Jubileumprogramma 50 jaar NCRV 'live' vanuit Grand Rapids «PP Tien vingers NCRV-televisie met veel eigen produkties Radio- en televisieprogramma's Rieke van Epen naar de radio Auto in sloot: dode Mosselen VVD-presidente: PvdA ondermijnt kabinets-beleid Paul Brand Chirurg in India Even puzzelen Nieuw onderzoek naar leefsituatie van bejaarden Vijfjarenplan voor openluchtrecreatie TROUW/KWARTET WOENSDAG 25 SEPTEMBER 1974 Grote inzameling voor Wilhelminafonds Van onze radio- en tv-redactie HILVERSUM Met een televisie-uitzending rechtstreeks vanuit Grand Rapids in Amerika wordt het jubileumprogramma van NCRV en het Wilhelminafonds op 23 november geopend. Voor 'Geven voor leven' wordt zowel in Nederland als onder de Amerikaanse en Canadese emigranten ingeza meld. Dit ls een van de hoogtepunten van een groot aantal Jubileumprogram ma's van de NCRV ter gelegenheid het vijftigjarig bestaan. November ls omgedoopt tot 'NCRV-jubileum- maand'. Maandagavond 11 november wordt in De Doelen te Rotterdam Jiet openingsconcert gehouden. De ra dio zendt dit rechtstreeks uit. Op 8 november is er een jubileumbijeen komst in de St. Joriskerk te Amers foort waaraan evenals in De Doelen het NCRV-vocaal ensemble en het NCRV-kinderkoor deelnemen. Voor de Jeugd beginnen deze week zaterdag al fllterfestivals. De eerste maal in Zuid-Laren, op 5 oktober ln Oldenzaal. op 12 oktober in Bar- neveld en op 19 oktober in Delft. Op elke festival is plaats voor tien duizend Jongeren. In de documentaire sfeer komt een zesdelige tv-documentalre serie uit 'Omzien naar morgen'. Onderwer pen als de positie van de vrouw, de verhouding geloof en wetenschap en de arbeidsverhouding worden HILVERSUM Hier en Nu voor televisie zal het voortaan zonder de presentatie van Rieke van Epen moeten doen. Ze gaat haar werk voor radio uitbreiden met een aan deel in het nieuwe programma Glo baal. René Eybersen. eindredacteur van Hier en Nu televisie meent niet dat er een opvolgster voor haar wordt gevonden. 'Erg Jammer. Ze heeft een goede presentatie en komt glashelder over. Gezinsredenen zijn de belangrijkste oorzaken voor haar afscheid', aldus René Eybersen. Ledenwinst NCRV HILVERSUM De NCRV kan zich ln de periode van 1 januari tot 20 september van dit Jaar verheugen over een ledenwinst van 6.058. Er werden in die tijd 5.698 leden meer ingeschreven dan een Jaar geleden. Het Jaar 1973 werd afgesloten met een verlies van 3175 leden. Het aantal leden wordt thans aan gegeven met 480.000. Mocht de si tuatie zich in genoemde gunstige zin voortzetten dan wordt gehoopt dat dit Jubileumlaar wordt afgeslo ten met een half miljoen leden. WOUW De 26-Jarlge ln Neder land wonende Portugees H. A. Le- mos de Sousa Brabosa is met zijn auto bij de provinciale weg bij Wouw ln een sloot geraakt en om gekomen. Het slachtoffer woonde in Dordrecht. belicht vanuit de historische ont wikkeling. De edrste uitzending is op 14 november. Internationaal Internationale aandacht is er wan neer de Duitse AUDS (Arbeitsgrup- pe Unterhaltung Deutschsprechen- de Sender) de NCRV een internati onaal radioprogramma aanbiedt op 14 november dat direct wordt over genomen door Duitsland, Oosten rijk. Zwitserland, België en Dene marken. Voor een opera-programma in de RAI zijn Christine Deutekom, so praan. en Bruno Preveldi. tenor, uitgenodigd. De opnamen zijn op 27 november, de radio-uitzending een dag later. Verder maakte Jan van Hillo met Pleunl Touw de documentaire 'Tus sen toen en toekomst' naar aanlei ding van het feit dat het een halve eeuw is geleden dat de eerste vlucht werd gemaakt met een Fok ker F7 naar Nederlands-Indië. De uitzending is op 8 oktober. Gedenkboek Tot de andere feestactiviteiten be horen de receptie op 15 november in de studio en de speciale verga dering van de verenigingsraad in het Jaarbeursgebouw in Utrecht op 22 y november. In november komt heè NCRV-gedenkboek 'Vrij en ge- bonden-50 jaar NCRV' uit, waarvan de auteurs zijn: H. Algra. dr. C. Rijnsdorp en Ben van Kaam. Bo venstaande gegevens over de jubi leumviering kunnen slechts een ru we samenvatting zijn van het hele programma. Culturele maandagavond op radio Van onze radio- en tv-redactie HILVERSUM De NCRV-televisie brengt de rest van dit jaar voor het grootste deel eigen produkties. Het percentage is 87.2 procent. In de jubileummaand november is het percentage zelfs 92.1. Nieuwe programma's zijn onSer de titel 'De tijd stond even stil' een studioprogramma van Jan van Hil lo en Piet Pons over belangrijke gebeurtenissen in het verleden, die later in vergetelheid zijn geraakt, zoals de Elfstedentocht en de trein ramp bij Harmeien. Voor het eerst waagt de NCRV zich ook aan programma's over sexuali- teit op het scherm speciaal 'sexua- liteit bij Jongeren'. Het staat onder redactie van Henk Mochel. De afdeling '"rama heeft behalve 'Dynastie der kleine luyden' de Ne derlandse politieserie 'kamer zeven tien en een aantal losse dramapro- dukties gereed of in voorbereiding. 'Kamer zeventien' komt in oktober op het scherm. Gebruik wordt ge maakt van het werk van Martin Treffers, een pseudoniem voor de amsterdamse rechercheur M. Visser. Losse produkties mens zal de NCRV-televisie toch 'De koperen tuin' van Vestdijk in bewerking nemen. De AVRO radio zendt het als hoorspel uit in de komende maanden. Nieuw is de revue 'Johnny en Tonny' met In de hoofdrollen Tonny Huurdeman en Johnny Kraaykamp. Gevarieerde program ma's die blijven zijn: Farce Majeu re, Muziek in uw straatje, Herkent u deze tijd, Zo vader zo zoon, Tweekamp en NCRV-springtrofèe. 'Toi toi tol bij Ted', ls de opvolger van 'Ted en de meesterkwizzers'. Tot de losse produkties behoren 'Achter in de Molukken' van Johan Fabriclus. 'De ernst van Ernst' van Oscar Wilde 'De hond was execu teur' van notaris K. Abma en 'Klaaglied om Agnes' van Marnix Gijsen. In tegenstelling tot eerdere voorne- Radio NCRV-radio wil met wat 'clusters' wordt genoemd een programma sa menhang brengen voor steeds een zelfde publieksgroep. De culturele maandagavond is er een voorbeeld van met muziek en literaire pro gramma's. Op maandagmorgen worden enkele welzijnsprogramma's bijeengebracht evenals op donder dagmorgen. Een onderwijs-cluster staat op maandagmiddag. Nieuw is het programma 'globaal' donderdagmiddag met veel muziek, reportages, meningen van grote en kleine mensen. (ADVERTENTIE) *'wmH vers,gebakken, gemarineerd. Vraag recepten bij uw vishandelaar of bij het Produktschap voor Vis en Vlsprodukten, Wassenaarseweg 20, Den Haag. Er stonden dinsdagavond twee oorlogsfilms tegenover elkaar. Al speelde Marlon Brando de hoofdrol in De Jonge leeuwen, aangenomen mag worden dat een deel van de kijkers het nogal warrige verhaal halverwege heeft geruild met Coldltz. De vorige week uitgestelde aflevering in deze VARA-serle bleek een suggestief verhaal te zijn met intrigerende bijzonderheden over het vernuft van krijgsgevangenen. Dan neem Je het voor lief, dat Gestapo-figuren in de film weinig overeenkomst vertoonden met de lieden die je destijds met je eigen ogen hebt gezien. Ik zie het er nog van komen, dat studenten in de psychologie de qujz twee voor twaalf in hun disser tatie zullen betrekken. Hoe is het te verklaren, dat van parate kennis bol staande deelnemers de eerste keer glansrijk winnen en in de tweede ronde nergens meer zijn? Zelfs het zoeken in naslagwerken leverde niet het gewenste resultaat op. Bovendien vertoonden de beide heren een ander gedragspatroon dan tijdens hun debuut. Daar moet een aardige psychologische kluif achter steken. De Duitse tv-serie De Melchiors heeft het in het KRO-programma goed gedaan. Een beetje tegen mijn verwachting in. Er waren tal van zwakke plekken waarneembaar. Maar ook nu bleek dit weinig te deren: wat d«- meeste kijkers boeit, is het verhaal plus de gedachte 'hoe zal het aflopen?' Op dit punt heeft de reeks de nieuwsgierigheid volop geprikkeld, dus is het wel zeker dat veel kijkers het jammer vinden dat er nu al een eind gekomen is aan deze geschiedenis. Achter het Nieuws opende de uitzending met de zogenaamde structurele werkloosheid. Een schrijnend probleem. Zo kwam het echter niet over. Veel van de monoloog van een van de slacht offers was onverstaanbaar omdat men hem te vaak buiten beeld liet praten in zijn toch al moeilijk op te vangen dialect. Ook de verdere behandeling van het onderwerp door een studiogesprek tussen twee journalisten maakte te weinig voel baar van de funeste inwerking op het persoonlijke- en gezinsleven. Het schijnbaar onoplosbare probleem heeft bovendien meer oorzaken dan hier werden opgesomd. Over acties die worden gevoerd tegen de abortuskliniek in Maas tricht, informeerde Achter het Nieuws bi) dr. J. H. Lamberts, arts in Rotterdam en lid van de Tweede Kamer voor de PvdA. Hij vindt het ingrijpen van de justitie heel erg en spreekt van eigenmachtig optreden buiten de instructies van minister Van Agt om Dit zou kunnen leiden tot een confrontatie met de con fessionele regeringspartners. Anderzijds gaf dr. Lamberts ook blijk van ernstige bedenkingen tegen de huidige situatie rondom het abortusvraagstuk, naar zijn mening vooral te wijten aan on volkomenheden in de wet. Sterke bezwaren heeft hij tegen toe nemende vercommercialisering en beunhazerij in een aantal klinieken. Uit een telefonische reactie is mij gebleken dat de wijze waarop ik in mijn vorige stukje de uitgewezen Rus Lewltln in relatie heb gebracht met dr. A. van den Heuvel de schijn wekt alsof ik laatstgenoemde niet zo erg geloof. Dat is beslist niet het geval. Ik stelde mij slechts voor, dat veel kijkers zich niet meer precies kunnen herinneren wat dr. Van den Heuvel destijds over de christenen in Rusland heeft gezegd en een vergelijking van de twee visies wel Interessant zouden hebben gevonden. TON HYDRA DRIEBERGEN Mevrouw H. van Someren-Downer, de presidente van de WD, meent, dat de partij raad van de PvdA het beleid van het kabinet-Den Uyl ondermijnt. De PvdA. zei mevrouw Van Some ren gisteravond in een vergadering van de VVD in Driebergen, schaart zich wat de defensiepolitiek betreft aan de zijde van de mini-regerings partner PPR. De wijze waarop de partijraad van de PvdA zich mengt in de besluit vorming van de regering is beden kelijk. Het is geen gebruik in de democratie in West-Europa, dat een partij zich zo rechtstreeks bezig houdt met de uitvoering van het regeringsbeleid. 134. Wanneer drie vastbesloten mannen met houwelen op een oude muur gaan beuken, dan kan het niet anders of de eeuwen zullen het vergrijsde hoofd moeten bukken voor de kracht van het heden. Zo geschiedde het ook hier. Hoe langer hoe meer stukken steen raakten los en eindelijk was er een gat ont staan. groot genoeg om er doorheen te kijken. 'Er zit werkelijk een ruimte achter deze muur', zei Ego- neel. 'Zou het de geheime berg plaats zijn?' 'Dat zullen we gauw genoeg weten', zei smidje Verholen. 'Vooruit Jodocus, licht eens bij. Jodocus hield de looplamp voor het gat en Egoneel zowel als Rudolf en de smid trachtten erdóór naar binnen te kijken. En wat ze toen zagen, deed hun werkelijk versteld staan. Koffers vol goudstukken stonden daar. Sieraden, kronen, vaatwerk, scepters en kandelaars lagen over en door elkaar heen alsof het een doodgewone uitstal ling in een doodgewoon winkeltje betrof. Zacht glansde het goud de toekijkers tegemoet met een milde glimlach alsof het zeggen wilde: 'Kom dan toch. haal me er dan toch uit! Ben ik soms niet van jullie...?' 'De goudschat van de von Zwiebelbeiss zu Heisserwur- stens is eindelijk teruggevonden. snikte de oude Egoneel geroerd". 'We zijn weer rijk en dat allemaal dank zij smidje Verholen.voegde Rudolf eraan toe. 'Pas anders maar op, dat de belasting er niei een massa van inpikt', lachte d< smid. 'Wie sprak daar d< woorden belasting en inpikken? vroeg toen een volkomen onbeken de en uiterst dorre kraakstem. Verrast draaiden de bewoners var het slot zich om en wat zagen ze' Daar kwam een zonderlinge kwibu: -jjc aanlopen, die behalve een soor e grootvadershoedje ook nog eer paar ouderwetse morsmouwei1 droeg. Hij had een dikke actetai 1 onder de arm en hij nam met enigi s zwier zijn hoedje af. 'Sta me to< da'k me eev'n voorstel', zei hij doi 'Frederik Isidoor Sljmen Cus. Af ge d kort F. I. S. Cus. erkend rijksbelasjed» tinggaarder, FERDINAND PELLI, PINGO EN HUN VRIENDEN Radio vandaag HILVERSUM I VARA. 7.00 Nws. 7.11 Ochtendgymn. 7.20 (S) Akt.show. (7.45 VPRO: Deze dag. 8.00 Nws. 9.00 Van alle markten thuis.) kleuters. 11.15 (S) Melodieenboeket. 12.00 Wissenkerke - Centr. 13.00 Nws. 13.11 -Dingen v.d. dag. 13.25 (S) Middagje Stoomradio. 16.00 Nws. 16.03 (S) Wagen 107 ln sterbezett. 16.45 (S) Dansork. met solisten. 17.10 Nederl. cabaret op de plaat. 17.30 Prom. Ork. 17.55 Med. VARA.18.00 Nws. 18.11 Dingen v.d. dag. PP: 18.20 C.P.N. VARA: 18.30 (S) Hoe later op de avond. EO: 19.00 Klank bord. 19.10 Schijnwerper. 19.15 (S) Wij hebben'een Woord v.d. wereld. 19.45 Bij belstudie. 20.00 (S) Operettemuz. 20.15 Schooldag v.d. Theoiog. Hogeschool. 20.45 MAP. 21.00 EO Metterdaad. 21.06 Komend Konlnkr. TROS: 21.30 (S) Spe cialiteiten a la carte. 22.30 Nws. 22.40 Aktua. 22.50 Tien Jaar na dato. 23.38 (SJ Lichte gramm.muz. 23.55-24.00' Nws. HILVERSUM II TROS: 7.00 Nws. 7.02 (S) Ontbljt-Soos. met 7.30 Nws: 7.41-8.00 Aktua; 8.30 Nws en 8.36-8.45 Gymn. v.d. hulsvr. 10.00 (S) Kaboutertljd. 10.30 Nws. 10.33 (S) V.d. vrouw 11.30 Aktua. KRO 11.45 Bejaar- denprogr. 11.55 Med. 12.00 (S Van twaalf tot twee. met 12.30 Nws en 12.41 Echo. 14.00 Huisbezoek. NOS: 14.10 Onder de Groene Linde. 14.30 (S) Aspekten v.d. Speciaal Een ander lid van de groep om Marconi was Gigi, een luipaard- welpje. De Indiërs hadden groot ontzag voor het dier. maar zo niet de kinderen van de familie Brand, die altijd bereid waren ongebruike lijke dieren te adopteren. Gigi was speciaal aanhankelijk jegens Tricia, nu drie Jaar, en zij belden werden boezemvrienden. Maar na de zes weken die de opnamen in beslag namen had het beest een onhan teerbare grootte bereikt, zodat Paul en Margaret zijn vertrek niet be treurden. Een student van het medisch colle ge trad op als danser in de film. Hij heette Raymond, maar zijn naam werd voor de gelegenheid ge wijzigd in het meer Indiaas klin kende Raman. HIJ had de hoofdrol. Zijn vriend was Sunderi. die ge woon zichzelf was: een van de Jon gens uit het Centrum. Alle acteurs waren amateurs: studenten en dor pelingen uit de omgeling. De film werd opgenomen ln een jaargetijde van vrijwel ondraaglijke hitte. Zelfs de blnnen-opnamen vonden buiten plaats, met de nodi ge decors, om ten volle gebruik te kunnen maken van het daglicht. Weken achtereen zweetten de spe lers en Paul en Marconi de hele dag. Het was echter tevens de tijd van de moesson, wat de zaak alleen maar erger maakte. Zelfs als het niet regende waren er wel wolken en Marconi, perfectionist als hij was. stond erop de juiste belichting Dorothy Clarke W ilson Vertaling: H. A. Sehreudcr Uitgave: Boekencentrum BV te krijgen. Sommige scènes moesten eindeloos worden overgedaan. Als er hlet .p het beslissende moment een wolk voor de zon schoof maak te wel een acteur een verkeerde beweging. Tenslotte echter kwam de film gereed een van de meest tot tevredenheid stemmende ver richtingen uit die vaak zo deprime rende Jaren. Hij kreeg tot titel 'Geheven handen'. 'Hoe zou het zijn een operatie op te nemen?' stelde Paul bij ingeving voor aan Carlo Maconi. Weldra zou hij met verlof naar Engeland gaan en hij had bedacht dat het mis schien wel waardevol zou zijn als hij aan zijn collega's daar kon la ten zien hoe hij werkte. Carlo overwoog de zaak. 'Ik heb nog nooit een operatie gefilmd. Ik heb er geen verstand van. Maar filmen kan ik tenslotte: ik doe het'. Zo nam Carlo, min of meer geïm proviseerd. een pees-transplantatie op. een film die Paul eind 1957 mee kon nemen naar Engeland. Behalve Pauline namen zij bij die gelegenheid nóg Iets mee naar En geland: marmelade! BIJ hun vorige verlof, in 1952, was het ontbreken van die zo hooggeschatte kleinig heid een bron van groot verdriet geweest voor Paul. "We moeten er een hele koffer van meenemen*, zei hij tegen Margaret. 'Een koffer vol?' 'Wel, je begrijpt wel wat ik bedoel: een laag kleren en dan een laag marmelade enzovoorts', zei hij vaag. Margaret ging aan de slag. Met behulp van Aruldoss, de kokk'n. maakte zij drie grote bllken vol marmelade, waarvan de sluitingen werden dlchtgehamerd. Zij waren halverwege de zeereis. Ze zocht in de betreffende koffer het een of ander en ontdekte dat Pauls wens volledig was uitgekomen: een laag kleren en een laag marmelade. enzovoorts.De rest van de reis moest zij besteden aan wassen en strijken. Er was echter nog een blik, dat zij zorgvuldig in de gaten hield. Op de laatste ochtend aan boord pakte zij in de tas waarin dat blik zat de kleren die zij bij aankomst nodig zouden hebben. 'Dat is geregeld', zei zo tevreden bij zichzelf. Allereerst gingen zij naar een groot huis van de leprazending in Kew. Het duurde niet lang of de kinde ren hadden de grote tuin en het daarbij behorende poeltje ontdekt. Christopher zag kans de eerste dag de beste in het Ijskoude modderwa ter te duiken. Druipend kwam hij aanrennen om schone kleren te vragen. Maar toen Margaret de tas met kleren opende lag daar een laag kleren en een laag marmelade, enzovoorts.Een leuk begin voor het verlof: een onbekend huls in een niet meer zo bekend land, een huilend kind, een vochtige, kille februaridag en geen schoon stuk goed ln huis. En als klap op de vuurpijl was het eerste wat zij zag toen zij een kruidenierswinkel be trad: rijen en nog eens rijen potjes marmelade. Het grootste deel van Pauls verlof tijd werd in bed lag genomen door spreekbeurten, die Paul met en thousiasme tegemoet zag. Hij wist immers dat er nimmer nieuw leven voor de slachtoffers van lepra kon zijn als het grote publiek niet tot een andere houding tegenover de ziekte zou worden opgevoerd. (Wordt, vervolgd! Eurollght. 17.30 Overheidsvoorl.: Mens en samenlev. 17.30 Nws. NCRV; 17.32 (3) Hier en nu. NOS: 18.00 Bopthema's en Swlngsessl- ons. 18.30 Nws. 18.41 Spiegel van Gr.- Brltt. 19.00 Openb. Kunstbez. 19.10 R.V.U.: Lezing. NOS: 19.50 Den Haag vandaag. 20.00 Nws. 20.05 (S) Woensda- gavond-Muz.magazlne. 23.55-24.00 Nws. HILVERSUM III AVRO: 7.02 Drie op Je boterham. <8.02- 8.05 Radiojournaal.) 9.03 (S) Pep-op- Drle: Arbeidsvitaminen. 11.03 Drie draalt op verz. 12.03 Radiojournaal. 12.06 (3) Drie tussen de middag. 14 03 Pop-Kon- takt I. 15.03 Pop-Kontakt II. 16.03 Hit- meesters I. met Amerlk. Top-Twlntlg. 17.03 Radiojournaal. 17.05 Hltmeesters II. met Engelse Top-twlntlg. NOS. 18.02 Joost mag niet eten. (Tus sen 18.02 en ca. 19.20 Flitsen v.d. voetbal- wedstr. Flnland-Nederl.) 19.02 (S) Drie loopt achter. 20.02 Woensdag III. (22.55 Med.) 0.02 Metro's Midnight Music. 1.02 (S) Take It easy. 2.02 Donker lacht. 4.02- 7.00 Meurders Methode. 0 Edwin Rutten kreeg van dc VARA een eigen show. Gasten zijn Kim Soepnel en Louis van Dijk. Ned 2/20.20 0 De NOS vertoont de Tsjechi sche film Die nacht liep alles uit dc hand. Het begon met de verkiezing varf een Miss Brandweer, Ned. 1/20.40 9 Een VARA-team maakte opna men van Mozambique nu. Ned. 2/21.00 0 In 'Kenmerk' beelden uit Bang- ladesj en een reportage over Russi sche joden, die teleurgesteld uit Israël vertrokken en nu in België verblijven. Ned. 2/21.45 0 Panoramiek geeft achtergron- informatie Ned. 1/21.50 0 De bekende Duitse acteur Gus- tav Knuth, die we hier in verschei dene tv-feuilletons hebben gezien, ontvangt aan zijn stamtafel kun stenaars die sterke verhalen vertel len. Duitsl. 1/21.00 0 Pim Gras doet liefhebbers van jazz een plezier met bobthema's en swingsessions uit de jaren 1935- 1955. Hilv. 2/18.00 0 De TROS brengt het hoorspel Tien jaar na dato (over een onop gelost misdrijf) in de vertaling van Aya Zikken. Hilv. 1/22.50 TV vandaag NEDERLAND I NOS NOT 9.15-10.40 Schooltelevisie VARA 17.00 Film van Ome Willem 17.30 Heel gewone Mat NOS 18.45 Avonturen van Brigadier Dog 18.55 Journaal 19.05 Van Gewest tot Gewest 19.50 Socutera: pr. Beatrix Fonds 20.00 Journaal PP 20.30 D'66 NOS 20.30 NOS in het nieuwe winterseizoen 20.40 Nachts liep alles uit de hand 21.50 Panoramiek 22.15 Studio Sport 22.40 Den Haag vandaag 22.55 Journaal NEDERLAND II NOS 18.45 Brigadier Dog 18.55 Journaal VARA 19.05 Nederpopzlen NOS 20.00 Journaal VARA 20.20 Edwin alleen 21.00 Mozambique IKOR KRO RKK 21.45 Kenmerk NOS 22.10 Journaal TELEAC 22.15 Computerkunde - les 25 Horizontaal woorden invullen die verticaal dezelfde betekenis hebben. 1. vijlwerktuig, 2. nakomeling, 3. bamboestaketsel. 4. dikke pap. s. 1 2 2 4 2 3 4 OPLOSSING VAN GISTEREN Hor. 1. stop. 4. deel, 7. wie. 8. ader. 10. os, 12. maté, 14. eelt. 16. raad, 18. eend, 20. sa, 21. alge, 23. eer, 25. lama, 27. dans, 29. ets, 30. aren, 32. te. 34. Erna, 36. teer, 38. sero, 40. 'abel, 42. t.n. 43. Esra, 45. las, 47. semi, 48. spar. Vert. 1. si, 2. tema, 3. pat, 4. de, 5. eren, 6. lol. 7. wars. 9. deeg, 11. star, 13. Adam, 15. eden, 17. aalt, 19. Eede 22. laan, 24. Este, 26. Aser. 28. ante, 29. eest, 31. raar, 33. Eris, 35. roem. 37. Ella, 39. Ens, 41. bas, 44. si, 46. ar. DEN HAAG Er wordt een nieuw onderzoek ingesteld (door het Cen traal Bureau voor de Statistiek) naar de leefsituatie van de Neder landse bejaarden. De resultaten er van zullen pas ln 1977 bekend zijn. word» verwacht. Dit blijkt uit het antwoord van minister Van Doorn op vragen van de Tweede Kamerle der Kosto en Vellenga, (belden PvdA). De resultaten zullen te laat komen om te worden verwerkt ln de tweede nota over het bejaarden beleid. Van een verslaggever n eei TTE ft i ls Vi dsbe ing led lie md alle en 3 nder SGP Drzitt heer it Ai duile tefït eurei de 1 het fuJle n po gen i dagi Uem ming Ro1 neen ormi IA, c erdei act iste. eggi rliez DEN HAAG Het vijfjarenpld voor de openluchtrecreatie, d 1431 staatssecretaris W. Meijer van CR aan de Tweede Kamer aangebodi heeft, zal zeker 357 miljoen kosten. Het plan geeft bij de lnvef1 teringen voor de dagrecreatie voi rang aan voorzieningen in de o middellijke nabijheid van de den Dit betekent dat naar verho ding meer geld besteed zal word ln de dichtbevolkte streken, name het Westen van ons lai Voor 1975 is 66 miljoen guldi uitgetrokken, voor 1976: 68 miljoe voor 1977: 71 miljoen, voor 1978: •miljoen. Van de 66 miljoen in 1975 zal helft in het Westen besteed wo den. Uitgangspunt van het beleid de vrije toegankelijkheid van voorzieningen. lONII reel: ld li 1enti iven lop i ge< ALO ter be\* ^nde was die-i aar dig kte i de ntorf ccep stu bet lottei icure

Nieuwe Leidsche Courant | 1974 | | pagina 6