DODENRIT DOOR WANDELKWARTIER In elk van de zes wijken twee agenten Piraten leven voort op banden van Jacob van Kokswijk Rijnsburgers door Bernhard van Leer uit zee opgevist Noord wijk nam massaal afscheid van Vogelaar Raad Voorschoten is het eens over zwembadplan Jubileum kerkdienst voor Van den Berghstichting AGENDA Lezers schrijven Jeugddienst Twee slachtoffers-na wilde ach tervolging Eerste paal voor christelijke MAVO horen, zien en EEK BEZORGER IN LEIDEN DANSLES? Duitse badgast op nippertje gered HORLOGES TROUW/KWARTET MAANDAG 2 SEPTEMBER 1974 NOORDWIJK Noordwijk heeft de heer Vogelaar bedankt voor al zijn werk, zoals de ere-burger dat zelf wilde. Geen cadeaus. Geen toespraken. Alleen maar een hartelijk, welgemeende hand druk. En dat heeft de gemeenschap massaal gedaan. Met hon derden kwamen ze zaterdag naar het Zinger Hotel, waar de AR- kiesvereniging de scheidende volksvertegenwoordiger een receptie aanbood. Alles wat in Noordwijk leeft en werkt was present. STAD EN REGIO L3 Onder de receptiegangers bevond zich ook de hoogbejaarde ere-bur- geres, mevr. A. van Gilse-Van Gel- dermalsen, met wie de heer Voge laar zovele jaren in het Groene Kruis en andere sectoren van de gezondheidszorg samenwerkte. Prachtige bloemen en bloemstuk ken waren even zovele blijken van dank en hulde uit de kring van vrienden en bekenden. Geheel zonder toespraken kwam Vogelaar er toch niet af. De voor zitter van de AR-kiesvereniging, de heer J. Passchier, releveerde de loopbaan van de scheidende ge meentebestuurder en merkte op dat voor hem een welverdiende rust eindelijk een haalbare kaart was geworden. 'Wij zijn u zeer dankbaar voor alles wat u als vertegenwoor diger van onze partij met zoveel plezier en inhoud hebt gedaan'. Na mens de kiesvereniging bood de heer Passchier een mand met 'zon- gerijpte vitaminen' aan. Mevr. Vo gelaar kreeg bloemen. Burgemeester Gaarne wil ik reageren op het eer ste door u geplaatste stuk over de Jeugddienst van ds. D. W. Koel man. Ie. Hoe is 't mogelijk, dat in de Centrale Kerkeraad op één na alle collega-predikanten tegenstander, terwijl de Hervormde gemeente in het Kerkblad 'Om de oude kerk' tot drie maal toe opgeroepen werd deze dienst te bezoeken? De eindredactie van deze kerkbode ligt zoals in de kop vermeld, bij de predikanten. 2e. Aan de zich toch waarschijnlijk Christen noemende bedreiger van 'Maandag rij ik je dood' zou ik willen vragen, of hij in dezelfde kerk ook zo'n eerlijk geloofsgetui genis zou kunnen afleggen? En is hij door dz week ook zo met de dingen Gods bezig als deze twee en met hem vele) Youth for Christleden? 3e. Dat de koster van de kerk het af liet weten is een onjuistheid. Wij, kerkgangers, zagen de micro foon plaatsen voor de 'voorzanger' van deze dienst. Dat hij niet op zijn kostersplaats zat, zal wel ko men. doordat hij de kerkportalen deze avond in de gaten moest hou den! Ten slotte moet 't mij nog van 't hart, dat de Hervormde Gemeente van Katwijk aan Zee zich toch wel op zeer droevige wijze naar buiten presenteert. Laten wij toch beden ken: 'Wie de jeugd heeft, heeft de toekomst'. Op deze wijze wordt de jeugd afgestoten! M. den Dikken, Katwijk aan Zee. mr. Bonnike zei nog nooit op een partij-bijeenkomst te hebben ge sproken. Maar deze keer wilde hij het graag doen. Dat Vogelaar rusti ge jaren zou krijgen, daarin geloof de de burgervader niet. Mr. Bonni- ke herinnerde aan de eerste ken nismaking met Vogelaar. Dat was in zijn vorige meente Kerkdriel. Toen mr. Bonnike in de badplaats kwam. had Vogelaar hem onder meer de Hoofdstraat laten zien. 'Dit is onze Kalverstraat en daar wordt alleen duits gesproken', had de waarnemend burgemeester gezegd. 'De schaterlach in de raad zullen we missen, maar uw geest blijft rondwaren in het raadhuis', aldus mr. Bonnike. De burgemeester dankte mevr. Vogelaar voor de opofferingen, welke zij zich voor de gemeentelijke zaak had getroost. 'U houdt hem toch niet thuis, maar dan zijn wij er niet meer schuldig aan'. De heer J. de Geus sprak namens de CHU, die met de ARP in de raad één fraktie vormde. De heer Alkemade. sprak o.a. namens de KVP: 'U zat samen met de heer Van Riemsdijk tegenover mij en op de duur kon ik bij elk agendapunt zien hoe u zou reageren'. Na de toespraken schreed de rij receptiegangers weer voort. Voetje voor voetje, twee uur lang. Nieuwe brandweerkazerne op komst VOORSCHOTEN De raad hield opruiming. In kort tijdsbestek werden belangrijke beslssingen genomen over voorstellen van B. en W., die de afgelopen vier jaar geen raadsmeerderheid kregen of terugverwezen werden voor nadere informatie. Alle fraktles stemden In met het meentelijk apparaat, werd na een Volkstoinen officieel in gebruik genomen LEIDEN Mevrouw G. L. Vis- Hommes, echtgenote van de burge meester, verrichtte zaterdag de of ficiële opening van het nieuwe volkstuincomplex in de Oostvliet- polder. Het werd een feestelijk gebeuren. Het complex is te bereiken via het toegangspad Vlietweg. Na de offi ciële opening en bezichtiging van de tuinen, werd een drukbezochte receptie gehouden in het veren gingsgebouw van de tuingroep Roombutg aan de Vlietweg. voorstel om voorbereidingen te ,treffen voor de bouw van een over dekt zwembad waarvoor mogelijk heden blijken te zijn in het door de regering getroffen extra-werkgele genheidsprogramma. De aanvraag is ingediend, het antwoord kan de ze week worden verwacht. Het voorstel voor de bouw van een nieuwe branweerkazerne werd met algemene stemmen aangenomen. B en W. zien als meest gunstige plaats de omgeving van de Linde hoeve, maar dat kan alleen indien de zgn. rondweg er komt voor de ontsluiting. Burgemeester Van der Haar betoogde dat over de plaats van de bouw nog geen beslissing hoeft te worden genomen. Drs. Meerhoek (KVP) vond het echter onbegrijpelijk dat wanneer de plaats niet bekend is. wel de grondprijs van die plaats wordt aangenomen. Voor grond wordt een prijs van 80 m2 berekend, maar voor de brandweerkazerne wordt een bedrag van 180 per m2 neer gezet. De burgemeester meende dat deze prijs nodig is om de goedkeu ring te verkrijgen. en Gewest Ook het voorstel tot instellen van een onderzoek naar de organisatie en het funktioneren van het ge- LEIDEN De achtervolging van een gestolen auto door een Leidse politiewagen vond gisteravond om tien voor half zeven een wel zeer tragisch einde toen in het op dat moment stille, wandelgebied van de Haarlemmerstraat twee mensen werden doodgereden, een oudere vrouw en een jonge jongen, wier identiteit gisteravond om negen uur nog niet. hekend was. Het on geluk gebeurde bij de Hartebrug- kerk tussen de fotohandel aan de kant van de kerk en de boekhandel van Zandvliet. De snelheid van de achtervolgde auto was ook daar NOORDWIJK In een grote tent op het terrein van de Willem van den Bergh-stichting, werd een dienst gehouden ter gelegenheid van het vijftigjarig jubileum van de stichting. Voorganger was de stichtings predikant drs. J. Bosman. Organist was J. E. Meilink. Verder werkten aan deze jubileumdienst I JEUGDDIENST (3) Bij het lezen over de kwaadheid van een deel der hervormden be ving mij afwisselend afkeer en blijdschap. Afkeer over de houding van mensen die dominee Koelman zelfs met de dood bedreigen en over de laffe telefoontjes aan zijn zin gericht. En waarom? Omdat dominee Koelman de jeugd lief heeft en al degenen die God als hun Vader willen belijden. Die jonge mensen van Youth for Christ, waar het hier om gaat, gaan uit in de heggen en straten en hebben reeds velen tot het geloof in God gebracht. Dan is er blijd- LISSE Na vijf jaar van voorbe reiding was eindelijk het uur geko men waarop de eerste paal voor de nieuwe christelijke MAVO in de Poelpolder in de grond kon worden geslagen. De school is onderge bracht in noodlokalen aan de 'Eer ste Poellaan. Vice-voorzitter van het schoolbestuur, P. G. Seegers, mocht de handeling verrichten. Vervolgens werd in Poelcorner een bijeenkomst gehouden, waar de heer Seegers enkele woorden sprak. Voor de bouw van de school zijn 200 werkdagen nodig. Als alles meezit zou de school met ingang van het schooljaar 1975-1976 in ge bruik genomen kunnen worden. mee: zangkoor De Lofstem en een muziekgroep o.l.v. J. Brandsma, Ni co Baas (orgel), C. Duindam (hoorn) en F. Duindam (trompet) en een jongerenkoor o.l.v. Theo To- bé. De tekst van de prediking was ontleend aan Johannes 17. De pre dikant citeerde uit Psalm 8 en Mat- theus 6. Sprekende over de Kerk, zei drs. Bosman dat men daar alle dingen bij de naam kunt noemen. Hij ging ook in op het feit dat aan het jubileumfeest, ook verdriet van mensen is vastgeknoopt. De predi kant beklemtoonde verder dat Je zus leeft en men op God altijd kan vertrouwen. 'Hij draagt je door al les heen', aldus drs. Bosman, die tenslotte zei er van overtuigd te wezen dat een nieuwe aarde op komst is. Er werd nog op gewezen dat nog een 'open' dag wordt ge houden en dat er ook nog een speciale dag voor de ouders van de patiënten zal zijn. zo groot dat de bestuurder, een 17- jarige Leidenaar. de macht over het stuur verloor. Hij ramde er een aantal stilstaande auto's en reed enkele keren tegen een winkelpui aan. waardoor zijn auto zigzaggend op het kruispunt van de Mare af reed. Ter hoogte van Zandvliet nam de auto weer het trottoir waar de vrouw en de jongen werden gegrepen. Toen kwam de auto kort daarna tot stilstand. Zondagmorgen was de auto van het terrein van het Diaconessenhuis ontvreemd. Hij behoort toe aan de chirurg Rood. Tegen de avond zagen agenten in een surveillancewagen bij de Wil lem de Zwijgerbrug, op de grens van Leiderdorp en Leiden, de ge stolen Volvo. Zij zetten de achter volging in, maar de bestuurder van de doktersauto merkte dat en gaf de auto toen zoveel gas dat de poli tiewagen er niet in slaagde hem klem te rijden. Zo ging het de hele Willem de Zwijgerlaan af. De wilde rit werd vervolgd via de Schutters- veldweg en de Stationsweg. Beide auto's negeerden het autoverbods bord van de Steenstraat en bij de Blauwpoortbrug aangekomen doken ze zelfs het wandelgebied van de Haarlemmerstraat in, waar zich na luttele seconden het drama van de dodenrit voltrok. De niets vermoe- KATWIJK Dinsdag 3 september: hoog water 4.02-16.22; laag water 0.07-12.20 (springvloed). geopend I0rl7en 19-22 uur, zondags 'O-'7^1 Trein-Toegang-biljetten bij NS stations schap in de hemel. tt 1 Het gebod waaraan wij ons moeten £±00 ff CH lilSff WStOF houden is: God liefhebben bovenal en de naaste als onszelf, ook die naaste met wie we het niet eens zijn. We horen het iedere zondag. Laten we proberen, ernaar te leven. Van harte wens ik dominee Koel man Gods zegen toe op de smalle weg die hij bewandelt. A. Knegtmans, Huize Salem. Katwijk aan Zee. JEUGDDIENST (4) Aan de leden van de Hervormde Gemeente te Katwijk aan Zze, bes te ouders in Katwijk, Er staat geschreven in Liikas 18: 'Laat de kinderen tot Mij komen'. Begrijpt u wel, dat dit een ernstige opdracht is, die Jezus zelf aan u, ouders, gaf? Is u er wel gerust op, dat u het met deze opdracht ernstig nam? U kunt u daarvan niet afma ken met de gewoonte elke dag luid uit de Bijbel te lezen en uw kinde ren chr. onderwijs te laten geven. Spreekt u met uw kinderen van hart tot hart? Is uw levenswandel wel zo, dat u hen, als het ware, met de hand tot Jezus leidt? Er staat ook in Lukas 18: 'Houdt de kinderen niet tegen'. Wat doet u? U maakt zich ernstig schuldig. In plaats van iemand als ds. Koelman te respecteren en hem er dankbaar voor te zijn dat hij de durf heeft God meer gehoorzaam te zijn dan mensen en dat hij zich met hart en ziel wijdt aan de taak om uw kinderen tot Jezus te leiden, werkt u hem op een afschuwelijke wijze tegen. Ds. Koelman zal ongetwijfeld smar telijke dagen doormaken, maar ik sta liever in zijn schoenen dan in de uwe. De Christelijke Pers vraagt voor de bezorging van de och tendbladen Nieuwe Leidse Courant - Trouw Leuke bijverdienste voor scho lier. Nadere inlichtingen afd. inspectie. Steenstraat 37, tel. 31441. Urenlang dobberde het scheepje op zee. Eindelijk, net voor het vallen van de duisternis, kon schipper S. de Heijer van de reddingboot Bern- hard van Leer van de KRZRM, samen met zijn bemanning de Rijnsburger speedboot op sleeptouw nemen en veilig in de haven van Scheveningen afleveren. 'Ik werd (ADVERTENTIE) schorsing van de vergadering, met algemene stemmen aangenomen. De raad dwong wel af dat de nieu we raad via de commissie bestuurs zaken het tempo zou gaan bepalen. De totale kosten voor dat onder zoek werden geraamd op 200.000. Voorschoten ziet geen heil in een klein gewest Leiden. De raad vond het een triest einde. Indien blijkt dat de burgemeester van Leiden geen initiatieven onderneemt voor een eenvoudige vorm van samen werking tussen de gemeenten, zal Voorschoten dit doen. Aan het slot van de vergadering sprak burge meester Van der Haar de scheiden- da raadsleden toe. (ADVERTENTIE) Jongelui - Ouderen Evert Casteleiri Zie adv. rubriek lessen I dende wandelaars waren onmiddel lijk dood. De bestuurder van de gestolen auto liep geen ernstige verwondingen op. De politie heeft hem ingesloten. Het was gistera vond nog niet zeker of hij bij zijn vluchtpoging ook onder invloed van drank verkeerde. NOORDWIJK Hoofdagent De Vries van de Noordwijkse strand- brigade, kon zaterdag omstreeks het middaguur op 't nippertje een Duit se badgast uit zee redden. Hij hoor de hulpgeroep en ging met band en rubberboot de zee in. Twee jonge Duitsers van 13 en 12 jaar, kwamen assisteren. De in paniek verkerende zwemmer klemde zich aan het bootje van de jongens vast. Geza menlijk wist men de man op het strand te brengen. De 29-jarige .Duitser was niet op de hoogte van de gevaren der zee en raakte in paniek toen hij merkte dat dooi muien in zee de terugtocht naar het strand zwemmende onmogelijk was. 'Hilversum let niet op luisteraars' LEIDEN Nog even, en het is afgelopen. Afgelopen met de piratenzenders, maar ook met het gigantische documentatiewerk van Jacob van Kokswijk (25) uit Leiden. Sinds vorig jaar juni heeft deze toegewijde piratenliefhebber alle programma's van Radio Noordzee en Veronica opgenomen op twee continu draaien de bandrecorders. Maar ook van de periode daarvoor heeft hij ruimschoots materiaal, in totaal zo'n 3500 uur. Na bloemen groet aan radioschip RIJNSBURG/SCHEVENINGEN Zes Rijnsburgers die zaterdag een bloemenhulde wilden brengen aan Radio Noordzee en Radio Veronica konden hun missie niet volbrengen door motorpech. Radio Noordzee werd bereikt, maar op weg naar Veronica begaf de motor van de speedboot van Rob Verhaar het. Maar bij opnemen blijft het niet bij van Kokswijk. Vorig jaar heeft hij al twee zelf geproduceerde pla ten uitgebracht over de piraten, en dit jaar volgen nummer drie en vier. 'Ik ben in onderhandeling met diverse maatschappijen, maar die platen komen er zeker. De vorige hebben trouwens goed gelopen.'De eerste nieuwe plaat betreft Radio Noordzee, waarbij alle disc-jockeys en de grote momenten van het schip aan bod komen. Dit in sa menwerking met diverse medewer kers van Noordzee, die hij in de loop der jaren heeft leren kennen. Documentaire De tweede plaat is een documentai re over Nederland zo gevarieerde piraten wezen: REM, Dolfijn, Atlan tis, Veronica en ga zo maar door. De bombaanslag van vorig jaar door Veronica op Noordzee en de ongetwijfeld dramatische momen ten van vanavond gaan er ook op staan. Na vanavond zal het niet afgelopen zijn met de activiteiten van Jacob van Kokswijk. Mét vergunning van de PTT zendt hij in de weekends als amateur, weinig muziek en veel informatie over audio-techniek, want daar heeft hij wel het een en ander over opgestoken onderhand. Contacten met adverteerders bij de piraten maakten bovendien de aan schaf van Leer professionele appa ratuur mogelijk. 'Hobby en commercie kunnen best samengaan.' aldus Jacob, die ook nog medewerker is van het P.R.N. (Pirate Radio News), een blad voor plratenliefhebbers. Uiteraard be heert hij het geluidsarchief, met hulp van de lezers welteverstaan. 'Soms bellen ze op als er 'snachts iets bijzonders gebeurd is. dan gaat een bemanningslid uitzenden ofzo'. Grote klap (ADVERTENTIE) om ongeveer half zeven opgeroepen omdat er een boot was vermist. Er steeg een vliegtuig op van de mari ne luchtvaartdienst uit Valkenburg. De boot was uitgevallen vanuit Kat wijk. Ongeveer negen mijl uit de kust werden de Rijnsburgers door de vliegtuigbemanning waargeno men. Wij waren er toen gauw bij', aldus de heer Heijer. Hij vindt het hoogstmerkwaardig dat niemand van de boten die in omgeving wa ren van de speedboot merkten dat er wat aan de hand was. 'Als het goed weer blijft gaat het wel met zo'n boot op zee. nu werd de boot door de wind verder van de kust gedreven. Ik blijf erbij dat het on begrijpelijk is dat niemand het op merkte'. Gelukkig liep het allemaal goed af voor Verhaar en zijn vijf kornuiten. De beste wereldmerken hebben wij voor u, Seiko, Eterna, Certina, Prisma. Junghans, Citizen, EWE-Ancre. Voor 39,50 heeft u bij ons al een echt 17 st. Anker uurwerk, schokvrij en waterwerend. Een gouden 17 st. Anker dames horloge voor slechts 79,50. Eigen ateliers, dus le klas vak-service. UW HORLOGER v. d. WATER Haarlemmerstraat 181 Jaarverslag politie: wijkagent wordt vertrouivde figuur God zij u genadig! Mej. G. W. Wetter. Boulevard 147, Katwijk aan Zee. Van een onzer verslaggevers LEIDEN Het totale aantal geregistreerde aanrijdingen ver toont ten opzichte van voor gaande jaren in Leiden een voortzettende daling. Waren er in 1971 nog 2834 aanrijdingen, in 1972 waren dat er 2689 en in 1973: 2596. Het aantal gewon den bij deze aanrijdingen ver minderde zelfs nog sterker, na melijk van 692 in 1972 tot 619 in 1973. Het aantal doden steekt zelfs heel schril af bij het getal van 1972. In 1972 vielen er 10 doden in het Leidse verkeer, in 1973 drie. Deze daling van het aantal ver keersongevallen is ingezet in 1970. De feiten staan in het jaarverslag van de Leidse politie over 1973. De drie doden van 1973 vielen bij on gelukken op het Levendaal. de Churchilllaan en de Waddinger- brug. Levendaal en Churchilllaan behoren ook tot de wegen, waarop in 1973 dertig of meer verkeerson gevallen plaats hadden. Andere straten met veel verkeers ongevallen waren: Hoge Rijndijk, met 113 verkeersongevallen de ge vaarlijkste weg van Leiden, Stati onsplein (93 ongevallen). Rijnsbur- gerweg (90), Breestraat (61), Rijks weg 4 (55), Willem de Zwijgerlaan (50), Levendaal (47), Haagweg (44). Kanaalweg (41), Hooigracht (45). Lage Rijndijk (37), Rapen burg (33), Lammerschansweg (52), Herensingel (31) en Churchilllaan 30). Snelheid Bij 382 snelheidscontroles met be hulp van radarapparatuur werden in totaal 10.845 overtredingen vast gesteld. Van alle gecontroleerde voertuigen bleek 4,2 procent in overtreding, tegen 4.9 procent in 1972, een daling dus, wat wel ver band zal houden met de brandstof- schaarste en het beroep van de regering om op autosnelwegen niet harder dan 100 km te rijden, waar door de snelheid binnen de bë- bouwde kom waarschijnlijk ook te rugliep. Bij gerichte verkeerscontroles van de surveillance-dienst werden 5775 overtredingen geconstateerd. Verre weg de meeste van deze overtredin gen hadden te maken met parkeren en stopverboden. Daarna volgen de verkeerslichtovertredingen en de overtredingen door ontoereikende verlichting van fietsen en brom fietsen. Bij parkeercontroles werden in 1973 maar liefst 15.463 voorruitformulie- ren aangebracht op personen- en vrachtauto's. Aan transactiegelden werd een bedrag van 148.540 ont vangen. De meeste parkeerovertre- dlngen hadden plaats in de Pieters- wijk (4808), Haarlemmerstraat en omgeving (2761) en Hooigracht en omgeving (2761). Meer vreemdelingen Het aantal vreemdelingen in Lel den is in 1973 weer vermeerderd en wel met 86. Aan het eind van 1973 waren er in Leiden 1776 vreemde lingen gevestigd. Hieronder waren 475 Marokkanen. 212 Turken, 172 Italianen, 155 Duitsers en 120 In donesiërs. Opmerkelijk is, dat de stijging zich in hoofdzaak voordoet bij Marokka nen en Turken. Hun aantal nam in 1973 toe met respectievelijk 22 en 43 ondanks het feit, dat in verband met het teruglopen van de werkge legenheid in 1973 de werving van buitenlandse arbeidskrachten prak tisch tot stilstand kwam. De toene ming van het aantal Marokkanen en Turken is dan ook in hoofdzaak gevolg van gezinshereniging en vestiging in Leiden van deze bui tenlanders vanuit andere gemeen ten in ons land. Van de buitenlandese arbeidskrach ten verblijft 66 procent in zoge naamde 'vreemdelingenpensions'. Eenentwintig procent woont zelf standig in gezinsverband. De overige 13 procent heeft woonrumte gevon den bij particulieren. Op grond van de gemeentelijke verordening op vreemdelingenpen sions kunnen 46 kamerverhuurin- richtingen als 'pension' worden „angemerkt. Bijna alle pensions zijn in de oude binnenstad. De toestand, waarin de gebouwen en de inrichting ervan zich beginden, is in vele gevallen matig en in een aantal gevallen slecht. Het aantal vreemdelingen bedroeg in 1973 ruim 1,8 procent van de Leidse bevolking. Wijkagent De wijkagent blijkt steeds meer een vertrouwde figuur te worden in Leiden. De wijkagenten verlenen ook vaak bijstand bij gezins- en huwelijksmoeilijkheden. Zij probe ren zoveel mogelijk de vergaderin gen van buurt- en wijkverenigin- gen in hun wijk bij te wonen. Het doel van het werk van de wijkagenten is onder meer het leg gen van kontakten met de bewo ners van dé'stad om de band tus sen politie en burgerij te verster ken. Hiertoe is de stad in zes wij ken verdeeld. Het is de bedoeling in elke wijk twee wijkagenten te plaatsen. Binnen enkele uren allemaal verle den tijd. Is van Kokswijk somber? 'De grote klap heb ik vorig jaar al gehad bij de kamerdebatten. Dit is een onherstelbaar verlies. Ons slechte omroepbestel kan het nooit opvangen. Ze houden daar in Hil versum geen rekening met de luis teraar, ze zijn teveel versnipperd, en in het nieuwe plan hoor je muziek op de slechte AM en actua liteiten op de goede FM zender. Meer hoef je dan niet te weten'. Vrije radio uit zee komt nooit meer terug. Aldus de man die er voor zorgt dat we door platen tenminste nog iets over hebben van dat mooie tijdperk toen er nog piratenradio was. Jan Hoekcma Raad Leimuiden wacht op recreatierapport LEIMUIDEN Tijdens de raads vergadering kwam opnieuw de sub sidie aan de VW ter sprake. Nadat de heer Van den Berg B. en W. eraan had herinnerd dat zij de raad nog een beleidsplan t.a.v. de recre atie schuldig waren, kon de raad zich verenigen met de subsidie van 800. De burgemeester zei met een rapport inzake het recreatiebeleid in de Rijnstreek te zullen komen. Het beleid voor Leimuiden, met daarin de plaats van de WV. zou daarna kunnen worden bepaald. Wat betreft de regionale schoolbe geleidingsdienst stelden B. en W. in verband met de hoge kosten 2,25 per inwoner per jaar) voor, hiero ver bij de begrotingsbehandeling voor 1975 te beslissen, tenzij be kend zou worden dat er een rijks subsidie zou worden verleend. De Christen-Democratische fraktie wil de nu al meedoen. Het voorstel kwam in stemming. Besloten werd met 9 tegen 2 stemmen de instel ling van de dienst te ondersteunen. Dinsdag 3 september Driftstraat 49. 10.30 tot spreekuur soc. raadsvrouw. soc. raadsvrouw. Gerecht 10. 4.30 tot 1 uur: spreekuur soc. raadsvrouw. Donderdag 5 september Stadhuis, 6 tot 8 uur; spreekuur soc. raadsvrouw. Tentoonstellingen Preathuys. Vrouwenkerkkoorstraat 9 Lel den; schilderijen en litho's van Jan Rot teveel, tot 30 september. I

Nieuwe Leidsche Courant | 1974 | | pagina 3