'Troef' houdt weer open huis Leiden gaat kulturele werkers opleiden srk Mogenes 5 cnapte tanden op Eisenhowerlaan Alphen: geen vierbaansweg luiksymposium Alphen Heil concerteert in Leimuiden Tentoonstelling in Warmonds kerk Leidse universiteit heeft Tijdingzaal Pip-recorder voor het 'Elisabeth' Marktberichten r2'K OUW/KWARTET VRIJDAG 13 SEPTEMBER 1974 STAD EN REGIO L3 :nl J jkenli wegi ofdi :ert] V( een onzer verslaggevers óoPIDEN Hier ziet u de eer" e twee panden, die de stich- Kloi jQg 'Diogene' heeft gerestau- >rd. Het zijn Lokhorststraat en 20. Vrijdag 20 september 3 uur zullen de gerestau- nini lis C. eerde panden officieel worden u pgeleverd. Ze vormen met nog Harli »'ee andere huizen een blok rg o: an vier eenheden. De andere nee eenheden van het blok unnen in januari worden op- G- de eleverd. Vi is het zover is gaat de stichting be£1 eginnen met de restauratie van Oo!s?ee panden aan de Hogewoerd, de va lummers 30 en 32. Dat zijn twee e Bei rote herenhuizen op de hoek van e Hogewoerd en de Watersteeg. Ze ütsen ebben een achterpand aan de m: üeuwe Rijn. Op het ogenblik biedt üexai e zijgevel van het hoekhuis aan de n Oo Watersteeg een nogal troosteloze anblik. Deze gevel zal volgend jaar v. iok verfraaid worden. ie Stichting Diogens hoopt doorlo- len; tiend te kunnen restaureren. Zij Rijt «staat nu twee jaar. Voorzitter Kan an Diogens is de heer D. E. A. [rantz, jurist van beroep. Secreta- vorlj is de heer L. J. M. Tonino, ook gd urist en penningmeester is de heer ahove u van der Koppel directuer van de Lint imro-bank. In het stichtingsbe- tuur zitten verder mevrouw M. inoeck-Koning, mej. M. Arends, S. tudente, de heer J. van Putten ook EX tudent. de heer R. Ooms, leraar Hii fiskunde, de heer A. 't Hart, ge- lensioneerd stukadoor, en de heer H. F. van der Weijden van de fdeling Stadsontwikkeling van de temeente. ïnige tijd geleden is naast de itichting ook nog een verenging ipgericht: 'Vrienden van Diogenes'. Stichting en vereniging hebben als ——doel het bijeen brengen van geld roor de restauraties van historische inden in de stad. De restauraties —porden voor 70 procent gefinancie- ■Erd door Monumentenzorg, de ge- iHKeente en de provincie. Doordat de '■Restauraties worden uitgevoerd in .het kader van de werkloosheidsbe- r/l#ltrijding komen deze gelden direct •"beschikbaar. Anders zou men twee drie jaar moeten wachten. Van j totale kosten moet ongeveer enhofldertig procent worden opgebracht PrijMoor de leden en donateurs van de Itjvereniging. De leden betalen een doojcontributie vanaf 12,50 per jaar Metjmaar dat kan soms wel oplopen tot Eejsoo gulden. De heer Krantz vertelde rhald astis omai in 1 or eizi _,PHEN AAN DEN RIJN Het iZen(jjnjf jarig bestaan van de Alphense Djonderwatersportvereniing Atlantis do( wordt gevierd met een duiksympo- do( iium. Een unieke zaak omdat voor eerste maal in ons land zoiets '"•ordt georganiseerd. [et symposium wordt op zaterdag t ^Drjl* september in het parkrestaurant irvan Avifauna gehouden en zal om negen uur geopend worden door burgmeester mr. R. M. Gallas. Hier na zullen deskundigen die landelij ke bekendheid genieten, een mpe3spreekbeurt houden over verschil- rjJl' lende onderwerpen die met de on- I- derwatersport te maken hebben. Om kwart voor tien zal Dick Hille- lius spreken over 'Duiken en mi- e, di dr. drs. eeltj ïgevi roep A. 21 al Bra SOI vei ond( g va unl e va it i blz mus s ir lieu'. Om kwart voor elf spreekt Hans Waardenburg over 'Biologie onder water'. Het laatste onderwerp ïdais voor de lunch, 'Vissen in gevangen- ïouvt schap', wordt omstreeks half twaalf Park belicht door Frank de Graaf. Om kwart voor twee praat Ruud Roos- in oj endaal over 'fotografie onder wa- iggel ter'. 'Archeologie onder water' is bram het onderwerp waarover Fik Meijer lands om half drie zal spreken. Om half vier is het woord aan Luitenant ter Zee Woudstra die spreekt over 'de duiker in de maatschappij'. De rij sprekers wordt gesloten door dr. Brink over 'de grenzen van het duiken'. Om half zes zal de 'duikmarkt' geo pend worden. Hier staan stands van fabrikaten en leveranciers die op 1 artikelen leveren op het gebied van de onderwatersport. Atlantica staat er zelf ook evenals de Nederlandse Onderwatersport Bond (NOB). Des avonds wordt het feest voortgezet met een diner. De heer Stelling, bestuurslid van Atlantis zegt dat ook voor de hob byist en de belangstellende het symposium een interessant gebeu ren is. De 55 leden tellende onderwater sportvereniging Atlantis heeft tot nu toe 250 deelnemers genoteerd, uit alle delen van het land. Bob Meijer erelid TOP ÓSASSENHEIM Tijdens de jaar vergadering van TOP, die in het clubgebouw werd gehouden, pas seerden allerlei punten de revue. Zo slaagde men erin een sponsor te vinden t.w. Makelaardij Zwaan. De sportieve prestaties waren afgelo pen seizoen van redelijk niveau. Het nieuwe clubgebouw nam een centrale plaats in. Bij de bestuursverkiezing nam Rob Meijer als voorzitter afscheid. Een groot verlies voor TOP, want hij was het die veel leden inspireerde tot allerlei aktivlteiten. In de korf balwereld heeft hij TOP tot een bekende klank weten te maken. Hij kreeg cadeau's en werd tot ere-lid benoemd. Als voorlopig opvolger werd Sybrand Kamer bereid gevon den. Ook Arend van Duyn trad af, eveneens een gevoelig verlies, want hij verzorgde geruimte tijd het wedstrijd-secretariaat. Henny Ktihn is zijn opvolger. Jopie v. d. Staak moest i.v.m. verhuizing aftreden als voorzitster van de jeugdcommissie. Hoog en laag water CATWIJK AAN ZEE Zaterdag 14 september: hoog water 1.20-13.49; laag water 9.35-21.58. Vormingscentrum presenteert nieuw programma ons nog, dat het met de steun vanuit het bedrijfsleven best zal gaan. Voorzover bedrijven om fi nanciële steun werd gevraagd, werd er positief gereageerd. Met de wer ving van verenigingsleven is nog maar pas een begin gemaakt. Dat zal vanaf de oplevering van de eerste gerestaureerde panden aan de Lokhorststraat krachtig worden aangepakt. Met de stichting 'Stads herstel', die ook historische panden opknapt, bestaat weinig kontakt. LEIMUIDEN Het prachtige orgel van de kerk van St. Jan de Doper is na de restauratie steeds vaker in de belangstelling gekomen. Werd het aanvankelijk alleen als begelei dingsinstrument tijdens kerkdien sten gebruikt, nu wordt het ook regelmatig bespeeld bij zanguitvoe ringen en worden er concerten op gegeven. Deze maand zal de in Leimuiden de organist-dirigent Frits Heil een concertgeven. Muziekliefhebbers kunnen dan de warme klanken be luisteren van dit 19e eeuwse orgel, dat werd gebouwd door Ypma, maar 4 jaar geleden is gerestau reerd door de firma Vermeulen in Alkmaar. De organist heeft getracht een pro gramma samen te stellen uit 400 jaar orgelmuziek. Zo zullen er eerst werkjes worden gespeeld van enke le oude Italiaanse meesters, daarna volgen variaties van Walther op de koraal 'Jesu meine Freude'. Ook Bach en Mendelssohn staan op het programma met respektievelijk een concerto en het Andante uit de 6e orgelsonate. Een toccata van Mulat, een jeugdwerk van de Vlaming Kor Kee en tot slot enige improvisaties op een psalm van de organist zelf. Leimuiden mag zich overigens ge lukkig prijzen met' een muziekleider als Frits Heil. Hij studeerde aan het muzieklyceum te Amsterdam orgel- en kerkmuziek, schoolmuziek en co-dlrektie. Daarna behaalde hij zijn solistendiploma kerkorgel. Zijn eerste concert gaf hij op 21-jarige leeftijd, in 1967. Nu speelt hij re gelmatig in de Amsterdamse Oude Kerk en in de Dominicuskerk. Ook in 't Gooi en Zaandam en in Arn hem beluistert men hem gaarne. Hij is de vaste organist van de Bankraskerk in Amstelveen, diri geert koren in Amstelveen en Weesp en niet te vergeten alle ko ren van de Christelijke Gemengde Zangevereniging 'Excelsior' uit Lei muiden. Dick van der Meer. de vaste organist van de R.K. kerk in Leimuiden, is één van zijn leerlin gen. Als hij zelf studeert, speelt hij graag Bach, Mendelssohn of Franck. Een hartewens van hem is een koor te leiden, dat de prachti ge, maar moeilijke werken van Dist- Ier zou kunnen vertolken. Kortom, een man, bij wie de mu ziek vrijwel alles in zijn leven be heerst. U kunt hem gaan beluisteren op donderdag 19 september om 20.30 uur in de kerk van St. Jan de Doper te Leimuiden. WARMOND Op zaterdagmiddag 21 september zal in de hervormde kerk een tentoonstelling worden gehouden van tekeningen, foto's, handwerken en archiefstukken in verband met de 100-jarige kerk aan de Herenweg. Wie daartoe iets wil inleveren (in bruikleen), kan dit doen aan de pastorie tot uiterlijk 15 september. De tentoonstelling is te bezichtigen tussen 3 en 6 uur en tijdens en na de kerkdienst van zondagmorgen 22 september. Zaterdagmiddag 21 september zal de kerkeraad een receptie houden in het Trefpunt. Van 4 tot 6 uur. Daartoe zijn ook vroegere inwoners van Warmond uitgenodigd, met na me de predikaten Zandee, Boonstra én Snijders. Op die zaterdagavond zal van 6 uur tot circa half 8 een broodmaaltijd worden gehouden in het Trefpunt, waartoe heel de Gemeente wordt uitgenodigd. Plaats: eerst Sumatrastraat. daarna Boerhaavelaan: duur der opleiding drie jaar LEIDEN Op vrijdag 20 sep tember zal in het Jeugdbuiten- centrum Kortevliet de middel bare schoolopleiding kultureel werk te Leiden officieel worden geopend. De coördinerend in specteur voor het sociaal-peda gogisch onderwijs, drs. J. A. J. M. van Huijgenvoort, heeft zich bereid verklaard deze opening te verrichten. De middelbare be roepsopleiding kultureel werk is de eerste dagopleiding in de ze vorm in Nederland en heeft hetzelfde opleidingsdoel als de bestaande part-time opleidin gen aan vier sociale academies. De middelbare beroepsopleiding kultureel werk is het resultaat van een jarenlange samenwerking tus sen de gemeente Leiden, de Leidse Jeugdactie, de Universiteit en ver schillende schoolbesturen binnen Leiden. In oktober 1973 ontving men van de staatssecretaris van Onderwijs en Wetenschappen de mededeling, dat de opleiding met ingang van 1 januari 1974 voor bekostiging in aanmerking kon worden gebracht. Dit betekende voor het inmiddels opgerichte bestuur een grote opga ve. Binnen zes maanden zou ge zorgd moeten worden voor een vol ledige staf. een administratie, leer lingen en h':isvesting De hulsvesting van de school ver loopt nog niet geheel zonder zorg. Voor het komende cursusjaar is on derdag gevonden in de L.H.N.O.- school aan de Sumatrastraat. In het kader van de individuele bege leiding van de 'eerlingen, die be langrijk element in de opleiding vormt, zoekt men nog aanvullende ruimte. Deze oplossing biedt slechts uit komst voor het eerste cursusjaar. Dit jaar begint de school met een maximum van 74 leerlingen, maar naar verwachting zal ze binnen drie jaar zijn uitgegroeid tot een aantal van ongeveer 220. Ontdekken Met het oog op de toekomstige huisvesting is het bestuur inmiddels in onderhandeling getreden met de Hollandse Maatschappij voor Land bouw, die eigenaar is van de Lagere Landbouwschool aan de Boerhaave- laan. Het is bekend, dat de Lagere Landbouwschool binnenkort zal worden verplaatst naar een nieuw schoolgebouw te Oegstgeest. Het gebouw in zijn huidige staat is voor de opleiding te klein. Ora deze re den is contact opgenomen met een architectenbureau te Leiden, dat een uitbreidingsplan zal ontwerpen. Het Ministerie heeft zich in princi pe akkoord verklaard met de ver werving van de Lagere Landbouw school aan de Boerhaavelaan. De middelbare beroepsopleiding kultureel werk wil mensen voorbe reiden op de beroepsuitoefening als kultureel werker. Aan zijn taak zou men vier aspekten kunnen onder scheiden: A. hij laat de mensen ontdekken, wat ze zelf kunnen; B. hij helpt hem om die ontdekte mo gelijkheden tot ontwikkeling te brengen; C. hij tracht samen met de mensen die belemmeringen in de samenleving op te sporen die de ontwikkeling en de ontplooiing in de weg staan; D. hij tracht weer samen met de mensen zelf die belemmeringen uit de weg te rui men, liefst te voorkomen. De duur van de opleiding zal drie jaar zijn. Het onderwijs zelf zal o.a. geschieden aan de hand van pro- jekten en stages, met een nadruk op de zelfwerkzaamheid en de per soonsvorming van de leerlingen. In de weken waarin de leerlingen niet in projekten werken houden zij zich bezig met de volgende stu die-onderdelen. Het tussen haakjes geplaatste cijfer geeft het aantal wekelijkse uren weer. Pedagogiek (1), werken met groepen (2), ver- gader-dlskussietechnlek (1). groepssupervisie (1). geestelijke en maatschappelijke stromingen (1), maatschappijleer (2), sociologie (1), psychologie (1), manuele ex pressie 2, muziek (1), lichamelij ke vorming (2), spel en spelleldlng 1, gezondheidszorg, hygiëne en E.HH.O. (1), schriftelijke taalvaar digheid en rapportage (2), bedrijfs organisatie (1). werkgroep stage- begeleldlng (1), kommunikatie (1). Daar komt nog bij 4 uur stage en 1 uur individuele begeleiding. 'Stadsherstel' is op het ogenblik bezig met de restauratie van de bibliotheque Wallone aan het Pie terskerkhof. LEIDEN Op maandag 16 septem ber om half twaalf zal de Tijding zaal van de Leidse Universiteit offi cieel in gebruik worden genomen met een inleiding door de voorzit ter van het college van bestuur, mr. K. J. Cath. Beheerster van de Tij dingzaal is mevrouw M. J. C. A. L. van Bavel. Reeds in 1969 werd in het Acade miegebouw de grondslag gelegd voor wat later zou uitgroeien tot de huidige Tijdingzaal. De zaal is het actuele informatie- en documenta tiecentrum van de universiteit, waar belangstellenden, zowel leden van de universitaire gemeenschap als mensen daarbuiten, zich kun nen oriënteren omtrent het weten schappelijk onderwijs en onderzoek in het algemeen en de bestuurlijke, en organisatorische en alle overige aspecten van de Leidse Universiteit in het bijzonder. De Tijdingzaal, die ressorteert on der de dienst interne en externe voorlichting, is gehuisvest Stations weg 37. door Jaap Kamerling LEIDEN Zaterdag zal men in de Leidse binnenstad jongeren kunnen aantreffen, die met een gulle glimlach de niets vermoedende voorbijgangers een zakje aanbieden met een halve appel en een stuk informatie. Ze hebben dan te maken met deelnemers van 'Troef', vormingscentrum voor jong volwassenen in Leiden. De andere helft van de appel kan opgehaald worden bij Troef aan Hogewoerd 57, waar dan tegelijk informatie wordt verstrekt over het nieuwe programma van dit jongerencentrum. Maandag 16 september gooit Troef zijn deuren weer wijd open voor alle jongeren uit Leiden en omge ving van 17 tot 25 jaar. die in Troef van alles kunnen gaan doen. Het nieuwe seizoen begint met een 'Open huis' van maandag 16 sep tember ot donderdag 19 en van zondag 22 september tot vrijdag 27 september. Iedereen kan dan 's a- vonds van half acht tot half elf binnenlopen om eens kennis te maken met Troef, het nieuwe pro gramma, de mensen, die er werken en de ruimtes, waarin wordt ge werkt. Elke avond zal een oude groep laten zien, wat ze het vorig jaar gedaan heeft. Deze groepen zijn o.a. toneel, film. recht-onrecht, 'samenspelen' en sosjale krea. Zondag 22 september van 1 tot 7 uur is er een speciale open zondag, waar iedere Leidenaar en niet-Lei- denaar langs kan komen om eens met Troef kennis te maken. Oude groepen zullen zich dan presente ren; men kan een hapje eten, naar muziek luisteren of zo maar aan de bar een praatje maken. Als slot van de Open Huis-periode is er een spelletjesavond op vrijdag 27 sep tember. Tijdens de open huis-perio de kan men zich inschrijven voor één of meer activiteiten In het nieuwe seizoen. Zondagmiddag Het vormingscentrum werkt met projekt- en discussiegroepen van ongeveer 12 mensen onder vaste begeleiding van de staf of een gast medewerker. De groepen beginnen 's avonds om half 8 en eindigen om ongeveer half 10. Daarna kan er in de soos nog wat worden nagepraat. Op vrijdagavond één keer per maand op zondagmiddag is het de bedoeling om af en toe een speciaal programma (films, spelletjes, mu ziek) te organiseren. Van de nieuwe groepen vallen er enkele speciaal op: de I.V.I.O.-cur- sus Algemene Ontwikkeling, de kennismakingsgroep en de 'groep zonder werk'. De A.O.-groep geeft een mogelijkheid om op een leuke manier je kennis op te halen. Je kunt verschillende combinaties van vakken doen maar ook vakken af zonderlijk zoals geschiedenis, maat schappijleer, neder lands, engels en rekenen. Je kunt met de cursus een Sleutel-diploma behalen, dat het ALPHEN AAN DEN RIJN Het plan geen rekening meer mee. De actiecomité Eisenhowerlaan dat nauw samenwerkt met het comité Prins Bernhardlaan, is niet erg in genomen met de gewijzigde plan nen die Openbare Werken verleden week bekendmaakte met betrekking tot de Eisenhowerlaan. Het oorspronkelijke plan was om een vierbaansweg aan te leggen en de vijver aan de Eisenhowerlaan te handhaven. De weg zou dan op een afstand van 25 meter langs de flat gebouwen van de Preludeweg en Vliestroom komen. Verleden week maakte Openbare Werken bekend dat de vijver ge dempt zal worden. De plaats van de vijver was opengelaten om in de toekomst daar een spoorlijn naar Amsterdam aan te leggen. Echter deze plannen zijn erg onzeker ge worden en men houdt er nu in het vier banen komen nu dus vlak naast elkaar te liggen. Dit houdt in dat de afstand tussen de nieuw geprojecteerde weg en de flats veertig meter zal worden. Het actiecomité Eisenhowerlaan vindt dat dit geen verbetering is. Men zegt dat het niets uithaalt of een weg twintig meter verderweg of dichterbij komt. Feit blijft dat het geluidsniveau hetzelfde is. Het co mité blijft dan ook bij het eerder genomen standpunt dat de vier baansweg er niet mag komen. De geluidshinder zal bij het aanleggen van de weg onaanvaardbaar wor den, temeer omdat het geluid tus sen de twee blokken flats weer kaatst. De uitlaatgassen blijven ook hangen. Het comité is zich nog aan het beraden over eventuele acties. mogelijk maakt door te stomen naar Mavo-peil. De 'groep zonder werk' is er voor menden, die geen werk hebben en er eens met anderen over willen praten hoe dit komt en wat er aan gedaan kan worden. De A.O.-groep is op maandag- en de 'groep zonder werk' op dinsdagavond. Op maan dagavond zijn verder nog de groe pen: toneel en recht-onrecht (over arbeidssituaties in bedrijven samen met de KWJ). Op dinsdagavond zijn er de groe pen: Naald en draad (kleren ma ken, wandkleden maken, haken, knopen, borduren ook voor jon gens) en de kennismakingsgroep. Deze groep duurt 6 weken en is bedoeld voor mensen, die eerst Troef wat beter willen leren ken nen, voordat ze kiezen voor een bepaalde groep. Samen spelen Woensdagavond komt de groep 'So ciale Krea' bij elkaar. Deze groep wil kreatief zijn voor anderen b.v. cabaret brengen voor bejaarden. Evenals alle bestaande groepen kan deze groep uitgebreid worden. Donderdag zijn er tenslotte de groepen: 'Samenspelen' (door mid del van rollenspel, simulatiespel en ontspanningsoefeningen jezelf en de maatschappij leren kennen), handenarbeid (voor mensen met twee linkerhanden: werken met hout, stof bedrukken, kleien, zeef drukken enz.) en de groep Film (zelf een film maken). Naast dit vaste programma is het uiteraard mogelijk eigen ideeën vorm te geven in een nieuwe groep. Er moet dan wel genoeg belangstel ling voor zijn. Om tussen de ver schillende groepen een verband te brengen worden de verschillende activiteiten gebundeld rond het thema: 'Werken'. Tijdens het week end van 2 en 3 november wordt geprobeerd dit thema enigszins ge stalte te geven. Elke groep probeert een bijdrage te leveren. Vanzelf sprekend zal er ln het weekend genoeg tijd zijn voor veel gein en ontspanning. Dit jaar start er ook een huiswerk groep voor avondscholieren. Die hebben het vaak moeilijk met hun huiswerk, omdat ze overdag vaak moeten werken. Dit initiatief is overgenomen van de studentenec- clesia en zal ook door haar worden uitgewerkt in samenwerking met de Boerhave-scholengemeenschap. Troef wordt voor 85 procent gesub sidieerd. Daarom wordt van elke deelnemer een bijdrage verwacht van 10 per maand. De huisvesting is. zo vertelde vor mingsleidster Elly Kerckhoffs, nog altijd slecht'. Het lekt erg, maar het lukt dit jaar nog wel', lp de toekomst kan Troef echter verhti- zen óf naar het vroegere schoolge bouw aan de Tweede Haverstraat of naar het voormalige SMD (Sociaal- medische dienst) complex aan het Noordelnde. Alleen zal de huur dan veel te veel gaan kosten. De ge meente zou extra huursubsidie moeten gaan geven. Troef betaalt nu 3000 huur per maand en dat wordt aanzienlijk hoger na verhui zing. LEIDERDORP Namens het be stuur van de plaatselijke afdeling van de Vrienden van de Hartstich ting te Leiderdorp wordt op 17 sep tember op verzoek van de Neder landse Hartstichting aan de direc tie van het Elisabeth Ziekenhuis te Leiderdorp ten behoeve van revali derende hartpatiënten een PlP-re- corder aangeboden. Een PIP-recorder is een instru ment. waarmee het mogelijk is aan patiënten een gericht advies te ge ven door middel van film en geluid. Dit systeem is geïntroduceerd onder de naam Programmed Individual Presentation en combineert het ge bruik van een compactcassette voor superfilm 8 mm met dat van de compactcassette voor geluid. Het Instrument is na aansluiting op het llchtnet gebruiksklaar. De audio-visuele combinatie is bij zonder geschikt voor het voorlich ten van patiënten als zij op de ziekenhuisafdeling dan wel in de polikliniek worden geconfronteerd met de chronische aard van hun aandoening. Op dat ogenblik wordt door de patiënt sterk de behoefte gevoeld aan geruststelling en ver trouwen in medische behandeling. De preventie van hart- en vaat ziekten is een zaak van hoge priori teit, maar de revalidatie van de patiënt, die een hartinfarct heeft gehad, is niet minder belangrijk, om te voorkomen dat de situatie zich herhaalt. Een goede leefwijze: niet roken, voldoende beweging en adequate voeding zijn drie factoren, die van invloed zijn op het voorko men van hart- en vaatziekten. In dit kader passen de activiteiten van de dit jaar opgerichte plaatse lijke afdeling Leiderdorp: op Koninginnedag werd aan een Ieder, die meedeed aan de presta tieloop een folder van de Hart stichting aangeboden op 11 september sprak een dië tiste van de Hartstichting voor de Nederlandse Christenvrouwenbond op 24 september wordt door een diëtiste van de Hartstichting een kookcursus gegeven voor de Neder landse Vereniging van Huisvrou wen. Vrouwen die geen lid zijn van één van beide verenigingen kunnen zich voor een kookcursus bij één van de navolgende personen opge ven, waarna het bestuur bij vol doende deelneming meer avonden zal organiseren. De adressen zijn: mevrouw L. M. M. Beem-Nljlander, Margrietstraat 2, mevrouw M. Pool- Lohmann. Essenpark 18 Leiderdorp. LEIDEN De opbouw van de groteske objecten voor het 'Spel zonder Grenzen' vordert gestadig. Er wordt met schier grenzeloze energie aan gewerkt. Molen 'De Valk' vormt een fraai decor voor deze 'Spelen,. Woensdag de achttiende september is het zo ver. Dan zal Leiden in honderd miljoen huiskamers te zien zijn. KATWIJK AAN DEN RIJN. 12 september Groenteveiling. Aanvoer 0000 bloemkolen. 185 ton was- peen. 700 bos penen. Prijzen waspeen Al 260-520. All 260-580. BI 290-760 Cl490- 650. cii 410-520, bloemkool 6 I 81-121. II 21-67. 8 I 75-108. II 42-69, 10 I 33. 12 I 67-75. II 21-39. andijvie 20-22. bos peen 1 47. II 30-61. breekpeen 320-920, krulpeter- selie 26. prei 25-57, prlnsessebonen 90, rode kool 22. savoye kool 8, selderij 21. sla 15-23. spitskool 13-17, uien 400-640.

Nieuwe Leidsche Courant | 1974 | | pagina 3