Atika Atika als drama in wijdlopigheid en te veel scènes mislukt FAMILIEBERICHTEN r p TBR voor poging doodslag dochtertje cleEgmontshof ziekenverzorging BOEKHOUDKUNDIGE MEDEWERKER(STER) TYPISTE ïei BS 01BEKEIBE COUPERUS uv r STAALKONSTRUKTEUR GROEPS-/PROJEKTLEIDER Raadgevend Ingenieursbureau Ir. K. Tamsma B.V. j- vrije universiteit amsterdam hoogleraar of lector TROUW/KWARTET ZATERDAG 14 SEPTEMBER 1974 Kc Elke WERKDAG behalve zaterdags bestaat er 's avonds tot acht uur gelegenheid tot het telefonisch opgeven van familieberichten, die nog de volgende ochtend moeten worden geplaatst. Dit kan uitsluitend onder no. 020- 220383. Ook op ZONDAGAVOND is dit mogelijk, maar dan van ZES tot ACHT uur. Na dit tijdstip is geen op gave van advertenties meer mogelijk. ATTENTIE! U gelieve steeds duidelijk op te geven in welke bladen u de advertentie wenst te plaatsen (Trouw, Het Kwartet) of in de f.ehele Christelijke Pers (Trouw Het Kwartet, alsmede de gewenste breedte. Woensdag 25 september 1974 hopen D.V. onze Ouders en Grootouders H. Hylkema en N. A. Hylkeina-Bouman hun 50-jarig huwelijksfeest te vieren. ZIJ, die hen hiermee willen gelukwensen, ontvangen daartoe de gelegenheid in Hotel Sistermans. gelegen ln het centrum van Hillegom, van 4.30 tot 6 uur. Hun kinderen en kleinkinderen. Adres gouden bruidspaar: Vosselaan 18d, Hillegom. Veilig in Jezus' armen. Heden nam de Heer tot Zich mijn lieve Schoonzuster, onze lieve zorgzame Tante en Oudtante Gerdien Voskamp op de leeftijd van bijna 81 jaren. 's-Gravenhage: P. W. Voskamp-SJoukes A. Voskamp A. P. Voskamp-Potter P. Voskamp N. A. J. Voskamp-Havelaar Driebergen: A. P Voskamp R. Voskamp-Voestermans Anita en Guido 's-Gravenhage, 12 september 1974. Correspondentie-adres: Mozartlaan 151. De bijzetting in het familiegraf op „Nieuw Eykenduynen". Kamperfoeliestraat, zal plaats vinden maandag 16 dezer om 3 uur. Vertrek van de rouwkamer, Fred. Hendriklaan 7, om 2.30 uur. Bezoek rouwkamer zaterdag en zondag van 12—1 uur. Zelfs vindt de mus een huis. o Heer De zwaluw legt haar jongskens neer in 't kunstig nest bij Uw altaren Bij U. mijn Koning en mijn God verwacht mijn ziel een heilrijk lot. Tot onze diepe droefheid overleed na een kort ziekbed zacht en kalm, onze dierbare Vader en Grootvader Cornelis Willem Roest weduwnaar van W. E. M. Loogman, op de gezegende leeftijd van 85 Jaar. Leimuiden: G. van Klaveren-Roest Ph. C. van Klaveren Mineke Nieuwveen: E. W. van der Leden- Roest G. van der Leden Teus Cees Leimuiden, 13 september 1974, Bilderdam 29. De rouwdienst ln de Ned. Herv. Kerk te Lei muiden zal D.V. plaats vinden dinsdag 17 sept. a.s. nam. 2 uur, waarna de teraardebestelling zal volgen op de Alg. Begraafplaats aldaar. Gelegenheid tot condoleren aan het sterf huis en na afloop van de begrafenis in het jeugdgebouw van de Ned. Herv. Kerk. Verzoeke geen bloemen. „Omdat een ieder, die in Hem gelooft, eeuwig leven hebbe". Johannes 3 15. Na een liefdevol en zorgzaam leven heeft God tot Zich geroepen onze lieve Moeder. Groot- en Overgrootmoeder, onze Zuster, Schoonzus ter en Tante Pietje van den Berg weduwe van Arie Jan van Veelen, op de leeftijd van 74 Jaar. N. van der Steen van Veelen J. H. van der Steen Zwijndrecht J. Th. van Veelen P. van Veelen- van der Steen A. J. van Veelen Kleinkinderen, achterkleinkind en verdere familie Rotterdam. 13 september 1974, Groen van Prinstererstraat 7a. Gelegenheid tot condoleren maandagavond van 7 tot 7.30 uur in de rouwkamer aan de Mathenesserlaan 470. De begrafenis zal plaatsvinden D.V. dinsdag 17 september op de begraafplaats Oud-Kra lingen". Krallngseweg 334, na aankomst in de kapel om 12 uur. Vertrek vanaf het woonhuis circa 11.30 uur. Heden overleed, geheel onverwachts, na een kortstondig ziekbed, mijn lieve Man, onze zorg zame Vader. Behuwdvader, Grootvader. Broer. Zwager en Oom. de heer Cornelis Stok op de leeftijd van 71 jaar. J. J. Stok-Naaktgeboren C. A. Stok M. Stok-Kwakkel E. A. Rijckevorst-Stok E. C. J. Rijckevorst en kleinkinderen. Zwijndrecht. 12 september 1974. Lindelaan 40. De overledene ligt opgebaard in het Rouwcen- trum. Kon. Wilhelminastraat 48 te Dordrecht. Gelegenheid tot condoleantlebezoek aldaar za terdag 14 september a.s. van 18.45 tot 19.30 uur. De teraardebestelling zal plaatshebben maan dag 16 september a.s. op de Begraafplaats aan de Jeroen Boschlaan te Zwijndrecht vanuit de aula om 14.30 uur. Vertrek vanaf het Rouw- centrum te Dordrecht om 14 uur. Heden overleed, geheel onverwachts, na een kortstondig ziekbed de heer Cornelis Stok op de leeftijd van 71 Jaar. Zwijndrecht. 12 september 1974. Reisbureau Stok. „Ten dage dat ik riep, hebt Gij mij geantwoord, Gij hebt mij bemoedigd met kracht in mijn ziel." Psalm 138 3. Bedroefd om zijn heengaan, maar dankbaar voor alles wat de Here ons in hem gegeven heeft, is in zijn Heer en Heiland ontslapen mijn lieve Man, onze zorgzame Vader en Groot vader Bertus van der Giessen op de leeftijd van 75 jaar Rotterdam: J. M van der Giessen-Stok Groningen: C .van der Giessen Doorn: M. van der Giessen L. A. van der Giessen-Mul Rotterdam: J. M van der Giessen Surrey (Can.)J. J. van der Velden- van der Giessen E .S. van der Velden en kleinkinderen Rotterdam. 12 september 1974. Zonnebloemstraat 78a. Aan huls liever geen bezoek Geen bloemen Geen toespraken Gelegenheid tot condoleren maandagavond van 7 tot 8 uur in de rouwkamer van Huize „Borgsate", Meidoornsingel, ingang 183 en na afloop van de begrafenis in de kapel op de be graafplaats. De dienst van Woord en Gebed wordt gehou den D.V. dinsdag 17 september om 1.30 uur in de Nassaukerk aan de Kleiweg 64. waarna de begrafenis zal plaatsvinden om circa 2.30 uur op de algemene begraafplaats „Crooswijk". Heden is van ons heengegaan om met Chris tus te zijn en te rusten van zijn moeiten onze broeder in Hem B. van der Giessen Wat voor hem winst is, betekent niet alleen en in de eerste plaats voor zijn vrouw en kin deren, maar ook voor ons een uiterst pijnlijk verlies. Met diepe dankbaarheid gedenken wij de grote liefde en trouw waarmee hij zich vele tiental len jaren lang, onder andere als ouderling en als secretaris van onze commissie van beheer, daadwerkelijk heeft ingezet voor het welzijn van onze gemeente, Namens de kerkeraad en commissie van be heer van de Gereformeerde Kerk van Rotter dam - Hillegersberg - Schiebroek, drs. J. C. de Moor, praeses mevr. Tj. N. van Herwerden-Kerkhof, scriba, dhr. W. Kalkman, voorzitter. Rotterdam, 12 september 1974. Met droefheid geven wij kennis van het over lijden van ons mede-bestuurslid en trouwe vriend, de Heer B. van der Giessen Wij zullen met dankbaarheid zijn toegewijd heid in omgang en samenwerking in herinne ring houden. Bestuur Stichting woonhuizen voor ouderen Bewoners, directie en personeel Huize „Borgsate" Service-flat ,3orghave" Rotterdam, 12 september 1974. Met grote ontroering geven bestuur en mede werksters van de Unie van Vrouwelijke Vrij willigers. afdeling Leiderdorp, kennis van het overlijden van hun Medebestuurslid en Vrien din Mevrouw Fem Claas-Brouwer Haar leven was gericht op het dienen van de naaste. Namens allen: E. Prins-Haveman J. H. Schoonhoven-Drayer. Leiderdorp, 12 september 1974.- Psalm 73 vers 12 (oude berijming). Heden nam de Here tot Zich onze Moeder, Grootmoeder en Overgrootmoeder Grietje Hoek sinds 30 juli 1959 weduwe van Johannes Jacobus Korbee. In de ouderdom van 94 jaar en 7 maanden. Namens de familie: A. Korbee. Noord wijk. 13 september 1974 Binnenweg 50A. De begrafenis is vastgesteld op dinsdag 17 sep tember om 14.00 uur op de Algemene Begraaf plaats te Noordwijk. Geen bezoek. Geen bloemen. Intens dankbaar voor alles wat de Heere ons bijna 16 jaar samen gaf moet ik nu afscheid nemen van mijn innig geliefde Man Jan Wieringa geboren 1 april 1895 te Zijldijk, overleden 13 september 1974 te Groningen. Psalm 138 1 Ik zal U loven met mijn ganse hart. In de tegenwoordigheid der Goden zal ik U psalmzingen. Groningen, 13 september 1974. „Neboflat", Paterswoldseweg 288. T. Wieringa-Veen Gelegenheid tot condoleren a.s. maandag avond van 6.307.30 uur in de „Neboflat". De rouwdienst zal gehouden worden a.s. dins dag om 11 uur in de „Neboflat". waarna te pl.m. 12 uur de begrafenis zal plaatsvinden op de begraafplaats „Selwerderhof". Tot onze diepe droefheid nam de Here op 12 september van ons weg onze zeer geliefde Schoonzoon en Zwager Herman Marie van Ommeren echtgenoot van C. B. Dijksterhuis. oud 49 jaar. Millfield. Ide Hill, Engeland. Wons: J. Hogenboom-Hansen Wons: J. C. Dijksterhuis P. H. Dijksterhuis-de Haan Oslo: C. J. Stenstad-Dijksterhuis Twijzel: M. P H. Dijksterhuis E. Dijksterhuis-Westerhof Canada: C. J. Rowe-Dijksterhuis K. B. Rowe. door Ber Huising DEN HAAG Deze week gaf de Haagse Comedie in Hot de première van Atika Atika, een door Peter Hoeksema ge schreven spel over gevangenis sen en gevangenen, onrecht, el lende, doodstraf, wrede verho ren, weerloosheid van slachtof fers, machtsmisbruik, corruptie, sadisme, kleinburgerlijke berus ting en huichelarijom dat allemaal te tonen. En dan loopt er ook nog een oud verhaal doorheen (van Macarius uit 1547) waar Shakespeare zijn Leer om Leer op baseerde. Het is wel wat veel, en Peter Hoeksema moest het dan ook verdelen over zeven taferelen, afgewisseld door zes 'cel- spelen', met een proloog vooraf en een epiloog toe. Eerst het verhaal: een gevangenis directeur belooft een vrouw, dat hij haar man zal sparen, als zij zich aan hem geeft. Zij doet het en haar man wordt toch vermoord. In de woede daarover wurgt de directeur ook nog de vrouw. En als hij dan zelf verhoord wordt neemt hij net recht in eigen handen door vergif in te nemen. Dit geeft Wim van den Heuvel de kans om een zeer gemene, mensen- hatende, wellustige en wrede auto ritaire, zeg maar fascistische, schurk uit te spelen, van zijn kille beleefd heid af tot aan zijn onbeheerste uitspattingen. Edda Barends Edda Barends is de wanhopige, ver nederde, maar ook nog weer strijd bare vrouw, die voor haar mening durft uitkomen. Haar ideeën zijn die van de opstandige studenten in fascistische staten, en die van Pe ter Hoeksema uiteraard. Waarbij hij, volgens allerlei aanduidingen, vooral aan (Zuid-)Amerikaanse toe standen dacht. Dit drama evenwel wordt telkens onderbroken. Een paar scènes zijn er nog direct mee verbonden. Daarin wordt de familie van de vrouw Wim de Haas, de vader. Anne-Marie Heyligers de moeder. Guido Jonckers de broer, Anne Oostveen de zuster sarcas tisch getekend als een benepen, laf, berekenend en schijnheilig fatsoen lijk stel burgers, dat maar domweg wat aankletst. Het matig komische, of satirische, van deze stukjes past slecht bij de tragedie van de jonge vrouw en is er, in deze verbrokkel de vorm, ook niet goed mee verwe ven. Tussen al die fragmenten van het eigenlijke drama door komen dan nog de 'celspelen': de laatste nacht van een ter dood veroordeelde (Ge rard de Groot); een hard en wreed verhoor; het homoseksuele mis bruik van een jonge gevangene (Karei Vingerhoets)een opstandje tegen een bewaker (weer Gerard de Groot) dat met een sisser afloopt; een komische samenspraak over eten (door Herman Frank en Gas ton van Erven)een overbodig kwartetspel van allen om duidelijk te maken dat er overal nog gevan genissen en concentratiekampen zijn. De toestanden die Peter Hoeksema in al die stukjes wilde tonen zijn krantelezers en tv-kijkers al wel bekend, en wat hij erover zegt of laat zeggen is ook niet nieuw. En het dramatiseren om het bekende opnieuw schokkend te maken hen niet geheel gelukt, doordat hij in te veel, en in stemming of stijl ook nog uiteenlopende, korte scè nes, met veel te veel woorden vaaK, de goede bedoelingen verspreidde in plaats van ze tot één kernachti ge. gespannen ontwikkeling te ver dichten. De dialogen van de gevan genen bleven soms ook literatuur. Ze spreken in werkelijkheid anders. De proloog (door Karei Vinger hoets) en de epiloog (door Anne Oostveen) leken mij wel echt. Regisseur Kees Coolen had wel ge probeerd om alle onderdelen zc goed mogelijk samen te vatten, en Harry Wich had er een toneelbeeldjiro voor ontworpen, met een kooi, die geen gevangenis kon worden. Er werd door de vele medewerkers, vaak in verschillende 'rollen' met estc overgave gespeeld. Het bewoog, het Ji werd heftig soms, maar het bleef Igei bij typeren van mensen en toestan- den. J All aai toli Zij is verlost. God heeft haar welgedaan. Heden behaagde het de Here van ons weg te ne men mijn geliefde Vrouw, onze zorgzame Moeder, Behuwd-. Groot- en Over grootmoeder Maria Zandbergen echtgenote van C. Nachtegaal, op de leeftijd van 77 Jaar. Rijnsburg: C. Nachtegaal Alphen a/d Rijn: J. Nachtegaal W. Nachtegaal-Dijk Marum: M. Top-Nachtegaal J. Top Dedumsvaart: P. Geurts-Nachtegaal J. M. Geurts Rijnsburg. 13 september 1974. Huize Avondzon, Oudevlietweg 9. De rouwdienst zal D.V. ge houden worden op dins dag 17 september a.s. om 14.00 uur in de aula van Huize Avondzon, waarna de begrafenis zal plaats vinden op de begraaf plaats van de Gerefor meerde Kerk aan de Sandtlaan te Rijnsburg. Gelegenheid tot condole ren na de teraardebestel ling ln de zaal van de Immanuëlkerk aan de Kerkstraat te Rijnsburg. Heden ontsliep ln volle vrede mijn lieve zorgzame Man, onze geliefde Broer, Zwager en Oom Dirk Adrianus Hazenbroek in de ouderdom van 81 Jaar. Uit aller naam: C. A. J. Hazenbroek- van Eek Katwijk aan Zee. 13 september 1974, Duindoornlaan 8. Gelegenheid tot condole ren: zaterdag 14 septem ber a.s. des nam. 4-5 uur in de aula van Huize „Sa lem". Duindoomlaan 34 te Katwijk aan Zee. alwaar de overledene is opge baard. De rouwdienst zal gehou den worden maandag 16 september a.s. des nam. 1.45 uur ln de aula van Huize „Salem", waama de begrafenis zal plaats vin den omstreeks 2.30 uur op de Nieuwe Begraafplaats „Dulnrust" aan de Park- laan te Katwijk aan Zee. De vele bewijzen van medeleven, die ik heb onder vonden gedurende de ziekte en bij het overlijden van mijn lieve Man, onze Broer, Zwager en Oom Adriaan van de Merwe hebben mij diep ontroerd. Het heeft mij zeer bewogen, dat er zovelen waren die behoefte gevoelden hem naar zijn laatste rust- plaatst te vergezellen. Daarvoor mijn oprechte dank, in dit voor mij zo smartelijk verlies. Mevrouw M. G. van de Merwe-van Nes. Dubbeldam, september 1974 Vissersdijk 40. Hiermede danken wij familie, vrienden en bekenden voor het hartelijk medeleven ons betoond tijdens de ziekte en na het overlijden van mijn innig geliefde Man onze lieve Vader, Zoon, Broer. Zwager en Oom Arie Jan Bogerd In het bijzonder danken wij de doktoren en het ver plegend personeel van het Academisch Ziekenhuis, de huisarts en de wijkverpleegster voor de liefde vol le verzorging. En Ds. van den Bogerd - Ds. van Niel voor de geestelijke bijstand. Tevens danken wij de begrafenisonderneming De Laatste Eer voor de correcte uitvoering van de be grafenis. Uit aller naam: T. Bogerd-Plokker. Rijnsburg. september 1974 De Waal 108. Getroffen door het vele liefs en de diepe gevoelens van medeleven, ondervonden na het overlijden van mijn innig geliefde Man en Vader Hendrik Smit willen wij u allen, die zo naast ons gestaan hebben in die voor ons zo moeilijke tijd, dank zeggen. U zult misschien nauwelijks kunnen beseffen, wat uw deel neming in welke vorm ook, voor ons heeft betekend. U heeft ons steun en liefde gegeven, waaruit wij de kracht zullen kunnen halen, die wij in de toekomst zo nodig zullen hebben. W. T. Smit-Helmus Jocé Leiden, september 1974 Castellumweg 40. Daar het ons onmogelijk is ieder persoonlijk te be danken. willen wij langs deze weg familieleden, vrien den en kenissen heel hartelijk bedanken voor de be toonde belangstelling bij ons 55 jarig huwelijk on dervonden. Mede namens onze kinderen A. Bok M. Bok-Giffard. Schotelstraat 31, Dordrecht. ASSEN De rechtbank in Assen heeft gisteren de 29-jarige H. S. G. uit Nieuw-Balinge. conform de eis, veroordeeld tot een jaar gevange nisstraf met aftrek en terbeschik- ®rd€ kingstelling van de regering. fn._, leid dr: Belangstelling? Verzoeken om inlichtingen worden gaarne verstrekt door het Heold van de Opleiding, zr. H. v. d. Stel, tel. 01860 - 5100. Schriftelijke sollicitaties te richten aan de directrice zr. M. Makkenze, Verpleeghuis de Egmontshol, Frans Halsstraat te Oud Beijerland. De Egmontshof is het nieuwe verpleeghuis van de Interkerkelijke Stichting Verpleegtehuizen Hoekse Waard e.o. met een toekomstige kapaciteit van 186 bedden voor respektievelijk somatisch zieken en demente bejaarden. Het verpleeghuis is gelegen te Oud Beijerland (15 km ten Zuiden van Rotterdam) en zal omstreeks februari 1975 gedeeltelijk in gebruik worden genomen. 1 december a.s. start de Egmontshof met de opleiding voor het diploma Jongens en meisjes, die voor 1 december 1974 17 jaar zijn geworden en in het bezit zijn van een diploma Lager Beroepsonderwijs richting T of M.A.V.O.-3 kunnen voor deze opleiding in aanmerking komen. Gedurende de pre-klinische periode van 8 weken ontvang je reeds het salaris van een 1e jaars leerling, t.w. bruto 982,70 per maand, plus 31,50 toeslag in het kader van de machtigingswet. De reiskosten worden twee keer per maand vergoed, onder aftrek van 2,50 per keer. Voor SPOEDIG GEVRAAGD, wegens vertrek naar elders die zelfstandig middenstands-administraties kan regelen, verzorgen en uitwerken alsmede de jaarrekening kan bewerken. Voort gevraagd geroutineerde Voor ca. 22 uur per week, die tevens bereid is lichte kantoorwerkzaamheden te verrichten. Werktijden te regelen in onderling overleg. Uw sollicitaties worden gaarne tegemoet ge zien door J. J. Ouwerkerk, Rozenhof 29, Dor drecht (tel. 078-38520). TECHNISCHE SCHOOL VOOR MODE EN KLE DING vraagt: AVONDSCHOOL (m.ï.v. I okt. a.s.) COUPEUR voor dames en herenkleding voor 6 lestijden (2 avonden p.w.). Gegadigde moet ruime ervaring hebben in het knip pen, passen en maken van dames en herenkleding. DAGSCHOOL LERA(A)R(ES) A.V.O. in bezit van hoofdakte, voor 20 lestijden p.w. LERA(A]R(ES) in bezit van hoofdakte met handelskennis (vol ledig lesrooster Salaris volgens rijksregeling. Soil, te richten aan het bestuur, p.a. Waalstraat 30, Den Haag. un !Y and lip ed; ;=a ble\ 1de: sla ka Tafcsten bijeengebracht door Albert Vogel n «mum C0BPEBB8 Wt boek. dat gee» Coupww- ttafhebber mag mww. gaeftaan boeiend beeld van eon steed# weer andere Couperos. Gokonw werd uitajn gehele wetk.»Bg- menten, gedWeen. beschrijvin gen, dialogen en gedachten vor men te zanten aan kleurrijk Cowperue-boekct. 114J0 bi da aaite Amstelpepwbecks Verkrijgbaar bij *w boekhandel L.J. VEfiN WAGENINGC* m: iel ste: !Or: •us: lede i |B7 i dde d t USS( rval ssin mst ids imei lijk »t ei n k mst okk; llar In Jezua ontslapen onze lieve Vader. Groot- en Overgrootvader Berend Nijenhuis sinds 1959 weduwnaar van Fennechlen Nlekamp ln de gezegende ouderdom van 88 Jaar. H. J. Nijenhuis W. Chr. Nljenhuis-Rlsch P. Nijenhuis Kinderen, klein- en achterkleinkinderen Arnhem, 11 september '74 Gerei. Bejaarden Centrum „Preslkhaal". Correspondentie-adres Conifeeretraat 19. Arnhem (tel. 085-454421). Wegens de overweldigende be langstelling tijdens de ziekte en na het overlijden van mijn geliefde Man en zorgzame Vader B. L. Berghuijs Kampen: W J Berghuijs-Petter Amersfoort: J. T. Berghuijs Kampen, september 1974. Indien u ervaring hebt als en graag zelfstandig (en zeer goed gehonoreerd) wilt werken als met een aantal door u te begeleiden tekenaars aan heel interessante projecten, belt of schrijft u ons dan - het verplicht tot niets maar een kontakt k&n veel profijt hebben. Van Lennepweg 63 - Den Haag - Telefoon 070 - 5Ö1 500, 's avonds: 01751 - 79957 (hr. Tamsma). QA In de subfaculteit Sociaal-Culturele Wetenschappen bestaat de vacature van in de Economische Sociologie en de Organisatiesociologie. Gegadigden dienen kwaliteiten te bezitten in het verzorgen van onderwijs en in het leiding geven aan wetenschappelijk onderzoek. Van de te benoemen docent wordt verwacht dat hij in het uitoefenen van zijn ambt actief bijdraagt aan de realisering van de doelstelling van de Vrije Universiteit. Er bestaat geen bezwaar tegen dat ook degenen reflecteren, die nog niet zijn gepromoveerd, als de promotie binnenkort zal plaatsvirden. Sollicitaties gaarne vóór 1 november 1974, te richten aan de voorzitter van de benoemingscommissie Prof. dr. G. Kuiper Hzn, Schubertstraat 19', Amsterdam (tel. 020 - 79 68 92), die ook bereid is desgewenst nadere informatie over deze vacature te verstrekken. ïl Nedei 3000 r koliek Binne Rotter VRIJ 1 tol I "imaa I

Nieuwe Leidsche Courant | 1974 | | pagina 8