X Jit de weekbladen BORDUUR PLEZIER [elmenaffaire .legrip Broodje 'herapie .ernenergie Pim en Wirn Kissinger f3,50 amilieberichten I ij Nederland: Cornelissen onthult op de orpagina van Vrij Nederland, dat linister Westerterp de valhelmen tlemaal niet liet keuren' en dat j althans erg blij moet zijn ge lest met het tijdstip van de gijze- ig, omdat dit de helmenaffaire n. de voorpagina van de kranten >eft verdrongen. Het blad waar- huwt verder, dat een generaal rdon voor de Kalkar-weigeraars, it minister Lubbers in voorberéi- ng zou hebben, de anti-Kalkar- tie bedreigt, omdat daarmee het otest wordt ingedamd en in geor- nde banen wordt geleid. Gerard n Westerloo laat weinig heel van plannen, die DS'70 voorheeft et de Surinamers en noemt het n 'uitvinding van het Groot-Ne- rlanderschap'. biedt deze week een speciale jlage aan: 'De Fabriek is', waar- or Van Westerloo het arbeidspro- s indook. In Terzijde: 'Het wach- n is nu op de arbeider, die zijn briekswerk onderbreekt om vier iken op de redactie van VN rond snuffelen'. En dan het resultaat ar van zeker ook weer als bijlage tgeven. seviers Magazine: het omslag van Elseviers Maga- ie een fotografie van de gijzeling it daaronder: 'De maatschappij at aan begrip kapot'. Binnenin Ijkt deze zin omgezet te zijn in vraag, naar een antwoord larop vier man gezocht hebben, in conclusie: 'Er is eerder te ilnig dan teveel begrip, maar dan die zin, dat er bij de weten- happers te weinig belangstelling staat voor de slachtoffersvan nstlge misdrijven en dat er een epe kloof gaapt tussen het spon- rechtsgevoel ('Doodschieten oesten ze ze', waar overigens ook kf niet achterstaat) en de min of eer wetenschappelijke verklaring n misdadigheid. :t blad, dat de nieuwe alcoholwet n dubieuze zaak en het blaaspijp een noodoplossingnoemt, biedt rder als 'extra' vele, vele pagina's er de wintersport. Groene Amsterdammer: meldt, dat Biesheuvel nog niet na denkt over een functie als commis saris van de koningin in de provin cie Zeeland, omdat hij van officiële zijde niets heeft vernomen. En 'ik denk niet na over dingen die mij niet gevraagd zijn', aldus Biesheu vel. De Tijd legt ook uit, hoe grote films er bij het grote publiek wor den ingeramd en vervolgt de serie van prof. dr. L. J. Rogier over het katholicisme, waaruit deze saillante uitspraak: 'De schriftlezing vervan gen door Marx komt de verdwazing nabij'. Hervormd Nederland: de Groene Amsterdammer heeft >b Staassen een interessant ge- rek met de psychiater David loper, vooral bekend van zijn eken 'Psychiatrie en anti-psychi- rie' en 'Einde van Het Gezin', loper, die niet meer gelooft dat er g een rol is weggelegd voor indi- duele therapie, is van mening, invloed als hij is door marxisme existentialisme, dat 'alleen revo- tionaire aktie nog een therapie is or de waanzin'. Teulings bericht uitvoerig over NVSH, waarvan personeel en len in verzet zijn gekomen tegen 'vertrossing' van wat eens de tderlandse Vereniging voor Sexu- e Hervorming heette.' De midden- 'agina's gaan over een discussie- ';uk over de functie van openbare bliotheken in ons land. Tijd: Tijd nieuwkomer onder de iekbladen besteedt veel aan- ,cht aan kernenergie. Dit onder t motto 'Om de hete kern van ilkar'. Vic Langenhoff schrijft: elissen over kernenergie betekent et alleen beslissen over het al of et accepteren van de daaraan ver- nden risico's (die statistisch ge- :n onvermijdelijk zijn), maar ook er de vraag hoe volgende genera ls zullen leven'. Rob Vermaas Kees Waagmeester praat in Her vormd Nederland nog wat na met de Japanoloog prof. Vos over de gijzeling. De Leidse hoogleraar, dié door de premier gevraagd was zijn diensten aan te bieden bij de gijze ling, zegt dat het de Japanners om gezichtsverlies voro de Fransen ging en dat Foeroeya op Schiphol geen broodje wilde eten uit solida riteit met zijn kameraden in de Franse ambassade in Den Haag. Christen-boer J. van Noord uit Dwingelo vindt, dat hij zijn dieren niet uitbuit en dat de dominee, die enkele weken geleden in dit blad deze beschuldigingen uitte aan het adres van de boeren, hem nog meer kan vertellen. Het blad drukt ver der een inleiding van prins Claus over ontwikkelingssamenwerking af. Haagse Post: Op het omslag van de Haage Post het duo Pim en Wim met in hun midden Willeke van Ammelrooij. Onder de naar jeugdsentiment rui kende titel 'Twee jongens en een oude filmcamera' doet de peetvader van de Nederlandse film, Jan Blok ker, hun avonturen uit de doeken. Hij eindigt met 'De filmrevolutie van Nederland heeft tien jaar na dato al haar pseudo-kinderen opge geten, maar de echte enfants terri- bles ademen welgemoed door'. En dat zijn Pim de la Parra en Wim Verstappen, de 'enige echte jongens uit het jongensboek'. John Jansen van Galen ging in de clinch met de bevallige Aria.nna Stassinopoulos, die deze week in Nederland haar boek 'De vrouw als vrouw' kwam presenteren als 'ant woord' op Germaine Greers 'De vrouw als eunuch'. De schrijfster zegt zelf: 'Ik heb dit boek geschre ven om de gemiddelde man en vrouw weer een hart onder de riem te steken. Dat de manier van leven, die zij hebben gekozen de juiste is'. Het blad orgaiseerde een dispuut tussen prof. dr. ir. D. G. H. Latzko, een van de belangrijkste overheid- sadviseurs inzake kernenergie en dr. W. A. Smit, theoretische fysicus en Nederlands eerste slachtoffer van de Kalkar-weigering. Het on derwerp u raadt het al is kernenergie. De Nieuwe Linie: Gerard van den Boofnen vraagt zich op de voorpagina van De Nieu we Linie (voorspellend) af of Kis singer in Chili zijn 'Watergate' vindt. 'De bewonderende verbazing over de' diplomatieke stunts van Henry Kissinger is snel verkeerd in kritische wrevel. Dit is vooral te weeg gebracht door de onthullingen van het ingrijpen van de VS via de CIA in Chili'. Hanneke Wijgh sprak met tekenaar Peter van Straten, die zijn Vader en Zoon-strip 'een dagelijkse kleine boodschap' noemt, maar 'niet te serieus'. Over deze strips, die bin nenkort als serie op de televisie komen, is hij best tevreden. 'Ik denk, dat de serie aanslaat, omdat de mensen daarin zo echt zijn'. VAN DE ZALM Een assortiment van d» beste recepten, bijeengebracht in handige boekjes. Leuk geïllustreerd en met kleurrijk omslag. van BEN J. KUYPERs 50 heerlijke soepen 50 kaasgerechten 50 hartige hapjes 50 gebakrecepten 50 kipgerechten 50 pasta-recepten 50 heerlijke desserts 30 fonduerecepten 50 barbecue-recepten 50 frituurrecepten 50 visgerechten 50 fruitgerechten 50 heerlijke salades 50 koude voorgerechten 50 sausrecepten 50 vleesgerechten 50 eenpansmaaltijden 50 elergerechten 50 Ijsgerechten 50 rauwkostgerechten 50 streekgerechten 50 gevogelte-recepten EO lekkere boterhammen 250 dranken en drankjes 50 borrelhapjes 50 warme voorgerechten 50 grill-recepten 50 lekkere koekjes Lekker eten op z'n Spaans Lekker eten op z'n Oostenrijks Lekker eten op z'n Indisch Lekker eten op z'n Balkans Lekker eten op z'n Frans Lekker eten op z'n Scandinavisch van WINA BORN: Vlees- en vlsfondue's 40 paté-recepten 250 goede wijnen 75 fijne kazen 50 groenterecepten per deeltje Verkrijgbaar In de boekhandel Meer deeltjes zijn In voorbereiding Zomer Keuning Wageningen Lottos heidezoom ennessenspoor door Jac. Gazenbeek Over natuur «n leven van de Veluwe. Zwerftochten met Jac. Gazenbeek door een Van de moolate natuur gebieden van ona land. Fijne Impressies. Boelende vertelkunst 2e druk, paperback met 28 foto'e f 14,50 Verkrijgbaar b(J uw boekhandel ZOMER KEUNING W WAGENINGEN WEKKDAG behalve zaterdags bestaat er 's avonds [acht uur gelegcnneiri tot het telefonisch opgeven van iiliebcnchten, die nog de volgende ochtend moeten [den geplaatst. Dit kan uitsluitend onder no. 020- ■83., Ook op ZONDAGAVOND is dit mogelijk, maar I van ZES tot ACHT uur. Na dit tijdstip is geen np- e van advertenties meer mogelijk. ENTIE1 U gelieve steeds duidelijk op te geven in ike bladen u de advertentie wenst te plaatsen (Trouw, 1 Kwartet) of in de gehele Christelijke Pers (Trouw (Het Kwartet, alsmede de gewenste breedte. Wie op de hoge God vertrouwt heeft zeker op geen zand gebouwd. leden behaagde het de Here na een langdu rig doch geduldig gedragen lijden uit ons mid- stockjden weg te nemen, in de volle zekerheid des JGeloofs. mijn geliefde Vrouw, onze lieve zorg zame Moeder. Groot- en Overgrootmoeder Cornelia Imthorn-van Rijn op de leeftijd van bijna 71 jaar Katwijk: Jac. Imthorn J. J. Barnhoorn-Imthorn J. B&rnhopm D. Onderwater-Imthorn N. C. Onderwater Noordwijk: J. Imthorn J. A. Imthorn-de Bes Katwijk: P. M. van Gunst-Imthorn E. van Gunst W. Imthorn G. Imthorn-Kreemer Voorschoten: R. van Beelen-Imthorn D. van Beelen Rijnsburg: M. Knetsch-Imthorn K. J. Knetsch Katwijk; C. J. Zuyderduyn-Imthorn W. Zuyderduyn A. C. Zuyderduyn-Imthorn P. Zuyderduyn j Wijk 2 bij Duurstede: S. Ouwersloot-Imthorn H. G. N. Ouwersloot klein- en achterkleinkinderen God vervulde haar wens en nam rustig uit dit voor haar zo moeilijk en verdrietig leven ln Zijn Heerlijkheid op onze moedige Mejuffrouw op de leeftijd van 67 Jaar. Maria Maat Zij was voorheen gedurende een aantal jaren, onze lieve en opgewekte huisgenote. Wij zullen haar erg missen. Lelden, 23 september 1974. Snouck Hurgronjestraat 21a. Mede namens de kinderen: Mevr. D. Boekkooi-van Wijk, Maar 's Heren gunst zal over die Hem vrezen, in eeuwigheid altoos dezelfde wezen". Psalm 103 9. De Heer van leven en dood heeft na een moe dig gedragen lijden in Zijn heerlijkheid op genomen mijn lieve Man, onze zorgzame Vader en Grootvader Pieter Ravensbergen in de ouderdom van 81 jaar. Katwijk a.d. Rijn: P. Ravensbergen-van Egmond Maassluis: C. Ravensbergen A. Ravensbergen-Varkevisser Peter, Wim. Nelleke en Anja Katwijk aan den Rijn, 25 september 1974 Wassenaarseweg 57 Liever geen bezoek. De rouwdienst zal gehouden worden op zater dag 28 september a.s., 's morgens te 10.30 uur, in de aula van de begraafplaats van de Geref. Kerk aan de Sandtlaan te Rijnsburg, waarna de begrafenis aldaar zai plaats vinden. Na de begrafenis gelegenheid tot condoleren ln de zaal van de Geref. Open Hofkerk aan de Rijnstraat te Katwijk aan den Rijn. IWICTT speels werkm Vit I metlapjes en draad Wat u allemaal kunt doen met vrolijke lapjes en kleurige wol. Dit boek van Lis Paludan bevat een schitterende collectie voorbeelden. Een plezier voor kinderen en volwassenen. Van alle wandlappen en -lapjes worden behalve een foto (vaak in kleur), een motief tekening en een werktekening gegeven. Heel aantrekkelijk zijn de borduurwerken die gebaseerd zijn op originele kindertekeningen. Ook aan het werken met aardappel stempels, het verven van stof en de boeiende combinatie van verven en borduren wordt do nodige aandacht besteed. Een kostelijk ideeënboek, vol praktische aanwijzingen. Met leuke werkjes voor de kinderen: poppetjes en pop- pekleertjes maken, doosjes bekleden, beestjes samen stellen van pompons, enz. 'Borduur met plezier' bevat tientallen foto's, waarvan vele In kleur, en meer dan 100 tekeningen. Gebonden f 17.50. Verschenen In de Ariadne Handwerkblbllotheefc Verkrijgbaar In da boekhandeL My frJ ZOMER ft KEUNING - WAGENINGEN iOUW/KWARTET DONDERDAG 26 SEPTEMBER 1974 IN PLAATS VAN KAARTEN Lukas 15 vers 4 t.m. 7 Heden werd opgenomen tot zijn grote Herder der schapen, onze geliefde PleegbFoer en Oom Jan Berrevoets in de ouderdom van 80 jaar. Katwijk: B. Verburg-Mulder P. Verburg D. den Haan-Verburg N. den Haan Roelofarendsveen: B. Verburg H. E. J. Verburg-van Dijk en kinderen Katwijk aan Zee, 24 september 1974. Bestevaersweg 42. Gelegenheid tot condoleren: 's avonds van 8—9 uur. Zij die de overledene de laatste eer willen be wijzen zijn welkom in de rouwdienst, welke ge houden zal worden op vrijdag 27 september a.s. des nam. 2.30 uur in de aula van de be graafplaats „Duinrust" aan de Parklaan te Katwijk aan Zee, waarna de begrafenis aldaar zal plaatsvinden. Vertrek vanaf sterfhuis om 2.15 uur nam. Heden nam de Heere tot Zich, onze geliefde en zorgzame Moeder en Grootmoeder Elizabeth van der Stelt weduwe van Frans van der Stelt op de leeftijd van ruim 80 jaar. Nieuwendijk: A. Hoeke-van der Stelt H. Hoeke Dordrecht: D. van der Stelt N. M. van der Stelt-Kaal Nieuwendijk: G. van der Stelt Gorinchem: C. J. v. d. Stelt J. v. d. Stelt-Raatgever en kleinkinderen Nieuwendijk, N.-Br„ 23 september 1974. Van der Steltstraat 10. De begrafenis zal plaatsvinden D.V. zaterdag 28 september a.s., des namiddags om 2 uur op de Begraafplaats „Onderlinge Hulp" te Kille. Vooraf zal een rouwdienst gehouden worden in de Ger. Kerk te Nieuwendijk, aanvang 1 uur. Gelegenheid tot condoleren Van der Stelt straat 10 en na de begrafenis. Psalm 145 6 (berijmd) Heden nam de Heere van ons. na een kort stondige ziekte, mijn innig geliefde Vrouw, on ze lieve, zorgzame Moeder, Dochter; Schoon dochter, Zuster, Schoonzuster en Tante Cornelia Verbaan-Lagas op de leeftijd van 48 jaar. Mede namens verdere familie, J. D. Verbaan Scheveningen. 25 september 1974. Menninckstraat 236. Geen bloemen. Gelegenheid tot condoleren donderdagavond van 6.30-8.00 uur en vrijdagavond van 7.00- 8.30 uur aan de Jurriaan Kokstraat 175. De rouwdienst zal gehouden worden zaterdag 28 september te 10.30 uur in het vergaderlo kaal der Gereformeerde Gemeente, Keizer straat 179. waarna de teraardebestelling zal plaatshebben op de algemene begraafplaats aan de Kerkhóflaan. Aankomst aldaar te 11.30 uur. Met leedwezen geven wij kennis, van het over lijden van de Heer W. van Beest te Hoogblokland. Lid van de Raad van. Toezicht van de Rabo bank „Hoornaar". Zijn persoon zal in onze herinnering voort blijven leven. Raad van Toezicht bestuur en direktie van de Rabobank „Hoornaar". Hierbij zeggen wij allen, die hun medeleven hebben betoond tijdens de ziekte en na het overlijden van onze Zuster en Tante Zr. H. Hooijenga hartelijk dank. Uit aller naam: Fam Hooijenga Fam. H^ v. d. Brink Ermelo, september 1974 Kookboekjes HET NEUSJE H Katwijk aan den Rijn, 25 september 1974 5 Grote Steeg la' Gelegenheid tot condoleren van 3-5 uur en van 7-9 uur n.m. Geen bloemen Geen toespraken. De rouwdienst is bepaald op zaterdag 28 sep- tember a.s. om 1 uur in „Open Hof", Rijn straat te Katwijk a. d. Rijn, waarna de be grafenis zal plaatsvinden om ca. 2 uur op de J algemene begraafplaats aan de Kerklaan te Katwijk a.d. Rijn. Ik weet dat mijn Verlosser leeft God heeft uit zijn lijden weggenomen onze geliefde Zwager en Oom Pieter Ravensbergen echtgenoot van P. Ravensbergen-van Egmond. Uit aller naam Familie van Egmond. Kombineren is deze herfst grote mode. Om 't extra j makkelijk te maken, I* lanceert C&A de pullonder, j het zijdezachte, Diederdunne j coltruitje, dat u kunt dragen 'onder al uw nieuwe jurken ën bloeses. Verkrijgbaar in élle kleuren, die nodig zijn, om de goeie "Bj kleuren, die nodig zijn, om de goeie kombinaties te maken kom kombmeer De pullonder met doorknoopjurk van het eigentijdse jasschorterige type. Soepele rayon met gestyleerd beige bloempatroon op o.a. zwart fond. Forse revers en brede manchetten. Tweuniematen. 65.- De pullonder als pullover, polyester trikot met matte satijnglans. 8 Uitgesproken modetinten. 36-46 14.- De pullonder met overbloes in een jeugdig, nostalgisch model, met kopmouwen, gefronste V-hals en gestrikte ceintuur. Satijnglanzende polyester tricellon. 36-44 38.-

Nieuwe Leidsche Courant | 1974 | | pagina 15