KRO heeft amusement op stapel gezet voor de zaterdagavonden Tien vingers Even puzzelen Dagrecept Nieuwe (andere) informatieprogramma's Toewijzing Hilversum 3 nog niet zeker Ted de Braak zet show op lllpPlttflffWWWMs llx v l'i ém Kunst Pleidooi voor één organisatie van kunstenaars Uitzondering op i geijkt patroon Reinaertprijs '75 Violenverzameling Wurlitzer te koop Paul Brand Chirurg in India TROUW, KWARTET WOENSDAG 11 SEPTEMBER 1974 BINNENLAND, RADIO-TV _Tl|rtW Van onze radio- en tv-redactie HILVERSUM De KRO, die met ingang van oktober iedere week de zaterdagavond krijgt, heeft zich bewust van het ont spannend karakter van die avond, een aantal amusements programma's op stapel staan, die de kijkers niet onbekend zijn, zoals de Berend Boude wijn-quiz en 'Citroentje met suiker'. Maar tevens heeft deze omroep zich moeite getroost een nieuw pakket informatieve programma's te brengen. Daarvan zijn te noemen na 3randpunt, dat iedere zaterdag :Ien uur verschijnt, het nieuwe Heel de mens'. Ad Langebent spreekt iedere eerste zondag van 3e maand met mensen die be- jaalde problemen in hun leven lebben gehad en daar nu over cunnen en willen praten. Lange bent blijft overigens bij Brand punt. De Van Speyk Show.of dan maar liever de lucht in' heet het programma van Aad van den Heuvel, een soort potpourri-actua liteiten rubriek. Het radiocabaret- programma 'Cursief krijgt daar in sen vaste plaats met o.a. Luc Lutz, Simone Rooskens en Michel van der Plas. Een bijna echte actualiteitenrubriek wordt gepre senteerd door een bekend acteur. In 'Wordt vervolgd' komt een re constructie van zaken die een aantal jaren geleden in de be langstelling stonden. Er is een gesprek met de hoofdpersoon. Aad' van den Heuvel komt ermee eens In de vier weken op vrijdag. Parochie Willebrord Nieuwenhuis gaat Aads plaats in Brandpunt innemen. Dan begint de KRO met een tele visieparochie. Een vast team pas tores gaat voor. zodat een duide lijke lijn ontstaat. Verwacht wordt dat de regelmatige kijker zich in deze parochie thuis gaat voelen. De omroepparochle wil ook bereiken dat mensen die niet meer gewend zijn naar de kerk te gaan zich weer betrokken gaan voelen bij de gemeenschap. In de amusementssector wordt de BB-quiz nu zelfs op de tweede en vierde zaterdag uitgezonden, in samenwerking met de BRT, 'Ci troentje met suiker' doet het zon der Piet Romer, maar met Ko van Dijk en Adèle Bloemendaal en verplaatst zich naar een deftige Goolse villa waar iedereen 'op sjiek' gaat om een uitdrukking van Connie Stuart te lenen. Re gisseur blijft Bob Rooyens. Steeds worden bekende acteurs ontvan gen. Op het verlanglijstje staan o.a. Mary Dresselhuys en André van den Heuvel. Een ander amusementsprogramma is Bingo door het hele gezin. Met publiek en telkens in een andere plaats opgenomen. Thriller-films onder de naam 'Great mysteries' besluiten iedere zaterdagavond. Ze worden inge leid door Orson Welles. Enkele titels: de minnaar, het testament, de dood van een ouderwets meis je. In de speelfilmcyclus staat voor lopig Danny Kay centraal te be ginnen met 'Walter Mitty': op maandag eens in de vier weken. iiif Adèle Bloemendaal in een van haar creaties in 'Citroentje met suiker'. Eigen produkties Nieuwe titels in de rubriek jeugd programma's en tevens allemaal eigen produkties: 'Q en Q'. de 'Rode autobus' en 'Spuit Elf'. 'Kunt u mij de weg naar Hameien vertellen' komt in januari terug. 'Q en Q' komt iedere zaterdag op de tv van half acht tot acht na Peppi en Kokki, die ook iedere zaterdag present zullen zijn. 'Q en Q' is een detective-serie voor kin deren in dertien delen, geschre ven door Harrie Geelen. 'De rode autobus' eens per maand op zaterdag of woensdag-middag heeft telkens een ander thema, zoals 'Watersport'. 'Spuit Elf' komt in plaats vah 'Klassewerk' en wordt door en voor schoolkin deren gemaakt. Ze mogen dingen doen en zeggen die ze belangrijk vinden om aan andere kinderen te laten zien en horen. Er komt een toneelstuk of musical en ook serieuze zaken als milieubeheer, werkloosheid. Het drama van de KRO op het scherm brengt bestaat uit 'Cen traal Station' naar het script van Hans Keuls over spoorwegrecher che. Donderdags eens in de maand komt er een tv-bewerking van belangrijke toneelprodukties. Dat worden in oktober 'Vrouw zoekt moordvent', in november 'Souvenirs' en in december 'Slip pers'. Kenmerk over Chili HILVERSUM Naar aanleiding van het feit dat precies een jaar geleden de militaire top in Chili de regering van Salvador Allende ten val bracht, bezocht Kenmerk een aantal Chileense vluchtelin gen. In het programma vertellen zij over hun vlucht naar de Ne derlandse ambassade en geven zij hun indruk van Nederland en de Nederlanders. (Vanavond om 19.30 uur op Ned. 2). HILVERSUM Volgens staatsse cretaris dr. M. van Huiten is het nog niet zeker dat Nederland de golflengte 445 meter krijgt toege wezen voor het Hilversum 3-pro- gramma. Er is op dit punt nog overleg gaande tussen de ministe ries van crm en verkeer en water staat. Dit is de reactie van staats secretaris Van Huiten op eerdere uitlatingen van de directeur radio van de AVRO J. M. van Overvest. die vorige week al vrijwel zeker wist dat Nederland de 445 meter zou krijgen. Het is de laatste jaren bijna ge bruikelijk geworden dat in het buitenland zonder enige vorm van overleg bepaalde frekwenties in gebruik worden genomen. Staats secretaris Van Huiten vroeg zich af of dit onfatsoen van anderen niet met fatsoen van Nederland moet worden beantwoord. Temeer daar is gebleken dat eenmaal be zette frekwenties later op de golf lengteconferenties toch officieel worden goedgekeurd. Voorts is er volgens de staatssecretaris weinig kans dat Nederland gelegenheid krijgt op de lange golf te gaan uitzenden. HILVERSUM Met 'Toi, tol, tol bij Ted' neemt Ted de Braak een groot deel van NCRV's zaterdag avond op televisie voor zijn reke ning. Uitzending: eens per vier weken. In de Meerpaal te Dronten kunnen belangstellenden meedoen aan de spellenshow met allerlei kunsten en eigenaardigheden. Zo kan een gezin van vier personen zich op geven wanneer de mening bestaat dat men het sterkste gezin is. Aan het eind van het seizoen wordt er een kampioensgezin opgeleverd. In een tweede onderdeel 'Sukke len met de sousafoon' worden mensen uitgenodigd die zo lang mogelijk een noot kunnen blazen dp dit omvangrijke instrument. In 'Ode aan mogen kijkers een gedicht opdragen van vier regels aan iemand of iets die dat waard is volgens hen. In 'Mijn dierbaar ste voorwerp' mogen mensen dat komen laten zien. Verder wordt het programma gevuld met mu ziek, liedjes van Ted de Braak en allerlei amusement. SMIDJE VERHOLEN UTRECHT Er zal op korte ter mijn één grote kunstenaarsorgani satie moeten komen waarbinnen de huidige organisaties als zelfstandige sectoren zijn ondergebracht. Dit stelt Hans Verploeg, bestuurslid van de bij het NW aangesloten Alge mene Nederlandse Organisatie van Uittvoerende Kunstenaars (ANOUK) deze week in het bondsblad. Hij noemt deze bundeling nodig omdat uitvoerende én scheppende kunstenaars economisch gezien een te verwaarlozen groep vormen, die de strijd om het handhaven van hun rechten en arbeidsvoorwaarden op een aanvaardbaar niveau zeker niet zullen kunnen volhouden met een versplinterde organisatie. De ANOUK is met andere kunste naarsorganisaties aangesloten bij de Nederlandse Federatie van Be roepsverenigingen van Kunste naars. De Federatie heeft wel toe nadering gezocht tot het NVV, maar 'heel wat' leden, aldus Ver- ploeg, willen een eindeloze proce dure van een eventuele toetreding niet meer afwachten. Ze wensen zo spoedig mogelijk lid te zijn van een bij het NW aangesloten vakbond. De ANOUK zou zich volgens Ver- ploeg als kunstenaarsorganisatie binnen het NW moeten afvragen of ze niet een bredere kunstenaars vakbond moet worden. Om de be langenbehartiging van de kleinere sectoren tegenover de 'macht' van de grotere veilig te stellen, zouden alle sectoren gelijk vertegenwoor digd moeten zijn in het hoofdbe stuur. Mauritshuis niet meer op vrijdagavond open DEN HAAG Het Mauritshuis ln Den Haag is voortaan alleen nog maar overdag open. Een tijdlang in de seizoenmaanden zijn de deuren ook op vrijdagavond voor het pu bliek open gehouden, maar een succes is dit niet geworden. Van nu af zijn de openingstijden dus weer als vanouds: op werkda gen van 10.00-17.00 uur. Op zon- en feestdagen is het museum in de periode van 1 april-1 oktober geo pend van 11.00 tot 17.00 uur. Op Prinsjesdag zijn de openingstijden van 14.30-17.00 uur en op Nieuw jaarsdag is het Mauritshuis de hele dag gesloten. Over het aantal natuurfilms op de televisie hebben we niet te klagen. Misschien wel over het feit. dat de meeste produkties volgens een geijkt patroon in elkaar worden gezet en erg veel op elkaar lijken. Voor een uitzondering zorgde dinsdagavond de Vara en dat was onmiddellijk te merken aan de mate, waarin ik werd geboeid. De onbekendheid met de Namib-woestijn speelde natuurlijk een grote rol. Alles is daar anders dan in de meeste proeftuinen voor cineasten. Maar afgezien daarvan viel het op dat de filmers het zich beslist niet gemakkelijk hadden gemaakt. Inplaats van een babbeltje bij mooie plaatjes kregen we nu een verhaal, verteld door de camera, en dat is altijd het betere werk. Mijn favoriete quiz is terug op de buis en dat heeft mijn volle in stemming. Want Twee voor Twaalf is een behoorlijk zware test voor de parate kennis. Wel eens ont moedigend, omdat je per ronde een paar keer moet bekennen dat er nog zoveel is, waarvan je geen weet hebt. Daarnaast geeft deze door Joop Koopman zeer kundig geleide quiz veel meer kansen om de deelnemers bij hun serieus ploe teren te observeren. Ik krijg steeds meer het gevoel, dat in de Golditz-serie de aktie op een geslepen manier wordt opge voerd. Er zit iets in van de grote druk. waarvan ook Hitchcock zich altijd bedient: het inhouden en daardoor opschroeven van de span ning. Achter het Nieuws heeft ons laten voelen dat we snel leven en nog vlugger vergeten. Chili wordt nu al weer een Jaar overheerst door de junta, met alle despotische uit spattingen die er bij schijnen te horen. We zijn maar al te gauw geneigd om voorbij te gaan aan onrecht en onderdrukking, we scha kelen doodleuk over naar een amusementsprogramma of een lekkere schietfilm. Je kunt er im mers toch niets aan doen, dat ergens op deze disharmonische planeet ordentelijk geklede lieden zich plotseling ontpoppen als ploerten? Vara's actualiteitenrubriek liet zich ook mobiliseren voor de ruzie in een vereniging. Dat had niets te maken met de zogenaamde kom kommertijd. Op dit ogenblik is er vast en zeker in een paar honderd clubs heibel. Maar alleen bij de NVSH is de sex in het geding en dat is brandend nieuws. De kijker moest echter een behoorlijke portie fantasie of gevoel voor overdrachte lij kheden bezitten om instemmend te knikken toen werd opgemerkt dat het om het even is of je praat met je mond of met je geslachtsdelen. Barend Servet zou zingen: Waar moet dat heen? TON HYDRA BRUSSEL D. A. P. Reinaert Uit gaven, uitgeverij van de christelijke arbeidersbeweging, te Brussel, looft 75.000 BF voor een oorspronkelijke, onuitgegeven, in het Nederlands geschreven roman, en 50.000 BF voor een oorspronkelijke speurders- of sciënce-fiction verhaal. Manus cripten moeten voor 15 januari 1975, in drievoud, aangetekend, worden gezonden naar Redactie D.A.P. Reinaert Uitgaven, Industrie park B4, 9140 Zele, waar ook na- derd inlichtingen kunnen worden aangevraagd. NEW YORK —De beroemde verza meling violen van de binnenkort op te heffen Amerikaanse muziek instrumentenfirma Wurlitzer zal worden verkocht. De verzameling omvat violen van Stradivarius, Amati, Ruggerio, Ber- gonzoni, Montagna en Sacconi. Hoewel de waarde van het geheel al tien jaar lang is verzekerd voor 1 miljoen dollar, is de huidige reële waarde niet te schatten. Het mooiste stuk van de collectie, geschatte waarde 300.000 dollar, is de Hellier Stradivarius. Dit instru ment werd indertijd door de Itali aanse meester gebouwd voor de En gelse familie Hellier en heeft sinds dien maar drie andere eigenaars gehad. 122. 'Heeft u dan nooit meer iets van hem gehoord?' vroeg smid je Verholen. 'Nooit meer', ant woordde Egoneel Diederhart von Zwiebelbeiss zu Heissewursten. 'Herinnert ge u nog wat ik u die eerste avond vertelde, toen ge stie kempjes wist door te dringen tot mijn kerker? Ik maakte u deelge noot van de armoede, die over mijn trotse geslacht was gekomen als gevolg van die vermalediede bezits- spreiding. Mijn koetsen, calèches en vigilantes waren mij ontvallen, mijn fiere vossen en blessen had ik aan de paardenslager en groente boer moeten verkopen en er bleef mij niets over dan een oud kasteel met wat kunstschatten en een oude bediende. Toen was ik niet meer in staat mijn zoon de opvoeding te geven, die hem volgens zijn stand toekwam. En wat zei toen deze dappere jonkman? Hij trad fier op mij af en sprak: Vader, ik zal u tonen, dat in mij nog het bloed stroomt van de von Zwiebelbeiss zu Heissewurstens. Ik zal de wereld ingaan en fortuin maken. Daarna kon ik terug en eerder niet! En daar ging mijn flinke Jongen van mij heen. Ik bezwoer toen. dat ik mijn kasteel niet meer zou verla ten. voordat hij behouden was te ruggekeerd. En aan die eed voel ik mij nog steeds gebonden. 'Zo.zei de smid. 'Ge hebt daar na dus nooit meer iets van uw zoon vernomen'. 'Nooit meer', zuchtte de hertog. Op dat moment kon de oplettende toeschouwer i»cenl forsgebouwd manspersoon \<baar. nemen, die met een tevreden gtgele en krachtige tred op de weg ff die naar het oude kasteel Ier Hij droeg een sportieve hoed.pt o vlotte jas en had slechts een sij wat valiesje in de hand. Er gebïf de op dat moment nog veel meer..., brave Jodocus, nu weer fraarUJ herendiender uitgedost. ruimdW keuken juist de strijkplank op,|t va zijn oog op een opgevouwen ph.e viel. dat op de grond lag. r heden', mompelde hij. 'Bij hetl vlekken van mijnheer Verholen colbertje viel dit papier uit|em binnenzak. Ik moet hem datlvan teruggeven.L k< FERDINAND 73 Later kwam er nog een ste nen kapel bij. De bedoeling van het instituut was de diverse typen van lepra te bestuderen en te on derzoeken. tc behandelen wat er medisch en chirurgisch behandeld kon worden en mensen op te leiden voor werk onder de leprozen. De capaciteit was honderd bedden,- maar er waren zoveel aanmeldin gen dat er op een gegeven ogenblik honderdtachtig mensen waren, wat tenslotte werd teruggebracht tot honderdvijftig. En wat de polikli niek betreft: binnen enkele jaren had men een vast aantal patiënten onder behandeling van meer dan vierduizend. Ernest Fritschi werd er de eerste vaste chirurg. Vanzelfsprekend vergrootte Karlglrl ook de mogelijkheden van Paul en zijn medewerkers. Paul zelf hield er elke maandagmiddag polikliniek en bleef dan over om er op dinsdag ochtend operaties te doen. Deze tweede verblijfsperiode in In dia was een tijd van gestage, zij het weinig spectaculaire vooruit gang op het gebied van de chirur gische cn revalldatle-technieken. maar dat neemt niet weg dat het lepra-werk grote bekendheid ver wierf ook bulten Zuid-India. In het najaar van 1954 bracht Paul een bezoek aan het tehuis en het ziekenhuis van dc leprazending ln Purulia. Noord-India. waar hij een hand-chirurgie-oplelding ging orga- Dorothy Clarke Wilson Vertaling:. K. A. Sebreuder l'Ugave: Boekencentrum BV niseren. Sommige artsen daar had den al ln Vellore een trainingspe riode gehad. Deze verdere opleiding werd gevolgd door lessen aan de school voor tropische geneeskunde in Calcutta. Tot Pauls grote verbazing ontving hij een uitnodiging van de Nigeri- aanse regering naar Afrika te ko men voor een aantal lezingen en demonstraties. Hij ging niet zonder een gevoel van opwinding op reis. maar ook met enige twijfel in het hart. Want hij wist dat hij enkelen van 's werelds meest vooraanstaan de lepra-experts zou ontmoeten en hij vroeg zich af hoe zijn revolutio naire inzichten door hen zouden worden ontvangen. Hij onderbrak zijn reis in Kano, een stoffige plaats aan de rand van de Sahara, waar een grote zendingsleprozerie was gevestigd, die onder leiding stond van dr. John Drelsbach. Alle gouvernements- en zendingsartsen die zich bezighielden met lepra in het noorden van Nigeria hadden een uitnodiging ontvangen de le zingen bij te wonen. Pauls gehoor luisterde aandachtig toe. en na af loop kon Paul zichzelf gelukwensen. Hij had een goed begin gemaakt. De volgende voordracht vond de dag daarop plaats. Ditmaal bestond zijn gehoor, tot zijn niet geringe ontsteltenis, uit twee kleurloze ou dere dames. Wat moest zijn eerste lezing verkeerd zijn uitgevallen! Hij kwam er echter al gauw achter dat de oorzaak van de afwezigheid van de anderen niet gelegen was in ontevredenheid over Pauls lezing, maar in een voedselvergiftiging, opgedaan bij het diner de avond tevoren, waardoor diverse mensen een week uit de roulatie waren. Paul beleefde veel genoegen aan zijn verblijf in Kano. Hij bezocht de hutten die de patiënten zelf hadden gebouwd van lange stokken en leem, en bewonderde de uitste kende dienstverlening van het zie kenhuis. dat moest zien rond te komen met een minimum aan geld en zonder een Nigeriaanse arts of verpleegster. Van dokter Drelsbach zelf ging een grote stimulans uit. Hij was een van Afrika's lepra kenners. en had al enige vooruit gang geboekt bij het ontwerpen van orthopedisch schoeisel. Hun beider belangstelling voor hetzelfde probleem vormde voor allebei een grote aansporing. Een van de hoogtepunten van zijn reis was een bezoek aan Connie en David Wilmhurst in Gindiri. die verbonden waren aan een groot opleidingscentrum van de Verenig de Sudan-zending. David had een zware verantwoordelijkheid als lei der van alle jongeren die daar in Cpleiding waren. Connie hield zich bozig met lesgeven, schrijven en h«t illustreren van kinderboeken waar—aast zij bovendien de zorg hat# -oor hun eigen vier kinderen. Radio vandaag HILVERSUM I VARA: 7.00 Nws. 7.11 Ochtendgymn. 8.00 Nws. 9.00 Van alle markten tüuls.) 9.35 Waterst. 9.40 Schoolradio. 10.00 (s) Radioweekblad. 11.00 Nws. 11.03 V.d. kleuters. 11.15 (S) Melodieenboeket. 12.00 Almelo - Centraal. 13.00 Nws. 13.11 Din gen v.d. dag. 13.25 (S) Middagje Stoom radio. 16.00 Nws. 16.03 (S) Radio is verstopt. 16.25 (S) Nederl. cabaret od de plaat. 16.55 (S) Dansork. met solisten. 17.25 (s) Metrop. Ork. 17.55 Med. VARA: 18.00 Nws. 18.11 Dingen v.d. dag. PP: 18.20 C.P.N. VARA: 18.30 (3) Trio plus. )0: 19.00 Klankbord. 19.10 Schijnwerper. 19.15 (S) WIJ hebben een woord v.d. wereld. 19.45 Bijbelstudie. 20.00 (S) Klass. orgelmuz. 20.25 (S) Kerk en Zend. In Indonesia (V). 21.00 EO- Metterdaad. 21.15 Avondslultlng. TROS: 21.30 (S) Specialiteiten a la carte. 22.30 Nws. 22.40 Aktua. 22.50 (S) Zo tegen twaalven. 23.55-24.00 Nws. HILVERSUM II TROS: 7.00 Nws. 7.02 (S) Ontbljt-Soos. met 7.30 Nws: 7.41-8.00 Aktua; 8.30 Nws; 8.35-8.45 Gymn. v.d. hulsvr. 10.00 (SI Kaboutertijd. 10.30 Nws. 10.33 (S) V.d. vrouw. 1130 Aktua KRO: 1145 Bejaar- denprogr. 11.55 Med." 12.00 (S) Van twaalf tot twee, met 12.30 Nws en 12.41 Echo. 14.00 Huisbezoek. NOS: 14.10 Onder de Groene Linde. 14.30 (8) Aspekten v.d. Kamermuz. 15.30 Nws. 15.33 Spiegel van Duits!. 16.00 Meer over minder. 17.05 Israelii. Kerkgenootschap. 17.20 Over- heidsvoorl.: Tekst en uitleg. 17.30 Nws. NCRV: 17.32 (S) Hier en nu. NOS: 18.00 Bopthema's en Swlngsessl- ons. 18.30 Nws. 18.41 Spiegel van Gr.- Britt. 19.00 Openb. Kunstbezit. 19.10 HILVERSUM III AVRO: 7.02 Drie op Je boterham. (8.02- 8.05 Radiojournaal.) 9.03 (S) Pep-op-dne: arbeidsvitaminen met popul. verz.pl. 11.03 Drie draalt op verz.: AVRO's Post bus 700. 12.03 Radiojournaal. 12.06 (S) Drie tussen de middag. 14.03 Pop-Kon- takt I. 15.03 Pop-Kontakt H. 16.03 Hit- meesters I. met o.a. Amerlk. top-twlntlg. 17.03 Radiojournaal. 17.05 Hltmeesters II. NOS: 18.02 Joost mag niet eten. 19.02 (S) Drie loopt achter. 20.02 Woensdag III.- 22.55 Med, 0.02 Take It easy. 2.02 Donker lacht. 4.02-7.00 Meurders Metho- Speciaal De NOS vertoont vanavond On the Waterfront, de film die de KRO voor haar Marlon Brando-cyclus niet te pakken kon krijgen. Brando verwierf hiermee zijn eerste Oscar. Ned. 1/20.35 Voor tegenspel bij de KRO zor gen De Wrekers. Ze houden zich bezig met de geheimzinnige liqui datie van leden van de Britse Ve nus Society. Ned. 2/20.20 In het portret van dr. Cola De- brot, oud-gouverneur van de Neder landse Antillen, wordt tevens een andere kijk geboden op de 'rijksde len'. Ned. 2/21.10 Panoramiek geeft achtergrond informatie over Chili, o.a. via in terviews met politieke vluchtelin gen. Ned. 1/22.20 Voor de Hessische omroep ver geleek Andrej Bockelman sociale en maatschappelijke problemen in de Bondsrepubliek met bestaande toestanden in andere Europese lan den. Duitsl. 1/20.15 Jakob von Gunten, ls een televi siefilm naar de roman van Robert Walser. De hoofdpersoon is een man bij wie de onderdanigheid erin is gehamerd. Duitsl. 2/22.00 Na orgelspel van Gerard Bal, opgenomen in de Grote Kerk van Breda (20.00), volgt in het EO- programma de radiorubriek Kerk en zending in Indonesië. Hilv 1/14.30 Else Krieg, viool, Herman Brau- ne, klarinet, Marja Bon en Dana Protopopescu, piano, realiseren As- pekten van de Kamermuziek. Hilv. 2/14.30 TV vandaag NEDERLAND I NOS 18.45 Brigadier Dog 18.55 Journaal 19.05 Van gewest tot gewest SOCUTERA 19.50 Ned. Ver. van Revalidatie NOS 20.00 PP 20.20 NOS 20.30 20.35 22.20 22.45 23.10 23.25 Journaal C.H.U. Trekk. staats loterij On the waterfront Panoramiek Studio Sport Den Haag vandaag Journaal NEDERLAND H NOS 18.45 Brigadier Dog 18.5 5Journaal KRO 19.05 Melchiors IKOR KRO RKK 19.30 Kenmerk NOS 20.00 Journaal KRO 20.20 Wrekers 21.10 ColaDebrot NOS 21.50 Journaal TELEAC 21.55 Computerkunde- les 23 opwekken, 20. godin van de aarde, 22. vochtig, 23. deel van de mond, 25. dwaling, 26. kweker, 27. gemalin van Aegir, 28. Jongensnaam, 30. eer, 31. een der Cycladen, 34. voorzetsel, 35. plaats ln Italië, 37. twaalf vinge- rige darm, 41. voorvoegsel, 42. orga nische verbinding, 43. soort appel. Verticaal: 1. aanlegplaats, 2. houten vat, 3. niet gesloten, 4. rivier In Italië, 5. muzieknoot, 6. gast, 7. radio omroep (afk.), 8. Jongensnaam, 9. peulvrucht. 12. schaapkameel na die tijd, 17. lnrij, 18. wond' 19. maat van noors hout, 21 roemd humanist, 24. aanwezl wang, 32. ongaarne, 33. honi 34. lied, 36. gesloten, 38. Jon naam, 39. voorvoegsel, 40. plai de Oudheid. OPLOSSING VAN GISTEREN 1 f. 2. as, 3. zet, 4. adem, 5. 6. terras. FAZANT 1 feul Horizontaal: 1 tegenvaller, 5. broei kas. 10. meisjesnaam, 11. glansmid- del, 13. einde, 15. afk. van item. 16. KIKKERBILLETJES 12 paar kikkerbilletjes (uit diepvries) 3 teentjes knoflook 50 gr. boter 2 eieren azijn, peper, zout peterselie. De uien snipperen en de knoflook uitpersen. Dit alles ln de boter ais fruiten. De kikkerbiltetjes ert Ist.11 op een flink vuur bakken. Vi genj twintig minuten op een^raoc pitje zetten. Op smaak brengei peper en zout. Kluts de twee i en giet ze in de pan met bl en laat ze meebakken. Alles c schaal overbrengen en wat ie 1 t 9' bl 2- i o irect acuaai uiciuicugcu cu wm j door de jus gieten. Serveer d bij de kikkerbilletjes en stro ®6 wat gehakte peterselie over. Menutip: Franse kikkerbiD g warm stokbrood, mosterdsaus, kommersla, aardbeienpudding.

Nieuwe Leidsche Courant | 1974 | | pagina 6