog een behoorlijke ruzie met Kohn. 'Thijssen speelde niet, toen zette hij Jeuring op het midden veld. Dat pikte ik niet want dat is mijn plaats in het elftal. Ik wilde weglopen, maar op het allerlaatste moment bedacht ik me. Na tien minuten viel Jeuring uit en tam ik toch in het veld. Kijk. ik blijf voor m'n stekkie knokken, dat wel. En gelijk maakte ik die middag nog het 500ste doelpunt voor Twente. Dat soort geluk heb Ik nou altijd, het Is niet te geloven. Direct was het weer Heya De Keu. ik ben en blijf hier populair. Of ik slecht ben of niet. dat maakt niets uit. En nou tegen Den Haag maak ik het mooi ste doelpunt van de wedstrijd. Dat is ook mazzal'. Het is Achterberg van harte ge gund. De nummer 14 van Twente zorgde, omdat de wedstrijd zelf dit niet gaf, tweemaal voor opwinding. Na te zijn afgefloten voor buiten spel trapte Eddy de bal in een verlaten plek van het veld. Scheidsrechter Pijper, met de hand in z'n broekzakje, dreigde met de gele kaart. Maar inplaats daarvan haalde Pijper z'n zakdoek te voor schijn en veegde z'n voorhoofd af. Achterberg: 'Later vroeg ik 'm nog of ik de zakdoek even mocht lenen, maar hij reageerde niet'. In de tweede helft, bij het tweede doel punt van Thijssen, kreeg Achter berg moeilijkheden met Mansveld. 'Altijd haal ik de bal uit het doel na een doelpunt. Nu kreeg ik een schop tegen m'n hoofd. Dat pikte ik niet'. Mansveld en Achterberg waren trouwens de hele wedstrijd al aan het zuigen. Dat kwam vooral naar boven toen Achterberg, één minuut voor tijd, zijn knetterende kopstoot (na een voorzet van de voortreffe lijke Oranen) losliet. Achterberg vierde een klein feestje terwijl heel FC Twente de derde treffer als normaal beschouwde. Eddy: 'Ik vond het zalig dat ik Mansveld toch zo te pakken had kunnen nemen. Er was geen betere manier geweest dan dit doelpunt'. Achterberg zal wel weer een tijdje op die actie moeten teren want voorlopig komt hij opjiieuw op de reservebank te zitten. 'Dat vind ik niet zo erg. Met mijn leeftijd ben ik bij heel wat clubs vaste keus. Maar ik blijf bij Twente omdat het me hier goed gaat met mijn café. En dat is het belangrijkste'. Zo goed gaat het FC Den Haag niet. Tot gistermiddag had de ploeg zich een behoorlijke plaats op de lijst van achttien kunnen bemach tigen. Maar dat wel via tegenstan ders als MW, NAC en Wageningen. In Enschede stond FC Den Haag voor de eerste échte test, maar stelde teleur. Vooral aanvallend was het vrij machteloos wat er allemaal gebeurde. Doelman Ton Thie, hij verrichtte zes bijzonder knappe reddingen: 'Ik had verwacht dat we hier een punt zouden pakken, dit is een enorme tegenvaller. Ik had bij voorbeeld meer verwacht van Ling (rechterspits), maar dat kwam er helemaal niet uit. Op het Zuider park is Ling toch goed voor twee doelpunten. Ik denk dat wij het vooral van onze thuiswedstrijden moeten hebben. Uit zijn we nog niet volwassen genoeg'. FC TWENTE-FC DEN HAAG 3—0 (1—0) 22. Oranen 1—0. 70. Thijssen 2—0. 88. Achterberg 30. Scheidsrechter: Pijper. Toeschouwers: 11.000. FC TWENTE: Ardesch; Van Ierssel. Drost (Overweg), De Vries, Oranen, Thijssen, Van der Vall, Notten; Achterberg. Zuide ma. Pahlplatz. FC DEN HAAG: Thie: De Caluwe. Kore- vaar. Mansveld, Landers; Perazic, Jol (Van Vliet), Bres. Ling, Van Leeuwen. Swanenburg (De Geer) HARRY VERMEEGEN AMSTERDAM-ZE1ST Het sec tiebestuur betaald voetbal van de KNVB heeft door het uitvaardigen van een spreekverbod voor alle scheidsrechters en grensrechters in het betaalde voetbal de rumoe rige discussies ronde de scheids- rechterscommissie betaald voetbal afgekapt. Met dit ondemocratische besluit hoopt het sectiebestuur dat de 'rust in de scheidsrechterswe- reld terugkeert'. Voor scheidsrech ters die zich toch schuldig maken aan het leveren van commentaar zijn 'geëigende maatregelen'in het vooruitzicht gestéld. Het sectiebestuur betaald voetbal heeft dit standpunt in een zater dag bij alle betrokkenen bezorgd schrijven kenbaar gemaakt. Jan Huybregts. de secretaris van de sectie betaald voetbal die het schrijven ook ondertekende: 'We willen hiermee een einde maken aan deze zaak. Al een aantal we ken houdt deze de gemoederen binnen de scheidsrechterswereld bezig. Vorig weekeinde bijvoor beeld waren er via de verschillen de radio- en televisiezenders niet minder dan zeven scheidsrechters die hun mening over de gang van zaken geven. Ons is als sectiebe stuur betaald voetbal nu in een informeel contact met de BSBV (Belangenvereniging Scheidsrech ters Betaald Voetbal) gevraagd om te zorgen dat de rust terug keert en wij als sectiebestuur vin den dat deze oplossing daaraan kan bijdragen. Uitspraken in pers. radio en televisie achten wij niet zinvol. Wél een discussie tussen de daarvoor aangewezen organisa ties. De dreiging van strafmaatre gelen is gedaan om het verbod kracht bij te zetten. Zonder sanc ties op overtredingen stélt zo'n verbod niets voor'. De moeilijkheden in de scheids rechterswereld begonnen enkele maanden geleden toen de beoor delingscommissie een ranglijst sa menstelde waarop BSBV-bestuur- der Vervoort op een dertiende plaats voorkwam en volgens gebruik van de internationale lijst zou moeten worden afge voerd. De scheidsrechter scommis sie betaald voetbal nam de lijst van de daartoe aangewezen be oordelingscommissie niet over en handhaafde Vervoort wél. Aad Stouthandelvoorzitter van de be oordelingscommissie, bracht de zaak vervolgens in de openbaar heid. Zijn hoofd werd later geëist, mede door de BSBV. Binnen het betaalde scheidsrech- terswereldje ontstond daarna een tweespalt. De 'gearriveerde' groep scheidsrechters stelde zich in de door hun inbreng bepaalde BSBV achter de scheidsrechter scommis sie op, terwijl anderen voor de beoordelingscommissie kozen. Na dat het sectiebestuur tenslotte de beoordelingscommissie in zijn ge heel opnieuw benoemde traden twee volstrekt objectieve en voor het scheidsrechterswezen waarde volle leden uit de scheidsrechters- commissie: Mertens en Van der Meer. Rond de opvolging van dit tweetal speelden zich de afgelo pen weken tenslotte de veel ru moer veroorzakende taferelen af. In de vacatures werden vorige week de heren Nijland en Wallen burg benoemd. Een voorstel van de belangenorganisaties in het etaalde voetbal werd daarbij door het sectiebestuur volledig ge negeerd. Jan Huybregts over dat niet verlenen van inspraak en mede-zeggenschap in het autono me beslissingsbeleid: 'We hebben die suggestie inderdaad niet over genomen, omdat wij zelf een be paalde oplossing voor ogen had den. Het sectiebestuur heeft aan die zienswijze vastgehouden. Van daar ook nu deze maatregel om de rust terug te doen keren. We wil len deze zaak verder geheel bin nenskamers houden'. Hoewel de scheidsrechters over de benoemingsbeleid op zich niets meer mogen zeggen, heeft een aantal arbiters zich dit weekeinde wel uitgelaten over het opgelegde spreekverbod. Een maatregel, die algemeen werd gezien als het op nieuw monddood maken van de scheidsrechters, die de afgelopen weken niet meer zouden hebben gedaan dan pleiten en opkomen voor hun medebeslissingsrecht. 'Op deze manier wordt het geheel in de dool pot gestopt en kan het sectiebestuur zijn eigen zin door voeren'. PETER ONVLEE Terwijl zelfs de Wageningen-spelers wat huiverig tegenover het eredivi sie-avontuur bleken te staan (aan voerder Wellerdieck meteen na de promotie: 'We zullen heus niet ie dere wedstrijd met 60 verliezen'), was er één man, die niets over een eventuele rol als schietschijf, schle miel. underdog of welke denigre rende term dan ook wenste te ho ren: de jonge trainer Frits Kor- bach. Korbach kwam toen over als een bluffer: een man die het alle maal niet meer zo scherp zag in de roes van het succes. KARAKTER Inmiddels heeft Wageningen zes wedstrijden in de eredivisie achter de rug. Stellen, dat Korbach en Wageningen het gemaakt hebben zou klinkklare nonsens zijn. Maar het voordeel van de twijfel moet Korbach en zijn energieke karak- terploeg al wél toegekend worden. Na het verwerven van de nodige goodwill (de uitwedstrijd tegen- Ajax!) en het bijeensprokkelen van twee winstpunten, behaalde Wage ningen nu tegen Sparta de eerste overwinning in de eredivisie. Een triomf die enthousiast bejubeld werd, door het Wageningse publiek, maar die toch zeker geen aanlei ding mag vormen tot overtrokken optimisme op en om De Berg. De overwinning tegen Sparta was .de triomf van inzet, wilskracht en col lectivisme. Het was óók een triomf zonder ook maar enige voetbaltech- nische allure. Wageningen manifesteerde zich te gen Sparta opnieuw als een forma tie. die vaak ook letterlijk vecht voor ieder plag gras, steu nend op een schijnbaar krimpvrije conditie en tomeloos enthousiasme. Kwaliteit had de ploeg afgezien van, bij vlagen, Wellerdieck en Van Vijfeyken ditmaal niet of nau welijks te bieden. MARCEL BROflCfKS Typerend voor het Wageningen van nu is de speelwijze van de kleine middenvelder Marcel Broecks. Een beperkte voetballer, deze Broecks, ongetwijfeld. Maar wat etaleerde hij een formidabele Inzet. Voorzien van een longinhoud als van een koraalduiker joeg Broecks 90 minu ten lang op het middenveld tegen standers achterna: werkend met handen en voeten, vallend en weer opstaand. Hij speelde er directe te genstander Heyerman mee uit de wedstrijd, nadat deze al eerder een gele kaart had opgelopen na een geïrriteerde tackle tegen dezelfde Broecks. Naast Broecks ('Na een wedstrijd als deze heb ik drie dagen nodig om te herstellen'), was daar ook nog een Cees Vermeer, zo over gekomen uit het C-elftal, die impo neerde via zijn niet versagende ijver en imponerende conditie. Broecks en Vermeer waren echter niet meer dan de exponenten van Wageningens energie als geheel. In feite vielen alleen de te weinig direct spelende Piet Hamberg wellicht zou hij op het middenveld meer tot zijn recht komen en. vooral, spits Groenendijk enigszins uit de toon in het geharnaste Wa- geningen-collectief. Groenendijk speelde te passief en verdwaalde daardoor steeds weer in het woud van lichamen voor Doesburg. Toch was het juist deze onbeholpen acte rende Groenendijk die !n de 12e minuut van de tweede helft Wa geningens eenzaam gebleven doel- aanvallend minder uit de verf dan tegen dit NAC mogelijk was ge weest. maar gezien het nog prille stadium van de competitie, mag dat voor een debutant nauwelijks vreemd worden genoemd. Sjaak Roggeveen zei: 'De manier waarop wij tegen dit NAC gespeeld hebben, is voor mij onbevredigend. Toen Israel bij ons voorin kwam lopen kwam NAC bijna niet meer over de middenlijn. Daarom vraag Ik me af, of we niet eerder met méér mensen in de voorste lijn hadden moeten gaan spelen. Dan was dit NAC be slist te pakken geweest. Maar dat neemt niet weg. dat we onze eigen verwachtingen alvast hebben over troffen. Vijf punten uit zes wed strijden is meer dan iedereen had durven hopen.' NAC-EXCELSIOR 1—1 (O—0) 75 Dierckx 10. 84. Israel 11. Scheidsrech ter: Jonker Toeschouwers: 5000. NAC: De Jong: Cruyssen, Vermeulen (Graaumans), Krijnen, Bakker; Bouw meester (Geen vervanger. Bouwmeester viel in de 84ste minuut uit), Smits, Dierckx; Muller (Van Rooy), Vrljssen, Brouwers. EXCEL8IOR: Van der Roer: Tabbernee, Israel. Wlckel. G. den Butter; Van den Berg (Van Diggelen), A. den Butter, Van der Helde; De Leeuw, Kwakkernaat, Rog geveen. JAN VAN DER KROON Eerste Divisie Enprgie-vretende winst op Sparta Van onze speciale verslaggever WAGENINGEN Toen Wageningen zich de afgelopen zomer, via de nacompetitie, van een paspoort voor de eredivisie wist te voor zien, haastte ieder voetbalexpert zich om de elf van Frits Korbach een spoedige eredivisiedood aan te zeggen. Daar leek toen ook alle reden toe. Wageningen had in de normale competitie noch in de promotie-barrage ook maar een moment werkelijk kunnen over tuigen. Als een soort éénoog-koning had een elftal van nagenoeg naamloze voetballers zich, via een ferme dosis inzet en een nog grotere portie fortuin, opgewerkt tot de eredivisie. In die eredivi sie kon Wageningen alleen maar als een soort kop van Jut gaan fungeren, zo werd algemeen geoordeeld en zeker niet ten onrechte. Te meer daar Wageningen ook nog eens zijn 'vedette' Hazelhekke en revelatie Schoenaker naar De Graafschap zag afreizen. PECVeendam SC AmersfoortFC Dordret SW—FC Den Bosch V olendamHcerenveen SC CambuurEindhoven NECHeracles Willem IIFC Vlaardingen FC GroningenFortuna SC FC VVV—Helmond Sport Eindhoven 9 7 2 0 16 PEC 10 7 1 2 15 NEC 9 5 4 0 14 Volendam 10 5 3 2 13 Fortuna SC 10 5 2 3 12 Vitesse 9 4 3 2 11 Heerenveen 9 5 1 3 11 SVV 10 5 1 4 11 FC VVV 9 4 2 3 10 FC Groning. 9 5 0 4 10 Heracles 10 2 5 3 9 Den Bosch 9 3 3 3 9 SC A'foort 10 3 2 5 8 SC Cambuur 10 2 4 4 8 FC V'dingen 10 3 1 6 7 H'mond Sp. 10 2 2 6 6 Willem II 9 1 2 6 4 FC D'drecht 9 0 3 6 3 Veendam 9 0 3 6 3 Eindhoven periodekampioen. Periode Stand t dc r u f le punt produceerde. Een treffer in drie acten, die wonderwel kleurde bij het chaotisch-spectaculaire tref fen als geheel. In eerste instantie haalde Meutstege een felle inzet van Hamberg van de lijn; in de rebound kogelde Wellerdieck tegen de onderkant van de lat waarna Groenendijk via een machtige jump inknikto: 10. OPPORTUNISME Wageningen slaagde erin een Spar- ta-in-verval neer te halen via een uiterst opportunistische en grimmi ge spelopvatting. Sparta, eens zeif de exponent van deze speeltrant, stapte er op in. De uitkomst van deze confrontatie was een chao tisch, bikkelhard, maar ook zeer spectaculair duel, waarin binnen een half uur al drie gele kaarten vielen (Van Veen, Heyerman en Van Osenbruggen, allen wegens ruw spel) en waarbij de spelers de volle anderhalf uur neergingen met de regelmaat van kegels in een bowling-centrum. Steegman: 'Ze hebben, geloof ik, meer op de grond gelegen dan gevoetbald.' 'De mensen hebben van alles gezien', verdedigde Korbach later zijn spij kerharde elf, 'en daar- komen ze toch voor. Wij hebben nooit mooi gespeeld. Fraai middenveldspel is leuk voor de kenners, maar Je jaagt er wel het publiek gapend mee van de tribunes af. Spektakel als dit. daar komen ze op af.' Ware woorden, zonder twijfel, zeker in de Wageningse situatie. Maar kan Wageningen deze energie-slur pende speelwijze continueren? Kor bach: 'Ik dacht van wel. Maar ik heb uiteraard de wijsheid niet in pacht. Daarom wil ik ook, dat er nu punten gepakt worden. Hoe verder in de competitie, hoe moeilijker dat wordt.' Over Sparta kan men ditmaal kort zijn. De ploeg bevindt zich overdui delijk in een impasse. Sparta mist creativiteit en beseft dat terde ge. Pompend en sappelend als Wa geningen zocht de elf van Steeg man naar een nieuwe identiteit, aangepast aan de mogelijkheden van na. Echter zonder de overtui ging van de matige tegenstander. Sparta lijkt definitief gedevalueerd tot een kleurloze eredivisiemidden stander, waarin éeen enkele speler zich meer boven de middelmaat kan verheffen. Wanneer staat Spartas nieuwe persoonlijkheid a la Bosveld op? WAGENINGEN-SPARTA 1—0 (0—0) 57. Groenendijk 10. Scheidsrechter: Van der Kroft. Toeschouwers: 7500. WAGENINGEN: Van Geffen; Blok (Lou- rens). Vermeer. Wellerdieck, Tomas: Van Osenbruggen. Broecks. Ooms; Hamberg. Groenendijk (Ponsen). Van Vljfeijken SPARTA: Doesburg; Jansen. Visser. Bal- kenstein, Meutstege; Walbeek. Heljerman (Van Esdonk). Van der Veen; Skipper (Van de Munnlk), Venneker. Van Stave ren. COR SNEL TWEEDE PERIODE PEC FC VVV Eindhoven SC Amersfoort FC Groningen 110 0 üe ite bij di FC Vlaardingen 1 1 Volendam Heracles NEC FC Den Bosch SVV Fortuna VL Willem II 10 0 1 Heerenveen 10 0 1 FC Dordrecht 10 0 1 SC Cambuur 10 0 1 Helmond Sport 10 0 1 Veendam 10 0 1 Vitesse 0 0 0 0 Veendam-SC Amersfoort. FC Dó b'd- SVV. FC en Boseh-Voiendam, Hee: ül 1 FC VVV. HelDmond Sport-SC Cl ie Eindhoven-NEC, Hcraclcs-WUlem lpn Vlaardlngen-FC Groningen, Forti cu* Vitesse. To. en er m Itijd ïleu feu esp: ubli een in Ule ;em lan ien een Juist Ingevuld ziet het formul Sporttoto 7 er als volgt uit: Hi Het aantal deelnemers aan Totlgen bedroeg 339.789. Zij zorgden voor gn, leg van 921.446 gulden. Het prljze ,n. is 489.497,—: le prijs (incl. Jackpot) 226.86 11. I prijs 109.421 3e prijs 153.1! h Er hebben zich op dit moment nemers gemeld voor de eerste prij De winnende cijfers van Lotto 6 19 26 32 33 37 Reservegetal: 11 Het aantal deelnemers aan Lotti bedroeg 943.683. Zij zorgden voor leg van 3.305.79 gulden. Het prij: ls 1.704.833.—. prijzen zijn: le prijs (incl. j 084.168.—, 2e prijs 157.025,— f^sei DUITSE LOTTO De winnende getallen in de Duiti j[0( 1 5 22 24 27 28 Reservegetal: 16. (ADVERTENTIE) I 'n Occasion moei I dan ook maar bijl j V W-dealer kope» I De Graarscfcap-PEC 10. FC Den Basch- NAC 30. 2A: Telstar-FC Twente 2—1. Haarlom-FC Groningen 60, Heracles-SC Cambuur 03. Heerenveen-SC Amers foort 10. Veendam-Vltesse 11. 2B: FC Dordrecht-SVV 22. Helmond Sport-WU- lem II 30, Excelsior-Roda JC 02. Sparta-FC VVV 3—1. MVV-FC Vlaardin gen 63. Elndhoven-Fortuna SC 23. 3 zekerheden l^garantie - ANWB-keunr M ^-service pa spoort laad ïlli nve! Ste ocke

Nieuwe Leidsche Courant | 1974 | | pagina 10