VRU CP RECHr© terland al gedevalueerd Sport en propaganda gaan hand in hand 'Nog geen oordeel over wedstrijden zeer jeugdigen' 'Initiatieven voor atletiekbeleid' 'Leiding bij sport' iper: 'Ik de Tour contract' fl met Zwitsers flauw aftreksel van geplande late Intocht der Gladiatoren _enoord: nog ds interesse Jan Peters Zoltan Varga naar MEDEDELING aan de adverteerders in de rubriek Het Onderwijs vraagt donderdagmorgen Ie post W/KWARTET WOENSDAG 9 OKTOBER 1974 SPORT T10/K13 ERDAM De voetbalinterland Nederland-Zwitserland had Ijk een late 'Intocht der Gladiatoren' moeten worden. Vice- jkampioen Nederland, voor het eerst na het wereldkam- fchap voetbal, immers weer in actie op eigen bodem. Een [gelegenheid voor het publiek om de vedetten warm te ont- en voor Oranje de kans de verworven goodwill te conti- i. De realiteit rond Nederland-Zwitserland zal evenwel radi- |iders zijn. Feyenoord-stadion zal slechts een flauw aftreksel kunnen aanschou wen van hetgeen enige maanden geleden één land verder, zo veel waardering kweekte. Zonder de ab solute WK-vedetten Cruijf en Neeskens belooft Nederland-Zwit serland niet meer dan een voor de clubs ongelegen oefeninterland te worden. Ondanks uitlatingen van bondscoach George Knobel in de orde als: 'Tijdens elke interland zal de reputatie van het Nederlands elftal op het spel staan. Daarom alleen al is voor mij elke wed strijd van Nederland belangrijk.' Inmiddels zit diezelfde George Knobel er maar mee, dat zijn am bitieuze plannen met Oranje reeds nu op grote weerstanden stuiten. Zonder dat de bondscoach er ook ECHT Hennie Kuiper, in ympisch wielerkampioen op is gisteren officieel bij zijn ndse wielerwerkgever Frisol gestapt. Op zijn eigen ma- ustig, koel, weloverwogen en stomlijnde plannen. Hij wil opnieuw beginnen na litse jaren, die eigenlijk min voor hem verloren zijn Kuiper wilde, want hij is ijk wel een baasje dat zijn mogelijkheden kent zonder te overschatten, een goed een redelijk beschermde po nnen de ploeg en de con- toezegging dat hij met eg in de Ronde van Frank- 1974 zal starten, verklaarde de 25-jarige, pas rabant verhuisde renner, 'ik mijzelf wel eens uitmaken kan. Twee keer heb ik, met trekkelijk zwakke ploeg de ^reden. Zowel dit Jaar, toen een val kansloos werd. als kon ik goed mee. Nu wil ik, goede ploeg wel eens zien in Frankrijk kan, want de ijft de Tour tenslotte', een stuk eerzucht van Kui- als amateur een erelijst de met onder andere een laats in Rijnland-Pfaltz, een in Oost-Duitsland en een n de Ronde van Engeland. grote successen kwamen, inchen als hoogtepunt, had eigenlijk nooit de behoefte onal te worden. In de jaren deren driftig aan een loop- Is wielrenner bouwden, zat op school. Pas nadat hij 'S (werktuigbouwkunde) had besteedde hij meer tijd I elrennen. Maar ook in 1970, 1 met de HTS, nam hij nog oeken mee naar de Ronde :lgië voor amateurs. Toen Hennie Kuiper dat hij ïze moest maken tussen stu if fietsen. Hij koos voorlopig et wielrennen. lort wil hij zo goed mogelijk fen de gelegenheid daartoe hij de afgelopen jaren in ind niet gehad. Die mogelijk- bu hij ook niet hebben ge- i als hij op aanbiedingen uit ijk (Gan), of Italië (Molteni iklyn) was ingegaan. Kuiper: er bij de start altijd van uit e mannen die aan het ver- taan precies evenveel kans als ik. Zou ik nu echter bij eminck of Merckx gaan rij- in wat mindere mate geldt voor de ploeg v^n Zoete- an weet ik zeker dat ik geen kansen heb'. tekende nu in Dordrecht ïtract voor één jaar met de •id dat hij, met volledige in- ng van Fedor den Hertog, iem en Den Hertog tot de mde renners zal behoren. ;erheid is een stimulans voor die na een ongelukkig sei- ;retig is opnieuw te begin- in Duitsland was het een ide zaak. Dat knaagt aan je en dan ga je automatisch rijden. In de Giro reed ik r erg sterk, stond als eenling eerste tien en werd uitge- d door een val. Op het tampioenschap had ik mij op mogelijke manier voorbe- toen mocht ik niet starten, komende maanden zal ik wat veldritten doen en een op de baan gan trainen, imdat ik zesdaagseplannen aar omdat je op de piste wat snelheid krijgt, een beetje lurf en een grote stuurvaar- I. Je gaat er beter van sprin- dat is wel nodig', werkt methodisch en in het Ie seizoen zal hij zijn hart ophalen, want de ploeg van iebregts heeft voorlopig een eid programma met een gskamp in Zuid-Spanje en aansluitend in februari de van Andalusië. Daarna ko- e klassiekers en de Ronden Igië. Romandië. Spanje, 'de igse van Duinkerken, de Ml- i. de Ronde van Luxemburg 'our de France. i ai (i ~T. lani 5RDAM Krijgt trainer :h I Doerver van Feyenoord toch n en speelt Jantje Peters van 'olgend seizoen in de Kuip? Taag is opnieuw acuteel ge- i nu het bestuur van de ampioen contact heeft ge- j.jöiet NEC om te praten over lU1' entuele transfer van de jeug- oternational. Manager Guus »an Feyenoord stelt dat het om een informatief onder ling. Dat de Roterdammers ptie op Peters hebben ver noemde Brox onjuist. "We nog steeds belangstelling j0* iem.' NEC vraagt voor zijn *er welder, die niet op de hoogte te* »n het gesprek, een bedrag nd 1 miljoen. Volgens mana- 'ulD 11 Jansen van de Nijmeegse •s er weinig kans dat Peters 'te termijn naar Rotterdam De opstelling van Zwitserland luidt: 'doel: Burgener (Lausanne). Achter: Ducret (Lausanne), Guyot (Servette), Bizzinl (Chenois) en Hasler (FC Basel). Midden: Schild (Young Boys), Kuhn (FC Ztlrlch) en Demarmels (FC Basel). Voor: Pfister (Servette), Jeandu- peux (FC Ztlrlch) en Botteron (FC Ztlrlch). maar iets aan kan doen. is het de werkelijkheid dat hij totaal afhan kelijk is van de aanwezigheid van de toptalenten Cruljff en Neeskens c.q. de bereidwilligheid van Club de Futbol Barcelona. Nu is gebleken dat Barcelona zelfs al voor een betrekkelijk onbeduidende wed strijd tegen een Franse selectie de speciale Nederlandse attracties vastlegt en dat dan ten koste van het Nederlands elftal moet worden afgevraagd of Knobel ei genlijk nog een basis heeft om op te werken. George Knobel verdedigde zijn nieuwe opsteling van zijn team eergisteren niet onaardig, door te stellen dat Ruud Geels, René Not- ten en Peter Ressel eindelijk de George Knobel welke kant op kans zouden krijgen, waar ze recht op hadden. Knobel toen: 'Ik heb al een tijd een selectie van 22 man in mijn gedachten. Daar zijn een aan tal spelers bij. die nog nooit een werkelijke kans hebben gekregen. Vandaar deze opstelling.' ZOETHOUDERTJE Hoewel Knobel er dus totaal niets aan kan doen, dat hij met de ge schetste moeilijke situatie rond het Nederlands elftal heeft te maken, was zijn verdediging niet meer en niet minder dan het zoethoudertje, dat met name PSV-coach Kees Rij vers zo verafschuwt. Rijvers wil niet dat zijn spelers slechts dan worden geselecteerd waneer de eerste keus om welke reden dan ook niet beschikbaar is. Het dui ventiltrauma, waar in het verleden vooral de FC-Twente spelers (Jeu- ring, Pahlplatz, Drost) nare erva ringen mee opdeden. Ondanks de moeilijke situatie waar de PSV'ers zichzelf in hebben ge manoeuvreerd en waarvan de oor zaak lostaat van de door Rijvers aangehaalde problemen, een alles- Goudenprestaties in zilveren DDR BERLIJN (SID) Als geen land in de moderne geschiede nis heeft Oost-Duitsland (DDR) de propagandistische waarde van het sportsucces gebruikt. Nergens, behalve in het 'andere' Duitsland wordt de massasport zo intensief be oefend en tegelijkertijd zo na drukkelijk benut als cement voor het aaneenvoegen van het bouwsel van de natie, die deze week zijn 25-jarig bestaan viert. In de jubileumfeesten die in de komende dagen in Oost-Duitsland worden gehouden is ook de sport, op talrijke manieren betrokken. Dat is begrijpelijk, vanzelfspre kend bijna. Nergens ter wereld kan een land op een zo rijke stroom successen wijzen als de Duitse turn- en sportbond (DTSB). Een bevolking van slechts zeventien miljoen (niets meer overigens dan bij de stich ting der natie), rekening houdend ook met het wel snel stijgende nationale produkt en nationale inkomen, is de DTSB zonder twij fel de meest doelmatig op grote schaal werkende sportorganisatie van de wereld. Doelmatigheid niet alleen voor de breedtesport, maar zeker ook voor de topsport en op beide terreinen met een ongekend hoog dekkings percentage in de groep der jeug digen en zeer jeugdigen. De Spar- takiadebeweging, die dit jaar bin nen het raam van zijn aktivitei- ten meer dan vier miljoen kinde ren en jongeren in de sportare- na's bracht, is de belichaming van een volmaakt wedstrijdsysteem gebouwd op de onverbrekelijke samenwerking van school en sportorganisatie. Het door de DTSB en het vakverbond georga niseerde massasportprogramma, met meer dan vijf miljoen aktieve deelnemers is het grote voorbeeld van vrije-tijdsbesteding op het sportieve vlak. Buiten de grenzen van de DDR en voornamelijk in de landen ten westen van die grenzen wordt soms meesmuilend gesproken over bepaalde massale evenementen, met name over de ter gelegenheid van het 25-jarlge bestaan van de arbeiders- en boerenstaat georga niseerde jubileummijl. Maar on miskenbaar is het resultaat van de voortdurende bemoeiing van de staat en zijn instellingen bij het aktiveren van de bevolking. Meer dan 330.000 volwassenen en 199.000 jeugdigen verwierven tus sen 1 januari en eind september 1974 de sportprestatie-onderschei ding met de tekenende naam: 'gereed voor het werk voor en de verdediging van het vaderland'. Duidelijker nog wordt de onverge- Roland Matthes is één van de Oostduitse sportsterren die jaren lang met zijn prestaties het aanzien van DDR positief beïn vloedde. Matthes mag als dank voor de bewezen diensten zelf bepalen wanneer hij zich van de internationale toernooien terug trekt. lijkbaar brede ontwikkeling van de vrijetijds- en recreatiesport bewezen door de talloze dorps- sportfeesten en bedrijfswedstrij- den. Het systeem is uiteraard niet al leen naar binnen gericht. Veel sprekender voor de buitenwacht is de manier waarop de DDR het wereldniveau bepaalt in de top sport. Van het moment dat Oost duitse vertegenwoordigers inter nationaal strijd leverden, gingen 294 wereld- en 235 Europese- kam pioenschappen naar Oost-Duits land. Aan deze gouden oogst wer den nog 1120 medailles van min der kostbaar metaal toegevoegd. BIJ de Olympische Spelen van 1956 tot 1972 veroverden de leden van de DTSB 45 gouden, 64 zilve ren en 54 bronzen medailles. Er bestaat in vrijwel elke tak van sport een recordlljst of een recen te tabel van topprestaties waarop Oostduitse sportlieden in veel grotere aantallen voorkomen dan mag worden verwacht op basis van het aantal Inwoners van de DDR. dat toch maar ongeveer 25 procent boven dat van Nederland ligt. Die lijsten kunnen met trots wor den getoond door een sportorga nisatie die op rond 2.500.000 leden bijna 180.000 trainers en opleiders telt, 85.000 scheidsrechters en 300.000 andere wedstrijdfunctio narissen. De benadering van de sport gebeurt binnen de DTSB op een aan de praktijk ontleende wetenschappelijke basis, de orga nisatie wordt geleld door een streng gecentraliseerde admini stratieve eenheid en wordt gedra gen door de straffe discipline van zijn kaderleden. Het werkelijk schitterende beeld van de sport in Oost-Duitsland is geen zuivere afspiegeling van de realiteit in de zilveren republiek. Na de turnwedstrijd Zwitserland DDR half september verschenen in de Zwitserse pers over de be wonderenswaardige prestaties van de Oostduitse turners gedachten als: 'Naast alle bewondering die zij als mens en topsporter verdie nen, moet men zich afvragen of zij als de beste vertegenwoordi gers op sportgebied van een tota litair systeem, waarvoor wij in het geheel geen sympathie kunnen opbrengen, niet intens en her haaldelijk voor nationalistische en propagandistische doeleinden worden misbruikt.' Het is een stellingname die anderen «eer problemen bezorgt dan de in Éi gen land bevoorrechte Oostduitse topsporters. zins begrijpelijk standpunt van de zijde van PSV. PSV ook zo'n situatie, waar Kno bel buiten diens schuld mee wordt geconfronteerd. Natuurlijk ligt het niet voor de hand dat George Kno bel zijn gedachten inzake de PSV- ers prijsgeeft. Knobel stelt .slechts geen rancune te koesteren. Een uitspraak, die in Eindhoven overigens de nodige vraagtekens oproept, dat is duidelijk. Het is zelfs de vraag, of Knobel geen gelijk heeft, dat hij handelt zoals nu. Want op een beslissend moment waren het tenslotte de PSV'ers zelf die hem met een nogal onbenullige reden voor de interland tegen Zweden in de steek lieten. En wellicht zijn niet alleen de ideeën van Knobel zelf bepalend ge weest inzake de PSV'ers. Wat te denken van de vedetten binnen zijn selectie, die na de interland in Stockholm openlijk verkondigden 'van die PSV'ers op de pot te moe ten.' De houding van de Brabanders is bij een aantal geselecteerden goed verkeerd gevallen. Vandaar dat Knobel misschien ook de on mogelijkheid inziet om op dit mo ment Nederlands beste rechtsbui ten. Rene van de Kerkhof, te selec teren. En ook een redelijk alterna tief voor de positie van libero, Adri van Kraaij inplaats van Arie Haan, niet gebruikt. Het ligt namelijk voor de hand dat de PSV'ers aller minst met open armen zouden wor den ontvangen in Zeist. 'STERKSTE' Vooral daarom ligt de situatie moeilijk voor PSV. Want normaal gesproken horen de beide Van de Kerkhofjes, Wily van der Kuijlen en ook Harry Lubse en Adri van Kraaij kwalitatief tot de Neder landse top. Ondanks Knobels bewe ring dat hij na de absentie van Cruljff en Neeskens het sterkste elftal heeft opgesteld. De handelswijze van Knobel en nogmaals, die is best begrijpelijk heeft trouwens een positief neven effect. Hij heeft de mogelijkheid om steeds over vrijwel dezelfde se lectie te beschikken: met Cruijff en Neeskens en misschien ook Ander- lecht-speler Rob Rensenbrink als onzekere factoren. Knobel heeft voor de drie interlands constant dezelfde spelers geselecteerd. Een selectie die wellicht op die manier dan toch een hechte eenheid kan Resumerend kan worden gesteld "RoFUSSicL DovtlYlUnd. dat de toekomst rond Oranje onze- ker is en dat de technische staf vooral afhankelijk is van anderen. Er is ook één zekerheid: De PSV'ers die zichzelf uit de markt hebben geprijsd, zullen wel verschrikkelijk goed moeten voetballen, willen ze binnenkort weer vertegenwoordi gend voetbal spelen. Minister Van Doorn van CRM DEN HAAG Minister Van Doorn van CRM onthoudt zich momenteel van een oordeel over georganiseerde sportwedstrijden voor zeer jeugdigen. Hij wil deze kwestie nader bestudereh in na der overleg met zijn collega me vrouw Vorrink van Volksgezond heid. De studie zal in het bijzon der gaan over het verschijnsel van overbelasting bij de training van zeer jeugdigen en de moge lijke negatieve effecten daarvan op latere leeftijd. Een en ander blijkt uit het gegeven antwoord op schriftelijke vragen van het Eerste-Kamerlid Diepenhorst (ARP). De vragen gingen over de natio nale kampioenschappen van de Koninklijke Nederlandse Zwem- bond met daaraan verbonden titels voor jongens en meisjes onder 14, onder 12 en onder 10 jaar. De senator, die wees op uitgesproken bezorgdheid door trainers en me dici over het te veel van zich zelf vergen door zeer jonge kinderen, vroeg of de bewindsman niet van oordeel is dat zulke sportgebeurte nissen cultureel aanvechtbaar, creatief van geringere waarde, maatschappelijk weinig opbou wend en bij de eerste overweging vermoedelijk sociaal-medisch on gewenst zijn. De bewindsman antwoordde, dat nationale jeugdkampioenschappen niet alleen bij de zwemsport wor den gehouden. Het algemene pro bleem beoefenen van wed strijdsport door de jeugdigen moet dan ook niet worden toege spitst op de jeugdzwemkampioen- schappen. De KNZB, aldus minis ter Van Doorn, gaf zijn fiat aan het naar voorbeeld van Amerika en Australië in Nederland geïn troduceerde jeugdzwemmen, nadat op ruime schaal in binnen- en buitenland terzake adviezen waren ingewonnen, speciaal van medische zijde en zowel van de eigen medische, volstrekt onaf hankelijke adviescommissie als van specialisten. De minister nam kennis van de klacht van sommige journalisten, dat dwaas eerzuchtige ouders hun kroost, onder aanmoediging van opa's, oma's ooms en tantes op zweepten tot prestaties, welke na derhand kwalijke gevolgen voor de gezondheid kunnen hebben. De gesignaleerder excessen zullen zich, aldus het antwoord, echter helaas en waarschijnlijk niet al leen op sportgebied altijd blijven voordoen, zolang er ouders zijn die hun kinderen slachtoffer van hun (de ouderen) eerzucht doen zijn. DEN HAAG Minister Van Doorn van CRM heeft de overtui ging, dat in het nieuwe bestuur van de Sporttotallsator spoedig initiatieven zullen worden ont plooid voor het uitstippelen van een op langer zicht gericht beleid inzake de atletiekbeoefening. Al dus blijkt uit het gegeven ant woord op schriftelijke vragen van de Tweede-Kamerleden Keja en Ploeg (beiden VVD). De vragen waren gebaseerd op het besluit de aanleg van een atle tiekbaan van kunststof te Uden doorgang te doen vinden. De be windsman deelde mee, dat hij zijb goedkeuring onthield aan de door de Nederlandse Sport Federatie voorgenomen uitkering van 400.000 gulden aan de gemeente Uden. 'Deze plaats werd gekozen omdat men bij vele gemeenten, met name de grotere gemeenten in het westen des lands, had ge leurd met de aanvankelijk door de Sportfederatie beschikbaar gestel de 300.000 om een gemeente be reid te vinden met dit bedrag als aanvangskapitaal de enige miljoe nen vergende Investering voor de vestiging van een internationaal atletiekcentrum op zich te nemen', aldus de minister. Deze wijze van keuzebepaling was voor hem de reden zijn goedkeuring te onthouden. Minister Van Doorn overwoog, dat het onthouden van de goedkeu ring aanleiding zou kunnen zijn de plaats van vestiging van een internationaal atletiekcentrum in nadere overweging te nemen. 'Wellicht kan door beschikbaar stelling van een hoger bedrag uit de totogelden tot een plaatsbepa ling gekomen worden die op over wegingen van sportbelang is ge baseerd'. Overigens is bij de bewindsman de vraag gerezen of de investering van 2,5 miljoen voor een inter nationaal atletiekcentrum, derhal ve voor een kunststof baan, niet beter besteed is voor de aanleg van vijf kunststofbanen in be staande atletlekcentra. 'Ook bij deze tak van sport, die een ge spreid aantal beoefenaren kent, ligt de keus tussen een internati onaal centrum of meer gelegen heid tot oefenen daar waar de concentratie van beoefenaren het grootst is', aldus minister Van Doorn. DEN HAAG De cursus 'Leiding bij Sport' van Teleac, opgezet om het tekort aan vrijwillig kader binnen de sportgemeenschap op te vangen, heeft weerklank ge vonden bij sportbonden en vere nigingen. Dank zij de t.v. kunnen 7000 cursisten het door liet minis terie van CRM erkende en door veel sportbonden verplicht gestel de A (algemeen) B (basis) O (op leiding)-bewijs bemachtigen. Dit aantal van 7000, gevoegd bij de 3500 die hebben deelgenomen aan de voorjaarscursus van de Neder landse Sport Federatie, kan het tekort aan geschoolde trainers en leiders in alle facetten van de sport aanzienlijk verkleinen. Een aantal van 7000 deelnemers is binnen de Teleac-cursusscn een hoge score, zeker waar het een cursus voor een doelgroep is. Het aantal deelnemers aan 'Kijk op sport' van vorig jaar bedroeg on geveer 4000. Er is slechts één pak ket van de Teleac-aanbiedingen dat duidelijke hogere cijfers haalt, namelijk dat van talen-cursussen. MATTY VERKAMMAN AMSTERDAM (ANP) AJax en Bo- russia Dortmund uit de tweede West- duitse Bundesliga hebben overeen stemming bereikt over een eventuele transfer van Zoltan Varga naar de Duitse club. Een deflntief contract voor Varga bij de Duitse vereniging is afhankelijk van de contractbe sprekingen die Varga zelf met zijn mogelijk nieuwe vereniging voert. (ADVERTENTIE) In verband met de grote hoeveelheid zet-advertenties voor onze zaterdagbladen, dienen advertenties voor deze rubriek Het onderwijs vraagt uiterlijk ln het bezit van de advertentieorderafdeling van de Chr. Pers, Postbus 859 te Amsterdam te zijn. U gelieve uw opgave derhalve tijdig in te zenden. AUTOSPORT Volgens de Nieuwzee- landse ex-wereldkamploen Denls Hui- me. die zich maandag heeft terugge trokken uit de autosport. Is de Oos tenrijker Helmuth Kolnlgg voordat hij zondag verongelukte verblind door de zon. De stelling van Hulme wordt gesteund door de Zwitser Clay Regazzonl. die een week voor de Gro te Prijs van de Verenigde Staten op het circuit van Watklns Glen op dezelfde plaats waar Kolnlgg afgelo pen zondag om het leven kwam. een ongeluk had. Regaazonl, die met de schrik vrij kwam. verklaarde later dat hij door de zon verblind was en daardoor enkele tienden van seconden zijn orlënterlngsgevoel was kwijt ge raakt. Volgens een Amerikaanse foto graaf, die op de plaats van het onge luk stond, kwam Kolnlgg. die op de 2l8te plaats lag ln vergelijking tot de andere coureurs zo langzaam op de bocht af dat hij het niet de moeite waard achtte foto's te maken. "De wagen remde normaal. Koinigg reed echter met zijn Underwiel ln het gras en schoot daarna plotseling naar links ln de vangrails.' De bocht waar Kolnlgg het leven verloor ls het lang zaamste gedeelte van het gehele cir cuit. De coureurs nemen de bocht vun 180 graden ln de tweede versnel ling wat neerkomt op een snelheid van ongeveer 120 kilometer per uur. TENNIS Tom Okker heeft zich geplaatst voor de derde ronde van een Internationaal tennistoernooi ln Madrid. In de tweede ronde schakelde de Nederlander met 64, 64 do Argentijn Mastelll uit. MOTORSPORT Glacomo Agostlnl de veelvoudige Italiaanse wereldkam- Bloen motorrennen. ls bij wedstrijden 1 Ontoarlo aan de dood ontsnapt. Tijdens de race werd Agostlnl door een naast hem rijdende concurrent geraakt. De Italiaan ging met zijn machine aan het slingeren en kwam tegen een vangrail terecht. Zijn ma chine werd volledig vernield doch Agostlnl kwsm met de schrik vrij. ZEILEN David MacFaull heeft ln de baal van Walklkl de eerste race gewonnen uit de serie van zeven tel lend voor het wereldkampioenschap zeilen ln de Tornado klasse. De Brit Reg White heeft lang het veld aange voerd. maar op een moment van af- flauwende wind werd de Europese Kampioen van 1973 gepasseerd door MacFaull. als lid van de organiseren de Walklkl Jacht Club het best op de hoogte met de plaatselijke situatie. De uitslag van de eerste wedstrijd ls 1. McFaull (Vst)2. Prack (Oost) 3. White (Gbr). 4. Jessenlg (Oos) 5. Spongier (Wdl) 6. Cote (Can).

Nieuwe Leidsche Courant | 1974 | | pagina 13