C&Avertelt: i E, C&ot is tick Oooideéf^eh! J Familieberichten De zingende houthakker. jr was eens 'n arme man die met zijn vrouw en kinderen in'n groot bos woonde. Hij hielp zijn vrouw en zong de hele dag. Maar op 'n dag was alles op. Hethrood was op, de kaas was op... 'Hou ook maar op met zingen', zei de vrouw, 'want daar kunnen we niet van leven'. 'Geen paniek', zei de man vrolijk. 'Ik word gewoon houthakker. Bomen genoeg'. Hij haalde 'n bijl uit de schuin en ging 't bos in. Al gauw zag hij 'n mooie boom. Net toen hij de bijl er in wilde zetten begon de boom te praten.'Wacht even', zei de boom. 'Kun je niet 'n ander nemen. Ik zou net van mijn pensioen gaan genieten'. 'Natuurlijk', zei de houthakker, 'ieder het zijne'. Hij liep naar '11 andere boom, maar ook deze begon te praten. 'Ach', zei de boom, 'waarom juist ik. Van mijn soort zijn er maar weinig". 'Geen probleem', zei de houthakker. 'Blijf jij maar mooi staan'. Hij liet goedkeurend zijn blik vallen op 'n slanke den. Maar de den riep meteen: 'Ik ben nog zo jong, dus aan mij zit toch nog weinig hout'. 'Ja, hoor eens', zei de houthakker verdrietig, 'wat moet ik dan?' 'Zing 'n lied', zei 'n dikke boom.'Dat vrolijkt altijd op'. 'Geen gek idee', zei de houthakker en hij begon te zingen. Dat was niet mis, want de houthakker had 'n prachtige stem. Hij zong uit volle borst. En kijk, van alle kanten kwamen mensen toegestroomd. Ze luisterden, klapten en gaven hem geld. Want zo gaat dat. Toen de houthakker 's avonds thuiskwam was hij 'n rijk man. 'Wat ben jij 'n geweldige houthakker', zei zijn vrouw enthousiast. 'Ik doe mijn best', zei de man vrolijk. 'Want van zingen alléén kun je niet leven'. Kifilg HET NIEUWE KOOKBOEK TROUW/KWARTET WOENSDAG 2 OKTOBER 1974 K10 Elke WERKDAG behalve zaterdags bestaat er 's avonds tot acht uur gelegenheid tot het telefonisch opgeven van familieberichten, die nog de volgende ochtend moeten worden geplaatst Dit kan uitsluitend onder no. 020- 220383. Ook op ZONDAGAVOND is dit mogelijk, maar dan van ZES tot ACHT our. Na dit tijdstip is geen op gave van advertenties meer mogelijk. ATTENTIE! U gelieve steeds duidelijk op te geven in welke bladen u de advertentie wenst te plaatsen (Trouw, Het Kwartet) of in de gehele Christelijke Pers (Trouw Het Kwartet alsmede de gewenste breedte. Op 16 oktober 1974 ls het 50 Jaar geleden dat onze Ouders G. Kooyman C. Kootfman-Smitshoek ln het huwelijk traden. Hun dankbare kinderen en kleinkinderen. Blaaksedijk, oktober 1974. West 18. Gelegenheid tot feliciteren op vrijdag 18 oktober 1974 van 19.30 tot 21.30 uur in jeugdhuis „De Erve", Oranjestraat 31 te Heinenoord. „Geef mij ogen om t'aanschouwen al mijn rijkdom, Heer, handen om te vouwen tot Uw lof en eer!" Dankbaar delen we u mee, dat we D.V. dinsdag 15 oktober a.s. met onze kinderen en kleinkinderen ons 50-Jarlg huwelijksfeest mogen vieren. Piet Schoneveld Mien Schoneveld-Ravensbergen Zij die ons hiermee willen gelukwensen ontvangen daartoe gelegenheid in „Open hof". Rijnstraat 18 van 4.306 uur. Burggravenlaan 16, Katwijk a/d Rijn. Heden nam de Here tot Zich, Zijn kind, onze lieve zorgzame Moeder. Behuwd-, Groot- en Overgrootmoeder Frouktje Duisterwinkel (geb. Bannink) in de ouderdom van 82 Jaar; sinds 27 Juli 1973 weduwe van Reinder Duisterwinkel Zij wentelde haar weg op de Here (Ps. 37 5 onber.). Groningen, 30 september 1974 „Huize Patrimonium", Beukenlaan 36. Correspondentie-adres K. Duisterwinkel, Bloemstraat 7, Aduard. Aduard: K. Duisterwinkel A. Dulsterwinkel-Boersema Groningen: A. Duisterwinkel J. H. Duisterwinkel- de Vries Apeldoorn: M. Gemmink-Duisterwinkel H. Gemmink Klein- en achterkleinkinderen De teraardebestelling zal plaatshebben op vrij dag 4 oktober a.s. op dc Algemene Begraaf plaats te Aduard na een te houden rouwdienst in „Huize Patrimonium", Beukenlaan 36 te Groningen, aanvang 14 uur. Gelegenheid tot condoleren op donderdag 3 oktober a.s. van 1920 uur in de famlllekamer van „Huize Patrimonium' Herplaatsing wegens misstelling Met verslagenheid geven wij kennis van het plotseling overlijden van onze zeer gewaar deerde Voorzitter de heer J. Smallenbroek Hij heeft zich met grote toewijding en zorg ingezet voor het werk van de Dr. A. Kuyper- stlchting en voor allen, die bij dit werk be trokken zijn. Wij zijn dankbaar voor de ons geschonken periode van zijn voorzitterschap. 's-Gravenhage, 29 september 1974. Namens bestuur en medewerkers van de Dr. A. Kuyperstichting N. G. Geelkerken, W. C. D. Hoogendijk. Met leedwezen geven wij kennis van het over lijden van J. Smallenbroek in 1945 tot 1946 en van 1956 tot 1965 lid en van 1963 tot 1965 voorzitter van onze fractie. Zijn keus ln de politiek was een geloofskeus. Dankbaar gedenken wij de trouw, waarmee hij ons land en volk in voor- en tegenspoed heeft gediend, en zijn verknochtheid aan de anti-revolutionaire beginselen. De Anti-Revolutionaire Tweede-Kamer fractie: W. Aantjes, voorzitter G. C. van Dam. secretaris Den Haag. 29 september 1974. „Gij zult mij leiden door Uw raad en daarna zult Gij mij in heerlijkheid opnemen." Psalm 73 24 In vast vertrouwen op de beloften Gods ging naar het Vaderhuis mijn lieve Man. onze Broeder. Behuwdbroeder en Oom Frans Ravestein op de leeftijd van 71 Jaar. Kockengen: N. Ravestein-Brouwer Leiden: J. Ravestein G. Ravestein-Hoogendoorn De Meern: M. Jansen-Hoogendoorn en verdere familie Kockengen, 30 september 1974. Wagendljk 30. Géén bloemen. Rouwdienst te houden in de Geref. Kerk om 13.15 uur nma. op vrijdag 4 oktober a.s., waar na de teraardebestelling zal plaatsvinden om plm. 14.00 uur op de algemene begraafplaats te Kockengen. Gelegenheid tot condoleren na afloop van de begrafenis in gebouw „Irene", Wagendljk 42. God nam tot Zich onze zeer geliefde Oom Frans Ravestein Oosterbeek: H. A. Ravestein K. Ravestein-Mout Frans, René en Marius Bunnik: A. C. Vrij-Ravestein A. Vrij Bertjan, Henk en Marleen Kockengen. 30 september 1974. Na een langdurige ziekte nam God tot Zich onze lieve Moeder, Schoonmoeder en Oma Wilhelmina Cornelia Hoogenboom-Charpentier weduwe van Gerrit Cornells Hoogenboom op de leeftijd van 73 Jaar D. Mout-Hoogenboom A. Mout C. M. Hoogenboom- van der Linde kleinkinderen Rotterdam, 28 september 1974. Van Beethovensingel 55. Correspondentie-adres: A. Mout, Brucknerlaan 9. Aan huis geen bezoek De bijzetting in het familiegraf zal plaats hebben woensdag 2 oktober op de algemene begraafplaats „Crooswijk", na aankomst in de kapel om 1 uur. Onverwacht nam God tot Zich onze lieve Zus ter. Schoonzuster en Nicht Wiebigje Beumee op de leeftijd van 66 jaar. Castricum: H. Kalf-Beumee K. Kalf Appingedam: Z. Beumee-Schilt Ede: S. P. Dee Groningen: M. Beumee-Drayer Buitenpost: P. J. Ottevanger-Beumee H. Ottevanger Veendam: H. van Dijk-Beumee M. van Dijk Veendam: L. W. Beumee-Kammer Castricum, 29 september 1974. Wonende: v. Maerlandlaan 72, Den Haag. Correspondentie-adres: K. Kalf, Fred. Hendrikstraat 32, Castricum. De overledene is opgebaard ln de aula van de begraafplaats 'Onderlangs' te Castricum. Bezoekuren van 14.00-16.00 uur. Vrijdag 4 oktober a.s. zal er om 14.00 uur een rouwdienst worden gehouden ln de aula van de begraafplaats, waarna de teraardebestel ling aldaar. Vertrek vanaf de Prins Fred. Hendrikstraat 32 om 13.40 uur. Zalig zijn zij die genodigd zijn tot het bruiloftsmaal des Lams. Openbaring 19 9. Op Zijn tijd nam God tot Zich mijn innig ge liefde Man. onze lieve, zorgzame Vader, Pieter Minco Johan Mekkes Ridder in de Orde van Oranje-Nassau, in de leeftijd van 71 jaar. Mede namens de familie: Voorburg: A. J Mekkes-de Bruyn Winterswijk: Dorothee Voorburg: Margot Joke Jan Pieter Voorburg, 1 oktober 1974. Staringkade 28. Geen bloemen. De rouwdienst zal gehouden worden vrijdag 4 oktober a.s. om 12.30 uur in de Christus-Ko ningkerk, Bruijnings Ingenhoeslaan 4. Na de dienst is er gelegenheid de familie te condoleren, waarna de bijzetting in het fami liegraf zal plaatsvinden om 14.00 uur op de begraafplaats ,Eik-en-Duinen", Laan van Eik en-Duinen 38 te 's-Gravenhage. Met droefheid geeft het bestuur van de o.v. Demosthenes kennis van het overlijden van ons lid Willem van Boeijen predikant te Amsterdam. Zijn gastvrijheid en medeleven zullen wij niet licht vergeten. H. H. van Andel-praeses J. J. Damsma, ab-actis Amsterdam, 29 september 1974. Psalm 43:3 en 4 (berijmd).' Heden ging van ons heen. ln de volle zekerheid van haar geloof, onze lieve Moe der. Groot- en Overgroot moeder, Behuwdzuster en Tante Antonia Hazenboom-de Geus weduwe van Arte Hazen boom. ln de ouderdom van 85 Jaar. Mede namens verdere familie. M. C. Ha zenboom. *s-Gravenhage, 1 oktober 1974. '"Huize Mariahoeve'. Correspoi Arkelplar lantsoen 9. Arnhem. De overledene ls opgebaard Tesselsestraat 69. condo- leancebezoek aldaar woens dagavond van 78 uur. donderdagmiddag van 4-5 uur. De rouwdienst zal gehou den worden vrijdag 4 ok tober te 1.15 uur ln het C3techlsatlelokaal van de Thaborkerk, van Hoorn- beekstraat 128. waarna do teraardebestelling zal plaatshebben op de Alge mene Begraafplaats aan de Kerkhoflaan. Aankomst aldaar te 2.30 uur. Johanna Ravensbergen- Fakkel ült aller naam: Familie Ravensbergen. Rijnsburg. oktober 1974. Al degenen, die het afscheid van de plaatselijke poli tiek voor mijn vrouw en mij tot een feestelijke dag hebben gemaakt, zeggen wij daarvoor hartelijk dank. Wij zijn dankbaar, dit afscheid op deze wijze te heb ben mogen beleven. P. C. Elfferich, Ouo-wethouder van Delft 'n Modern sprookje om voor te lezetr is één sprookje uil de serie „C&A vertelt" Als u ze wilt verzamelen hoeft u deze pagina niet te bewaren. Iedereen die op de kinderafdeling pan C&A iets koopt, kan 'n kleurplaat krijgen .van dit sprookje met 'n prachtige illustratie. Imitatie leer en bont op speelse manier met elkaar gekombineerd en verwerkt tot een pittig jasje ook nog origineel geborduurd. 122-146 75.. Even speels als modieus is de broek die gemaakt is van gebloemde en uni velvet, in warme donkere kleuren. 122-146 40.- Imitatie leren jongensjasje, sportlef met brede, dubbelgestikte naden en doorsnijdingen precies als de volwassen modetrend. 152-176 85.- Volledig in grote stijl met de echte velours pantalon. 152-176 37.- Imitatie leer en ruig „bont" in dezelfde modieuze kleurnuances voor dit 152-167 75.- Gebreide sjaals, hoe langer hoe mooier. 7.5Q Op de leeftijd van 72 en 70 jaar zijn onze twee oudste Broers en Ooms overleden. Jan Doornbos te Giethoorn, Binnenpad 101 en Jacob Doornbos te Emmen, van Coevordenstraat 35 Sterke onze VerbondsGod de bedroefden! Nw. Amsterdam: Bargeres: (Emmen): Gorinchem: Drachten: Ermelo: Drachten: Ureterp: Enschede: Joh. en Jantje Blok-Doornbos Coos Blok Weggemans Jan en Kit Blok-Latooij Gezienus en Agnes Blok-van Kammen Jacob en Wieke Blok-v. 't Zet Henk en Trijny Braker-Blok Cor en Coby Sikkens-Blok Rennie Blok Hierbij delen wij u mede dat God tot Zich ge nomen heeft onze Schoonzuster Meta Martina Lariby echtgenote van wijlen G. Harder H. Tamboer-Harder L. G. Buntsma-Harder G. Buntsma R. C. Harder T. Harder-Plantinga Ambtenaren bewijzen onmis bare diensten een de samen- lering. Juist zij ervaren vaak In hun dagelijks werk hoeveel on recht er nog bestaat Juist zij ontmoeten telkens weer toe standen en verhoudingen die mensonwaardig zijn en niet stro ken met de bijbelse boodschap van naastenliefde en gerechtig heid. Juist zij kunnen belangrijk bijdragen aan de verbetering van de maatschappij. Niet alleen achter hun bureau of loket. Ook in hun vrije tijd. Door lid te worden van de christelijk# vakbewoglng «n zich aan ta sluiten bij Henderson! Toon en Callenbach voordé vrouw van nu Het nieuwe kookboek met 1000 recepten voor dagelijkse en feestelijke maaltijden Onovertroffen In overzichtelijkheid en kwaliteit Met meer dan 100 foto's, waarvan vele In kleur Negende draki In afwaebare band 17.50 Een boek van ZOMER &KEUN1NQ M WAGEMNGEN Verkrijgbaar I Indo boekhandel s, idl l 5 mtheater eren. Er het ver

Nieuwe Leidsche Courant | 1974 | | pagina 10