Dorpsstraat 38 Warmond voor 'open jeugdopvang' 119- tl Leiderdorps burgemeester verlaat zijn ambtswoning Corduroy trenchcoat meteen - forsekorting. Echtpaar Visbeen 60 jaar getrouwd 5 Lastige Sassenheimers voor Haagse rechter Slichting gevormd ter begeleiding Bronzen ereteken Warmond wordt afgeschaft Brandweer van Voorschoten landskampioen Militairen komen in Alphen voetballen Bontinbraak levert ruim een ton op Krakers moeten pand Hooigracht weer verlaten Alphense Raad van Kerken komt met nieuwsbulletin Veemarkt Leiden Marktberichte Het prijsverschil in de Bijenkorf TROUW KWARTET WOENSDAG 25 SEPTEMBER 1974 STAD EN REGIO L WARMOND De contactcommissie sociale aangelegenheden te Warmond is van oordeel, dat het werk van mej. Clara Sikking, die al enige jaren activiteiten ontwikkelt op het gebied van de 'open jeugdopvang', duidelijk in een leemte voorziet. Nog altijd zijn er 'probleemgeval len' (wat een afschuwelijk woord... red. NLC), die zich, om welke reden dan ook. niet wenden tot de tradi tionele hulpverleningsinstituren, zo lazen wij in een voorstel van B en W. aan de gemeenteraad van War mond. De commissie acht het dan ook verantwoord de bovenwoning Dorpsstraat 38 ter beschikking te stellen, mits de daaraan verbonden risico's tot een aanvaardbaar mini mum worden beperkt, dit door de vorming van een stuurgroep. Een stuurgroep werd verzocht concrete voorstellen uit te werken. Een en ander heeft geresulteerd in de voorgenomen oprichting van een korfc-nïmM.c-ui t-3c-:ro/:io V orl -nicuws-u ït-8 n-To^io kort-niou«i-uit-3e-"»£io kor i-n i ouws-ui kor t-ni emc-ti i t-dr-ro/rlo stichting. Aan de begeleiding zal onder meer als volgt inhoud worden gegeven. Bij opvang van Jongeren schakelt Mej. Sikking terstond de stichting in, die samen met haar gaat bezien in hoeverre mensen het best opge vangen en begeleid kunnen wor den. Hierbij wordt tevens bezien in hoe verre derden kunnen worden inge schakeld. dan wel gebruik kan wor den gemaakt van gespecialiseerde personen c.q. organen. De stichting zal voorts elk geval kritisch blijven volgen, waarbij tevens rapportage wordt bijgehouden van de voort gang van de begeleiding. Deze rap portage zal ter kennis worden ge bracht van B. en W. De opvang zal slechts een tijdelijk karkater kunnen hebben, geit op de beperkte mogelijkheden in tijd en deskundigheid van de stichting en Mej. Sikking. (Verwijzing zal cen traal staan.) De Stichting zal zich niet alleen richten op de opvang van probleemgevallen, maar zal zich tevens bezighouden met ande re vormen van jegdopvang (pre ventieve opvang) met name voor de Warmondse jongeren in de leef tijd van 12 tot 17 jaar. Een en ander is vastgelegd in een ontwerp-stichtingsaktie en ont- werp-huurovereenkomst. Met de voorgenomen doelstelling van de stichting en de ontwerp- akten zijn volgens B. en W. vol doende garanties geschapen voor een juridische basis en een inhou delijke aanpak van het werk. Voor de eerste maal zullen in de stichting zitting nemen: A. P. G. de Gijzel, Sweilandstraat 16, Warmond (arts), mevr. C. M. Walenkamp- de Vreede. Dorpsstraat 41. Warmond (maatsch. werkster): mevr H. D. Kiel-Kielema, van Mathenessestraat 6. Warmond (Kruisvereniging): J. N. I. Mak. Kloosterwei 201. War- mbond (chef afd. soc. zaken ter se cretarie): P. W. M. van de Ven. Herenweg 77. Warmond (opbouw werker); mej. H. Vrijenhoek. He renweg 58. Warmond (kruisvereni ging. kinderhygiëne)een nader aan te wijzen vertegenwoordiger van de Warmondse jeugd: drs. C. A. L. v. d. Zalm. Herenweg 64. Warmond, (door B. en W. uit hun midden aangewezen.) Burgemeester en Wethouders van Warmond, de secretaris, wnd. M. J. Walraven, de burgemeester, W. F. de Vreeze. WARMOND De gemeente Warmond kent een ere-teken. Een in brons en in zilver geslagen legpenning. Die be staat sinds 1955. toen de Warmondse gemeenteraad be sloot tot het instellen van een ereteken om in bijzonde re gevallen te kunnen uitrei ken. Altijd heeft de gemeenteraad mogen besluiten of het erete ken in brons dan wel in zil ver zou worden uitgereikt. Maar het pas ingestelde colle ge van B. en W. meent dat zo'n verschil uit de tijd is. De raad wordt daarom voorge steld te besluiten voortaan de erepenning alleen nog in zil ver te verstrekken. NIEUWKOOP Als de gemeente raad zijn goedkeuring aan de plan nen van B. en W. verleent zullen bipnen afzienbare tijd in Nieuw koop en Noorden 17 bejaardenwo ningen worden gebouwd, in de wo ningwetsfeer. In Nieuwkoop zullen 9 woningen wofden gebouwd in Bouwlust I en in Noorden 8 op het terrein, jvaar vroeger de in de volksmond bekende 'Armenwerf' was gevestigd. ALPHEN AAN DEN RIJN Een bijzonder jubileum werd gevierd binnen de afdeling Alphen van het Rode Kruis. Dokter Eradus kon aan de heer Huisman, die onlangs 65 jaar werd, een zilveren gesp over handigen vanwege twintig Jaar lid maatschap van het Rode Kruis. Echter er wachtte de heer Huisman nog een verrassing. Het was name lijk al 25 jaar geleden dat hij toetrad tot het Rode Kruis. Voor zo'n uniek jubileum bestond geen officieel ere-teken. zodat het be stuur zelf iets moest vinden ter herinnering aan dit gebeuren. Het werd gevonden in de vorm van een zeer fraai uitgevoerde briefopener met inscriptie. ALPHEN AAN DEN RIJN Het actie-comité Eissenhowerlaan heeft een open brief geschreven naar de gemeenteraad waarin gevraagd wordt de Eisenhowerlaan niet te verbreden tot een vierbaansweg. Ook vraagt men of het de bedoe ling is de Elsenhouwerlaan aan te sluiten op de Herenweg. Tenslotte wordt in de brief gevraagd of er een onderzoek is of zal verricht worden naar de te verwachten ge luidshinder. HAZERSWOUDE Op maandag 7 oktober zullen zo'n veertig kinderen uit Hazerswoude-dorp de nieuwe openbare kleuterschool aan de Vin cent van Goghstraat kunnen 'be zetten'. Op vrijdag 27 september, om 17.00 uur, verricht de wethouder van onderwijs P. A. Th. van der Werf de officiële opening van het lokaal. Hoofdleidster van het kleu terschooltje het eerste 'openbare' in het dorp) wordt mevrouw P. J. C. Neuteboom-Carree. Het school tje, gelegen naast de R.K. kleuter school, waarvan de speelplaats ook door de 'openbare' kinderen zal worden gebruikt, is ongeveer vijf enzeventig vierkante meter groot. De kosten, exclusief de inrichting, worden geraamd op 88.000.-. VALKENBURG De door de ver- keerswerkgroep Valkenburg-Kat wijk gehouden handtekeningen ac tie tegen de verbreding van de Hoofdstraat en de aanleg van de S 4 blijkt aan te slaan in de beide gemeenten. Momenteel zijn al en kele honderden handtekeningen binnen en men is nog lang niet klaar. Als alternatief heeft deze ver- keerswerkgroep een randweg rond Valkenburg voorgesteld. VALKENBURG In het kader van de Vredesweek wordt door de ker keraden van de Herv. Gemeente en de Gereformeerde kerk op 26 sep tember een avond gehouden in het Trefpunt aan de Hoofdstraat. Een film zal worden vertoond en daarna is er diskussie over: zending, we- relddiakonaat en ontwikkelings hulp. WARMOND De gemeenteraad behandelt donderdagavond 8 uur de volgende punten; onderwijsvoor- stellen. verhoging huurprijzen aan tal gemeente-eigendommen, subsi die in de kosten van herbouw van de molen in de Broek- en Simon- tjespolder. voorstel met betrekking tot de instelling van een school- en begeleidingsdienst Duin- en Bollen streek. voorstel tot wijziging van de verordening betreffende het instel len en toekennen van een ereteken der gemeente, voorstel tot verhuur van Dorpsstraat 38. WARMOND B. en W. stellen de gemeenteraad voor. een subsidie van maximaal 78.335 te verlenen voor de herbouw van de molen in de Broek- en SImontjespolder. Het ministerie geeft een subsidie van 40 procent, terwijl van de provincie een subsidie van 15 procent wordt verwacht. LEIMUIDEN Op zondag. 29 sep tember zal de Franse priester Alain Jacques in de kerk van St. Jan de Doper zijn eerste Eucharistie vieren op Nederlandse bodem. Zaterdag werd Alain, zoals de Leimuldenaars hem kennen, in Frankrijk tot priester gewijd en hij ging zondag voor de eerste maal in de dienst voor. Alain, die vele jaren in Lei- mulden heeft gewoond en als leer ling-assistent van pastoor Thomas heeft gewerkt, heeft veel vrienden hier achtergelaten. Dat bewees vrij dag ook de volgeboekte bus. die naar Evreux ging voor de bijwo ning van het feest. In de toekomst zal priester Alain de verantwoorde lijkheid krijgen over de tehuizen voor onaangepaste en gehandicapte jongeren in het bisdom Evreux. LEIMUIDEN op zaterdag 28 september organiseert de speeltuin vereniging 'De Peppel' een toerfiets- tocht over 15. 25 en 50 km. Op alle afstanden wordt zo gereden, dat de deelnemers langs de mooiste plek jes van de Rijn- en Veenstreek komen. De inschrijving en de start is vanaf 10 uur 's ochtends bij de speeltuin. VOORSCHOTEN Een ploeg van de Voorschotense vrijwillige brand weer heeft in Venray het lands kampioenschap in de klasse 2 vero verd. Er kwamen elf ploegen (alle maal provinciale kampioenen) in de wedstrijdbaan. De Voorschotense ploeg stond onder leiding van be velvoerder Th. F. Ooschot en met een gemiddelde puntenwaardering van 8.95 en het predikaat 'zeer goed' bluste Voorschoten het best. De Voorschotense brandweer nam ook deel met een ploeg in de klasse I. Ditmaal onder de nieuwe bevel voerder W. J. Gorter. De strijd in deze klasse was. bijzonder fel en de prestaties zeer goed. In deze klasse behaalde Voorschoten een achtste plaats met een gemiddelde punten waardering 8.3 en eveneens het predikaat 'zeer goed'. Er namen 18 ploegen deel. Voorschoten is in de ze klas eveneens provinciaal kampi oen. De beide succesvolle ploegen wer den in Voorschoten begroet door burgemeester J. van der Haar en na deze begroeting volgde een ge zellige 'nablussing' in 'De Gouden Leeuw'. ALPHEN AAN DEN RIJN Op 10 oktober speelt het Nederlands Mili tair elftal tegen een Alphens elftal, geselecteerd uit de vier Alphense voetbalclubs. De opbrengst van de ze wedstrijd, die 's avonds om half acht op het ARC-terrein begint, is bestemd voor de Alphense atletiek vereniging AAV'36 die momenteel een nieuwe kantine, aan het bou wen is. Scheidsrechter- is waar schijnlijk Frans Derks. Het Nederlands Militair elftal, dat tegen Oostenrijk aan een gelijkspel genoeg heeft om zich- te plaatsen voor de eindronden van het offi- cieuse wereldkampioenschap, be staat uit spelers van onder meer Volendam, FC Amsterdam. Roda JC. Pee-Zwolle en AZ'67. Voor de wedstrijd begint kan men getuige zijn van een unieke para chutesprong. Drie leden van het paracentrum Texel zullen in het duister proberen te landen op het voetbalterrein, met fakkels en met de wedstrijdbal. In de rust zal AW'36 een olympische estafette organiseren tussen twee verenigin gen LEIDEN Voor ruim een ton aan bontjassen is er vorige nacht gesto len uit de winkel van bonthandel Van Egmond in de Breestraat. De dieven hebben kans gezien de zaak binnen te komen dcor met een breekijzer de glazen deur aan de voorzijde stuk te slaan. De inbraak moet rond twee uur in de nadht zijn gepleegd. De politie heeft getuigen, mensen die om streeks die tijd 'iets hebben meend te zien'. De heer \Van Egmond heeft verkl aard. dat onder het gestolen goed zich geen jassen bevinden die klan ten hem voor reparatie of bewaring hadden afgegeven. LEIDEN B. en W hebben zich voorshands principieel op het standpunt gesteld, dat de groep mensen die in de nacht van vrijdag op zaterdag het pand Hooigracht 14-16 heeft gekraakt, het pand bin nen afzienbare tijd weer moet ver laten. Er zijn namelijk al lange tijd onderhandelingen gaande met de Stichting Migrantencentra te Alp hen aan den Rijn om met steun van de betrokken ministeries in die pand woonruimte te scheppen voor een 35-tal gastarbeiders. Het is de bedoeling. de onderhandelingen met de genoemde stichting zodra mogelijk af te ronden. De nieuwe woning van burgemeester Van der Have in het Munnikkenpark. Nievaart nop steeds op tribune De Leiderdorpse raad telde daarom gisteravond 16 leden en dit even aantal zorgde voor het staken van de stemmen bij de verkiezing van een afgevaardigde naar de liquida tievergadering vanhet Gewest Lei den De strijd ging tussen de VVD- er Dop en de KVP-er Verdier. Zij kregen tot tweemaal toe ieder 8 stemmen. WD-fractievoorzitter Brainlch verzocht de raadsleden bij de derde stemming te overdenken dat de WD bij de andere verkie zingen voor diverse intergemeente lijke regelingen niet zo goed uit de bus gekomen was. Er was één raadslid, die begrip toonde en de VVD-er Dop werd gekozen. Wet houder Drenth werd bij de eerste stemming gekozen als afgevaardig de in het Gewest Leiden. Veel gepraat werd er over het initi atiefvoorstel van de dames Van der Molen (PvdA) en Uhlenbeck »(D'66- PPR-PSP) tot afschaffing ran de stemmachines. Tenslotte werd het initiatiefvoorstel aangenomen met alleen de bepaling dat 'de' vervan gen zou worden voor 'deze', hierme de de mogelijkheid openhoudend dat bij^ verbetering van de machi nes deze wel gebruikt kunnen wor den. De gemeenteraad verleende geen subsidie aan de Nederlandse Vere niging tot Bescherming Voetgan gers. Op verzoek van mevrouw Van der Molen (PvdA) werd als enig motief gegeven het niet bestaan van een plaatselijke afdeling. B. en W hadden o.a. gewezen op dé om standigheid dat de Vereniging Vei lig Verkeer eveneens voor de voet gangers zorgt en daarnaast een plaatselijke afdeling heeft. ALPHEN De Alphense Raad van Kerken bestaat op 26 september 6 jaar. In de afgelopen Jaren heeft deze met voor- en tegenspoed ge werkt aan de plaatselijke oecume ne. Meestal verliep deze arbeid on opgemerkt voor de niet direkt be trokkenen, doch nu zijn er aanlei- Van onze rechtbankverslaggever DEN HAAGSASSENHEIM 'Zowel bij de politie als burgerij vaj Sassenheim en wijde omgeving, staan jullie slecht, bekend door straat- en caféterreur die jullie uitoefenen'. taal van de Haagse politierechter tegen de 19-jarige timmerman en diens 22-jarige vakgenoot, beiden uit genoemde gemeente. De daden waarvoor zij terecht moesten staan, legden omtrent die kwalificatie ge tuigenis af, zij het dan ook. dat niet alle gepleegde wandaden weerslag vonden' in hetgeen tenlas- te was gelegd. Alleen de jongste timmerman verscheen ter zitting, welk feit er toe kon leiden, dat hij er na een eis van drie weken ge vangenisstraf door de Officier, nu met een geldboete van vierhonderd gulden en voorwaardelijk drie we ken gevangenisstraf met proeftijd van 2 jaar af kwam. Zulks omdat de rechter hem nog een kans wilde geven zijn leven te beteren. Doch de oudste verdachte, die het alle maal voor kennisgeving had aange nomen en niet op de zitting ver scheen, werd na een gelijke eis. tot twee weken onvoorwaardelijke ge vangenisstraf veroordeeld. De .fei ten die thans aan de orde waren betroffen een gebeurtenis op 13 fe bruari, toen de op zondagsrust zijn de timmerlieden, na druk cafébe zoek. op de Menneweg een auto aanhielden, omdat zij naar huis wensten te worden gebracht. Toen aan dat 'verzoek' niet werd vol daan, werden de inzittenden van de WARMOND. Vandaag heeft Warmond een diamanten echtpaar. De heer en mevrouw Visbeen aan de Van Duvenvoordestraat 29 zijn zestig jaar getrouwd. De familie viert dat feest vandaag op een wijze, die niet alleen over eenkomt met de leeftijd maar ook met de bescheiden instelling van het diamanten paar. dat gehecht is aan eenvoud en rust. Vanmiddag wordt in het verenigingsgebouw bij de kerk van de Geref. Gemeente te Lisse. van 4 tot ongeveer half 6. een receptie gehouden. Het echt paar Visbeen behoort kerkelijk tot de Geref. Gemeente van Leiden. Mevrouw Visbeen, die 81 jaar is. gaat nog steeds naar de kerk aan de Nieuwe Rijn in Leiden. Zij wordt dan met de auto gehaald. De bruidegom, die twee Jaar ouder is. moet zich voor zijn gezondheid erg ontzien en is daartoe niet meer in staat. Hij loopt in Warmond nog wel eens een straatje om. maar daar blijft het ook bij. Het. echtpaar Visbeen, dat drie dochters en een zoon heeft, woont sinds 1944 in Warmond. De man is in Nieuwe Tonge geboren en de vrouw in Middelharnis, maar aan het eind van de oorlog, toen Goe- ree-Overflakkee gedeeltelijk onder water kwam ,te staan, zijn ze naar Warmond gekomen, waar de heer Visbeen jarenlang de tuinen van Padox" heeft onderhouden. De familie is blij dat haar hoogbe jaarde ouders deze mijlpaal hebben mogen bereiken. Tot die familie behoren ook de 17 kleinkinderen en 4 achterkleinkinderen. Het zal van daag druk zijn rond dit diamanten paar. Toch zullen er vandaag zeker ook stille momenten zijn. waarop zij hun dankbaarheid richten tot God. Die hen tbt zover heeft geleid. vaL r h iste r er autoa zwaar afgetuigd, waarbij de dames het moesten ontgelder| Precies een week later, eveneens zondag, was het vechten geblazef in een bar te Warmond. Dronkei of niet. mishandeld werd er. Daar voor is de jongste timmermaï reeds door de kinderrechter tot ee[ gledboete en voorwaardelijk tw# weken gevangenisstraf veroordeetyhoi die nu mogelijk ondergaan rr.oete! worden. Maar volgens verdachtfrac drinkt hij nu niet zoveel bier méén hetgeen de wortel van alle kwaal 197 zou zijn. Bovendien zit de kan erin. dat hij Sassenheim gaat veria mei ten en er mindet kwade contactejnelc zullen zijn. Maar bij de oudste tinfysb merman bleef het allemaal onzek» frs zodat hij de gevangenis in zal mojluW ten. tdefi gel Bxpl LEIDEN. 24 sept. - Totale aanvoer 2877: weekaanvoer 6 12. Slachtrunderen 4UU, gebrulksvee 342. graskalveren 107. vette kalveren 20 nuchtere kalveren 1238. var kens 52. lopers 55. biggen, bokken en gelten 101. Prijzen stieren le kwal. 5.90- 6.40. 2e kwal. 5.55-5.75. vaarzen le kwal. 5.15-5.60. 2e kwal. 4.85-5.05. koelen le kwal. 5.00-5.50, 2e kwal. 4.65-4.95. 3e kwal. 4.30-4.60, worstkoelen 4.20-4.45. vette kal veren 3.80-4.25, nuchtere slachtkalveren 1 25-2.00, melk- en kalfkoelen 1325-2075, varekoelen 600 1650, graskalveren 450-700. nuchtere kalveren voor fok of mesterij (roodbont) 100-325. (zwartbont) 75-285. lopers 105-125. biggen 72-82. drachtige zeugen 400-500 en geiten 15-80. Overzicht (resp. aanvoer, handel en prijzen) slach trunderen groot - vlot '- als maandag, kalf- en melkkoeien redelijk - matig - stabiel, varekoelen minder - kalm - Iets lager, graskalveren Iets meer - redelijk - stabiel, vette kalveren matig - goed iets hoger, nuchtere kalveren minder - matig - stabiel, lopers en biggen groot - matig - stabiel, geiten groot - matig - sta biel. iavei ROELOF ARENDSVEEN —23 septemM Per stuk. Anjers, rood 23 34. Rose 26 3 111 Wit 28 38. Keefer 25 32. Esperance 26 lOlta Nora 34. Allee 26 29. G J. 22 29. ChaL „j. meur 37 0. Tros 16 33 Lena 23 J SalmonSim 33. Carnaval 28 31. \ell«e" Dusty 25 35. Overige 25 32. Rozen. Sonl uit Ilona, Baccara. La Mlnuette. Merced» Super Star. Precllla. Motrea. Carina. Ytnt.:r low Belinda 14 23. Belinda. Evergor"1-" Esther Ofarum. Garnette. Carol. Marl ba. Gemengd. Zorlna 6 19. Chrysant Breitner 13 23. Regalia 29 46. Lovlta 51. Escort 25 33. Bomholm 28 38. Floral die ce 24 37. Spider 51 55. Mlgolle 36 Janet Rowe 38 40. Hoeks Glory 57. Ovt, ge 30 54. Gemengd 17 31. Dlversd de Alstroemerla 16 21. Lelie 45 145, Gerbejpart 30 41. Nerlne 25 38. Strelltzia 225 Cyclaam 125 145. Per bos. Chrysanl Spider wit en geel 145 200, Tlnnl F 150 155. Marble 130 150. Tros n.c. 55 1; Tros n.c. gemengd 95 165, Iris. F Blauw 85 165. Ideaal 70 90. Overige 125. Freesla Golden Yellow 70 85, Melt 75 115, Ballerina 105 135. Aurora 55 1! Alaska 135 140, Overige 40 110. Gladlole Eurovision 85 115. Nieuw Europa 11 Gemengd 105, Pr de Gaulle 110. Spel ai Span 65 85. Cordula 120. Pr Beatrix 85. Overige 45 80. Diversen. Aster 30 !r, t Snygroen 60 85, W Supreme 140. DahLg j- 80. Liatris 125 220. Omithgalum Ifi.,,,. Col vil 1 ie 110 Brodea 90. I"1VI rden KATWIJK AAN DEN RIJN. 24 septemW Groenteveiling. Aanvopr 9000 bloe$ kolen. 160 ton waspeen, 3900 bos penefensii Prijzen waspeen AI 360-550. All 26ü-5Ji t0 BI 3-680. Cl '260-430. CII 120-190. Bloe£m„ kool 61 290-122. 611 22-70. 81 38-105, $»UJ6 29-66, 121 58-90. andijvie 26-33. bos pefien, II 44-85, breekpeen 270-680. krulpeterse|vHf 39. prei 38 50. selderij 30. sla I 9. spil..", kool 32-38. uien 320-5. |rd& Ijard me dai ihter; LEIDERDORP De Leiderdorpse gemeenteraad is nog steeds niet compleet door het uitblijven van het besluit van de Kroon over het al of niet toelaten van het raadslid Jo Nievaart (DS'70), die door een defect in een stemmachine ook deze raadsvergadering alleen kon volgen van de publieke tribu- Bij de mededelingen deelde burge meester Van der Have de gemeen teraad mede, dat hij de ambtswo ning binnenkort zal verlaten voor een eigen woning. Nu bepaald is door hogere instanties dat een bur gemeester niet beslist in een ambtswoning behoeft te wonen, wil burgemeester Van der Have daar graag gebruik van maken, omdat een ambtswoning veelal een teer punt is in een gemeenteraad. Het nieuwe adres van de burgemeester zal worden: Munnikkenpark 15. dingen die de Raad van Kerken er toe bewegen, regelmatig in het nieuws te treden. De in de Raad deelnemende ker ken. te weten de R.K. parochies van Alphen, de Gereformeerde Kerk van Alphen. de Hervormde Ge meenten van Alphen. de Remon strants Gereformeerde Gemeente en de Evangelisch Lutherse Ge meente zijn verheugd dat de Her vormde Gestichtsgemeente Rijn stroom aan de Raadhuisstraat 44 otf de eerste zondag van de maand 's avonds om 8 uur haar poorten openzet voor christenen uit andere kerken in oecumenische diensten, waaraan Alphense voorgangers hun medewerking verlenen. De eerstvol gende (Jienst is 6 oktober. In het kader van de Vredesweek zal door de Raad van Kerken een oecumeni sche dienst worden gehouden op 29 september in de Salvatori-kerk, aanvang half 7 's avonds. Voorgan gers zijn dominee M. van Harmeien en pastoor J. G. Velthuijse. Orga nist is he heer A. C. de Haan. terwijl de Triomfatorsingers mede werking verlenen. Thema van de dienst is 'Nieuwe Wapenfeiten?' Er is gelegenheid tot nabespreking. De landelijke Raad van Kerken or ganiseert op 21 september, 28 sep tember en op 5 oktober conferen tie-dagen rond de Kerkënconferen- tie 1974. Daar zal ook een delegatie van de Alphense kerken aanwezig zijn. die de conclusies en aanbie- vellng aan de bevolking hoopt door te geven. De Raad van Kerken wil met ingang van dit winterseizoen een regelmatig verschijnend nieuws bulletin verstrekken omtrent aller lei zaken rond de plaatselijke oecu mene 't Is een eenrijer, ook ideaal te dragen door de niet meer zo heel jonge vrouw. We kleden haar in modieus corduroy, met aktuele kleuren als beige, zwart, roest, groen, grijs, donkerbruin, blauw. De coat, valt ruim over de knie. Maten 38 t/m 46. En de prijs valt mee: normaal 179. als 10-daagse prijswinner Afd. mantels LC piJ-JO VOO.U

Nieuwe Leidsche Courant | 1974 | | pagina 4