deBijenkorfQ - Erg jeugdige hoogleraar toch benoemd Knnst Residentie-Orkest opent het seizoen Toneelschrijver Marcel Achard (75) overleden TROUW/KWARTET DONDERDAG 5 SEPTEMBER 1974 TPNOUS8/HL8 Van een verslaggever DEN HAAG De 28-jarige dr. F. H. H. Kortlandt wordt inder daad benoemd tot hoogleraar in de balto-slavische talen aan de rijksuniversiteit te Leiden. Staatssecretaris Klein heeft - zoals bekend - deze benoeming aanvan kelijk tegengehouden omdat hij niet genegen was het voor hoogle raren geldende (gemiddelde salaris van een ton per jaar te betalen. Daarop had de Leidse universiteit een kort geding tegen de staat aan gespannen. enerzijds omdat dr. Kortlandt volledig voldeed aan de inteUectuele bekwaamheden om het ambt van hoogleraar te bekleden, en anderzijds omdat de staatssecre taris deze bekwaamheden ook ten- volle honoreerde. Maar de staatsse cretaris heeft een bezoldigingsbe sluit in voorbereiding (een wijzi ging). volgens welke het mogelijk wordt een 'aankomend hoogleraar schap' te creëren met een aparte salarisschaal. Het kort geding is enkele dagen geleden aangehouden om de lands advocaat de gelegenheid te bieden te vermelden wanneer het bezoldi gingsreglement kan worden aange past. omdat deze termijn samen hing met het benoemingsbesluit. Gisteren vernam de vice-president van de rechtbank te Den Haag (voor wie het geding diende) dat het bezoldigingsregelemnt voor 1 februari kan zijn aangepast. De staatssecretaris heeft nu toegezegd dat de benoeming van dr. Kort landt kan doorgaan, maar met in gang van 1 fsebruari 1975. De on derminister heeft dat gisteren tij dens de voortgezette behandeling van het geding laten toezeggen. Mr. S. L. Bruma, die voor het college van bestuur van de Leidse universiteit de zaak aanhangig had gemaakt, trok daarop het kort ge ding in DEN HAAG —'Het Resldentie-Or- kest opent zijn nieuwe seizoen met een drietal zeer uiteenlopende con certen. Als eerste een 'Kussencon cert in de Kurzaal' op vrijdag 6 september. Dit bijzondere concert is bestemd voor jongeren van 15 tot en met 25 jaar en wordt gege ven ter gelegenheid van het 50- Jarig bestaan van de Residentie- Orkest-Jeugdconcerten. Het orkest zal die avond plaats nemen in het midden van de Kur zaal en het publiek zit er omheen, op het podium en in de van stoelen ontdane zaal. op zelf meegebracht kussens. De toegangsprijs voor dit eenamllge concert is 35 cent. net als 50 jaar geleden. Op vrijdag 13 september is er dan een concert met voornamelijk eigentijdse mu ziek in het HOT. waarna, op 21 september, het eerste promenade concert gegeven wordt in het Con gresgebouw. PARIJS Op 75-jarige leeftijd is woensdag in Parijs de toneelschrij ver Marcel Achard overleden. Sinds 1959 behoorde hij tot de 'onsterfe- lijken' van de Academie Francaise en hij was voorzitter van de 'Aca demie de l'Humour'. Werk en persoon van Achard zijn nauwelijks weg te denken uit het Franse theaterleven van de laatste vijftig jaar. Hij behoort tot de meest gespeelde blijspelauteurs van de hedendaagse Franse literatuur. Achard debuteerde op 23-jarige leeftijd met het stuk 'Celui qui vivait sa mort', een jaar later ge volgd door het circusblijspel 'Vou- lez-vous jouer avec moi?', zijn eer ste grote succes. Als zijn meest geslaagde blijspel wordt 'Jean de la lune' beschouwd, dat in 1929 in het Prijse theater 'Champs Elysees' zijn eerste opvoering belefde. Halve finale van vocalistenconcours DEN BOSCH Van de 55 deelne- mers van het 21ste Internationale Vocalistenconcours, dat in Den Bosch wordt gehouden, zijn er 31 doorgedrongen tot de halve finale. Het zijn zes bassen-bartons, onder wie Alex Offenberg uit Den Haag. zes tenoren, waaronder de Limbur ger Hein Meens en vier alten en vijftien sopranen. Bij de laatste groep zit ook Anne Haenen uit Soest. De halve finalesbeginnen vandaag en dan zal uitgemaakt worden wie tot de finale van zaterdag wordt toegelaten. Jan Jongbloed poseert in Van Goghmuseum AMSTERDAM In de werkplaats van het Vincent van Goghmuseum poseert zaterdag 7 september van twee tot vier uur Jan Jongbloed voor beroeps- en amateurkunste naars. De deelname is beperkt tot dertig personen. Belangstellenden moeten zich dus wel spoedig telefo nisch melden bij het museum: 020 - 764881. Schrikt u niet. Er is niemand bij ons ingetrokken. Met die Co. bedoelen we alle aardige vrouwen van Nederland die het fijn vinden om hun eigen mode te bepalen. Vrouwen, met wie wij samen mode kunnen maken, die er veel plezier in hebben om bij ons te komen en ideeën op te doen. Vrouwen die zin hebben dit met dat te combineren en dat met dit en die vooral veel houden van accessoires. De mode fs er ook naar dit jaar. Zij is weer hypervrouwelijk. Mode om warm van te worden. Om plezier in te krijgen. De rok is er weer in al haar vormen, stijlen en lange lengtes Er is veel gebreid, lange shawls en mutsen. Er zijn hele mooie blouses. De japonnen zijn er ook weer, maar dan heel anders. En de capes. Prachtig. Er zijn ook veel accessoires. Onder ons dak vindt u een komplete helemaal op elkaar afgestemde mode. Dat u er net zoveel plezier aan moge beleven als wij. De lange handschoenen die u ziet zijn er in o.a. grijs/zwart, rose/wit, blauw/kobalt. De dop- muts kunt u in precies dezelfde kleuren erbij krijgen. Handschoenen 16.95, de muts ook 16.95 Een wollen cirkelrok met een grofgebreide wollen pullover (naturel) met bruine en bordeaux noppen, cowboy laarzen, grof gebreide muts met dikke rand op het hoofd. Kleuren muts o.a. zwart, bruin, tomaat, roest. Lijkt het u iets? Rok 95.75 Pullover 69.75 Laarzen 129.- Muts 24.95 De rok terug. De schoenen belangrijker. Er zijn 4 stijlen. De pump, de ballerina pump met een hak van 4 tot 8 cm, de molière met veters en de elegante moccasin. De molière hebben we voor u afgebeeld. Molière 89.75 Lange gebreide shawls en wollen mutsen. Ze horen er dit seizoen erg bij. Ze zijn er dan .ook in de Bijenkorf. .Van 100% wol in jacquard kleuren: zwart,-grijs, naturel, camel en bruin. 39.95 en 19.95 Katoenen heel fijn ribfluwelen rok (wijd!) van Micha Vermont met een bloemetjes blouse uit de vele bloemetjesblouses die we hebben. Een grofgebreid vest erover heen, wijde hoge schachtlaarzen aan en een pothoedje met shawl op. Iets om over te denken? Rok 119.- Vest 89.75 Laarzen 179.- Hoedje 39.95 Laarzen, laarzen, laarzen. We hebben er nogal wat dit jaar. Met rechte schacht en hoge hak. Cowboylaars, de echte. Strak- gesloten laarzen met hoge hak. Sportieve laarzen met lage hak of crèpezool en de korte laarsjes met hoge hak. Prijzen: 1)109.- 2)129.- 3)169.- Een gabardine broekrok meteen naïeve jacquard pullover, kiezen uit o.a. zwart, naturel of groen, kousen in bijpassende kleur en tweekleurige molières aan de voeten. Broekrok 79.75 Pullover 59.75 Schoenen 89.75 De tassen. Sportief van snit. Buidelachtig model met schouderriem. Gemaakt van heel sterk, langlevend rundleer. Kleuren: black, brandy, navy, cognac, tan en vulcano. Soepele prijzen: 59.75 75.- 98.75 Mode-inspiratie Op de eerste etage helpen we u graag een beetje op weg met behulp van inspirerende foto's, tijdschriftenillustraties, knipsels, maar ook'met kleding, accessoires en combinaties die typerend zijn voor het nieuwe silhouet. Bovendien organiseren we er af en toe bescheiden, maar Ideeënrijke modeflitsen, waarvan u de aanvangstijden in de Bijenkorf vindt vermeld. Bij de nieuwé mode vraagt vooral het schoeisel - laarzen en schoenen - aandacht. Daarom hebben we bij de paskamers enkele paren gezet, die u samen met de kleren van uw keuze mag passen. Op die manier ziet u pas goed hoe de nieuwe lengte u staat

Nieuwe Leidsche Courant | 1974 | | pagina 8