EDERLAAG SPONSOR Kans op omwenteling in badmintoncompetitie mmm iarpov-Kortsnoj mogelijk al titelgevecht Doelman Gross naar FC Twente Leeds United stuurt Clough de laan uit unch krijgt tot einde van contract 12.000 gulden per maand Zaal Arnhem afgekeurd Vragen van PPR over transfers Sommige mensen hebben dit beeld van de politie: Anderen weer dit: Wieheeft er gelijk? Van Hanegem neemt NOS beet L12 OUW; KWARTET VRIJDAG 13 SEPTEMBER 1974 SPORT T11/K13 (ADVERTENTIE) HRECHT De president van de |fhtbank in Utrecht prof. mr. V. J. kvan Dijk, heeft bepaald dat Raak |t sponsorcontract met de basket- Jlvereniging Punch ten onrechte Csentijds (per 8 september) heeft Crzegd. |of. Van Dijk. die gisteren uit braak deed in het kort geding dat Inch tegen zijn sponsor had aan spannen. veroordeelde Raak tot t betalen van 48.000 minus al frstrekte voorschotten aan Punch de periode mei tot en met Iptember van dit jaar en vervol- Ins tot een maandelijkse betaling In ƒ12.000 tot het sponsorcontract poopt (in mei 1975). i de behandeling van het kort geding had Punch aangevoerd, dat Raak zich niet heeft gehouden aan de bepaling in het contract dat tussentijdse verbreking van de overeenkomst alleen mogelijk is met goedkeuring van de Nederland se Basketbalbond of via arbitrage. Raak stelde dat deze bepaling niet geldt in geval van wanprestatie. De president was het niet met de limonadefabriek eens. Het desbe treffende artikel in het contract kent geen beperkende bepalingen. De president overwoog bovendien, dat een bestuurslid van de NBB tijdens de zitting heeft verklaard dat de bond mede ter bescherming van de clubs invloed wil hebben op tussentijdse opzegging van sponsor contracten. Overigens vindt de president de feiten waarmee Raak wilde aanto nen dat er sprake was van wan prestatie van de kant van Punch niet zo ernstig dat ze de diep in grijpende maatregel rechtvaardigen van het opzeggen van een contract tussen twee seizoenen in. De presi dent overwoog ook. dat die activi teiten van Puncfi (het buiten Raak om contact te zoeken met een Amerikaanse speler en pogingen om reclame aan te trekken) erop waren gericht. Punch's positie in de top van de basketbalwereld te handhaven. Bij het vaststellen van het bedrag dat Raak aan Punch moet betalen is de president uitgegaan van wat 'redelijkheid en billijkheid met zich meebrengen zonder dat Punch con cessies hoeft te doen aan het spel peil van het selectieteam.* Dat houdt in. dat Raak ook de kosten van de Amerikaanse speler en de Amerikaanse coach voor haar reke ning moet nemen. Het bedrag van 12.000 per maand is daarop mede gebaseerd. De president deed geen uitspraak over het al of niet deelnemen van Punch aan de Europa Cup, waar voor de club zitfi wel heeft inge schreven. Dit omdat de financiële gevolgen daarvan niet zijn te over zien en omdat niet is komen vast te staan dat Raak heeft toegezegd de kosten daarvan te zullen beta len. I Agnes van der Meiden ver trekt naar BC Arnhem ii 'an onze Idmintonmedewerker 5LP Agnes van der Meu- a, de nummer twee van de «derlandse badminton-rang- st, is er 'schuldig' aan, dat de mpetitie dit seizoen een iets ider aanzien gaat krijgen, anneer zondag om 1 uur de rste partijen in de beide lofdklassegroepen van start an, zal de grillige badminton- ïr niet de kleuren van het tagse Drop Shot verdedigen, kar uitkomen in de keurploeg jn de BC Arnhem. En dat zou wel eens toe kunnen leiden, it de pas gepromoveerde club ;'n groep meteen een serieuze fcoi gaat doen naar de eerste laats, die recht geeft op een iel tegen de andere groeps- Innaar. Uit die wedstrijd komt jrvolgens de nieuwe landskam- loen te voorschijn. |t overstapje dat Agnes van der uien heeft gemaakt, lijkt hoe ïst het ook is voor Drop Shot, het ook al zonder de in Dene rken verblijvende Joke van Beu- bm moet stellen een logische JB. Agnes van der Meulen (meis- 'wnaam: Geene) woont op slechts kele kilometers afstand van de pan de Witt-hal waar het en- pusiaste Arnhem zijn domicili ift. De promotie die deze club [n het slot van de vorige competi- bewerkstelligde via de verras- id gemakkelijk gewonnen wed- &jd tegen het Rotterdamse Metro ARNHEM De accommoda tie waarin de vereniging Arn hem is gehuisvest (Johan de Witt Hal), is van bondswege afgekeurd. Maar om de club niet te duperen, mag men er voorlopig van de Nederlandse Badminton Bond toch blijven spelen. Het Arnhem-bestuur doet alle mogelijke moeite om de huidige situatie ten gunste te veranderen, maar tot op heden is dat niet gelukt. Men is er zelfs toe moeten over gaan om van de bijna drie honderd leden er tachtig af te stoten. Een zeer trieste ont wikkeling voor de badminton- sport in Arnhem en omge ving. AGNES VAN DER MEULEN: 'Heen en weer reizen tussen Velp en Den Haag werd teveel'. (82), is er de directe oorzaak van. dat de veelvoudige international besloot de hechte banden met Drop Shot door te snijden. Na lange aarzeling. Dat wel. Want: 'Ik heb het reusachtig naar mijn zin gehad in Den Haag. Maar de verre reizen werden me toch wel wat te gortig. Ik woon sinds enige tijd in Velp en dat betekende dat ik elke week een paar honderd kilometer moest rijden. En dan praat ik nog niet eens over trainen, want dat kwam er natuurlijk prak tisch niet van.' Hoewel Agnes de promotie van Arnhem 'meegenomen' noemt ('Zo kan ik tenminste in het top-bad- minton blijven spelen'), was er nog een andere reden waarom zij zich tot haar nieuwe club aangetrokken voelde. 'Het is een fijne, ambitieuze vereniging. Ik kom ook in een ta lentvolle ploeg terecht. Met jonge ren als Lizzy en Fred Jacobs (de nationale jeugdkampioen, red.) en onze twee nieuwe, Engelse spelers kunnen we een goed seizoen gaan maken.' De indeling van Arnhem is niet ongunstig vindt Agnes van der Meulen, die in toonaangevende badmintonkringen nog altijd wordt beschouwd als een enorm talent waar meer uit te halen was ge weest. 'Wij zitten gelukkig niet in de groep met Duinwijck I'. aldus Agnes, 'als je daarin terecht komt, weet je van tevoren, dat het ont zettend moeilijk wordt. Maar in on ze poule zijn beslist mogelijkheden. Ik ?al niet zeggen, dat we per sé eerste worden, maar we behoren wel tot de kanshebbers. Als we zondag, de eerste ronde, tegen het bepaald niet zwakke Duinwijck II, goed doorkomen, dan zou dat een prettige stimulans zijn. Ik heb nog weinig getraind, maar ik ben toch wel optimistisch voor mijn partij tegen Lili Weijers. Per slot van rekening moet zij nog vermoeid van haar toernee door Zuid-Afri- ka. Met de nieuwe puntentelling is de badmintonspeelster wel gelukkig. Bij overwinningen van 74 en ho ger krijgt de winnende ploeg het volle pond van drie punten. Wan neer de eindstand op het scorebord 6—5 aangeeft, ontvangt de zegevie rende formatie twee punten en de eervolle verliezer als troostprijs nog één punt. Agnes van der Meulen: 'Dat vind ik een redelijke verde ling. Voorheen kreeg je voor elke winstpartij één punt. Dus bij een overwinning van 110 elf punten. Dat was wel te gek. Je krijgt bij voorbeeld onoverzichtelijke rang lijsten. Kijk, het sterkste team wordt toch wel kampioen, maar via deze telling lijken de verschillen, als ze eenmaal op papier staan, tenminste niet zo groot. De Indelingen: Hoofdklasse, afdeling 1: Arnhem, DKC (Den Haag). Duinwijckll (Haarlem). Haarlem, Tilburg en Victoria (Hoens- broek). Hoofdklasse, afdeling 2: BCH (Den Bosch). Drop Shot (Den Haag). Duln: wijckl (Haarlem). Eindhoven. HBC'57 (Heerlen) en Vijf Sluizen (Vlaardingen). DEN HAAG (ANP) Het PPR- kamerlid Van Gorkum wil van de ministers Van Agt en Van Doorn (respectievelijk Justitie en CRM) weten of zij nog steeds de opvat ting huldigen dat 'van rechtsonge lijkheid bij transfers van spelers niets bekend' is. Hij vraagt zich af, hoe dan te verklaren is, dat de transfer van Neeskens wel en de transfer van Notten geen doorgang heeft kunnen vinden. In schriftelijke vragen aan beide bewindslieden dringt het PPR-ka- merlid tevens aan op het ver strekken van nadere informatie over een gesprek tussen minister Van Agt en KNVB-functionarissen over de berechting van strafzaken in de voetbalbond. VOETBAL De Haarlemse politie heeft twee verdachten aangehouden die moge lijk de tribune van de amateurclub Ko ninklijke HFC in brand hebben gestoken. De houten tribune brandde in de nacht van woensdag op donderdag geheel af. VOETBAL Spits Kohn, trainer van PC Twente is in zijn geboorteland onder scheiden met de gouden medaille, ver bonden aan de orde van verdienste van het Groothertogdom Luxemburg. WIELRENNEN De Fransman Bernard Thevenet is winnaar geworden van de Ronde van Catalonië. Inbreken mag nietVrouwen aanranden en doorrijden na een aanrijding evenmin. Geen zinnig mens die bezwaar maakt als de politie daartegen optreedt. n 'n Universiteit bezetten, parkeren op de stoep en vissen zonder acte, mag ook niet 1 Als de politie diér iets tegen doet, klinken j er nogal eens protesten. Misschien wel begrijpelijk. Maar het 5 is onredelijk als de politieman mikpunt van -g die protesten wordt. Hij heeft de wetten niet bedacht. Hij moet er wèl voor zorgen dat ze worden nageleefd. Dat is een deel van z'n taak. Soms leidt die taak tot het bekeuren voor 3 het rijden met een open knalpot Soms tot het geven van een extra duwtje als de brug wat steil is. Daarom zal de een de politieman zien als een boeman. En de ander als een soort weldoener. Ze hebben allebei ongelijk. Na zeer slechte seizoenstart LEEDS Landskampioen Leeds United heeft gisteravond zijn manager Brian Clough ontslagen. Clough was pas sinds juli manager van Leeds. Hij volgde toen Don Revie op die het wat kalmer aan wilde gaan doen. De resultaten onder Brian Clough zijn niet best geweest. Na zes wedstrijden staat Leeds United met vier punten nog maar vier plaatsen verwijderd van onderen op de ranglijst. LOTTO Ook in de tweede lotto heeft geen deel nemer een formulier met zes Juiste getal len Ingezonden. Van de eerste prijs van bijna 350.000 gulden gaat vler-vljfde naar de prijzen van deze week. een-vijfde gaat naar de Jackpot van de volgende week. Het aantal winnaars van de vijfde prijs (drie goed plus reservegetal) ls kleiner dan dat van de vierde prijs (vier goed). Om te voorkomen dat de win naars van de vijfde prijs meer ontvangen dan die van de vierde prijs worden volgens reglement de twee potten samen gevoegd en gelijkelijk verdeeld onder de winnaars. De cijfers van lotto 2 zijn prljzenbedrag 992.069 bij een Inleg van 1.857.035 en een aantal deelnemers van 577.459. Twee de prijs: 3 winnaars, bruto per winnaar ƒ52.682,- Derde prijs: 185 winnaars, bru to per winnaar 1.092.80, Vierde prijs, 6216 winnaars en vijfde prijs, 4626 win naars, per kolom 45,40. De vicevoorzitter van de club uit Leeds, Percy Woodward, gaf slechts een kort commentaar op het be sluit. 'Brian Clough is ontslagen van contractuele verplichtingen die niet bestonden. Hij is niet langer manager.' Het ontslag werd al ver wacht nadat was uitgelekt dat de spelers van Leeds een stemming hadden gehouden waaruit naar vo ren was gekomen dat zij 'geen ver trouwen' in hun nieuwe manager hadden. Clough kon het ook niet al te best vinden met de nieuwe spelers die waren gecontracteerd. Ook al door de slechte teamprestaties werden enkele nieuwe spelers weggehoond tijdens wedstrijden. Brian Clough is altijd een zeer con troversieel figuur geweest in het Britse voetbal. Hij had zeer veel succes met Derby County. Hij maakte er een team van dat op wilskracht een greep deed naar de Britse top. Minder dan een jaar geleden vertrok hij echter bij de club nadat hij onenigheid had ge kregen met het bestuur. Clough, een uitgesproken fanatiek voetbalfan ging daarna zijn kwali teiten in dienst stellen van de der de divisieclub Brighton. In maart van dit jaar kreeg hij een aanbod om in Teheran manager te worden van het nationale elftal van Iran. De 20.000 pond sterling die hij daar kon verdienen vermurwden hem echter niet. UEFA CUP Voor het toernooi om de UEFA Cup is een wedstrijd al vooruitgespeeld. In Setubal (Portugal) speelde Vit- toria met 11 gelijk tegen de Spaanse club Real Zaragoza. Voor Setubal scoorde Vicente in de 33ste minuut. Vijf minuten voor het ein de kwam de gelijkmaker van de Spanjaarden via Arrua. Er waren 10.000 toeschouwers. In enkele landen zijn deze week competl- iiedagen geweest. De uitslagen daarvan lulden: WEST DUITSLAND Elntracht Braunschwelg-MSV Duisburg 4—1. Wuppertal SV-Bochum 11. Hertha BSC-Kickers Offenbach 41. Elntracht Frankfurt-Hamburger SV 13. Schalke 04-Rot Welss Essen 30. FC Köln-Fortu- na Dusseldorf 22. Werder Bremen-FC Kalserslautern 31, Vfb Stuttgart- Bayern Milnchen 12. Doru3sla Mónchengladbach-Borussia Berlin 31. Stand: Hamburger SV 36. Elntracht Braunswelg 34. Fortuna Dusseldorf 3 4. MSV Duisburg 3Schalke '04 34. Rot Welss Essen 34. Bayern München 3—4. BELGIE Anderlecht-FC Luik 11. Llerse SK-Char- Ierol 31. Olymplque -FC Mechelen 21, Ostende-Waterslag 21, Standard ulk- Raclng White DM 33. Waregem-Lokeren 12, Beveren -Berchem 00, FC Ant- werp-Beerschot 02. TOTO Russisch duo strijdt in Moskou officieel om plaats tegenover Bobby Fischer IOSKOU Maandag wordt in de Russische hoofdstad Moskou e eerste partij gespeeld van de finaletweekamp van de kandida- snmatches tussen Viktor Kortsnoj en Anatoli Karpof. Het is voor eide Russen het laatste stuk van een lange weg die begonnen is oen zij vorig jaar Samen het interzonale toernooi in Leningrad lonnen. Sindsdien hebben zij in twee kandidatenmatches gezege- ïerd. Kortsnoj tegen Mecking en Petrosjan, Karpof tegen Poloe- ajevski en Spasski. De winnaar van de komende tweekamp is ge- ichtigd wereldkampioen Fischer uit te dagen. arpov, 23 Jaar, ls sinds Botwin- ik nu al vele jaren geleden zijn «trouwen in hem uitsprak de rote schaakbelofte in de Sowjet- HBnie. Toen hij tegen Spasski moest *^^itkomen was hij niettemin nauwe- Iks favoriet, maar het indruk wekkende gemak waarmee hij die 'edstrijd heeft gewonnen maakt Ijn uitkomen in deze finale achter- bijna vanzelfsprekend. Een verwinning op Kortsnoj wordt in usland algemeen verwacht en ge wist, want voor velen is hij op et ogenblik de enige die in staat loet worden geacht na een match egen Fischer de wereldtitel weer aar Rusland te brengen. )e positie van Kortsnoj lijkt moei jker. Zijn staat van dienst is in- nikwekkend. Hij was viermaal ampioen van de Sowjet-Unie en eed al driemaal eerder in kandi- latentoernooien mee. maar hij is iu 43 jaar oud en dat is een landicap. )rie jaar geleden, tijdens de vorige cyclus om het wereldkampioen schap, verklaarde Kortsnoj in een interview dat hij te oud was om een reële kans te hebben. Deze keer heeft hij zich verscheidene malen heel anders uitgelaten. Hij heeft duidelijk laten uitkomen dat hij verwachtte met zijn jonge tegen stander weinig moeite te zullen hebben. Kortsnoj lijkt daarin op recht, maar hij is wel een van de zeer weinigen met deze mening. Kortsnoj is een agressief positie- speler. die vaak tot aan de rand van de afgrond gaat, omdat hij juist in zeer moeilijke stellingen op zijn best is. Hij rekent ver en diep en ziet bijna alles. Zijn kwaliteiten als schaker kunnen niet genoeg worden genoemd, het is alleen moeilijk voor te stellen hoe hij er mee van Kar- pov kan winnen. Bij het naspelen van de partijen van Kortsnoj ruik je nog vaak de kruitdamp. Die van Karpov maken de indruk van logica en eenvoud. Hij verliest bijna nooit ANATOLI KARPOV meer de laatste jaren. In het interzonale toernooi en de twee vorige kandidatenmatches al leen de eerste partij tegen Spasski, en hoewel niet gezegd kan worden dat hij zijn partijen overdreven voorzichtig opzet verkeert hij door gaans vrijwel nooit in gevaar. Zijn secondant Foerman is een van de grootste openingskenners ter wereld. Een aantal jaren geleden schijnen Kortsnoj en Karpov eens een trainingswedstrijd te hebben gespeeld die in 2-2 eindigde. Het komende duel wordt in Moskou gespeeld en niet in Leningrad wat omdat het de woonplaats van beide spelers is voot de hand had gelegen en ook oorspronkelijk de bedoeling was. De oorzaak ligt in de inleidende schermutselingen tussen de spelers, die bij een wedstrijd als deze bijna onvermij delijk gelijk lijken te zijn. Karpov had graag Mikkenas als wedstrijd leider gezien, die hij nadat hij de vorige twee kandidatenmatches onder zijn leiding, had gewonnen als een soort mascotte is gaan be schouwen. Toen Kortsnoj dit niet toestond weigerde Karpov op zijn beurt in Leningrad te spelen, waar Kortsnoj geboren is en Karpov pas enkele jaren woont. Hoofdscheidsrechter is nu de Belgische grootmeester O'Kelly en assistent de Russische grootmeester Salo Flohr. Een pikante bijzonderheid is dat de match misschien niet slechts om het recht de wereldkampioen uit te dagen zal gaan, maar om de wereldtitel zelf. Zoals bekend heeft de FIDE, de wereldschaakbond, tij dens zijn laatste congres een regle ment voor de tweekamp om het wereldkampioenschap aangenoöien waarin tot in alle, vaak absurde details op de wensen van Fischer werd ingegaan, maar waar toch op twee belangrijke punten de duur van de match en de marge waar mee de uitdager zou moeten win nen om wereldkampioen te worden geen overeenstemming werd be reikt. Fischer deelde daarop mee dat hij afstand deed van zijn titel kampi oen van de wereldschaakbond. Op het ogenblik wordt officieus nog wel geprobeerd contacten te leggen tussen Fischer en de FIDE, maar er kan niet worden gezegd dat men opzienbarend snel nader tot elkaar komt. De tweekamp om het wereldkampioenschap moet in juli 1975 beginnen en voor april van dat jaar moet Fischer verklaren of hij bereid is te spelen. Als men dan nog niet tot overeenstemming is ge komen moet volgens de reglemen ten de winnaar van Kortsnoj-Kar pov tot wereldkampioen worden uitgeroepen. Het zou een droevige ontwikkeling zijn. die echter de na derende tweekamp in Moskou wel van zeer groot gewicht maakt. HILVERSUM Willem van Hanegem, altijd in voor een geintje heeft deze keer de makers van het NOS radioac tualiteitenprogramma 'Woens dag III' beet gehad. Feyenoord speelde woensdag avond in Zagreb een vriend schappelijke wedstrijd tegen Dinamo. De Rotterdammers verloren dat duel met 3-0. Om de uitslag snel ln handen te hebben werd door de NOS naar Zagreb gebeld. Daar kwam Willem van Hanegem aan de telefoon die vertelde dat Feyenoord uitstekend ge speeld had. De uitslag in de Van Hanegem versie was dan ook 3-3 dankzij drie doelpun ten van Lex Schoenmaker. Die mededeling werd via Hil versum III ook aan de luiste raars gedaan. om later herroepen te worden. Van Hanegem had ook con tact gehad met een Rotterdamse krant, en daar verteld dat Feyenoord met 3- 0 had gewonnen dankzij de doelpunten van Schoenmaker. Dat bericht kon echter tijdig hersteld worden. In de toto waren meer dan 100 winnaars van de hoofdprijs, waardoor 'dertien goed' beloond' wordt met Iets meer dan 1400 gulden bruto. De cijfers van toto 2 zijn: prljzenbedrag ƒ365.999 bij elkaar gebracht door 305.104 deelnemers, die voor een Inleg zorgden van 770.525 gul den. Eerste prijs: 101 winnaars bruto per kolom 1 449.50, Tweede prijs: 1513 win naars. per kolom 60.40. Derde prijs: 11.069 winnaars, per kolom 11.50. SCHORSINGEN De tuchtcommlssle van het betaalde voetbal heeft elf spelers uit de eredivisie geschorst naar aanleiding van de gebeur tenissen op de tweede competlezondag. Tien van hen kregen een schorsing voor een wedstrijd plus boete, alleen Wtlly van der Kuylen, die revanche nam na een grove overtreding van Wlm van Ha negem (een wedstrijd) moet twee duels langs de kant blijven. 'Topscorer' echter ls de Groninger Timmermans, die zijn kopstoot uit het duel met NEC. bestraft zag met een uitsluiting voor vijf wed strijden. De complete lijst van straffen uit het betaalde voetbal ziet er als volgt uit: AZ'67: R. Spelbosch en J. Wlldbret: 1 wedstrijd geschorst, boete 150 en het recht op verweer tegen de overweging van de tuchtcommlssle een lopende voor waardelijke straf om te zetten ln een onvoorwaardelijke; Telstar: F. André: 1 wedstrijd plus 150 plus recht op ver weer, A. Fens: 1 wedstrijd plus 150; Haarlem: A. Marljt: 1 wedstrijd plus 150, H. van der Aar: 2 wedstrijden plus 75; Utrecht: M. van DUk: 1 wedstrijd plus 1 voorwaardelijk; Den Haag: M. Jol: 1 wedstrijd plus 150 plus recht op verweer; De Graafschap; R. Zaaljer: 1 wedstrijd plus 150 plus recht op ver weer; Go Ahead: G. van Loon: 1 wed strijd plus 150 plus recht op verweer. A. Broedkx: 1 wedstrijd plus 1 voorwaar delijk; PSV: W. van der Kuylen: 2 wed strijden plus 300; Feyenoord: J. Olsen: 1 wedstrijd plus 300, W. van Hanegem: 1 wedstrijd plus 300: Ajax: K. Dusba- ba 1 voorwaardelijk plus 300; FC Groningen: R. Timmermans: 5 wedstrij den plus 100, H. Hagenauw: 1 wed strijd plus 1 voorwaardelijk plus 75; Sparta: P. Verbeek: 2 wedstrijden plus 75 plus recht op verweer, C. Dlerlckx: 3 wedstrijden; Eindhoven: J. Visser: 3 wedstrijden; FC Den Bosch: J. Konlgs- steln: 1 wedstrijd plus 75 plus recht op verweer; J. Heymans: 1 wedstrijd plus 1 voorwaardelijk, 3. van Dam en L. Donkers: 1 wedstrijd plus 100 plus recht op verweer. De strafzaak tegen P. van der Ley zal mondeling worden be handeld; Helmond Sport: G. van Melis: 1 wedstrijd plus 100, A. Martens: 1 wedstrijd plus 1 voorwaardelijk; Cam- buur: E. Hazelof: 2 wedstrijden plus 1 voorwaardelijk; Excelsior: A. Pattfnama: 1 wedstrijd plus 75 plus recht op verweer; MVV: F. Hollander: 1 wedstrijd plus 1 voorwaardelijk; VW: M. van Din- ther: voorwaardelijke straf van twee wedstrijden omgezet ln een onvoorwaar delijke straf. ENSCHEDE FC Twente heeft de Duitse doelman Volkmar Gross, die de laatste twee seizoenen voor de Zuidafrikaanse club Hellenic Kaapstad uit kwam, gecontracteerd. De verbintenis heeft een looptijd van twee jaar. De Enschedese eredivisieclub heeft hierdoor een oplossing gevonden voor het keepersprobleem, dat ontstond na het vertrek van Piet Schrijvers naar Ajax. Als diens opvolger werd de Belg Mare de Cierck aangetrokken, maar die raakte bij zijn eerste optreden, tegen FC Groningen, zodanig aan de knie geblesseerd dat hij nog steeds niet kan spelen. FC Twente poogde vervolgens de Duitser Jupp Elting aan zich te binden, doch deze doelman koos op het laatste moment voor de Spaanse eerstedivlsleclub Murcia. Tenslotte kwam de Enschedese club op het spoor van Gross, die was uit geweken naar Zuid-Afrika omdat hij in West-Duitsland was betrokken bij het Bundesiiga-schandaal van 1971. Gross, die eenmaal in het Westduitse team speelde, kwam toen uit voor Hertha BSC. Hij is na het ondertekenen van zijn overeenkomst met FC Twente weer naar Kaapstad vertrokken om nog enkele zaken te regelen. I

Nieuwe Leidsche Courant | 1974 | | pagina 13