Schneider-De Jong in hart defensie Jan Huijbregts direct na Knobel Goed perspectief voor lichte roeiers door groot gebrek aan inschrijvingen Ciska Janssen stelt teleur Bondscoach George Knobel heeft volste vertrouwen in Feyenoorders Competitieleider wordt chef d 'equipe van Nederlands elftal Excelsior-Sparta dag vervroegd Quick N weer uit problemen Volgend jaar slechts twee clubs in UEFA-toernooi Dammers gelijk TROUW, KWARTET WOENSDAG 4 SEPTEMBER 1974 SPORT Til, KI 3 Van onze roeimedewerker LUZERN Nadat de roeisters hun eerste wereldkampioenschap pen hebben beëindigd zijn deze week de heren aan de beurt om op de Rotsee bij Luzern de weerldtitels te verdelen. Voor het eerst zullen dit jaar ook speciale wedstrijden voor lichte reiers (ma ximaal 72,5 kg) word enverroeid, maar de uitgeschreven nummers zijn vooralsnog beperkt tot de skif-vier zonder stuurman en de acht. Dat dit begin van internationale kampioenschappen voor de wat ge wicht betreft wat minder bedeelde atleten wat het aantal uitgeschre ven nummers betreft ondanks de beperking tot drie nummers toch nog wat te groots is aangepakt, is duidelijk aan het licht gekomen, nu er van de 10 aanvankelijk inge schreven achten slechts 4 zijn overgebleven. Het aantal deelnemers in de andere twee nummers is echter bijzonder hoopvol (11 en 13). Daar de oost- bloklanden het lichte roeien nog niet serieus hebben aangepakt, en in alle drie de nummers schitteren door afwezigheid, kunnen de overi ge deelnemers zich zolang als het zal duren, verheugen op reële me daillekansen. Dat dit zeker voor de Nederlandse deelnemers geldt, is de afgelopen jaren al gebleken tijdens de teza men met de Europese en wereld kampioenschappen verroeide exhi bitieraces voor lichte roeiers waarin de achten van Nereus, Proteus-Ere- tes en Dudok-Orca altijd in de voorste gelederen eindigden. Skiffeur Harald Punt, die door het tweemaal In successie winnen van de open Duitse kampioenschappen internationaal al grote vermaard heid geniet en daardoor één van de favorieten is voor de eerste wereld titel in zijn kategorie, blijkt zijn verminderde vorm van de nationale kampioenschappen weer te hebben opgevijzeld tot het oude niveau. De vier zonder stuurman en de acht hebben zich in het trainingskamp in Sursee eveneens uitstekend kun nen voorbereiden en behoudens en kele onbetekenende verkoudheden ziet de toekomst er voor de lichte equipe zeer rooskleurig uit. De zware roeiers zullen het op dit toernooi aanmerkelijk moeilijker krijgen. Alleen van de twee zonder stuurman van Laga kan zondermeer gezegd worden dat zij een reële kans op een finaleplaats hebben. Op de open Duitse kampioenschap pen hebben Grothuis en Van Wou denberg laten zien dat zij qua snel heid weinig onderdoen voor de Westduitsers Bergen en Auer en de Poolse gebroeders Slusarski. ploe gen die beide getipt worden voor een plaats bij de eerste drie. Reser- met Theo Cornwall. Schneider speelde al eenmaal eerder als Aus- putzer in Oranje. Dat was in sep tember 1973 in Deventer tegen IJs land. In die wedstrijd werd de noodgreep van de toenmalige bondscoach Frantisek Fadhronc geen succes. Toch heeft Georg Knobel de pas kort van een langdurige blessure herstelde Schneider zijn vertrouwen geschonken. Knobel: 'Wanneer Schneider geconcentreerd speelt, is het een erg goede voetballer. Ik kan alleen maar hopen dat het goed uitpakt. Misschien is het dan ook een goede oplossing voor de komende tijd.' Knobel noemt zijn opstelling een derde oplossing. Hij zegt: 'Ideaal is het natuurlijk wanneer ik over spe cialisten voor elke plaats kan be schikken. Maar zo ligt de situatie nu eenmaal niet. De eerste teleur stelling voor mij was het bedanken van de PSV'ers, de tweede de bles- doorschemeren, welke toekomst plannen hem voor ogen staan: 'Wanneer ik aan later denk, en dan heb ik het niet over een toekomst op korte termijn, want ik laat Barry Hulshof even buiten be schouwing. dan is een duo Rijsber- gen-Van Kraay een oplossing.' Over de selectie van Peter Ressel (overigens niet opgesteld), die op het laatste moment de geblesseerde Wim Jansen verving, zegt Knobel: Tegen de Finnen is snelheid ver eist. Misschien zit er een test in voor Ressel.' Inmiddels heeft ook de Zweedse coach Ericsoon zijn elftal bekend gemaakt. Het team ziet er als volgt uit: Ronny Hellström: Roland Ander- sson, Kent Karlsson, Claes Cronq- vist, Björn Andersson; Ove Grahn, Steffan Tapper, Bo Larsson; Benno Magnusson, Thomas Ahlström, Ro land Sandberg. ROTTERDAM In verband met de wedtrijd Feyneoord-FC Utrecht op zondag 22 september, hebben Excelsior en Sparta besloten op za terdag 21 september hun competi tiewedstrijd op Woudenstein te spelen. De wedstrijd begint om half vijf. NIJMEGEN (ANP) De conflict situatie bij de Nijmeegse amateur hoofdklasser Quick is voorbij. Van de zes spelers die enkele weken ge leden het bestuur meedeelden dat zij niet meer in aanmerking wens ten te komen voor het eerste elftal omdat het bestuur weigerde hen geldelijke vergoedingen te geven, zijn vijf spelers inmiddels op hun besluit terug gekomen. Nadat eerder al Theo Wijsman zich weer beschikbaar had gesteld voor de hoofdmacht komen nu ook Ruud Molenaar, Eddie van der Neut, Jo- han Vergeer en doelman Rob En gels v/eer in aanmerking voor de selectie van het eerste elftal. De enige die blijft weigeren om voor het eerste te spelen is Theo Reub- saet. Over de andere 'rebellen' kan trainer Willem Blokland als hij wil zondag weer beschikken. ve, annex skiffeur Ronald Vervoort zal zeker niet in de voorste gelede ren meestrijden en van de vier zonder en met stuurman kan helaas hetzelfde worden gezegd. Van de vier zonder stuurman, de combinatie Aegir-Phocas, die na de drielandenwedstrijd door de techni sche adviescommissie is samenge steld, is het winnen van de kleine finale (zevende plaats) waarschijn lijk het hoogst bereikbare. De enige Van onze speciale verslaggever STOCKHOLM In het Nederlands elftal, dat vanavond tegen Zweden aantreedt, vormen de Feyenoorders Dick Schneider en Theo de Jong een verrassend duo in het centrum van dc verdediging. Schneider speelt als Ausputzer, terwijl De Jong als voorstopper staat opge steld. Bondscoach Georg Knobel heeft het elftal als volgt samengesteld: Jong bloed (FC Amsterdam)Suurbier (Ajax), Schneider (Feyenoord), De Jong (Feyenoord), Krol (Ajax); Haan (Ajax), Neeskens (Barcelo na), Van Hanegein (Feyenoord); Rep (Ajax), Cruljff (Barcelona), Rensenbrink (Anderlecht). Het is niet de eerste keer dat Schneider en De Jong op de voor hen op dit moment ongebruikelijke plaatsen spelen. Theo de Jong vormde jaren geleden bij Blauw Wit in het hart van de defensie een TU1?r. TnMP duo met Erwin Sparendam en later -IHIIjU L)Hj JUIN in sure van Wim Jansen. Gezien het spelersbestand van dit moment acht ik dit de meest logische op stelling.' Nadat Wim Rijsbergen, die tijdens het wereldkampioenschap als voor- stopper furore maakte, door een blessure niet kon worden geselec teerd. heeft Knobel nu dus ook afgezien van Arïe Haan als Ausput zer. Naar Knobel zegt. niet als ge volg van een gesprek met Ajax- coach Hans Kraay. die in zijn for matie momenteel Ruud Krol als vrije verdediger heeft opgesteld. Hij stelt: 'Tijdens dat gesprek is dat helemaal niet naar voren geko men. Haan en Rijsbergen vormden een tandem en nu heb ik een andere tandem. Met dit nieuwe duo volg ik in feite de lijn Rijsbergen- Haan. Bovendien is het voordelig dat De Jong en Schneider clubge- Waaïna1" Knobel noe even laat DICK SCHNEIDER Oostbloklanden laten het in nieuwe kategorie zelfs volledig afweten Coach Rik van der Want (2e van links) 'trimt' de boot terwijl v.l.n.r. de roeiers Hooyschuur, Van Vianen, De Jonge en Van de Pas afwachten. problemenploeg van de equipe is de vier met stuurman van Dudok van Heel. Slag Martin van Vianen heeft tijdens de nationale kampioen schappen last gekregen van een hardnekkige schouderblessure waarvan hij ook tijdens het trai ningskamp nog veel hinder onder vond. De roeibond heeft met het oog hierop Adri Klem, slag van de dit jaar wederom tegenvallende La- ga-vier, eveneens naar het trai ningskamp gezonden. Coach Rik van der Want bewaart j tot nu toe een hardnekkig stilzwij- t gen en weigert prijs te geven hoe f de uiteindelijke opstelling zal zijn. jrli' Vandaag zullen de meeste Neder- j|jj landse vertegenwoordigers voor het eerst aan de start verschijnen en |fe; na afloop kunnen coaches en sup- f§|| porters aan de hand van de resul- taten van de voorwedstrijden hun I prognoses controleren en/of her- 1 zien. CISKA JANSSEN Van orize speciale verslaggever STOCKHOLM De financiële zelfstandigheid van het sectiebestuur betaald voetbal is vrijwel een feit. Wanneer op 30 november de bondsvergadering van de KNVB het voorstel van een adviescommis sie bekrachtigt, staat het betaalde voetbal, op eigen, financiële benen. Daarmee komt dan een eind aan een slepende kwestie binnen de grootste Nederlandse sportbond. De financiële zelfstandigheid van het betaald voetbal is vooral belang rijk in relatie tot het Nederlands elftal en het team van Jong Oran je. Het Nederlands A-elftal heeft met ingang van de interland tegen Zweden al direct te maken met de nieuwe structuur. Het Oranje elftal wordt in het vervolg begeleid door professionele krachten, die alleen een duidelijk omschreven taak zul- Van onze speciale verslaggever STOCKHOLM Nederland zal het volgend seizoen slechts met twee clubs in het UEFA-cup toernooi wor den vertegenwoordigd. Dit jaar mag Nederland voor het eerst met drie clubs deelnemen. Volgens Jan Huy- bregts, competitieleider en secretaris van het selectiebestuur betaald voet bal en tevens chef d'équipe bij het Nederlands elftal sinds enkele da gen, is de UEFA ten onrechte tot die beslissing overgegaan: Huybregts: 'We laten het er niet bij zitten. Ge zien onze prestaties van de laatste jaren hebben wij gewoon recht op drie plaatsen in de UEFA-cup. Wan neer men tenminste bedenkt dat Italië en Spanje met drie clubs mo gen deelnemen en Engeland zelfs met vier. Het is allemaal een gevolg van de oude reglementen van het jaarbeurs-stedentoernooi'. Door deze beslissing komt het perio desysteem in de eredivisie, met als inzet een UEFA-cup plaats, niet in gevaar. Huybregts: 'De competitie blijft gewoon. De winnaar ervan speelt in principe samen met de nummer twee van de competitie UEFA-cupvoetbal'. len hebben. De meest in het oog lopende nieuweling rond dat Ne derlands elftal is Jan Huijbregts. De competitieleider en secretaris van het betaald voetbal, is aange wezen als chef d'equipe. Feitelijk als opvolger van Jack van Zanten, die tot voor het wereldkampioen schap die functie bekleedde. Na een gesprek met de nieuwe chef d'equi pe is evenwel duidelijk geworden, dat zijn taak zal verschillen met die van Van Zanten, indertijd. Jan Huijbregts ziet zichzelf voroname- lijk als verbindingsman tussen het bestuur betaald voetbal en het Ne derlands elftal. Zijn werkzaamhe den zullen vooral organisatorisch van aard zijn. Dat dan in tegenstelling tot het werk van Van Zanten, dat zich meer in de voetbal-technische sfeer afspeelde. Door een professionele kracht als Jan Huijbregts te benoe men, zal de functie ook een minder eervolle inhoud gaan krijgen. De nieuwe plannen werden gisteren in Stockholm, waar het Nederlands elftal zich op de interland tegen Zweden voorbereidt, bekend ge maakt. Jan Huijbregts over zijn nieuwe functie, die hij naast tal van ande re taken gaat bekleden: 'Op twee vergaderingen van het sectiebe stuur betaald voetbal, op 16 en 30 augustus, is er gesproken over de toekomst van het Nederlands elftal. De conclusie was, dat er voortaan niet meer met amateurs kon wor den gewerkt. Uiteindelijk is er be sloten een hard begeleidingsteam samen te stellen. Dat gaat bestaan uit Knobel als coach en Carel Ake- mann als 'handyman', een hulp van de bondscoach. Het is niet zo ge makkelijk te omschrijven wat Ake- mann gaat doen, maar Dé Stoop, voorzitter van FC Amsterdam, typeerde het volgens mij juist, toen hij zei dat Akemann de Jantje Wiesemann van het Nederlands elf tal moet worden'. Wiesemann re gelt bij FC Amsterdam alle voorko mende werkzaamheden ten gerieve van spelers en trainer). Huijbregts vervolgt: 'Verder is er dan Pierre van de Akker als mas seur, dokter Kessel als arts en Evert Grifhorst als persvertegen woordiger. Men is in die twee ver gaderingen tot de slotsom gekomen dat ik de chef d'equipe moest wor den'. Het zal in de toekomst moeten blijken, wat de functie van Huij bregts exact zal inhouden, maar duidelijk is wel, dat George Knobel in een op het oog gunstig klimaat zijn technisch werk zal kunnen doen. Hij zal niet gehinderd wor den door begeleiders die zich met zijn werk bemoeien. Ook niet door officials, buiten het sectiebestuur betaald voetbal om, want door de nieuwe regeling zullen naast de be roepskrachten de officials slechts als KNVB-representanten werkzaam zijn. Verder lijkt het duidelijk dat Henk Burgwal, secretaris-penningmeester van de KNVB, minder inbreng zal hebben bij het Nederlands elftal. Huijbregts over Burgwal: 'Ik heb geëist dat Burgwal bij de gesprek ken werd betrokken. Hij is binnen de KNVB ook mijn baas. Hij heeft met de plannen ingestemd. Het be tekent niet dat Burgwal een stap terug moet doen. Hij heeft overal contacten en daar blijven we ge bruik van maken'. Jan Huijbregts zegt over zijn be voegdheden voorts: 'Ik krijg de be- heerverantwoordelijkheid. Dat bete kent dat ik financiële beslissingen kan men'. Hetgeen overigens niet inhoudt dat Huijbregts ook de financiën inzake de spelers gaat regelen. Dat blijft de competentie van financieel ex pert Ton Zwikstra. JAN HUYBREGTS: vervanger voor Jack van Zanten. De nieuwe structuur lijkt ook een stap naar een duidelijker financi eel beleid inzake de spelers van Oranje. Voor het eerst is er sprake van een beleid op langere termijn. Ton Zwikstra over dat onderwerp: 'We willen een situatie als voor het wereldkampioenschap in de toe komst voorkomen. We weten nu waar we financieel aan toe zijn. Als sectiebestuur hebben we inkomsten uit de tot-lotto, de heffingen van de clubs uit de recettes, de contri butie, maar dat is geen noemens waardig bedrag, de NOS-gelden en het Nederlands elftal. Het saldo van het Nederlands elftal gaan we per jaar bekijken. Na aftrek van kosten die het Nederlands elftal in binnen- en buitenland heeft ge maakt, blijft er een bedrag over, waar we a) de clubs van betalen, die de spelers leveren, b) de spelers zelf van betalen en c) een bedrag dat voor de langere termijn be schikbaar blijft. Dat laatste bedrag delen we in tweeën. Dat hoeft geen gelijke verdeling te zijn. We reser veren een bedrag voor het wereld en Europees kampioenschap en een bedrag dat ons kapitaal moet wor den'. Het sectiebestuur betaald voetbal laat er geen twijfel over bestaan dat na het wereldkampioenschap, succes voor Oranje gecontinueerd moet blijven. Vandaar een plan ning op langere termijn en ook een gesprek, dat op 16 september met de clubs, die internationals leveren, gaat plaatsvinden. Ton Zwikstra tenslotte over dat gesprek: 'We wil len weten, wat de clubs willen. Overigens reken ik op een goede oplossing'. MATTY VERKAMMAN ROTTERDAM (ANP) Nederland en de Sovjet Unie hebben gisteren in de Rohobothkerk te Rotterdam de tweede ronde in hun daminter- landwedstrijd gelijkgespeeld met 55. Na twee dagen heeft de Sovjet Unie de leiding met 119. Aangezien Klem zowel in het trai ningskamp als tijdens de trainin gen op de Rotsee permanent de slagplaats heeft bezet met afwisse lend Van Vianen en De Jonge op boeg en ingecalculeerd dat de bles sure van Van Vianen zover hersteld is, dat hij dit toernooi toch zal kunnen varen, ziet het er nu naar uit dat De Jonge het slachtoffer gaat worden van de aanwezigheid van Klem en dat hij tijdens deze wereldkampioenschappen lijdelijk vanaf de kant zal moeten toezien. ROME Startnummer 647 draagt Ciska Janssen bij de Europese atle- tlekkamploenschappen in Rome. Maandag op de eerste dag van de titelstrijd kregen die cijfers een symbolische betekenis, want ze ga ven precies de afstand aan die de Amsterdamse in de kwalificatie van het verspringen haalde. Niet in de laatste plaats de Nederlandse record- houdster zelf was er van overtuigd dat zij een dag later in de eind strijd verder zou komen. De finale van gisteren werd echter een bittere teleurstelling, doordat zij de voor ronde de beste acht verwerven zich het recht om nog drie sprongen te maken-drie ongeldige pogingen liet noteren. Ciska Janssen, die deze tweede dag van de E.K. voor Nederland mis schien nog enige glans had kunnen geven, ging daarmee zonder resul taat af. Zij volgde onverwacht de weg die andere Nederlandse deel nemers, en dat was geen verrassing, eerder hadden moeten gaan. In de halve finales sneuvelden Frank Nusse (400 meter horden). Trudy Wunderink (400 meter), Wilma van Gooi (100 meter) en Toine van de Goolberg (400 meter). Ciska Janssen was nauwelijks on der de indruk. 'Ik had drie goede sprongen, die allemaal boven de 6.30 lagen. Toen de eerste fout ging, deed mij dat weinig. Er werd veel ongeldig gesprongen, omdat de val winden de aanloop sterk beïnvloed den. In deze omstandigheden kon je de wind in feite beter tegen hebben. Je aanloop komt dan toch wel goed uit. Nu kreeg ik iedere keer een on verwachte zet', aldus de Amster damse. De Nederlandse recordhoudster ver heelde niet dat zij in haar hart toch rekening had gehouden met de kans op een medaille: 'Toen ik zag dat er in de kwalificatie zo matig werd ge sprongen door iedereen, dacht ik: na de eerste poging gaat het wel goed. Het heeft geen zin om je aan loop te verleggen, want dan kom je voor de balk uit en dan krijg je een afstand van net over de zes meter. Daar haal Je dan ook de laatste acht niet mee. Mijn sprongen waren iedere keer net een paar millimeter ongeldig'. In de voorronden werd inderdaad matig gesprongen door het overgro te gedeelte van de dertien dames, die zich maandag hadden geplaatst. Al leen de Finse Pirkko Helenius kwam in de voorronde aan internationaal niveau. De 6.59 meter, die zij met een rugwind van bijna anderhalve meter haalde, bleek later voldoende voor de bronzen medaille, maar niet al leen voor Ciska Janssen, maar ook voor de Oostduitsen Angela Schmel- feld en Marianne Voelzke, beiden met 6.77 meter op de eerste plaats van de wereld-seizoenranglijst, werd het verspringen een teleurstelling. Het tweetal legde met de afstand van 6.56 meter beslag op de vierde en vijfde plaats. De Hongaarse Ilona Bruzsenyak veroverde verrassend de gouden medaille met 6.65 meter. Het zilver was voor de Tsjechische Eva Suranova, die bij de Olympische Spe len in Munchen brons won. DAMES 100 meier Halve finales Eerste halve finale: 1. Purslalnen (Pin) 11.34, 2. Richter (Wdl) 11.34. 3. Stecher (Odl) 11.38. 4. Helnich (Odl) 11.48, 5. Lannaman (GB) 11.53. 6. Golden (GB) 11.59, 7. Tsjernlkova (SU) 11.75, 8. JedreJek (Pol) 11.90. Tweede halve finale: 1. Szewlnska (Pol) 11.15, 2. Maslakova (SU) 11.35, 3. Eckert (Odl) 11.43, 4. LIJnch (GB) 11.46. 5. Schlttenhelm (Wdl) 11.49, 6. HeJ,ten (Wdl) 11.65, 7. van Gooi (Ned) 11.70, 8. Haglund (Zwe) 11.72. Finale 1. Irena Szewlnska (Pol) 11.13, 2. Rena- te Stecher (Odl) 11.23, 3. Andrea LIJnch (GB) 1128. 4. LJoedmllla Maslakova (SU) 11.36. 5. Anncgret Richter (Wdl) 11.36, 6. Mona-Llsa Purslalnen (Kin) 11.42, 7. Baerbel Eckert I Christina Helnich (Odl) 400 meter Ilalve finales Eerste halve finale: 1. Streidt (Odl) 51.40, 2. Wilden (Wdl) 51.46, 3. UJlna (SU) 51.65. 4. Pavllclc (Joeg) 51.87, 5. Kasperczljk (Pol) 52.07, 6. Roscoe (GB) 52.85, 7. Wallez (Bel) 53.02, 8. Wunderink (Ned) 53.46. Tweede halve finale: 1. Salln iffln) 51.46. 2. Handt (Odl) 51.67. 3. Kaefer (Oost) 52.14. Bernard (GB) 52.18. 5. Barkane (SU) 52.52. 6. Plecljk (Pol) 52.93, 7. Cerchlanova (Tsjech) 53.77, 8. Sokolova (SU) 53.82. Verspringen Finale: 1. Ilona Bruzsenijak (Hong) 6.65 m. 2. Eva Suranova (Tsjech) 6.60, 3. Pirkko Helenius (Pin) 6.59, 4. Angela Schmalfeld (Odl) 6.56, 5. Marianne Voelzke (Odl) 6.56, 6. LlUJa Alfejeva (SU) 6.54, 7. Tatjana Tlmoltsjova (SU) 6.50, 8. Meta Antenen (Zwl) 6.33. Speerwerpen Finale: 1. Ruth Puchs (Odl) 67.22 m. 2. Jacqueline Todten (Odl) 62.10, 3. Na- tasja Urbancic (Joeg) 61.66, 4. Loetvjana MoUova (Bul) 60.80, 5. Sablne Kargel (Odl) 67.10. 6. Felicia Kinder (Pol) 57.02. 7. Tatjana SJtgalova (SU) 56.64, 8. Amell Koloska (Wdl) 56.36. HEREN 100 meter Finale 1. Valerl Bortsov (SU) 10.27, 2. Pletro Mennea (It) 10.34, 3. Klaus-Dieter Bieler (Wdl) 10.35, 4. Joerl Sllov (SU) 10.35. 5. Dominique Chauvelot (Pra) 10.35, 6. manfred Ommcr (Wdl) 10.36, 7. Chrlster Garpenborg (Zwe) 10.39, 8. Aleksander Korneljoek (SU) 10.43. 100 meter Halve finales Eerste halve finale: 1. Honz (Wdl) 46.24, 2. Demarthon (Fra) 46.28, 3. Kuk- koaho (Fin) 46.29. 4. Carlgren (Zwe) 46.51. 5. Utlkal (Odl) 46.62. 6. Schloeske (Wdl) 46.64, 7. SJoeberg (Zwe) 46.68, 8. Roger Jenkins (GB) 47.30. Tweede halve finale: 1. David Jenkins (GB) 45.93. 2. Karttunon (Pin) 46.36. 3. Fredrlksson (Zwe) 46.39, 4. Herrmann (Wdl) 46.40, 5. Brljdenbach (Bel) 46.43. G. Clklc (Joeg) 47.04, 7. Schelbe (Odl) 47.24, 8. van de Goolberg (Ned) 47.40. 400 meter horden Halve finales Eerste halve finale: 1. Stoekalov (SU) 49.67, 2. Pascoe (GB) 49.77. 3. Tzlortzis (Griek) 49.79. 4. Zlegler (Wdl) 49.87. 5. Kodejs (Tsjech) 49.93. 6. Aumas (2wi) 50.46. 7. Bratanov (Bul) 50.66. 8. Maljer (Odl) 50.71. Tweede halve finale: 1. Gavrllenko (SU) 49.63. 2. Hewelt (Pol) 49.79. 3. Naliet (Fra) 49.79, 4. Savtsjenko (SU) •19.88. 5. Schoenberger (Odl) 50.04, 20 kilometer snelwandelen: 1 Vladimir Goloebnltsjl (SU) 1.2930.0, 2. Bernd Kannenberg (Wdl) 1.29.38.2, 3. Vladimir Zjalosjlk (SU) 1.31.480, 4. Roger Mills (GB) 1.32.33.8, 5. Armando Zambaldo (It) 1.33.048, 6. Jan Omoch (Pol) 1.33.196. 7 Amon Seddon (GB) 134.17.6. 8 Sandro BelluccI (It) 1.3452.6

Nieuwe Leidsche Courant | 1974 | | pagina 13