.eiden zet een week de bloemetjes buiten iRaud akkoord met nieuw -scholencomplex Merenwijk Nieuwe vereniging voor buurt en clubhuiswerk Tentoonstelling van vee en kaas in Groenoordhal Philidor goed uit de startblokken 't Parlement volgend jaar in competitie Witte Landman T2-1 OUW/KWARTET DINSDAG 24 SEPTEMBER 1974 STAD EN REGIO L3 Initiatief in Leiden-Noord LEIDEN Tijdens een vergadering van het wijkcomité plan- Noord' en bewoners van de wijk in het Dienstencentrum aan de van Hogendorpstraat vorige week is besloten een nieuwe wijkver- eniging voor buurt- en clubhuiswerk op te richten. ïam leneii a zei allee n oi /an een onzer verslaggevers iS .EIDEN De gemeenteraad ging gisteravond akkoord met de stichting van 5-hêi ien tweede scholencomplex in de 'Merenwijk'. Dit complex zal bestaan uit •jfrie tweeklassige kleuterscholen en drie zesklassige lagere scholen, telkens én voor het openbare, het protestants-christelijke en het katholieke onder lijs. heer Bosch van het CDA kon ak- fl oord gaan met dit nieuwe complex, I/W baar* had kritiek op de plaatsing ran de scholen op een voorlopig nog braak liggende omgeving. Verder had hij scherpe kritiek op het feit, dat in de voorstellen niet is voor- ei :len in de gelijktijdige bouw van nd. U jymnastieklokalen, temeer omdat er in de hele Merenwijk slechts één ymnastiekzaal aanwezig is. K lij diende hiervoor een amende- jwenjient in. Wethouder Tesselaar had iel begrip voor deze kritièk en zeg- - e toe, in de komende weken te on- o, tf/derzoeken, of er toch nog enige fi nanciële middelen gevonden kunnen worden voor de gelijktijdige bouw van de gymnastiekzalen. Hierop trok de heer Bosch zijn amendement in. Over de plaats van het scholencom plex merkte de wethouder op, dat de toekomstige centrale ligging in de Merenwijk de doorslag heeft ge- geven bij de vaststelling van de bouwplaats. Wethouder Tesselaar ■■antwoordde op de vraag van de heer ■■Ouwerkerk over de veiligheid rond Ide toekomstige scholen, dat deze zaak in de verkeerscommissie zal worden besproken. Een motie van r#l de hèer Ouwerkerk (PvdA) om voor 1 Januari 1975 te komen met een ct o voorstel voor de bouw van een school in de Zljlwijk, werd door het t di college overgenomen. Haar V reemdelingenpensions z'i Met de nieuwe verordening op ver- blij fsgebouwen voor vreemdelingen nu had de raad weinig moeite. Men had finan vee* waardering voor deze verorde ning. die nog door het ouda college is opgesteld. De nieuwe verordening gaat uit van het vergunningenstel sel. In gebruik neming van een vreemdelingenpension zal voortaan afhankelijk worden gesteld van een vergunning van b. en w. zelf. Aan het verlenen ervan gaat een onder zoek vooraf naar de geboden voor- ld e nlich 1 ge ?rinj sioec ■ze» iiitto waarden in het te openen pension. ng« De vroegere verordening bemoeide 'sel^zich niet met de inrichting en be perkte zich tot een aanmeldings systeem. Iedereen kon zomaar een pension gaan exploiteren. De heer Duyvestein (PvdA) stelde voor. het artikel in de verordening te schrap pen. waarin verboden wordt, dat in ce de slaapzaal personen van verschil- in o lend geslacht verblijven. Wethouder Oosterman was hiertoe bereid deelde niet de vrees van de heer Houtman (SGP) dat verdwijnen van dit artikel het ontstaan van sexclubs in deze pensions zou bevorderen. Een motie van de heer Schoute van de VVD, waarin de aanwezigheid van één douche per tien bewoners en één wasruimte per twee bewoners als een vereiste werd gesteld, werd door het college overgenomen. Geheime publikatie De heer Driessen van het CDA be treurde in een verklaring de gehei me publikatie in het Leids Dagblad van vorige week naar aanleiding van de zaak-Daey Ouwens, de geschorste directeur van de Groenoordhal. Ver trouwelijke gegevens die ter tafel zijn gekomen tijdens besprekingen van het college van b. en w. en in een werkgroep, worden in de desbe treffende publikaties'openlijk behan deld. De heer Driessen wenste een justitieel onderzoek naar de her komst van deze publikaties. Burge meester Vis reageerde hierop met de woorden, dat het college de publika ties betreurt en dat het bereid is de zaak in onderzoek te geven. Hij zeg de toe, dat het college spoedig met een voorstel hiertoe zal komen. De LEIDEN In de eerste KNSB-ron- de is al duidelijk aan het licht gekomen dat het eerste tiental van de schaakclub Philidor, het dit jaar minder moeilijk gaat krijgen dan vorig seizoen. Het als een van de favorieten (naast de grote kans hebbers als Philidor, Leeuwarden en Watergraafsmeer) gestarte VHS 1 uit Haarlem kreeg het in de Adler knatine zwaar te verduren. De voorlopige stand is 5-4 in het voor deel van de Leidenaren. LSG had een uitermate ongelukkige start tegen het Arnhemse ASV. Een ruime zege lag in de lijft, gezien de krachtsverhoudingen en het alge mene spelbeeld, maar in de beruch te tijdnoodfase verdwenen goede posities als sneeuw voor de zon. Het resultaat werd uiteindelijk een 4.5-5,5 nederlaag. In het LSG-kamp hoeft men echter nog niet te wanhopen. Philidor 2 hield het vrij sterke Witte Paard uit Zaandam op 3.5 3,5: vermoede lijke eindstand 5-5. Philidor 3 gaat het dit seizoen moeilijk krijgen in de 2e klasse van de KNSB-competi- tie. Tegen VHS 2 is de stand voor lopig 2,5 5.5; wordt 3.5 6.5. Nederlands Rundveestumboek 100 jaar LEIDEN In de Groenoordhal wordt donderdag 26 september de 38e Fokvee - Vetvee - annex Zuivelshow gehouden. De tentoonstel ling is dit jaar heel anders samengesteld dan vorige jaren in ver band met het 100-jarig bestaan van het Nederlands Rundveestam boek. blaarkoppen, 121 jongvee, dat ge schikt is voor de mesterij, 50 scha pen en 60 geiten. Tijdens de tentoonstelling kunnen er ook allerlei spelletjes en wed strijden gespeeld worden zoals koekslaan, doelschieten, bloem schikken en trekker-behandighéids- wedstrijden. Voor het eerst zal op de tentoon stelling een afstammelingenkeuring van 3 K.I. (kunstmatige insemina tie)- stieren in de afdeling blaar koppen worden gehouden. Daar naast individuele keuringen in de afdelingen zwartbonte runderen, geiten en jongvee, dat geschikt is voor de mesterij. In de entreehal van de Groenoordhal staan Leidse en Goudse kazen tentoongesteld. Door de enorme groei van de Leid- "se veemarkt bestaat er dit jaar een grote belangstelling van de zijde van de standhouders uit de agrari sche sector. Voor de tentoonstelling zijn inge schreven: 81 zwart bonten, 119 Het programma ziet er als volgt uit: om 9.30 begint de keruing, om 10 uur wordt de tentoonstelling of ficieel geopend door ir. Knottnerus, voorzitter van het Landbouschap. en om 13.45 uur zijn het défilé en de uitreiking van de kampioens- prijzen. heer Driessen wilde nu al besluipen tot het vorderen van dit onderzoek, terwijl PvdA-leider Meijer de zaak grondig door het college wil laten voorbereiden. Het college zou de zaak in pre-advies dienen te ne men om op 7 oktober in de raad een definitief voorstel te lanceren. Meijers suggesties werden in stem ming gebracht en aangenomen met 19 stemmen vóór en 17 tegen. Jaarvergadering iSB LEIDEN Voor de toeschouwer was de jaarvergadering van de Leidse Schaakbond deze keer ui terst boeiend, al was het alleen maar om het feit dat de Leithen- afgevaardigde Jan Koet, de supervi sor van het Rijnlandse schaakteam. de show volledig stal. Na de geijkte inleidende schermutselingen kon er begonnen worden met de behande ling van de nieuwe structuur (nota) van de Koninklijke Nederlandse Schaakbond. Ter verdediging hiervan waren de heren Kapsenberg en Ooms van de KNSB aanwezig. Eerst gaf het LSB- bestuur bij monde van voorzitter Selier tekst en uitleg over zijn af wijzende standpunt t.o.v. de ver nieuwingen. waarna de KNSB-men- sen zich trachtten te verdedigen. In ieder geval werd wel duidelijk dat er nog een en ander hapert aan de plannen van de KNSB. De laat binnengevallen Jan Koet maakte zijn aanwezigheid al duide lijk kenbaar door voortdurend rake opmerkingen te plaatsen, tot hilari teit der aanwezigen. Een stemming onder de afgevaardigden van de clubs leverde uiteindelijk een meer derheid van tegenstemmers op en een verzoek aan de KNSB om met een verbeterd plan te komen. Na de pauze kwam 't klapstuk van de avond n.l. de nieuwe s.v- 't Parlement. In eerste instantie had het LSB-bestuur deelneming van de nieuwe s.v. aan de competitie afge wezen. Verduidelijking van de doel einden door de groep actieve scha kers bracht velen echter tot inkeer, zo ook het bestuur. Voorgesteld werd dan ook de 'Parlementariërs' volgend jaar wel te laten meespe len. Het bestuur kon zich met enige nieuwe gezichten presenteren. Se lier stond na jaren trouwe dienst zijn zetel af aan Voorschotenaar Van Boekei, de heer Bokern maakte ruimte voor de nieuwe propagandist Grim, terwijl de altijd ijverige De Haas het nu ook welletjes vond en een vacature achterliet die deze avond niet meer vervuld zou wor den. Verbiest neemt de functie van wedstrijdleider nu voorlopig waar. De Parlement-bestuursleden Bin nendijk, Schtiering en Mieremet voelden zich door comptetitieleider Van der Meulen van het kastje naar de muur gestuurd en hoopten via een soort opiniepeiling meer gunsten te ontvangen. Jan Koet fungeerde hierbij als spreekbuis. Tot voldoening van het nieuwe be stuur sprak men met grote meer derheid zijn vertrouwen uit over de beslissing om 't Parlement toe te laten, terwijl dj leden bovendien de competitielelder nog machtigden om de ploeg in een hogere klasse dan de laatste te plaatsen. LEIDEN Het drie-octoberfeest is rond. In zoverre rond dat de feestgids is verschenen en dat deze nu al zo goed als uitverkocht is. Deze week wil men er, volgens de VVV, nog een groot aantal bij laten drukken. De gids is overigens heel dik geworden, wel 136 pa gina's. Natuurlijk moet daarvan wel het nodige worden afgetrok ken voor advertenties, maar duidelijk is wel dat er heel wat op stapel staat. Een summier overzicht: Nieuwe Rijn een rol spelen. Om twaalf uur verzorgt de firma Kat een groot Japans Dagvuurwerk. Een gezamenlijke hutspotmaaltijd wordt er donderdag tussen half één en twee uur gehouden aan de- beide zijden van het Rapenburg. Tijdens de maaltijd zullen de Bakerstreet Jazzband en de House Town and Kitchen Washboard Orchestra op twee vlotten voor de muziek zorgen. Op het Pieterskerkhof wordt een groot draaiorgelconcours gehouden, tussen vier en zes uur. De grote internationale Trabershow komt ook naar Leiden. Om twee uur en om half vier geven ze een voorstelling op het Schuttersveld. Tot in de kleine uurtjes wordt in de Stadsgehoorzaal een Leiden-fes- tival gehouden. Optreden zullen: Mini en Maxi, Frans Rexis Sons. The Cliff tons, the Berlusons Casca- rdeurs en Don Williams and Com pany. Vanaf elf uur is er dansen voor jong en oud met medewerking van The Jerry Jox Six, met zang van Natasja. Vrijdag 4 oktober heeft de school jeugd vrij en is het in Leiden ook de hele dag feest, net als zaterdag. Verrassing Voor kffi'defen organiseren de mili tairen van de Leidse koschool een aantal wédstrijden. die voor het grootste deel tot op het moment van beginnen een verrassing zullen blijven. Tussen negen uur en half elf is er in de Witte Singei en de Zoeterwoudse Singel een hengel- wedstrijd. De Leidse VVV heeft een puzzelwandeltocht uitgeschreven die vijf kwartier duurt en waarvoor men. tussen negen en vijf kan in schrijven. Tussen half tien en drie uur is er in de Stadsgehoorzaal een feest voor' geestelijk -gehandicapten. Swiebertje, Bromsnor, Conny Vink en een Boerenkapel zullen daar van de partij zijn. In de Vijf Mei sporthal wordt een politievolleybal- toernooi gehouden, dat om tien uur begint. Door teams uit Duitsland, België en Nederland zal worden deelgenomen, 's Middags wordt er tussen twee en drie uur een fiets tocht gestart, die twintig kilometer lang is. Begin- en eindpunt ligt bij het clubgebouw van LR en TV Swift aan de Willem Barentszstraat op het industrieterrein De Waard, 's Avonds is er een groot majoret- tenconcours op de Breestraat tus sen sociëteit Minerva en het Gan getje. Aan dit evenement werken mee: de Leidse muziekkorpsen en majorettenpelotons De Burcht. Concordia, St. Franciscusband, RK Harmonie, Nieuw Levenden Werk- mans Wilskracht. Verder Fentissy uit Den Haag. The Seven Source uit Dordrecht, De Vliegende Hol lander uit Terneuzen. The Silver- sticks uit Brasschaat (België). Les Majorettes de Moulins uit het Franse Moulins en de Compagnie des Pax Majorettes uit Stirling- Wendel, België. Ook een aantal muziekorpsen zullen eraan mee werken. Er zijn vijf jury's, die zul len letten op de onderdelen costu- mering. werken met stokjes, har monie en charme en choreografie. Politiehonden Zaterdag 5 oktober is op de speel weide aan de Van Vollenhovenkade een dressuur van politiehonden van de Rotterdamse politievereniging. Daarna is er parachutespringen door paravereniging Icarus, pols- stokverspringen door leden van de Polsstokbond Holland uit Vlist. Daarbij krijgt ook de Leidse bevol king ruim de kans eens zijn kun nen met de polsstok te tonen. Opnieuw is zaterdag het stadhuis plein een muziekplein. Tusse» half elf en twaalf uur zal de Lucht machtkapel onder leiding van ma joor H. F. W. van Dlepebeek optre den. Tussen half een en kwart voor twee zal Ritmico Especial onder leiding van Dolf Delprado Zuid- Amerikaanse klanken laten horen. Om kwart voor drie begint de Big Band onder leiding van Frits Lan- desbergen. die swingende progres sieve muziek zal laten horen tot half vijf. Om half elf vindt de overdracht plaats van de Pilgrimfathervlag. een ceremonie die tot elf uur zal duren. De overdracht vindt plaats op het Galgewater. Om half elf begint een rondrit van antieke au to's die tot twaalf uur in de Leidse straten zijn te zien. De rit begint en eindigt in de Doelffckazerne. Optocht Om drie uui? begint de traditionele optocht, die dit jaar de titel 'De tyrannie verdrijven' zal dragen. De route van de ieder jaar dus nu zeker grootse optocht is: Burggra- venlaan. Hoge Rijndijk, Hogewoerd, Breestraat. Kort Rapenburg. Prin- cessekade. Blauwpoortsbrug, Valk- brug. Molenwerf. Lammermarkt. Nieuwe Mare. Oude Singel. Bees tenmarkt Steenstraat, Blaauw- poortsbrug, Haarlemmerstraat, Peli kaanstraat, Hooigracht, Watersteeg, St. Jorissteeg. Levendaal, Korevaar- straat. Breestraat. Koornbrugsteeg, Vismarkt. Aalmarkt. Daar wordt de stoet ontbonden. Het Rijnlands Mannenkoor onder leiding van Sander van Marion zal zaterdag in de Stadsgehoorzaal een feestconcert geven. John Woodhou- se. Marie Cécile Moerdijk, de Leidse Sleuteltjes en Addie de Jong zullen medewerking verlenen. Tussen half negen en elf uur treedt de George Baker Selection op in de Groen oordhal. afgewisseld door de Radio Veronica Drive-in-show. Om half twaalf precies verzorgt de firma Kat een groot en schitterend vuur werk op het terrein op de Groen oordhal. En met dat vuurwerk zul len de festiviteiten in verband met het beleg en ontzet van Leiden, vierhonderd jaar geleden, worden beëindigd. Meer details en de plaatsen waar de voorverkoop voor de diverse evenementen is. staan in de feestgids van de drie-october- vereeniging vermeld. van het gebouw klaar kwam. Die houdt o.a. in dat de vroegere gymnastiekzaal nu in drie ruimtes is opgedeeld, waardoor er meer ruimte is vrijgekomen voor club- en buurtaktiviteiten. Bovendien valt te verwachten, dat nog deze maand een vergunning afkomt voor uitbreiding van het gebouw. KATWIJK De gemeenteraads vergadering in Katwijk is een week uitgesteld. De vergadering van 26 september is verschoven naar don derdag 3 oktober, ook om half acht. ALPHEN De Alphense brandweer moest weer eens uitrukken in het weekend. Dit keer stond de Alphen se vuilnisbelt in brand. De brand weer, die met klein materieel en vijf man uitrukte, was het vuur snel meester. Oorzaak van de brand was broei van het vuil. ALPHEN Dinsdagavond 24 sep tember om half acht houdt de drie mansfractie van progressief Alphen voor het eerst haar spreekuur. Om half negen begint de openbare fractievergadering, waar de agenda voor de raadsvergadering van don derdag wordt behandeld. Beide bij eenkomsten worden in gebouw 'Na bij' gehouden. TER AAR De bazaar die de or gelcommissie van de gereformeerde kerk vrijdag en zaterdag in het Dorpshuis heeft gehouden is een sukses geworden: 10.000. Maandag 30 september begint de feestweek met een muzikale confet- t.iekanonnade. Niet minder dan acht muziekgezelschappen. Concordia. De Burcht. 'Jong Kunst en Genoe gen. K en G. de Sint Franciscus band. Nieuw Leven. Werkmans wilskracht en de katholieke Leidse Harmoniekapel zullen ieder vanuit een ander wijkdeel optrekken naar de Breestraat waar het slot van de happening' zal plaatsvinden. In de Breestraat zitten verschillende boe- renkapellen. die zullen worden ge formeerd uit De Burcht. Concordia, de Katholieke Leidse Harmonieka pel. K en G en Werkmans Wils kracht. verder de Gilles uit Binche en de Leidse hutspotten. Ongetwij feld een dolle boel. ledereen In de Stadsgehoorzaal is er dins dagmiddag een klaverjasmiddag voor 65-plussers, waarvoor de deel name gratis is. 's Avonds in de Stadsgehoorzaal een showprogram- ?Ha van de Randstadspelers onder leiding van Bram Lambooy. Voor iedereen' is op het Stadhuisplein een concert van de Marinierskapel onder leiding van majoor J. P. La- ro. Ook op dinsdag en waarschijn lijk voor een wat jonger publiek erg aantrekkelijk is een optreden van Anton Geesink om half negen in de Groenoordhal. Geesink zal zijn kunnen tonen op het gebied van kracht, souplesse en reactiever mogen. Anton Geesink komt naar Leiden op uitnodiging van Club 1014- Woensdagavond om half acht be gint de grote taptoe op de Kaas markt. De taptoe wordt gehouden ter ere van de grote mannen van weleer van burgemeester P. A. van der Werff, Prins Willem van Oran je. Jan van Hout. Jan van der Does en Louis de Boisot. Bij het stand beeld van Van der Werff en bij het Jan van Hout-monument zullen kransen worden gelegd. Aan de taptoe zullen meewerken. K en G. Jong K en G, Nieuw Leven, De Burcht, Werkmans Wilskracht, St. Franciscusbandv Concordia, de Ka tholieke Leidse Harmonie kapel. Wee Kiltie Pipe Band, Tamboer en Trompetterkorps Hazerswoude, VI- OS en Nomero. Het opstellen van de deelnemers van de taptoe vindt plaats op de Kaasmarkt. Vandaar trekt men via de Pelikaanstraat, de Haarlemmerstraat, de Prinsesseka- de. Kort Rapenburg, Breestraat en Steenschuur naar het Van der Werffpark. Vandaar naar de Doeza- straat, Jan van Houtade naar de Geregracht, waar het monument voor Jan van Hout staat. Het is de bedoeling dat de taptoe een licht- stoet wordt. Woensdag 2 oktober vindt ook de Jaarlijkse tractatle plaats van allen die verpleegd wor den in de Leidse rust- en verpleeg tehuizen. Muziekplein Twee hoogtepunten telt de drie oktoberweek: het slot en uiteraard drie oktober zelf. Die dag wordt begonnen met de gebruikelijke re veille vanaf het bordes van het Stadhuis, door het Leidsch politie- muziekgezelschap. Het reveille is om zeven uur. Tussen zeven en tien uur is (le uitreiking van haring en wittebrood in het Waaggebouw aan de Aalmarkt. Ongeveer 12.500 per sonen zullen haring en wittebrood komen ophalen in De Waag. Om acht uur is in het Van der Werff park koraalmuziek onder leiding van Herman de Wolff, dirigent van Ex Animo. Concordia zal muzikale medewerking verlenen. Diverse Leidse koren zullen komen zingen. Tussen kwart voor negen en half tien bespeplt Rein Ritter de beiaard Zoals de foto's laten zien heeft de Leidse middenstand zvjn beste beentje al voorgezet OEGSTGEEST De Landman, het fraaie beeldhouwwerk in de bocht van de weg tussen Oegstgeest en Rijnsburg, heeft veel te lijden van jeugd- en van grappenmakers. Vaak al had De Landman een baard aangeplakt ge kregen. dan weer had hij een hoed op, of een sigaret tussen de lippen. Ook had hij al eens een bord met een weinig vleiende tekst om de schouders. Zondagnacht rond twee uur is De Landman met witte verf overgoten. Daarbij is het beeld beschadigd. Het zal voor de gemeente Oegstgeest een hele klus zijn De Landman te reinigen. Steeds heeft men 'de grappen' leuk. opgevat, maar dit keer is men in Oegstgeest minder gelukkig. De politie is doende de dader op te sporen. Er werd een voorlopig bestuur ge vormd. bestaande uit drie leden van het wijkcomité en een admini stratieve vrijwillige kracht. De nieuwe wijkvereniging is opgericht omdat het wijkcomité de laatste jaren veel klachten had gekregen over de manier, waarop het buurt en clubhuiswerk in clubhuis 'De Zevensprong' functioneerde. Die klachten hielden vooral verband met het ruimtegebrek in De Zeven sprong. waardoor vaak verzoeken om gebruik van ruimten moesten worden afgewezen De nieuwe vereniging wil voorlopig op eigen benen staan. Wobien Bronstring, bestuurslid van 'De Ze vensprong' vertelde ons overigens, dat. wanneer de nieuwe wijkverenl- girig goed loop ten de situatie in De Zevensprong beter is geworden er de mogelijkheid bestaat, dat bei de instellingen gaan praten over samenwerking. De ruimtelijke problemen in 'De Zevensprong' zijn onlangs ten dele opgelost toen de nieuwe indeling TER AAR Zaterdagmiddag is een 68-jarige inwoner van Ter Aar ernstig gewond geraakt, toen hij op de Geerweg met zijn bromfiets in het steenslag van de weg terecht kwam en viel. II1J moest met hoofdwonden en een hersenschud ding -naar het Academisch Zieken huis worden overgebracht. derei tiden komt langzaam maar zeker in stemming. De straatverlichting hangt er al enige tijd. ft m grof 'üJlisschien ook bouw gymzalen IS 01 van het Stadhuis. Het Stadhuisplein is op drie okto ber een waar muziekplein. Behalve muziek van de beiaard zijn er de klanken van Jack and his Oldti mers onder leiding van Koos Mark. een bigband die is samengesteld uit leden van de Koninklijke Militaire Kapel die tussen half tien en twaalf uur zal spelen, van The Lord Folk Singers, onder leiding van H. Vlasveld tussen half één en half twee. van de Koninklijke Militaire Kapel onder leiding van kapitein- directeur A. Posthumus, tussen kwart over twee en half vier en van The Baker Street Jazzband on der leiding van J. Aalders. tussen vier uur en kwart over vijf. De Koninklijke Militaire Kapel ver schijnt in verband met de vierhon derdste drie-oktober in volle bezet ting en in vol ornaat. Koninklijke gasten Tussen tien cn vijf uur is er een oud-Hollandse markt, waar een groot - aantal oud-Hollaudse. am bachten beoefend zullenWorden. De markt wordt gehouden op de Mare. Een van de hoogtepunten op drie october zal de herdenkings dienst zijn, die in de Pieterskerk wordt gehouden. De dienst zal op dezelfde dag, de zelfde tijd en de zelfde plaats worden gehouden als de dankdienst die de Leidse bevol king in 1574 hield. Aan de dienst zullen meewerken: het gewestelijk orkest Zuid-Holland, dirigent Fritz Kox, organist Gerard Akkerhuis, het Alma Materkoor, zangvereni ging Ex Animo, het kinderkoor Ex Animo, het Nederlands Madrigaal koor, Vox Laeta en de koordirigent Jan van der Meer en Herman de Wolff. Commando's Op het stadhuis al tussen half elf en half twaalf door de commando groep van de Prinses Irenebrigade een commando-demonstratie wor den gegeven. Bij de demonstratie zullen ook de stadhuistoren en de Tussen twintig over negen en kwart over tien vindt de intocht plaats van de Watergeuzen. Ook koningin Juliana, Prins Bernhard en Prinses Beatrix zullen daar aan wezig zijn. Om half tien fcullen ze in De Waag arriveren, waar ze ge tuige zullen zijn van het laatste gedeelte van de uitreiking van ha ring en wittebrood. Om vijf over half tien zullen de Watergeuzen zich ontschepen bij het Waaghoofd en de koningin een vaatje haring aanbieden. Op het stadhuis worden om tien uur postduiven opgelaten. Tussen tien en één uur zullen in de Bree straat, in de omgeving van sociëteit Minerva kinderspelen worden ge houden. De kinderen die eraan meedoen kunnen koekhappen. bal len gooien, straattekenen, schilde ren, pijltjes schieten, ringwerpen en nog veel meer.

Nieuwe Leidsche Courant | 1974 | | pagina 3