Vier mede werker sï onderscheiden n Nieuwbouw Christelijk Lyceum Alphen augustus 1976 gereed W erkloosheidspercen tage Alphen lager dan elders Jubileum Van den Bergh-stiehting air Lokalennood niet gelenigd >k.01 Marktberichten Familieberichten Jeugdwerk in Benthuizen 19.- 15,50 TROUW/KWARTET WOENSDAG 11 SEPTEMBER 1974 STAD EN REGIO NOORDWIJK Ter gelegenheid van de 50-jarige Dr. Mr. Willem van den Berghstichting te Nooi wijk vond in de stichtingskerk een geanimeerde bijeenkomst plaats, tijdens welke vier medewerki een onderscheiding ontvingen. De zaal was feestelijk met bloeiende begonia's, flamingo's en va: versierd. door Willem Chr. Nijeboer ALPHEN De nieuwe cursus 1976 van het Alphense Christelijke Lyceum zal in de nieuwe behuizing kunnen beginnen op het terrein dat begrensd wordt door de Karei Doormanstraat, de Tolstraat en de oprit naar de Julianabrug. Dan hoopt men de school gereed te hebben. Nog deze maand zal met de voorbe reidingen voor de bouw van de nieuwe school worden begonnen. Het is een resultaat van ambtelijk touwtrekken sinds 1957. Toen is de eerste brief al naar het ministerie van onderwijs gegaan, waarin stond dat de behuizing aan het burge meester Visserpark klein begon te worden. Wanneer de nieuwe school een feit zal zijn komt ook bijna een einde aan een jarenlange pendel tussen verschillende noodlokalen en de- pendences en de daaraan verwante roosterproblemen. Betonsteen Het nieuwe gebouw is een ontwerp van ir. T. M. Bokhorst van het architectenbureau Geels en Bok horst uit Arnhem. Het gebouw zal worden opgetrokken uit witte be tonsteen. terwijl het betonnen ge raamte bruin-antraciet zal worden geschilderd. De ramen en dat zijn er heel wat zullen worden gevat ln blank aluminium. De nieuwe school bevat 28 theorie lokalen. twee lokalen voor natuur wetenschap. een praktijklokaal voor natuurkunde met kabinet, een scheikundelokaal met kabinet, en een biologlelokaal met kabinet. Verder zijn er twee tekenlokalen, twee theorie-vaklokalen voor aard- rijkskunde-onderwijs. een vaklo kaal voor muziek, drie, gymnastiek lokalen met de bijbehorende was- en kleedruimten en een handenar- beidlokaal. Aan de zijde van de Kareï Door manlaan komt een vijf bouwlagen hoog theorielokalengebouw. Tussen de rijen lokalen ligt op iedere ver dieping een gang over de volle lengte van het theorielokalenge bouw. Die gang heeft een breedte van vijf meter, dat een promenade achtig effect heeft. Aan beide ein den van de gang liggen de trappen. Op de dakverdieping van het theo rielokalengebouw is het muzieklo- kaal en de ruimte voor de centrale verwarming. In dit hoofdblok ver der een grote leerlingengarderobe, een bibliotheek en ruimten voor administratie en directie. Aula Links achter het hoofdblok komt een uit één bouwlaag bestaande iokalenvleugel voor scheikunde, na tuurkunde. biologie met de kabinet ten en een groot overblijflokaal, dat zo is ingericht dat het goed als aula is te gebruiken. Het overblijf lokaal wordt komvormig doordat het gedeeltelijk amphitheatergewijs oploopt. In het overblijflokaal is toneelaccommodatie. Verder staat de aula in open verbinding met de centrale hal. zodat een groot aantal leerlingen in de zo gekoppelde ruimten kan plaatsnemen. Rechts achter de hoge hoofdvleugel het gebouw wordt dus grofweg in u-vorm opgetrokken komt een vleugel, die evenwijdig ligt aan de oprit naar de Julianabrug. In die vleugel zullen de drie gymnas tieklokalen worden geprojecteerd. De drie gymnastieklokalen vormen, met de bijbehorende was- en kleedruimten een geluidswal voor het verkeerslawaai van de oprit naar de Julianabrug. De 'u' van het gebouw omsluit de pauzeplaats. Die pauzeplaats is voor de leerlingen te bereiken via de Tolstraat. Daar wordt een inrit ge maakt. zowel voor leerlingen als voor de auto's van de docenten. De hoofdingang van het gebouw komt aan de Karei Doormanstraat. Aan de Tolstraat komt een congiërge- woning en een transformatorhuisje. 900 leerlingen Het gebouw krijgt een inhoud van 33.000 kubieke meter. In het schoolgebouw kunnen ongeveer 900 leerlingen terecht. Dat betekent dat de nieuwe school voor het huidige leerllngenbestand nu al te klein is. Men zal dus ook na het gereed komen van het nieuwe gebouw met noodlokalen moeten blijven werken. Of dat voor lang is. is niet zeker. Veel zal afhangen van de ontwikkelingen op onderwijsgebied in Alphen: de gemeente Alphen is niet zo spectaculair snel gegroeid als iedereen wel verwachtte. De ge meentelijke mavo. die naar verluidt zal worden gevestigd in het huidige gebouw van het christelijk lyceum, zal wellicht een havo-afdeling krij gen. Ook is de ontwikkeling van het Asramcollege nog niet te over zien. Last but not least: wat zal de gezinsverdunning voor gevolgen hebben voor het christelijk lyceum. Reeds vóór het begin werden de talrijke genodigden door opwek kend orgelspel in de goede stem ming gebracht. Behalve de heer H. M. Oldenhof, voorzitter van 'sHeeren Loo, (vere niging tot opvoeding en verpleging geesteszwakke kinderen), die de in leiding en het (omvangrijke) wel kom uitsprak, de toespraken aan- eenpraatte en van een passend dankwoord voorzag. voerden vier mensen het woord. Het moet. met waardering, erkend, dat zij het allen, zo kort mogelijk maakten en dat ook overigens de samenkomst sfeervol en prettig verliep. Bouwstenen De heer H. Sluis, voorzitter van de bestuurscommissie der Dr. Mr. Wil lem van den Bergh-Stichting, zei, dat bij zo'n 50-jarig Jubileum slechts weinigen weten hoe het tóen was. 'Het is een kwestie van materiaal verzamelen. Er is veel bekend, maar niet hoe de pupillen in die vroegere tijden het zelf von den. Het leven zal echter toen ook wel goed zijn geweest. Maar in de loop der jaren zijn er langzamer hand allerlei verbeteringen geko men. samen bouwstenen voor de woongemeenschap. We moeten noemen naast de voortdurende in zet van alle personeelsleden, de verbeteringen tengevolge van het maatschappelijke klimaat en het intensieve kontakt met de Leidse universiteit. Intussen stegen de verpleegkosten per dag enorm, van 2.84 in 1950 tot 53 in 1973. Er zijn nu 1200 pupillen en 700 personeelsleden. We moeten ons steeds bezinnen op ini tiatieven om onze gemeenschap leefbaar en flexiebel te houden'. Dr. R. Eysink, lid van Gedeputeerde Staten van Zuid-Holland en waar nemend kommissaris der konin- ging. sprak over vijftig jaar dienst baarheid aan God, de pupillen en aan de medewerkers zélf. Daarbij waren er zorgvuldigheid, openheid, visie en ook twijfel of men wel op de goede weg was. Deze visie en twijfel hebben tot allerlei wegen geleid. Ook over 50 jaar zullen die visie en twijfel er zijn, al is dan het taalgebruik aangepast. 'Ik hoop dat dan de bron der motivering nog steeds zal vloeien'. De heer W. van Beugel, voorzitter van de oudercommissie, sprak zijn grote vreugde uit over het enorme werk, voor de kinderen verricht. Voor ons ligt het accent het meest op de verplegers en verpleegsters, met wie we immers steeds in aan raking komen. 'Het frappeert mij altijd, dat zij in gesprekken spre ken over 'mijn kinderen'. Onze hartelijke dank daarvoor, ook dat zij hun christelijke visie en overtui ging op onze kinderen overbren gen'. Burgemeester mr. J. M. Bonnike vond de jubilerende stichting be zield met jong enthousiasme. 'U hebt een eigen dorp opgebouwd. Ik vraag mij telkens af, of ik mevrouw Pouwels, de directrice, met dokter of kollega moet aanspreken. We leven met u mee, ook al omdat u zo naar buiten treedt. We zien uw pupillen door het dorp wandelen, zijn met hen vertrouwd, ze horen er bij'. Toen werd het hoogtepunt bereikt. De burgemeester daalde af en speldde achtereenvolgens zuster Braat (40 jaar 's Heeren Loo, 32 jaar Van den Bergh-Stichting, hoofd arbejdsdorp), de heer Hordijk (37Ï4 jaar chef moestuin), de heer Bos (36V4 iaar over alles wat er op HAi die kte. het terrein gebeuren moet, o.a.fetel prachtige tuinaanleg) en zu^jg fr; Scheele (29 jaar verzorgster van schoolgaande kinderen en tev< eerde hoe lien in de maatschappij pas v brengen) de ere-medaille in gaverlei verbonden aan de Oranje Nass eei t orde, op. 'Het is hier alles goud wat blinkt, de stichting, de medai';t po Dit kan alleen als ook de hai «pen. van goud zijn'. Ten slotte sprak geneesheer-du teur mevrouw T. Pouwels o r 'Zwakzinnigenzorg in de belangser ling'. Zij verdeelde haar cousfd (volgens oude zede) in drleLtii zwakzinnigen, zwakzinnigen-inri imei tingen en zwakzinnigen-onderzo oord( Ten slotte sprak de heer 01dene we het dankwoord. De aanwezl|contI zongen aan het begin en na sluiting resp. de koupletten 1. 2 3 van gezang 44 3 ('Lof, eer prijs zij God'). Na afloop werd er van 4 tot 6 een drukbezochte receptie in restaurant gehouden. KATWIJK AAN DEN RIJN, 10 tember Groenteveiling. Aamfcgsve 8500 bloemkolen, 135 ton wasp$ 6000 bos penen. Prijzen waspeen 490-600, All 330-630. BI 750-940, 500-600. CII 35. Bloemkool 6 1 18. 6 II 27-59. 8 I 61-95, 8 II 23 d. 12 I 36-59. andijvie 20-32, bos p inisti I 70, II 24-81. breekpeen 310- ver krulpeterselie 29-38, peterselie kervel 25, pronkbonen 70, prei 58. prlnsesessebonen 110-120, kool 25-29, savoye kool 16-17, de derij 13-30, sla 7-12, snijbonen spinazie 75-83. spitskool 26-31. i inisti 520-730. Momenteel telt de school 1163 leer lingen. ruim tweehonderdvijftig meer dan de capaciteit van het nieuwe schoolgebouw. Het nu geprojecteerde gebouw, waarvoor het ministerie van ouder wijs zijn goedkeuring heeft gege ven. gaat 5.585.000 gulden kosten. Dat bedrag is inclusief leidingen, bestrating en dergelijke, maar zon der de inrichting. De firma Odink NV uit Eibergen zal het schoolcom plex bouwen. De voorbereidingen beginnen half september, het zal half oktober beginnen. Het schoolgebouw zal verrijzen op een sportcomplex. Daarvan zal één sportveld van ongeveer honderd bij vijfenzeventig meter overblijven. Dat zal de school gaan gebruiken. Tot onze droefheid is plotseling van ons weg genomen onze lieve Kleinzoon en Neef Hans Dercksen op de leeftijd van 12 jaar. Uw mild gelaat blijft over 't kind gebogen het wordt voor U geboren en getogen, vervult zijn wegen naar Uw raad. (Gezang 335 7 uit het Liedboek voor de Kerken). A. N. van Nes-Vaandrager Families: A. R. van Nes G. van Nes J. van Vliet K. W. van Nes A. J. van Nes B. Crezee Ede, 8 september 1974. Stationsweg 92. BENTHUIZEN Het jeugdwerk in Benthuizen heeft door de komst van de stichting Jeugd- cn Jonge renwerk Benthuizen i.o. een flinke versterking gekregen. Deze stich ting heeft een eigen home ter be schikking, door het huren van de tekenkamer van de fa. Boom aan de Dorpsstraat. De clubtijden zijn daardoor geheel veranderd: maan dag 4.00-5.15 jongens en meisjes van 8 jaar: 7.00-8.15 jongens van 10. 11. 12 en 13 jaar: dinsdag 4.00- 5.15 jongens en meisjes van 9 jaar: woensdag 1.30-2.45 jongens en meisjes van 6 en 7 jaar die ook naar judo gaan: 2.45-4.00 jongens en meisjes van 6 en 7 jaar. 7.00- 8.15 meisjes van 10 jaar: donderdag 7.00-8.15 meisjes van 11, 12. en 13 jaar: vrijdag 7.30-10.00 open huis voor jongeren van 14-18 jaar. Het bestuur houdt zich nog steeds aanbevolen voor handenarbeidge- reedschappen. Op 23 september wo. ut met de aktiviteiten begon nen. Het jeugdwerk van de Gerefor meerde Gemeente start op zaterdag 14 september. Ook hier worden De tijden: om de andere zaterdag 3.00 jongens en meisjes van 6-8 Jaar in de oude consistorie voor de kerk van de Ger. Gem.. 3.00 jon gens en meisjes van 9-11 jaar in het verenigingsgebouw. 7.00 jon gens en meisjes van 12-15 jaar ln het verenigingsgebouw. Ter gelegenheid van de start van het jeugdwerkseizoen van de Ger. Gem. zal ds. J. Driesen uit Oostka- pelle op donderdag 19 september om half 9 ln het verenigingsgebouw spreken over de waarde van het kerkelijk jeugdwerk. LISSE De arts mevrouw Oonk heeft een benoeming aangenomen als schoolarts. Zij gaat nu het con sultatiebureau van het Groene Kruis verlaten. Mevr. Oonk is hier veertien Jaar werkzaam geweest. Er Is een comité gevormd dat haar bij haar vertrek op 1 november een passend afscheidsgeschenk wil aan bieden. ALPHEN De geregistreerde ar beidsreserve is in augustus met 20 afgenomen en bedraagt nu 282 of 1.20 procent van de afhankelijke mannelijke beroepsbevolking. Deze daling is voornamelijk in de be roepsgroepen 'Transport en Bouw (B. en U.)' opgetreden. Hiervoor is als oorzaak vooral de terugkeer tot een normale personeelsvoorziening na de vakantieperiode aan te voe ren. Verder hebben nog onderlinge kleine verschuivingen plaats gevon den. Het aantal schoolverlaters is met 5 gestegen tot 34 (totaal meisjes en jongens 69i. Deze groep is sterk in beweging aangezien er voortdurend mutaties plaats hebben. Groot is het probleem van de schoolverlater niet. Het werkloosheidspercentage is la ger dan in Zuid-Holland met 3.40 procent. Boven dit provinciaal ge middelde liggen de werkloosheids percentages van Den Haag met 3.10 procent. Leiden met 3.62 pro cent en Rotterdam met 2.80 pro cent. De vraag naar arbeidskrachten is iets gedaald (-20) met name als gevolg van aanvragen door school verlaters. In vergelijking met augustus 1973 is het aanbod iets gestegen en de vraag aanzienlijk gestegen (plus 271). Het aantal ingeschreven vrouwen is in augustus met 8 gestegen tot 120 en wel onder invloed van school verlaters. die iets minder snel in het arbeidsproces worden opgeno men dan de jongens. Het aantal schoolverlaters is gestegen van 26 tot 35. Grote moeilijkheden worden in dit opzicht echter niet verwacht. De vraag naar vrouwelijk personeel is gedaald met 36 tot 110. Deze daling komt met name voor reke ning van het winkel- en kantoor personeel. Vele voldane aanvragen door schoolverlaters zijn hieraan debet. Het aantal ingeschreven part time vrouwen is vrijwel gelijk ge bleven (72). In vergelijking met augustus 1973 is de vraag vrijwel gelijk gebleven: het aanbod daarentegen is gestegen van 85 tot 120. Jezus, Uw verzoenend sterven blijft het rust punt van mijn hart. Heden nam God tot Zich mijn innig geliefde Man, onze lieve zorgzame Vader, Schoonvader, Grootvader, Broer, Zwager en Oom Arie van Leeuwen echtgenoot van Johanna Vrolijk, eerder weduwnaar van Cornelia de Groot op de leeftijd van 73 jaar. Uit alifer naam J. van Leeuwen-Vrolijk Scheveningen. 9 september 1974. Keizerstraat 119. Geen bloemen De overledene is opgebaard in de rouwkamer „Atropos", Van Boetzelaerlaan 292. Bezoek woensdag van 3.304.30 uur. Gelegenheid tot condoleren donderdagavond van 7.0041.30 uur in de rouwkamer. De rouwdienst zal gehouden worden vrijdag 13 september om 12 uur in „Rehoboth", Nieuwe Laantjes 127, waarna om 1 uur de bijzetting in het familiegraf zal plaats hebben op de Al gemene Begraafplaats aan de Kerkhoflaan. onde van on te de I jemet ptel Iter 1 nede iet ei in m lissie van Het beha afdel van n mi spra£ teme ng h ri va itelijl ming leuw in te van TA Rust mijn ziel. uw God is koning, heel de wereld Zijn gebied Alles wisselt op Zijn wenken Maar Hij zelf verandert niet. Rust mijn ziel, uw God is koning Wees tevreden met uw lot. Zie, hoe alles hier verandert En verlang alleen naar God. Na lang en geduldig wachten, is in de ouder dom van 92 jaar in de verpleeginrichting „D( Kreek" te 's-Gravenzande in vrede van on: heengegaan onze Vader, Groot- en Overgroot vader Arie Prins weduwnaar van Maria de Zeeuw. $3 Maasdijk: Abr. Prins E. Prins-Verhoog Klein- en achterkleinkinderen S er Maasdijk, 9 september 1974. De overledene is opgebaard in de rouwkamei)sen van het dienstencentrum „De Prinsenhof", Cornells Houtmanplein 6. Gelegenheid tot condoleantie aldaar donder*»™ dag 12 september van 7.308.30 uur n.m. De rouwdienst zal worden gehouden op vrij-! dag 13 september a.s. om 1.30 uur n.m. in „De Prinsenhof" waarna de begrafenis zal plaats-; vinden op de Algemene Begraafplaats te Maasdijk. Diep getroffen geven wij u kennis van het overlijden van onze geachte Commissaris, de heer Johannes van Hulstejjn in de leeftijd van 65 jaar. Zijn bestuurlijke gaven en collegialiteit zullen* wij dankbaar blijven gedenken. Directie en Commissarissen De Groot en Van Vliet Scheepswerf en Machinefabriek B.V. Slikkerveer B.V. Hollandse Scheepsbouw Maatschappij Groot Ammers 9 september 1974. Ruitbroek Acryl polyester. Met schuine steek- zakken. Keuze uit 3 verschillende ruiten. Maten: 116-167 Maat 167 25.- maat116 Lang meisjes nachthemd Tricot top batist rok. Korte mouw. Grappige ruche garnering. Nop of ruitdessin in o.m. rood, blauw en groen. Maten: 116-164 Maat 164 19.50 maat 116 Jongensbroek Kniekousen Corduroy, poolvast. 4 opgestikte Acryl met mouse nylon. Zijdessin, zakken en riemlussen voor brede Prima pasvorm. In vele modieuze riem.Kleuren: o.m.zwart;bottle green kleuren. Schoenmaten: 19t/m 41 en staalblauw. Maten: 116 t/m 170 35 t/m 41 3.50 Maat 170 25.- 27 t/m 34 3.- maat116 19.- 19 t/m 26 2.50 VROOMS DREESMANN I

Nieuwe Leidsche Courant | 1974 | | pagina 4