Oranje maakt faam waar A j ax en Van Pr aag DDR slaat opnieuw hard toe Teleurstelling voor Italianen Moccona, lekker pittige korrelkoffievan Douwe Egberts Tijdelijk in vierkante Oud-Hollandse Zweden lange tijd dol gespeeld door voortreffelijk draaiend elftal KOft g0(Jij|g Vclll Kritiek op PSV-spelers Polen verslagen door DDR: 3-1 Overwinning van Oostenrijk TROUW/KWARTET DONDERDAG 5 SEPTEMBER 1974 SPORT T13/K15 AV AMSTERDAM De president van de rechtbank in Amsterdam, mr. W. J. RnrvarhnfF MnMar Tal nn 11 wntpmhpr llitsnrnalf flflPn in het. fj HOT .Lia H Van onze speciale verslaggever STOCKHOLM George Knobel heeft zich geen mooier debuut als coach van het Nederlands elftal kunnen voorstellen. Een vaak subliem voetballend Nederland heeft Zweden gisteravond volledig onder de voet gelopen: 1-5. Dat succes komt Knobel uitstekend van pas, nu de Oranje-formatie tussen het wereld- en Europees kampioenschap in de overgangsfase verkeert. De grote zege en de bereidwilligheid die alle vedetten aan de dag legden, moeten voor Knobel, die als bondscoach al de nodige teleurstellingen te slikken heeft gekregen, een weldadige uitwerking hebben gehad. Nederland was nog wel ln een wei nig optimale sfeer van start ge gaan. Naast de uiterst summiere voorbereiding op de interland en de problemen die George Knobel tevo ren het hoofd had moeten bieden inzake weigerachtige PSV'ers zoals ook Zweden zijn PSV'ers Edström seerde Wim Jansen, speelde op de seerde Wim Jansen .speeld op de voorgrond de late komst van de zogenaamde twee 'Spaanse Won- derkingeren', Johan Cruijff en Jo- han Neeskens. Toen de belde vedet ten dinsdagavond in de Zweedse hoofdstad arriveerden, leek er vol doende stof aanwezig voor een fik se rel. Want niemand minder dan de echtgenoten bleken de twee Oranje-klanten te vergezellen. Vrij wel tot ieders verbazing. Hetgeen Jan Jongbloed so wie so al de uitlating ontlokte, dat hij de vol gende keer zijn vrouw Dien ook mee zou nemen. Die rel kwam ech ter niet, Knobel bracht alle begrip op voor Neeskens en Cruijff die door een toernooi met hun club al zo lang van huis waren geweest. In het veld was er weinig ver moeidheid te merken. Van begin af aan was Cruijff de activiteit zelf en stelde Rensenbrink al snel in staat het doel van Helström te beschie ten. De eerste actie van de Ander- lechtspeler eindigde meteen al met een schot - op de paal. Maar de weergaloze Cruijff, die overigens veel speelruimte kreeg, zorgde er kort daarop voor, in de 9e minuut was het toen pas, dat Nederland toch aan de leiding kwam. Wim van Hanegem bracht Cruijff in stelling. De Nederlandse aanvoerder draaide beheerst om Roland Anders- son, waarna ook Ronnie Helström nog werd omspeeld: 01. Een klas se-goal. Dat snelle openingsdoelpunt bleek het startsein voor bijzonder goed spel van de Oranje-formatie. Welis waar klopte het achterin niet altijd even goed - Theo de Jong nam overigens de plaats van Ausputzer in, Schneider volgde Thomas Ahlström en Suurbier de snelle Ro land Sandberg - maar wanneer de ploeg eenmaal op de aanvallende toer was, kwam de grote klasse niet zelden aan de oppervlakte. Met Cruijff was het voornamelijk Wim van Hanegem die het bij vlagen weggespeelde Zweden dol maakte. Twee doelpunten waren er binnen het half uur het gevolg van. De eerste van Rensenbrink, werd evenwel door scheidsrechter Rudi Glöckner geannuleerd, omdat Cruijff doelman Helström zou heb ben gehinderd en de tweede werd terecht afgekeurd, omdat Johnny Rep na een overigens grandioze aanval in buitenspel-positie inkop te. Maar het tweede doelpunt kon ge woon niet lang uitblijven. Neder land was zo superieur aan de Zwe den, dat die inderdaad vallende tweede goal een logisch gevolg was van die superioriteit. Ook al een schitterend doelpunt. Na 35 minuten nam Johan Cruijff razendslim een vrije trap waaruit de bal op de rand van het straf schopgebied bij Rob Rensenbrink terecht kwam. Steenhard joeg de linksbuiten de bal tegen de lat. maar het terugspringende leer werd door Arie Haan even hard in de touwen geknald. Knobel haalde na die goal Johnny Rep uit de ploeg ten gunste van Peter Ressel. Dit in verband met de komende interland tegen Finland, waar volgens Kno bel een snelle vleugelspits een ver eiste zal zijn. Na rust was er binnen enkele mi nuten meteen al sprake van volop sensatie. In de eerste minuut was het Björn Andersson die Peter Res sel op volle snelheid onderuit haal de. Johan Neeskens mocht de straf schop benutten: 0-3. Maar kort daarop was het wel aan de andere kant Jan Jongbloed die op zijn hoogst eigen wijze ver bul ten zijn doel de voor Roland An dersson ingevallen Jan Olsson en Roland Sanberg van een doelpunt moest afhouden. Bewijzend dat zijn keuze in Oranje nog altijd een volledig gerechtvaardigde is. Toch moest Jongbloed een keer ca pituleren en wel toen de zeer matig leidende scheidsrechter Glöckner ook de Zweden een penalty gunde. Eén, die de nodige protesten van Nederlandse zijde op riep. Sandberg ging bij een sliding van Suurbier ijeer en de Oostduitse arbiter wees naar de penaltystip. Bo Larsson schoot vrij matig in, maar juist nog goed genoeg om Jongbloed te verslaan: 1-3. Het was het begin van een lang zaam afzakkend niveau bij Neder land. De Zweden schonken aan zienlijk minder vrijheid van spelen en kozen ook meer initiatief. Het spelbeeld veranderde bovendien, omdat een uitblinkende Van Hane gem plaats maakte voor René Not ten. Zweden kon bijna aan een tweede goal komen, toen na een misverstand van Dick Schneider de snelle Sandberg plotseling vrij voor Jongbloed verscheen. Met een uit stekende reactie voorkwam Jong bloed een doelpunt Maar die tijdelijke problemen wer den weer geneutraliseerd, toen Jo han Neeskens na goed werk van Notten na een half uur zijn tweede doelpunt binnen liep: 1-4. Na dat doelpunt gunde Knobel ook Jantje Peters nog dertien minuten Oran je-voetbal. Hij nam de plaats in van Arie Haan. En hij bewees zich nog ook in die periode, toen hij vlak voor het einde met een gewel dige solo Johan Cruijff vrij voor Hellström bracht. Cruijff scoorde bij die gelegenheid niet en dat is dan vooral jammer voor Peters. Maar eerder had Rensenbrink de Zweden al ontluisterd. Na zijn niet- onbekende werk als slangenmens, schoot Rensenbrink ontstellend hard in: 1-5. En dat was al mooi genoeg. ZWEDEN—NEDERLAND 1-5 (0-2) 10: Cruijff 0-1, 33- Haan 0-2. 46: Neeskens (strafschop) 0-3, 54 Larsson (strafschop) 1-3, 75: Neeskens 1-4, 83: Rensenbrink 1-5. Scheidsrechter: Glöckner (DDR). Toe schouwers: 45.000. Johan Crutfff soleert zich naar het Zweedse doel langs Roland Andersson. Uit deze aktie ontstond de eerste treffer voor Nederland. ZWEDEN: Hel3tröm: Roland Andersson (Olsson). Karlsson, Cronqvist. Björn An dersson: Grahn, Larsson, Tapper (LJung- berg»Magnusson (Sjöström). Sandberg. Ahlström. NEDERLAND: Jongbloed: Suurbier. De Jong, Schneider. Krol: Haan, Peters, Nees kens, Van Hanegem (Notten), Rep (Res sel), Cruijff, Rensenbrink. MATTY VERKAMMAN Van onze speciale verslaggever STOCKHOLM Een aantal spelers van het Nederlands elftal heeft gis teravond direct na de forse over winning op Zweden in openlijke of bedekte termen zijn ongenoegen uit gesproken over bet feit dat de spe lers van PSV bedankt hebben voor de selectie. Zij deden dit op ver zoek van de Eindhovensc trainer Kees Rijvers die vindt dat dit jaar zijn spelers zich volledig dienen te concentreren op hun club en dat er dus geen plaats Is voor vriend schappelijke wedstrijden met het Nederlands elftal. Wedstrijden overigens die er speciaal voor zijn om de faam die Oranje in West Duitsland heeft opgebouwd vast te houden. Wedstrijden ook die een uitstekende voorbereiding zijn op de strijd om het Europees kampi oenschap die dit jaar van start gaat: Wim van Hanegem onomwonden: 'Misschien was dit wel een reactie op die bedankjes. Onderbewust werkt het door. En een geweldige klap was het nu voor ons ook weer niet. De PSV'ers van Zweden waren vas te spelers, die van ons waren wis selspelers' En later: 'Ais ik trainer was dan hoefde ik die spelers niet meer'. Johan Cruijff: 'Het bedanken van die spelers is toch een extra moti vatie geweest. Ik heb net goede redenen in het verleden ook wel eens bedankt. Maar nu wordt het gedaan alsof het hier persoonlijke beslissingen van die spelers betreft terwijl het toch van PSV of van Rijvers is uitgegaan. Ik vind de commentaren van Rijvers op dat punt toch wel vreemd'. En Johnny Rep: 'Die PSV'ers wa ren alleen wisselspelers, hooguit hadden we Krijgh kunnen gebrui ken. Die bedankjes zijn op het spel niet zo van invloed geweest' George Knobel wilde over deze zaak niets zeggen. Met name ook omdat hij als bondscoach een zo goed moge lijke samenwerking met de clubs wenst te rwijl ook hij weet dat binnenkort een vergadering op de agenda staat waarin met de clubs gesproken zal worden over het af staan van spelers. De spelers toonden zich allen zeer tevreden over het duel Cruijff: 'Het was een leuk potje. Het ging goed'. Van Hanegem: 'Het publiek is aan z'n trekken gekomen in deze wed strijd. Er is goed aangevallen en er vielen mooie doelpunten'. Van Hanegem werd vervangen na rust door René Notten. De reden volgens de Feyenoorder: 'Ik ben eruit gegaan vanwege een blessure. Ik had er eigenlijk niet mee kun nen spelen. Maar ik ben een van de ouderen van de ploeg, dat kan van invloed zijn. En het is me honderd procent meegevallen'. George Knobel toonde zich blij na jaren met nogal wat moeilijkheden nu dit succesje te hebben behaald. Hij vond dat er goed gespeeld was. Over het invallen van Jantje Peters zei hij: 'We stonden ver voor, toen wilde lk hem toch wel eens de gelegenheid geven de sfeer te proe ven. Hij vond het allemaal erg snel gaan, veel sneller dan ln de eerste divisie waar hij nu speelt. Ik ben tevreden over hem'. Knobel vertelde nog dat de verde diging in een andere opstelling was gaan spelen omdat Roland Sand berg niet op de linkervleugel maar in de spits speelde. Suurbier werd nu voorstopper en Theo de Jong werd ineens vrije man. Daardoor werden er een paar foutjes ge maakt. De bondscoach tilde daar echter niet te zwaar aan. WARSCHAU Polen, derde bij het wereldkampioenschap, heeft gister avond in Warschau een verrassende nederlaag geleden. Oost-Duitsland dat tijdens het wereldkampioenschap de laatste acht bereikte bleek aan merkelijk sterker en versloeg de uit gebluste Poolse ploeg met 3—1. Voor de Oostduitsers scoorden Kurbjuweit, Vogel en Dörner, nadat Lato Polen de leiding had gegeven. West-Duitsland won de vriendschap pelijke wedstrijd tegen Zwitserland in Genève met 21. Die stand was al bij de rust bereikt. Cullmann gaf de wereldkampioenen de leiding na 6 minuten. Müller (niet dé) scoorde in de 24ste minuut de gelijkmaker. Drie minuten later bepaalde Geye de eindstand op 21. Ook bij de heren niets veranderd aan hegemonie van Oosteuropese roeiers Van onze roeimedewerker LUZERN Hoe eentonig het langzamerhand ook moge wor den, ook bij het roeien is het de Duitse Demokratische Republik die evenals voorgaande jaren de wereldkampioenschappen zal gaan overheersen. Weliswaar hebben de roeiers nog maar één dag van dit toernooi achter de rug, maar aan de hand van de uitslagen van de voorwedstrij den kan bovenstaande conclu sie nu al worden getrokken. Behalve de voorwedstrijd in de acht. waarin zich op de laatste paar honderd meter een fantastisch prestigeduel afspeelde, tussen de Verenigde Staten en Oost-Duits land, dat de Amerikaanse roeiers tot groot enthousiasme van het pu bliek tenslotte in hun voordeel wis ten te beslissen, hebben de Oost duitse roeiers verder in alle voor- wedstrijden waarin zij aan de start verschenen, de eer voor zich opge ëist. Vermoedelijk zullen al deze overwinningen na het proforma va ren van halve finales in een even zo groot aantal medailles worden omgezet. Of dit nu bronzen, zilveren of gou den medailles worden, doet weinig terzake. Want onaantastbaar is de totale Oostduitse positie so wie so. Het is eigenlijk alleen maar inte ressant of de overmacht nog groter is dan voorgaande jaren, of dat de Oostblokpartners of heel misschien een aantal boven hun eigen niveau uitstijgende ploegen uit de rest van de wereld. Iets van deze suprematie zullen kunnen afknabbelen. Vorig jaar in Moskou is de Oostduitsers slechts in één nummer een medail le ontschoten. Een enorm boeien- verschil was er toen de oorzaak van, dat de Olympische kampioe nen Brietzke en Mager achter het net visten. Wat de overige landen betreft is het bijzonder moeilijk om nu reeds Het Nederlandse (Laga) tweetal Grothuis en Van Woudenberg slaagden er tijdens de voorwedstrijden niet in zich rechtstreeks te plaatsen voor de halve finales. vérgaande conclusies te trekken, daar de resultaten van de voorwed strijden dikwijls een onjuist beeld geven van de waren krachtsverhou dingen. Afhankelijk van het aantal deelnemende ploegen en dus van het aantal voorwedstrijden, gaan alleen de nummers één of de eerste drie aankomende ploegen direct naar de halve finales. Meestal hou den de roeiers het wel voor gezien, zodra zij in de gaten hebben dat directe plaatsing niet zal lukken, en roeien plichtmatig de 2.000 meter uit, zonder zich verder druk te ma ken, als hoeveelste zij zullen finis hen. Helaas komt het ook wel voor, dat de nummer één zover van het veld wegloopt dat verdere aanpas- opponenten presteerden zij het ver volgens om de tweede positie zon der problemen vast te houden door van tijd tot tijd tien harde halen te geven. Behalve vrijdag, de officiële rustdag, zullen er dus ook behalve de acht, geen Oostduitse ploegen aan de start verschijnen en is de kust vrij voor de overige Oostbloklanden om de totale oosterse hegemonie te on derstrepen. Zij zullen dan de basis kunnen leggen voor een ongeveer identieke medailleverdeling met hun tegenstanders uit de rest van de wereld, als vorig jaar in Moskou (16—5). Twee zonder stuurman: l. Polen 7.36.65. 2. Tsjechoslowaklje 7.44.28; 3. Bulgarije 7 46.02: tweede voorwedstrijd: 1. Oost Duitsland 7.19.70: 2. West Duitsland 7.29.64; 3. Italië 7.32.92; derde voorwed strijd 1. Roemenië 7.18.74: 2. Nederland (Laga) 7.28.35; 3. Brazilië 7.34.85; 4. Fin land 7.36.08; 5. Hongarije 7.44.33. De winnaars V3n de series gaan over naar de halve finales. Dubbeltwee (nummers een. twee en drie naar halve flnalee): eerste 6erle: 1. Noor wegen 7.11.01; 2. Groot Brittannië 7.12.65; 3. Zweden 7.24.07; tweede serie: 1. Sowjet Unie 7.04.45; 2. DDR 7.06.07 3. Tsjechos- lowaklje 7.06 32. Derde serie: 1. Italië 7.1990: 2. Bulgarije 7.21.23; 3. België 7.26.14; Skiff nummers een. twee en drie naar halve finales)eerste serie: 1. Groot Brittannië 8.17.99; 2. België 8.21.94; 3. Ja pan 8.25.73; tweede serie: 1. Ver. Staten 8.09 07 2. Nederland (Harald Punt) 8.13.20; 3. Zwitserland 8.16.45: derde se rie: 1 .Mexico 8.21.67; 2. Canada 8.30.38: 3. Noorwegen 8.34.14; Vier met stuurman: eerste serie: 1. Bu!- AMSTERDAM De president van de rechtbank in Amsterdam, mr. W. J. Borgerhoff Mulder, zal op 11 september uitspraak doen in het door Jaap van Praag en Ajax aangespannen kort geding tegen het weekblad 'Nieuwe Revu' over de inhoud van een door de journalist Henri Remmers geschre ven artikel onder de kop 'Hoe betrouwbaar is Jaap van Praag'. Van Praag en het bestuur van Ajax voelen zich gegriefd door suggesties als zou Van Praag zich ten koste van de vereniging hebben verrijkt. Zij hebben de pre sident gevraagd 'Nieuwe Revu' te verbieden nog verder te suggereren dat bij Ajax door Van Praag verduisteringen zijn gepleegd. Ook willen "J r®c" tlficatie ln het weekblad tegen een dwangsom van 25.000, Fiasconaro ver naar achteren ROME De schoonheidsprijzen van de derde dag van de Euro pese atletiekkampioenschappen in Rome, waar gisteren liefst ne gen finales op het programma stonden, ging naar de 800 meter heren en de 400 meter bij de dames (winst voor de Finse Riitta Salin). Luciano Susanj, die op de 800 meter als de grote favoriet was gestart, maakte die rol op indrukwekkende wijze waar. Met een eindsprint la Dave Wottle, de man-met-de-pet die in Mün- chen het goud won, besliste de Joegoslaviër op de 200 meter voor de streep de strijd. Oost Duitsland 6.22.73: 2. Rusland 6.34.79; 3. Frankrijk 6.36.02; tweede serie: 1. VS 6.39.03; 2. Nederland 6.39.23; 3. Spanje 6.47.86; Derde serie: 1. West Duitsland 6.29.35; 2. Nieuw Zeeland 6.32.87 3. Canada 6.35.90. Voor de finale van de Dubbel vieren plaatsen zich direct de winnaars de win naars van de belde series. Dit zijn Tsje- cho Slowakije 6.16.06 en Oost Duiteland 6.10.49: Voor de halve finales van de achten plaatsten zich de nummers een, twee en drie van de drie series. Dit zijn: eerste serie: 1. Nieuw Zeeland 6.04.30. 2. West Duitsland 6.08.96. 3. Canada 6.11.02; Tweede serie: 1. Rusland 6.03.13. 2. Tsje- chosiowakijo 603.31. 3. Polen 6.06.82. Der de serie 1. V8 5.54.17.2, Oost DulUland 5.54.94 3. Groot Brittannië 5.57.10. Susanj bezorgde het uiterst chauvi nistische Italiaanse publiek, dat al leen maar oog heeft voor de eigen favorieten, een bittere teleurstel ling. Voor de Italianen immers kon maar één atleet goud winnen op de 800 meter, en dat was Marcello Fiasconaro. De in Zuid Afrika ge boren Fiasconaro. die de Italiaanse taal nauwelijks machtig is, wilde zijn faam als wereldrecordhouder (1.43.7) voor eigen publiek maar al te graag waar maken. De manier waarop hij van start ging stond echter gelijk aan zelf moord. Fiasconaro liep de eerste 400 meter in 50.1 seconden, en liet op 600 meter 1.17.6 afdrukken. Even voorbij de 200-meterlijn sloeg Su sanj, die zich niet had laten verlei den om met het helse tempo van zijn grote concurrent mee te gaan, toe. Ais een schicht kwam hij naar voren en nam meteen enkele me ters voorsprong op het veld, dat plotseling stil leek te staan. Met superieur gemak en zonder ook maar een keer te verkrampen stormde de Joegoslaviër op de fi nish af. Hij zegevierde in 1.44,1 slechts viertiende seconde van het wereld record, dat bij tegenstand op het laatste stuk zeker zou zijn gesneu veld. Voor Luciano Susanj was het de derde Europese titel in ander half jaar. In maart 1973 werd hij in het sportpaleis 'Ahoy' in Rotterdam indoorkampioen op de 400 meter en ln maart van dit jaar in Go thenburg indoorkampioen op de 800 meter. Fiasconaro plukte in de slotfase de bittere vruchten van zijn te hoge aanvangstempo. Hij werd van de tweede plaats verdrongen en ein digde zelfs als zesde. Een grote verrassing Was het zilver van de Europese jeugdkampioen 1973, de Engelsman 'Steven Ovett, die met 1.45.8 sneller liep dan hij ooit heeft gedaan. Markku Taskinen benadruk te de Finse successen op deze dag npg eens door voor brons te zorgen in 1.45.9. VLIFKAMP DAMES J00 meter borden: Eerste serie: 1. Sie- grun Thon (DDR) 13.58 sec. 2. Yourouko- va Snejana (Bul) 13.83, 3. Popvskaja Loedmilla (SU) 13.89. Tweede serie: 1. Burgllnde Pollak (DDR) 13.36 sec., 2. Nadezda Tkasjenko (SU) 13.39, 3. Penka Sokolova (Bul) 13.42. 5. Clska Janssen (Ned) 14.69. Derde serie: 1. Zoja Spa- sovkhoskja (SU) 13.27 sec. 2. Margarit Olfert (DDR) 13.57, 3. Ilona Bruzsenyak (Bul) 13 63. Kogelstoten: Groep A: 1. Pollak 15.80 meter. 2. Popvskaja 14.87. 3. Papp 13 64. 6. Janssen 11.95. Groep B: l. Tkasjenko 16.97 meter.'2. Spasovkhovska- ja 14.48. 3. Olfert 14.35. Hoogspringen; Groep A: 1. Voss 1.80 meter. 2. Foclc 1.74. 3. Jacob 1.74. Groep B: 1. Wilson 1.76 meter. 2. Popovskaja 1.74, 3. Thon 1.71, 5. Janssen 1.68. Stand na eerste dag: 1. Tkasjenko 2873 punten (13.39. 16.07, 1.74); 2. Pollak 2834 (13.36, 15.80. 1.71). 3. Popovskaja 2742 (13.89. 14.87. 1.74) 4. Voss 2714. 5. Spasovkhovskaja 2714. 16. Clska Janssen 2414. 400 meter dames; Finale: 1. Rlita Salin (Fin) 50.14 (wereldrec. elektr. tijdwaar neming!2. Ellen Streldt (ODld) 50.69. 3. Rlta Wilden (WDld) 50.88. 4. Nadesjda Iliina (SU) 51.22. 5. Angellka Handt (ODld) 51.24, 6. Karollne Kaefer (Oost) 51.77. 7 Verona Bernard (GB) 52.61. 8. Jelica Pavleclc (Joeg) 53.01. Vla de series 200 meter heren plaateten zich voor de halve finales: Eerste serie: 1. Cherrler (Fra) 20.96. 2. Benedettl (It) 21.11, 3. Heerenveen (Ned) 21-24. 4. Monk (GB) 21.55. Tweede serie: 1. Bombach (ODld) 21.04, 2. Arame (Fra) 21.09. 3. Bennett (GB) 21.13. Derde serie: 1. Om- mer (WDld) 21.23. 2. Mennea (It) 21.24. 3. Muster (Zwl) 21.41, Vierde serie: 1. Zenk (ODldi 21.30. 2. Leroux (Fra) 21.40. 3. Green (GB) 21.54. Vijfde serie: 1 Hof meister (WDld) 21.03. 2. Johansson (Zwei 21.34, 3. Ra Ja ma ki (Fin) 21.48. HEREN: 400 meter horden, finale: 1. Alan Pascoe (GB) 48.82, 2. Jean-Claudc Naliet (Fra) 48.94, 3. Jevgenjl Gavrilenko (SU) 49.32, 4. Stavros Tziortzls (Gtlek) 49.71, 5. Dlmltri Stoekalov (SU) 49.98, 6. Vladimir Savtsjenko (SU) 50.01. 7. Jerzy Hewelt (Polen) 50.26, 8. Rolf Zlegler (WDld) 50.49. 800 meter dames, finale: 1. LUlane To- mova (Bul) 1.58.1, 2. Gunhild Hoffmeis- ter (Odl) 1.58.8, 3. Marlanna Suman (Roem) 1.59.8, 4. Marle-Francolse Dubois (Fra) 1.59.0, 5. Valentlna Gerasslmova (Su) 2.00.1 6. Nina Morgoenova (SU) 2.00.8; 7. Elzbleta Klein (Wdl) 2.01.5. Vla de series 200 meter (dames) hebben zich geplaatst voor de halve finales: Eerste serie: 1. Purslalnen (Fin) 23.13; 2. Kundarr (Odl) 23,44; 3. Krause (Wdl) 23.51; 4. Bakoelln (Pol) 23.56; 5. Szabo (Hong) 23.78. Tweede serie: 1. Stecher (Odl) 23.35; 2. Sldorova (8u) 23.55: 3. Kronlger (Wdl) 23.55; 4. Golden (GB) 24.02; derde serie: 1. Maslakova (SU) 23.45; 2. Szewlnska (Pol) 23.87 3. Posse- kel (Wdl) 24.08; 4. Colyear (GB) 24.14, vierde serie: 1. Maletzkl (Odl) 23.77. 2. Van Gooi (Ned) 23.84, 3. Wallez (Bel) 24.00. 400 meter heren, finale: 1. Karl Honz (Wdl) 45.04, 2. David Jenkins (GB) 45.67; 3. Bernd Herrmann (Wdl) 45.78; 4. Markku Kukkoabo (Fin) 45.84, 6. Ossi Karttunen (Fin) 45.87; 6. Mlkael Fre- drlksson (Zwe) 46.12; 7. Eric Carlgren (Zwe) 46.15, 8. Francis Demarthon (Fra) 46.00. Verspringen heren finale: 1. Valerl Pod- loezjni (SU) 8.12 m. 2. Nedad Steklc (Joeg) 8.05, 3. Jevgenjl ZJoebln (SU) 7.98; 4. Hans Baumgartner (Wdl) 7.93; 5. Rolr Bernhard (Zwl) 7.91; 6. -Wolfram Lauterbach (Odl) 7.87; 7. Max Klauss (Odl) 7.73: 8. Toenu Leplk (SU) 7.73; 9. Alan Lerwill (GB) 7-68; 10, Jacques Rousseau (Fra) 7.58. Discuswerpen heren, finale: 1. Penttl Kahma (Fin) 63.62 m., 2. Ludvlk Danek (Tsjech) 62.76; 3, Richard Bruch (Zwe) 62.00, 4. Siegfried Pachale (Odl) 61.20, 5. Veljko Velev (Bul) 61.00, 6. Viktor Penzl- kov (SU) 60.86 7. Armando de Vlncentis (It) 59.68, 8. Wolfgang Schmidt (Odl 59.56, 9. Geza Fejer (Hong) 59.46, 10. Ferenc Tegla (Hong) 58.92. 800 meter lieren, finale: 1. Luciano Susan 1 (Joeg) 1.44.1. 2. Steven Ovett (GB) 1.54.8. 3. Markko Taskinen (Fin) 1.45.9. 4. Vladi mir Ponomarev (Su) 1.46.0. 5. Gerhard Stolle (Odl) 1.46.2, 6. Marcello Fiasconaro (It) 1.46.3, 7. Dieter Froram (Odl) 1.46 3, 8. Willi W(11 beck (Wdl) 1.46.3. (Su) 2.25 m.. 3. Vladimir Maly (Tsjechi 2 19 m.. 4. Istvan Mapor (Hong) 2.19 m 5. Jacek Wszola (Pol) 2.19 m.. 6. Leif Fal- kura (Noor) 2.16 m., 7. Rodolfo Bergamn (It) 2.16 m., 8. Bruno Brokken (Bel) 2.13 m. Vla de series hebben zich voor de finale 3000 meter steeple chase geplaatst: 1. Fava (It( 8.25.2. 2. Karst (Wdl) 8.26.4, 3. Glans (Zwe) 8.28.0; tweede serie: 1. Mallnowskl (Pr.!) 8.23 6, 2. Kantanen (Fin) 8.23.6, 3. Bartos (Tsjech) 8.32.0; derde serie; 1. Gaerderud (Zwe) 8.23.6. 2. Cefan (Roem) 8.25.8. 3. Wehrll (Zwl) 8.26.0. 4. Fraehmc- ke (Wdl) 8.26.3. 5. Moravcik (Tgjech) 8.28.0. 6. Buchheit (Fra) 8.31.0. WENEN (UPI) Oostenrijk heeft de eerste wedstrijd voor groep twee voor het Europees kampioenschap voor landenteams gewonnen. In Wenen werd Wales met 2-1 versla gen. Bij de rust leidde Wales nog dankzij een doelpunt van Arfon Griffith. Na rust maakte eerst de voor Feyenoord spelende Willi Kreuz gelijk. De winnende treffer kwam van de voet van Hans Krankl. In groep twee spelen ver der nog Hongarije en Luxemburg. (ADVERTENTIE) gen in de herkansingen: vier met man: Roemenië. Polen. Nederland. Joego slavië. Twee zonder stuurman: Canada. Denemarken. Nederland. Verenigde Staten. 8kif Sowjet-unie. Nederland. Japan, Ca nada, Italië. Vier zonder stuurman: Frank rijk. Oostenrijk. Nederland, Zwitserland. Gr.-Brittannlë. sing overbodig ls. De Russische oermensen Esjinow en Iwanow gaven hiervan een prachtig voorbeeld, door, nadat zij hun tegenstanders op enkele leng ten afstand hadden geroeid, van het gebruikelijke baantempo 34 naar 24 halen per minuut uit te zakken en zich rustig te laten pas seren. Tot grote schande van hun 6.52.12; 2. Tsjechoslowakije 6.56.88: 3. Groot Brittannië 6.57.32; 4. Nederland (Dudok van Heel) 7.03.20 5. Ierland 7.16.04. Skif lichte (nummers een plaatsen zich rechtstreeks voor de halve finales): eer ste serie: 1. Hoenlg (O. Did) 8.02.43; 2. Dehombreux (Belg) 8.12.14; 3. Petelin (Austr) 8.15.25; 4. Vervoort (Ned) 8.21.15; 5. Habert (Oostenrijk) 8.39.35; Cln Reflk (Turk) 8.48.70. Tweede serie: 1- Fletz (VS) 7.26.66; 2. Dovgan (Rusl) 7.26.76: 3. Karplnen (Finland) 7.32.56; derde serie: i .Ibarra (Arg) 7.26.16; 2 Dren (Ierl) 7.26.29; 3. Ragazzi (It) 7.42.85: Voor de twee met stuurman kwalificeer den zich ln de halve finales de winnaars van de eerste, tweede en derde serie: Tsjechoslowakije (7.35.05). Oost Duits land (7.43.21) en Roemenië (7.36.55). Vier zonder stuurman: eerste serie: 1. 50 en 100 gram

Nieuwe Leidsche Courant | 1974 | | pagina 15