NS niet erg happig op stations Bollenstreek Drie ton tekort op de begroting Alkemade cVerzekeiên 5 LEIDSE SPAARBANK Arrestatie van drie Leidse studenten Agenda van Leiden Raad Rijnsburg praat over burgemeester Honderd jaar afd. Holl. Maatschappij Meerburg kriigt nieuw wegdek Onzekerheid over toekomst Zonnehof en Woutershof Visserij berichten NPB Sassenheim nan afscheid van mevr. Nieuwenhuysen TROUW/KWARTET WOENSDAG 2 OKTOBER 1974 STAD EN REGIO L4 T Samenwerkende gemeenten willen snel rijksweg 11 NOORDWIJK vergadering. Voorzitter H. J. M. Bosma, burge meester van Noordwijkerhout, som de in zijn openingswoord een reeks onderwerpen op. waarover het SOB zich had gebogen en ten aanzien waarvan men tot een uniforme standpuntbepaling was gekomen. De heer Bosma achtte dit een be wijs. dat in de gedachte van ge westvorming het samenwerkingsor gaan nog de beste opzet was om onder een gemeentelijke noemer iets te bereiken. Als het stadsge west Leiden goed op poten was gezet, zou samenwerking met het SOB zeker mogelijk zijn geweest. Na een schorsing voor kennisma king en overleg, ging men over tot de benoeming van een voorzitter en de verkiezing van de leden van het dagelijks bestuur. Er bleek een voorbeeldige eenstemmigheid te be staan. Burgemeester Bosma zag zich met algemene stemmen herbe noemd. Tot leden van het dagelijks bestuur werden gekozen de heren A. A. Kalis (Lisse) plaatsvervanger H. A. Smith, drs. G. H. Hoekstra (Hillegom). en plv. H. Roeland. C. van Duijn (Noordwijk), plv. L. G. J. Alkemade. voor Noord wij kerhout als plv. lid C. W. van Duin, voor Voor hout J .H. Dirkse. plv. dr. D. J. W. IJdo. De heer Stolwijk (Voorhout) infor- - In het raadhuis te Noordwijk hield het Samenwerkingsorgaan Bollenstreek (SOB) gisteravond haar zesde openbare meerde naar een door de burge meester van Katwijk gelanceerd maatschappelijk ontwikkelingsplan. Nu het stadsgewest is uiteen geval len, zou er aanleiding kunnen be staan het aantal gemeenten uit te breiden. Uit de toelichting van de voorzitter bleek, dat men aanvan kelijk deze zaak nog prematuur vond, omdat het plan aanhangig werd gemaakt toen het stadsgewest nog bestond. Nu zal het opnieuw een punt van bespreking vormen. Enige discussie ontstond over een mogelijke vestiging van een school voor lager econimisch en admini stratief onderwijs, (een zgn. l.e.a.o.- school). De K.T.S. uit Voorhout en de St. Paulusschool te Hillegom zouden reeds een aanvrage hebben ingediend. Blijkens informatie zou den deze aanvragen om verschil lenden redenen geen kans maken. Uit de vergadering kwam de sugges tie een stichting op te richten, die een dergelijke school zou gaan ex ploiteren. De gedachten wisseling maakte duidelijk, dat een te vesti gen l.e.a.o.-schooi voor alle gezind ten zou moeten openstaan, een centrale ligging zou moeten hebben en gecombineerd zou dienen te worden met het beroepsonderwijs. Zonder commentaar ging het SOB akkoord met een voorstel de ge meentebesturen aan te bevelen de gemeentelijke subsidies aan de Mu ziekschool Bollenstreek te brengen van 155 op 170. Perleerling en van 60 op 65 per korpsleerling. Het aantal leerlingen bedraagt 1200 en het aantal lesuren stijgt van 336 naar 372. Verder besloot het SOB het adres van de K.v.K. voor Rijnland en de gemeentebesturen van Alphen aan den Rijn en Lelden te steunen, waarin aan de minister van ver keer en waterstaat wordt gevraagd aandacht te schenken aan de ur gentie van de nieuwe rijksweg 11, die een betere verbinding tussen Leiden en Alphen moet geven. Voorzitter Bosma vreesde dat de aanleg van deze weg een zeer lang durige zaak zou worden. Voor de heer Smith (Lisse) was dit punt aanleiding ook de aanleg van de provinciale wegen 1 en 20 in de gedachtenwisseling te betrekken. 'De provinciale weg no. 1 is nog steeds niet gereed. Naar verluidt zou er geen geld zijn om de weg af te maken. De provinciale weg no. 20. een botteleneck' in de verbin dingen met de bollenstreek, was een punt, waarover bij de provinci ale waterstaat zelfs nog niet ge dacht werd', betoogde Smith. Van de heer Bosma kreeg hij te horen. dat voor de aanleg van het tracé Noordwijkerhout-atwijk meer geld beschikbaar zou zijn gesteld. Moeilijkheden levert het tracé-ge deelte in Wassenaar op en ook het gedeelte van het tracé, dat aanslui ting geeft op Noord-Hollands grondgebied, is nog lang geen uit gemaakte zaak. Harde criteria Ruigrok (Noordwijkerhout) ver zocht akties te ondernemen bij de Ned. Spoorwegen om in de Bollen streek weer stations open te stellen. Het dagelijks bestuur is daarmede nog steeds doende, aldus de heer Bosma. maar uit opmerkingen van de heer Van Duijn (Noordwijk) werd duidelijk, dat de bereidheid bij de N.S. bepaald niet aanwezig was. Men hield vast aan harde cri teria als inwonertal, parkeergele- genheden. en dergelijke. Bij de rondvraag werd verder nog gesproken over de ruilverkaveling in de Hoogeveense- en Zilkerpolder en de onttrekking van water uit de bodem door de waterleidingsbedrij ven. Ook verzocht men om een meer uniform ontheffingsbeleid ten aanzien van niet meer als zodanig in gebruik zijnde agrarische objec ten. k orfc-n i cu l-c.-h i t-So-roftio k ort-Ti i cu ws-ti t-fln-yn «flo kor t-niouv':;-nit-ao-Tn/rio kor l-n i ouwr.-uit-ito-notfio korfc-niomrr.-n 1 t-flr-ro/rioi TER AAR Op vrijdag 4 oktober zal de muziekvereniging 'Arti et Religioni' een taptoe houden op het Vosholplein te Ter Aar. Hierbij zal medewerking worden verleend door de muziekverenigingen 'Eensgezind' uit Nieuwkoop en Liefde voor Har monie' uit Roelofarendsveen. Als vertrekpunt is gekozen 't Dorpshuis in Aardam-West waar om 19.30 uur de korpsen en drumbands via de Aardamsebrug koers zetten naar het Volholplein. TER AAR Ter afsluiting van de activiteiten op het water hield de Watersportvereniging 'De Hooge Venen' een slotwedstrijd van de zeilcompetitie 1974. De inzet was de J. J. v. d. Geest-wiselbeker die nu voor de derde maal in het bezit is gekomen van de familie Muller. De tweede plaats was voor Hans Hu- bert en Kees te Korte, terwijl de derde toeviel aan Jan Muller. TER AAR ,De collecte voor het Prinses Beatrfxfonds ten bate van de poliopatiënten heeft in totaal 1.091,83 opgebracht TER AAR De Sportraad Ter Aar waarin tien plaatselijke verenigin gen zijn vertegenwoordigd, organi seert bij toerbeurt voor zijn leden wedstrijden, waarbij de organise rende vereniging de gelegenheid krijgt de andere leden van de raad met hun sportbeoefening en vere nigingsleven te laten kennismaken. Het zesde toernooi is op 5 oktober op het terrein van de voetbalvere niging Altior. ALPHEN Op zaterdag 5 oktober zal in De Bron door de stichting Buurtcentrum weer een kleding- beurs gehouden worden van 10-12 uur. De kleding kan ingeleverd worden op vrijdagavond van 19-21 uur en zaterdagsmorgens voor 9.30 uur. ALPHEN De heer C. Nagtegaal. Sterrenlaan 218 Alphen aan den Rijn, tel. 01720-75134. verzorgt voor onze krant een groot deel van de plaatselijke berichtgeving. Ieder die berichten of uitnodigingen voor de pers heeft, kan, wat onze krant betreft, bij hem terecht. LEIMUIDEN Donderdag 10 okto ber om 8 uur komt de gemeente raad bijeen. Uit de agenda: beroep tegen weigering bouwvergunning voor conservenfabriek Uijttewaal B.V., aankoop woonschepen, krediet voor een verkeerscirculatieplan. De woonschepen zijn van G. J. van den Hoorn, G. H. Horsman en R. ten Brink. WOUBRUGGE In het gemeente- raadsverslag is een passage niet goed overgekomen. Wij laten deze hier nog eens volgen: na een pauze vernam de raad dat nu gedacht is aan een hoogwaardige houten aan bouw aan de oostzijde. Doch deze noodoplossing vond evenmin veel steun. Ten slote werd een voorstel van Bochove met 7-4 stemmen aangenomen om een krediet van 635.000 te voteren voor het plan Reinbergen. maar alleen met hand having van de gevel van het er naast gelegen huis. Voorts voteerde de raad een bedrag van 1.350.177 voor de bouw van een nieuwe zes- klassige school voor de chr.-nat. schoolvereniging, met gemeen schapsruimte. RIJNSBURG B. en W. stellen de raad voor akkoord te gaan met het verstrekken van een geldlening aan de woningbouwvereniging Spinoza, ten behoeve van de bouw van tweemaal twintig woningwetwonin gen in Frederiksoord. Het bestuur van de woningbouwvereniging wil een lening van 300.000 aangaan. RIJNSBURG De gemeenteraad zal donderdag 10 oktober om 7.30 uur in het gemeentehuis een open bare vergadering houden, die ook zal worden bijgewoond door de commissaris der koningin in Zuid- Holland. Onderwerp van bespreking zal zijn de burgemeestersvacature. Ondermeer zal worden gesproken over het 'profiel' van de opvolger van wijlen burgemeester Koomans. LEIDEN Tot en met vanavond wordt er door de win keiiers van de Doezastraat en vrolijke braderie gehouden in de Doezastraat. Vanaf een uur of vier zijn alle mark tkraampjes bemand en prijzen prominente standwerkers hun waren aan. Onder hen is de kampioen 'verkopen van tosti-ijzers' en de winnaar van 't standwerkerscon cours vorig jaar. Op de hoek van de Doezastraat en de Boisotkade kan men op een terrasje voor 'Pardoeza' ossevlees aan het spit eeten. Het vlees wordt ter plaatse door een slager aan het spit geroosterd. Burgemeester Vis ontving gisteren al het eerste stuk ossevlees. 'De stu- kjes zijn te koop voor de prijs van een goedkoop pakje sigaretten', vertelde wijnhandelaar Sanders. Vanavond treden hammondorganist Fred Wilton, twee gitaristen en de Bakerstreet Jazzband op. Behalve veel marktkraam pjes is er ook een stand van het C'hili-comité. De buiten landse arbeiders van het clubhuis in de Doezastraat hebben een tentoonstelling ingericht over hun woonsituatie in Leiden. Er is \-erder nog een poffertjeskraam, een stand, waar lootjes gekocht kunnen worden en een stand voor de verkoop van dierenpostzegels. Sportschool Van d er Luit geeft judo-demonstraties en 'Nieuw Brunhilde' geeft een voorstelling van ritmische gymnastiekoefe ningen. Kortom er is heel wat te doen in de Doezastraat en de sfeer is erg gezellig. DINSDAG 24 SEPTEMBER Rijnlands Lyceum Oegstgeest 8.15 uur •Kwartetten' met Fons Jansen. Driftstraat 10.30 tot 11.30 uur spreekuur soc. raadsvrouw WOENSDAG 25 SEPTEMBER Hogeword 108. 8 uur Chll-avond Rijnlands Lyceum Oegstgeest 8.15 uur •Kwartetten met Fons Jansen. Dtjkstraat 2a 10 tot 11 uur spreekuur soc. raadsvrouw Gerecht 10 4.30 tot 6 uur, spreekuur soc. raadsvrouw. DONDERDAG 26 SEPTEMBER Gehoorzaal 8 uur Jublleum-lnvltatlecon- cert De Burcht. Praethuys. Vrouwenkerkkoorstraat 9. 8 uur over het energiebeleid. Groenoordhal Vebo-tentoonstelling. Rijnlands Lyceum Oegstgeest: 8 uur •Kwartetten met Fons Jansen. Stadhuis 6 tot 8 uur: spreekuur soc. raadsvrouw. VRIJDAG 27 SEPTEMBER Vestestraat 0. 8.30 uur Imperium, op voering van 'Majeur-mlneur' en 'Halllu- cis" door mlmetheater 'Kruimels'. Marekerk 8 uur: concert Joop Brons, orgel en Han Kapelaan hobo. ZATERDAG 28 SEPTEMBER Vestestraat 40. 8.30 uur Imperium op voering van 'Majeur-mineur' en 'Hallucls' door mlmetheater 'Kruimels'. Groenoordhal Levendaal 8.15 uur De Grote Wolf. Proef theater waarin beang steigende nachtmerries elkaar afwisselen. ZONDAG 29 SEPTEMBER Groenoordhalkattententoonstel IIng. DINSDAG 1 OKTOBER Collegezaal Sterrewacht 8 uur: drs. A. G de Bruyn over 'Recente spectaculaire ontdekkingen met de Westerbork-radlote- lescoop'. Driftstraat 49. 10.30 tot 11.30 uur: SDreekuur sociale raadsvrouw. Koffiekamer Gehoorzaal 4.30 tot 5.4o uur: receptie J. G. Lamers ter gelegen heid van 40-Jarlg jubileum bij de Raad van Arbeid Lelden. WOENSDAG 2 OKTOBER DIJkstraat 2a. 10 tot 11 uur: spreekuur sociale raadsvrouw. Gerecht 10. 4.30 tot 6 uur: spreekuur sociale raadsvrouw DIENST APOTHEKEN De avond-, nacht- en zondagsdienst der apotheken in de regio Leiden wordt waargenomen van vrijdag 27 september tot 4 oktober. Inclusief 3 oktober, door de Haven-apotheek, Haven te Leiden en de apotheek Voorschoten. Tevens op za terdag tot 1 uur door de Oegstgeester apotheek. Wilhelmlnapark 8. Films In Leiden tot 26 september: Lido: Steenstraat 39. Tel. 24130. Mister Majestyk' 18 j. dag. 14.30. 19 en 21 Ij uur. Zondag extra 16 15 uur. 'studio: Steenstraat 39. tel. 33210. 'Story Scellerate" 18 J. tijden zie Lido. Luxor: Stationsweg 19. tel. 21239 "Ihe Exorcist' 18 j. dag. 14.30 19 en 21 30 uur. Trianon. Breestraat 31. tel. 23875. 'Ben Hur'. 14 j. dag. 14 en 20 uur. Rex: Haarlemmerstraat 52. tel. 25414. 'Het Pomobed' 18 j. dag. 19 en 21.15 uur. ma. dl. do. vr. en zo 14.30 uur. Klnderm. 'Cleopatra' wo. en za. 14.30 uur. Nacht. vr. en za. 2330 uur 'Blue Movie'. camera: 'Caesar en Rosali' 14 J dag. 19 en 21.15 uur. Tevens do. vr. ma. en di. 14 30 uur. Klnderm. Robin Hood za. en wo. 14.30 zo 14 en 16 15 uur. Nachtv. 'Blind Terror vr. en za. 23.30 uur. FILMS TOT EN MET 3 OKTOBER LIDO Steenstraat 39. tel 24130. 'James uur. STUDIO. Steenstraat 39. tel 33210 'Groen Rantsoen'. 18 jr. tijde nzle Lido LUXOR: Stationsweg 19. tel 21239 The Exorcist. 18 Ir. dag 14.30. 19 en 21.30 uur. zo 14 en 16 30 uur en 19 en 21.30 uur TRIANON: Breestraat 31. tel 23875. Allsa. dag 14.30, 19 en 21.15 uur. zo 14.15. 16.30 en 21.15 uur. CAMERA: Hogewoerd. tel 24919. Loneso me CowboiJ. 18 jr. dag 19 en 21.15 uur Tevens do. vr. ma en dl 14.30 uur. K'nrlerm. De Wraak van fvannoe. za en wo 14.30 uur. zo 14 en 16.15 uur. Nachtv. Flesh. 18 Jr vr en za 23.'0 uur. REX: Haarlemmerstraat 52, tel 25414. Mash. 19 en 21 15 uur. ma di do vr en zo 14 30 uur. Klnderm Cleopatra. wo en za 14 30 uur TENTOONTSTELLIN G EN Jh LEIDEN Stedelijk Museum 'De Laken hal': Oude Singel 28-32. ma. t e m za. 10- 17 uur. Zon- en feestdagen 13-17 uur. Tot en met 1-12 'Leiden '74'. Gemeentelijke Archiefdienst: Boisotkade 2a. ma. t.e.m. vr. 9-12 uur. 14.00-17.00 uur kv. 9.00-12.00 uur. Tot en met 29-11 4UO 'nar viering Leldèns Ontzet' met stukken uit de verzamelingen van ae Gemeente lijke Archiefdienst en stukken uit het archief van de 3 oktober-Verenlglng. Rijksmuseum v. Volkenkunde: Steenstr. 1. Ma t.e.m za. 10-17 uur. zon- en feestdagen 13-17 uur. Tentoonstelling Zuidzee uit de doeken', het leven en werken op het Zuldzee-eilandje Moce (fiji-groep). Koninklijk Nederlands Legermuseum: Posthuislaan 7. Ma. t.e.m. vr. 9 12.30 en 13.15-17 uur. Zaterdag's dicht en zon- dag's open van 13.00-17.00 uur. Een nieuw onderdeel van de permanente ex positie met betrekking tot de 80-jange oorlog. Academiegebouw: Rapenburg 73. en L.A.K.-Foijer: Levendaal 150. 3e verdie ping. Tot 31 oktober Jan Krejcl en Oldrich Kulhanek. grafiek uit Praag. Galerie v.d. Vllst: Botermarkt 3. Di. t.e.m. za. 10-18 uur. Thus Bult met aquarellen en Han Boerrlchter met kera- VOORSCHOTEN Op vrijdag 27 september vierde de afd. Wasse naar. Voorschoten en Omstreken van de Holl. Mij van Landbouw haar 100 jarig bestaan. Niet alleen vele leden waren aanwezig, doch ook de burgemeesters van Voor schoten en Valkenburg, de heer Van der Klauw namens B. en W. van Wassenaar, afgevaardigden van hoofdbestuur en Kring van de H. M. v. L.. van de Plattelandsvrou wen. van de R.K.L.T.B., Ver. van Oud-leerlingen van Landbouwon derwijs, Rabobanken en Midden- standsbank. Voorzitter Jac. Nell, Voorschoten opende de bijeenkomst en vertelde een en ander van de oprichting en de gang van zaken in deze 100 jaar. Hij pleitte voor een nauwe samen werking tussen de leden. Ir. D. S. Tuynman, voorz. van de Maat schappij wenste de afd. geluk met dit feest en deed ook een beroep op de leden. Hij deelde oorkonden uit aan de personen, die 40 Jaar of langer lid'bestuurslid waren m.n. S. v. d. Lelie. Wassenaar. 60 jaar lid. en de overige leden 40 jaar. Dit waren W. van Santen. P. v. d. Marei. J. Binnendijk te Wassenaar. Jac. Nell te Voorschoten en de se cretaris. De heer v. d. Klauw feliciteerde namens de drie gemeenten. De landbouw is geen grote groep in Wassenaar, doch het is wel van groot belang dat deze personen goed georganiseerd zijn. Hij deed mededeling van plannen, die er be staan voor het landelijke deel van Wassenaar. Een en ander zal bin nenkort op het gemeentehuis ter inzage liggen. Mevr. Zantman bracht de geluk wensen over namens de PI. Vrou wen en reikte aan alle leden een corsage uit. Na het officiële deel zorgde het cabaretgezelschap 'De Vrolijke Vrij buiters' uit Aalsmeer voor een ge zellig feestprogramma. RIJNSATERWOUDE Vrijdag 11 oktober om 8 uur komt de raad bijeen. Uit de agenda: extra krediet verbouwing bovenverdieping ge meentehuls. aanwijzing vertegen woordigers in bestuursorganen. ALKEMADE Uitgebreide aan dacht schonk de raad van Alkema de aan een aanvullende grondver- koop ten behoeve van de bouw van een winkelcentrum aan de Meer- kreuk te Oude Wetering. Duidelijk was dat de huidige raad niet geluk kig is met het besluit uit 1966 dit projekt te realiseren. De eerste op zet bleek destijds zo groots dat het financieel niet uitvoerbaar was. De huidige plannen zijn, hoewel een voudiger. voor de plaatselijke mid denstanders financieel onaantrek kelijk. Met name de CDA-fractie pleitte bij monde van de heer v. d. Geest voor een hernieuwd onder zoek naar de levensvatbaarheid van het plan voor het winkelcentrum. Van Hees (V.G.A.) heeft nog de hoop. dat de desbetreffende beleg gingsmaatschappij van de bouw zal moeten afzien. Bij stemming ver klaarden de 2 CDA middenstanders Klerks en v. d. Geest zich tegen de verkoop. De overige raadsleden wa ren van mening dat uit oogpunt van behoorlijk bestuur de verkoop moest plaatsvinden, zeker gezien de strenge voorwaarden die in het verkoopbesluit vastgelegd zijn. Uitgebreide aandacht kregen ook de Onderwijsnota en de nota Peu terspeelzalen. Merkwaardig was dat de CDA-frac tie het hierbij volledig liet afweten. Verder dan de opmerking bij mon de van fractievoorzitter v. d. Meer dat: men er waardering voor had. omdat men nu een duidelijk inzicht in de bestaande en toekomstige on derwijssituatie had', kwam men niet. VGA'er Van Hees voorzag de onder wijsnota van een groot aantal kanttekeningen en vragen. Met na me een spoedige instelling van een gemeentelijke onderwijscommissie, waarvoor de VGA lang had gepleit noemde hij verblijdend. De scho lenbouw in het bestemmingsplan 'de Gogh' vond hij gewaagd omdat is uitgegaan van de hoeveelheid te bouwen woningen in dit gebied. Zijns inziens moet ernstig rekening worden gehouden met de voort schrijdende geboortedaling om tot een verantwoorde prognose voor het aantal te bouwen lokalen te komen. Ook vond de V.G.A. het storend dat bij vele beleidsindicaties het college verwees naar de financiële aspec ten. Met name voor wat de aanslui ting bij een schooladviesdienst be trof. stelde de heer Van Hees. dat reeds andere gemeenten, die finan cieel er misschien minder gunstig voorstaan dan Alkemade, hierover een positieve uitspraak hebben ge daan. Met nadruk stelde de heer Van Hees tsnslotte de vraag of deze onderwijsnota door het gehele col lege werd ondersteund, of zoals hij uit ambtenaren kringen had verno men. als werkstuk van onderwijs wethouder de heer Verhaar. Burgemeester Smolders, verklaarde uitdrukkelijk dat de nota door het gehele college gedragen werd en dat het hem zeer bevreemdde een dergelijke opmerking te moeten vernemen. Ook vond de aanbieding van de NIEUWE WETERING Tal van automobilisten en andere wegge bruikers moesten gisteren een paar kilometer omrijden om vanuit Haarlemmermeer in Nieuwe Wete ring te komen. De Meerbrug, die de verbinding over de Ringvaart ls tussen Nieuwe Wetering en Haar lemmermeer. wordt van een nieuw wegdek voorzien. Het werk zal ook vandéég nog voortduren, 't Verkeer moet vla Roelofarendsveen rijden. 1975 plaats. Deze begroting, die de 13 miljoen gulden overschrijdt geeft een tekort van ruim 300.000 te zien. waarvoor een verantwoorde dekking dient te worden gezocht. Kerkzalen Valkenburg nog dit jaar klaar VALKENBURG In de week van 7 tot 12 oktober houdt de Hervorm de Gemeente een aktie. Dan zullen obligaties worden aangeboden voor een gunstige financiering van de bouw van de nieuwe kerkzalen. Tot uitbreiding van de zaalruimte werd besloten met het oog op het jeugd werk. De uitbreiding is overigens al ver gevorderd. Nog dit Jaar zal de nieu we accommodatie in 'gebruik wor den genomen NAS Nieuw-Vennep naar sportzaal Linquenda miek tot 1 november. Drukkerij Do Bink: Rooseveltstraat 2. ma. t.e.m. vr. 8-17 uur. Hans van Omme ren met foto's en beeldend werk tot eind oktober. Hortus Botanicus: Nonnensteeg 3. 3 ok tober tot en met 5 oktober. Bloementen toonstelling. NIEUW-VENNEP Gymnastiek vereniging N.A.S. gaat na bijna 25 jaar in de gymzaal van de r.k. school aan de Venneperweg te heb ben geoefend, verhuizen naar de nieuwe sportzaal in Linquenda, aan de Kalslagerring. Gymnastiekvere niging (N)a (A)beid (S)port, telt momenteel ruim driehonderd leden. In 1946 werd de vereniging opge richt. De heer G. J. Wiethaar zal volgend jaar een kwart eeuw aan N.A.S. zijn verbonden als oefen- meester. (ADVERTENTIE) Maak het u gemakkelijk: voor alle geldzaken naar één adres ook voor ALPHEN AAN DEN RIJN Twee dagverblijven in Alphen voo geestelijk gehandicapten dreigen per 1 maart '75 door het ministe rie van CRM gesloten te worden omdat te weinig gehandicaptei de centra bezoeken. Het gaat om de Zonnehof waar kinderen van 3-15 "jaar tussen 's morgens negen uur en 's middags vier uur verblijven en waar zij aan gepast onderwijs krijgen. Het twee de verblijf, de Woutershof, is be stemd voor ouderen vanaf 15 jaar, waar vooral op het gebied van soci al vorming wordt gewerkt. De Zonnehof telt momenteel IR pupil len terwijl er een capaciteit is van 45. De Woutershof heeft e- en biedt plaats aan 40 ouderen Het ministerie van CRM zou 30 pupillen voor de Zonnehof en 25 voor de Woutershof als minimaal stellen. Voor de Stichting Dagverblijven West-Zuid-Holland ondcv wier beheer de twee dagverblijven staan komt dit hard aan. Directeur W. van Geest: 'De gebou- Aan de dinsdagmark t werd aangevoerd: 4425 kg. tong, 18 k. tarbot en griet. 360 k. kabeljauw. 719 k. koolvis, 68 k. schel vis, 256 k. wijting, 133 k. schol. 39 K. schar, 7.904 k. haring, 717 k. makreel. 186 kisten diversen. BESOMMINGEN: KW15 29.400. KW25 12 700. KW10O 15.000. WR1 9.320, WR57 9 300. VL121 38.500. IJM36 18.500. EB28 2 430. UK218 4.500, VD1 5 2.46. VD2 2.230. VD25 3.260. SPAN VISSERS: VD1 en VD46 3.290, VD9 en VD115 4.050, VD53 en VD180 1 390. YE25 en ZL6 6.430. KW42 en KW13o 76.000. KW33 en KW84 3.750. KW44 en KW85 56.300. IJM29 en IJM30 25.200. UK17 en UK56 3.480. UK18 en UK115 2.040. UK23 en UK48 8.200, UK78 en UK107 3 900. K135 en K145 4.620. 200 en UK234 3 920 gulden. IJMUIDEN Per 1 kg. In guldens: tar bot 13.05—12.83. grote tong 11.90—11.66. grootmiddei tong 11.1610.91, klelnmld- del tong 10.39—9.87. tong 1 7.15—6.37. tong II 6 305.26. Per 40 kg in guldens: schelvis 2 114. schelvis 3 en 4 7369. wijting 1 25—16.50, wijting 2 69. schar 72—56. fint 25—16. baars 25. wijting 4 7548. krabbepoten 43. steenbolk 4224. schol 2 114, schol 3 114—84. schol 4 79— 60. kabeljauw 1 122102. kabeljauw 2 148—98. kabeljauw 3 116—100. kabeljauw 4 116—94. kabeljauw 5 120- 02. koolvis 46—37. tarbot 408—128. griet 252—92, makreel 2 4217.60, haring 1 33.40 19.80. rode poon 7430. lever 25. haal 4525. bot 3125. horstmakreel 14.50 7.20. wen zijn pas zes maander opei dan is het erg moeilijk te zeggei ho*r gioot de toeloop zal zijn. U ervaring weet jk dat het la">g auren voordat alle noodzakelijk contacten er zijn, om optimtal kunnen functioneren'. 'Voor wat de kinderen betreft heft aantal van 30 misschi.-i'i b benadering te halen, maar wat d ouderen aangaat is het erg moeilij hen te vinden. Dat moet via maa' schappelijke instanties', aldus o fleer Van Geest, die het teljuista lend aantal kinderen toeschrij aan de onbekendheid van de dag verblijven. 'De Johannes Stichting in Zwam ïr.erdam bijvoorbeeld is veel beker der dan wij', meent hij. Niettemin gaat de Stichting meer activiteit ontplooien om bi kendheid te krijgen. Er gaan voo lichtende brieven naar alle :11ste zes lingen die iets met de geestelij] verzorging hebben te maken Voo beelden daarvan zijn onder ine reg artsen, maatschappelijke werke en scholen. Op 1 januari moet de Stichting m een rapport voor de dag komt waarin een prognose staat van aantal pupillen die in de toekom de beide dagverblijven aan Maasstraat gaan bezoeken. Op maart zal het ministerie dan besli sen. Directeur Van Geest hoopt het niet zover zal komen. Drie leden van de Palestina-Werk- groep aan de Leidse universiteit, een plaatselijke afdeling van het Nederlands Palestina Komitee, zijn op resp. 13 en 21 september j.l. in Israël gearresteerd. Margot Heijnsbroek en Paula Wis- kam zouden ln het bezit zijn ge weest van instrukties voor het ver vaardigen van explosieven. terwijl Wim Thierens beschuldigd wordt van lidmaatschap van een terreur-orga- nlsatie en sabotage. De belde meis jes zouden imiddels een bekentenis hebben afgelegd. Wat zijn echter de feiten? Aan de meisjes is vanaf hun arres tatie tot né hun zogenoemde be kentenis veertien dagen later, té gen het Israëlische en Internatio nale recht in. elke rechtskundige en consulaire bijstand onthouden, hoe wel zij daar voortdurend om ge vraagd hebben. De Israëlische autoriteiten hebben de gevangenen niet geïnformeerd over hun recht om te zwijgen tot dat zijn een advocaat zouden heb ben geraadpleegd. Al deze tijd waren de belde meisjes volledig geïsoleerd van elkaar en de buitenwereld, onder de meest ver nederende omstandigheden. Zo moesten zij de Nederlandse consu laire vertegenwoordiger vragen om toiletpapier en zeep. Bekentenissen die onder dergelijke omstandighe den zijn verkregen doen het ver moeden rijzen dat er van intimida tie sprake is geweest. De Palestina-Werkgroep neemt dan ook voorshands aan dat dergelijke bekentenissen niet op waarheid be rusten. Er zijn vele gevallen bekend van politieke gevangenen in Israël die onder dwang verklaringen heb ben afgelegd. Over de aard van de beschuldigin gen kan nog het volgende worden opgemerkt. Aan de leden van het Palestina- Komitee zijn bij hun bezoek aan enig Arabisch land nimmer voor stellen gedaan om namens de Pa lestijnse Bevrijdings Organisatie (PLO) enige aktie uit te voeren binnen Israël of de bezette gebie den. Met nadruk wijst de Palestina- Werkgroep er bovendien nogmaals op dat alle leden en afdelingen van het Komitee in volledige openbaar heid werken en zich verre houden van enigerlei onwettige aktiviteit. De Palestina-Werkgroep Leiden SASSENHEIM Zondagmiddi werd in het gebouw van de Ne Protestantenbond een specia dienst gehouden, waarin mevroi M. W Nieuwenhuysen-den Herd afscheid nam als voorgangsti waarna haar opvolger drs. E. Cossée. tevens predikant van Remonstrantse Gemeente te Oui Wetering, zijn intreepreek hield, dienst werd o.a. bijgewoond do vertegenwoordigers van de plaats lijke kerken, de Remonstrantse G meente Oude Wetering, omliggen afdelingen van de Ned. Protesta tenbond en de voorzitter van Commissie Samenwerkende Kerk Sassenheim. Na afloop van de dienst werd m vrouw Nieuwenhuysen namens h hoofdbestuur van de N..B. evi leden van de plaatselijke geloofsg meenschap door de heer L. Kious hartelijk toegesproken. Zijn dan en waarderingswoorden ondi streepte hij met een geschenk 0 der couvert en een origineel boe werk waarin bijdragen van Sa senheimse leden. Drs. Cossée werd welkom geheti Tijdens een gezellig samenzijn er gelegenheid van mevrouw Nie wenhuysen persoonlijk afscheid nemen. Hageman kwart eeuw b Bloembollencultuur BOLLENSTREEK De heer G H. Hageman is gehuldigd omdat vufentwintig jaar werkzaam was de Koninklijke Algemene Verei ging voor Bloembollencultuur, de zaal van het scheidsgerecht v de K.N.V.B. in Hillegom werd toegesproken door de algeme voorzitter drs. A. L. J. Coenen. x heer Coenen memoreerde dat protesteert krachtig tegen de door jubilaris sinds enkele jaren ook de Jsraélische autoriteiten gevolgde recteur van de sporthal is en rechtsgang en dringt er bij de Ne derlandse regering op aan dat de gearresteerden alle juridische bij stand krijgen waar ze recht op hebben. Palestina-Werkgroep, Langebrug 3, Leiden. treedt als manager van de Stic ting Bloembollenbeurs. Drs. Nederveen sprak namens Raad van Nederlandse Bloembol nondernemers. H. G. de la M secretaris van de K.N.V.B. nami het personeel. ZW der ree: 44-, op mei

Nieuwe Leidsche Courant | 1974 | | pagina 4