C&Avertelt: 9 Plaats een KOERIERTJE Familieberichten l B&d l! BORDUUR MET PLEZIER fnl De koning en de gouden kleren. Er was eens 'n heel ontevreden koning. Altijd zuchtte hij en riep: „Ik wilde dat ik ontzettend veel goud had". Op 'n dag stapte er 'n lange man de koninklijke kamer binnen. „U wenst goud?" zei hij beleefd. „Dat kan". Hij haalde twee breipennen tevoorschijn. „Hiermee kunt u goud breien". De koning pakte de pennen aan en meteen begonnen ze uit zichzelf te breien, In 'n mum van tijd hing er 'n hele strook gebreid goud aan de pennen. ,JIeel mooi" zei de koning. „Wat kost dat?" De man hoog. „Het goud zij u gegeven, de pennen kom ik te zijner tijd terughalen, maar onthoudt dat de pennen nooit langer dan 4 uur per dag mogen breien!" En weg was hij. De koning breide dat het 'n lieve lust was. Hemden, broeken, vesten, noem maar op. Maar na 4 uur breien dacht hij: „0nziu,niks ophouden, ik brei gewoon o door. Dan heb ikveel vlugger 'n heleboel goud". En het ging veel vlugger. Want opeens begonnen de pennen razendsnel te breien. „Uitdelen" riep de koning, „iedereen krijgt gouden kleren". Maar het leek wel of de pennen op hol geslagen waren. De stapels gouden kleren werden steeds hoger. Toen de koning er even mee wilde ophouden gingen de pennen gewoon door. De straten stroomden vol met gouden kleren. Het paleis barste bijna uit elkaar. „Genoeg!" brulde de koning. „Ho, stop, ik heb genoeg goud". Opeens stond de lange man daar weer. „Hebbert", zei hij „had je geen geduld!" Hij klapte in zijn handen. Meteen stopten de pennen, maar er gebeurde nog iets. Alle gouden kleren veranderden in gewone gebreide kleren. Even was het stil. Toen begon iedereen te juichen. Want gouden kleren zijn eigenlijk helemaal niet zo leuk. TE KOOP IN 'T GOOI UNIEKE SEMI-BUNGAI.OW TROUW/KWARTET WOENSDAG 25 SEPTEMBER 1974 Ps. 77 6 berijmd. Heden behaagde het de Heere tot zich te ne men onze geliefde zorgzame Moeder, Groot- en Overgrootmoeder, Schoonzuster en Tante Jannetje van der Lee weduwe van Aaldert van Kalkeren, In de hoge ouderdom van 98 Jaar en 3 maan den. Voorschoten: A. Sollie-van Kalkeren B. Sollie Apeldoorn: W. A. Vogelaar van Kalkeren P. Vogelaar Leiden: A. van Kalkeren J. van Kalkeren-Visser Chr. Vavier-van Kalkeren N. J. Vavier Voorschoten: J. van Kalkeren N. van Kalkeren-Rasser Klein- en achterkleinkinderen en verdere familie Moerkapelle, 23 september 1974, Bejaardencentrum „Beth San", Kerkplein 1. Corresp.adres: Leidseweg 469, Voorschoten. De overledene is opgebaard in de rouwkamer van het bejaardencentrum .Beth San". Gelegenheid tot condoleren: vrijdagavond a.s. van 7.00 tot 7.30 uur aldaar. Een rouwdienst zal gehouden worden zaterdag 28 september a.s. in de kerk van de Gerefor meerde Gemeente te Leiden, ingang Middel stegracht la. aanvang 10.15 uur, waarna de begrafenis te 11.30 uur zal plaats vinden op de Algemene Begraafplaats „Rhljnhof". Na de begrafenis gelegenheid tot condoleren ln de ontvangkaïaer van de begraafplaats. Met leedwezen geven wij kennis van het over lijden van de Heer W. van Beest te Hoogblokland, oud-voorzitter van de voor malige polder Den Beemd, hoofdingeland en voorzitter van het le district van het water schap De Overwaard. Het vele dat hij voor de polder en het water schap heeft verricht zal met dankbaarheid in onze herinnering blijven voortleven. Voor het waterschap De Overwaard: D. C. Aanen, voorzitter. M. W. Schakel, secretaris. Heden nam de Heere tot Zich, onze geliefde en zorgzame Moeder en Grootmoeder Elisabeth van der Stelt weduwe van Frans van der Stelt op de leeftijd van ruim 80 jaar. Nieuwendijk: A. Hoeke-van der Stelt H. Hoeke D. van der Stelt N. M. van der Slelt-Kaal G. van der Stelt C. J. van der Stelt- Raatgever en Kleinkinderen Nieuwendijk, N.Br., 23 september 1974. Van der Steltstraat 10 De begrafenis zal plaatsvinden D.V. zaterdag 28 september a.s., des namiddags om 2 uur op de Begraafplaats „Onderlinge Hulp" te Kille. Vooraf zal een rouwdienst gehouden worden ln de Ger Kerk. te Nieuwendijk, aanvang 1 uur. i Gelegenheid tot condoleren Van der Stelt straat 10 en na de begrafenis. Dordrecht: Nieuwendijk: Gorinchem: Maar 's Heren gunst zal over die hem vrezen in eeuwigheid altoos dezelfde wezen, en zijn gerechtigheid de eeuwen door. Zijn heil omsluit de komende geslachten: zo volgen zij die zijn verbond betrachten, van zijn barmhartigheid het lichtend spoor. Psalm 103 vers 7 (berijmd). In vast vertrouwen op onze enige troost ln le ven en in sterven is van ons heengegaan, onze onvergetelijke Man, Broer, Vader en Grootva der Dr. Marinus Anthonie van Melle internist op de leeftijd van 67 jaar. Uit aller naam: T. van Melle-Drost/ De Bilt. 23 september 1974 Park Arenberg 22. De overledene is opgebaard in het Diakones- senhuis, Bosboomstraat 1 in Utrecht. Gelegenheid tot condoleren in de rouwkamer ln het Diakonessenhuis: donderdag 26 septem ber van 16.00-17.00 uur. Voordat wij in familiekring de overledene be graven, nodigen wij u uit voor een rouwdienst ln de Fliednerzaal van Huize Henriëtte Swel- lengrebel. Burgemeester Fockema Andreaelaan 10. Utrecht, op vrijdag 27 september om 11.00 uur. IN PLAATS VAN KAARTEN Lukas 15 vers 4 t.m. 7 Heden werd opgenomen tot zijn grote Herder der schapen, onze geliefde Pleegbroer en Oom Jan Berrevoets in de ouderdom van 80 jaar. Katwijk: B. Verburg-Mulder P. Verburg D. den Haan-Verburg N. den Haan B. Verburg H. E. J. Verburg-van Dijk en kinderen Katwijk aan Zee. 24 september 1974. Bestevaersweg 42. De rouwdienst zal gehouden worden vrijdag 27 september a.s. des nam. 2.30 uur in de aula van de begraafplaats "Duinrust" aan de Park laan te Katwijk aan Zee. waarna de begrafe nis aldaar zal plaatsvinden. Vertrek vanaf sterfhuis om 2.15 uur nam. Roelof arendsveen Heden is plotseling ontslapen, mijn lieve Man, onze geliefde Vader en Grootvader Tonko Gerard Andries van Dijk op de leeftijd van 75 jaar. In leven Hervormd predikant. Ridder in de Orde van Oranje-Nassau. ..Hetzij wij leven, hetzij wij sterven, wij zijn des Heren". Rom. 14 i Enschede: Venlo: B. Heden heeft de Heere tot Zich genomen, onze lieve Moeder, Grootmoeder en Overgrootmoe der Jannetje Kraan weduwe van G. van Veen. Zij werd 80 Jaar. Rotterdam: P. van Veen L. M. van Veen-Hordijk Rotterdam: E. Wesseling-van Veen P. Wesseling Rotterdam: A. van Veen Rotterdam: G van Veen M. E. van Veen- Pszczolinska Klein- en achterkleinkinderen Bosch en Duin. 23 september 1974. ..De Wijngaard". Correspondentie-adres: Mej. A. van Veen, Da Costastraat 59a, Rotterdam-3007. Moeder is opgebaard in de rouwkamer, Ma- thenesserlaan 470, Rotterdam. Gelegenheid tot condoleren aldaar: woensdag avond van 7.007.30 uur. De begrafenis is bepaald op donderdag 26 sep tember op de Algemene Begraafplaats „Croos- wijk" te 20.00 uur. E. H. van Dijk-Jonkers C. H. Bruggink-van Dijk A. J Bruggink Gerhard - Tonko. Enneke, Anne De Meern: H. G. J. Fukkink-van Dijk W. Fukkink v Willem. Ennalet Winterswijk: G. J. T. van Dijk M. H. van Dijk-Gotlieb Enna, Albert, Tonko Enschede. 24 september 1974. Willem Kalfstraat 8. De begrafenis zal plaatsvinden vrijdag 27 sep tember op de Oosterbegraafplaats aan de Noord Esmarkerrondeweg om 15.30 uur. Vooraf zal om 14.30 uur een rouwdienst ge houden worden irt de Apostel Thomaskerk, Rembrandtlaan. Vanaf 14.00 uur is er gelegenheid tot condo leren in voornoemde kerk. Liever geen bezoek aan huis. Geen bloemen. 'n Modern sprookje om voor te lezeng Dit is één sprookje uit de serie „CdA vertelt Als u ze wilt verzamelen hoeft u deze pagina niet te bewaren. Iedereen die op de kinderafdelingi van C&A iets koopt,kan 'n kleurplaat krijgen van dit sprookje met 'n prachtige illustratie. Wij werden opgeschrikt door liet bericht dat Ds. T. G. A. van Dijk op 75-jarige leeftijd te Enschede is over leden. De liefde tot zijn Heer heeft het hem mogelijk gemaakt om met diepe bewogenheid en grote trouw onze gemeente te leiden. In dankbaarheid gedenken wij hem en dragen wij al de zijnen op aan "onze Here Jezus, de grote Herder der schapen". De Kerkeraad der Hervormde Gemeente Dlnxperlo. 24 september 1974. DANKBETUIGING Daar het ons onmogelijk is ieder persoonlijk te be danken voor de enorme belangstelling tijdens de ziekte en na het overlijden van onze innig geliefde Man en Vader, Dirk van den Berg zeggen wij u langs deze weg heel hartelijk dank. C. v. d. Berg-Rijkaart en kinderen. Oranjelaan 63, Zoetermeer. Voor uw bewijs van deelneming, ons betoond na het overlijden van onze zorgzame Vader, Behuwd-, Groot- en Overgrootvader Carel Johannes Verbiest betuigen wij u onze welgemeende dank. Familie Verbiest Leiden, september 1974. Rijn en Schiekade 141. V>'-> --j-A V j C 7."- y L-i speels werken met lapjes en draad Wat u allemaal kunt doen met vrolijke lapjes en kleurige wol. Dit boek van Lis Paludan bevat een schitterende collectie voorbeelden. Een plezier voor kinderen en volwassenen. Van alle wandlappen en -lapjes worden behalve een foto (vaak in kleur), een motief tekening en een werktekening gegeven. Heel aantrekkelijk zijn de borduurwerken die gebaseerd zijn op originele kindertekeningen. Ook aan het werken met aardappel stempels, het verven van stof en de boeiende combinatie van verven en borduren wordt de nodige aandacht besteed. Een kostelijk ideeënboek, vol praktische aanwijzingen. Met leuke werkles voor de kinderen: poppetjes en pop- pekleertjes maken, doosjes bekleden, beestjes samen stellen van pompons, enz. 'Borduur met plezier' bevat tientallen foto's, waarvan vele in kleur, en meer dan 100 tekeningen. Gebonden f 17.50. Verschenen in de Ariadne Handwerkbibliotheek. Verkrijgbaar In de boekhandel. ZOMER It KEUNING - WAGENINGEN Speels vestje van kleurige stukjes suède, knap aanelkaar gehaakt en versierd met franje. 104-164 25.-29.- Met de hand gebreid is dit vest eu geborduurd naar Peruviaans motief. Met warme kraag en bindceintuur, ook voor het buitengebeuren. 152-170 40.- Ouderwetse ijstrui, prachtig Het moderne sjaalkraagvest gebreid met kabels en gerstekorrel, met bindceintuur en zakjes, Fijne strakke boorden. In de zeer gebreid in brede ribbels, modieuze ecru-kleur. 128-164 15.-17.- Gebreide muts met dikke rand in kleur erbjj. 9.- In dé modekleur ecru. 128-140 20.- CiolutbcA\footeleet^e\^ Mevrouw G. V.-'t V. U B. (52) 'Ik bel m'n zuster op en zeg. Jij hebt altijd zo'n geluk, kan jij voor mij niet eens een gebruikte brommer op de kop tikken. Ze zegt mijn geluk Is dat Ik die kleine rubriekadvertenties In de krant heb uitgevonden. Dat was de beste tip die Ik ooit van een zuster heb gekregen. M'n zoon Jan bromt er goed van. Tevreden zijn ze alleen nooit. Ik heb ook nog een plck-up nodig, zegt ie.' Grandioos van ligging aan heiderand. Met heel mooi uitzicht naar het zuiden en westen is dit een riant huis in de ware zin des woords. Het biedt alle denkbare, meest moderne comfort, is zeer praktisch van in deling, subliem afgewerkt en makkelijk te onderhouden, heeft alle re-' presentatieve eigenschappen zonder pompeus of statig te zijn en is ruim van opzet. Een voortreffelijke mogelijkheid voor hen die te mid den van natuurschoon en niet afgelegen willen wonen, zonder enige geluidshinder, maar toch via snelwegen op korte afstand van alle be langrijke steden. 6000 m2, deels prachtig aangelegde tuin (oud geboomte), deels bos. Benedenverd.: hal, woonkamer, studeerkamer, eetkamer, keuken, bij keuken. ouderslaapkamer, badkamer, groot terras op het zuiden. Bovenverd.: 3 ruime slaapkamers, badkamer, personeels- of gasten - appartement (zitkamer, slaapkamer, badkamer met toilet, trap naar keuken). Souterrain: zeer grote dubbele garage, 3 kelders, tollet, berghok. Aan serieuze gegadigden worden alle inlichtingen verstrekt door: B.V. GRONDBEHEER en VERKOOP G.B.V. Postbus 42, Doorn, tel. 03436—532 of 577.

Nieuwe Leidsche Courant | 1974 | | pagina 16