Minister wijst protest E.O. tegen zendtijd af POKON font Tien vingers CHRYSAL Radio- en televisieprogramma's j- k Froets gaan nieuw (tv-) leven leiden Nieuwe opzet geneeskundige dienst voor omroep bepleit IKOR bereidt assemblee voor Brush Out Hahrspray ï9f/ fom komt als béste uit debus. Beperking van haringvisserij Aarzeling Nieuwe bestuur van NVSH komt in kort geding met tegeneis Eerste wethouder voor 'permanente educatie' Paul Brand Chirurg in India TROUW KWARTET DONDERDAG 26 bEP 1 EMBER 11474 Samen met de NCRV op c'e dirts agavond Van onze radio- en tv-redactie HILVERSUM De minister van CRM heeft de bezwaren van de Evangelische Omroep afgewezen. De E O. ging enige tijd geleden bij de minister in beroep tegen de toegewezen zendtijd voor televisie t. Al eerder had het NOS-bestuur afwijzend be- schikt. De minister heeft de E.O. laten weten het geen punt te vinden dat NCRV en E.O. op dezelfde avond tegenover elkaar staan. Zijn argu ment is. dat iedere omroep toch een totaalprogramma moet maken en niet alleen typisch christelijke uitzendingen. Beide omroepen moe ten wel op de coördinatie van hun programma's letten, maar dat is voor alle omroepen een bekende /.aak. De brief van de E.O. aan de minis ter heeft wel geresulteerd in zen derwisseling per kwartaal. Het N'OS-bestuur moet daaraan zijn fiat nog geven. Reageert het bestuur positief, wat wel wordt verwacht, dan betekent dit dat de NCRV het laatste kwartaal op Nederland I uitzendt, de E.O. op Nederland 2 en het eerste kwartaal de NCRV op Nederland 2 en de E.O. op Neder land I. Dat geldt eveneens voor de andere omroepen op de andere avonden van de week. Oorspronkelijk was de afspraak dat alle A-omroepen op Nederland I zouden uitzenden en de C-omroe- pen op het tweede net. De EO zag daar achterstelling in. maar aange voerd werd dat de A-omroepen al veel veren had moeten laten door de promotie van de RTOS. Omdat echter gebleken is uit de kijkcijfers dat beide netten gelijkwaardig zijn, zagen de omroepen geen bezwaar tegen zenderwisseling. Dat de E.O. eens in de veertien dagen op dinsdagmiddag uitzendt is ADVERTENTIE en HILVERSUM In NCRVs televi sieprogramma voor kinderen 'Kijkdoos' op woensdag- en zater dagmiddag krijgt de nieuwe serie Froets naar ontwerp van tekenaar Lex Overeijnder een vaste plaats. De filmpjes zijn gemaakt in de studio's van Thijs Chanowski. op basis van de techniek die voor de Fabeltjeskrant werd gebruikt. De Froetsen. de naam voro een 'be volkingsgroep'. zijn sprekende poppen. Hoofdfiguren zijn Maatje. Tom en Gurkie. Niet moeilijk daaruit tomaat en augurk te com bineren. Tegenpartij is Zwam de Hesk. een paddenstoel. Prum- de veldwachter, ofwel een blauwe pruim, vormt het gezag. Lex Overeijnder tekende zijn stripfiguren al een aantal' jaren in de NCRV-gids. Hij begon zijn car rière als een van de velen bij Marten Toonder. 'Als jongen van negen kreeg ik les van een kunst schilder. Joop Bezaan, in Putten op de Veluwe. Ik was er in de oorlog geëvacueerd. Hij zag mij dingen natekenen, maar zette me aan de onderwerpen zelf te schil deren. Elke zaterdagmorgen moest ik stillevens maken'. Na de oorlog kwam hij in Den Haag terug, waar hij les kreeg van mevrouw Van Lnet-Gort. Daarop volgde een reclamecursus. Na militaire diensttijd volgde de eerste strips: Peter Pluim in de Eva. Willy Beer in de Revue en Lappie Loep in Trouw, later ook het Kwartet. Deze zwierf ook naar Engeland, Frankrijk. Duitsland, Portugal en IJsland. Tenslotte volgde Froets voor de NCRV-gids. Van onze radio- en tv-redactie HILVERSUM In een nota voor het NOS-bestuur wordt voor gesteld dat er een gezondheidszorg voor het omroeppersoneel komt, die wordt ondergebracht in een afzonderlijke stichting. Een bedrijfsarts zou met de dagelijkse leiding van deze gezond heidszorg moeten worden belast. De aandacht van de bedrijfsarts in de omroep moet gericht zijn op het helpen oplossen en voorko men van spanningen binnen het omroepbedrijf. Als oorzaken daar van worden genoemd: de inge wikkelde opbouw van de organisa tie van het Nederlandse omroep bestel. de noodzaak van samen werking en competitie van de verschillende zendgemachtigden, de op handen zijnde reorganisatie van diensten bij de NOS. verschil in werkomstandigheden en leef tijdsopbouw van medewerkers bij radio en televisie, het werken binnen een scherp tijdschema, het voortdurende compromis tussen artistieke wensen en technische en organisatorische mogelijkheden, onzekerheid over de zendtijd. Voor het uitvoeren van de voorge stelde taken zouden twee bedrijfs artsen moeten worden aange trokken. evenals drie tot vijf as sistenten. Daarnaast wordt ge dacht aan een veiligheidsinspec teur. een sociaal-psycholoog en een of twee bedrijfsmaatschappe lijke werkers. De kosten van een bedrijfsgeneeskundige dienst voor de. omroep worden geraamd op 775.000 gulden. Geeft U de voor- keur aan vloeibaar planten- en snijbloemenvoedsel? Gebruik dan de best mogelijke kwaliteit - gebruik dan Pokon en Chrysal vloeibaar! BEND1EN-NAARDEN-HOLLAND Van een verslaggever HILVERSUM Deze winter zullen de radio-afdelingen van IKOR en CVK aandacht besteden aan de as semblee van de. wereldraad van kerken die volgend jaar gehouden wordt ln Nairobi. In het programma van zondag zul len de eerste twee van de zes on derwerpen (secties) worden behan deld: 'het belijden van Christus vandaag' (confessing Christ today) en 'eenheid en gemeenschap ln kerk en wereld' (unity and commu nity in church and world). De uitzending zondag begint om tien uur met een studio-dienst, die geleid wordt door mevrouw dr E. Flesseman van Leer. die lid Is van de commissie voor geloof en kerk orde van de wereldraad van ker ken. Na de dienst volgt omstreeks tien uur veertig een discussie. ADVERTENTIE I Waarom zou u f teveel betalen? waaraan deelgenomen zal worden door Nederlandse afgevaardigden en adviseurs naar de komende as semblee en door journalisten die naar Nairobi zullen gaan. o.a. dr. A. H. van den Heuvel, prof. dr. H. A. M. Fiolet en drs. R. J. van der Veen. 's Avonds van zes tot zeven uur zendt het IKOR via Hilversum 1 een documentaire uit met een his torisch overzicht van de voorberei dingen voor de komende assemblee. In de komende winter zullen drie van dergelijke programma's worden uitgezonden. Het Ikor zal van ieder afzonderlijk de teksten uitgeven. ter compensatie van zendtijd aan het begin van de woensdagavond eens in de zes weken. IKOR-RKK hebben zendtijd van zeven tot acht op woensdagavond. De VPRO krijgt die compensatie op woensdag, eens in de zes weken van zes tot zeven. De kijker kon zich gisteravond uitgebreid laten inlichten over vrij heidsbewegingen en het streven naar een redelijke plek onder de zon op verschillende plaatsen van de wereld. Een VARA-team verzamelde boeiend materiaal ln Mozambique vlak voor de soevereiniteitsover dracht door de Portugezen. De leiders van het Frelimo staan voor gigantische problemen. Voorlopig niet te veranderen is de 'trekarbeid' van Mozambiquanenin Zuid- Afrika. Omdat er in eigen land nog onvoldoende werk is. accepteren zij de vernedering van de moderne slavenarbeid. Elk jaar weer zo'n tweehonderdduizend man die er bitter weinig aan over schijnen te houden. Schrijnende bijzonderheden werden aarzelend onthuld. Want nog altijd denken zij in de sfeer van koloniale onderdrukking. Je weet maar nooit. Daarom ontwijken zij liever vragen naar hun mening over Portugezen en vrijheidsstrijders. Maar een man die na jaren gevangenschap tocfri niet veel meer te verliezen had. wilde wel kwijt, dat de Portugezen hun politieke gevangenen een kerk lieten bouwen. Daaronder liggen dan CppniNAND wel de schedels van vele omgekomen arbeiders. 'Kenmerk' haakte op deze repor tage in door een gesprek met Nederlanders die zich inzetten voor hulp aan Mozambique. Geprezen werd de rustige doortastendheid waarmee de Frelimo-leiders hun omvangrijke taak aanvatten. Opval lend is ook hun verlangen een staat te stichten die werkelijk vrij is van rassentegenstellingen. De Actie Mozambique in Den Haag heeft gironummer 555 geopend voor daadwerkelijke hulp. De kerkelijke rubriek bood ook een goede reportage over in België ver toevende Joden die in Israël slechte ervaringen hebben opgedaan. Juist omdat sommige bejegeningen wel zeer te denken gaven ('We werden uitgescholden en kregen rotwerk!' en 'Het volk is daar grof') had het dienstig geweest hier het hoor en wederhoor toe te passen. 'Panoramiek' zond deze avond de beklemmendste en meest indrin gende documentaire uit. Een voor treffelijk werkstuk van een Ameri kaanse CBS-reporter en zijn tech nische staf. Het Palestijnse vraag stuk werd van vele kanten door gelicht. waarbij de uitzichtloosheid van het conflict tussen de Arabieren en Joden werd verhevigd. Edwin Rutten mocht van de VARA een eigen show presenteren. Al spreken sommige van zijn liedjes mij niet zo aan. buiten kijf is het dat hij veertig minuten lang zijn vakmanschap en veelzijdigheid stond te bewijzen. Frans Boelen riep met grafische beelden, licht en kleur een bijzonder sfeertje op. dat voor herhaling vatbaar is. TON HYDRA 135. 'Er is hier niks te garen! Denk dat maar niet!' viel de oude Ego- neel fel uit. 'Hebben jullie met; je bezitsspreiding hier nog niet ge noeg gegaard? En hoe bent u hier binnengekomen?' 'Toen jullie op mijn bell'n niet oop'ndeed'n ben ik zelf maar naar binn'n gekoomn, want de deur stond toevallig oop'n', legde Sijmen Cus uit. 'Aan de voor- schrift'n dient trouw'ns voldaan te wor'n. Wij van de belasting'n be- hoor'n te all'n tijde binn'ngelaat'n te wor'n. Ik moest hier trouw'ns toch in de buurt weez'n en toen dacht ik. kom. dacht ik. laa'k met een maar eev'n binn'nwipp'n bij 't kasteel. Inspecteer'n is mijn lust en mijn leev'n/ zie.' De heer Sijmen Cus haalde 'n aantal ge wichtige papieren uit z'n tas en zwaaide die heen en weer voor de ogen van de hertogelijke familie. 'Ik heb hier nog een kohiertje over de opcent'n op de kapitaalsver meerdering bij het verwerv'n van antieke cultuurwaard'n'. zei hij. 'En dan dit.vervolgde hij blij. 'Het heeft de minister van financi'n be haagd een belasting te heff'n op het in voorraad hebb'n van goud in welke vorm ook. Baar'n, munt'n. voorwerp'n tn sierad'n. alles valt daaronder. En als jullie nou zo vriendelijk wlll'n weez'n me eev'n door dat gaatje naar binn'n te help'n. dan kan ik daar meteen eev'n kijk'n wat die verdachte glin- stering'n beduid'n. Het is niet al goud wat er blinkt, maar dit toch wel eens goud weez'n zou'k zegg'n.De dorre Sijmen liet zich door de helpende hand^, van Rudolf naar binnen duwen hij begon daar nauwgezet aantelp ningen te maken van alles wat lag. Verdrietig keken Egoneel Rudolf elkaar aan. 'Daar gaat laatste restje van ons familiebe2 mompelden ze schor. En hun so1 bere gedachten werden nog extra versterkt door het vroli gemompel van de heer F. I. S. C )t;n0 die ijverig bezig was een ni« c dossier op te maken over de ontdekte goudschat in de gehe bergplaats.. iten :orte efan doi DEN HAAG De gezamenlijke Ne derlandse vissers mogen ln het lo pende seizoen in het gebied van Noordzee en Skagerrak niet meer dan 27.000 ton haring vangen. Dat heeft minister Van der Stee in een beschikking geregeld. De begren zing van de vangst geldt officieel de periode 1 juli 1974 tot en met 30 juni 1975. De minister voert met deze regeling een aanbeveling uit van de noord-oost Atlantische vis serij commissie. Van een verslaggever DEN HAAG Het nieuwe bestuur van de NVSH heeft gisteren beslo ten een tegeneis in te dienen in het kort geding dat het afgezette hoofdbestuur tegen de nieuwe hoofdbestuursleden heeft aange spannen en dat dinsdag voor de president van de rechtbank in Utrecht dient. Die tegeneis zal in houden dat de rechtbankpresident gevraagd wordt te bevelen dat het afgezette hoofdbestuur alle boeken en bescheiden van de NVSH over draagt, zo deelde gisteren de voor zitter Tiggelman van het zaterdag gekozen bestuur mee. Van een verslaggever PURMEREND Wethouder P. Beuse van Purmerend is de eerste wethouder voor permanente educa tie in ons land. Deze extra-taak (die betrekking heeft op de voort gaande vorming na beëindiging van de school- en studietijd) kreeg hij in zijn onderwijsportefeuille op ini tiatief van staatssecretaris W. Meij er van CRM. die de gemeente een werkbezoek bracht. 87 Hij vertoonde zijn film van de peestransplantatie op de jaarlijkse bijeenkomst van de Britse Vereni ging van Orthopedisten, en was verbluft over de ovatie die hij daarna kreeg. Na de voorstelling kwam er een vertegenwoordiger van CIBA In Basel naar hem toe en vroeg hem om een copie voor zijn organisatie, met een optie op de verkoop. "Maar de film is alleen bedoeld voor particuliere vertoning', protes teerde Paul. 'Dit is het origineel: er zijn niet eens copieën van'. De man hield echter aan. CIBA kocht de film. maakte er een ge luidsversie van en verkocht liefst 75 exemplaren in vier talen. Bo vendien won de film prijzen: de tweede prijs van de British Medical Association, de eerste op een Duits filmfestival en een prijs van een miljoen lire in een competitie van technische films op het festival van Milaan. Het was een van de groot ste successen waaraan CIBA haar medewerking had verleend. Voor Carlo Marconi was het een filmsuc- ces van de eerste orde. en voor Paul een grote stap in de richting van zijn uiteindelijk doel. Door duidelijk verband te leggen tussen handchirurgie en lepra in een tijd dat lepra noc maar ïuist binnen de gezichtskring verscheen als een medisch cn soc'aal probleem, bete kende dit een gewichtige vooruit- gane voor de voorlicht taak die hij zieh van nu af stelde. Een hoogtepunt was het naar voren brengen van de noden van Vellore Dorothy Clarke Wilson Uitgave: Boekencentrum BV tijdens het jaarlijkse weldadig heidsconcert ln de Royal Albert Hall te Londen. Moeilijk daarbij was alleen, dat Paul slechts zes minuten ter beschikking had en na de tweede zijn tekst wegstopte en improviserend verder ging. Maar hij kwam op tijd klaar. Dieptepunten waren er ook voor handen. Dit verlof vormde immers het einde van een periode. Chris topher en Jean zouden in Engeland achterblijven om daar naar school te gaan. De scheiding, waarvan Paul zich eens had voorgenomen die nooit toe te staan, vond nu plaats. Het was de prijs die het gezin moest betalen voor het feit dat zij het voorrecht hadden te mogen dienen waar de nood het hoogst was. En toch. troostte Paul zichze was zijn eigen jeugd niet zonde» .om- pensatle geweest. Een al te nauw contact met zijn moeder, overheer send en vaak zonder gevoel voor het compromis, had gemakkelijk kunnen leiden tot het accentueren van diezelde eigenschappen in hem zelf ofwel tot openlijk verzet. Zijn tantes hadden hun wil doorgezet door zachtheid en liefdevolle tole rantie. Zij hadden hem vrijer gela ten zijn eigen weg te volgen dan zijn moeder zou hebben gedaan. Zijn voornaamste zorg was nu Christopher. Zou hij. gewend als hij was aan een onbezorgde vrijheid, de belemmeringen van de Engelse school en van zijn pieegtehuis niet onverdraaglijk vinden? Maar wonderlijk genoeg was het Jean, die de aanpassing het moei lijkst viel. Terwijl Margaret Chris topher naar Ramsgate bracht, waar zijn toekomsige school zich bevond, bracht Paul in gezelschap van de drie jongsten Jean naar Euston. vanwaar zij met de trein naar Cla rendon zou gaan. een meisjesschool in Noord-Wales. Jean vond het bij na onmogelijk afscheid to nemen. Zij klemde zich harstochtelijk aan Pauline vast. Toch zou het jaren duren voor haar ouders beseften hoe diep zij haar eenazaamheid én gevoel van verlorenheid onderging. Paul en Margaret lieten hen dus achter Chris een slungelige jon gen van veertien, nog een beetje kinderlijk. Jean een langbenige robbedoes van twaalf in het be sef dat als zij hen weer zouden zien zij al haast volwassen waren. Weer terug in India moest Paul nodig op bezoek bij de Marconi's in Bombay. Gezamelljk gingen zij op stap. Toen zij door de tuin op tegen een deurpost geleund en zich koesterend ln de zon: Gigl, nu een bijna volwassen luipaard van negen maanden. Ze was zo groot gewor den. dat Margaret die Pauline bij de hand hield, aarzelde om verder te gaan. Ook Mary en Estelle hiel den de pas in. Paul ging de trap op naar de voordeur en belde aan. Even streelde hij het dier over de kop. Blijkbaar was Gigi nog altijd even tam. Geen idee had Paul ervan dat Tricia haar speelkame raadje had ontdekt, en voor Marga ret haar terug kon roepen rende zij op haar af. Plotseling werd Paul de spanning van het dier gewaar. Haar ogen waren half gesloten. Dan sprong zc op en wierp Tricia tegen de grond, en grommend plantte ze haar tanden in de hals van het kind. Radio vandaag HILVERSUM I AVRO: 7.00 Nws. 7.11 Ochtendgymn. 7.20 (S) Dag met een plaatje. (8.00 Nws. 8.11 Radiojournaal.) 8.50 Morgenwijd. 9.00 Toppers van toen. 9.35 Waterst. 9-40 Schoolradio. 10.00 (S) V.d. kleuters. 10.1U (S-M) Arbeidsvitaminen. (11.00 Nws. 11.03-11.05 Radiojournaal.) 11.30 l») Rondom Twaalf, met 11.55 Beursber. 12.30 Mod. "Plattel.-Zelfstandig zijn en blijven. 12.35 (S Sportrevue. 13.00 Nws. 13.11 Radiojournaal. 13.21 (S) Mod. ka- mermuz. 14.00 (S) Operetteconc. 15.00 (S) Aspecten. 16.00 Nws. 16.03 Radiojour naal. 16.05 Jumbo-Set. 17.00 (S) Mobiel. 17.55 Med. AVRO: 18.00 Nws. 18.11 Radiojournaal. PP: 18.20 V.V.D. IKOR: 18.30 Kleur. NCRV: 19.00 (S) Leger des Heiiskwart. 19.15 Kerk vandaag. 19.35 (S) Veel gevr. gewijde muz. 20.00 (S) Zomaar zomers. 21.55 (S) Kerkorgelconc.: oude en ne- dend. muz. 22.20 (S) Avondoverdenk. 22.30 Nws. 23. 0 (S) Hier en nu.' 22.50 Kommunes en kommunlteiten. 23.05 (S) Russische klass. balletmuz. 23.55-24.UO Nws. HILVERSUM II NCRV: 7.00 Nws. 7.02 Levende Woord. 7.08 Preludium: klass. muz. 7.30 Nws. 7.41 (S) Hier en nu. 7.55 Aangestipt. 8.00 Te Deum Laudamus. 8.24 Op de man ai. 8.30 Nws. 8.36 Gmn. v.d. hulsvr 8.45 (S) Podium v.d. vrouw. 9.20 (S) Onder de hoogtezon. 1000 (S I Solist! Veneti: klass muz. 10.30 Nws. 10.33 (S) Kaaio Kamerork.: klass. muz. 11.30 Hier en nu Exlra. 11.55 Med. 12.00 Zingen met Oeclii- a 12.15 (S) Meisjeskoor met pianobegel. 12.26 Med. t.b.v. land- en tuinb. 12.3U Nws. 12.41 (S) Hier en nu. 12.53 Protest, middagpauzedst. 13.13 (S) Draalschiji. 15.00 (S) Pianowerken uit de Romantiek 15.30 Nws. 15.33 <S) Mezzo-sopraan en piano: klass. liederen. 16.00 Uur natuur. 16.30 (S) Hier en nu. 17.00 Kindervisie. 17.30 Nws. 17.32 (S) Hier en nu. NCRV: 18.00 (S) Tijd vrij voor muz. ln vrije tijd. 18.30 Nws. 18.41 Wereldpanora ma. 18.53 Zojuist verschenen. AVRO: 19.00 Trefpunt. NOS: 19.50 Den Haag vandaag. AVRO 20.00 Nws. 20.05 Radio journaal. 20.10 (S) Wiener Festwocnen Dresdner Staatskap. klass. muz. 21.46 (S> Klass. kamermuz. 22.10 Dat zit goed fout. 22.30 (S) Uit de Muz.pers (V). 22.o (S) Dichter bij de muz. 23.20 (S Essaij. 23.50 Radiojournaal. 23.55-24.00 Nws. HILVERSUM III TROS 7.02 Drie op je boterham, met Vaak "s ochtends en o.a. verkeersinf. KRO 9.03 Pep op drie. 11.03 (S) Drie draait op verz. 12.03 (S) Van twaalf tot twee. met 13.03 Raden maar. 14.03 Pop- Kontakt Teho Stokkink Show. NOS 16.03 Hltmeesters Daverende Dertig op Drie. NOS 18.02' Joost mag niet eten. TROS 19.02 (S Drie loopt achter. 20.02 (S) Poster. 21.02 (Si Sesjun - Jazz en Blues Live. 22.02 (S) Hugo van Gelderen show met o.a. Nederlandstalige Top-Tien. 23.02 )s) T..S...T... 0.02 Aktua. 0.10 <S) Jazz Sir. 1.02 Nachtwacht. NOS 5.02 Satésaus show met muz. EO 6.02-7.UU Matlnata. Speciaal In het VPRO-programma zijn weer Berichten uit de samenleving opgenomen. Ned. 1/20.21 Gert en Hermien Timmerman, vertolkers van veel smartlappen, zijn een ander leven begonnen. Zij treden op in de eerste aflevering van Muziek-Motief van de EO. Ned. 2/202.20 Aan de film De moord op Trots- ki (21.40). met Richard Burton in de titelrol, gaat bij de VPRO een documentaire vooraf over opkomst en ondergang van D'66. Ned. 1/21.00 0 Na een aflevering van Nader Be keken (21.20) (waarin o.a. de Vre- desweek en de defensienota) her haalt de EO een vraaggesprek met de toen 83-jarige ds. A. W. F. Waardenburg, die enkele maanden na de uitzending overleed. Ned. 2/21.50 TV vandaag NEDERLAND I NOS NOT 14.00-14.50 Schooltelevisie 18.45 Brigadier Dog 18.55 Journaal VPRO 19.05 Beertje Colargol 19.20 Don Kirshner's Rock Concerts 19.45 Popeye NOS 20.00 Journaal VPRO 20.21 Berichten uit de samenleving 20.35 AU in the familiy 21.00 Vernieuwers 21.40 Trotsky 23.20 Journaal NEDERLAND II TELEAC 18.15 Flexibele school NOS 18.45 Brigadier Dog 18.55 Journaal EO 19.05 EO-Zomerkrant 19.30 Vergane Glorie 20.00 Journaal geve rstel! min sooi De XDR brengt een vijfdelige serie over landen waar de bevol kingsgroei problemen oplevert, en waar dat niet meer het geval is. Duitsl. 1/20.15 De hervormde gemeente van Delfshaven herdenkt dat 400 jaar geleden de eerste reformatorische kerkeraad werd gevormd. Dit ge beurt in de historische Oude Kerk. waar in 1620 de Pilgrim Fathers bijeen kwamen voordat zij naar Amerika vertrokken. I Hiv. 2/12.53 9 AVRO's Trefpunt ligt in Leiden met een documentaire over de voortdurende lasten. m- Evie Tornqiust in Muziek-Motie EO 20.20 Muziek-Motief 21.20 Nader Bekeken 21.50 Liefde was het 22.30 en Harry ging NOS 23.15 Den Haag vandaag 23.30 Journaal het huis toegingen, zagen ze daar inct-TipnHaaflQP tegen een deurpost geleund en zich lICMUddyöC verdient nog meer belangstelling (Wordt vervolgd AMSTERDAM De Kunst-Tien daagse die op het ogenblik in Am sterdam aan de gang is. mag een uitzonderlijk gelukkig initiatief ge noemd worden. Voor een krats 2.50 of 5.-) kan het publiek gedurende tien dagen het is vorige week vrijdag begonnen concerten, toneel- en operavoor stellingen en allerlei andere kunst manifestaties bijwonen. Het ls door zijn gevarieerdheid en zijn kwali teit een voorproefje van het win terseizoen. waarbij dan het accent valt op de meest behoudende en in-de-smaak-vallende programma's. Premièrejagers en avant-garde snobs vinden er weinig van hun gading. Maar wie van goede kunst zinnige ontspanning in concertzaal of theater houdt, kan uit de ruim honderddertig voorstellingen die in die tien dagen worden gegeven ze ker wel een royale keus maken. Daarom is het wat teleurstellend dat de zalen niet elke avond tjok vol zitten. De belangstelling is re delijk. maar dat is naar verhouding van het gebodene en het daarvoor gevraagde toch weinig bevredigend. Dinsdagavond kon men ln de grote zaal van het Concertgebouw luiste ren naar het Nederlands Kameror kest met de befaamde Franse trom pettist Maurice André als solist. De zaal was goed bezet, maar er had veel meer publiek moeten zijn. En dat gold in sterkere mate nog voor de kleine concertgebouwzaal. waar het jonge Aulos-blaaskwintet wer ken van Danzi. Schat en Reicha speelde. Het was een gedegen mu- ziekmaken, echter zonder de sprc windende virtuositeit waale k meester-trompettist André i®e K grote zaal de barokconcerten a Torelli en Telemann presenté arin de Hij werd daarin stijlvol bijgei sta grot 's. de door het Nederlands Kamero g dat onder David Zinman met j élan de avond opende met de fonia in D gr. terts van Joh. Bach, en dat tot genoegen val e. toehoorders het programma af de met de gloedvolle muziek"" Dvoraks Serenade voor StrijkeiBOR rme: AMSTERDAM Tot en met et 1 tober presenteert de Amsterdelsle gemeentegiro in het Paviljoe ;d het Amstelpark een tentoonsü ogin van botanische tekeningen aquarellen van Coraline Boon bloemen, geschikt door Claire pers miste, handgedraaide houten *s van Herman Backer en vlifnees van Kees Swijgman. zoe

Nieuwe Leidsche Courant | 1974 | | pagina 6