Wethouders in 836 gemeenten benoemd Duizenden j ongeren wachten op kamer Koninklijk paar aan galadiner in Finland Bescherming burger door Raad van State algemeen gewaardeerd 'Nieuwe wet geen eindstation' EXPORT JONGE JENEVER a KLM leep slaat om; dode Weigeraars van Kalkar-heffing Baby aangetrofen in Brabantse sloot Nieuwe probleemgevallen doen de nood groeien Klein aanbod tegenover grote vraag Er was eens een man die zijn boot wilde verzekeren tegen zinken. Dus ging hij naar de AGO. De AGO verzekert alles (ennogwaL TROUW/KWARTET WOENSDAG 4 SEPTEMBER 1974 BINNENLAND T3/K5 Drie Groningse fracties stemmen uit protest niet mee Van een verslaggever AMSTERDAM In 836 Nederlandse gemeenten zijn, na vaak weken- of zelfs maandenlang onder handelen, wethouders benoemd. Alleen in de gemeenten Zaanstad, Kampen, Deventer, Diepenveen. Elburg en Oldebroek bleven de verkiezingen achterwege: de benoemingen hebben daar al eerder plaatsgevonden in verband met gemeentelijke herindelingen." In Groningen (we kunnen hier maar van een paar grotere gemeen ten de wethoudersbenoemingen ver melden) namen het CDA, de VVD en het GPV niét aan de stemming deel. Zij deden dit uit protest tegen het feit dat zij vooraf niet hebben mogen meepraten over de vorming van een nieuw college. Zij wilden geen verantwoordelijkheid op zich nemen voor een college dat werd ge kozen door een 'muur van vooraf getelde neuzen'. 'Als men anderen niet eens mee wil laten praten, dan moet men ook niet de mond vol heb ben over inspraak en democratie, zei mr. E. G. IJspeert (CDA). Met 23 stemifien voor en vijftien stem men blanco werden tot wethouder van Groningen gekozen: Max J. van den Berg, A. Barmentloo, J. Wallage en L. Westerhoff (PvdA), J. Simons (CPN) en W. Wildeboer (PPR). Vrouw In de nieuwe colleges van B. en W. van Utrecht en Den Haag werd voor het eerst een vrouw gekozen. In Utrecht was dat mevrouw W. Velders-Vlasblom van de PvdA, die mét de VVD'er en mr. S. Torensma het nieuwe deel van het college vormt. Herkozen werden Th. Harte- veld (PvdA), W. A. Kieboom (PvdA), C. Pot (PvdA, W. J. Ver geer (CDA) en mr. A. J. Ransen (CDA), PvdA, CDA, WD, PPR en Van onze parlementsredactie DEN HAAG De leden van de Raad van State mogen geen com merciële nevenfuncties hebben of functies die veel tijd vergen. Dat mag zeker niet meer mogelijk zijn nu bij de Raad van State een afdeling rechtspraak wordt ingevoerd, waarop de burger een be roep kan doen wanneer hij z.i. onrechtvaardig door de ov°rb°id is behandeld, vindt het Tweede-Kamerlid Franssen (PvdA; D'66 hadden al eerder overeenstem ming bereikt over een vorming van een programcollege. De zetels van D'66 in het vorige college is naar de PvdA gegaan. In Den Haag wordt het vrouwelijk element in B. en W. gevormd door drs. M. W. M. Vos-Van Gortel (WD). Het aantal wethouders in Den Haag komt van zeven op acht: behalve mevrouw Vos maken ervan deel uit: P. Vink (PvdA). W. H A. Nuy (PvdA), A. A. J. M. van Lier (PvdA), A. J. van Hagen PvDA), G. C. Wallis de Vries (WD). H F. Happel (CDA) en L. van der Weide (CDA). Socialistisch Rotterdam begon gisteren een peri ode van tenminste vier jaar waarin het volledig socialistisch zal worden bestuurd. Van de 45 raadsleden zijn er 24 lid van de PvdA. Deze 24 kunnen ook rekenen op de steun van de éénmansfractie van de PPR. De PvdA maakte van zijn meerder heid in de read gebruik om alle acht wethouderszetels op te eisen: een program- en een meerderheids college dus. De wethouders zijn J. Riezenkamp, H. van de Pols, J. de Jong, J. Mastik, J. G. van de Ploeg, W. J. van der Have, mej. E. Schmitz en J. Mentink. In Haarlem ging de zetel van D'66 naar de PvdA, die van twee op drie zetels kwam. Het CDA behield twee zetels en de WD één. In plaats van de heren D. J. A. Geluk (PvdA) en P. J. van der Ham (D'66) zijn geko zen M. van de Water en drs. W. Mensink (beiden PvdA). Herkozen werden P. W. Voskuilen (PvdA), W. van Liemt en L. van den Berg (beiden CDA) en A. Thuis (WD). Tijdens het debat over het voorstel van minister Van Agt van justitie en minister De Gaay Fortman van binnenlandse zaken om deze nieu we vorm van rechtspraak in het leven te roepen, wees de heer Franssen met name op het belang van de onafhankelijkheid van het rechtscollege. Verder maakte hij er bezwaar tegen, dat de leden van de Raad van State naast de goede pensioenen die ze genieten, er nog een uitstekend salaris bij verdie nen. Voor het wetsontwerp om de rechtsbescherming van de burger i tegen de overheid te vergroten, be stond in de Tweede Kamer algeme ne waardering. Maar men was ook algemeen van opvatting dat de in de nieuwe wet voorgestelde rechts bescherming nog niet voldoende was. 'We zijn nog niet bij het eindstation', zei mr W. Scholten, die namens de eensgezinde fracties van het CDA, (KVP, ARP en CHU) kon spreken. In de voorstellen krijgt de overheid immers toch nog enkele mogelijk heden om zich niet te houden aan de uitspraak van het onafhankelij ke rechtscollege. De ministers had den de opmerking gemaakt, dat het gewoon een kwestie van 'bestuurs- fatsoen' zou zijn, dat men zich aan de uitspraak zou houden. Dit klonk de heer Franssen niet zo overtui gend in de oren. Mr. Scholten vond het maar dood griezelig, en een gat in de rechts bescherming, dat de overheid zich niet aan een uitspraak hoefde te storen, wanneer zich nieuwe feiten en omstandigheden zouden voor doen. De overheid wordt zo in de verleiding gebracht, als ze moeilijk zit. zulke nieuwe feiten te gaan zoeken. Mevrouw Anneke Goudsmit (D'66) stelde, dat de overheid altijd een gerechtelijke uitspraak moet opvol gen. 'We moeten toch voorkomen', zei ze, 'dat een eventuele Neder landse Nixon na een gerechtelijke uitspraak zijn bandjes niet hoeft af te geven'. Uitzonderingen De ministers zullen vandaag ook met sterke argumenten moeten ko men om de Kamer ervan te over tuigen, dat de zogenaamde negatie ve lijst van wetten en regelingen, waartegen geen beroeD mogelijk is. wel zo lang moet zijn. 'We staan hier zeer kritisch tegerjover', zei mevrouw Anjelien Kappeijne van de WD. 'Waarom', vroeg de heer Franssen, 'wordt een onderwijzer uitgesloten aan wie de onderwijsbe voegdheid wordt ontnnemen Fn waarom wordt de re^ht.sbesfU ar ming aan de militairen ontboden' Bepaald zwaar tilde de Kamer aan het feit. dat volgens de nieuwe rechtspraak geen beroen mogelijk is tegen weigering, intrekking nf be perking van subsidies Fet amende ment dat mr. Scholten indiende, om deze uitzondering te schrappen. vond Jan ook algemene steun. Beduchtheid was er verder voor het feit, dat de taak van de Raad van State wordt uitgebreid. De dames Kappeijne en Goudsmit, en ook de heren Jongeling en Abma vroegen zich af of het nieuwe rechtscollege op den duur wel een onderdeel moet blijven van de Raad van Sta te. Dit college krijgt immers tege lijk een adviserende taak tegenover de overheid en een rechtsprekende taak (wat overigens voor een be langrijk deel nu ook al het geval Is). Afspiegeling Moeilijk Een belangrijk punt in het debat was nog. dat het er door de nieuwe rechtsspraak veel ingewikkelder op wordt. 'Zal de burger nog enig idee krijgen van zijn rechten en moge lijkheden tegenover de overheid?' vroeg de heer Jongeling (GPV) zich af. Mr. Scholten deed in dit ver band de suggestie bij elke beschik king aan te geven wat de mogelijk heden tot beroep zijn. Het debat over de ingewikkeldheid mondde uit in een motie-Franssen. Hierin staat dat 'gestreefd moet worden naar meer eenheid, althans naar een meer doorzichtig geheel van regelingen met betrekking tot de bescherming van de burger te gen onjuist of onrechtmatig over- heidsbeheer.' In de motie, die alge meen werd gesteund, wordt dan gevraagd een commissie van amb tenaren in het leven te roepen om dit vraagstuk te bestuderen. In Eindhoven werd gisteren een 'afspiegelingscollege' gekozen: mr. W. van Elk, J. Zeelen en mr. A. Leenders (allen CDA), mevrouw E. Klaassens-Postema en J. Mulder (progressieve combinatie) en J. Blommesteijn (WD). Van Elk en Zeelen waren reeds wethouder. Vier fracties hebben B. en W. gevraagd de mogelijkheid van eenzevende wethouder te onderzoeken. Alle fracties met uitzondering van de katholieke democraten zijn het er over eens dat die zevende wethou der dan een CDA'er moet zijn. In Tilburg, waar de KVP van 21 naar zestien zetels terugging, verloor deze partij ook een wethouderszetel, de PvdA kreeg twee wethouders in- plaats van één. In Maastricht werden drie leden van het CDA en twee leden van de PvdA tot wethouder gekozen. Ook de drie man sterke PPR gaf steun aan het programcollege, dat verder rekent op de 25 (van de 39) zetels die CDA en PvdA bezetten. CDA- wethouders zijn drs. H. Roovers, M. Debats en A. Dols en PvdA-wethou- der: R. de Vries en J. Wevers (zeer bekend als woordvoerder van een Maastrichtse actiegroep). Behalve Roel van Duijn (ex-kabou ter, nu PPR) werden tot wethouder van Amsterdam gekozen: H. Lam- mers, L. Kuypers, drs. W. Sinnige en C. de Cloe (alle vier PvdA), A. Ver- hey en drs. R. van de Velde (beiden CPN) en drs. H. Riethof (PSP). (ADVERTENTIE) Fijnproevers schenken elkaar DE JONCE JENEVER MET KWALITEITSCERTIFICAAT President Kekkonen (gisteren juist 74 jaar) begroet koningin Juliana en prins Bernhard bij aan komst in Helsinki. Van een verslaggever HELSINKI Met een galadiner in het paleis van de Finse presi dent Kekkonen is gisteravond de eerste dag van het staatsbezoek, dat koningin Juliana en prins Bernhard aan Finland brengen, af gesloten. Kort daarvoor had prins Bernhard met de president, die gisteren juist 74 jaar werd; een bezoek gebracht aan het riante huis van de Finse industrieel Rydman, die lid is van de door prins Bernhard opgerichte 'World Wild Life Club'. Het bezoek begon 's morgens in een bijna zomers Helsinki. De vrees dat de publieke belangstelling zou lijden onder het feit dat juist giste ren Finse top-atleten successen boekten bij de Europese atletiek- kampioenschappen in Rome bleek ongegrond in: zowel op het vliegveld als langs de route stonden de Finnen rijen dik Uitgesproken enthousiast werden de doorgaans bedaarde Finnen toen het konink lijk paar met president Kekkonen en diens vrouw op het balkon van het paleis verscheen. De enthousiaste ontvangst had alles te maken met de enorme voor- publiciteit die Finse dagbladen, ra dio- en t.v. zich hebben getroost. Zo bracht Helsinki's grootste krant dinsdag liefst zeven pagina's over Nederland en het Nederlandse ko ninklijk huis. 'De koningin heeft zestig kilogram medailles meegeno- nen uit Nederland om de Finnen die met het bezoek te maken heb ben te onderscheiden, schreef een andere krant 'Lange schepen en lange haren' luidde in weer een andere krant het onderschrift bij een foto van enkele naar Fins oor deel modern gekapte Nederlandse marinemannen. Veel bijgedragen tot de enthousias te ontvangst hebben ook de twee jonge Nederlandse vrouwelijke agenten, die tijdens het staatsbezoek in de Finse hoofdstad zijn 'gedeta- Van een verslaggever ASSEN Op het terrein van de Johan Willem Friso Kazerne in As sen is een jeep omgeslagen. De bestuurder, de achttienjarige kor poraal W. N. Visser uit Waarland (gr) werd uit de jeep geslingerd en overleed kort daarop cheerd' bij de politie in Helsinki. Al enkele dagen reeglen zij op belang rijke verkeersknooppunten in de stad het verkeer en zij doen dat, vooral in de ogen van de Finse mannen, zeer charmant. Gistermiddag hebben Koningin en Prins een krans gelegd bij een mo nument voor Finse oorlogsslachtof fers en brachten zij een bezoek aan Helsinki's beroemde tuinstad Taio- pa, in het begin van de jaren vijftig gebouwd. Voor vandaag staan onder meer een bezoek aan het Finse parlement en een ont vangst aan boord van de 'Zeven Provinciën' op het programma. Donderdag en vrijdag verblijven Koninginn en Prins in Lapland, waar zij onder meer een nacht in een tent zullen doorbrengen. (ADVERTENTIE) Vervolg van pagina 1 evenals tien jaar tevoren de vloot moest worden uitgebreid met nieu we nog grotere en dus nog duurde re, vliegtuigen (jumbotoestellen als de Boeing 747 en de DC-10). Na een winst van bijna 72 miljoen in 1969-70 volgden nadien alleen nog maar stevige verliezen met het boekjaar 1971-72 aan de kop met 96,4 miljoen. Dat dit record dit jaar waarschijnlijk zal worden gebroken is mede een gevolg van de gestegen brandstofprijzen, de valuta-onrust en de sterke inflatie. Van deze moeilijkheden is gisteren per dagorder van de directie het hele zeventienduizend mensen tel lende personeel op de hoogte ge bracht. De directie kondigt daarin aan, dat in alle sectoren van het bedrijf de werkzaamheden op nood zaak. doelmatigheid, kosten en ba ten opnieuw zullen worden getoetst. 'Dat betekent zowel een doorlich ting en bijstelling van alle be- drijfsbudgetten, als het nader be kijken van onderdelen van het lij- nennet en waar mogelijk een ver eenvoudiging, uiteraard met hand having van de kwaliteit, van pro- dukt en dienstbetoon'. De directie voorspelt, dat de stag nerende groei zal leiden tot lagere produktie en minder vervoer dan eerder was berekend. Tot slot steekt de directie haar personeel een hart onder de riem: 'Er is geen reden tot ontmoediging of algemene onrust, maar wel voor het besef, dat de KLM in een laag van zo sterke tegenwind terecht is gekomen, dat een directe, zij het beheerste, koerswijziging vereist is'. Dat deze opbeurende woorden in ieder geval de buitenwereld niet gerust hebben gesteld, bleek giste ren op de beurs. De aandelen KLM kelderden daar ineens van 51 tot 45,50. Later op de dag trokken ze weer aan tot 47. Ook in Wallstreet duikelden ze: van 18,5 naar 16% dollar. Vervolg van pagina 1 betalen en drie weigeraars, die ble ven volharden, werden afgesloten. Arrest In het vertrouwelijk rondschrijven aan alle leden van de VEEN wordt verwezen naar het arrest van het gerechtshof in Leeuwarden van 10 lull van dit jaar in de zaak dr. A. Smit uit Yde (Drenthe) en het Elektriciteitsbedrijf Grontngen- Drenthe (EGD). In dit arrest werd in tegenstelling tot de uitspraak van de rechtbank van Groningen gesteld, dat het EGD de stroom mag afsnijden bij het niet betalen van de Kalkar-heffing. Volgens het rondschrijven, heeft het arrest enkele elementen van meer algemene strekking. 'Als zo danig kunnen genoemd worden: de heffing maakt een geïntegreerd deel uit van de elektriciteitsnota; het niet betalen van de heffing betekent dan ook evenzeer een wanprestatie als wanneer in andere gevallen een nota niet (geheel) wordt voldaan; op een dergelijke wanprestatie kan door het elektri citeitsbedrijf (rechtmatig) gerea geerd worden met het gebruikelijke middel van afsluiting; van afslui ting behoeft niet te worden afge zien vanwege de omstandigheid, dat het om een gering bedrag gaat of de verbruiker principiële bezwaren tegen het Kalkar-project heeft'. 'Gesteund door dit arrest', aldus de VEEN, is er voor de bedrijven thans alle aanleiding in het vervolg hef fing-wanbetalers als normale wan betalers te beschouwen, waartegen kan worden opgetreden met het gebruikelijke middel van afsluiting'. Hoewel dr. Smit tegen het arrest van het gerechtshof in Leeuwarden in cassatie is gegaan, kan 'van de bedrijven niet worden gevergd, dat hierop zal worden gewacht'. De VEEN adviseert de bij haar aange sloten bedrijven dan ook het niet betalen van de drie procents-hef- fing niet langer te gedogen en nu maar tot afsluiting over te gaan. Voorbereiding' Ook daarvoor worden richtlijnen gegeven, want, aldus het rond schrijven, 'een zorgvuldige voorbe reiding is noodzakelijk. Alle forma liteiten, zoals aanmaningen, die aan de afsluiting vooraf dienen te gaan, moeten in acht worden geno men. Het verdient verder aanbeve ling pas tot afsluiting over te gaan, nadat aan verbruikers een laatste termijn van bijvoorbeeld twee we ken is gegund om alsnog te beta len'. Daarvoor zou gebruik kunnen worden gemaakt van een concept brief, die de VEEN heeft bijgeslo ten, en waarin verzocht wordt als nog te betalen en gezegd wordt dat als niet aan dit verzoek wordt vol daan zonder nieuwe waarschuwing tot afsluiting zal worden overge gaan. Het rondschrijven vervolgt dan: 'Indien tot feitelijke afsluiting wordt overgegaan, verdient het de voorkeur geen exacte afspraak te maken over het tijdstip van afslui ting, omdat dit kan leiden tot min der gewenste publiciteit. Uiteraard is het, indien een bedrijf veel wei geraars onder zijn verbruikers telt. niet mogelijk en evenmin wenselijk deze allemaal vrijwel gelijktijdig af te sluiten. Men zou dan in eerste instantie één of enkele verbruikers kunnen afsluiten'. Tenslotte wordt geadviseerd verzoeken af te wijzen van gebruikers, die het bedeag van de heffing wel willen betalen, maar slechts indien het niet bestemd wordt voor betaling van de heffing van het rijk voor het Kalkar-pro ject. W' PHILIPS TERHEIJDEN —Verpakt in plastic zakken is gisteren in een polder sloot het lichaampje van een pas geboren jongetje gevonden. Het heeft mogelijk enkele weken in het water gelegen. De patholoog-ana toom van het gerechtelijk laborato rium heeft sectie verricht, er viel moeilijk vast te stellen, of het kind wel of niet geleefd heeft. Een voor lopig buurtonderzoek leverde gister middag nog niets op. Van een verslaggever UTRECHT De tijd dat er alleen kamernood heerste in universiteitssteden lijkt voorbij te zijn. Ook studenten bij het hoger beroepsonderwijs (HBO) en werkende jongeren zoeken een kamer om zelfstandig te wonen. Drugs-verslaafden en andere sociale probleemgroepen komen in de meeste gevallen helemaal niet in aanmerking voor een kamer. i 'Ik ben erwten aan het zaa ien. Dat vroeg u me toch?' Uit navraag bij Stichtingen Studentenhuisvesting (SSH), Maatschapplijke Advies- en Informatiebureaus (MAI) en kamerbureaus voor werkende jongeren blijkt dat in Neder land tenminste tienduizend jongen staan ingeschreven voor een kamer. In Amsterdam en Utrecht is de kamernood het grootst. Van de 4.500 jongeren die zich de afgelopen maanden bij de studentenvakbonden ASVA en SRVU, het MAI en de SIKH (Stichting Ideële Kamerbemiddeling en Huis vesting) in Amsterdam aan meldden voor een kamer, konden slechts zevenhon derd worden geholpen. Bij de SSH in Amsterdam be staat momenteel een wacht lijst van vierhonderd eerste jaars-studenten. Op de wachtlijsten van de SSH en het MAI in Utrecht staan samen 3.500 man. Bij het MAI staan dagelijks tientallen jongeren op de stoep, bij een kameraanbod van drie of vier per dag. Eerstejaars studenten ko men er bij de Utrechtse SSH al helemaal niet aan te pas; voor hen bestaat een wachtlijst van één tot twee jaar. Ook elders zijn er wachtlijsten: Delft (450). Leiden (400, zij het tijde lijk). Groningen (enkele tien tallen). Alleeen aan de Tech nisch Hogeschool Twente be staat een overschot van drie- k vierhonderd kamers. Volgens het ministerie van onderwijs en wetenschappen bestaat geen 'echte' kamer nood meer onder universi taire studenten, wel is er een gebrek aan kwalitatief goede kamers vooral in het westen. In universiteits- en hogeschool-steden waar de kamernood onder studenten is gedaald, (zoals Gronin gen, Nijmegen en Eindho ven) schieten de (ideële) bemiddelingsbureaus voor werkende jongeren en HBO- studenten uit de grond. De Stichting Belangenbeharti ging Kamerbewoners in Eindhoven (SBK) ziet een aantal nieuwe probleem groepen ontstaan: heel jon ge kamerbewoners (vanaf veertien jaar) en gediscri mineerde groepen als kleur lingen. gastarbeiders en ver slaafden. Acties In het hele land worden deze week acties gevoerd om de kamernood te le nigen. In Utrecht slapen studenten in tenten in het Wilhelminapark en discus siëren met staatssecretaris Marcel van Dam. In Nij megen yvordt in de kerken een beroep gedaan op de bereidwilligheid om een ka mer af te staan. In Amster dam stonden de kamerzoe kenden met een kraampje in de Bijenkorf, in Delft deden ze dat op de Markt. In Arnhem en Wageningen werden huis aan huis acties gevoerd. Terwijl voor de universitaire studenten flats en kamers worden vrijgehouden (vol gens het ministerie beschik ken de stichtingen voor stu denten huisvesting over 28.000 wooneenheden), moe ten HBO-studenten in de meeste gevallen zelf zien aan een kamer te komen. De belangrijkste oorzaak van het kamerprobleem lijkt het geringe aanbod van par ticulieren tegenover een grote vraag. In een kleine stad als Delft zijn voor 11.000 studenten 3.500 ka mers beschikbaar. Een actie leverde er twintig kamers op. In Utrecht is er, behalve de universiteit, een aantal landelijke HBO-instellingen. zoals de school voor journa listiek en de Stichting Op leiding Leraren. Omdat er maar één landbouwhoge school is, komen maar wei nig spoorstudenten naar Wageningen. Overigens steekt het aantal kamers hier gunstig af bij andere steden (1660 kamers voor 3800 studenten). Rotterdam In Rotterdam kunnen stu denten gemakkelijk aan een kamer komen omdat er veel avondstuderften zijn. maar daar vormen werkende jon geren een groter probleem. Oorzaak noemt het MAI-bu- reau de veel te hoge huren Als oplossing zoekt het MAI hier naar samenwerking met woningbouwverenigingen ten einde een aantal panden per kamer te kunnen verhu ren Deze kamers 'doen' tot 175,per maand. De kale huur van een studentenka mer van de SSH's bedraagt, inclusief de recente huur verhoging van zeven pro- (ADVERTENTIE) cent, 90,15 per maand. Vol gens het MAI in Rotterdam zal huisvesting van jonge alleenstaanden in de toe komst steeds moeilijker worden als de overheid geen andere criteria aanlegt voor het verkrijgen voor een huurmachtiging, die nu pas vanaf dertig jaar wordt ver strekt. Voor universitaire studenten bestaat nog een ander pro bleem bij het zoeken naar een kamer. Omdat voor veel studierichtingen een plaat- singsbewijs nodig is, weet een groot aantal studenten pas eind juli in welke plaats zijn kunnen gaan studeren. Daar komt bij dat ze zich pas bij een SSH kunnen la ten inschrijven op vertoon van de collegekaart, die vaak niet eerder dan eind augustus wordt afgegeven Daardoor zijn bij het getal der woningzoekenden op dit moment vaak nog niet eens de eerstejaars opgenomen. Vaak geldt dat in november de kamermarkt weer wat overzichtelijker is geworden. In Amsterdam waarschuwt men de studenten dat dan ook de prijzen weer enigs zins gaan zakken. Want de AGO heeft een speciale Goede Vaart Polis. Waarmee je van zelfsprekend verzekerd bent tegen zinken, maar ook tegen andere schepen, ondiep water, opstekende stormen, verloren ankers, kapende lolbroeken en verkeerde manoeuvres. Dat weet elke assurantie-adviseur^*^^

Nieuwe Leidsche Courant | 1974 | | pagina 5