REEUWIJK Tien vingers Radio- en televisieprogramma's Dagrecept Koopgolf in de confectie Even puzzelen 'Jeruzalem van het Westen' op Vlaamse tv Engels voor bedrijfsleven op televisie Gijzeldrama in Santo Domingo naar ontknoping Prijs van librium en valium moet nog verder omlaag Uw beste wonen begint bij Spanning Paul Brand Chirurg in India Stefanie Vett (89) overlede TROUW, KWARTET DONDERDAG 10 OKTOBER 1974 Van onze radio- en tv-redactie HILVERSUM - De twee tele visiespelen die Willy van He- mert vooi de NCRV samenstel de naar hoofdstukken uit de roman 'Jeruzalem van het Westen' van de schrijver Sieg fried E. van Praag worden de ze maand door de Vlaamse te levisie overgenomen. Op donderdag 17 oktober komt 'De man met de witte bloem', het tragische verhaal van de onder gang van een joodse familie tij dens de bezetting in Amsterdam op het scherm. Hoofdrolspeeler is Johan Sirag. Op 31 oktober verschijnt 'Gema- lah' over een vrouw uit de joodse Amsterdamse gemeenschap ('Ge- malah' betekent de vrouwelijke kameel Israëls). De rol wordt ge speeld door Petra Dumas. Beide spelen kregen bij uitzending in Nederland door de NCRV veel waardering. UTRECHT Op 10 november begint Teleac met de cursus 'En gels voor het bedrijfsleven', door middel van een verhaal over het Engelse bedrijf 'Bellcrest'. De veertien lessen zijn bestemd voor hen. die werkzaam zijn in het bedrijfsleven en een goede basiskennis van de Engelse taal bezitten, maar toch in luistervaar digheid en spreekvaardigheid te kort schieten. Wat betreft de spraakkunst wordt een herhaling geboden van de be langrijkste zaken. Maar ook wordt aandacht besteed aan de spraak kunst die men gebruikt in zakelij ke situaties, evenals uitdrukkin gen die noodzakelijk zijn bij het telefoneren. Voorlichtingslessen over de cursus worden uitgezon den op dinsdag 15 oktober om kwart over zes op Nederland 2 en op zondag 20 oktober van twee tot half drie op Nederland 1. De uitzendtijden van de cursus zelf zijn op zondag vanaf 10 no vember kwart over zes op Neder land 2 en de herhalingen zijn 's zaterdags om half elf op Neder land 1. Verzoek Morele Herbewapening om zendtijd DEN HAAG De Nederlandse stichting voor morele herbewape ning heeft minister Van Doorn opnieuw om zendtijd gevraagd. De recente toewijzing van zendtijd aan Symbiose van de NVSH is volgens de morele herbewapening een belangrijk precedent. Een paar jaar geleden verdween deze uit de ether als zendgemach tigde omdat de NOS dezelfde be langen zou behartigen in de uit zendingen. De stichting morele herbewapening vindt dat dat de afgelopen twee jaar niet is geble ken. (ADVERTENTIE) SANTO DOMINGO (Reuter. UPI) Het einde van de gijzeling van zeven mensen door zes terroristen in de Dominicaanse Republiek schijnt het einde te naderen. Panama heeft la ten weten dat zij de guerrilleros in de Venezolaanse ambassade van Santo Domingo wil ontvangen en politiek asiel zal verlenen. Gister avond werd verwacht dat het zestal zeer spoedig zonder de gijzelaars zou vertrekken. Eerder hadden de terroristen hun eisen van losgeld en vrijlating van politieke gevangenen laten vallen en genoegen genomen met een vrije aftocht. Zij hebben met hun gijzelaars dertien dagen in de ambassade gezeten. Gisteren werd dit gebouw weer voorzien van van stroom en water. Andriessen heden in IMCRV-Globaal Van een onzer verslaggevers HILVERSUM KVP-fractieleider in de Tweede Kamer F. Andriessen zal hedenmiddag tussen drie uur en halfvier de actuele politieke situatie bespreken in het NCRV-radiopro- gramma Globaal (Hilversum 1). Luitseraars zullen in de gelegenheid zijn, hem vragen voor te leggen. De heer Andriessen wordt geïnterviewd door Jan Zindel. 'Rooilijn' over heroïne-probleem HILVERSUM Vanavond begint de KRO-televisie de nieuwe infor matieve rubriek 'Rooilijn', waarin steeds een onderwerp wordt be handeld. Dat is in de eerste afle vering: heroine in Amsterdam. André Truyman. bekend van ver schillende KRO-documentaires, stelde met een team een onderzoek in. Daaruit bleek dat vorig jaar voor een waarde van 2,3 miljoen gulden aan heroïne in beslag is genomen. Volgens voorlopige schat ting zijn er in de hoofdstad tien duizend verslaafden. 'Rooilijn' wordt uitgezonden op Nederland 2 van 22.10 tot 22.35. Tot de vaste redactiestaf behoren be halve André Truyman, Frans Wij- sen, Hans Wortelboer, Leo Akker mans en Tom v. Hystee. Literama in Delfts theater DELFT Maandag belegt de NCRV radiokroniek Literama (over boeken, schrijvers en toneel) voor het eerst een literaire avond, die rechtstreeks wordt uitgezonden. Dit gebeurt om negen uur in het Waag-theater op de Markt 17 te Delft. Medewerkenden van 'Litera- ma-live' zijn Jules de Corte, de Delftse journalist Jan H. Oosterloo. de Delftse dichter Frans Punt, de dichter Berend Wineke en de jour nalist Jan Zitman. De medewerkers hebben op de een of andere manier binding aan Delft. Het initiatief om 'Literama-Live' met publiek te brengen is ontstaan uit het verlangen om contact met de luisteraars te hebben en hen i direct bij het gebeuren te betrek ken. Literama wil één keer per maand rechtstreeks een uitzending verzorgen ergens in Nederland, mét publiek. De volgende keer is dat op 25 november in de aula van het Calvijnlyceum in Kampen. DEN HAAG De prijzen van de kalmeringsmiddelen librium en va lium moeten nog verder naar bene den. De gemiddelde prijsverlaging van 25 procent die op 1 september van kracht werd, is mij niet ge noeg. Dit antwoordt minister Lub bers van economische zaken op schriftelijke vragen van het Twee de-Kamerlid De Leeuw (CPN). Minister Lubbers heeft de commis sie economische mededinging ge vraagd of er aanleiding is om de fabrikant. Hoffman-La Roche uit Zwitserland, een prljsvoorschrift op te leggen. Zodra dat advies binnen is, komt er een beslissing. Minister Lubbers ziet geen aanleiding voor een voorlopig prijsvoorschrift, dat eerder zou kunnen worden gegeven. De prijsverlaging van 25 procent was een vrijwillige maatregel van Hoffman-La Roche, die daarmee probeerde de in de lucht hangende overheidsmaatregel te ondervangen. De verlaging werd indirect uitge voerd, door de verhoudingsgewijs dure kleinste verpakkingen uit de markt te nemen. Voor die tijd was de prijs in Nederland een van de hoogste in Europa. Op grond van octrooien heeft Roche nog enkele jaren een monopoliepositie voor beide zeer veel voorgeschreven me dicijnen. ADVERTENTIE Rijststamppot 400 gram rijst 4 appelen 6 bananen 2 paprika's 1 augurk 500 gram rundvlees Snijd de appelen, de paprika's en de augurk in kleine stukjes. Doe de augurk en appel snel bij elkaar dat voorkomt het verkleuren van de appel. Laat het vlees door de slager in stukjes snijden (saté-grootte). Zet de rijst op en laat tegelijk het vlees gaarkoken. Tegen de tijd dat de rijst bijna gaar is kunnen de stukjes appel, paprika en augurk worden toegevoegd. De in stukjes gesneden banaan het allerlaatst meekoken. Haal de rijst van het vuur en bak de gekookte stukjes rundvlees even snel aan alle kan ten bruin. Meng het vlees bij de stamppot. Eventueel wat op smaak brengen met gemengde kruiden. Menutip: Rijststamppot. rauwe au- dijviesla. yoghurt. Nederlands grootste woninginrichting 18000 m1 kijkplezier 3000 meubel- en woningtextiel- koliektiet Binnenwegplein/Kerel Doormanstraat Rotterdam tel.:010-14.18.00 VRIJ TOEGANG, elke werkdag vat? 9 tot 17 uur 30 •vrijdags tot 21 uur# 'a maandags gesloten. da grootste kollektle meubelen en woningtextiel onder één dak in Nederland Om het even of men woensdag op de NOS had afgestemd of hes pro gramma van de NCRV volgde, het werd een avond vol spanningen en emoties. Ik zal niet de enige zijn geweest, bij wie ze nog lang hebben nagewerkt. Bij het volgen van de soms gruwelijk realistische recon structie van het Pueblo-drama heb ik mij afgevraagd of het wezenlijk zin heeft de kijker met zoveel ontluisterend geweld te confronteren. Het is een vraag die niet met een simpel ja of nee valt te beant woorden. Niet alleen speelt de achtergrond van het Amerikaanse spionageschip mee in de beoordeling door de kijker, maar ook diens eigen ervaringswereld. Om een voorbeeld te noemen: tot het Japanse bezet tingsleger in het voormalige Neder lands Indië behoorden veel Koreanen. Ze waren gevreesd Wie door deze kerels destijds ettelijke malen in elkaar is geslagen, zal bij het kijken naar de Pueblo-film onmiddellijk hebben gereageerd met eenzo wreed waren ze tegen ons ook. Wie deze ervaringen niet heeft zal eerder geneigd zijn te zoeken naar de oorzaak van de in de film getoonde wreedheden. En dan misschien denken aan het leed dat de mensen in Korea te verduren hadden door het Amerikaanse op treden. Ik bedoel maar: wat is je uitgangsbasis bij het ondergaan van een dergelijke film? Kon men de rolprent nog zien als een collage van suggestief gespeelde rollen van beide kanten of werd vergeten dat het hier geacteerd werd. Beslist niet gespeeld was het emotievolle NCRV-programma over de treinramp bij Harmeien op 8 januari 1962. Veel ooggetuigen en reizigers op die fatale dag deden nu hun verslag. Tal van aangrijpende momenten waren daarbij. Na ruim twaalf jaar. Maar alweer is er de vraag naar de zin van een dergelijke onderneming. We weten dat de ramp voor de Nederlandse Spoorwegen aanleiding is geworden tot het vergroten van de veiligheid op de baan. We weten echter nu ook dat er nog heel wat aan mankeert. We hebben geluisterd naar de serieuze oproep van een rijkspolitieman om bij rampen de hulpverlening niet te belemmeren. Maar niemand gelooft dat bij een calamiteit niet opnieuw de nieuwsgierigen in drommen zullen oprukken en met hun auto's de vitale aan- en afvoerwegen stomweg zullen blokkeren. Zoals dat bij Harmeien ook is gebeurd. Stuur een paar brandfvèerauto's, een politiewagen en een ambulance de straat op. maak ergens een flink rokend vuur en voor je het weet kan de brandspuit niet door de meute van uieuwsgierigen heenkomen. Afgezien van deze kwalijke eigenschappen, moet worden erkend dat het NCRV-team in onderzoek, arrangement en presentatie een geweldig karwei goed heeft geklaard. Er is meer dan een verdienstelijke poging gedaan om gevoelens van medemenselijkheid en het verantwoordelijkheidsbesef te versterken. Maar, de titel is symbolisch naar meer kanten. De tijd stond even stil. Even maar. Het is wel goed, dat de NCRV meer dramatische gebeurtenissen in de herinnering gaat terugroepen. Vanwege dat 'even' vergeten we te vlug misschien. TON HYDRA DEN HAAG Een ware koopgolf heeft zich dit najaar in de confec tie ontwikkeld, meldt het Confec- tiecentrum in Amsterdam, inkoop- punt voor de detailhandel, waar vrijwel ale fabrikanten, importeurs en groothandelaren een vertegen woordiging heben. De laatste we ken zijn de verkopen in dit cen trum in snel tempo toegenomen tot een hoogte, zoals sedert de oprich ting in 1968 nog niet, is voorgeko men. Als oorzaak 'ziet het confectiecen- trum het. vroeg ingevallen najaar, maar gezien de grote omvang van de koopgolf vraagt het centrum zich af, of er niet ook sprake is van een toegenomen aandeel van kle ding in het gezinsbudget. Men heeft minder uitgegeven voor va kantie en de auto en gestimuleerd door een in bepaalde soorten kle ding sterk gewijzigde modebeeld, besteedt men nu naar verhouding meer aan kleding zo meent het Confectiecentrum. 8/7. 'O, oriep Foppe F. Gom ge schrokken uit. 'Is mijnheer soms niet goed geworden? Kan ik mis schien iets voor mijnheer doen?' - 'Jazeker kun je iets voor me doen' beste mankreunde smidje Ver holen. 'Raap die brief maar voor me op en stop hem in je tas. Ik kan namelijk niet bukken van de spierpijn, zie je'. - Nu was Foppe een zéér nauwgezet arbeidende be ambte en daarom kwam het, dat hij de pijnen van een onbekend manspersoon niet kon accepteren als een aanleiding om de dienst voorschriften te overtreden. 'Ho- hozei Foppe daarom beslist. "Hoho, dat gaat zomaar niet. Wij hebben onze voorschriften niet voor niets. Regel moet er per slot van rekening zijn, nietwaar? Ik mag alleen brieven uit de brieven bus halen om ze in mijn tas te doen. Ik mag geen brieven van burgers aannemen. Wat nu? FERDINAND - 'O man, pak die brief dan van de straat, gooi hem in de bus en haal hem daarna voor mijn part dade lijk uit de bussteunde de smid nors. 'Licht hij je'bus maar braaf precies volgens de voorschriften. Dan zit die brief tenslotte tóch in je tas en daar gaat het om'. - 'Een zeer pienter denkbeeldmoest Foppe F. Gom na enig nadenken toegeven. 'Maar ehde toon waarop U tot mij spreekt bevalt mij helemaal niet. Ik zal er reke ning mee houden' dat u in lichte lijk verfromfraaide staat bent, maar andersba! U moest maar eens wat minder drinken!' - En aldus sprekend raapte Foppe de brief op en liet hij hem met een misprijzend gezicht in de gleuf van de brievenbus glijden. Intussen was de draagwijdte van Foppe's woor den natuurlijk geheel en al tot de smid doorgedrongen. - 'Wat minder drinken? brieste hij spinnijdig. 'Manik drink nóóit.! Ik tai om mij nogmaals te zeggen, minder moet drinken!' En vermoedelijk zou het twi^irdt sprek tussen Foppe F. Gom zijds en smidje Verholen ander V nog aanleiding hebben gegeveij het uitwisselen van een grote onaangenaamheden over en als daar geen stokje voor gesti^en was door de wachtmeester der vendrechtse Gemeentepolitie, mon Stootjes. Om op alles voi reid te zijn had Simon zijn miknuppeltje maar vast ter genomen, want je kon nooit w rloed Simon behoefde evenwel geen n jn bruik te maken van dit elast slagwapen, want op het zien deze dienaar van Hermandad Foppe er bij voorbaat al vanli hc t efstr isbct idenl br 'lurd e ze d hi 'Kalm aan, vader', zei Simon vermanend tegen Smidje Verb die zich krimpend van pijn ai brievenbus vastklemde.... mt PELLI, PINGO EN HUN VRIENDEN WE ZUILEN t TOUW HALE »ieP DE BOOT El «en, VASTLEG! pen. Toen ze klaar waren werd Karuni- nasan uitvoerig geïnstrueerd. Hij moest extra goed opletten als hij over oneffen terrein liep, hij moest ervoor zorgen dat hij zijn voet niet lier zwenken, en hij moest ze be slist altijd dragen. Karunisasan knikte overtuigend. Hij was inmid dels een trouwe leerling geworden. Een paar dagen later nam hij Paul mee naar een man die zich met een bijl had verwond. Karuninasan had zijn wond schoongemaakt en verbonden en ze genas nu al mooi. Nee, voor Paul was de middag te kort Maar dan viel de avond in, de olielampen werden ontstoken, en verleidelijke geuren kwamen aan drijven uit de kleine achterkamer van Granny's huisje. 'Nu komt. het!' zeiden de kinderen tegen elkaar, vol tevredenheid. Maar zij hadden buiten Granny ge rekend. Want vanzelfsprekend moest eerst het avondgebed plaats hebben. het jebbum, samen met de onderwijzers en hun gezinnen uit liet. dorp Gebukt kwamen zij door de afgeschermde doorgang binnen, vol verwachting, en zetten zich op de matten op de grond. Toen baden zij Het licht van een flakkerende lantaarn verlichtte huu aandachti ge gezichten. Daarna zongen ze kerstliederen, eerst in het Tamil, dan ln het Engels, alle begeleid door ritmisch handgeklap. Pauline viel in slaap. Patricia zat te knik kebollen. Estelle gaapte schaamte loos. Tevergeefs trachtte Margaret Dorothy Clarke Wilson Vertaling: H. A. Schreuder het doordringend gefluister van Mary af te remmen. En Paul had visioenen van een prachtige kal koen die langzaamaan wegschrom- pelde. Plotseling werd de voordeur geo pend en zes dorpelingen, in lompen gekleed, traden binnen, een groot pak tussen zich in. Het was een deken. Ze legden het pak op de grond, trokken het open. en daar lag een vrouw, met starende ogen. open mond en droge lippen. 'Weg!' beval Granny met schelle stem. en duwde de mannen opzij. Nog voor Paul kans zag na te gaan of de vrouw leefde of dood was, hao Granny de zwakke pols al ge voeld en met feilloze zekerheid haar diagnose gesteld. Typhus. Uitdroging'. Het was een constatering, geen vraag. 'Water', riep zij. 'Nee. breng me liever kar- nemelK. Dat is voedzamer'. Geknield op de" grond schikte Granny het hoofd van de vrouw, hield haar gezicht zacht opzij en begon haar druppelsgewijs het vocht toe te dienen, haar bemoedi gend toesprekend in een vloed van Tamilwoorden. De vrouw leek ge heel buiten bewustzijn, maar haar keel maakte toch slikbewegingen Het ging heel langzaam, maar Granny was zich schijnbaar van haar hele omgeving niet meer be wust. 'Dat duurt de hele nacht', dacht Paul Hij keek eens om zich heen. Het leek allemaal erg onwerkelijk, en hij merkte aan de kinderen dat zij diezelfde gewaarwording hadden. Met wijdopen ogen staarden zij naar het inderdaad vreemde schouwspel: de ruige bergbewoners met hun donkere lichamen en lan ge blote benen, de in het duister hurkende gedaanten, de vrouw op de grond die geen teken van leven gaf. Paul ving een bl ik op van Margaret en kwam tot de werke lijkheid. Hij tikte zijn moeder op de schou der. 'Moeder', zei hij zacht, 'denkt u niet dat wij beter met de kinderen de kerstmaaltijd kunnen gebruiken en iemand anders die vrouw haar drinken kunnen laten geven?' Met een ruk keerde ze zich naar hem om, furieus. 'Hoe kan je zoiets zeggen, Paul! Hoe durf je over een kalkoen te praten terwijl hier een vrouw ligt te sterven! Zie je dat dan niet?' En zonder hem nog een blik waardig te keuren ging zij voort de vrouw de karnemelk ln het keelgat te druppelen. Paul keek naar Margaret en Marga ret keek naar de kinderen, en zij knikten naar elkaar. Zwijgend loodsten ze hen naar de kleine eetkamer. En daar, bij het schame le licht van een stormlantaarn, sneden ze de kalkoen aan. Nadat de kinderen hun kerstmaal hadden ge noten gingen ze naar bed. Later op de avond wist Paul zijn moeder ertoe te bewegen haar plaats een ogenblik af te staan aan anderen in de groep, die zeker in staat waren haar werk een ogenblik waar te nemen. Zij stemde erin toe een paar hapjes van de kalkoen te proeven, maar ging daarna weer regelrecht naar de vrouw. Paul wist haar ook te overtuigen dat het. met de kinderen in huis, beter was de vrouw elders onderdak te brengen. Radio vandaag HILVERSUM I NCRV: 7.00 Nws. 7.02 Levende Woord. 7.08 (S) Preludium. 7.30 Nws. 7.41 (S) Hier en nu. 7.55 Aangestipt. 8.00 (S) Te Deum laudamus. 8.24 Op de man af. 8.30 Nws. 8.36 Gymn. v.d. huisvr. 8.45 (S) Podium. 9,45 (S) V.d. zieken. 10.30 Nws. 10.33 (S) Ork.palet: klass. muz. 12.00 (S) Bel Canto. 12 26 Med. t.b.v. land- en tulnb. 12.30 Nws. 12.41 (S) Hier en nu. 12.55 (S) Herv. mlddagpauzedst. 13.15 (S) Lichte koorzang. 13.30 Globaal. (15.30 Nws.) 17.30 Nws. 17.32 (S) Hier en nu. NCRV: 18.00 (SI Tijd vrij voor muz. ln vrije tijd. 18.30 Nws. 18.41 Wereldpanora ma. 18.53 Zojuist verschenen. 19.00 (S) Leger des Heilskw. 19.15 (S) Wereld zingt Gods lof. 19.55 Overdenk. 20.00 (S) Muz.. muz., muz. 21.50 Bij de tijd (2). 22.10 Kerk vandaag. 22.30 Nws. 22.40 (S) Hier en nu. 23.00 Nederl. Kerkenconf. 1974. 23.15 (S) Hier en nu. 23.25 Klass. piano- muz. 23.50 (S) Hier en nu. 23.55 Nws. 24.00-4.00 Verkiez.uitsl. uit Engeland. HILVERSUM II AVRO: 2.00 Nws. 7.11 Ochtendgymn. 7.20 (Sl Dag met een plaatje. (8.00 Nws. 8.11 Radiojournaal.) 8.50 Morgenwijd. NOS: 9.00 Spiegel van Belgie. 9.35 Wa- terst. AVRO: 9.40 Schoolradio. 10,00 (S) V.d. kleuters. 10.10 (S-M) Arbeidsvitami nen. (11.00 Nws. 11.03-11.05 Radiojour naal.) 11.30 (S) Rondom Twaalf, met 11.55 Beursber. 12.30 Zelfstandig zijn en blijven. 12.35 (S) Sportrevue. 13.00 Nws. 13.11 Radiojournaal. 13.21 (S) Alert! 13.50 (S) Gitaarrecital: klass. muz. 14.10 (S) In de wetenschap: dat. 14.30 (S) Koperen tuin. 15.10 (S) Aspecten. 16.00 Nws. 16.03 Radiojournaal. 16.05 Gebakken vensterbanken. 17.00 (S) Mobiel. 17.55 Med. AVRO: 18.00 Nws. 18.11 Radiojournaal. PP: 18.20 VVD. IKOR: 18.30 Kleur. AVRO: 19.00 (S) Wereld v.d. opera. NOS: 19.50 Den Haag vandaag. 20.00 Nws. AVRO: 20.05 Radiojournaal. 20.10 Inleid, tot avondprogr. 20.15 (S) Residentie Or met zangsoliste: klass. muz. 21.55 (S) Essay. 22.25 (S) Dichter bij de muz. 22.50 Vanavond laat nws. 23.20 Radio journaal 23.25 (S) Jazz Spectrum. 23,55- 24.00 Nws. HILVERSUM Hl TROS: 7.02 Drie op Je boterham. 9.03 (S) Pep op drie. 11.03 Drie draalt op verz. 12.03 Drie draait tussen de middag: Boter, Klaas en prijzen. 14.03 Pop-Kon- takt: Hugo van Gelderen Show met Tros-tlp-par. 16.03 Hitmeesters met Tros- Top-40. NOS: 18.02 Joost mag niet eten. TROS: 19.02 (8) Poster. 20.02 Ferry Maat's Soul- Top 10. 21.02 (S) Sesjun. 22.02 (S) Hugo van Gelderen Show. met Nederlandstali ge Top-Tien en Kwiswijs. 23.02 (S) Jazz- Sir. 0.02 Hugo van Gelderen Show: LP's. 1.02 Nachtwacht. EO: 5.02 (S) Old time religion. 5.30-7.00 (S) Matinata. Speciaal TV vandaag 0 Wil van Neerven trekt met de KRO-bus door Limburg, op zoek naar aparte mensen en ongewone gebeurtenissen. Ned. 2-19.05. Na Colditz (20.20) en de quiz 2 voor 12 (21.15) volgt Achter het Nieuws. Onderwerpen in de VARA- rubriek zijn: de Engelse verkiezin gen, de algemene beschouwingen in de Tweede Kamer, het probleem van de gastarbeiders en een ge sprek met een Chileense verzets man. Ned. 1-21.55 In Vrouw zoekt moordvent, een boulevardstuk van André Roussin, treden op: Kitty Jansen, André van den Heuvel, Arneld Gelderman, Wiesje Bouwmeester en Chris Baay. Ned. 2-20.30 Voor een uur politieke informa tie zorgen Den Haag Vandaag met de algemene, beschouwingen in de1 Tweede Kamer en Panoramiek. dat de verkiezingen in Engeland volgt. Ned. 1-23.05 Over de haven-hyena's onder de Hamburgse taxichauffeurs gaat de film Speciale Brigade K 1. Duitsl. 1-21.00 O Globaal, de nieuwe radiorubriek van de NCRV, bevat muziek, repor tages en meningen van grote en kleine mensen. Hilv. 1-13.30 Vanmiddag het tweede deel van het AVRO-luisterspel De Koperen Tuin, naar de roman van Vestdijk. Hilv. 2-14.30 Wie alles wil welen van de Brit se parlementsverkiezingen, kan tot vannacht vier uur bij de radio zit ten. Hier en Nu heeft eigen mede werkers in de BBC-studio. Hilv. 1-24.00 RECTIFICATIE In het bericht over de moeilijkheden bij de om roepen voor de Britse verkiezingen in de krant van gisteren is per abuis het woord 'gekonkel' gebruikt. Dit had moeten zijn 'geknokt'. NEDERLAND I NOS NOT 14.00-14.25 Schooltelevisie NOS 18.45 Paulus de Boskabouter 19.05 Stratemakeropzee-show 18.55 Journaal VARA 19.30 Horen zien zwijgen NOS 20.00 Journaal VARA 20.20 Colditz 21.15 2 voor 12 21.55 Achter het Nieuws VRIJE GEDACHTE 22.45 Is de godsdienst aflopende zaak? NOS 23.00 Journaal 23.05 Den Haag vandaag ni m] oo NEDERLAND II TELEAC 18.15 Flexibele school - les 3 NOS 18.45 Paulus de Boskabouter 18.55 Journaal KRO 19.05 Mijl op zeven NOS 20.00 Journaal KRO 20.20 't Is toch zeker allemaal prima geregeld Jï H. rijk lerle d r rfigh be ig, c nse Nee Das icteu eau ist Extr ader term ter t perte ben voel r Bi ledel VVI veek jaa res' André van den Heuvel als SeMi| 20.30 Vrouw zoekt moordvent lil 22.10 Rooilijn NOS 22.35 Journaal Horizontaal: 1. begrenzing, 10. zee hond, 11. manier van klederdracht. 12. spil van een wiel, 14. duivenhok. 16. deel van het oor, 17. onheil aanbrengende godin, 19. tennis- term, 21. met dank (afk.), 22. berg plaats. 24. Europeaan, 26. bloembed, 28. tussenzetsel, 31. oningewijde, 33. kever. 35. voorzetsel, 37. water in Limburg, 39. muzieknoot, 40. lof, 42. kleverige stof, 44. bezinksel, 45. oe vergewas. Verticaal: 2. titel (afk.), 3. insekt, 4. reigerachtige vogel, 5. in het jaar der wereld (afk. Lat.), 6. doortocht- geld. 7. hetzelfde, 8. plaats in Dren te, 9. niet begroeid, 13. pas, 15. steensoort, 18. nobel, 20. achting, 23. achten. 25. knaagdier, 27. zout ziederij. 29. muzieknoot, 30. durf, 32. wending, 34. teken in de dieren- Kruiswoord-puzzel Bril Iti het de i ekent ;mar ttioge I ing V; stort ien ii eer les u [Een h< riem, 36. door, 38. koor, 41. rond hout, 43. muzieknoot. OPLOSSING VAN GISTEREN 1. park, 2. roem, 3. omen, 4. cent, 5. unie, 6. roet, 7. adem, 8. tets, 9. idee, 10. edel, 11. haas, 12. oker, 13. uier, 14. doel, 15. ever. 16. raad. PROCURATIEHOUDER BRUSSEL (ANP) In gisteren het overlijden bekei worden van de 89-jarige schrijfster Stefanie Vetter van de Vlaamse letterkundig nest Claes. Stefanie Vetter 25 februari 1885 in Zutphen derland geboren. Ze was de grote figuren van het katAoiitic réveil en ze kreeg bekendhei het houden van tal van lezin Nederland zowel als in Belg eerste letterkundige bijdrage Stefanie Vetter verschenen Standaard, Vlaamse arbeid, sche warande en Belfortjc; Vlaamse David-i n t* publ' van haar een '"I vel 'Verholen ki i er l Stefanie Ven., H1 fik rij! :en, het htsvli scai RIJS :ard politii >rdvo<

Nieuwe Leidsche Courant | 1974 | | pagina 6