Hoofdstraat deels wandelstraat Muziek opent Leidse feest Leiden verwacht komst van 23 rond- en platbodemjachten c Leiden viert feest Leids stadsschoon op tentoonstelling C. van As verlaat Leiderdorp Omleiding 3 oktober Nieuwe Leidse Courant Verkeersgroep houdt excursie per fiets Leidse slagers anders open TROUW/KWARTET DONDERDAG 26 SEPTEMBER 1974 STAD EN REGIO HOI Tussen Berkenkade en Eikenlaan (Leiderdorp) LEIDERDORP Bij de ge meente Leiderdorp is het plan gerijpt om de Hoofdstraat tus sen de Berkenradesen en de Ei kenlaan van een sierbestrating te voorzien en in te richten met bomen, plantenbakken en ver lichting. Bij de Eikenlaan, aan het begin jj van de winkelstraat, zal dan een aantal parkeervakken worden aan gelegd. Bij de gemeente is ook de gedachte opgekomen om het wan delgebied van de Hoofdstraat onder meer te bestemmen voor het hou den van een weekmarkt. Het ge meentebestuur heeft over een en ander een brief in d e wijk ver spreid. vergezeld van de uitnodiging om .op vrijdag 27 spetember om 8 uur in het Dorpshuis daarover te komen praten. 'Niet zo vaak wordt in gemeentelijke publikaties aan dacht besteed aan de oudere Lei- derdorpse wijken', aldus de voor lichtingsambtenaar. 'Geen wonder eigenlijk, wanneer men bedenkt dat nu reeds vele jaren een grote krachtsinspanning van het ge meentebestuur wordt gevraagd voor de uitgroei van Leiderdorp, waarin allen een goed leefklimaat vinden. Dit neemt niet weg dat ook voor de oude wijk aandacht wordt ge vraagd. Juist door die groei heeft deze wijk een andere plaats gekre gen in de gemeente. Andere functie De Hoofdstraat bijvoorbeeld is niet meer het centrum waarlangs zich het hele dorpsgebeuren afspeelt. Toch blijft de Hoofdstraat een be langrijke plaats innemen. Daarbij moet een goed leefklimaat van de wijk, die er direct aan grenst, gega randeerd zijn'. De meest omvattende maatregel, is de aanpassing van de vormgeving van de Hoofdstraat aan de huidige omstandigheden- Deze staat heeft niet meer, zoals voorheen, een cen trale verkeersfunktie. Het gedeelte tussen Berkenkade en Eikenlaan herbergt echter een aantal voorzie ningen die meer tot ontplooiing kunnen worden gebracht, indien het autoverkeer er zoveel mogelijk geweerd wordt. Het plan is om dit gedeelte van de Hoofdstraat te voorzien van een sierbestrating en sluiting zoeken bij de aktiviteiten op straat. Ook het historische kerk gebouw komt in een dergelijke om geving meer tot zijn recht. Bij de Eikenlaan, in het begin van de wandelstraat wordt een aantal par keervakken aangelegd. De straat is Slechts in één richting toegankelijk voo rde bevoorrading van winkels, bruidsparen met gevolg die het ge meentehuis bezoeken en bijvoor beeld de klant van de doe-het-zelf Winkel die met zijn auto wat hout wil meenemen. Verkeersmaatregelen De Voetganger krijgt dus in een gedeelte van de Hoofdstraat een bevoorrechte plaats. Dit houdt in dat voo rde verkeersafwikkeling en kele maatregelen genomen moeten worden. Het verkeer wordt afgeleid vla Eikenlaan en Lindelaan. De kruising met de Kastanjelaan wordt een voorrangskrulsing. De vorm van dit punt moet daarvoor enigszins aangepast worden. B. en W. dat zij deze gelegenheid tevens moeten aangrijpen om ook in de aanliggend^ straten enige verbeteringen aan te brengen. In Meidoornstaat. Berkenkade. Burge meester Brugplein en Kastanjelaan wordt eenrichtingsverkeer inge steld. Daarmee wordt de overzichte lijkheid van de verkeerssituatie be vorderd. De geparkeerde auto's leveren in verschillende straten nogal eens problemen op. B. en W. overwegen daarom een parkeerverbod in te stellen in de Meidoornsraat bij de oneven genummerde woningen en op het Burgemeester Brugplein aan de plantsoenzijde. In de Kastanje laan wordt een oplossing voor het parkeren gevonden door aan de 'oneven' zijde tussen de 'bomen parkeerstroken aan te leggen met een breedte van 1.80 m. De fietsers en bromfietsers worden uitgezon derd van het eenrichting verkeer. Ook het doorgaande (brom) fiets- verkeer van Ockenrode naar Hoofdstraat-Schthovenerweg moet mogelijk blijven. winkelmogelijklieden in deze ge meente en de markt heeft een ge zonde invloed op de prijsvorming. Tenslotte wordt door de gezellige sfeer van het hele marktgebeuren een vorm van recreatie geboden. Dit laatste bracht B. en W. op de gedachte het gunstig gelegen wan delgebied van de Hoofdstraat ook te bestemmen voor deze weekmarkt en zo tevens een bijdrage te leveren aan het opleven van de Hoofd straat. Voor het welslagen van zo'n week markt moet het verzorgingsgebied echter groot genoeg zijn. B. en W. hebben daarover advies gevraagd aan de Kamer van Koophandel en Farieken voor Rijnland en de af deling Markt-. Straat- en River- handel van het Hoofdbedrijfschap Detailhandel. Beide Instellingen be richtten dat. gezien het inwonertal van de gemeente, het instellen van een weekmarkt verantwoord is- Ook met de plaats kon men zich vereni gen. De markt moet een bescheiden opzet hebben van plm. 40 kramen met een gevarieerd aanbod van ar- tiekelen. De meest geschikte tijd zou kunpen zijn woensdagoch tend, donderdagochtend of donder dagmiddag. (Om organisatorische redenen geven B. en W. nu reeds de voorkeur aan donderdagoch tend) Het gunstige seizoen om een markt te beginnen is het voorjaar. B. en W. gaan proberen met deze adviezen zo snel mogelijk te komen tot een voorstel aan de gemeente raad. Het maken van de wandelstraat wordt geraamd op 63.000. De ver keersmaatregelen vergen 11.500. Het eigen ochtendblad voor élk protestants Christelijk gezin Lelden en omgeving 0P DE BRES VOOR EER STERKE CHRISTELIJKE PERS VALKENBURG Zaterdag 12 ok tober zal de verkeerswerkgroep Val kenburg aan de Rijn een in forma tie- en excursie-ochtend organise ren als gevolg op de onlangs open baar gemaakte nota 'Het verkeer in en om Valkenburg'. Tussen 10 uur en 10.30 uur is er een ontvangst in Het Trefpunt, waarna J. P. Juffer mans van de verkeerswerkgroep een inleiding over de nota houdt. Verder is er een inleiding over de aanleg van randwegen in het alge meen. door de H. A. Udo de Haes. lid van de Werkgroep Milieubeheer aan de Rijksuniversiteit te Leiden, vertelt iets over een fietswegenplan voor het gebied Den Haag-Leiden, met als voorbeeld het uitgewerkte plan voor Valkenburg en omgeving. Tussen 11.15 en 11.45'uur is er een discussie over de nota. Vervolgens een korte inleiding op de fietstocht, aan de hand van dia's van punten in en om Valkenburg, die in ver band staan met het voorstel voor de spoedige aanleg van een smalle randweg om Valkenburg, waardoor de Hoofdstraat zal kunnen worden afgesloten voor doorgaand autover keer. De dia's geven een overzicht van de fietstocht die om 12 uur zal beginnen. De excursie per fiets duurt ongeveer een uur. |g Weekmarkt in te richten met bomen, planten bakken en verlichting. Zo ontstaat een gezellige ruimte waar men bij voorbeeld ongestoord kan winkelen. Zowel het Dorpshuis als het pand Bruggestraat 1 (zodra het gebruik daarvan een meer definitief karak ter heeft gekregen) kan dan aan- A1 geruime tijd leeft bij het ge meentebestuur de wens eens te komen tot de instelling van de wekelijkse markt in Leiderdorp. Het is een vaardevolle aanvulling op de LEIDEN Tot 3 oktober houdt de Haagse schilder B. C. van Et- tinger in de zaal van 'Ars' aan de Pieterskerkgradht een tentoon stelling van Leidse stadsgezichten alsmede een groot aantal foto's van zijn andere werk. LEIDEN Niet minder dan acht Leidse muziekkorpsen zullen maandagavond om half negen op de geheel met schijnwerpers ver lichte Breestraat, aangekondigd door het luiden van de bourdon van de Stadhuistoren, de Leidse feestweek inzetten. In een klank en kleurrijk schouwspel zullen de korpsen zorgen voor een muzika le happening ter inleiding van de feesten. Voor de korpsen zich in de Bree straat tussen Gangetje en Miner va presenteren, maken zij vanaf diverse punten in de stad een ster- tocht, die eindigt in de omgeving van het Gangetje. Teneinde het effect zoveel mogelijk tot zijn recht te doen komen is aan alle bewoners en middenstanders van de Bree straat verzocht om uiterlijk 8.20 uur alle lichten te doven. Klokslag half negen begint dan de muzikale hap pening. waarbij ook vijf confettika- nonnen worden ingeschakeld om het geheel een nog meer feestelijk karakter te geven, dat later op de avond zijn hoogtepunt bereikt door het optreden van de boerenkapellen van De Burcht, Concordia, de Kath. Leidse Harmonlekapel. K. en G. en Werkmans Wilskracht. Bij deze kapellen voegen zich ook de Gilles uit het Belgische Blnche met hun plulmenunlformen en de Leidse LEIDERDORP De heer C. van As. hoofd van de chr. school aan de Kastanjelaan. is met ingang van 1 oktober benoemd tot onderwijs technisch medewerker bij de schooladviesdienst in Nijmegen. Hij komt in dienst van de gemeente Nijmegen. De familie Van As gaat over een paar maanden wonen in Malden, een dorp ten zuiden van de stad. De heer Van As is bijna tien jaar schoolhoofd in Leiderdorp geweest. Voordien was hij werkzaam acht*' reenvolgens als onderwijzer bij het lager onderwijs in Gouda en bij het buitengewoon lager onderwijs in Amersfoort. Op maandag 30 september kan in de school afscheid van de heer Van As worden genomen, s' avonds tus sen half 8 en half 9. 'Dieren op postzegels' twee dagen langer LEIDEN De tentoonstelling 'Die ren op postzegels' in het rijksmu seum van Natuurlijke Historie aan de Raamsteeg 2 zal in verband met de drie-oktoberfestivitelten twee dagen langer openblijven dan de bedoeling was: op 30 september en op 1 oktober van tien uur 's mor gens tot vier uur 's middags. Ook 's avonds zal de tentoonstelling open zijn: tussen zeven en negen. 'Als bijdrage aan de feestvreugde is op beide dagen de toegang gratis', meldt het rijksmuseum. carnavalsvereniging De Leidse Huts potten. Ook het stadhuiscarillon heeft zich aangepast. Op de speelband zijn nieuwe melodieën aangebracht. Maaltijd Met het. oog op de grote belangstel ling. die blijkt te bestaan voor de op 3 oktober langs het Rapenburg te houden hutspotmaaltijd, waaraan' ook deelgenomen zal worden door de koningin en prinses Beatrix, heeft het bestuur van de 3 October- vereeniging enkele maatregelen moeten treffen. Zij, die geen rode of groene streep op hun deelne merskaart hebben staan worden verwacht tussen 12.30 en 1 uur. Voor deelnemers met een rode streep op hun kaart wordt het 3 oktobermenu geserveerd tussen 1 uur en half twee. Is de kaart van, een groene streep voorzien dan kan* men terecht tussen half twee en twee uur. De toegang tot dit feest maal is aan weerszijden van de De Gijselaarsbank en bij Nonnensteeg. Kloksteeg, Houtstraat en Lange- brug. Voor het geval men nog niet in het bezit is van een deelnemerskaart volgt a.s. zaterdagmiddag van 2 tot 4 uur een extra uitreking in het Hooglandse Huys op de hoek van de Hooglandse Kerkgracht en de Moriaansteeg. Op dezelfde tijd en plaats zijn ook nog kaarten verkrijgbaar voor de op 1 oktober in de Stadsgehoorzaal Cs avonds acht uur) te houden feestavond voor '65-plussers'. Ver der zijn deze middag ook nog kaar ten verkrijgbaar voor het op don derdag 3 oktober in de Stadsge hoorzaal te houden festival. Antieke auto's Op verzoek van de ambulante han del en winkeliers is een wijziging gebracht in de route van antieke auto's, die zaterdag 5 oktober van 10.30 tot 12 uur door Leiden trekt. Deze route is nu als volgt: Doelen- kazerne, Rembrandtstraat. Noord einde, Kort Rapenburg. Prinsesse- kade. Turfmarkt. Nieuwe Beesten markt. Molenwerf. Schuttersveld. Stationsplein, Morssingel. Mors- straat, Prinsessekade. Kort Rapen burg. Breestraat, Korevaarstraat, Lammenschansweg. rotonde Lam- menschanspleln. Lammenschans weg. Oranjeboomstraat, St. Joris- steeg. Hooigracht,- Pelikaanstraat. Haarlemmerstraat. Hartebrugkerk (waar het Concours d'Elégance zal plaats hebben). Prinsessekade. Kort Rapenburg. Noordeinde. Rem brandtstraat. Doelenkazerne. Nieuw vaandel Het bestuur van de 3 Octoberveree- nlging heeft ook zelf een geschenk ontvangen. De dames van de be stuursleden hebben het bestuur verrast met een nieuw vaandel, dat voor het eerst in de openbaarheid komt in de optocht, die 5 oktober door Lelden trekt. LEIDEN Aan burgemeester Vis is gistermiddag het eerste exemplaar uitgereikt van het boek Leids kunstlegaat, een 145 pagina's tellend werk dat is uitgegeven ter gelegenheid van het 150 jarig bestaan van de Leidse teken- en schilderacademie Ars aemula naturae. Het is een boek van een vrij groot formaat, waarin 54 afbeeldingen in zwttrt-wit van teken- en schilderwerk, dat door leden van Ars is gemaakt. Zeven auteurs hebben aan het boek gewerkt. De bekendste daarvan is ongetwijfeld Jan Wolkers, die zelf een tijdlang op de schilderacademie heeft gezeten. Zijn Kort Ameri kaans handelt daar voor een deel over. Het is een bijzonder fraai en verzorgd werk. Het bevat een aantal nog nim mer gepubliceerde werken uit het archief van Ars Aemulae Naturae, die iedere Leidenaar die geïnteresseerd is in de kunst die in de stad werd bc- publikatic zeker waard waren. Het Leids kunstlegaat is een boek dat voor dreven, zeker de moeite waard is. Het palet van Van Ettinger is voorzover het werk betreft, dat nu bij Ars hangt -in wezen impressi onistisch maar dan wel zonder uit bundigheid van kleur. Hij werkt veel met geschakeerde bruinen, waartegen de andere kleuren soms wat mat afsteken, maar als geheel komt hij dan toch soms tot heel aantrekkelijke doeken. Bijzonder goed weet hij ook een standpunt te kiezen vanwaar hij een stadsgezicht componeert, wat de beelden soms iets verrassends geeft. Van Ettinger registreert maar renoveert tegelij kertijd. De kleuren zijn dus bij Van Ettin ger niet uitbundig en in zoverre is hij reëel want Leiden en andere Hollandse steden zijn zeker niet kleurrijk in de letterlijke betekenis. Maar ook wanneer hij zo te noe men 'blauwen' schildert, weet hij mooie effecten te bereiken, vooral door het gebruik van zwart krijt of conté onder de vernislaag. Mooie voorbeelden zijn naar mijn smaak twee doeken van het Rapen burg. Behalve Leidse' stadsgezichten han gen er ook enkele polderlandschap pen, waaronder een zeer mooi doek van een zogenaamde molendrle- gang onder een dreigend sombere wolkenhemel. Op deze tentoonstelling is verder een grote verzameling foto's van ander werk te zien, waaronder een flink aantal portretten. Hieruit blijkt wel, dat Van Ettinger ook een goed waarnemer is van de menselijke psyche. Ook moet wor den geconstateerd, dat enkele doe ken, gemaakt tijdens een periode, waarin hij min of meer op de abstracte toer ging, niet de kwali teit bezitten van zijn 'normale werk. Abstractie ligt hem niet en dat heeft hij gelukkig tijdig Bevriende jachten komen schieten en joelen' LEIDEN Zeker drieëntwintig rond- en platbodemjachten zullen op zaterdag 5 oktober in Leiden zijn wanneer de overdracht van de Pilgrimfathersvlag zal plaats hebben. De Pilgrimfathersvlag is in 1970 Ingesteld, toen de herdenkingstocht werd gevaren van Leiden naar Delfshaven, een route die de echte Pilgrimfathers op weg naar Ameri ka 350 jaar geleden ook maakten. Leiden heeft toen bij de leden van de Stichting Stamboek rond- en Platbodemjachten een goede beurt gemaakt, reden waarom 23 schip pers hebben ingeschreven om aan wezig te zijn bij de overhandiging. Om acht uur al zaterdagmorgen 5 oktober zullen de 23 schepen afva ren van de Kaagsociëteit, waar ze de vorige avond al zijn verzameld. Iedere deelnemer zal zich in een historisch kostuum steken. Via de Zijl. het Rijn- en Schiekanaal (tot Allemansgeest) en het Korte Vliet- kanaal gaat het naar het Galgewa ter in Leiden. Daar zal worden afgemeerd aan de oud Stadstlmmer- werf. Dat zal rond half twaalf ge beuren. Tegen twaalf uur zal de overdracht plaatsvinden van de Pil- grimfathervlag. De Lachende Leeuw Steeds voor een jaar mag één van de schepen die in 1970 hebben meegevaren in de herdenkingstocht van Lelden naar Delfshaven wor den getooid met de Pilgrimfathers vlag. Door loting wordt bepaald welk schip een Jaar vlag mag voe ren. Het afgelopen jaar was dat de Hoogaars 'Witte Eenhoorn' van de heer C. J. van Wingerden uit Lei den. Voor het komende seizoen wees het lot de prachtige tjalk 'De Lachende Leeuw' aan. een schip dat Katwijk tot thuishaven heeft. Altijd wordt de overdrachtsceremo- nie geregeld door de twee betrok ken schippers. Het feit dat Leiden zijn ontzet van vierhonder jaar ge leden viert deed~ de beide schippers besluiten de overdrachtceremonie in Leiden te laten plaats vinden Altijd zijn 'bevriende jachten' bij zo'n ceremonie welkom 'om te schieten en te Joelen'. Daarbij blijft het echter niet op zaterdag 5 oktober. De optocht, 's middags zullen de deelnemers aan de ceremonie in hun historisch kostuum bekijken vanaf de trappen van het stadhuis. Daarna zal in de Burcht - hoe kan het anders - een hutspotmaaltijd worden genuttigd. En dan gaan schippers en hun be manningen naar het kermisterrein. Vijfentwintig Jaar lang zal de tra ditie van het voeren van de Pil grimfathersvlag worden voortgezet, tot 1995, het Jaar van de 375 jarige herdenking van de Pilgrimfathers- tocht naar Amerika. Dan zal de vlag in Delfshaven terugkomen. feel ingezien. Borgert Carolus van Ettinger werd in 1916 in Den Haag geboren. Hij kreeg zijn eerste lessen van de graficus A. J. van 't Hof, studeerde aan de Haagse Academie van Beel dende Kunsten en bezocht ook de Eerste Nederlandse Vrije Studio, die onder leiding stond van Cfcris de Moor en prof. W. v. d. Berg. Willem Prins. LEIDEN Vandaag maakt de af deling wegbebaklng van de Dienst Gemeentewerken een begin met het plaatsen van omleidingsborden rond de binnenstad in verband met de 3-oktober festiviteiten. Deze tijdelijke borden met liet op schrift 'Cltyrlng' zullen het door gaande verkeer gedurende de fees telijkheden een route buiten de binnenstad wijzen. De borden wor den o.m. geplaatst op de Zoeter- woudse Singel, de Witte Singel, de Jan van Houtkade, het Noordelnde, het Kort Rapenburg en de Beesten markt. LEIDEN In afwijking van het advies van de Leidse Middenstands- centrale zullen de slagers in Leiden op donderdag 3 oktober tot 13 uur open zijn en op zaterdag 5 oktober tot, 12 uur. ift tn i itrj it oor be loest Feestprogramma in punten ter i legenheid van 400 jaar Leid£ Ontzet. Tot zondag 1 december: Tento# stelling 'Leiden 1974', in het Ste[ lijk Museum 'De Lakenhal'. Tot zaterdag 29 november: T£, toonstelling '400 jaar viering Leidens Ontzet', in het Gemeei lijk Archiefgebouw. Zaterdag 28 en zondag 29 septi ber: 9e internationale Kattene: sitie in het Groenoordhal. Maandag 30 september t.e.m. zal dag 5 oktober: Officieel bezoek Hr. Ms. Hefring, patrouillevaarl van de Kon. Marine. Maandag 30 september t.e.m. zaï dag 5 oktober: 18.30—22.30 uur terorgel. Boommarkt met fr< naar Apothekersdijk. Maandag 30 september: 19.30 Stertocht Muziekkorpsen, van buitenwijken naar de binnensl Finale van alle korpsen, op "Rrppef raaf Dinsdag 1 oktober: 14.00—17.00 Klaverjas Toernooi voor de bej; den. Stadsgehoorzaal. 20.002! uur. Showavond voor de bejaan Stadsgehoorzaal. 20.0021.30 Concert Mariniers Kapel. Woensdag 2 oktober: Rust- en Vjrmp pleegtehuizen. feestelijke tra(ihf aangeboden door de dames vanp"^ bestuursleden. 19.30 uur. Giputi Taptoe, van Leidse verenigin^er kransleggingen bij het standbSg n van burgemeester P. A. v.d. W en het Jan van Hout monumf er 20.0024.00 uur. Lunapark, op juni terrein bij de 'Groenoordhal', ml dan 125 attracties. 20.002f>>5 Feestelijke markt langs HaarleFdei merweg. Pn Donderdag 3 oktober t.e.m. zateri11- I 5 oktober: BloemententoonstellPS 1 in de Hortus. Jnd' Donderdag 3 oktober: 7.00 uur. flevi veille, door het Leidsch Politie ziekgezelschap, op het bordes het Stadhuis, zijde Vismarkt. 7.0rrsn' 10.00 uur. Uitreiking Haring e. n Wittebrood, in het Waaggebo^ p; 7.30—8.30 uur. Geluidswagf" rondgang door de stadswijken, legen buiten de singels. 8.00 Koraalmuziek, in het Van Werfpark, dirigent Herman Wolff, muzikale begeleiding Muzlekverèniging 'Concordat 8.159.45 uur. Concert op n Waaghoofd, door het eerste Le Jeugdorkest en Drumband Burcht'. 8.459.30 uur. Carik bespeling, Stadhuistoren. Q.O'OO 4.00 uur. Feestelljké Markt, la de Haarlemmerweg van Maresii px; tot Musschenbroekstraat. 9.(r 24.00 Lunapark, op het terrein de 'Groenoordhal'. 9.30—17.15 uj Muziek, Stadhuisplein, w.o. opt den Kon. Militaire Kapel. 9.30 ïrj Koninklijk Bezoek. 9.35 uur. J tocht van de Watergeuzen, meMST af bij de Waag. 9.45—18.00 md 1 Spuiten Fontein, Vismarkt. Urd r uur. Oplaten van 2.000 postduif ge Stadhuisplein. 10.00—13.00 i Enj Kinderspelen, op de Breestrflen 10.0017.00 uur. Oud Hollann-ai Markt. Lange Mare van Haarlöjgei merstraat tot Oude Vest. 10.3ald 12.00 uur. Herdenking Pieterskfrzek 10.3011.30 uur. Commando gen monstratie. Ned. Leger, Stadh tv plein. 12.00 uur. Japans Dagvuer e werk, vanaf Waaghoofd. 12.3 ve 14.00 uur. Hutspot maaltijd. Raplderc burg (beide zijden v. Nonnenbri pr< Nieuwsteegbrug). 14.00—16.00 ©pge Draaiorgel-Concours, Pieterskerk de (bij Gravensteen). 14.00—15.00 »m t Eerste optreden Trabergrfl t Schuttersveld. 16.3017.30 «rda: Tweede optreden Trabergr derf Schuttersveld. 20.15—1.30 Lefaun Festival met bal na. Stadsgehdrdei zaal. 21.00—1.00 uur. Beat- en DDot land Feest op de Breestraat, te|n v Sociëteit Minerva. stE Vrijdag 4 oktober: 8.3012.00 fjvei Kinderwedstrijden, terrein Doe) Liv kazerne. 9.00—10.30 uur. Grote tfiflic gelwedstrijd voor de jeugd in^eks Witte Singel en de ZoeterwoijncL Singel. 9.00—17.00 uur. Puzzeltd sta ten voor de Jeugd. 9.30—15.00 lev Ontspanning voor Gehandicaj lan Stadsgehoorzaal. 10.00 uur. Inte bi tionaal Politie Volleybaltoernooien Mei hal. 14.00 uur. Hutspot-TU en ten, voor wielrijders. 14.005 3eHj uur. Lunapark, op het terrein Êtuu de Groenhoordhal. 19.00—22.30 arsc Majoretten-Concours. deelnei nde uit België, Frankrijk en Nederlan Zaterdag 5 oktober: 9.00—24.00 P' e< Lunapark op het terrein van. Groenoordhal. 9.0012.00 uur. FDn stok Verspringen, Dressuur Pol KI I honden. Parachutespringen, sp weide Van Vollenhovenkade. 10. 16.30 uur. Muziek Stadhuisp w.o. optreden Kapel van de Kon lijke Luchtmacht. 10.30 - 11.00 Pelgrlmfathers vloot. Galgev bij Bostelbrug. 10.30—12.00 uur. tleke Auto's rondrit door de nenstad. 15.00 uur. Grote Hisi sche Optocht. 'De Tyrannie Ver f ven'. 0.00—22.30 uur. Muziekav Stadsgehoorzaal (Rijnlands nenkoor. Leidse Sleuteltjes e 20.30—23.00 uur. Radio Drive r«; Show. 2 bands. Groenoordhal. >>t] uur. Groot Slot Vuurwerk, terf^i. achter de Groenoordhal. j Voor plaatselijk ^js nieuws zie ook L de pag. 4 en 17

Nieuwe Leidsche Courant | 1974 | | pagina 4