Van Dam bij fusie n de glaswereld Leiden nam afscheid van mevrouw Blankenstein Veiling Flora krijgt jemiddelingsbureau sierteeltprodukten Schiphollijn was oorzaak van perikelen in raad Warmond Kreatieve expressie in 'De Tamboerijn' Noordwijkerhout kocht Menken-De Landbouw Katten trokken vee! bekijks ll Mooi spel in Marekerk ichtpaar Wolterink jaar gehuwd lieven op pad Winkelsluiting 3 oktober 't Karrewiel Tentoonstelling bij De Bink Bloemen lijden onder het slechte weer Donunee Bijleveld vraagt emeritaat Veel beLngstelling mavo-leraar Kuyt Ophalen huisvuil na 3 oktober Tentoonstelling Nieuwe woningen vertonen gebreken 10UW/KWARTET MAANDAG 30 SEPTEMBER 1974 f er son ee Is bes ta nd g eh and h a afd ;eheel innen ïalen, - dlt iflka- ge- eigen in- 'Me- sma- ardig. dan zijn. toord. puzzel plaats hoe- recies 'waalf Imbo- ronde t ons 3 niet 1 was. ns, te gods- na als a de lat er IDEN Al een aantal jaren be- lat er tussen vooraanstaande isbedrijven in Nederland waaron- de in Leiden gevestigde Leidse ashandel Van Dam B.V. een nau- samenwerking in de Glascom- oep. aandeelhouders van deze bedrij- domi- ook geen zon- koffie waar dat val or de t zo'n .t kan ereld- ir een Elimi sn te- ïrant- emen. EIDEN Op dinsdag 1 oktober is t 50 jaar geleden dat het echt- ar Wolterink uit de Fagelstraat het huwelijk trad. De 79-jarige ruidegom is geboren in Borculo. bruid, die 76 jaar oud is, komt Breukelen. In die plaats is hun iiwelijk voltrokken. De bruidegom geft 48 jaar lang gewerkt bij de S. in administratieve dienst. In •iden zijn laatste standplaats, was j commies. Het echtpaar kreeg 3 nderen en heeft nu 8 kleinkinde- n. ven, die menen dat schaalvergro ting juist op de bouwmarkt van belang is, hebben besloten over te gaan tot een volledig samengaan in de vorm van een fusie in Glascom- verband onder de naam B.V. Neder landse Glascombinatie Glascom te Utrecht. Met de vakbonden is overeenstem ming bereikt. Het huidige pérso- neelsbestand zal worden gehand haafd. Glascom nieuwe stijl, geleid door een raad van bestuur bestaande uit 3 personen heeft de beschikking over 7 glasmagazijnen verspreid over Nederland t.w. in Groningen, Hoogeveen, Zutphen. Oss. 's Herto genbosch Naaldwijk en Leiden. Daarnaast beschikt Glascom over 2 dochters t.w. de B.V. Bover, die zich bezighoudt met de groothandel in verf en schildersgereedschappen met 4 vestigingen en de Glascom Produktie B.V. die zich bezighoudt met het vervaardigen van isolerend glas onder de naam '2-GLAS'. De personeelsbezetting van Gla scom omvat ruim 200 medewerkers. Regionaal zullen de Glasbedrijven onder de nu aan het hoofd staande directies hun normale aktiviteiten blijven uitvoeren. In landelijk ver band zal gestreefd worden naar een verdere uitbouw van de aktiviteiten o.a. in de vorm van het stichten van nieuwe en/of het overnemen van bestaandeb edrijven. 3IDEN In de MEAO-school aan Hooglandse Kerkgracht is in de bcht van woensdag op donderdag iMien ebroken- Een geldkistje met 50 werd ontvreemd. Men kwam gebouw binnen door forcering in een deur aan de zijde van de oppenhinksteeg. iezelfde nacht werd een boot-trai- die op de Herengracht stond iparkeerd, weggenomen. De trailer as met een ketting aan een lan- arnpaal bevestigd. Hij behoorde ie aan een Leidenaar en vertegen- oordigt een waarde van 1000. NOORDWIJKERHOUT Donder dagavond besloot de Noordwijker- houtse gemeenteraad het complex 'De Landbouw' aante kopen. Men- ken-Landbouw b.v. is tot verkoop bereid voor 1 miljoen. De ge meente betaalt de overdrachtskos ten en Menken-Landbouw wil tot 15 maart 1975 op de kooppenningen wachten zonder rentevergoeding. De raad ging beslist niet over een nacht ijs. Met name de WD-fractie beargumenteerde de motieven tot aankoop zeer nadrukkelijk. 'Niet- aankopen is een sprong in het duister. Het leefmilieu in de kern van het dorpka h door derden op >t ha cn p/1 IJNSBURG Veiling Flora krijgt fen univum: een bemiddelingsbu- iau voor sierteeltprodukten. et bureau zal zich bezig gaan hou- met de aankopen van uit ingsmateriaal, het stichten van :ri nieuw of de reorganisatie van i jen bestaand bedrijf, het geven van pri aiadviezen bij het opzetten van teel- Petei *iet &ebelelden van de stek en door door kt die t ver- )p de eerste plaats zal het zich itensief gaan bezighouden met de oemd.eden van de veiling en kwekers die slecht hans nog geen lid zijn van een eiling. Deze laatste categorie leegt de produkten buiten de vei- ng om te verkopen waardoor ooral in het buitenland veel lachten ontstaan over prijsbederf oneerlijke concurrentie. ijnlijk d zal igs de thrijft van ver zuilen tgever op in de door ver de liddelingsbureau voor potplanten, dit S erterp ?elijk- n dc ;g 35 i En Het deze eer in reken, an de wegen chting gele mate voor- de per laar Flora is niet sterk in planten, it bemiddelingsbureau van sier- eltprodukten is een unicum voor ora. Ve hopen met onze eigen leden band te verstevigen en het rodukt te begeleiden, daar de on- ostenlast van de kwekers steeds waarder wordt'. et bureau is een overkoepelend rgaan van Flora, maar het is een ïlfstandige organisatie. Het zal loeten renderen en kan niet op lora leunen. 'Met een groep tegen- oordigers, die met opzet zo zijn ekozen dat zij over het hele land ïrspreid wonen en daarom in alle entra van bollen- en bloementeelt ekend zijn, moet het zeker moge- jk zijn om aan alle facetten van andel in uitgangsmateriaal en indprodukt, maximale aandacht te esteden'. e bol of het zaad tot het eindpro- lukt enzovoort. Dat een eventueel goed lopend bu reau propaganda zou maken voor Flora vindt het bestuur uiteraard geen bezwaar. Men hoopt zo ook de zwevende kwekers aan te trekken. Zoals het een nevenorganisatie van een vereniging op coöperatieve ba sis betaamt, zal de provisie voor de bemiddeling uiteraard zo laag mo gelijk worden gehouden aangezien het maken van winst niet het oog merk hoeft tezij- n. Per 1 oktober start het bemidde lingsbureau sierteeltprodukten Flo ral kortweg BsF, haar werkzaamhe den onder leiding van de heer G. Nieuwenhuis< gevaarlijke wijze geweld worden aangedaan. Allerlei ongewenste ak tiviteiten kunnen zich gaan ont wikkelen. De doelstelling van het plan Noordwijkerhout, het leefbaar maken en houden van hetvdorps- centrum wordt door aankoop ge diend-. De vvd-fractie heeft zich ernstig verdiept in de financiële mogelijk heden. Met eigen adviseurs en de medewerking van gemeentelijke deskundigen was nagegaan welke de budgettaire ruimte voor de eerstkomende 10 jaar is. De last voor de Noordwijkerhoutse gemeen schap wordt verlicht door verkoop van onderdelen van het complex; door verhuur van gebouwen en door een rijkssubsidie in het kader van de sanering van dorpskernen. De onzekere factoren daarin wor den opgevangen door beschikking over een deel van de risico-reserve van het Grondbedrijf. De heer H. M. G. Arts van de E Z.P. ging prin cipieel akkoord met aankoop, maar vroeg B. en W. dringend de daar voor in aanmerking komende per celen zo goed mogelijk te exploite ren. De heer C. W. van Duin (CPG) al eerder overtuigd van de nood zaak van de aankoop, vroeg B. en W. attent te blijven op gevolgen van deze transactie voor andere noodzakelijke projekten Hij kreeg die toezegging. LEIDEN In tegenstelling tot de andere winkeliers zullen de Leidse kruideniers en melkhandelaren op donderdag 3 en zaterdag 5 oktober in verband met de feestelijkheden alleen 's morgens open zijn tot 1 uur. LEIDEN Enkele honderden katten trokken een veelvoud van belangstellenden naar de Leidse Groenoordhal, waar zaterdag en zondag de Kat-Expo werd gehouden. In de grote vee- en evenementenhal zaten ze: de huiskatten, de langstaarten, de krulharigen, de cypers en al die andere voor de niet-kenner wat onduidelijke rassen. Allemaal braaf in een kooi van dunne metalen pijlen. De meeste dieren passeerden hun tijd in de Groenoordhal met slapen. Het is ook een weinig interessante bezigheid voor een kat om vanuit een kooi allerlei voorbijtrekkende lieden te zien lopen. En als ze dan ook nog sommige mensen proberen met een vinger tussen de tralies je kattenlijf te bereiken, is het maar het verstandigst je zo ver mogelijk naar achteren terug te trekken. Zo lagen de meeste katten dan ook, te slapen tegen de achterkant of zijkant van hun kooi, die aan drie zijden was afgeschermd met een gordijntje, om het contact met de buur- kat te vermijden. Twee dagen van intensief keuren, in een voor publiek niet toegankelijk deel van de hal. afgeschermd door lange plastic gordijnen heeft opnieuw een serie winnaars opgeleverd, die met een vaantje of een bekertje huiswaarts mochten keren. Diverse katten hadden ook eerder veroverdere trofeeën in hun kooi opgesteld staan. Maar ze hadden er weinig belangstelling voor. De jongetjes op de foto kregen een (jonge) kat nog tot enige actie in zijn toch wel beperkte verblijfsruimte. Overigens was voor de kattenexpositie wellicht een beter tijdstip te vinden geweest dan dit weekeinde, waarop een aantal kermisexploitanten een groot deel van de parkeerruimte bij de Groenoordhal in beslag hadden ge nomen voor het opzetten van hun attracties, ook al in het kader van het drie-oktober-gebeuren. WARMOND De aanleg van de Schiphollijn was in de gemeente raad van Warmond het belangrijk ste punt van discussie. Twee moties werden ingediend nadat het college van B. en W. zijn visie als praatstuk aan de nieuwe raad had voorgelegd- Een motie van het CDA hield wei nig meer in dan een onderschrij ving van het B. en W. standpunt, met dien verstande dat een na drukkelijk onvaardbaar werd uitge sproken tegen het tracé zoals dat is voorgesteld in het rapport van De Moll en Otterloo. Progressief Warmond had een motie met een heel andere strekking, die nogal wat beroering in de raad veroorzaakte; de fractie stelde voor een nieuw onderzoek te laten hou den naar de noodzaak van het tra cé. P. W. twijfelt er ook aan of de gegevens waarop die conclusie is gebaseerd nog wel juist zijn. Deze stammen van 1958 en 1961. CDA-fractieleider Tulp vond de motie indruisen tegen het geza menlijke college-programma en verbaasde zich erover dat die af spraak al in de eerste raadsverga dering na de college-verkiezing werd geschonken. Progressief War mond deelde bij monde van de heer Heemskerk mee dat het geens zins de bedoeling was geweest ge maakte afspraken te schenden. Daar was een schorsing van de vergadering aan voorafgegaan. Een ander punt van discussie in de gemeenteraad was de vaststelling van een huurovereenkomst met mevrouw Clar Sikking, die in het pand Dorpsstraat 38 aan de opvang van jongeren werkt. Het pand ge niet meer bekendheid onder de naam 'Het hoekje bij de Pomp'. Na enige discussie werd de huurover eenkomst goedgekeurd. )e algemene opinie van de colle- iveilingen en van ons was dat de lok' centraa.1 stond in onze afze- irganisatie', vertelde Flora-voor tter Van Delft 'naast het kloksy- ;eem willen we nu ook de afzet an bloemen bij houden'. Verschil- inde veilingen hebben al een be- Voor het laatst op het Lutherse kerkorgel Clubhuis komt met niew programma LEIDEN'In clubhuis De Tamboerijn gaan 14 oktober drie kur sussen kreativiteit beginnen. Er komt een kursus vrije handvaar digheid, een kursus pottenbakken-keramiek en een kursus krea- tief handwerken. De kursussen worden elk in een hoek van de gro te zaal tegelijkertijd gegeven zodat de groepen elkaar kunnen sti muleren. LEIDEN Na een dienst in de Lutherse kerk, die overigens geen speciaal karakter had, maar wel. zoals trouwens gewoonlijk, wat de muziek nu ook wat de Schriftlezing betreft door predikant en organiste samen was voorbereid, nam me vrouw Annie Blankenstein-Offen- berg afscheid van de gemeente De kerk was goed bezet en de belang stelling groot. Ds. J. Happee had op deze 16de zondag na Trinitatis de aloude toe wijding aan 'Michaël en de enge len' tot thema van Schriftlezingen en preek gekozen. Dit mede naar aanleiding van Jezus' uitspraak: 'Hun engelen zien altijd het aange zicht van mijn Vader in de heme len'. De kinderen, de afhankelijken de allergeringsten op deze wereld zijn voor God juist niet gering. De wereld is niet voor de chaos, maar voor de harmonie geschapen. We geloven dat ten slotte ajles zal uit lopen op de grote lofzang in Gods Rijk. Meegemaakt De dienst werd besloten met de viering van het Avondmaal. Na de slotzegen verzocht ds. Hap pee de scheidende organist af te willen dalen. 'Doorgaans ziet de gemeente alleen het topje van de ijsberg. We heb ben de orgelrestauratie onder lei ding van u en uw echtgenoot mee gemaakt. ook de invoering van het nieuwe liedboek en uw orgelbespe lingen. Maar liever wil ik het nu (ADVERTENTIE) HOTEL-CAFE-RESTAURANT STEENSTRAAT 55 LEIDEN 225 C9 Op aanvraag zenden wij u graag suggesties voor menu's In de consistorie van de Lutherse kerk werd afscheid genomen van het echtpaar Blankenstein. LEIDEN In de expositieruimte van drukkerij De Bink aan de Roosevcltstraat is een tentoonstelling ingericht |^an het werk van een fotograaf en een beeldhouwer. De foto's van Hans van Ommeren en de beeldjes van Taeke Frise de Jong uit Kamerik hebben een overeenkomst; je laten de mens of het dier en zijn omgeving centraal staan. De kunstenaars hebben geprobeerd hun werk zo op je hangen en neer te zetten, dat men hun verwante visie vanzelf ondergaat. 'e tetoonstelling is geopend tot 31 oktober (iedere dag behalve zaterdag en zondag van negen tot vijf uur). eens over het werk onder de opper vlakte hebben. Het is namelijk zo geweldig belangrijk wie er op het orgel speelt. In de diepste lagen van het menselijk bestaan vindt de ontmoeting met de muziek plaats. Iemand die gedachteloos speelt, al leen belang stelt in de techniek, een organist die geen contact heeft met de eredienst, of geestelijk ge- isoleerd is. kan de gemeente niet verrijken. U hebt steeds naar een nauw verband tussen dienst en or gelspel gestreefd. Ook nu weer hebt u aan ieder couplet weer een bij zondere nuance, iets van u zelf kunnen geven. We zijn u heel erg dankbaar voor alles wat u op het orgel voor ons hebt gedaan. Moge God u ki Hardenberg, in een nieuw bestaan, zegenen'- Grammofoonplaat Ds. Happee bood daarop, behalve een enveloppe met inhoud, ook de speciaal opgenomen grammofoon plaat aan. Hierop hoort men het spel van Annie en Adriaan Blan kenstein em van opvolger Jasperse. De fraaie hoes was bovendien inge lijst. Annie Blankenstein speelde tot slot. ook als dank, het koraal ge zang 287 ('Betrek ons eens voor al, op Hem, die alle dingen eenmaal nieuw maken zal'), met een paar van de variaties, die Bach daarop gemaakt heeft. Talrijke gemeenteleden en vrien- denTiamen daarop in de consistorie persoonlijk afscheid van mevrouw Blankenstein en haar echtgenoot. Johan van Wolfswinkel. RIJNSBURG De bloemen op Flora zijn duurder dan verleden week. De kwaliteit is slecht- Ze hebben van het slechte weer erg te lijden gehad. De goede bloemen zijn duur. De bijzondere soorten schreeuwend duur. De Enchant ment. een oranje lelie, brengt rond de 80 cent per tak op. De gewone chrysanten van 63 naar 40 cent. De asters en gladiolen raken op en zijn slecht. Gladiolen gaan van 23 naar 2 cent. Veel bloemen zijn besmet. Freesi's zijn als ze goed zijn boven de gulden. De kursussen, die vooral voor vol wassenen bedoeld zijn worden ge geven door professionele krachten. Ieder kan op zijn eigen niveau allerlei leuke dingen gaan maken. Ervaring vooraf is niet vereist maar ook gevorderde hobbyisten kunnen volledig aan hun trekken komen omdat er individuele begeleiding door de beroepskracht is. Vóór en na het kreatief bezig zijn kan de deelnemer gezellig een kopje koffie drinken bij de bar. De kursus vrije handvaardigheid biedt veel mogelijkheden om de fantasie te laten werken. Men kan allerlei fantasie- en gebruiksvoor werpen ontwerpen en maken zoals een damp, een plantenrek of wat dan ook. Oo kis hel bijvoorbeeld mogelijk gesoldeerde dingen te ma ken. die geen speciale voorstelling hebben en kunnen dienen als wand decoratie. Het is ook aardig om bijvoorbeeld voorwerpen te maken, die bewegen door middel van een motortje met batterij. Bij de kursus pottenbakken-kera miek wordt gewerkt met klei, een kneedbare substantie waar je geen hulpmiddelen voor nodig hebt. al leen je handen om te voelen en te vormen. Het glazuren van het werkstukje geeft daarbij bijzondere voldoening. Bij de cursus kreatief handwerken ten slotte wordt gewerkt met aller lei materialen uit de lappenmand, zoals lapjes restjes wol. touw en katoen. Hierbij kunnen technieken als eenvoudig weven macramé, patchwork, stofbedrukken en batik ken eigen gemaakt worden. Het is leuk om dan bijvoorbeeld een kleu rig beddesprei te maken of een lekker knuffeldier. Ook al is men nooit zo vaardig geweest met 'naald en draad' met wat enthousiasme kun je een heel eind komen. Open avond Op de open avond op 7 oktober is het mogelijk om kennis te maken met deze drie vormen van kreativi teit. Verder kan men dan met de kursusleiding kennis maken en werk bekijken, dat zoal gemaakt kan worden bij deze kursussen. De avond begint om 8 uur in de Tam boerijn. Men kan zich dan ook aanmelden. Het clubhuis bestaat mei volgend jaar vijf jaar. Het werd door de Jeugdhaven opgericht maar vormt een zelfstandige stich ting, die geheel buurtgericht wérkt en voor iedereen bedoeld Is van jong tot oud. Het clubhuis draait bijzonder in tensief. Wekelijks komen er zo'n duizend bezoekers. Elke ochtend bevolken peuters de peuterspeel zaal. Tussen de middag is er dage lijks koffiebar voor scholieren, ver der zijn er huiswerkgroepen voor scholieren van de lagere school en de brugklassen, is er damesgym en zijn er sjoel- en klaverjasclubs. De nieuwe yogacursus trekt bijzon der veel belangstelling en er is ook een discussiegroep voor 15 tot 20- jarigen. Dit is vooral bedoeld om bijvoorbeeld de bezoekers van de disco op vrijdagavond ook op een wat minder vrijblijvend nivo met elkaar te confronteren. Op het ogenblik wordt het onderwerp ge vangeniswezen met elkaar uitge diept. Er is voor alle leeftijden wel wat te doen in dit clubhuls, dat over een uitstekende accommodatie beschikt. De bezoekers zijn er behoorlijk happy mee want er komen er erg veel en er is totaal geen sprake van vernielzucht. Wie er wat voor voelt om aan een kursus deel te nemen of iets wil weten kan dagelijks bij de Tamboe rijn langs gaan of bellen (tel. 60315) en de speciale open avond, waarop ook aanmelding mogelijk is. wordt dus gehouden op maandag 7 oktobèr vanaf 8 uur. RIJNSBURG Dominee J. Bijle veld. sinds november 1952 gerefor meerd predikant in Rijnsburg. heeft gisterhorgen tijdens de dienst aan zijn gemeente meegedeeld dat hij om gezondheidsredenen emeri taat zal aanvragen. Dominee Bijle veld is 61 jaar. Voor gereformeerd Rijnsburg is de aankondiging van de predikant een slag. te meer daar de gemeente al met een vacature zit: die na het vertrek van dominee Van der Linden. Verschillende pre dikanten hebben voor een beroep naar Rijnsburg al oedankt. Na zijn emeritaat wil dominee Bij leveld in Rijnsburg blijven wonen en dienst blijven doen als emeri- taat-predikant. LEIDEN De organist Joop Brons en de hoboïst Han Kapaan gaven, evenals verleden jaar, een concert in de Marekerk. Deze keer waren er nog meer bezoekers. Was dus de belangstelling zeer bevredigend, het spel van de beide kunstenaars mocht nog hoger worden geschat. Alle aanwezige liefhebbers, zonder twijfel in meerderheid fijnproevers, waren het daar zicht- en hoorbaar over eens. We hebben genoten van de fraaie ongerepte, bijna menselijk-spre- kende hobotoon. Kapaan, een zwer vende solist in het muziekleven, verrast altijd weer door zijn soepe le. ongeforceerde techniek, die hem vrij maakt zijn muzikale ziel te uiten. Elk stuk. dat hij speelt, is een vertelling. Wie muzikale oren heeft om te horen, kon hem en daardoor de componist verstaan. Nauwkeurig begeleid door de duide lijk meevoelende organist blies Ka paan een mooie sonate van Bachs tijdgenoot Willem de Fesch, een van de destijds beroemde Telemann en een pastoraal-achtig Andante (voor althobo) van Sammartini. Kapaan deed zijn grote leermeester Jaap Stotijn alle eer aan. Op zijn instrument deed Brons, die sinds het vorige concert duidelijk in techniek en beheersing van zijn muzikale gedrevenheid is vooruitge gaan. niet voor zijn partner onder. Het barokorgel. nogal eens bekriti seerd. kan de opgaven, die bij zijn aard passen, tot op grote hoogte aan. Vooral de solostemmen, met name kromhoorn, de nasard. ook de fluiten geven een mooie, heldere toon. Ik heb met bijzonder veel genoegen geluisterd naar Cléram- baults 'Suite du deuxième ton' (d.i. de hypodorische a-d-a). Brons' voordracht was speels en vlot. ter wijl de klank in alle gevallen door zichtig bleef. Buxtehudes Toccata, fuga en chaconne (in C) maakte al dadelijk een frisse indruk, evenals na de koffie, de variaties over het oude liedje 'Ei. du feiner Reiter' van Samuel Scheidt (leerling van Sweelinck. Halle). Een hoogtepunt was voor mij Hayrns 'Drei Floten - uhrstücke. ragfijne rococomuziek. waarbij men in gedachten de sier lijke poppen ziet bewegen. Brons had zich bij zijn keus zo nauw mogelijk bij de mogelijkhe den van het orgel aangesloten. In de finale Bachs geweldige toccata en fuga -in d-klein, eveneens heel gaaf en glad gespeeld, had ik toch graag nog imponerender gehoord. Hier schoot he1, orgel klaarblijkelijk aan uithoudingsvermogen te kort. Het applaus klonk tenslotte na drukkelijk en langdurig. Een toegift 'Chant héroique' van Langlais was het gevolg. Johan van Wolfswinkel KATWIJK Vele honderden be langstellenden zijn vrijdagavond naar de receptie van mavo-leraar P. Kuyt gekomen, die per 1 oktober met pensioen gaat. Onder de vele belangstellenden waren twee oud leerlingen uit Hardenberg, die in 1929 bij de heer Kuyt in de klas hadden gezeten. In Hardenberg is de mavo-leraar destijds zijn onder wijsloopbaan begonnen. Namens de oud-leerlingen kreegdeh eer Kuyt een schilderijtje aangeboden, waar op het portret van een bekende oude Katwijker. Tijdens een sa menzijn met de collega's zaterdaga vond kreeg de heer Kuyt een oc- stant aangeboden, een apparaat waarmee men de hoogte van ster ren kan bepalen. LEIDEN De dienst voor de reini ging. havens en warenmarkten deelde ons mee. dat in verbaiid met het 3oktoberfeest geen huisveuil zal worden opgehaald op 3 en 4 okto ber a.s. Het huisvuil, dat op don derdag en vrijdag 4 oktober opge haald zou worden, zal nu opgehaald worden op respectievelijk 7 en 8 oktober a.s. Aan leder wordt vriendelijk ver zocht deze twee dagen dan ook geen plastic zakken buiten te zet ten. LEIDEN —Van 29 september tot 1 november wordt bij de firm aHas- selman en Pander in de Breestraat een tentoonstelling gehouden van wandkleden van Lydia Luyten, met als titel 'werkplaats de Bange Dui vel'. De openingstijden zijn maan dag van 1 tot 6 uur. dinsdag en woensdag van 9 tot 6 uur. Op 3 oktober is de tentoonstelling geo pend van 1 tot' 9 uur, op 4 otober van 9 tot 6 uur. Op zaterdag 5 oktober van 9tot 1 uur 's middags. ZOETERWOUDE De verhuur van de lagere landbouwschool was in de gemeenteraad punt van uit-, gebreide discussie en reden om schorsing van de vergadering te vragen. Het CDA wilde voor de verhuur van de school een hoger bedrag hebben dan B. en W. in het voorstel aan de raad suggereerden. Vijftig gulden per vierkante meter wilde het college hebben, het CDA vijfenzeventig. Tot dat laatste werd besloten. De tarieven van het instructiebad zullen gelijkblijven. maar de zwem- prijs wordt verhoogd. Men gaat de zwemtijd van een uur terugbrengen naar drie kwartier, voor eenzelfde prijs. De twee-kamerwoningen aan- de Burgemeester Wapstraat verto nen gebreken, vertelde raadslid Straver tijdens de rondvraag. De burgemeester adviseërde te wachten tot de tweede oplevering om de aannemer de gelegenheid te geven aan de klachten tegemoet te ko men. 'Zo lang zullen we zeker geen bewoonbaarheidsverklaring afge ven'. verzekerde de burgemeester.

Nieuwe Leidsche Courant | 1974 | | pagina 3