Kojak: politieman met felle emoties Tien vingers Radio- en televisieprogramma's Dagrecept Nederland ziet Surinainer als ongewenste indringer Even puzzelen PPR-fractieleider vergelijkt partij met doopsgezinden Dagblad 'De Vrije Stem' meent: Haags Beslissing over ?se Post verder uitgesteld Volksgunst Project hulp aan blinden in Djakarta Pittigepiepkleine pikzwarte pilletjes. Paul Brand Chirurg in India TROUW KWARTET DINSDAG 1 OKTOBER 1974 BINNENLAND/RADIO EN TV T4/K6 Savalas grote publiektrekker voor NCRV door Ton Hydra Telly Savalas, plaatboef in vele films, gaat als inspecteur Kojak in de gelijknamige televisieserie de bikkelharde misdaad van New York te lijf alsof het zijn dagelijks werk is. De eerste afle vering wordt vanavond door de NCRV op het scherm gebracht, maar men heeft al eerder met hem kennis kunnen maken in de film The Marcus-Nelson Mur ders, die aanleiding is geweest voor het produceren van een tv- reeks. kende neiging om er het bijltje bij neer te gooien. Kojak kan echter niet stoppen; er is altijd wel iets dat hem motiveert om er opnieuw en verbeten tegen aan te gaan. Dat heb ik suggestief beleefd in twee afleveringen die de NCRV mij vooraf heeft laten zien. Daarvan deed 'Siege of Terror' een relatie leggen met het recente gij zelingsdrama in Den Haag. Deze aflevering krijgt de kijker echter pas later te zien. Wel jammer mis schien, omdat hierin een combina tie wordt getoond van gedurfd on derhandelen met gijzelende misda digers en gewapend ingrijpen door de politie, had het wellicht een bijdrage kunnen zijn in de discus sie over het optreden tegen terror- sten in ons land. Kojak blijkt anders te zijn dan de Dllbbsl SDel meeste detectives in films en tele- visieprodukties. Hij is niet de on aantastbare die nooit fouten maakt en toch lekker het laatste woord heeft. De kale speurder want Sa valves wil geen pruik op is niet alleen een felle politieman maar ook een emotioneel mens. Een doortrapte smeerlap wekt bij hem een soort oerdrift, zodat hij de vent naar de strot zou willen vlie gen. Soms doet hij dat ook. Razend knap Aristoteles Savalves (hij is inder daad van Griekse afkomst) werkt niet de indruk dat hij nauwkeurig volgens een scenario voor politie man speelt. Zijn Kojak doet volko men authentiek aan. Hij is echt, ook in zijn blunders, de manier waarop hij teleurstellingen ver werkt en in zijn regelmatig indui- Dubbel spel, het verhaal waarmee de serie wordt geopend, heb ik nog niet gezien. Evenals ongetwijfeld veel kijkers moet ik dus lezen tussen Kojak en de VPRO-trekker All in the Family. Nu doet zich het merkwaardige feit voor. dat de kale politieman sinds kort Archie Bun ker uit de top van kijkdichtheids- cijfers In Amerika heeft verdrongen en dat uitgerekend dit tweetal ge lijktijdig op de Nederlandse buis verschijnt. Maar, zoals ik eerder heb laten weten, zal het bij deze een overlapping blijven. Uiteraard is niet alles in de scène- opbouw van Kojak anders dan in concurrerende politieverhalen. De regie gooit er heus wel eens drieste achtervolgingen door gillende poli tieauto's tegenaan en harde vechts cènes. Het is evenwel duidelijk dat hier met het geweld niet commer- Tellv Savalas i cieel wordt gekokketteerd, maiar dat het voor alles wordt getoond om de authenticiteit van het gebeuren te accentueren. Centraal staat daarin deJ wijze waarop Kojak als mens 'en als speurder op de 'grote' misdaad rea geert. Savalas speelt dit razend knap met een sterke uitstraling van zijn persoonlijkheid. Let u wat dit betreft vooral op de aflevering Re quiem for a Cop. Daarin vecht Ko jak voor het posthume eerherstel van een ten onrechte van curruptie beschuldigde vriend. Van een verslaggever DEN HAAG "De PPR is te verge lijken met de Doopsgezinde Broe derschap. Deze broederschap vraagt van haar leden niet een serie vast gestelde belijdenisgeschriften te ondertekenen. Bij deze broeder schap mag een ieder zijn eigen be lijdenis onderschrijven', aldus dr. B. de Gaay Fortman, voorzitter van de PPR-fractie in de Tweede Kamer in het septembernummer van 'PPRAK', de actie-krant van de PPR. Mosselen met kaassaus 2 kilo mosselen 50 gram boter 1 ui. knoflook peterselie zout, peper scheutje wijn laurier, tijm Maak de mosselen schoon door de ruwe mosselen van elkaar te knip pen. Ontdoe ze van de dradenbun- dels en afval en trek de hechtdra- den of de baard er goed uit. Ver wijder open schelpen en was ze een paar keer in koud water, (bij ver pakte mosselen hoeft dat niet). Zet ze daarna een tijdje in een pan met water met 30 gram zout. Ver volgens overdoen in een grote pan samen met een gesneden ui. twee teentjes knoflook, takje peterselie, selderij, peper, klontje boter en een scheut landwljn. Breng ze goed aan de kook. schud ze goed om en laat ze daarna nog een paar minuten doorkoken, (in totaal tien minu ten). Laat ze afkoelen, haal ze uit de schelp en laat ze op een vergiet uitlekken. Maak een sausje van 1 eetlepel boter, twee eetlepels bloem. 2 dl. melk en 150 gram geraspte kaas. Doe de mosselen in een vuur vaste schaal met een laurierblaadje, tijm. zout en peper. Schenk de kaassaus over het geheel en laat alles nog een half uur in de matig warme oven lichtbruin worden. Menutip: Mosselen met kaassaus, sla. aardappelpuree, yoghurt. Van een onzer verslaggevers DEN HAAG 'Het is onverantwoord van de Surinaamse en Ne derlandse regering om te blijven volharden, dat Surinamers Neder landers zijn en het volle recht hebben op een plaats in Nederland'. Deze opmerking is afkomstig uit Suriname uit een commentaar van het (overigens niet als gezag hebbend beschouwde) dagblad 'De Vrije Stem'. De commentaarschrij ver constateert dat de Surinamer in Nederland wordt beschouwd als een ongewenste indringer, tegen wie de vijandigheid zal toenemen naarma- UTRECHT Het bestuur van de B.V. uitgeversmaatschappij Bona- ventura in Amsterdam, dat in juni een definitief oordeel over de mo- lijkheid van het voortbestaan van de Haagse Post tot uiterlijk 1 okto ber opschortte, heeft besloten deze beslissing nog wat langer uit te stellen. Dit is gebeurd na overleg met alle betrokken partijen, te we ten het ministerie van CRM, de B.V. Weekbladpers en de redactie commissie van de Haagse Post. Volgens Bonaventura is door dit overleg namelijk het vertrouwen gewekt, dat binnenkort in het ka der van het bedrijfsfonds voor de pers de al eerder door de partij geformuleerde oplossing een renteloze lening aan de B.V. Week bladpers, waarin de HP zal worden opgenomen zal worden bereikt. Pas als deze beslissing is genomen, zal worden gesproken over de be noeming van een nieuwe hoofdre dacteur in de plaats van W. L. Brugsma. die op doktersadvies deze functie moet neerleggen, maar zich bereid heeft verklaard, totdat een beslissing genomen zal zijn, als waarnemend hoofdredacteur aan te blijven. Als nieuwe hoofdredacteur maakt mr. H. A. F. M. O. van Mierlo de beste kansen. SM1DJE VERHOLEN .d te er meer Surinamers naar Neder land komen. 'Het migratiebeleid van de Surinaamse en de Neder landse regering maakt van de Suri namers in Nederland een paria. Een Surinamer kan alleen in Suri name tot volle ontplooïng komen en zich alleen daar volkomen ge lukkig voelen', aldus de Vrije Stem. Het gesprek in Den Haag tussen de Surinaamse ministers Arron en Hoost en de Nederlandse ministers De Gaay Fortman en Van Doorn over de migratie van Surinamers is eerst gisteravond begonnen en niet gistermiddag, zoals eerst was over eengekomen. Minister Van Doorn was namelijk gistermiddag verhin derd aanwezig te zijn. Het ziet er naar uit. dat het ge sprek morgen in de loop van de dag zal worden beëindigd. Inmid dels heeft premier Arron in het weekeinde gesproken met de Ne derlandse minister Van der Stoel over de grenskwestie, die Suriname heeft met buurland Frans-Gyana en de organisatie van de buiten landse dient van een straks onaf hankelijk Suriname. Ook heeft premier Arron aange drongen op een spoedige ratificatie (door het Koninkrijk) van de in ternationale bauxiet-overeenkomst, die het Suriname mogelijk zal ma ken lid te worden van de organisa tie van bauxiet-producerende lan den. De omroepen spannen zich geweldig in en boksen flink tegen elkaar op om een zo groot mogelijk part van de volksgunst te winnen. In plaats van de lokvogels over een ruime periode te verdelen worden ze snel achter elkaar op de kijkers los gelaten. De ene na de andere nieuwe serie, al dan niet gekoppeld aan een boek met de platen uit de film, verleidt tot ongelimiteerde beeldconsumptie. Het AVRO-programma werd ge opend met een show van de altijd sprankelende Julie Andrews, naast de bekende en merkbaar ouder gewor den Dick van Dyke. Hem krijgen we dit seizoen vaker te zien. Kies uw gouden plaat is eigenlijk een te traditionele show. die je net zo goed via de radio kimt horen. Het visuele element is in feite pover. Een hele rij artiesten en iedereen mag op zijn beurt een liedje brengen als Herman Emmink zijn babbeltje heeft gemaakt. De AVRO mag er best wat aan sleutelen om al dat goud meer karaats te geven. De TROS gooide er op één avond maar liefst drie nieuwe series tegen aan plus de start van de actualiteitenrubriek en het werpen van twintigduizend guldens in de schoot van iemand die romans uit zijn hoofd leert. Arbad, de zigeuner, is een Duitse TV produktie, die romantiek aan de lopende band belooft. Hij vertoont veel kenmerken van beter bekende vrijbuiters en helden uit het klassieke repertoire. Specifieke Britse humor is te verwachten in 'Het zal je kind maar wezen'. Waarschijnlijk geen topproduktie van de BBC, maar toch wel kundig in elkaar gezet en gedragen door geroutineerd acteren. Michael Crawford zet heel aanstekelijk een onvoorstelbare stuntleraar neer. De Liefdes van Napoleon ademen de sfeer van de vele zogenaamde historische romans, die suggereren dat je alle slaapkamergeheimen van de groten der aarde te weten komt. Wat dan nog. Een gebied waarop tal van auteurs en schrijfsters zich uitleven. Ian Holm geeft de jonge Bonaparte met een zekere vinnigheid gestalte en lijkt ook uiterlijk een beetje op hem. Van Aktua TV heb ik niet alles kunnen zien. Een echte actuali teitenrubriek zoals we die kennen van de andere omroepen is het nog niet. Het team moet echter de tijd worden gegund om ingespeeld te raken en een eigen gezicht te krijgen. Maar dan moet het wel iets meer worden dan een showtje met een soort voordracht voor twee heren. TON HYDRA Van onze Haagse redactie DEN HAAG —De Vereniging het Nederlandse Blindenwezen spant zich samen met haar Indonesische zusterorganisatie in voor de vesti ging van een brailledrukkerij en blindenbibliotheek in Djakarta- Dit project, dat een bedrag van ruim 1,2 miljoen zal vergen, hoopt men uit te voeren met steun van het ministerie van ontwikkelingssa menwerking. De afgelopen dagen is de Vereni ging het Nederlandse Blindenwezen (het overkoepelende lichaam van de blindenorganisaties en -instel lingen in Nederland) de gast ge weest van een missie van de Indo nesische koepelorganisatie. Besloten is een gezamenlijke commissie op te richten om de hulp aan de Indo nesische blinden te coördineren. In deze commissie is in het bijzonder vertegenwoordigd het christelijke blindeninstituut Bartimeus, dat reeds ervaring heeft opgedaan met de hulp van blinde lotgenoten in Indonesië. 139 Smidje Verholen kreeg een ge riefelijke logeerkamer toegewezen en zo kon het gebeuren, dat hij naar bed ging en in een wipje in slaap viel. Dat was werkelijk de eerste rustige en gezonde slaap, die hij na maanden genoot. Hij sliep en sliep en werd pas wakker, toen de brave Jodocus hem kwam wek ken. 'Met uw welnemen, mijn heer, de dag is bijna voorbij', zei Jodocus. 'Ik heb hier om te begin nen een kopje thee voor u. Mijp meesters verzoeken u vervolgens u gereed te maken voor het diner. Zij hebben zelf ook genoten van een verkwikkend slaapje, doch zij zijn reeds vroeger in de middag opge staan om enkele maatregelen te treffen, die als aangename verras sing voor u bedoeld zijn. Dit moest FERDINAND ik u namens hen mededelen. Verbaast stond smidje Verholen op. Hij kleedde zich snel aan en vroeg zich af wat voor aangename verrassing de adellijke heren wel voor hem in petto zouden hebben. Hij zou het antwoord op die vraag evenwel gauw weten, want eenmaal buiten werd hij opgewacht door een taxi, waarin Egoneel en Rudolf al gezeten waren. Lachend keek de oude edelman de smid aan. 'Wij bieden je een gratis reisje naar je eigen land aan, Verholen', zei hij. 'De plaats in het nachtvliegtuig is al besproken, maar voor je vertrekt gaan we eerst nog met jou en enkele kennissen dineren in het restaurant van het vliegveld. En dan heb ik hier nog een pakje-oor je, dat je pas mag openmaken,als je thuis bent.' Ontroerd dakte de smid voor deze blijken an vriendschap en geloof maar, \at het drietal in een geanimeerd e- sprek gewikkeld was, toen ze et restaurant van het vliegveld bi- rifentraden. Daar zaten de kleie commissaris en de bankdirecter, mr. Silberlowen von Goldstein, l te wachten. 'Haha.daar is hij' lachte de kleine commissaris. 'Z zo, de smid gaat ons dus wee verlaten. Ja ja, ik kan me begri pen, dat hij na zoveel avonturir wel weer eens naar zijn eigen la:ü verlangt' 'Commissaris, hou o!' lachte de smid pijnlijk. 'U knipt mijn hand haast fijn. Hoe komtu toch zo sterk?' PELLI, PINGO EN HUN VRIENDEN (ADVERTENTIE) 91 Dit gebouw was in de jaren die volgden constant vol. Artsen en fysiotherapeuten uit alle landen ter wereld hielden er verblijf, waaron der vele Aziatische, en natuurlijk waren er velen afkomstig uit India zelf. en uit Nepal. Wel was Paul veel op reis. maar het was toch heel wat eenvoudiger de mensen in Vellore op te leiden dan elders. Soms deden zich taalmoeilijkheden voor. daar met name de Zuid-Ame rikanen en Spanjaarden vaak geen Engels kenden en dan Frans de voertaal moest zijn. terwijl Frans nu niet Pauls kracht was. Dit soort dingen verzonk evenwel in het niet vergeleken bij de noodzaak zowel het onde-wijs als de technieken aan te passen aan de behoeften van het land waar de betrokkenen vandaan kwamen. Sommige bezoekers van Vellore hadden ook zelf iets bij té dragen, zoals het geval was bij dokter Hugh Johnson, een Amerikaans plastisch chirurg, die er zes maanden door bracht. Hij had een dagtaak aan colleges en praktisch werk in het ziekenhuis, maar ging niettemin een dag in de week per motor naar Karigiri voor chirurgisch werk aan door lepra misvormde patiënten. Op- gewekt paste hij zich aan de India se leefwijzen aan. verwisselde zon der morren zijn air-conditioned operatickamer voor een andere. D orotk-y Clarke Wilson Uitgave: Boekencentrum BV waar de temperatuur kon oplopen tot wel veertig graden en de enige schaduw gegeven werd door hage- winden. Hij verrichtte wonderen aan neuzen, oogleden, oren. lippen en wangen. Met medewerking van Mary Verghese. Ernest Fritschi en Paul zelf leerde hij al spoedig de fijne kneepjes van de chirurgie bij lepra-patiënten en geraakte diep on der de indruk van de verrichtingen waartoe men bij machte was. Een van dokter Johnsons patiënten werd Mary Verghese zelf. Het onge luk had bij haar een groot litteken op de wang achtergelaten. Hij be wonderde de dappere vrouw zeer en het schonk hem grote voldoening dat hij haar haar regelmatige trek ken kon teruggeven. Mary was juist teruggekeeai uit Australië, waar zij een revaJüatie- cursus had gevolgd, en zij w^s vast besloten jp haar beurt iets te gaan doen'voor de ontelbare invali den en gehandicapten van India. Niet alleen voor degenen cfte de gevolgen ondergingen van de lepra, maar voor allen die een ongeluk hadden gehad, zoals zijzelf, die door polio waren getroffen of die een aangeboren afwijking hadden, en voor wie niets werd gedaan. Toen zij hoorde van dokter Rusk en zijn revalidatle-instituut in New York, waar mensen van over de hele we reld stage liepen, kreeg zij een koen idee. Aarzelend bracht zi3 het bij Paul te berde. 'Dokter Rusk?' Hij was ineens een en al oor. 'Ja, die heb ik in Hong kong ontmoet. Ik heb hem over jou verteld. Als je een tijdje aan zijn instituut wilt werken zal ik hem schrijven'. Mary hield haar adem in van span ning. 'Denkt u werkelijk. Paul glimlachte. Hij begreep het wel. *Mary', zei hij, "als je echt van mening bent dat God dit van je wil, dan zal niets ter wereld je kunnen tegenhouden'. En Mary ging naar New York. Aan gespoord door haar waren dokter Carman en dokter Chandy tot de conclusie gekomen dat Vellore in derdaad een afdeling nodig had voor revalidatie, die gereed moest zijn als dokter Mary Verghese te rugkwam. Zij zou daar dan de lei ding van krijgen. 'Dit lijkt een afscheid van Mary Verghese', zei Paul bij haar af scheid, 'maar ik zeg liever: dit is een welkom in een van de eerste revalidatie-centra van India. Mary zal niet meer kunnen lopen, maar haar moed en haar toewijding zijn ongebroken, en wie weet zul len als gevolg van wat haar is overkomen vele honderden anderen weer in staat worden gesteld te lopen en te staan op gezonde be nen'. Dit was niet de enige wijziging in de personeelsbezetting in die tijd. Radio vandaag HILVERSUM I KRO: 7.00 Nws. 7.02 Levende Woord. 7.07 (S) Badlnerie. (7.30 Nws: 7.41-7.50 Echo.) 8.24 Overweg. 8.30 Nws. 8.36 Gymn. v.d. huisvr. 8.45 Wonderl. letter M. 9.35 Waterst. 9.40 Schoolradio. 10.00 (S) Aubade. 10.30 Nws. 11.30 Bejaarden- ?rogr. 11.55 Scheepspraat. 12.00 (S) Van waalf tot twee, met 12.30 Nws en 12.41 15.30 Nws .17.00 Overheidsvoorl.: Neder landers op de Antillen. 17.10 Hutsgeklut- 14.45 (S) Interlokaal op dinsdag, met Echo. 14.00 Hulsbez. 14.15 Schoolradio, ste kinderspelen. 17.30 Nws. 17.32 Echo. PP: 18.19 Uitz. B.P. KRO: 18.30 Nws. 18.41 Echo. 18.50 Progr. voorbesch. 19.00 (Sj Zin In muz. 19.25 (S) Zin in muz. 19.45 Instemmen met velen. AVRO: 20.00 Vanavond. 22.30 Nws. 22.40 Radiojour naal. 22.50 Vanavond laat nws. 23.20 (Si Er floot een vogel ln de wel. 23.55-24.00 Nws. HILVERSUM II AVRO: 7.00 Nws. 7.11 Ochtendgymn. 7.20 (S) Dag met een gaatje, met 8.00 Nws en 8.11 Radiojournaal. 8.50 Morgen wijd. NOS: 9.00 Ultgebr. rep. 9.35 Wa terst. AVRO: 9.40 (S) Inleid, tot muz.be- grip. 10.00 (S) V.d. kleuters. 10.10 Ar beidsvitaminen. (11.:00 Nws; 11.03-11.05 Radiojournaal.) 11.30 (S) Rondom Twaalf, met 11.55 Beursber. 12.30 Over heidsvoorl.: Uitz. v.d. landb. 12.40 (S) Viool en piano: amusem.muz. 13.00 Nws. 13.11 Radiojournaal. 13.21 (S) Nuper Ro- sarum Plores. 14.00 (S) Meisje uit de voorstad. 14.35 (S) Pianokwartet: mod. muz. 15.10 (S) Radio Kamerork.: mod. muz. 15.25 (S) Met muz. op stap. 16.00 Nws. 16.03 Radiojournaal. 16.05 Gebakken vensterbanken. 17.00 (S) Mobiel. 17.55 Med. AVRO: 18.00 Nws. 18 11 Radiojournaal. 18.21 Gesproken brief. 18.25 (S) Dansork. 18.45 Toppers van toen. 19.25 (S) Bary- Nage. NOS: 19.50 Den Haag vandaag. KRO: 20.00 Nws. 20.05 Overweg. 20.15 (S) BRT-Kamerork. met solist. 21.00 Revolte van Carolus Boorst, 22.25 Pianoduo: klass. muz. 22.60 Strip. 23.00 (8) Babel- Eksperlmenten. 23.55-24.00 Nws. HILVERSUM IH VARA: 7.02 (S) Drie op Je boterham. (9.03 (S) Pep op drie. 11.03 (S) Drie draai top verz. 12.03 (S) Drie tussen de middag. 14.03 Pop-Kontakt I. 15.03 Pop- Kontakt II. 16.03 (S) Mix. NOS: 18.02 Joost mag niet eten. 19.02 Drie loopt achter. 20.02 Nashville. 21.02 (S) Jazz en Blues. 22.00 (P)opdonder. (22.55 Med.) 23.02 (S) Wachten op mid dernacht. 0.02 (S) In de kleine uren. 2.02 Willem van Beusekom. 4.02 Truck. KRO: 6.00-7.00 (S) Scheer je weg. Speciaal TV vandaag 0 In het NCRV-programma domi neren de eerste aflevering van de politieserie Kojak (met Telly Sava las in de titelrol) en Herkent u deze tijd? (met Kick Stokhuyzen als spelleider). Ned. 1/20.20 Na All in the family (die alleen vanavond samenvalt met Kojak bij de NCRV) vertoont de VPRO een eigen Zipcode uit Mozambique. Ned. 2/21.10 Hier en Nu heeft dit seizoen de vaste uitzending op dinsdag. Deze keer onder meer aandacht voor huip aan Bangladesj. inspraak bij woningbouw, een interview met premier Arron van Suriname en nieuws over contact tussen Russi sche en Amerikaanse ruimtevaar ders. Ned. 1/22.10 Aan Nader Bekeken (waarin on der meer aandacht voor de Konink rijkscommissie en Portugal) laat de EO een gesprek voorafgaan tus sen prof. Hal Lindsay schrijver van 'Satan leeft' en drs. J. van Barneveld. Onderwerp is de film The exorcist. Ned. 2/22.00 Een Frans-Duits tv-team maak te De wraak, een dramatische pro ductie over gewezen boezemvrien den, van wie de een de ander een bekentenis probeert af te dwingen. Duitsl. 1/21.00 Het verstrooiingsprogramma van de AVRO, onder de titel Vanavond, bevat hoogtepunten uit Die Csardasfiirstin, hersengymnastiek en een Promenade met Louis Neefs als gastheer. Hilv. 1/20.00 De KRO zendt het hoorspel De revolte van Carolus uit. Het draait om een van de sinistere leiders van een misdaadsyndicaat. Hilv. 2/21.00 NEDERLAND I NOS NOT 11.10-12.00 Schooltelevisie TELEAC 12.15 Flexibele School herh. les 1 NOS NOT 14.00 Schooltelevisie NOS 18.45 Paulusdte Bos kabouter 18.55 Journaal NCRV 19.05 Emil gaat naar de markt 19.30 Tweekamp NOS 20.00 Journaal NCRV 21.10 Herkent u deze tijd 20.21 Kojak 22.10 Hier en nu 22.45 Zij horen bij ons NOS 22.55 Den Haag vandaag 23.10 Journaal NEDERLAND II NOS 18.45 Paulus de Bos kabouter 18.55 Journaal VPRO 19.05 Beertje Colargol 19.15 Oekel's Discohoek NOS 20.00 Journaal VPRO 20.21 Berichten uit de samenleving 20.45 All in the family 21.10 Wij hebben het niet gezien EO 22.00 Wind blaast waar heen hij wil 23.00 Nader Bekeken NOS 23.15 Journaal O 2 O 3 Q u O 5 0 b O 7 O 8 O 9 O mate doof, 7. krijgskunde, 8, zelfbe wust, 9. herdersspel. Bij juiste invulling leest men op de diagonaal in de cirkeltjes een an dere naam voor volkenkunde. Oplossing van gisteren: Hor. 1. beet, 4. keel, 7. pa, 8. larie, 10. Ee, 12. alg, 14. kam, 15. pad, 16. er, 18. sa. 19. renet, 22. Amram, 24. regionaal. 25. regel, 26. erpel, 28. en. 30. te, 31. een, 33. fat, 35. tod, 37. ms, 38. Eiger, 40. re, 41. tent, 42. lama. Vert. 1. bal, 2. el, 3. tak, 4. kim, 5. Ee, 6. Lea, 7. paar, 9. ram, 11. Edam, 13. genegen, 15. parapet, 17. regen, 18. smart, 20. ere, 21. til, 22. Ane. 23. ale, 25. riem. 27. lade, 29. rag, 32. Est. 33. f t, 34. tel, 36. ora, 38. en, 39. ra. Barend de Ronden naar 'Kenmerk' Van een onzer verdaggevers HILVERSUM Baiend de Ron den, tot dusver v»rbonden aan IKOR-radio, is beroemd tot re dacteur-producer vai de televisie rubriek 'Kenmerk' van IKOR- -CVK-RKK-KRO. ADVERTENTIE Horizontaal woorden invullen die betekenen: 1. sierlijkheid, 2 vaandel. 3. wrat meloen. 4. geestdriftig einde van (Wordt vervolgdeen rede, o. omwenteling. 6. eniger- i

Nieuwe Leidsche Courant | 1974 | | pagina 6