Lamers werd ridder Marine een week te gast in Leiden Leiden dert feest Traber- en major ettenshow spectaculaire hoogtepunten Halm, kritisch blad voor Leiderdorpers 3 oktober- notities Wijkvereniging Hoornes wil verhuizen naar voormalige noodschool Hoogleraar in de openb. financiën Krediet voor twee ambu'ance-auto's Open Breehuys DUW/KWARTET WOENSDAG 2 OKTOBER 1974 STAD EN REGIO 2/1- in punten ter ge- nlieid van 400 jaar Leidens ;zet. zondag 1 december: Tentoon- ling 'Leiden 1974', in het Stede- Museum 'De Lakenhal', zaterdag 29 november: Ten- ïstelling '400 jaar viering van lens Ontzet', in het Gemeente- Archiefgebouw. 30 september t.e.m. zater- 5 oktober: Officieel bezoek van mel Ms. Hefring, patrouillevaartuig "i de Kon. Harmonie. Te bezichti 4 van 14.30 tot 16.30 u. alld andag 30 september t.e.m. zater- 5 oktober: 18.30—22.30 uur Wa- geljrgel, Boommarkt met front er |r Apothekersdijk. dffsdag 1 oktober: 14.00—17.00 uur. JMverjas Toernooi voor de bejaar- :ft i Stadsgehoorzaal. 20.0022.45 r Showavond voor de bejaarden, ~7flsgehoorzaal. 20.0021.30 uur. Mariniers Kapel. JLnsdag 2 oktober: Rust- en Ver- kla4gtehuizen, feestelijke tractatie w]geboden door de dames van de teiuursleden. 19.30 uur. Grote 'jk ntoe' van Leidse verenigingen. Scjjpsleggingen bij het standbeeld burgemeester P. A. v.d. Werf ^het Jan van Hout monument. an JO24.00 uur. Lunapark, op het hejein bij de 'Groenoordhal', meer dat' f25 attracties. 20.0024.00 tndeftelijk*. markt langs Haarlem- i rofweg. is Iderdag 3 oktober t.e.m. zaterdag iktober: Bloemententoonstelling S3e Hortus. Hderdag 3 oktober: 7.00 uur. Re gie, door het Leidsch Politie Mu- ligezelschap, op het bordes van stadhuis, zijde Vismarkt. 7.00— 0 uur. Uitreiking Haring en tebrood, in het Waaggebouw. Dphö—8.30 uur. Geluidswagens, te Wgang door de stadswijken, ge- TJön buiten de singels. 8.00 uur. J. Afctalmuziek, in het Van der [fpark, dirigent Herman de J. Iff, muzikale begeleiding Chr. iiekvereniging 'Concordia'. —9.45 uur. Concert op het dooi het eerste Leidse jdorkest en Drumband 'De santtht'- 8.45—9.30 uur. Carillon Stadhuistoren. 9.00— 1 uur. Feestelijke Markt, langs van Maresingel ;terdi Musschenbroekstraat. 9.00— Lunapark, op het terrein van 'Groenoordhal'. 9.30—17.15 uur. iek, Stadhuisplein, w.o. optre- im: Kon. Militaire Kapel. 9.30 uur. jinklijk Bezoek. 9.35 uur. In- awoifc van de Watergeuzen, meren bij de Waag. 9.45—18.00 uur. B.V.lten Fontein, Vismarkt. 10.00 A. S Oplaten van 2.000 postduiven, 10.0013.00 uur. Jerspelen, op de Breestraat. 17.00 uur. Oud Hollandse "Jet, Lange Mare van Haarlem- A straat tot Oude Vest. 10.30 A' uur. Herdenking Pieterskerk. 11.30 uur. Commando De- jstratie. Ned Leger. Stadhuis- j. 12.00 uur. Japans Dagvuur- en: fi, vanaf Waaghoofd. 12.30 uur. Hutspot maaltijd. Rapen- (beide zijden v. Nonnenbrug- ■steegbrug). 14.00—16.00 uur. .iorgel-Concours, Pieterskerkhof Gravtnsteen). 14.0015.00 uur. optreden Trabergroep, |ttersveld. 16.30—17.30 uur. :dc optreden Trabergroep. ttersveld. 20.151.30 Leiden |val met bal na. Stadsgehoor- 21.00—1.00 uur. Beat- en Dixi- druk I Feest op de Breestraat. terras Het £teit Minerva. !Stigt?a& - oktober: 8.3012.00 uur. in sc|erwedstri-iden- terrein Doelen- <trekkfne- 9.00—10.30 uur. Grote hen- ;edst,rijd voor de jeugd in de aoudt msteiBl. 9.00—17.00 uur. Puzzeltoch- Voor de Jeugd. 9.3015.00 uur. t pöë panning voor Gehandicapten, een a'gehoorzaal. 10.00 uur. Interna- ial Politie Volleybaltoernooi 5 hal. 14.00 uur. Hutspot-Toch- voor wielrijders. 14.0024.00 Lunapark, op het terrein van ir Pojlroenhoordhal.19.0022.30 uur. retten-Concours. deelnemers n Beieleië. Frankrijk en Nederland. Geref. Kerk. Steenschuur 9. ar: herdenkingssamenkomst, dr. W. H. Velema te Apeldoorn Dnperfekt over: 'Denk elke dag aan n 197Zijn almacht vermag'. 3.50 al te De B armla zijn Per! 1 het eratui e? (1! fisch ste litei dlddel est-r gesch nninx SUN ijdrai vonins gesch UN. xbatin ie bej utie. )lz - I. Sat de tij it. Ai Singel en de Zoeterwoudse ■Btra< LEIDEN Naast de vele hoogtepunten, die ons in deze feestweek nog zullen worden gepresenteerd, wacht Leiden op 3 en 4 oktober twee spectaculaire shows. Donderdagmiddag op het Schuttersveld en vrijdagavond op de Breestraat. De wereldberoemde Duitse acrobatenfamilie (Trabergroep), die zich terecht de 'Koningen van de lucht' noemt, geeft donderdag om 2 en 4.30 uur op het Schutters veld op de stalen draad een demonstratie var. durf en behendigheid. Een spel van klank, kleur en gratie volgt vrijdagavond van 7 tot 10.30 uur wanneer op de Breestraat een internationaal majoret- tenconcours wordt gehouden. LEIDEN Tijdens een buitengewone vergadering van de Leidse raad van arbeid werd gistermid dag ehef de bureau J. Lamers benoemd tot ridder in de orde van Oranje Nassau. Hij kreeg de onder scheiding uit handen van burgemeester Vis, die daarvóór ondanks de 3 oktober-drukte naar de foyer van de Stadsgehoorzaal was gekomen. De heer Lamers was gisteren precies 40 jaar in dienst van de raad van arbeid. 'Uw verdiensten kwamen te weinig naar voren. Daarom is er nu een mooie gelegenheid het volle licht daarop te laten schijnen', zei waar nemend voorzitter K. de Bree, die raad van arbeid-voorzitter Van Loen verving, die in het ziekenhuis ligt. 'Een buitengewone vergadering van onze raad kan daartoe bijdra gen'. Burgemeester Vis sprak ook over de verdiensten van de be scheiden chef de bureau. 'Meestal wanneer ik jubilarissen moet toe spreken ken ik ze nauwelijks', zei burgemeester Vis. 'Maar u heb ik in een bepaalde opstelling als raadslid de afgelopen vier jaar leren kennen en waarderen. U hebt een heel trappetje van betrekkelijk laag naar zo'n belangrijke functie van chef de bureau in de rang van referendaris doorlopen'. Licht 'De jubilaris is iemand die het niet zo dringend nodig vindt dat ande ren weten dat hij ook meetelt. Hij heeft de neiging zich niet te beper ken tot de voorgeschreven dienstu ren', zei de burgemeester, 'en ein delijk is nu de kans om daar het volle licht op te laten schijnen'. De burgemeester noemde een respecta bele lijst van instellingen en func ties op, waarin de jubilerende heer Lammers een rol heeft gespeeld: voorzitter van het Leidse jeugdpar- lement. secretaris van de wijkkies- vereniging van de AR, secretaris van de overkoepelende kiesvereni ging van die partij, raadslid, voor zitter van de Leidse, Jeugd Actie, secretaris van de Nederlandse Christelijke Bond van Overheids personeel. voorzitter van de Leidse Christelijke Besturenbond en do cent sociale verzekeringen van de L.O.I. 'Daarom passen woorden van waardering', zei de burgemeester. 'En niet alleen woorden, maar ook een daad van waardering'. Namens Hare Majesteit spelde hij hem de medaille op die behoort bij de orde van Oranje Nassau. Plicht Jubilaris Lamers zei ontroerd te zijn. Hij dankte ook degenen die hem voor de onderscheiding had den voorgedragen. 'Veertig jaar bij een zelfde werkgevers is eigenlijk geen onderscheiding waard', zei de heer Lamers, 'en ik heb het als een plicht ervaren iets voor de gemeen schap te doen. Ik heb dat gedaan met tekortkomingen en zeker uit een plichtbesef van Hogerhand. Omdat burgemeester Vis daarop had geduid in zijn toespraak, ging de heer Lamers in op zijn jeugd en de spelletjes die hij vroeger met zijn broers en zusters speelde. Daarna werd een bandje gedraaid, waarop een toespraak stond van de raad van arbeid-voorzitter Van Loen, die in het ziekenhuis ver blijft. Hij dankte via de band voor de fijne collegiale samenwerking, waarna hij aankondigde dat zijn vrouw een plaat van Bach zou aan bieden, waarop twee cantates. De waarnemend voorzitter overhandig de hem de gebruikelijke gratificatie en een geschenk onder couvert na mens het bestuur van de raad van arbeid. Les Ook de oud-voorzitter van de raad van arbeid, de heer Gorter, voerde het woord. 'Als er iemand de on derscheiding heeft verdiend, dan is het de heer Lamers', meende hij. 'Er moest een ogenblik komen waar waarop een onderscheiding werd aangereikt en wat is er dan een beter moment dan een jubileum?' De heer Gorter zei geen les te willen geven. 'Grijsaards geven wij ze lessen als troost voor het feit dat ze geen slechte voorbeelden meer kunnen geven'. Hij prees de heer Lamers bijzonder om zijn goede dokumentatie. Hij overhandigde eèn Makkummer wandbord. Namens het personeel sprak de heer Labordus, die zijn chef de bureau vergeleek met de stadsse cretaris Jan van Hout, die een be langrijke rol heeft gespeeld tijdens het beleg en ontzet van Leiden. Hij overhandigde een aantal boeken van fotograaf Herman Clcibrink, plus een boekenbon. Daarna be dankte jubilaris Lamers voor de woorden van de sprekers. Later dan was gepland begon de receptie die druk was bezocht. De Trabergroep heeft zich in de loop der jaren letterlijk en figuur lijk tot grote hoogte weten op te werken. Zo heeft zij het enkele jaren geleden gepresteerd om op drieduizend meter hoogte over een 350 meter lange kabel de gapende afgrond van het Höllental, de grens tussen Duitsland en Oostenrijk, over te steken. Verder zijn de Tra- bers ook in Amerika bekend om hun halsbrekende oversteek boven de woeste Niagara-waterval. Hoogtepunten vormen donderdag het geblinddoekt lopen op een dun nen staaldraad op grote hoogte, maar vooral de ritten met een mo torfiets op een staaldraad, die van af de begane grond schuin omhoog is gespannen naar het dak van een 35 meter hoog flatgebouw. Tijdens deze rit wordt een aantal acrobati sche topprestaties geleverd. De ab solute topper wordt gevormd door een rit op de staaldraad omhoog, die op het allerhoogste punt wordt bekroond met een drievoudige sal- tomortale. Voor het geval de weersomstandig heden het optreden van de Trabers donderdag onmogelijk zouden ma ken, wordt hun demonstratie naar de vrijdagmiddag of de zaterda gochtend verschoven. Om het uit voeren van deze kostbare show mo gelijk te maken, heeft het bestuur van de 3-oktobervereniging twee sponsers gevonden, t.w. de Nieman Holding en IBB-Konder, bouwers op het toekomstige Waardeiland. Concours Op de grond blijven vrijdagavond op de Breestraat de majoretten- groepen, die deelnemen aan het concours, waarbij gelet zal worden op kostumering, het werken met majorettenstokjes, harmonie en charme en choreografie. Aan dit spektakel nemen uit Leiden deel Concordia, St. Franciscus, Werk- LEIDEN Drs. Victor Halberstadt, tot dusver wetenschappelijk mede werker bij de faculteit der econo mische wetenschappen aan de Uni versiteit van Amsterdam, en Kroonlid tan de S.E.R is aan de Leidse Universiteit benoem I tot ge woon hoogleraar in de openbare financiën. Nadat hij ;u *971 advi seur van de directeur-generaal van de Rijksbegroting en tijdelijk advi seur en docent voor de Verenigde Naties in Guyana was geweest, en diverse adviseurschappen bij de O E.S.O. had vervuld, vertrok drs. Halberstadt in 1972 naar de Vere nigde Staten om als gasthoogleraar aan de University of Florida te doceren en gastcolleges te verzor gen aan enige andere universitaire instellingen. door Jaap Kamerling: •dag 5 oktober: 9.00—24.00 uur. park op het terrein van de oordhal. 9.0012.00 uur. Pols- Verspringen. Dressuur Politie- en. Parachutespringen, speel- Van Vollenhovenkade. 10.30 uur. Muziek Stadhuisplein, Optreden Kapel van de Konlnk- Luchtmacht. 10.30 - 11 00 uur. m imfathers vloot. Galgewater ,r ostelbrug. 10.30—12.00 uur. An- Auto's rondrit door de Bin- id. 15.00 uur. Grote Histori- Ootoclit 'De Tyrannie Verdrij- 0.00—22.30 uur. Muziekavond, igehoorzaal (Rijnlands Man oor. Leidse Sleuteltjes enz.). 23 00 uur. Radio Drive in 2 bands. Groenoordhal 23.30 Groot Slot. Vuurwerk, terrein r de Groenoordhal. ag 6 oktober: Zuiderkerk, 7 uur: nkomst Interkerkelijke Evange- °e Samenwerking, ter afsluiting de 3-oktoberfeesten, ds. M. B. den Berg te Oegstgeest over ng en wittebrood' medewerking 'j. eugdkoren. LEIDEN Het is maandagmid dag omstreeks vijven. Het mie zert een beetje en het is kil. Het patrouillevaartuig van de Ko ninklijke Nederlandse Marine Hr. Ms. Hefring houdt zijn in tocht in Leiden. De Leidse be volking toont belangstelling maar is terughoudend. Werd er in de Rijn- en IJsseldor- pen, waarlangs het marinevaartuig voer vaak enthousiast gezwaaid, de Leidenaar blijft passief en kijkt al leen. De komst van deze oorlogsbo dem was op verzoek van de ge meente en men kreeg bij aankomst niet de indruk dat de Leidenaar zelf er zo op zit te wachten. De laatste jaren was het militaire ver toon tijdens de 3 oktobervieringen al sterk verminderd en nu toch een oorlogsbodem in de gemeentelijke wateren. Volgens luitenant ter zee de heer Couwenberg is het de eerste keer sinds de intocht van de Geuzen- vloot, dat een oorlogsschip Leiden binnenvoer, afgezien dan van een enkele marinesleper, die wel eens in de stad is te zien. We zijn meegevaren van Maassluis, waar het marineschip gemeerd lag tot aan Leiden toe, zodat we de sfeer op de boot goed konden proe ven en met de bemanning konden praten over de bezigheden op het vaartuig en het officiële bezoek aan Leiden. Heeft u nog bijzondere maatregelen genomen tegen eventuele ordever storing? Commandant Wissink: 'Nee, we hebben het idee, dat Leiden een vrij rustige en gezagsgetrouwe ge meente is, zodat bijzondere maatre gelen niet nodig zijn. Als we Am sterdam hadden bezocht dan had den we het wel anders aangepakt. Dan hadden we bijvoorbeeld een ponton tussen kade en schip aan gebracht'. Betekenis De betekenis van het officiële be zoek bleek te zijn de levering van enkele sloepen voro een reprise van de Geuzenintocht. Officieel want maandagavond hield de be manning zijn opwachting bij de burgemeester, die ook een tegenbe zoek aan het schip bracht, en ver der werd er ook een bezoek ge bracht aan de militaire autoriteiten in Leiden (aan legerkok van Bu ren). Het schip biedt overigens een vro lijke aanblik in het Galgewater tij dens de feestweek. Het is elke dag geïllumineerd en op 3 oktober ge- pavoiseerd. Voor veel Leidenaars zal het deze week een extra attractie vormen. Elke middag van half drie tot half vijf is het te bezichtigen en op woensdag en vrijdagochtend worden er excursies naar het schip gemaakt door leerlingen van het voortgezet onderwijs, vooral lts-ers! Gistermiddag was het er al heel druk. Discipline De sfeer tijdens de tocht was gezel lig en is een beetje te vergelijken met de sfeer in een oerdegelijk vaderlands gezin, met vriendelijke HlltiritCÏt ouders en duidelijke gezagsverhou dingen. De taken op het schip (36 m lang) zijn efficiënt verdeeld. Elk lid van de 26-koppige bemanning weet precies wat hij te doen heeft. Er heerst een 'stille discipline' dat wil zeggen: er wordt niet ge schreeuwd maar wel gehoorzaamd. 'De geest is hier goed' zegt com mandant Wissink. Als je het zo een dag aanzien lijkt het niet de verve lendste vorm van dienstplichtver vulling. De Hefring heeft een zeer gevari eerd takenpakket. Het heeft een op leidingstaak: adelborsten leren er navigeren. Verder heeft het o.a. ta ken: maritieme havenverdediging en het bewaken van mijnenvelden. Dienstplichtigen (de helft van de bemanning) doen er dus van alles tijdens hun trainingen en een weekje als nu in Leiden is niet bepaald vervelend. Het vloeit voort uit de representatieve taak, die het schip ook heeft. De tocht zelf, die we maakten van af Maassluis over de Maas, de Hol landse IJssel, de Gouwe en de Rijn voerde door een fris, dampig Hol lands polderlandschap. Af en toe brak een nog warme oktoberzon door de dikke wolken. We passeer den schilderachtige dijkdorpjes, die wat vergeten langs de IJssel liggen te dromen. Het stoere polderland schap vormde een fraai decor voor het even fiere schip, dat zijn naam ontleent aan mythen en legenden uit het hoge Noorden. Een fijne tocht maar je kunt toch allerlie bijgedachten niet verdrin gen. Even wordt de sfeer wat grim miger. Een eindje voor Gouda gaat, juist als we komen aanvaren een drijvende bok vlak voor de brug liggen, die we moeten passeren. Er moeten meerpalen verwisseld wor den. Maar waarom net als het schip wil passeren'. De vertraging duurt commandant Wissink te lang. Er wordt opdracht gegeven om even met een rubber sloep uit te varen naar de brugwachter. Een tamelijk 'hoog' bemanningslid verliest daar bij zijn hoofddeksel, dat in het grauwe nat verdwijnt. De grimmig heid gaat over in hilariteit. mans Wilskracht, R. K. Harmonie, Nieuw Leven en De Burcht. Voorts de majorettenpelotons Fentissy uit Den Haag. The Seven Sources uit Dordrecht. De Vliegende Hollander Terneuzen, terwijl de internationa le deelneming komt uit België, t.w. The Silversticks (Brasschaet) en Compagnie des Pax Majorettes (Stirling-Wendel) en uit Frankrijk, Majorettes de Moulins (Moulins). Aan dit muzikale onthaal wordt verder nog medewerking verleend door de muziekkorpsen Excelsior te Rotterdam, de Kon. Harmonie De Eendracht uit het Belgische Rom- melgem en Wilhelmus uit Slie- drecht. De aan dit concours deelnemende majorettenpelotons geven op het gedeelte Breestraat van Minerva tot Gangetje vijfmaal een show van zes minuten. Omstreeks zeven uur begint het eerste majorettenkorps met zijn show voor de sociëteit Minerva. Na afloop daarvan ver plaatst het zich naar de diverse showplaatsen, die te vinden zijn bij Peek Cloppenburg. Stadhuis en bij de firma's Wolfslag en Pander. De beoordeling van de prestaties vindt plaats door vier jury's, t.w. een professionele jury gevormd door W. Laros. voorzitter. George Azria. bekend jurylid bij de Franse federatie en mevr. L. G. Maas- Wilelinga van de Leidse dansacade- mie, een persjury, en een burgerij- en studentenjury. Tijdens de pauze om circa 9.15 uur volgt een demonstratie van de Fiesta Girls uit Hoogerheide en de muziekorpsen Excelsior en Wilhel mus. Het slotdefilé van alle korpsen begint om kwart voor tien. Na de prijsuitreiking volgt nog een de monstratie van de eersteprijswin naars. LEIDERDORP Vandaag is in Leiderdorp het eerste nummer ver schenen van het 'Alternatief Lei derdorps Maandblad'. Het blad wil een poging doen om de wat het noemt 'armoede aan publikatiemo- gelijkheden' te verminderen. Het noemt het Leidersdorps Nieuws blad kleurloos. 'De uitgesproken kleurloze inhoud camoufleert de commerciële kriteria die aan het blaadje ten grondslag liggen'. Het gemeentelijke voorlichtingsblad 'De Leiderdorper' leent zich volgens 'Halm' —zo heet het nieuwe maandblad door zijn aard en ge ringe verschijningsfrequentie niet voor het opnemen van controver siële of aktuele onderwerpen. Bo vendien zou hierdoor de onjuiste indruk kunnen ontstaan, dat het politiek-bestuurlijk kader het enig zaligmakende kader voor het aan brengen van veranderingen in de plaatselijke samenleving zou zijn. Terwijl juist de laatste tien jaren gekenmerkt worden door een ver breding en verdieping van de de mocratische beweging, door de ten dele buiten de gevestigde kaders opererende aktiegroepen. Uitgangspunt voor het blad Halm is het streven naar een meer recht- Gemeenteraad Leiden LEIDEN Maandag 7 oktober om half 8 komt de gemeenteraad bij een. Uit de agenda: benoeming le den algemeen bestuur van de streekmuziekschool, onderwijsvoor- stellen, voorstel inzake aanvaarding van een schenking voor de aankoop van een schilderij voor De Laken hal (zelfportret), krediet voor aan schaffing van twee ambulance-au to's, bijdrage aan de Federatie van Vrouwelijke Vrijwillige Hulpverle ning in de kosten van onderzoek op borstkanker bij vrouwen van 35 jaar en ouder. LEIDEN B. en W. hebben de gemeenteraad voorsesteld, 112.000 beschikbaar te stellen voor de aan schaffing van twee ambulance-au to's voor de eerste-hulpdienst. Twee van de drie auto's die bij de G.G.en G.D. in gebruik zijn, moeten wor den vervangen. Zij worden sinds 1968 gebruikt. LEIDEN Als bijdrage tot de 3- oktoberfeestvreugde organiseert 't Breehuys op Breestraat 19 op 3 oktober een 'Open Huis'. Dat is van 's morgens 11 uur tot 's middags 6 uur. Iedereen is welkom. vaardige samenleving door het ver diepen en verbreden van de demo cratische beweging. De doelstelling van Halm is in de eerste plaats aan alle groepen en personen in Leider dorp en omgeving die streven naar een rechtvaardige samenleving door het verdiepen van die beweging, een publikatieruimte te geven, waarin informatie verstrekt kan worden en opinies en commentaren worden geleverd. In het Leider dorps Nieuwblad worden controver siële zaken, waar ook maar iemand zich een buil zou kunnen vallen, angstvallig uit de kolommen ge weerd, aldus de redactie van Halm. De redactie van Halm is gevestigd Frederik Hendriklaan 3 Leiderdorp, LEIDEN Met het oog op het groot aantal belangstellenden (12.800) dat voor de uitreiking van haring en wittebrood in aanmer king wil komen, heeft het bestuur van de 3 octobervereniging enige maatregelen moeten treffen, die een vlotte uitdeling mogelijk ma ken. Op de uitgereikte kaarten is duidelijk aangegeven tusen welke uren (resp. tussen 7 en 8 uur, 8-9 uur en 9-10 uur) men haring en wittebrood bij het Waaggebouw in ontvangst kan nemen. Aan deze uren zal streng de hand worden gehouden. Het is van belang, dat men niet op het laatste moment komt, want om tien uur wordt de Waag gesloten. Dit in verband met de herdenkingsdienst in de Pieters kerk. Belangstellenden voor deze dienst, die in het bezit moeten zijn van een toegangskaart, dienen ui terlijk om kwart over tien op hun plaats aanwezig te zijn. De kinderatractles, die door de Leidse Studentenvereniging don derdagochtend in de omgeving van de sociëteit Minerva worden geor ganiseerd, zullen bij slecht weer in de sociëteit worden gehouden. De jeugd kan daar vanaf tien uur te recht. Tijdens de rondrit van antieke au to's zaterdagochtend van 10.30 tot 12 uur zal vóór de Hartebrug- kerk in de Haarlemerstraat een concours d'élégance worden gehou den. Bij de beoordeling zal speciaal gelet worden op de presentatie van auto en berijders en op de combi natie van de kleding der inzitten den met het bouwjaar van de auto. In de jury hebben zitting mej. J. Hartman, namens een modezaak en de heren W. Helder en F. J. Smits, resp. directeur en bestuurslid van het Legermuseum. KATWIJK De wijkvereniging 'Hoornes' krijgt te kampen met een nijpend ruimtegebrek, als de raad niet akkoord gaat met een voorstel van B. en W. om t.z.t. 25.000 beschikbaar te stellen voor de In richting van een nieuw onderko men. Gedacht wordt hierbij aan de houten vierklasige noodschool aan de Suurmondstraat. In a ugustus verhuisde de mr. J. J. L. van den Brugghenschool, die hierin was ge huisvest, naar het nieuwe scholen complex in Rijnsoever. De wijkvereniging Hoornes mocht voor het houden van aktiviteiten steeds gebruik maken van het ge bouw van Canda International aan de Hoornselaan. Hieraan is nu een eind gekomen en het zal zeker twee jaar duren voor een nieuwe centra le accommodatie beschikbaar zal zijn. Het voormalige bankgebouw tje, eigendom van 'Hoornes', biedt geen toereikend soelaas. 'Hoornes' is de met de ongeveer 1500 leden de grootste wijkvereni ging van Katwijk. De vereniging, waarvan alleen gezinshoofden lid z.jn, houdt zich Intensief bezig met de wijk en biedt jong en oud een groot aantal mogelijkheden voor aktieve vrijetijdsbesteding. Als de vereniging van de houten noodschool gebruik mag gaan ma ken, zal een ingrijpende aanpassing noodzakelijk zijn. 'Hoornes' heeft lntusen een plan Ingediend. Opzet is dat de werkzaamheden, voor wat het bouwkundige gedeelte betreft, in opdracht van de wijkvereniging door een plaatselijke aannemer worden uitgevoerd. Het betreft hier het demonteren van enkele wan den, waardoor een recreatieruimte ontstaat, het aanbrengen van elek trische leidingen en aansluitingen, het maken van een keuken en een bar. het aanbrengen van nieuwe (gas)verwarming enz. De inrichting zal door en voor re kening van de wijkvereniging ge schieden. Het plan is zo opgezet dat het geheel weer makkelijk in de oorspronkelijke staat van nood school kan worden teruggebracht. Ter verlaging van de kosten zal de wijkvereniging een eigen Inbreng leveren in de vorm van zelfwerk zaamheid. Het ligt in de bedoeling dat de school na de verbouwing onder bepaalde voorwaarden door de gemeente wordt verhuurd. De kosten van onderhoud van het ge bouw en de tuin kunnen hieruit worden gedekt.

Nieuwe Leidsche Courant | 1974 | | pagina 3