'Bij Maasbach kan men z'n emoties nog kwijt' Tien vingers Radio- en televisieprogramma's Even puzzelen Dagrecept Vfat helpt al jaren bi) hoes'-5 Paraat 'Rechtsongelijkheid in behandeling van Kalkar-weigeraars' Twee opvarenden Nederlands schip vermist na brand Paul Brand Chirurg in India Miljoenenplan voor omscholing aig TROUW/KWARTET DINSDAG 17 SEPTEMBER 1974 BINNENLAND, RADIO EN TV Marga Kerklaan over KRO-documentaire over evangelist: Van onze radio- en tv-redactie HILVERSUM Met 'Al is het de paus, zegt broeder Maasbach' zendt de KRO/RKK vanavond een film uit over evangelist, zendeling en gebedsgenezer Johan Maasbach. Hij is een omstreden figuur. Diegenen die hem aanvallen zien gevaar in de hysterisch aandoende emoties, die tijdens zijn bijeen komsten loskomen. Anderen getuigen van hun genezing en bekering en vinden na lang zoeken een 'thuis'. In Nederland telt hij zo'n drieduizend trouwe volgelingen, maar door zijn reizen bereikt hij ook mensen in Amerika, India, Suriname, Europese landen en Indonesië, waar hij thans een zendings reis maakt. SMIDJE VERHOLEN De samenstelling van de film be rust bij Marga Kerklaan, voor wie dit voorlopig het laatste programma bij de KRO ls omdat ze voor een paar Jaar wordt uitgeleend aan Kenmerk'. Ze ls bij de samenstel ling van de film bijgestaan door pater dr. Lukas Grollenberg. De film verschijnt vanavond om vijf over tien. Nederland 2, op het scherm. Er ls zoveel mogelijk een beeld tot stand gekomen, waardoor de kijker zelf kan oordelen. Er wordt een duidelijke, vaak zelfs realistische Indruk gegeven van Maasbach tij dens zijn optreden in een zalvings- dlenst, ook van Maasbach op zijn kantoor in de vroegere Haagse blo- scoop Capitol, ook ln zijn gezin, maar vooral ook van Masbach als persoon. Marga Kerklaan zegt zelf over zijn beweging: 'We weten niet hoe je dit moet beoordelen. Het werkt naar twee kanten. 'Als een van die kanten ziet zij de onbetaalde reke ning van de kerken. 'We kregen na vorige uitzendingen stapels brieven van mensen die geen enkele aan sluiting hadden met de moderne tijd en de moderne theologie. De kerken brokkelen af. In heel veel kerken ls geen voorlichting gegeven om de schakel naar de moderne tijd te leggen. Daardoor vallen mensen terug op oude zekerheden.' Zelf ziet ze dat als een stap terug. Maar ze kan begrijpen dat een gloeiend aantal mensen, waaronder Vul horizontaal in: 1. soort hamer, 2. brandvrij keldergewelf, 3. hoofd deksel, 4. zilt vocht, 5. plechtige gelofte, 6. medeklinker, 7. mede klinker, 8. buitenhaven, 9. pooklj- zer, 10. sein, 11. levendig, 12. soort kers. BIJ Juiste oplossing leest men verticaal 13 een andere naam voor haarkrul. Zandloper 1 13 2 3 5 S 7 8 9 10 11 12 Oplossing van gisteren. Hor. 2. rodeo, 7. tenor, 8. dosis, 9. baret, 10. eer, 12. non, 13. mus, 15. glans, 17. soesa, 19. te, 20. O.T., 21. roegi. 24. arena. 26. del, 27. eel, 29. ren, 30. Adèle, 32. panne, 33. enter. 34. kreet. Vert. 1. tegel. 2. rob, 3. orans. 4. Edens. 5. oot. 6. ritus. 10. egard, 11. ratel, 13. meter. 14. satan. 16. neg, 18. oor. 22. Oeral, 23. ieder, 24. allee. 25. nevel. 28. Ee. 30. ank. 31. ent. Marga Kerklaan: menselijk veel kerkmensen, hun toevlucht ne men tot pinksterbewegingen. Daar kan men zijn emoties kwijt, het geen ln de Nederlandse kerken niet zo best lukt. Over Maasbach zegt ze: 'Hij biedt de zekerheid die traditionele katho lieken en proestanten in hun kerk vaak niet meer vinden. Hij verkon digt absolute waarheden en wijst ze met de vinger in de bijbel aan. Zijn boodschap is liefde en ver draagzaamheid: 'Kom naar binnen, wie je ook bent. Ik preek de blijde boodschap van Jezus Christus'. Zo bevinden zich onder zijn volgelin gen ook twee Ambonezen die be trokken waren bij de ontvoering van de Indonesische ambassadeur. 'Als we dachten dat religie uit de tijd is, dan bewijst de groei van allerlei groepen, sekten en mystieke bewegingen het tegendeel. De hui dige maatschappij biedt weinig ze kerheid. Uit ontevreden machte loosheid spulten vijfduizend Jonge mensen in Amsterdam heroïne. On- DEN HAAG De Tweede-Kamer leden Van der Lek (PSP) en Jan sen (PPR) menen, dat er een ern stige rechtsongelijkheid dreigt te ontstaan, nu in sommige delen van het land wordt overgegaan tot har de maatregelen voor het niet-beta- len van de Kalkar-heffing, in an dere gevallen een regeling wordt getroffen voor de betaling van een overeenkomend bedrag ln een apart fonds en in tenminste één geval de heffing helemaal niet wordt door berekend. In vragen aan minister Lubbers (economische zaken) concluderen beide kamerleden dat het rechtsbe wustzijn van velen wordt ge schokt, door het feit dat men wordt afgesneden van de levering van iets waarvoor men wel betaalt (name lijk elektriciteit), omdat men wei gert mee te betalen aan iets anders dat men helemaal niet wenst te ontvangen, te weten een kerncen trale in Kalkar. Zij vragen de mi nister of het middel van volledige afsnijding niet veel te zwaar is in verhouding tot het niet-betalen van de drie-procent heffing. Het zou, naar hun mening, veel meer in de rede liggen om de afsnijding niet meer dan drie pro cent van de tijd (een dag per maand) te laten plaatsvinden. In ieder geval zou. aldus de Kamerle den, behoren te worden gewacht met een afsnijding tot door de hoogste rechter in ons land een uitspraak is gedaan over de toelaat baarheid en aan vaarbaarheid van deze zo ingrijpende en vooralsnog omstreden methode. geveer dertig procent van de voor geschreven geneesmiddelen bestaat uit librium en valium. Een steeds groter aantal mensen zoekt zijn toevlucht bij de Pinksterbeweging. Daar kan men zijn emoties nog kwijt', aldus Marga. Maasbachs groeiende aanhang schrijft ze voor een ander deel toe aan zijn persoonlijke Invloed 'Als u dood bent zakt de beweging in elkaar', zei ze tegen hem. Maar hij ontkende: 'Toen Mozes stierf zond hij Josua.' Kritiek Overigens is Marga niet zonder kri tiek. Voor ze met Johan Maasbach ln contact kwam was ze zelfs zeer negatief. Ze zegt nu het onderwerp afstandelijk, maar toch vooral mensenlljk te hebben bekeken. Het meest kwalijk vindt ze echter dat Maasbach tegen zieken of gehandi capten zegt: Als je gelooft zul Je genezen. En word je niet beter, dan is je geloof niet goed. Pater Grollenberg, bekend uit an dere programma's van Marga, daagt in de film Johan Maasbach vriend schappelijk uit. De pater: 'Het ge beurt vaak dat mensen niet gene zen. Dan zeggen ze, lk heb zeker geen geloof genoeg. Dat vind ik erg'. Maasbach: 'Ik niet. Als de mensen Godniet ontvangen dan ligt de fout niet bij God, maar bij de mensen'. Pater Grollenberg 'Dus als iemand echt gelooft dan wordt hij genezen? Maasbach: 'Amen. Dat ls wat de bijbel zegt. Het Woord oordeelt'. De pater 'Het Woord is onbarmhartig'. Maasbach 'Er kun nen zonden in de weg staan.' Hij Is een self-made man, als kok op de grote vaart bestudeerde hij grondig de bijbel en voelde dat God hem riep. Aan een universiteit of hogeschool studeerde hij niet. Con frontatie met een modern theoloog was nieuw voor hem. In pater Grol lenberg ontmoette hij met zijn ge lovig aannemen de verstandelijke analyse. Het is een treffen van twee mensen uit geheel verschillen de werelden. Er ls verder sprake van een ongelijke strijd. De pater, toch al niet zo spraakzaam, krijgt nauwelijks gelegenheid zijn Inbreng te plaatsen tussen de zekerheden van een ontwapenende broeder Maasbach. Titel De titel van de film ls ontleend aan de voorbereiding van het ge sprek. Toen de evangelist werd ge vraagd of hij een ontmoeting met een modern theoloog uit de weg zou gaan was zijn antwoord: 'Nee, al is het de paus.' De ontmoeting is in de voormalige rooms-katholieke Jiavenkerk in Schiedam, die hij, nadat hij zes jaar heeft leegge- staan, heeft gekocht. Beelden blij ven staan en het orgel wordt opge knapt. Pater Grollenberg, wiens pa rochiekerk dit vroeger was, consta teert al spelende dat het door ver waarlozing vals is geworden. Marga tenslotte: 'Maasbach houdt niet alleen geen beeldenstorm, maar hij roept de bezoekers van zijn samenkomst op vooral hun ei gen kerk trouw te blijven. Omge keerd staat hij geïsolèerd. De ker ken en hij hebben geen contact met elkaar en ook andere Pinkster- groepen halen vaak de schouders over hem op.' NOS, NCRV en AVRO hadden maan dagavond ln Den Haag, op Schiphol en in Hilversum reportage-teams paraat om gebeurtenissen rondom het gijzelingsdrama te kunnen ver slaan. Dit betekende dat op drie plaatsen technische faciliteiten moesten worden gerealiseerd. In plaats van coöordinatie gold hier het 'ieder voor zich'. In 'Televizier Magazine' deelde Lambert van Beers vanuit Tokio mee. dat de Japanners de agressie van hun drie landgenoten als een nationale en persoonlijke schande ervaren. Maar zij vinden het ook schandalig, als door dit drama de controle op Japanse toeristen in Europese landen zou worden ver scherpt. Dat lijkt tegenstrijdig, maar dat zijn precies dezelfde nationale gevoelens die worden gekwetst. Uit de bijdrage van Jan Brusse viel op te maken, dat een deel van de Franse journalisten de gijzeling aan grijpen om tegenstellingen te sugge reren of op te blazen. Wij zouden er zelfs aanleiding in zien om geen Franse mystère-straaljagers te kopen. Terwijl de aandacht van honderd duizenden kijkers gericht was op de negen nog altijd gegijzelde mensen in de Franse ambassade, verschijnen plotseling tientallen boeren in beeld, die onaangekondigd de studio waren binnen gekomen. Jaap van Meekren ving de invasie behendig op en bood bij wijze van uitzondering zes minuten zendtijd om grieven te spuien. De heren agrariërs zeiden dat hun problemen in de publiciteits media niet goed overkomen, maar wat zij te berde brachten, is al maanden ln alle toonaarden ver nomen. Ik heb veel begrip voor de pro blemen van dc mensen die voor ons eten zorgen, maar ik vraag me af. of de in een studio binnendringende boeren wel voldoende beseften, wat zij eigenlijk deden. Hebben zij zich gerealiseerd, dat zij de kans lie pen ,de nieuwsvoorziening omtrent het lot van negen met de dood bedreigde mensen te blokkeren? Terecht zei Cees van Drongelen dat dit incident niet voor herhaling vatbaar is. Laten we ons asjeblieft een beetje houden aan de spel regels van de democratie en er geen Zuidamerikaanse republiek van maken. Door dit incident liep AVRO's actua liteitenrubriek uit en raakte mijn kijkschema in de war. Onvoldoende aandacht kon ik besteden aan het suggestieve interview van Van Drongelen met Cornells Ryan. Het gesprek met prins Bernhard over het falen van de Slag om Arnhem, ging voor mij helemaal de mist in. Een ander gevolg was dat ik slechts een half oog kon wagen aan de film over dr. C. Rijnsdorp. Wat een geluk dat de NCRV hem eerder op de avond via de radio had geëerd. Veel in dat programma was mij door persoonlijke contacten bekend. Desondanks verraste mij menige uitspraak. Zeker deze'Ik was te gereserveerd ln het uiten van mijn gevoelens.' Daarmee vatte dr. Rijns- dorp in één zin samen, wat ik al jaren een beetje jammer heb gevon den ln hem. Als tachtigjarige mag hij wat mij betreft zijn reserve laten varen. TON HYDRA STAVANGÉR Twee opvarenden van het Nederlandse vrachtschip De Blauwe Tulp zijn gisteravond ver moedelijk verdronken. Zij sprongen veertien mijlen uit de zuidwestkust van Noorwegen ln paniek over boord nadat brand was ontstaan in de ma chinekamer. Een andere opvarende van dit schip, dat tien bemannings leden telde, is met zware verwondin gen per helikopter naar een zieken huis in Stavanger gebracht. Er is thans geen gevaar voor de overige zeven mannen op De Blau we Tulp, zo verklaarde de Noorse kustwacht. Deze heeft een reddings actie in gang gezet om de twee ver miste zeelieden op te sporen. Zes marineschepen, een helikopter en een aantal kleine schepen nemen er aan deel. De vooruitzichten zijn niet gunstig: het weer is ter plaatse zeer bewolkt. 127. 'Het verlies van mijn vriend Aron, die mij tot een rij kman had gemaakt, was voor mij een grote slag' vervolgde Rudolf von Zwiebel- weiss zu Heisserwursten. 'Maar er kwamen meer onaangename ver rassingen. Eenzaam en verlaten leidde ik nu alleen de zaken en op een kwade dag trof ik twee ongure heerschappen op mijn kantoor aan. Zij stelden zich voor als Jimmy de Rat en Kille Carlo. Zij gedroegen zich als beesten en deden net of de hele zaak eigenlijk van hun was. Ik berispte hen natuurlijk op strenge toon. maar zij lachten slechts, trokken mij aan mijn oren en zei den, dat ik niet zoveel praatjes moest hebben. Ze zelden, dat ze als welmenendende vrienden waren ge komen om mij voor onheil te be hoeden. Ze zeiden, dat ze tegen een zacht prijsje een prima brandverze kering wilden verkopen. Als ik be- FERDINAND reid was ze elke week het geringe sommetje van duizend dollar uit te betalen, dan zouden ze er wel voor zorgen, dat er beslist geen brand uitbrak in mijn zaken- Dat heb je toch zeker niet gedaan, hoop ik?' viel de oude Egoneel uit. - 'Natuur lijk niet', zei Rudolf peinzend. 'Maar dat was dom van me. Ik stond er namelijk helemaal niet bij stil, dat ik hier met een stelletje nietsontziende gangsters te doen had. Nauwelijks een maand later vlogen namelijk op onbegrijpelijke wijze al mijn zaken ln brand. Maw- zie's Super Market was van de aardbodem weggevaagd en er ble ven mijn slechts wat verkoolde res ten over. Dat was het werk van Jimmy de Rat en Kille Carlo....' - Was je toen weer arm?' vroeg de oude Egoneel. - 'Gelukkig niet', antwoordde Rudolf. 'Ik had immers mijn eigen opgespaarde geld en dat was altijd nog een d: honderdduizend dollar'. - 'Een a trekkelijk sommetje om opnie mee te beginnen', vond smidje V holen. - 'Dat kun Je denken' Rudolf. 'Ik had toen schoon gent van Amerika. Ik dacht: ik ga ter naar huis met mijn geld. Ik van de brave Aron geleerd tevredenheid eigenlijk waard is ik besloot met het restant van i kapitaal naar het kasteel terug gaan om mijn oude vader in laatste levensjaren te steunen'. 'Maar waarom heb je eigen] nooit eens iets van je laten horei^ h vroeg Egoneel. - 'Ach u weet 1 dat gaat', antwoordde Rudolf. 'Ti -ik nog arm was, had ik geen g voor postzegels, maar toen ik r was geworden, had ik geen tijd. gaat het nu eenmaal in Amerika.a (ADVERTENTIE) Gestoofde vis met paprika (4 personen) i Stoof 4 gesneden uien, 250 g gesneden tomaten, 1 I of 2 In schijven gesneden ontpitte paprika's in boter of f olie in vuurvaste kom half gaar. Leg 600 g lichtgezouten filets (kabeljauw, wijting, schelvis) op de groente, verdeel stukjes boter erop en laat de afgedekte schaal 20 min. in hete oven gaarworden. Bedruipen met tomatenketchup. Opdienen met aardappelpuree. U bóft als u van vis houdt want vis houdt fit Vraag recepten bij uw vlahandelaar of bij het Produktachap^ voor vla en Vlsprodukten. Waasenaarseweg 20, Den HaaoJfl 79 Een vreselijke gedachte, dat ie mand die al geen gevoel meer bezat ook nog eens blind werd! Het enige contact met de buitenwereld dat zo iemand overbleef kwam tot stand via het gehoor. Het overkwam niet slechts oudere mensen, die een tijd van hun leven hadden gezien, het was even vaak het lot van Jonee mensen van twintig, dertig jaar. Zi| moesten wel levend dood zijn. Zich verdiepend in het probleem bleek het Margaret al spoedig dat de ogen van lepralijders op diverse manieren konden worden aange tast. In sommige gevallen treedt verlamming van de oogleden op. waardoor de oogleden aanvankelijk wel gesloten kunnen worden, maar slechts kort. Later zijn ze niet meer ln staat het hele oog te bedekken. Het gevolg laat zich raden: de ogen drogen uit doordat ze niet meer door de oogleden worden afgewist. Het oogvocht loopt wel over het oog. maar raakt slechts een klein deel ervan en rolt dan over het gezicht naar beneden. Het hoorn vlies staat dan bloot aan allerlei beschadigingen. Zelfs even In het oog wrijven kan dan fataal zijn. Krassen en ontstekingen ontstaan. En als niet wordt ingegrepen ont staan er oogzweren en gaat het oog uiteindelijk verloren. Dorothy Clarke Wilson VerUllnc: H. A. Schreuder Uitgave: Boekencentrum BV Margaret kwam er achter dat de patiënten die in een vroeg stadium hulp inriepen een zekere controle over hun oogleden konden verwer ven door veel oefening. Oogdrup- gels konden een goede invloed uit oefenen. en een gekleurde stofbril hielp voorkomen dat er iets in het oog kwam. Maar dit soort maatre gelen was maar tijdelijk en niet efficiënt genoeg. Operatie was no dig. Het eenvoudigste was het de oogle den aan de binnen- en buitenzijde aaneen te hechten, zodat alleen ln het midden een kiertje overbleef om doorheen te kijken. Maar deze spleet werd na verloop van tijd wijder, zodat dan weer de starende ogen ontstonden die voor dit spoort patiënten zo kenmerkend was. Bo vendien waren zij op deze operatie niet erg gesteld: zij hadden er heel wat voor over er zo gewoon moge lijk uit te zien. Later ontdekte Margaret dat de operatie waaraan zij de voorkeur gaf een spiertransplantatie was. Gewoonlijk was dit werk voor plas tisch chirurgen, maar zij en de andere oogartsen verrichten de in greep ook. Jarenlang wordt ze nu al in Karigiri gedaan. Een deel van de spier die het kauwen beheerst wordt losgemaakt en bevestigd aan een stuk van een andere die door het ooglid loopt. Dat heert tot ge volg dat de spier die het ooglid PELLI, PINGO EN HUN VRIENDEN Radio vandaag sluit en de kauwspier samenwerken. Soms ls dat wel eens lastig. Maar ln elk geval zijn de ogen nu ge vrijwaard voor beschadigingen, en ook ls er niets bijzonders aan te zien. De enige voorwaarde is dat de patiënten voldoende kauwbewegin gen maken! Knipperen met de ogen vindt immers niet meer auto matisch plaats. Eveneens kwam het voor dat de lepra zelf het oog aantastte, met name de voorkant van het oog, daar immers lepra zich voorname lijk aan de oppervlakte van de huid voordoet. Gebruik makend van de ervaring en de bevindingen van anderen leerde Margaret de symptomen kennen: een ontsteking van het hoornvlies en een boogvor mige witte plek op het oog doorwe ven met kleine bloedbanen. Hoewel het hele proces Jaren kon duren, was het toch waarschijnlijk dat het door acute ziekteperioden werd ver sneld, als het oog door zijn verweer tegen een nieuwe aanval van de bacillen vaak ernstiger werd be schadigd dan door de lepra op zich zelf nodig zou zijn geweest. Om dit gevaar te bestrijden pasten Marga ret en haar medewerkers corticos- teroïden toe, in de hoop dat het oog zich niet meer zo hevig teweer zou stellen en geleidelijk erop voor uit zou gaan bij de algemene be handeling van de ziekte. HILVERSUM i AVRO: 7.00 Nws. 7.11 Ochtendgymn. 7.20 (S) Dag met een gaatje, waarin 8.00 Nws en 8.11 Radiojournaal. 8.50 Morgen wijd. 9.00 (S) Romantisch Oricconc. (XIX). (9.35-9.40 Waterst.) 10.00 (S) V.d. kleuters. 10.10 (S-M) Arbeidsvitaminen. (11.00 Nws; 11.03-11.05 Radiojournaal.) 11.30 (S) Rondom Twaalf, met 11.55 Beursber. 12.30 Overheldsvoorl.: Ultz. v.d. landb. 12.40 Improvisaties over kinder liedjes. 13.00 Nws. 13.11 Radiojournaal. 13.21 (S) Hedend. kamermuz. EO: 14.00 Woord der Waarh. 14.15 (S) Over en Weer. 15.15 (S) Licht en Uitzicht. 16.00 Nws. 16.03 Klankbord. 16.10 (S) V.d. kleuters. 16.30 (S) V.d. jeugd. AVRO: 17.00 Progr. uit Nieuwspoort l.v.m. Prins jesdag. 17.55 Med. - AVRO: 18.00 Nws. 18.11 Radiojournaal. 18.30 Lichte orgelmuz. 19.05 (S) 'all come. 19.30 Vanavond. 22.30 Nws. 22.40 Radiojournaal. 22.50 (S) Lichte gramm.- muz. 23.05 (S) Er floot een vogel ln de wel. 23.55-24.00 Nws. HILVERSUM II KRO: 7.00 Nws. 7.02 Levende woord. 7.07 (S) Badlnerle. (7.30 Nws. 7.41-7.50 Echo.) 8.24 Overweg. 8.30 Nws. 8.36 Gymn. v.d. hulsvr. 8.45 Moeders wil ls wet. 9.40 Schoolradio. 10.00 Wereld om ons heen. 10.20 (S Aubade. (10.30 Nws. 11.00 Gebakjes en een beter leven. 11.30 Bejaardenprogr. 11.55 Med. 12.00 (S) Tus sen de mlddagmuz. NOS: 13.00 (S) Lichte ork.muz. 13.10 Opening v.d. nieuwe zit tlng der Staten Generaal met 13.15 Troonrede H M. de Koningin; 13.40 Komt u maar; 15.00 Aaanbledlng Miljoenenno ta. 15.05 Nws: 15.10 Toelicht. Min. van Financien; 15.20 Joumallstenforum en 16.00 Nws. (14.30-15.00 KRO: Schooltele visie.) KRO: 16.03 (S) Lichte gramm.- muz. 16.30 Echo extra. Overheldsvoorl.: 17.00 Luchtpost uit de Ned. Ant. KRO: 17.10 Kleuterprogr. 17.30 Nws. 17.32 Echo. KRO: 18.00 (S) KRO-muz. uit eigen prod. PP: 18.19 B.P. KRO: 18.30 Nws. 18 41 Echo. 18.50 (S) Lichte ork.muz. 19.00 After Beat. NOS: 1950 Den Haag vandaag. 20.00 Nws. KRO: 20.05 Overweg. 20.15 (S) Concertgeb.ork. met Groot Omr.koor: klass. muz. 21.30 Alleenspraak. 22.45 (S) Omr.ork. met zangsoliste: he dend. muz. 23.00 Strip. 23.10 (S) Klass. planomuz. 23.55-24.00 Nws. HILVERSUM Hl VARA: 7.02 Drie op Je boterham. 9.03 (S) Pep op drie. 11.03 Alfred Lagarde. 12.03 (S) Drie tussen de middag. 14.03 Pop-kontakt I. 15.03 Pop-kontakt II. 16.03 (S) Mix. NOS: 18.02 Joost mag niet eten. VARA: 19.02 Drie loopt achter. 20.02 (S) Nash ville. 21.02 (S) Jazz en Blues. 22.02 (S) (P)opdonderd. 23.02 (S) Wachten op middernacht. 0.02 (S) In de kleine uren. 2.02 (S) Kees van Maasdam. 3.02 WUlem van Beusekom. 4.02 Alfred Lagarde. 5.02- 7.00 Hans Hamburger en Wlm Bloemen- daal. Speciaal De opening van de Staten-Gene- raal wordt rechtstreeks op de tele visie uitgezonden. Ned 1/13.05 Radioluisteraars moeten voor een verslag van Prinsjesdag af stemmen op Hilversum 2. Na de troonrede kan men telefonisch rea geren. Hilv. 2/13.10 In Colditz komt kapitein-vlieger Carrington opnieuw in moeilijkhe den Ned. 1/20.20 Marlon* Brando is te zien in Een gravin van Hong Kong. Zijn beroemdste tegenspeler is Charles Chaplin als oude steward. Voorts Sophia Loren. Margaret Rutherford en Sydney Chaplin. Ned 2/20.20 Na de ombudsman (21.15) is bij de VARA de Vlaamse inzending naar Montreux te zien. Ned 1/21.40 Voor de KRO maakte Marga Kerklaan een documentaire over de persoon en het werk van de evan gelist Johan Maasbach. Ned 2/22.05 De minister van financiën geeft een toelichting op de miljoenenno ta, waarna politici en parlenentsre- dacteuren commentaar leveren. Hilv. 2/15.00 Achter het Nieuws heeft uiter aard betrekking op troonrede en miljoenennota. Ned. 1/22.05 Andrea Domburg speelt de mo noloog Alleenspraak van Simone de Beauvoir. Hilv. 2/21.30 TV vandaag NEDERLAND I NOS NOT 11.10-11.35 Schooltelevisie NOS 13.05 Opening Staten Generaal NOS NOT 14.00 Schooltelevisie NOS 18.15 Samenvatt. v.d. opening v.d. nieuwe zitting der Staten Generaal 18.45 Brigadier Dog 18.55 Journaal VARA 19.05 Stratemakeropzee- show 19.30 Zomer aan de Noordpool NOS 20.00 Journaal VARA 20.20 Colditz 21.15 Ombudsman 21.40 Soy libre 22.05 Achter het nieuws NOS 22.55 Journaal NEDERLAND II NOS 18.45 Brigadier Dog 18.55 Journaal KRO 19.05 Speedy Gonzales 19.10 Peppi en Kokki 19.30 Melchiors (19) NOS 20.00 Journaal KRO 20.20 Gravin van Hong Kong KRO RKK 22.05 Al is het de Paus zegt broeder Maasbach NOS 22.55 Den Haag vandaag 23.10 Journaal Extra gehakt 250 gram gemengd gehakt halve zure appel een theel. kerrie peper, zout vier sneden brood paneermeel 40 gram margarine een ei Week het brood zonder korsten in water. Werk het ei, peper zout. kerrie en het uitgeknepen brood door het gehakt. Rasp de appel grof en werk die ook door het gehakt. Vorm er vier platte schijven van. Haal deze door het paneermeel en bak ze in de margarine bruin. Menutip: Halve grapefruit, extra gehakt, worteltjes met peterselie, gebakken aardappelen. Van onze correspondent MAASTRICHT Het districtsbu reau voor de arbeidsvoorziening ln Limburg heeft bij de regering een plan ingediend voor een massaal omscholingsprogramma. Het plan zal vele miljoenen guldens kosten en er zijn tienduizenden Liml gers bij betrokken. Vakbonden en andere organisat verwachten dat, naast de rege ook het bedrijfsleven voldoi geld beschikbaar zal stellen. Volg het plan zullen de centra voor v opleiding de komende Jaren aam lijk moeten worden uitgebreid dienen werknemers tot vijftig j ln de gelegenheid te worden ge: om zich om te scholen. (ADVERTENTIE) supi t H: ding bts mer. niet ste ing wel Demii ber. te tieraa deze hmei strate iilijk ho{ rdig. lelijk der 1 post. )pc kritie 1- er den r wa end in ;baar ht op acti eren I anci vr.p t mee i actie; gelijk ben deme elk iders ;b ipathi :d».n. mini snoet •ok z hand iet ren mini: IS' matii duide 'pro zijr eau r ering( r dc het boeri nu si

Nieuwe Leidsche Courant | 1974 | | pagina 6