Schuine lessenaar lijkt te worden dichtbij [remming stroom Irinamers VU is bezetting zat ouw krijgt irtaanval ontploffing ddenstanders Igen hun nood (odgestoken na ist over meisje Horizontaal schrijfblad zoutyeel hoofdpijn onder schoolkinderen veroorzaken Verkeerde houding kan ernstSge gevolgen Ihebben Praten (ever straaljagers Militairen in Soedan vandaag aan het werk handwerken het weer Warmer weerrapporten Strandverwachting +++oproep toeristen+++ Schuur met varkens brandde geheel af IK',KWARTET DONDERDAG 29 AUGUSTUS 1974 BINNENLAND/COMMENTAAR T5/K7 inze parlementsredaktie :AAG De regering zal :ort maatregelen nemen overleg met de regering ■amaribo de sterke emigra- |bom van Surinaamse rijks- I ïn naar Nederland te ver- i sren. Uitgangspunt van blijft, dat de rijksgenoten riname in geen enkel op- achteruitgezet zullen wor- zich gediscrimineerd voe- ejinister De Gaay Fortman .nnenkort naar Suriname kken om de maatregelen eie Surinaamse regering te :ken. n dit initiatief van de r,ege- estudeert een commissie van ïaren van zeven departemen- der leiding van de aftreden- ,terdamse wethouder G. Z. de et probleem van de begelei- ran de vele rijksgenoten uit *!st, die het land binnenko- •jfpeze commissie zal vooral ge- maken van de ervaring, die n de grote steden van het 1€heeft opgedaan met de rijks- n. De bedoeling is aan de ïg een beleidsplan voor te Er worden mogelijkheden t om de binnenkomende Su~ ;rs niet alleen in het westen ^.vangen, maar meer over het J land te spreiden. Tale hulp? jen zijn in een besloten zit- 'an de tweede kamercommis- .arin minister-president een uitbracht van zijn reis naar t, vooral de problemen van igratie besproken. Op het lik. zo werd betoogd, wordt op van de geldende wettelijke -legelen veel geld uitgegeven in ~~:iale en maatschappelijke sec tor de Surinaamse rijksgeno- iou het misschien niet effek- zijn, aldus een overweging regering, om dit geld direct •iname uit te geven, waardoor ar leefbaarder zou worden en igratiestroom zqu verminde- Je grote vraag is echter hoe "bu moeten gebeuren, vooral t de structuur van de Suri- Se samenleving zoveel anders I hier. Een ander probleem is Suriname, wanneer het straks lankelijk is, in staat zou zijn sociale voorzieningen zelf te eieren. Dht kan ook worden aan con- maatregelen in de sector van ind- en tuinbouw en de wo- iouw ter bevordering van de Ogbouw. Lndere suggestie is nog, dat de rs van de Creolen en Hindoe- zich zullen inspannen om de ,ende vrees voor de toekomst, loor de emigratie wordt bevor- weg te nemen. Vooral de laat- ,ijd trekken d.e Hindoestani "Tederland. Een oorzaak hier- dat van Creoolse zijde over iel van de bevolking de nodige ipoed is aangezegd wanneer afhankelijkheid daar zou zijn. INGEN De 72-jarige rae- II. Bakker-Ritsema uit de Sa- lat in Groningen is gistermid- iverleden na eén hartaanval, ij vermoedelijk kreeg tengevol de ontploffing van twee issen. fntploffing ging met een zo da- hde knal gepaard dat muren irden en een aantal ruiten ag. De explosie had plaats op lak van een blok woningen aan thter de Sabastraat gelegen Su bstraat. Hier werd een nieuwe Èdekking aangebracht. Daarbij te een pot met teer oververhit tot brand leidde. Kort erna ont- en de vlakbij een brander gele gasflessen. ouw Bakker had de brand zien laan en was, geschrokken van lur en de rook, van haar bal- itje haar woning biimengelo- Zij was nauwelijks binnen of isflessen ontploften. leen verslaggever I HAAG Het overlegorgaan tie centrale ondernemingsorga- »{ies in het midden- en kleinbe- heeft 'gisteren In een open aan de Tweede Kamer een end beroep gedaan om de [enstand metterdaad bij te Het overlegorgaan wil, rat 'weede Kamer het tot nu toe :rde beleid - 'hoogst onvol - aldus de open brief - om- omdat het anders 'tot onher- re schade zal leiden', iverlegorgaan kreeg gistermid- Llvan premier Den Uyl het be- óór prinsjesdag maatregelen dat de regering niet van plan U het midden- en kleinbedrijf &d te maken. i NINGEN De Groninger po- heeft de 22-jarige schilder K. uit Groningen gearresteerd. De heeft bekend gistermiddag in •elkingestraat te Groningen de rige M. W. Oosterling uit Gro- sn met een mes te hebben neer- 'ken. Het slachtoffer werd in ekkende toestand naar het Hemisch ziekenhuis gebracht en eed even later tijdens een loperatie. O. was door het mes onder het hart getroffen, .ak van de steekpartij was een tussen het slachtoffer en zijn A. zetg te hebben gehandeld ielf verdediging. Van onze onderwijsredactïe UTRECHT Zowel binnen als buiten Nedei^and begint men zich af te vragen of schoolkinderen niet beter a.^n een schuine lesse naar kunnen werken dan op een tafeltje met ieen horizontaal blad. Onlangs pleitten vier onderzoekers van de technische hogeschool Eindhoven voor een schuin werkblad, omdan het zitten aan een horizontaal blad veel klachten over hoofdpij|tii veroorzaakte. Ook internationaal is de schuine lessenaar in studie. Het onderzoek van de technische hogeschool in Eindhoven draagt de titel: 'Miserabele- lichaamshouding door slecht schoolmeubilair, een provocatie van hoofdpijn eyi con centratievermindering'. Dit tititel is meteen een korte weergave van de inhoud van het rapport. Volgens dit onderzoek kan een voortdurend verkeerde houding ernstige gevolgen hebben. Op lange termijn dreigt voor de kinderen scheefgroei: op korte termijn zie je dat een verkeerde houding hoofd pijn veroorzaakt en de leerprestatie achteruit doet gaan. 'Een blik in modern ingerichte klas lokalen geeft hoogst bedenkelijk gebogen, ingezakte en scheve hou dingen te zien', aldus het rapport. 'Herhaaldelijke aansporingen om rechtop te gaan zitten blijken abso luut geen effect te hebben. Kinde ren die aan een tafeltje met hori zontaal blad zitten kunnen moeilijk een goede houding vinden.' Als ze rechtop blijven zitten, met de rug tegen de leuning, moeten ze de hals buigen om op tafel te kunnen kij ken. Zo'n knikstand kan slechts enkele minuten -worden volgehou den. Het gevolg is dan ook. dat de kinderen zich over de tafel heen- buigen, de rug in zijn geheel krom men, en een slechte lichaamshou ding aannemen. Men behoeft geen kennis van de mechanica te hebben om te kun nen begrijpen dat bij veelvuldig voorover buigen de spieren meer dan normaal worden belast. Dit geldt met name voor de* spieren van nek en schoudergordel. ,Na eni ge tijd ziet men dan ook* dat de arm eraan te pas moet komen om het hoofd te ondersteunen. Dit is het moment waarop de romp ver draait en scheef zakt. De nek wordt daarbij vaak nog zijwaarts gebogen en gewrongen'. En deze ongelukki ge houding is dan de oorzaak van veel klachten over hoofdpijn. Dat dit inderdaad een gevolg is van het horizontale blad is duidelijk, zegt het rapport, want de hoofdpijn pleegt snel te verdwijnen als je weer rechtop gaat zitten. De conclusie van het onderzoek is dan ook dat de schuine lessenaar van de vroegere houten schoolban ken zo gek nog niet was. De fabri kanten van schoolmeubelen zijn daar meteen op in gesprongen De firma 'Brabantia' heeft bijvoorbeeld al een schuine lessenaar ('ortho- desk') ontworpen. Dat is dan een in schuinte verstelbaar lessenaartje dat bovenop de tafel gezet kan worden. '1 Waarom En zo zijn we dan weer waar we vijfentwintig jaar geleden ook al waren. Waarom is toen de schuine lessenaar uit de klaslokalen ver dwenen? Waarschijnlijk omdat de tweepersoonsschoolbank uit de gra tie raakte en het kind (de schuine lessenaar) toen met hpt badwater is weggegooid. In de brochure 'Het nieuwe school meubilair' die de stichting Neder lands Normalisatie Instituut in 1959 uitgaf is dat alles no$ na te lezen. 'De schoolbank leidt tot een onbe weeglijke lichaamshouding en daar door tot nodeloze statische spier werking. Tengevolge van de daar door optrede hde 'vermoeienis gaat het kind in den scheve houding in de schoolbank hangen: juist dit levert voor hegi kind het gevaar op, dat de scheve* houding zich in de groei vast legt,3 De losse tafeltjes en stoeltjes voor talke leerling bieden de mogelijkheid tot verzitten en voorkomen hetvastgepind zitten in één lichaamshouding'. Ook andere vendelen van het losse schoolmeubilair ,1 wordei) geprezen. Je kon de tafkltjes en stoeltjes makkelijk verzetilen, een kring ma ken. groepswerk ittoen. of zelfs in de open lucht ond ferwijs geven. Los meubilair was ook hygiënischer: bij het schoon makejiji kon je de zaak opzij zetten. Er iq/aren wel onder wijzers die opzagtai tegen extra ru moer in de klas ^;n ordeproblemen vreesden. Maar, meende de schrij ver van de broctaure, dat zou wel wennen. I Normen Inmiddels weten are niet beter of schoolkinderen houten aan tafeltjes en stoeltjes te zili;en. Het Neder lands Normalisatiel Instituut geeft al vele jaren normfen voor de con structie van dit mtïubilair. Er wordt voortdurend gedö fkterd aan de hoogte van de zitti hg. de stand van - de rugleuning, de afmetingen van het tafelblad, de stfevigheid van het materiaal, enz. Ma ar de stand van het tafelblad is tocih weinig in dis cussie geweest. De schuine lessens fear, die nu door de Eindhovense on (derzoekers wordt aanbevolen, is sir» Is enige tijd ook Boven: twee plaatjes uit de brochure 'Het nieuwe schoolmeubi lair' van 1959, die moeten illustreren dat losse tafeltjes en stoel tjes beter zijn dan de oude schoolbank. Onder: illustraties uit het Eindhovens rapport, waarvan in dit verhaal sprake is. aan populariteit te winnen. Wie weet is zo'n hellend vlak wel veel beter voor de leerprestaties. Maar het is natuurlijk wel lastig dat je pen steeds op de grond rolt. voorwerp van gesprek in de inter nationale commissie voor de stan daardisatie van schoolmeubelen. Toch is men op dit punt nog erg voorzichtig. Terwijl men internatio naal overweegt allerlei afmetingen van het meubilair als bindend te aanvaarden, wordt ten aanzien van de schuine lessenaar slechts een aanbeveling besproken. De minima le helling van de werkblad zou volgens deze aanbeveling zestien graden moeten bedragen. Twijfels Van onze Haagse^ predactie DEN HAAG IMtinister Vredeling zal binnenkort bisoeken aan Parijs en Washington bjrengen om te pra ten over de vervanging van de Ne derlandse Starfij ;hter. Hij brengt deze bezoeken ii gezelschap van zijn collega's uit? België Noorwegen en Denemarken. Deze vier landen proberen hun "verouderde Starfigh- ters gezamenlijk] door een nieuw type straaljager te vervangen. De drie grootste katthhebbers zijn zoals bekend de Fransje Mirage en twee Amerikaanse tyjfjen de F 16 van General Dynamics; en de F17 Cobra van Northrop. Hot gezelschap mi nisters gaat op fó september naar Parijs en zal vanill tot 13 septem ber in Washington verblijven. De uiteindelijke beslissing wordt rond de jaarwisseling verwacht. Dr. ir. J. R. de Jong, medewerker van het raadgevend bureau Beren schot en lid1 van de internationale commissie, heeft echter nog zijn twijfels aan de juistheid van zo'n aanbeveling. Hij vindt verder on derzoek nodig en vraagt zich af of andere factoren niet een grotere rol spelen -dan we geneigd zijn te denken. De huidige normen zijn nog teveel afgestemd op de totale lichaams lengte van het kind, zegt hij. Maar voor het bepalen van de hoogte van de stoelzitting is de lengte van het onderbeen het belangrijkst. En om te bepalen hoe hoog het tafelblad moet zijn is vooral de afstand tus sen het zitvlak en de elleboog van belang. De heer De Jong meent bovendien dat er wel veel meetwerk verricht wordt, maar dat er nog veel te weinig gedaan is aan beïnvloeding van de mensen in het onderwijs. Scholen en leerkrachten beschik ken vaak niet over voldoende in formatie. Het komt nog altijd voor dat men onjuiste maten kidst. En wat misschien nog erger is, de meubelen die men heeft worden niet goed over de kinderen verdeeld. Ondanks dit meer kritische geluid lijkt de schuine lessenaar toch weer Van een verslaggever DEN HAAG Het detachement Nederlandse militairen van de ko ninklijke landmacht, dat in Soedan verblijft om daar voedseldistributie uit te voeren, gaat vandaag aan de slag, als zich geen onvoorziene om standigheden voordoen zullen zeven trucks naar de dorpen Melit en Malha vertrekken op een afstand van ongeveer honderd kilometer van het basiskamp El Fasher in de westelijke provincie Darfur. Op de generale staf in Den Haag heeft men dinsdag nog telegrafisch contact met de Nederlanders gehad. De zware regenval schijnt te zijn opgehouden enmen wil nu zo snel mogelijk met het reeds beschikbare materieel 'er tegenaan gaan'. In Nyala op tweehonderd kilometer afstand van El Fasher liggen de grote voedselvoorraden. De regen val heeft de weg tussen beide ste den echter onbegaanbaar gemaakt voor elk type voertuig zodat nu wordt getracht via een luchtbrug tussen beide steden de 'werkvoor- raad' voedsel in El Fasher te ver groten. In dit basiskamp is nu een voedselvoorraad (bestemd voor dis tributie) aanwezig voor ongeveer twee weken. onder redactie van loessmil De eerste keer is het allemaal wel opwindend, niet alleen voor de studenten die een gebouw bezetten, maar ook voor de be stuurders die zoiets meemaken. Ultimatums, gebarricadeerde deuren, rode vlaggen uit de ra men, spandoeken langs de gevel, nachtelijke onderhandelingen tussen bezetters en bestuurders, zenuwachtige telefoontjes met de politie, vragen van Kamerle den aan de ministertoch aar dig om als bestuurder eens mee te kunnen doen aan dit univer sitaire Stratego-spel. Maar dat begint te vervelen. Bij de derde bezetting vragen de vrouwen van de bestuurders of het niet eens uit kan zijn met de nachtelijke vergaderingen. Eet personeel van de universiteit wordt kribbig en wil eindelijk wel eens gewoon doorwerken. Ordelievende studenten dreigen met tegenacties. En de bestuur ders zelf krijgen al pijn aan hun ogen als ze de gestencilde voor boden van een volgende bezet ting bij hun post vinden. Maar studenten zijn het niet zo gauw zat. Of misschien begint het hun op een gegeven moment ook te vervelen, maar dan is er altijd wel weer een volgende jaargang studenten die de strijd wil aanbinden tegen de een of andere wantoestand. En zo wordt de folklore in stand ge houden. Dit indianenspel (neem je slaapzak mee) moet maar eens uit zijn, vindt het college van bestuur van de Vrije Universi teit. In een discussienota houden de bestuurders de universitaire gemeenschap voor, dat bezettin gen aan de VU toch nooit tot die resultaten leiden die de be zetters ermee beogen. Bovendien is altijd maar een handjevol stu denten bij zo'n bezetting betrok ken: hooguit drie procent, zegt de nota. Het bestuur van de VU vindt bezettingen (afgezien van extre me situaties) onaanvaardbaar. Er bestaan andere manieren om oppositie te voeren zoals discus sie en demonstratie. Maar het middel van bezettingen kan niet door de beugel. Vandaar dat de nota ook de mogelijkheid van strengere sancties oppert: zoals hantering van het universitaire tuchtrecht (tijdelijke of defini tieve verwijdering van de uni versiteit) of intrekking van sub sidies en faciliteiten die bezet- iende organisateis genieten. Nog altijd zijn er mensen (zelfs wethouders van onderwijs) die denken dat ouders op school niet mogen helpen bij het on derwijs. Van wie dat niet zou mogen in een land dat zo strak hecht aan de vrijheid van on derwijs, is niet altijd duidelijk. Sinds de reportage over 'een fij ne school' in Utrecht die de NCRV-televisie maandag uitzond weten we in ieder geval dat het van miniser Van Kemenade wel mag. Ouders Op de vraag wat hij vond van moeders die hielpen bij het lees onderwijs zei hij: 'Wat zal ik daarvan vinden? Mijn eigen vrouw doet het. Ik vind dat zo iets moet kunnen. Wel zal de hulp van ouders altijd moeten gebeuren onder verantwoorde lijkheid en begeleiding van de leerkrachten. Zij zijn daarvoor immers opgeleid. Maar als aan die voorwaarde is voldaan, dan is het heel goed mogelijk. Mis schien niet op elke school en bij elke onderwijzer esMaar waar het mogelijk is juich ik dat toe'. Was het vroeger uitsluitend de schaapherder die zonder zich te generen als man rustig één recht één averecht dikke scha penwollen sokken op de grote stille heide kon zitten breien, tegenwoordig zoeken niet alleen vrouwen, maar ook steeds meer mannen hun vrij etijds ver tier in handwerken. Met naald en draad paraat dus, reden waarom uitge vers blijkbaar nog steeds brood zien in het presenteren van al weer nieuwe handwerkbladen. De Geïllustreerde Pers heeft al thans het eerste rïummer op de markt gebracht van 'Handwer ken', een nogal fantasieloze naam. maar wel erg duidelijk. Met dit blad kunnen ook man nen (en vrouwen uiteraard) die best eens willen leren handwer ken, uit de voeten: alle essentië le steekjes en werkjes worden in het groot nog eens zo getoond dat niemand zich vergissen kan. In dit eerste ï.ummer valt te kiezen uit haken, borduren, ap plicatie, breien, punniken en knopen. Van onze weerkundige medewerker Een vooral over doorwegen flink in opbouw verkerend hogedrukgebied is van het Kanaal naar de Noordzee getrokken. Daardoor kwam er giste ren een snel einfLe aan de toestand met buien, die dinsdagmiddag- en avond vooral in noord-Friesland actief waren geweest: Holwerd 23 mm. neerslag, waaronder hagel. De zon overwon glansrijk en vandaag en morgen gaat de thermometer weer op winst spelen nu de wind naar de zuidoost- tot zuidhoek door gaat. Dat gebeurt dan tussen het gebied met hoge barometerstanden 1 en het koufront van een IJslandde- pressie. Dit front deed gistermiddag vooral in dje golf van Biskaje, west- Frankrijk en noordwest-Spanje de barometers vrij snel dalen, in Nan tes en San Sebastian bijna 4 milli bar in drie uur. In eerste aanleg wijst dit op een in voorbereiding zijnde aanvoer van warmere lucht uit zuidoost tot zuid, naar de lage landen(Gorredijk kreeg gisteren al een maximum van 22 gr). Het kwik streeft donderdag en vrijdag in de Benelux naar een niveau van ca. 25 gr. anderzijds geeft genoemd koufront later een vergrote kans op regeTp- en onweersbuien, dus onge veernet zo'n ontwikkeling als be gin deze week. Op grond van de hoogtestromingen moet worden aangenomen, dat het koufront te gen het weekeinde een afkoeling teweeg zal brengen. We rekenen er op, dat de 'trein' wel weer vertra ging zal oplopen. Biarritz en Ag en gaven gisteravond een volkomen onbewolkte lucht in een. droge uit oost tot zuidoost aangevoerde luchtsoort. Daarentegen hingen er boven het westen van Bretagne zuidwest-Eng eland en zuidoost-Ier- land van die bekende onweersach- tige altocumuluswolken. Het kou front dat maandag ons land pas seerde strekt zich van noord-Zwe- den via zuidoost-Zwedifa en Polen, Tsjechoslowakije en i fyongarij tot over noord-Italië uit. Lu al die lan den regende het gister wond plaat selijk, zelfs tot in zu id-Duitsland. Oostenrijk had een er. (r koude dag met Linz niet warmer Aan 12 gra den C. Salzburg en K lagenfurt 13 gr. C., na een neerslag van 11 mm op laatstgenoemd statio In Frank rijk varieerden de maïiima van 17 gr. in Mühlhouse viat 26 gr. in Bordeaux tot 27 gr. /'fci Pepginan. Een koud oord was o<ijfc ht vlieg veld Kloten bij Zütich I met maxi maal 13 gr. C. Een 1 Afzonderlijke koude put in de hogib'e niveau's' veroorzaakte onweer ini delen van Joegoslavië en Italië. Amendola meldde om vier uur gistermiddag onweer met hagel. In Ancona aan de oostkust van Italië werd gistera vond 54 mm neerslag afgetapt. STRANDVERWACHTING: Donder dag mooi zomerweer met zon. Iets warmer bij wind uit oost tot zuid oost: 20 tot 22 gr. zeewater 18 tot 19 gr. Verdere vooruitzichten: Ook vrijdag grotendeels zomers warm, daarna kans op regen of onweer. Amsterdam licht bew. 20 0 De Bilt licht bew. 21 0 Deelen licht bew. 21 0 Eelde onbewolkt 20 0 Eindhoven onbewolkt 20 0 Den Helder licth bew. 18 0 Luchth. R'd. licht bew. 20 0 Twente licht bew. 21 0 Vlissingen lichtb ew. 19 0 Zd. Limburg onbewolkt 10 0 Aberdeen zwaar bew. 15 0 Barcelona onbewolkt 25 0 Berlijn zwaar bew. 21 0 Bordeaux onbewolkt 26 0 Brussel onbewolkt 20 0 Frankfort zwaar bew. 18. 0 Genève licht bew. 18 0 Helsinki onbewolkt 22 0 Innsbrück zwaar bew. 15 0 Kopenhagen licht bew. 19 0 Lissabon onbewolkt 25 0 Locarno half bew. 23 0 Londen half bew 21 0 Luxemburg licht bew 18 0 Madrid onbewolk 33 0 Malaga onbewolk 28 0 Mallorca licht bew 27 0 München motregen 11 6 Nice licht bew 26 0 Oslo zwaar bew 20 0 Parijs onbewolkt 21 0 Rome zwaar bew 26 0 Stockholm zwaar bew 20 5 Wenen geheel bew 17 2 Zürlch motregen 13 0,1 Casa Blanca half bew 25 0 Las 'Palmas licht bew 25 0 New York geheel bew Tel Aviv licht bew 31 0 Tunis onbewolkt 31 0 ZONNIG dZZ22b SNEEUW ,Simpkins, je houdt de tekening onderste boven.. c OPKLARINGEN REGEN HAGEL «=C3> BEWOLKING 10 MAX. TE MP. 10 MIN. TEMP. WINDRICHTING Onderstaande personen wordt verzocht de ANWB-alarmcentrale in Den Haag te bellen, 070-264120. Nederland: 5h Eskes Harderwijk. A. van Rijsbergen uit Oosterhout, varend op de "Mien" Fam. P. Niemendal Sneek witte motorkruiser 'Andromeda' Cüristopner Jenkins from Staffordshire. England. Mevr. A. Hoeksema, Apeldoorn. Schotland: Fam. T. van Gelder-Zegerlus Hilversum, donkergroene Mercedes 200 en caravan. Fam. Roest-Crolllus Castrlcum, groene volkswagen stationcar. Benelux-Duitsland: Mevr. D. Lukkesen- Van Hemme ult Den Bosch. Duitsland: Mej A. Melker en A Walda uit Arnhem. Bronzen opel Kadett B9-61- PR. Fam. H. Mledema Wormer, wltte VauxhaU. Frankrijk: V. van Remmerden Soester- berg, metaalblauwe Ford Escort 48-62- RH. Mej W. A. L. Jolink Amsterdam. Mej. G. Knlpscheer Delft, beige 2 cv 61-55-PK. L G. C. van Eeuwijk Eindhoven beige Mercedes, OO-AS-22; P. P. Brandt Weesp, rode Ford Escort 94-69-VD Spanje: H. Hagers Keulen. Italië: R. Monster, Apeldoorn rode 2CV bestel AS 93-22 Joegoslavië: A. Renes Hoogvliet mëtaal- groene^pe^JCadett^^ HOOG WATER: Vlisslngen 0.25-12.46; Ha- rlngvllotslulzen 2.03-14.28; Rotterdam 3.15-15.26; Schevenlngen 1.40-14.06; IJ- mulden 2.10-14.43; Den Helder 5.55-18.06; Harllngen 8.10-20.33; Delfzijl 10.30-23.05. EINDHOVEN Een landbouw- schuur met ruim dertig varkens in Hapert (NB) is gistermiddag afge brand. Van de dieren kon er niet één gered worden. In de schuur was ook een grote partij hooi en stro. De schade is wellicht ander half tot twee ton. Over de oorzaak is niets bekend. Mogelijk hebben kinderen met vuur gespeeld.

Nieuwe Leidsche Courant | 1974 | | pagina 7