S volgen nu harde lijn tegenover olie producerende landen I Landbouworganisaties voorstellen miljoenennota volstrekt onvoldoende Bezig bedrijf Regering wil vleesmarkt geen extra steun geven Accountants menen: onze taak bij fusies te groot Vrees voor uitbreiding varkensstapel rankrijk gaat blie-invoer n '75 beperken Vergaderen per televisie Australië en Nieuw-Zeeland devalueren Arabische landen willen eigen bank voor hun oliedollars Ontginning olieveld Brent (Noorzee) kost f 5,5 miljard New York opnieuw lager K1tlOU W/KWARTET DONDERDAG 26 SEPTEMEER 1974 FINANCIËN EN ECONOMIE TPNOUS15-DRL19 ten een onzer redacteuren WASHINGTON (Reuter) De Verenigde Staten hebben onomwonden te kennen gegeven met har- e hand de problemen aan te pakken, die voortvloeien uit de fors gestegen olieprijzen. ;owel president Ford als minister iissinger hebben in duidelijk op lkaar afgestemde redevoeringen 'erklaard. dat de door de oliepro- lucerende landen vastgestelde hoge irijzen het risico van een economi- che depressie op wereldschaal en le vernietiging van de wereldorde n zich bergt. De Verenigde Staten uilen zich daar in de toekomst fel egen verzetten. ïiet alleen de inhoud van de rede neringen van Ford en Kissinger is 'an belang, ook het tijdstip waarop e werden uitgesproken is beteke- ïisvol. Ze vielen n.l. vlak voor de lelangrijke internationale confe- entie van de ministers van finan- iën in Washington en slechts drie agen voor de tweedaagse anti-in- latieconferentie, die door president tord in Camp Davis zal worden oorgezeten. )e voorgenomen hardheid van het imerikaanse regeringsbeleid in iliekwesties wordt enigszins 'geïl- ustreerd door Fords uitspraak, dat souvereine staten niet kunnen oestaan ,dat hun beleid wordt ge- licteerd of dat hun lot wordt be- list door het kunstmatig manipule- en met of het verstoren van we- eldgrondstoffenmarkt'. 'In de ge- chiedenis', vervolgde hij, 'zijn er anden ten oorlog getrokken over ïatuurlijke zaken als water, voedsel if een geschikte doortocht via land >f zee. Het is moeilijk om over het nergieprobleem te praten zonder laarbij sombere taal te gebruiken, naar het gevaar is duidelijk te zien n ernstig'. Vapengekletter Woor al deze laatste uitspraak ligt de olieproducerende landen zwaar ip de maag. De Arabische pers ziet 'X 'zelfs onverhuld wapengekletter tionalisme door de energiecrisis en te pleiten voor betere economische samenwerking op het gebied van de energievoorziening. Het Witte Huis heeft verklaard dat president Ford - de zittingen in Camp Davis niet zal bijwonen. Trouwens de hele bijeenkomst hangt nog volkomen in de lucht, ook omdat van Europese zijde kri tiek is uitgeoefend op het sterk besloten karakter ervan. Slechts de vijf grootste industriële naties zijn uitgenodigd. Gematigd )e nieuwe harde lijn constrastreert iterk met de benadering waarvoor Pleiten ninister Kissinger begin dit jaar coos. Toen liet hij uit redevoerin- ;en van belangrijke regeringsfunc- ionarissen passages schrappen, die )ij de olieproducerende landen in iet Midden Oosten mogelijk in het 'erkeerde keelgat zouden schieten. Minister Yamani De energiecrisis en de plannen om de problemen die daarmee samen hangen op te lossen, zullen dit weekeinde onderwerp van gesprek'- zijn tijdens een bijeenkomst van ministers van böitenlandse zaken en financiën in het presidentiële butenverblijf Camp Davis. Maan dag a.s. zullen de ministers van financiën en presidenten van cen trale banken uit 126 landen elkaar ontmoeten tijdens de Jaavergade- ring -van het Internationale Mone taire Fonds (IMF) en de Wereld bank. Ofschoon het Witte Huis tot nu toe het stilzwijgen bewaart, verwachten regeringsfunctionarissen dat presi dent Ford op beide bijeenkomsten aanwezig zal zijn om' daarte wijzen op het gevaar van economisch na- Een wat gematigder reactie uit de Arabische wereld op de redevoerin gen van Ford en Kissinger is af komstig van de Saoedi-arablsche minister van olie, JamanI- Tijdens een lunchbijeenkomst in de rotary- club te Chicago zei hij dat 'militair ingrijpen in de Arabische oliepro ducerende landen een ernstige pro- duktlebeperking voort zal brengen. Zo'n stap zou een economische de pressie op wereldschaal en het ein de van de wereldbeschaving bete kenen'. JamanI zei niet te kunnen geloven dat er ook maar een poli tieke leider op de wereld is die ernstig over militaire ^interventie zou denken, 'tenzij hij gek is'. Jamani wilde eerst niet geloven dat de Arabische kranten de rede van Ford hebben uitgelegd als een oor logsverklaring. maar toen hij met kranteberichten van deze strekking werd geconfronteerd zei hij. dat het slechts ging om marxistische en communistische kranten, waarvan zo'n reactie te begrijpen viel. De Saoedi-arabische minister vond Fords pleidooi om internationale samenwerking in energiekwesties 'redelijk' opvallend reageerde de president van Venezuela. Carlos Andres Perez, die in de New York Times een boodschap liet publice ren, getiteld: 'De president van Venezuela antwoordt de president van de VS'. In deze boodschap van een hele pagina verdedigt president Perez met kracht het recht van de olieproducerende landen zelf de prijs van hun grondstoffen te bepa len. RIJSWIJK De regering is niet bereid extra-maatregelen te ne- nen ter ondersteuning van de markt voor varkens en slachtrun- leren. De voorzitter van het Produktschap voor Vee en Vlees, ir. A. Meyer, heeft dit in de bestuursvergadering meegedeeld. )e regering vreest dat extra-steun an de varkensmarkt nu een te rote uitbreiding van de varkens- tapel op een later tijdstip in de jiand zal werken, zo vertelde de vflnt. oorzitter. De regering w.ees ook lnekld?el ult de markt nemen van tweede ratloi idelami kwaliteit slachtrunderen om die tot rundvleesconserven te verwer ken voorlopig min of meer van de hand. Zij vindt dat de in Neder land bestaande permanente inter ventie voor stieren en vaarzen van eerste kwaliteit voldoende steun aan de markt kan geven. SARIJS Frankrijk zal zijn olie- ivoer volgend jaar beperken tot ;n waarde van 51 miljard frank -•a. 28.5 miljard gulden). Een 'oordvoerder van de Franse rege- ing verklaarde dat een wetsont- •erp van die strekking woensdag Ijdens een kabinetszitting is opge teld. De Franse olierekening be- raagt dit jaar naar schatting 42 >t 43 miljard frank (23,5 a 24 illjard gulden). ie waarde die de olie-invoer vol- end jaar mag hebben is berekend p basis van een vermindering van e omvang van de invoer in 1973 iet tien procent en op basis van e huidige prijzen, waarbij reke- ing is gehouden met de recente eslissingen van de organisatie van ie-exporterende landen (OPEC) jdens de vergadering, in Wenen, e regeringswoordvoerder legde er e nadruk op dat aan het wetsont- erp niets meer zal worden afge- lan. e Franse regering heeft tevens esloten tot oprichting van een na- onaal bureau voor het energiever- ruik. Dit bureau moet de Franse idustrie helpen haar energlebe- Defte te verminderen, r wordt ook nog steeds gedacht an maatregelen om brandstof in tankrijk te rantsoeneren. Wat het edrljfsleven betreft zal een derge- jke rantsoenering gebeuren in perleg met elke maatschappij af- Jnderlijk. Benzinerantsoenering Ordt nog niet overwogen, zei de egeringswoordvoerder. wel onder- Jekt het Franse kabinet de moge- Jkheden om het benzineverbruik beperken. FKECTKNKOERSEN AVONDVERKEEU MSTERDAM In het telefonlscn avond- srkeer kwamen woensdagavond de volgcn- e koereen tot stand (tussen haakjes staat e officiële slotkoere van dezelfde dag) kzo 50.20-50 80 (49.40); Hoogo%-ens niet r enoteerd (62.70); Kon. Olie 64.20-65.20 #4.90)Philips 23.50-24.00 gl (23.40): Uni- )ver 74.20-74.70 (73.50); KLM niet genot. 40.80). Ki:i>. FONDSEN IN NEW VORK Kon. Olie noteerde gisteren $234-4 ex |jv. (25li-3,*)Philips 8%-Ti (8»i-9) tnilever 27-27',i (274-28); KLM $15-14 11514). Opgave Weeks and Hornblower. Teleurgesteld Algemeen was men in het bestuur teleurgesteld over deze afwijzende houding. De regering zou of direct iets moeten doen. zo meende men, of het instrumentarium als het wa re klaar moeten leggen om bij eventuele verdergaande prijsdalin gen direct te kunnen ingrijpen. Uit mededelingen van produktie- schapssecretaris F. Bikker bleek dat de prijzen voor Slachtrunderen zich niet of nauwelijks kunnen handha ven De varkensprijzen hebben zich de laatste weken wel wat hersteld. Volgens een voorspelling van het bestuurlid S. Homburg zullen die varkensprijzen zich echter in de naaste toekomst weer ongunstig gaan ontwikkelen De voorzitter werd door het be- 9 stuur gemachtigd, opnieuw contact met de regering op te nemen om tot steunmaatregelen voor varkens- en slachtrundermarkt te komen. Het aantal varkensslachtingen, ver telde de heer Bikker, ligt op het ogenblik rond de 200.000 per week. Daarnaast worden er per week nog 20.000 levende varkens uitgevoerd. Pessimisme Als redenen voor zijn pessimisme inzake de varkensprijzen in de naaste toekomst noemde de heer S. Homburg: de zwakke markt voor varkens in de Verenigde Staten, de devaluatie van het 'groene pond sterling' in Engeland en de ongun stige Invloed die deze zal hebben op de afzet van vleeswaren in dat land. De heer Homburg zou het al een 'gunstige' ontwikkeling vinden als aan het eind van het jaar het prijsniveau van dit ogenblik weer bereikt is. Hij adviseerde de mes ters niet uit te breiden, maar hun produktie op het huidige peil te handhaven. De dekkingscijfers ge ven aanwijzingen dat dit ook ge beurt. De PTT bouwt op het ogenblik in Amsterdam en Den Haag televisie-studio's waarin het mogelijk wordt via televisieverbindingen te vergaderen 111 et Engeland en Zweden. Het gaat 0111 een proef, die in november zal beginnen. Voor de verbindin gen wordt gebruik gemaakt van reservezendtyd van de Eurovisie. Samenwerking met middenstand overwogen O C Van onze Haagse redactie DEN HAAG De drie centrale miljoenennota heeft voorgesteld is slechts gedeeltelijk voldaan. De landbouworganisaties zijn van plan na te gaan of een gezamenlijk optreden met de middenstandsor ganisaties niet mogelijk is om de nog bestaande fiscale en sociale eisen ingewilligd te krijgen. Het is evenwel niet de bedoeling organi satorische bindingen met de mid denstandsorganisaties aan te gaan. Hiervoor zijn de verschillen in het karakter van de organisaties te groot. Drs. R. Zijlstra, de voorzitter van het overlegorgaan van de landbouw organisaties. verklaarde gisteren, dat het bestaande belastingsysteem niet toereikend is om de inkomens positie in de land- en tuinbouw te verbeteren. Besloten is daarom dit pro*bleem nog eens onder de aan dacht te brengen van minister Dui- senberg. Een belangrijke grief van de land en tuinbouw is. dat de wet. arbeids ongeschiktheid pas op 1 juli 1976 is omgezet in een volksverzekering, waaronder ook de zelfstandigen vallen. Verder had men gevraagd om een volledige doorvoering van de voor gestelde maatregelen voor belasting vrije reservering voor de oude dag. Andere wensen zijn onder meer een verlaging van de BTW-percentage voor de sierteelt, de vervroegde af schrijving voor de belastingen ook te laten gelden voor het westen van het land en een verhoging wan de investeringsaftrek Brussel Over het besluit van de landbouw ministers in Brussel om als tussen tijdse regeling de prijzen met vier procent te verhogen kunnen de Ne derlands landbouworganisaties re delijk tevreden zijn. Maar ze waren gisteren net tot deze conclusie ge- landbouworganisaties vinden de maatregelen, die de regering in de ten enemale onvoldoende. Aan de eisen van de land- en tuinbouw Akzo: winst le halfjaar moeilijk te evenaren AMSTERDAM Het zal voor AK- ZO niet gemakkelijk zijn om in het eerste halfjaar 1974 de nettowinst te evenaren van het eerste halfjaar, oen er sprake was van een bevredi gende ontwikkeling van de resulta ten, zo blijkt uit het prospectus van de 11.25 pet. 10-jarige obligatiele ning van 75 min door AKZO. Het valt nog steeds moeilijk te oerzien in welke mate de onzekere conjuncturele ontwikkeling in de verschillende landen de resultaten van het AKZO-concern in de reste rende maanden zal kunnen ben vloeden. nog daargelaten het effect van onverwacht optredende gebeur tenissen. AKZO is van mening, dat wat de interne omstandigheden betreft, er mogelijkheden In het concern zijn een hoger rendement op het eigen kapitaal te hebben dan de huidige rentestand. Het bestuur laat echter in het midden of omstandigheden van buiten dit mogelijk maken. Hoger resultaat bij Blydenstein-Willink ENSCHEDE Bij BUJdesteln Wil- link (textiel) heeft het concernre sultaat over het eerstehalfjaar 1974 aan de gestelde verwachtingen be antwoord. aldus het bestuur. Het bedrijfsresultaat, na voorzie ningen voor reserveringen en ven nootschapsbelasting. bedroeg 874.000 tegen 580.000 in hét eer ste halfjaar van 1973. Met enige bezorgdheid worden ech ter de huidige recessieve ontwikke lingen in de algemene economische toestand en de ontwikkeling ln de textiel- en confectle-lndustrie bin nen de EEG gadegewlagen. Halfjaaromzet Van Dorp 30 procent gestegen RIJSWIJK Da omzet bij Van Dorp en Co (kantoorbenodigdhe den) is in het eerste halfjaar 1974 ten opzichte van dezelfde periode in het vorige jaar met 30 pet. gestegen. Het bedrijfsresultaat gaf eveneens een bemoedigend beeld, aldus de directie. De omzetstijging was zowel het ge volg van autonoma groei als de toevoeging van de Twinlock bedrij ven (produktie van en de handel in admlnstratle - organisatie- en communicatiesystemen alsmede computer benodigdheden). Hogere omzet Martinair SCHIPHOL De charterlucht vaartmaatschappij Martinair heeft in september een omzetbedrag ge.- asseerd van honderd miljoen gul den. Vorig jaar werd het bedrag pas in de loo. van december bereikt. De sterke toename van de omzet moet voor een gedeelte worden toe geschreven aan de sterk gestegen brandstofkosten maar toch hebben het toegenomen passagiersvervoer en vooral het vrachtverkeer hierbij een belangrijke rol gespeeld. Bo vendien zijn de door de dochterbe drijven van Martinair verrichte ac tiviteiten sterk toegenomen. Hoewel de martlnalr-dlrectie niet verwacht dat het winstcijfer van ruim negen miljoen gulden over 1973 opnieuw zal worden behaald, zal dit jaar naar verwachting toch met een positief saldo kunnen wor den afgesloten. Aanzienlijk hogere winst Gelatine Delft DELFT Gelatine Deltt- heeft in de eerste helft van 1974, overeen komstig de eerder dit jaar uitge sproken verwachtingen, aanzienlijk betere resultaten kunnen behalen dan in de eerste zes maanden van 1973. Dit ls volgens de directie het gevolg van de goede resultaten die bereikt worden met de installatie, die in 1973 in gebruik genomen werd ter vervanging van de in 1971 door brand verwoeste beenderontvet- tingsinrichtlng en mede van de verbetering, die opgetreden is op de afzetmarkten. Mede door het feit. dat per ultimo 1973 een te compenseren fiscaal verlies van 1.5 min bestond, is de winst na belasting na zes maanden 1.1 min 1973285.000). Verwacht mag worden, aldus het bedrijf, dat het resultaat na belas ting over het tweede halfjaar op nagenoeg hetzelfde niveau zal lig gen.. komen, toen het bericht kwam. dat West-Duitsland het besluit zou blokkeren. Het bericht sloeg als een bom in. Het bezwaar van Bonn zou vooral tegen de Franse nationale steun maatregelen gaan. Drs. Zijlstra dacht, dat ook de prijs, waartegen de Nederlandse tuinders het aard gas geleverd krijgen een grief van West-Duitsland kan zijn. Overigens leggen de landbouworga nisaties er de nadruk op, dat met de prijsverhoging, als deze zou doorgaan, de problemen in land en tuinbouw nog lang niet zijn opgelost. Bovendien wordt aangete kend. dat de verhoging voor de zorgelijke vleessector geen enkel effect zal hebben. I11 november zullen de EEG-minis- ters besluiten moeten nemen over het landbouwjaar 1975. De nieuwe CANBERRA/WELLINGTON Au stralië en Nieuw-Zeeland hebben enkele uren na elkaar hun munt eenheden gedevalueerd. De Austra lische dollar is 12 pet. in waarde verminderd van 1.4875 Amerikaanse dollar tot 1.3090 of in Nederlands geld van circa 4,02 tot 3,58. De Nieuwzeelandse dollar is 9 pet. gedevalueerd en komt op ca. 3.50. De Australische premier Whitlam heeft verklaag, dat Australië de band met de Amerikaanse dollar heeft doorgesneden. In plaats daar van wordt de koers gekoppeld aan de munteenheden van Australië's belangrijkste handelspartners. De koers zal voortaan fluctueren aan de hand van een gewogen gemid delde van de munten van de han delspartners. De huidige devaluatie is de derde waardeverandering sinds in Caber- ra een socialistische regering aan het bewind kwam. In december 1972 werd met-7,05 pet. gerevalueerd en in september 1973 volgde en opwaardering van 5 pet. De devalu atie van gisteren ls een reactie op de groeiende werkloosheid. Premier Whitlam achtte de maatregel gun stig voor de industrie, die nu in een gunstiger concurrentiepositie verkeert. Tot devaluatie in Nieuw-Zeeland ls besloten om aan de moeilijke situa tie van de boeren tegemoet te ko men. De president van de landbou worganisatie verwelkomde de waardevermindering van de munt, maar achtte deze onvoldoende. prijzen zullen 1 februari 1975 van kracht worden. De organisaties zijn nu reeds druk bezig hun eisen voor de beslissing ln november op te stellen. BEIT-MEIRY De regeringen van een aantal Arabische olie-produce rende landen bestuderen de moge lijkheden om hun eigen internatio nale banken ln het leven te roepen die zorg zullen moeten dragen voor hun olie-inkomsten en hun inves teringen. dat verklaarde dr. W. Khayata, de directeur van de Arab Bank International, woensdag tij dens een internationale financiële conferentie in Beit-Meiry ln Liba non. De conferentie is georgani seerd door het Londense dagblad 'Financial Times'. Khayata verklaarde dat de Europese kapitaalmarkt vroeg of laat zal moeten samenwerken met de Ara bische landen om deviezenverkeer op gang krijgen, leningen te ver strekken en grote ontwikkelings projecten te financieren. Het vor men van gezamenlijke onderne mingen met Arabische maatschap pijen. het speuren naar olie en het deelnemen aan investeringen in de Arabische wereld in het algemeen zijn een aantal mogelijkheden die in het belang zijn van de Europese landen en tegelijkertijd het pro bleem van het weer in omloop brengen van de Arabische 'oliedol lars' helpen oplossen, zo meende Khayata. NEW YORK Het ln produktie brengen van het olieveld Brent, ge legen in de Britse sector van de Noordzee, zal ongeveer twee miljard dollar (rond 5.5 miljard gulden) kosten. Dit heeft de president-directeur van de Koninklijke-Shell Groep, mr. G. A. Wagner, bekendgemaakt op een bijeenkomst van beleggings deskundigen in New York. Dit olie veld ls voor de helft van Koninklij ke-Shell; de overige vijftig procent is ln handen van Exxon (Esso). Wagner wilde zich niet wagen aan een voorspelling over de ontwikke ling van de winst in 1974. Wel zei hij: 'Als zich geen onvoorziene rampzalige ontwikkelingen voor doen. belooft 1974 voor ons een goed jaar te worden', De winst zal dit Jaar voor meer dan de helft voortvloeien uit activiteiten op het gebied van olie. aardgas en metalen in Noord-Amerika, Konlnklljke- Shell verdubbelde ln het eerste halfjaar de wihst. Bij Shell ls de vraag naar ruwe olie over de gehele wereld met ongeveer twaalf procent verminderd (gevolg van de hogere prijzen die de maat schappij voor olie moet betalen). Enkele weken geleden was er op de wereldmarkt een oversofhot van naar schatting drie miljoen vaten ruwe olie per dag. maar dat surplus ls volgens Wagner nu alweer klei ner. Kritiek op Europese Commissie AMSTERDAM De Europese Commissie dreigt de accountant Verplichtingen op te leggen, waaraan deze niet kan voldoen. Dit schrijft de Commissie Ondernemingsrecht van het Nederlands In stituut van Registeraccountants in een rapport over het voorstel voor een derde richtlijn betreffende fusies van naamloze vennoot schappen. Deze richtlijn vraagt van de ac countant ten behoeve van aandeel houders een oordeel over de door de besturen van de betrokken ven nootschappen gedane fusievoorstel- len. alsmede een verklaring of de voorgestelde om wlssellngsverhou - ding van de aandelen al dan niet gerechtvaardigd is. Het NLVRA bestuur vindt dat de Europese Commissie onvoldoende onderscheid maakt tussen de ver antwoordelijkheid van de onderne mingsleiding en die van de accoun tant. De verantwoordelijkheid voor fusieplannen met inbegrip van de omwisselingsverhouding behoort volledig bij de bestuurders van de vennootschappen te berusten. De accountants wijzen met name wat betreft de omwisselingsverhou ding op 'de in het belang van het maatschappelijk verkeer en van het accountantsberoep bestaande nood zaak tot aanpassing van deze regels aan voor de praktijk meer aan vaardbare voorschriften'. Het is niet aanvaardbaar een accoun tantsverklaring te vragen omtrent de juistGieid van de omwisselings verhouding. NEW YORK ACE Industries Alreo Allied Chemical Alum. Co ui Am. American Brands American Can. Am Cvanamid Am Electl Power Am Metal Climax Am Motors Am Smelt Hel Am Tel Tel Amuei Annconrti Armen Meel Allant. Richfield 24/9 25/9 32'4 32 H 11* 11T» 28i. 28 4 43 43 284 284 24 24 4 191 i 19'. 1G 1614 37 37'. 5 5"* 17 4 17 '4 41 41 Ti 3'. 3'. 134 15'» 21 *4 21 Bendix 22 'j 22'. Belhl Steel 28). 284 Bi iel n K 17'. Burlint-lon Ind. 17*» l1" DOW JONES INDEX I ndun. Sporen luill. ooi. xiod» 23 sept. 663.72 137.92 63.62 64 59 814.6 24 sept. 654.10 135.91 62.44 64.68 817.3 25 sept. 649.95 137.07 62.66 64.90 826.9 Aand. Ubl. lol. H. u. 23 sept. 12.130 16.170 1.774 725 677 24 sept 9.840 15.060 1.727 359 1.016 25 sept. 17.620 18.666 1.769 812 568 Can Pacific Hy elanese Chase Manhattan Chessie Systeem Chryslei Clltes Service Colgate Palmnllve Colt Industrie» Cominoiiw Edison Cons Edi.-on Com Can Cunt. Oil Curiiss Wright Curtiss wriglii A Dart I rid Deere and Co. Duu Chemical On Pun I (El) 13 12». 28 T. 29 31 '4 314 40 'i 404 13'4 12*4 36 4 36H 19 18*4 234 23 4 20*4 21 64 8 21 '4 21* 33»» 33'4 3 6 '4 Eastman Koda Eirst Nai City Admiral Corp Allerigheiiv Puv Am Standard Arnsierd Ind. Gen Eeleclric Gen Ennds Gen Mutor» Gen Publ lltil Gen Tel Tel Cetty Oil Gilelle Dim bel Brothers Gnndveat I an E Gull Oil Illinois Central Ind Iri.iicn Ini Busin Mach Intern Harvesier Int Nick of Can Int Pa pel Int Tel Tel Linie emeu Vmip Liitun Ind Luckhead Alicia! Marcor Martin Marietta May Dei Stores McDonnell Ihmgl Mobil oil Corp 9'ie 334 174 37 4 10-4 184 111* 23'4 12', 12», G4 6'» I66'i 168 19». 20 17 4 164 14*4 17'- 16»; Nabisco Net Lead Ind Pac Gas »nd El Penn Central Pepslcu Phelps Dodge Philip Morris Philip» Petr. Procter Garni K<A Republic Slee! Revnulds Ind. Rual UuKh Peir, 28». 28 404 39'- 36'. 35', 23». 23*. 42»i 42 4 254 23'ie Santa E'e Ind. 244 Sears Huehuck 56*4 Shell iHI 34 4 Southern Co 104 Southern Pacific 254 Southern Hallway 384 Sperrv Hand 274 Siand Otl Calif. 224 Stand oil Indiana 75 4 24*4 55 4 334 10». 264 Exx. i Coip. Sludehaker 62 6 D•nun Carbide 38 4 394 (ini Royal 64 64 Drilled Aircraft 264 264 i mled Brands 34 4 Koersen in Montreal Buvix Husky Nat. Gaf Mass Kerguson Nat. Resources Shell Canada Chase Select Ed Columbia Ga» 14 3» Com.i,.o i itec )84b'8'»b ik 27', 28 4 14) 34 34 4 144 15 15* 154 54 55 I'lilleJ Corps Drilled Uls Western Banc 9* 10 4 54 5% 10 4 104 14»; 15

Nieuwe Leidsche Courant | 1974 | | pagina 19