I toelating studenten: ook in buitenland problemen prijswijzervan de week Uit de weekbladen recreatie van de bovenste plank voor t héle gezin Beslissing over kanaal bij Dollard uitgesteld om veiligheidskwestie Eén op acht werknemers in bosbouw verongelukt opfiguren van universiteiten in Bologna bijeen Drie Nederlandse rectoren deden er het zwijgen toe 'Geef iedereen in bedrijven het kiesrecht' T 'ten"sporig'voordeelop Bielzen salontafels Gemeentelijke zwembaden Anton Constandse Pattako" Werelddorp Huurbeleid Kerk in Pem Vredeling Razernij [OUW/KWARTET DONDERDAG 5 SEPTEMBER 1974 BINNENLAND T11-DRL11 loor Ton Elias iOLOGNA Men heeft het vaak over een recht op onderwijs, naar wat houdt dat recht eigenlijk in? Moet iedereen meteen ooit e studie kunnen volgen, waarvoor hij belangstelling heeft? Als re het over een 'recht' willen hebben, zijn er zeker gronden om ok hun, die op latere leeftijd willen gaan studeren, daartoe de nogelijkheden te bieden. Wat het recht-op-korte-termijn betreft: iet komt er in de prakti k op neer, dat dit vaak niet te verwerke- ijken valt. Selectie van de studenten wordt onontkoombaar. ldus enkele kernpunten van de iscussies die deze week begonnen Ijn op een congres, dat een drie- onderd topfiguren van het univer- taire onderwijs van Europa bijeen eeft gebracht in Bologna. De stad iet de oudste Europese universiteit ntvangt de universiteitspresiden- - rectoren en -kanseliers uit groot aantal landen voor de gemene vergadering van hun or anisatie, in de wandeling de ree irenconferentie geheten, resident Leone van Italië kwam aar de openingsbijeenkomst waar prof. T. Carnacini. rector van de olognese universiteit, hem voor leid dat aan het wetenschappelijk iderwijs de nodige financiële ilddelen beschikbaar moeten wor- en gesteld. Men heeft niet alleen maken met een explosieve groei het aantal studenten, maar reneens met een geweldige uit- reiding van noodzakelijke re- earch. Zou men de research bij de niversiteiten weghalen, dan wordt universiteit als een blinde, die r democratische taak van de rspreiding van kennis niet goed eer kan vervullen. president van de rectorenconfe- ntie, prof. A. Sloman (Essex), oot hierop aan met de waarschu- lng dat de overheid zal moeten ntroleren of gelden goed besteed orden, maar dat voorkomen moet orden dat de behoefte om 'resul- ten' te zien er op uitdraait, dat universitaire waarheid geweld ordt aangedaan. Een universiteit antwoordt niet aan de maat- happelijke behoeften door zich ichts slaafs naar die behoeften te legen, maar door ze eerst kritisch onderzoeken. Als er bij de uni- irsiteiten sprake is van een zekere isis, dan is dat niet alleen door at zij de stroom van studenten et naar behoren kunnen opvan- in, maar ook doordat zij gebonden orden aan financiële voorschrif- n die het karakter van de univer- telt dreigen aan te tasten. degenen die een speciale cursus voor jonge fabrieks- of landarbei ders hebben gevolgd, zondermeer toegelaten. De DDR selecteert op grond van de resultaten behaald in het voortgezet onderwijs en de keu- zeonderwerpen bij kandidaten die willen uitwijken naar een andere studie. Vrouwen Voor vrouwen is in Polen de toela ting onbeperkt. Er lopen aan de Warschause universiteit nu al zo veel Poolse schonen rond, dat het voor de rector moeilijk wordt zijn hoofd bij zijn werk te houden, al dus Rybicki. In Bulgarije wordt de verhouding tussen mannelijke en vrouwelijke studenten op fifty-fifty gehouden zo werd uit de zaal aan gevuld. Er zijn nog meer gegadig den bij de meisjes dan bij de jon gens, zodat een meisje om toegela ten te worden aan een hogere norm moet voldoen dan een jongen - wat geen bezwaar blijkt, want de helft van de plaatsen komt vol. De West-Europese deelnemers aan de conferentie luisterden met veel interesse naar deze uiteenzetting, maar prof. H. Kötz (Konstanz) wees erop dat volgens de Westduit- se grondwet geen enkele begunsti ging of discriminatie (bijvoorbeeld een kind van een arbeider wel naar de universiteit en een kind van een dokter niet) is toegestaan. Ook mag de overheid bij de toewijzing van middelen de ene studie niet be voordelen boven de andere. Voor een numerus fixus moeten deugde lijke argumenten op tafel worden gelegd en die kunnen gerechtelijk gecontroleerd worden. eeuw geleden bij de behandeling van de lager onderwijswet in Enge land eveneens de vraag werd opge worpen, waar al die mensen die nu zouden leren lezen en schrijven emplooi moesten vinden. Men hoort nu eendere argumenten. Wat de academici betreft ziet Edwards de beste mogelijkheden voor mensen die interdisciplinair gevormd zijn. Dit zou wijzen op de wenselijkheid van een brede basisstudie. Studeren is een prettige manier om je jonge jaren door te komen en men presteert er eigenlijk niets mee, constateerde de Pool Rybicki. Hoewel hij zei, dat Warschau diplo ma's wenst die zeer veel waard zijn. Het niveau moet steeds hoger wor den. Ik moet niets hebben, aldus de Warschause rector, van 'sociale de magogie'. 'Idioten zonder diploma zijn erg', voegde hij er aan toe, 'maar idioten met diploma nog er ger'. Ton Elias is oud-onderwijsre- dacteur van het inmiddels opgehe ven dagblad De Tijd Exotisch Prof. P. Klein Prof. Sj. Groenman over de selectie van studenten in Bologna bijwoonden, er totaal Opmerkelijk was, dat drie Nederlandse rectoren die de discussie hetz wijgen toe deden. Was er geen reden om te informeren wat men in andere landen vindt van het lotingssysteem met weglating van de cijfergrens zeven-en-een-half, dat staatssecretaris Klein op stapel heeft staan? Dit waren de reacties op die vraag na afloop van de vergadering: Prof. P. Klein (Rotterdam)'Dat is zo'n merkwaardig ad hoc-systeem, dat je er een internationaal gezelschap niet mee lastig kunt vallen'. Prof. Zanbergen (Twente)'De collega's uit andere landen zouden van de loting die nu in Nederland beraamd wordt, niets begrijpen'. Prof. Sj. Groenman (Utrecht): 'Ik durf daarover tegenover buiten staanders nauwelijks iets te zeggen. Die loting is 'a bloody shame'. NW -jongerencontact Van onze sociaal-economische r dactie AMSTERDAM Het NVV-jonge rencontact wil de jongerencommis- sies in de ondernemingsraden af schaffen. In plaats daarvan wil het actief en passief kiesrecht voor alle werknemers in een bedrijf, onge acht de leeftijd, diensttijd of aard van de arbeidsovereenkomst. Dit is een van de punten uit het ontwerp actieprogramma dat het jongerencontact gisteren heeft ge publiceerd. Andere wensen van de jongeren zijn onder meer dat de invloed van de werknemers op de gang van zaken in het bedrijf be langrijk wordt uitgebreid. De on dernemingsraad moet worden ver vangen door een overlegorgaan in het bedrijf zonder werkgeversverte genwoordigers en met duidelijke bevoegdheden op alle terreinen van het bedrijfsbeleid. Jeugdaftrek op de lonen moet verdwijnen en ta riefsystemen moeten worden afge schaft, als verwerpelijke 'jaagsyste- men.' De werkende jongeren eisen verder dat overheid en vakbeweging zich inzetten voor het afschaffen van beperkende bepalingen die verband houden met sekse. Traditionele mannen- en vrouwenrollen in alle sectoren van de maatschappij moe ten worden doorbroken. Het jonge rencontact vraagt voorts een verbe tering van de huisvestingsvoorzie ningen voor werkende jongeren, en een verbetering van de militaire dienstplicht. Werkende jongeren zouden zelf moeten uitmaken wan neer zij tussen hun zeventiende en zevenentwintigste Jaar in dienst willen. Dijk zou nodig opgehoogd moeten worden Van een onzer verslaggevers GRONINGEN In de vergadering van provinciale staten zijn gisteren cijfers ter tafel gekomen over de hoogte van de zeedijk in de Dollard, die nogal onrust hebben gewekt. Gedeputeerde dr. L. J. Bartelds (PvdA) kondigde aan dat gedepu teerde Staten van Groningen on middellijk contact zullen opnemen met de regering om de dijk op te hogen met één meter, door er zoge naamde kistdammen op aan te brengen. Dit dient te gebeuren on geacht de beslissing over het om streden Dollard-kanaal. Die beslissing is er gisteren na een dag praten nog niet uitgekomen. De staten besloten tot uitstel om eerst meer gegevens over het vei ligheidsaspect en nog een aantal zaken op tafel te krijgen. Een des betreffend voorstel van CDA-frac- tieleider J. v.d. Ploeg werd aange nomen. Dat uitstel mag niet te lang duren omdat een eventueel beroep tegende regeringsbeslissing binnen dertig dagen moet worden ingesteld. Op 25 september wordt weer vergaderd. De Hoogte van de Dollarddijk blijkt plaatselijk nogal te variëren door verzakkingen. Het laagste punt is vijf meter plus NAP. Deze hoogte moet daar 7.70 meterzijn, althans volgens de Delta-normen. Een an der dijkvak heeft een kruinhoogte van 5.5 meter, waar dit negen me ter zou moeten zijn. Op deze plaats dreigt statistisch eenmaal in de vijf jaar het water over de dijk te komen. Dat gebeurt bij een bepaal de waterhoogte, gecombineerd met golfoploop. Het gevaar dat de dijk dan bezwijkt is niet denkbeeldig. Op 25 september moeten de staten in feite twee beslissingen nemen. Ten eerste of ze akkoord gaan met een voordracht van (de meerder heid van) gedeputeerde staten om medewerking te verlenen aan een binnendijks kanaal. Ten tweede of ze al dan niet in beroep zullen gaan tegen een buitendijks kanaal. Wordt het eerste voorstel verwor pen dan zal er geen concessie voor een binnendijks kanaal worden aangevraagd. Wordt dan bovendien besloten om ook niet in beroep te gaan tegen de weigering van de regering voor een buitendijkse con cessie dan kan er in feite in het geheel geen kanaal meer worden aangelegd. Mede om niet in deze impasse te geraken is de zaak voor lopig uitgesteld. Diefstal van raketten KAISERSLAUTERN (DPA) On bekenden hebben zestig tankbe- strijdingsraketten gestolen uit een van de grootste Amerikaanse muni tiedepots in Europa. Het depot ligt bij de Westduitse stad Kalserslau- tern. De daders hebben het slot van een betonnen bunker op het terrein verbroken en zijn er vermoedelijk in een vrachtauto met de raketten vandoor gegaan. De eerste aanwijzingen over het verdwijnen van de raketten kwa men van de Amerikaanse journalist Jack Anderson uit Washington. Op het ongeveer 2,5 hectaren grote opslagterrein werken circa 1400 Amerikaanse militairen en burgers. (ADVERTENTIE) Untenstelsel -n van de werkgroepen van de inferentie wierp zich gisteren op in tal van landen acute pro- eem van de selectie van de stu- 'nten. Vrijwel overal heeft men te aken met een veel grotere toeloop n voorheen voorzien werd. Als i sterk voorbeeld hiervan werd de discussies genoemd de medi- he opleiding te Straatsburg, die in n tijdvak van 25 jaar dertig keer veel studenten te verwerken eft gekregen als men heeft ver- icht. Tegen zo'n groei is, aldus commentaar, geen enkel uit- eidingsprogramma opgewassen. Poolse inleider, prof. Z. Rybicki Warschau), hield de vergadering or, dat er voorlopig niet aan zou itkomen degenen die zich voor n universitaire studie aanmelden, selecteren. Polen, waar ongeveer op de twee gegadigden wordt egelaten, heeft gekozen voor se rie via een puntensysteem waar naast examenresultaten ook af- mstgegevens, zoals voorrang voor ideren van het platteland, kun- n meetellen. Hongarije, en Tsje- oslowakije, die met soortgelijke gels werken, kennen topsporters tra punten toe. De Sowjet Unie Roemenië leggen de nadruk op toelatingsexamen voor de uni- rsiteit, aangevuld met andere re lingen. Zo worden in Rusland Prof. O. Bastiansen (Oslo) schuwde ervoor bij het van een numerus fixus niet af te gaan op de adviezen van organisa ties van juristen, artsen, technici enz. die soms te snel een te grote toeloop naar hun beroep vrezen. De Noorse hoogleraar die zowel in Amerika als in. de Sowjet Unie gedoceerd heeft, zei dat hij in Rus land meer studenten in allerlei merkwaardige studies had aange troffen, dan in de Verenigde Sta ten. De Amerikaan studeert, naar zijn indruk, meer voor een baan, de Rus uiteindelijk meer voor de cul tuur. Fijn als er mensen zijn die exotische studies kiezen, zei de Brit Mansfield Cooper, maar ik vraag me wel af: is dat nu een resultaat van de Russische planning of een misser? Laten we bij alle redeneringen over de taak van de universiteit oppas sen de studies niet alleen in het teken van toekomstige arbeid te stellen, betoogde prof. H. Carrier (Rome). Er moet ruimte blijven voor de individuele ontwikkeling die iemand zoekt. Bij prognoses over de behoeften op de arbeids markt is het trouwens ook de vraag of ze zullen kloppen. De universi teit is in grote moeilijkheden ge raakt: het is niet humaan meer iemand op te leiden tot ingenieur, waarna hij taxichauffeur moet wor den. Bij deze gedachtenwisseling kwam ook de vraag op of men moet voortgaan al het intellect dat in een volk aanwezig is naar boven te halen. Prof. E. Edwards (Bradford) merkte hierbij op dat ruim een vastleggen Motorkettingzaag te gevaarlijk? UTRECHT -= Vorig jaar kreeg gemiddeld een op de acht werk nemers in de bosbouw tijdens het werk een ongeluk. Bij Staats bosbeheer was het gemiddelde een op 8,35, in de particuliere bos bouw een op 7,44. zien van de motorkettingzaag - die bij dertig procent van de ongeluk ken is betrokken - nog eens onder de loep werden genomen. Het aan brengen van een beschermbeugel ter voorkoming van de verwondin gen aan de hand is bijvoorbeeld nu alleen 'aanbevolen' en niet wette lijk verplicht. Ook zouden er vol gens de AVG voorschriften moeten komen met betrekking tot het ge luid en de trillingen van de motor kettingzagen. Deze trillingen kun nen leiden tot gehoorbeschadigin- gen en aandoeningen aan de kleine slagaders bij mensen die er langdu rig mee werken. De agrarische bond van het NKV, de AVG, vindt het aantal ongeluk ken in de bosbouw verontrustend hoog. De bond pleit daarom in zijn blad Servio voor het omzetten van enkele veiligheidsadviezen in bin dende voorschriften. Dat de verwondingen vaak van ernstige aard zijn blijkt volgens de bond uit de gemiddelde afwezigheid van zestien dagen per ongeval. De AVG becijfert dat dit betekent dat vorig jaar 12,8 procent van de werknemers gedurende meer dan drie weken door een ongeluk was uitgeschakeld, hetgeen neerkomt op een verlies van ruim 4300 arbeids dagen. Volgens de bond gebeurt er te weinig aan de opvang en bege leiding van jeugdige werknemers. In de leeftijdsgroep tot 25 jaar komen naar verhouding de meeste ongelukken voor: dertig procent van het totaal. De NKV-bond zou het met name nut tig vinden als bepalingen ten aan- Wat zou zo'n bielzen salontafel het goed doen in uw interieur. Maar ja, wat kost zo'n robuuste en solide uitgevoerde tafel niet? U boft. Of u het gelooft of niet, u koopt het model waar u weg van bent bij De Klerk.voor een supervoordeelprijs van 325.- Wlnk*lc»ntrum ZuldpMn - Gordljnbo«U«k Wlnkelc«ntrum Belj«rland»el«.n WInk«lc«ntnim Groot IJ»»«lmond» ROTTERDAM/DEN HAAG/UTRECHT/VUSSINGEN/DE LIER (ADVERTENTIE) en nog lekker dichtbij óók Zwemmen... doet u het ook zo graag in uw vakantie? Gek eigenlijk dat u er, eenmaal weer thuis, niet of nauwelijks meer toe komt Geloof maar dat het zomaar midden in de week of in de weekeinden heerlyk ontspannend werkt Waarom probeert u het niet eens? Alleen, met z'n tweetjes of met de kinders. Zwemmen is, elk uur dat u het doet, een beetje vakantie hebben. er isaltijd een cwerdekt gemeentelijk zwembad dichtbij U hebt zeven overdekte baden voor het kiezen. Baden die vriiwelde héle dag open ziin."Sorrv. maar nu is het voor clubs" of "nu is het voor lessers" zult u in een gemeentelijk bad bijna nooit te horen krijgen. De openingstijden zijn- op werkdagen van 7.00 tot 20.30 uur. Op zaterdag en zondag van 10.00 tot 17.00 uur. Plezierig nieuws voor bestaande zwcmklantcn de watertemperatuur is weer op het oude. warme peil teruggebracht. Zwembad Afrikaanderplein Jacominastraat 41 TeL 854386 Zwembad Alexanderpolder ;iesuwbaden sla uw slag" Zwembad Hillegersberg* Zwembad Hoogvliet* Zwembad Pendrecht* Zwembad West Zwembad IJsselmonde Bramanteplein 2 Wm.v.Hillegaers- bergstraat 82 Middenbaan400 Sliedreclitstraat90 Spaanseweg 6 Dwarsdijk8 TeL205904 Tel: 228570 Tel: 168424 Tel: 807365 Tel: 157622 Tel: 195399 *op werkdagen gesloten van 17.30-19.00 uur. an de Dienst voor Sport en Recreatie. De Nieuwe Linie: 'V. en D. breidt alles uit behalve de lonen', schrijft Rudie Kagie op de voorpagina van De Nieuwe Linie in een stuk over de moeilijkheden bij dit warenhuis-concern. 'Bij Vroom- Dreesmann ontvangt het perso neel nog looh naar werken. Wie zich inspant en verre houdt van opruiend vakbondswerk, kan maan delijks bedragen tot tachtig gulden meer in zijn loonzakje vinden dan een even oude collega, die dezelfde prestaties verricht'. Gerard de Bruijn heeft een uitvoe rig interview met de 75-jarige An ton Constandse. Deze wilde niet dat het een soort necrologie zou wor den en afgesproken werd, dat het over drie thema's zou gaan in hoofdzaak: kerk en godsdienst, an- ti-militarisme en seksuele moraal. Constandse: 'Ik ben niet tot mijn denkbeelden gekomen via de arbei dersbeweging, maar eigenlijk vooral door de literatuur en later door contacten met de anarchistische jeugdbewegingen'. Vandaar ook dat hij zegt: 'Anarchisme blijft mijn opperste ideaal'. Verder in dit blad feiten, achter grond-verhalen en analyses over een 'jaar junta in Chili' en een laatste 'column' van Roel van Duljn, die nu wethouder is gewor den van Amsterdam, maar dat op het moment, dat hij schreef over het nieuwe college, nog niet wist. Vrij Nederland: In Vrij Nederland opnieuw zoals het blad laat weten een aardig interview. Dit keer met Grieken- lands voormalige tweede man Pat- •takos, die overigens doodsbang was om geïnterviewd te worden en een paar dagen later George Mavropou- los. die met hem had gesproken, dan ook dreigt te vermoorden. Pat- takos, die verklaart 'altijd het goe de voor het vaderland te willen', zegt verder: 'We hadden afgespro ken. dat we er geen dictatuur van zouden maken'. VN publiceert ook een triest ver haal over de laatste dagen van dagblad De Tijd en de manier, waarop de VNU probeert ontslagen Tijd-redacteuren onder te brengen bij dit concern, zoals de filmredac teur, die leerling-journalist kon worden bij de Donald Duck. Onder de kop 'Relax, verworpenen der aarde' analyseert Hans Smits een intern rapport over 'waar het met de VARA naar toe' moet, waar bij hij zich afvraagt 'Moet de socia listische omroep een rode TROS worden?'. Uit Terzijde deze grap over de KLM: 'Goedenmiddag, da mes en heren. Dit is uw gezagvoer der. Ik ben een derde van mijn salaris kwijt, de hofmeester is ont slagen en de stewardess onderhan delt nog over haar arbeidscontract, de seatbelts zijn in gebruik op het hoofdkantoor, dus het is zaak dat u elkaar allemaal stevig vasthoudt Haagse Post: Het omslagverhaal in de Haagse Post gaat over 'Amsterdam een we relddorp'. Michiel Berkel en Daan Dijksman portretteerden een dyna mische minderheid van Amerika nen, voor wie Amsterdam het (in meer of mindere mate) helemaal is. 'Het lijkt wel of het Nederlandse parlement er vies van is z'n eigen macht te vergroten', aldus het PvdA-Kamerlid drs. Arie van der Hek tegen Kees Tamboer in een gesprek over de oliemaatschappijen en zijn idee naar een parlementair onderzoek naar het gedrag van hen. HP is verdere een serie begonnen over 'De wereld gaat ten onder. Hoe nu?', waarin als eerste Robert L. Heilbroner zijn licht laten schij nen over onze toekomst. De Groene: In De Groene licht Arnout Weeda het nieuwe huur- en subsidiebeleid van minister Gruijters door. Hij noemt het een beleid van een luchtkasteelheer, waarbij zorgvuldig de middenweg wordt bewandeld Toch zal er een keus gemaakt moe ten worden, aldus Weeda. 'Of de overheid houdt vast aan de investe- rings-vrijheid, accepteert een van uit maatschappelijk oogpunt irrati onele kostprijs-huurberekening, trekt tegen de woonproblemen ten strijde met allerhande paardemid- delen en verklaart de woningnood tot volksvijand nummer één. Of de overheid socialiseert de woning bouw, om te beginnen de financie ring. Alleen in dat geval kan een zinnige h uurharmonisatie worden doorgevoerd'. In dit weekblad ook nog aandacht voor boerenactieleider en CBTB-be- stuurslid Aart van Roekei en voor Chili. Jan van der Putten schrijft, dat het Chileens verzet leeft, maar dat 'repressie, tirannie, terreur en barbarij de allesoverheersende ken merken zijn van het regime, dat zich op 11 september 1973 een ge welddadige weg naar de macht baande'. Hervormd Nederland: Koos Koster bericht op de voorpa gina van Hervormd Nederland over Peru. waar 'de kerk nog wat te vertellen' heeft. 'In Latijns-Ameri- ka bezit de katholieke kerk nog steeds grote ideologische invloed. Iedere verklaring of politieke op stelling van bisschoppen en radica le priestergroeper* heeft haar on middellijke uitwerking in de sa menleving' en 'bisschoppen, leken en priesters zijn hier bezig de be staande wanorde in de kerk en in de maatschappij aan te klagen en te veranderen'. Dr. Albert van den Heuvel doet verslag van een gemeente-avond ergens in een gewone wijkgemeente van de hervormde kerk en J. W. Jongedijk sprak met de arts H. C. Moolenburgh. die zichzelf ziet als 'ingenieur en als artiest'. Accent: Acqent meldt, dat minister Van der Stoel stond op het aftreden van minister Vredeling, maar uiteinde lijk bakzeil moest halen. Dit na interventie van mr. Jaap Burger, die als ex-formateur, aldus Accent, ervoor zorgde, dat Vredeling mocht blijven. Het blad sprak verder met leden van de groepering 'Christ is the answer', die vorige week tijdens bekeringspogingen op de walletjes in elkaar werden geslagen, maar er zelf niet aan denken, terug te slaan. De verslaggever, die de vol gende dag zijn vergeten zonnebril op komt halen, wordt door V. J. Hauri glimlachend tegemoet getre den en begroet met: 'Broeder, zoek je je bril? Ik heb hem voor Je bewaard. God bless you brother'. Kom daar eens om in zondig Am sterdam, aldus Accent. Het omslag verhaal gaat over Theo Cornwall, een matig betaalde voetballer bij F. C. Amsterdam. Elseviers Magazine: Elseviers Magazine besteedt uitvoe rig aandacht aan de film 'The Exorcist' en de razernij, die rond deze film aan de gang is. Exortist ds. W. van Dam uit Vlaardingen verwacht ook hier een 'zee van ellende', als de film deze week in achttien bioscopen in première gaat. Hoe dan ook. er staan een 150 predikanten, pinkster-mensen en andere helpers gereed, om de be zoekers na afloop op te vangen. Coen van Harten bericht, dat steeds meer bedrijven op de fles gaan sinds de Invoering van de prijsmaatregel en dat de faillisse menten met 26 procent dit jaar zijn gestegen. Mr. Harm van Riel komt nog even terug op Vredeling, die hij een door en door fatsoenlijk mens noemt. Hij noemt het gebeu ren verder eigenlijk 'een symptoom van de algemeen menselijke en maatschappelijke verwildering, die met de komst van het kabinet-Den Uyl pas goed en voorlopig wel defi nitief in Nederland haar intrede deed'.

Nieuwe Leidsche Courant | 1974 | | pagina 11