Vastenbrief basis voor overleg Noordwijkerhout Van Itterzon herinnert meer aan Kuyper dan aan Hoedemaker lElSlilat Legerpredikantschap bestaat zestig jaar Vandaag y Aan 't slot vragenuurtje met bisschoppen Moeder Teresa naar Nederland Rl 60y65+ers gratis reisdagen in september en oktober. Trouw Kwartet Omstreden advertentie in De Wekker Op Katendrecht weer geschoten HOE MAKEN WE DE SPORT MENSELIJKER? Bsroepingsvi Nieuwe boel) ft i Echtpaar bij, botsing gedc TROUW KWARTET DONDERDAG 29 AUGUSTUS 1974 KERK /BINNENLAND -/KI Van een onzer verslaggevers NOORDWIJKERHOUT Van komende vrijdag tot en met zon dag komen afgevaardigden uit de rooms-katholieke Nederlandse kerkprovincie met de zeven bisschoppen voor de achtste maal in gezamenlijk overleg bijeen in Noordwijkerhout. De komende ver gadering wil een nadere uitwerking zijn van die begin vorig jaar, toen over 'rechtvaardigheid in de wereld' werd gesproken. De be zinning zal zich nu toespitsen op een mogelijke uitwerking daar van. Dus: hoe een aanpak van dit wereldvraagstuk concreter kan worden gemaakt in de houding van de christen in onze aanvecht bare produktie-, prestatie- en consumptiemaatschappij. Aan dit landelijk overleg zijn op het grondvlak maanden lang dis cussies voorafgegaan. Basis daar voor was de brochure 'Mens. waar heen?' een onofficieel document in 30.000 exemplaren, uitgegeven door het secretariaat van de r.k. kerk provincie. De brochure is een uit werking van de bisschoppelijke vastenbrief 1973. gewijd aan 'Wel vaart, verantwoordelijkheid, verso bering'. Aan het komende overleg nemen ongeveer 160 personen deel in al lerlei functies. Maar het eigenlijke overleg wordt gevoerd door de bis schoppen. 56 afgevaardigden uit de bisdommen en 25 deelnemers, aan gewezen door een kiescollege. De bedoeling van die 25 toegevoegde leden is een zo evenwichtig moge lijke vertegenwoordiging van de verschillende stromingen binnen de katholieke gemeenschap te verzeke ren. Gasten Onder de deelnemers bevinden zich Actief ook verscheidene gasten, zoals de pro-nuntius (de vertegenwoordiger van het Vatikaan) in ons land, mgr. Angelo Felici, verder o.m. ver tegenwoordigers van andere kerken en geloofsgemeenschappen, zoals dr. A. van den Heuvel, scriba van de hervormde kerk. ds. K. J. Schaafsma. actuarius van het mo- deramen van de gereformeerde synode, mgr. M. Kok aartsbisschop van de oud-katholieke kerk en een vertegenwoordiger van de islam. Er zijn ook vertegenwoordigers van de buitenlandse werknemers in ons land: een Italiaan, een Portugees, een Spanjaard en verder een rijks genoot uit Suriname. Basis voor de discussie zijn de aan bevelingen uit de voor-discussies, die overal in den lande zijn ge voerd. Ze zijn onderverdeeld in vijf onderwerpen: 1. Waarheen zijn wij op weg? 2. Het gezin. 3. Het onder wijs. 4. Het werk. 5. De buitenland se werknemers. Voor de kwestie der buitenlandse werknemers, beschik ken de deelnemers over een rapport 'De Nederlandse samenleving en de buitenlandse werknemers'. Daarin o.m. deze constatering: De bena ming gastarbeider is allerminst correct, want de buitenlandse werk nemers worden niet als gasten behandeld. De aanbevelingen dringen o.m. er op aan. dat de gelovigen hun eigen machteloosheidsgevoel doorbreken door aktief mee te werken aan acties als X-Y (vrijwillige belasting voor ontwikkelingswerk), gast aan tafel. Solidaridad. Hulp aan Derde Wereld, wereldwinkel. Amnesty In ternational. Betaald Antwpord, Mensen in nood. Vastenactie. Een andere aanbeveling wil. dat de gelovigen worden begeleid tot vrij willige versobering. Een belangrijke taak rust volgens de aanbevelingen bij de gezinnen. Groepen echtparen dienen steun te zoeken bij elkaar en liefst jongeren bij hun overleg te betrekken. Een in te stellen lan delijke werkgroep, bij voorkeur ver bonden aan de Raad van Kerken, zou tot taak moeten krijgen de gezinnen te begeleiden. Gezinnen moeten mogelijkheden aangereikt worden voor concrete bezinning en gebed. In een van de aanbevelingen wordt erop aangedrongen bij de bisschop penconferentie zo spoedig mogelijk een Raad voor Kerk en Samenle ving in het leven te roepen. Deze zou een adviescollege moeten wor den voor de bisschoppenconferentie en daarnaast de geloofsgemeen schap actief moeten betrekken bij maatschappelijke vraagstukken. Een andere taak voor de raad zou moeten zijn de bestudering van de werkelijke betekenis voor de men sen van de kapitalistische en socia listische produktiesystemen. van de internationale verdeling van kapi taal en arbeid en van de christelij ke ethiek van de inkomensverde ling. Aan de oprichting van deze raad wordt de hoogste prioriteit toegekend. Geen besluiten De opzet van het landelijk pasto raal overleg is niet besluiten te nemen, maar om het bewustma- kingsproces onder de Nederlandse katholieken verder op gang te hel pen. Het overleg is bedoeld als een adviserende steun aan de bisschop pen. Omdat de bisschoppen aan de discussies deelnemen kan het over leg ook beleidsvormend genoemd worden. De bisschoppen leiden de discussies niet. Dit laten zij over aan twee gespreksleiders, prof. dr. J. Kre- mers, hoogleraar in de psychologie en dr. d. Veringa, oud-minister van onderwijs. Op de laatste dag van het landelijk pastoraal overleg is als iets nieuws een vragenuurtje aan de bisschoppen ingelast. Enige voorwaarde is. dat de vragen van belang zijn voor de hele kerkpro vincie. DEN HAAG Met een dankdienst in de Haagse Kloosterkerk (her vormd) en een eucharistieviering in de parochiekerk van O.L. Vrouw van goede raad. beide in Den Haag, is woensdag het zestigjarig bestaan van de geestelijke verzorging bij de koninklijke landmacht gevierd. Voor beide vieringen was de be langstelling groot, ook uit de gees telijke verzorging van de land macht in de andere NAVO-landen. In zijn predikatie in de parochie kerk van O.L. Vrouw van goede raad wees kardinaal Alfrlnk, die ,ook legerbisschop is. op de veran deringen in het werk van de gees telijke verzorger. Het is volgens kardinaal Alfrink de taak van de geestelijke verzorging de dienst van Christus aan God en aan de men- esn voort te zetten ni deze tijd in 'een pastoraal dienend bezig zijn'. De zorgen, de vragen, de spannin gen, die óp de militair afkomen in Van een onzer verslaggevers AMSTERDAM Moeder Teresa, 'de moeder van de daklozen' in Calcutta, komt volgende week voor een bezoek van vijf dagen naar Nederland. Deze Albanese zuster (69) kreeg grote bekendheid door haar in 1950 begonnenwerk voor de allerarmsten van Calcutta. Steeds meer zusters sloten zich aan bij haar congregatie 'de missionarissen van liefde', die in vele Indiase stede en ook in het eigen spanningsveld van zijn leef- en werksituatie, moet de aal moezenier kunnen verstaan, wil hij kunnen helpen zoeken naar een antwoord of een oplossing, aldus de kardinaal. 'De klemmende vragen rond oorlog en vrede, het helpen zoeken naar een Juiste arbeidse thiek, ook in het leger, zijn vragen voor de aalmoezenier als medever antwoordelijke voor het welzijn van de mens in het leger', zo verklaarde de kardinaal. De spanning tussen de dienst aan God en de dienst aan de mens was ook het onderwerp van de predik.a- tie van ds. J. A. Roskam, voorzitter van de interkerkelijke commissie contact in overheidszaken, in de Haagse Kloosterkerk. Hij wees zijn- toehoorders erop, dat 'wij alles graag statisch .zeker, afgerond voor ons willen hebben'. Hij waarschuwde daarom, dat men moet oppassen, dat noch de theo cratische tendenzen ij Calvijn, noch de twee rijken-leer van Lu ther, noch d e analogiegedachten van Karl Barth te veel worden ge- absoluteerd als leer. Zij moeten verstaan worden als de prediking in de twee rijken van kerk en staat. Het dialogisch en tijdgeboden karakter plaatst deze prediking, evenals de verkondiging - door de legerpredikant, onder de kritiek en de korrectie van de koningsheer schappij van Christus, het ene rijk. (ADVERTENTIE) UIT (ADVERTENTIE) VAN LEZERS Hoofdcommissaris (13) Ik ben niet direct voor doodstraf. Maar wanneer de' toestand zo wordt, dat vrouwen en kinderen niet meer zonder geleide op straat kunnen komen, heeft m.i. de rege ring de taak haar burgers en bu geressen te beveiligen en recht en gerechtigheid te oefenen aan hen, - die de onveiligheid veroorzaken. De MOOTd (11) verhaaltjes van 'ontoerekenbaar' en 'in spanning gedaan' maken op mij niet de minste Indruk. De moorde naars moeten voorgoed uit onze samenleving worden verbannen. Zwolle J. W. Goorman Korte, duidelijk geschreven, liefst aan één kant getypte, brieven kunnen worden gestuurd naar: Secretaris Hoofdredactie Trouw/ Kwartet, Postbus 859, Amsterdam. Bij publikatle wordt de naam van de schrijver vermeld. Eén dag in september en één dag in oktober. Of tv/ee dagen in september. Behalve 28 september. Ie klas f 4,- toeslag per reisdag. Volledige informatie in de meerprijs voor een christelijk dagblad over hebt. Je ook probeerde te denken 'Wie zonder zonden is werpe de eerste steen'. Wij zijn ook verslagen en geschokt, hebben zelf ook jonge kinderen, dan denk je als het ons dochtertje eens was. Maar de moordenaar heeft ook ou ders, als dit ons kind eens was! De doodstraf móet ingevoerd wor den. Schalkhaar Carolien Terstegen Kies uit alle dins^woens-, de folder 'gratis réisdagen in donder-en zaterdagen. september/oktober'. Wij wensen u plezierige dagen Hoofdcommissaris (14) Volledig ben ik het eens met wat de ingezondenstukkenschrijvers te berde brachten, aangaande uw me ning over de hoofdcommissaris. Ik wil er aan toevoegen, dat het bij bels is. dat na de zonde de straf in de eerste plaats als vergelding komt. Dat er recht wordt gedaan en als dat wordt nagelaten dat dan aan de gerechtigheid te kort wordt gedaan. Daarbij wordt er aange drongen op bekering. Den Haag H. J. Lensink Moord (10) Met stijgende verbazing las ik de stukjes onder de titel 'Moord'. Vijf Inzenders oordeelden en veroor deelden maar raak. van doodstraf tot castratie, en zijn ook bang voor eigen portemonnale: geen dure 'ho telverzorging' maar gewoon ophan gen. Wanneer ik dit rijtje in een ander ochtendblad zou hebben gele zen. zou bet mij niet verbazen. Ik dacht nl. wanneer je in deze tijd. De Rotterdammer Nieuwe Haagse Courant Nieuwe Leidse Courant Dordts Dagblad Uitgaven van B.V. De Christe.iike Pers Directie: Ing. O. Postma, F. Diemer Hoofdredactie: J. Tamminga. Hoofdkantoor: NZ Voor burgwal 280, Postbus 859, A'dam. Teletoon 020-22 03 83. Postgiro: 26 92 74. Bank: Ned. Midd. Bank (rek nr. 69 73 60 768). Gem giro X 500. AMSTERDAM De aloude kwestie, in hoeverre de redactie invloed kan uitoefenen op het advertentiebeleid van haar blad, kwam op de christe lijke gereformeerde synode aan de orde bij de bespreking van het kerkelijk blad De Wekker. Een van de synodeleden, ds. K. Boersma uit Hoogeveen, sprak zijn misnoegen uit over een recente ad vertentie in dit blad. waarin het boek 'De morgen der mensheid' wordt aangeprezen van de vrijge- maakt-gereformeerde ds. Joh. Francke. In dit boek worden de opvattingen van prof. B. J. Ooster- hoff. de hoofdredacteur van De Wekker, inzake Genesis 2 en 3 be streden. 'Met een overvloed van argumenten toont ds. Francke aan. hoe de hestreden hoogleraar in fei te aantast de feitelijkheid van de bijbelse feiten', aldus de adverten tie. Toevallig is prof. Oosterhoff juist met een serie artikelen over 'Adam en onze gereformeerde belijdenis' bezig, waarin hij uiteenzet, waarom hij zich niet kan vinden ln de leerultspraak van Assen-1926. In de synode zei prof. Oosterhoff. dat de redactie van De Wekker er geen enkel bezwaar tegen heeft, wanneer boeken geadverteerd wor den met een opvatting, die afwijkt van die van de hoofdredacteur, maar dat de formulering van de" advertentie wel bedenkingen heeft opgeroepen, omdat daarin te ge makkelijk gesteld wordt, dat alleen de visie van ds. Francke schriftuur lijk en confessioneel is. De drukker heeft inmiddels opdracht gekregen, de' advertentie in deze bewoordin gen niet meer te plaatsen. De synode, die zich deze dagen heeft bezig gehouden met kleine zaken, de begroeting van buiten landse gasten en de verdeling van de werkzaamheden in zeven com missies gaat vandaag uiteen tot 17 september. TILBURG De 71-jarige C. T. Merkx uit Vlijmen (NB) is gister morgen in een ziekenhuis in Til burg overleden aan de gevolgen van een verkeersongeluk dat hem dinsdag was overkomen. Hij raakte toen met zijn personenauto in een slip en botste daarna tegen een boom. Het ongeluk gebeurde in zijn woonplaats. ROTTERDAM In de nacht van dinsdag op woensdag heeft zich op Katendrecht de 'warme' buurt \%n Rotterdam, weer een schietpartij voorgedaan. Op de woning van een 27-jarige vrouw aan de Katen- drechtselaan werd een groot aantal kogels afgevuurd. De vrouw, die twee vriendinnen op bezoek had, hoorde omstreeks vier uur een auto stoppen. De drie vrou wen liepen naar het raam en zagen dat de bestuurder van de auto een vuurwapen op hen richtte. De vrouwen lieten zich onmiddellijk op de grond vallen. Vrijwel direct daarna werden er vier kogels afge vuurd op het raam en een onbe kend aantal op de deur van de woning. De politie zegt in het duis ter te tasten wat betreft het motief van de schietende autobestuurder. Vorige week donderdag werd er ook geschoten op Katendrecht. In de vroege ochtenduren vuurde iemand vanuit een rijdende auto acht ko gels af, die terecht kwamen in een langs de kant van de straat gepar keerde auto. Deze auto was het eigendom van een Griekse bareige- naar. andere landen hulpcentra hebben opgericht. Bijzonder heeft moeder Teresa zich ingespannen voor Ban- ladesj, Jemen en Vietnam. Haar zusters hebben de zorg voor ander half miljoen kinderen. zieken, hulpbehoevenden en armen. Zij zal onder meer dinsdag in Amersfoort besprekingen voeren met vertegenwoordigers van de raad van kerken in Nederland. Moeder Teresa en haar werk heb ben model gestaan voor een van de thema's van de kerkenkonferentie, die de raad dit- najaar belegt: 'be vrijding tot gerechtigheid'. Deze week in Hervormd Nederland o.a.: Christenen in Chili verteerd d.oor twijfel en angst. De mens in de greep van de elektronika. Film over de aktie „Kom over de brug". Wanneer barst de bom in Indonesië? Las Vegas: fortuinen in fonteinen. Religieuze opleving: wat is echt en wat is kitsch? Ik abonneer mij op/vraag i Rv een proefnummer S van i. Hervormd 4 Nederland. vW, NAAM: ADRES: WOONPLAATS: GIRONUMMER: TELEF.NR Abonnementsprijs 23,per half jaar: ƒ46,— per jaar. Abonnementen kunnen elk ogenblik ingaan. Bon ingevuld in BLOKLET- TERS in envelop (zonder postzegel) verzenden aan: Hervormd Nederland, Antw.nummer 1776, Den Haag. DRIE OP EEN DAG 't Begon 's morgens al. niet zo vroeg op. Maar jai VY je met al die stilte om I Om eerlijk te zeggen de cfl - bode moest ons uit ons bgoa Even later zaten we te ontU^] toen was daar de eerste. D op de deur liet een beschr"? luid horen en heel vri man vroeg mijn vrouw to. deur geopend had of hij rP gesprek met haar mocht? Nu is mijn vrouw wat da"11 ook al door de wol geverjF: had dus meteen door datrh; een uiterst sympathieke |va woordiger van de Jehovar 9 betrof. Wij weten echter lieden zeggen en zijn hef mee eens. Door het raam ^ia] de man een jong meisje r 1 jaar of tien bij zich had.?®1" heni nog even staande birr van ons huis en wees heaa" tuin. wat mij niet weinig£ei Later zag ik dat er nogeer mensen over het dorp dwien de bekende Amerikaanse rj1 in de hand. Vanmiddag <j D' ik de tweede. Het was inj.nu glsch plaatsje niet ver [on grens. Aan de inagng van] warenhuis stond een fris"* man met een onvervalst U je in de hand. Hij hieldjen colporterend voor en waara.va deed wèet ik nog niet, 1 maakte een praatje met ljs,r hij kwam heel sympath[ zoals ze dat tegenwoordig110 Ik mocht dan zeggen dat (9? was, hij dacht daar anders. enig doorpraten bleek ikreI onvervalste. Lou-zoon te door ds. M. Groenenberg Op 7 september zal het vijftig jaar; geleden zijn, dat prof. dr. G. P. van Itterzon in het ambt van predikant werd bevestigd. Er zou over te twisten zijn of dat een jubileum betekent, omdat hij in 1958 dat ambt weer neerlegde om hoogleraar te worden. In ieder geval is het een gedenkdag voor prof Van Itterzon en zijn vrouw en voor velen, die hem als predikant hebben meegemaakt. Hij heeft drie gemeenten gediend: in het in de Achterhoek verborgen gelegen dorp Gelselaar (1924-'28), in het grote bedrijvige dijkdorp Al- blasserdam (1928-'32), in de grote stad Den Haag (1932-1958). In Gelselaar zal men toen niet hebben gezegd: onze jonge dominee wordt nog eens professor. Soms zeggen gemeenteleden dat wel eens. omdat ze hun dominee niet begrij pen. Zij schrijven dat in liefde toe aan geleerdheid, terwijl het slechts verwardheid is. Ongetwijfeld zal de jonge predikant Van Itterzon ook toen al helder en begrijpelijk heb ben gepreekt. Zijn hele leven lang is hij klare taal blijven gebruiken. Hij behoor de en behoort tot die groep van predikanten. die confessioneel heetten en vroeger duidelijker te herkennen waren dan tegenwoor dig. Bij hem word Je niet herinnerd aan de grote voorman dr. Ph. J. Hoedemaker. de dromer van de theocratie in Nederland. Ik zou bij na zeggen: prof. Itterzon droomt niet. Hij is meer. wat men vroeger noemde, juridisch confessioneel en herinnert eigenlijk sterker aan Kuyper dan aan Hoedemaker. Opvallend Maar iemand, die op zijn 32e al in Den Haag stond, was toch wel op vallend. Confessionele predikanten hadden toen de wind mee, maar weer de wind tegen bij de benoe ming als hoogleraar. Dat is pas na de oorlog veranderd. Hoewel Van Itterzon ook na zijn promotie we tenschappelijk actief bleef, volgde zijn benoeming tot staatshoogleraar in de kerkgeschiedenis in Utrecht (vac. prof. dr. M. van Rhijn) pas in 1958. Zijn gemeentewerk is door de stu die niet tekort gekomen. Hij kende de huizen van de gemeenteleden van binnen en telkens merk ik hoe mensen met grote en warme dank baarheid spreken over zijn pasto raat. Het werk onder jongeren boeide hem. Zo werd hij tot voor zitter gekozen van het bloeiende Ned. Jongelingenverbond toen de populaire ds. P. Veen aftrad. Ook in de schoolwereld bewoog hij zich en hij was voorzitter van de schoolraad voor de scholen met de bijbel in de bezettingstijd. Door het openlijke verzet van deze raad werd hij in 1942 gevangen gezet en later naar het beruchte kamp in Amers foort overgebracht. In die tijd was hij ook plaatsvervangend secretaris van de hervormde synode. In die jaren waren confessionelen de onbetwiste bezetters van de pre dikantsplaatsen in de grote steden. Gezaghebbend Prof. Van Itterzon was en is niet Prof. dr. G. P. van Itterzon alleen hoofdbestuurslid van de con fessionele vereniging, maar een ge zaghebbend schrijver in het orgaan van deze vereniging, dat vroeger de voor velen verwarrende naam 'De Gereformeerde Kerk' droeg en na de oorlog de naam kreeg 'Hervormd Weekblad' wat weer verwarring geeft met Hervormd Nederland. Hij is een goed kenner van het kerk recht en geeft al jaren kerkorde- lijke adviezen in zijn rubriek 'Vra- genbus', waar heel wat uit op te steken valt. Behalve deze leerzame rubriek schrijft hij ook artikelen in dit blad. In de waardering van deze pennevruchten gaan mensen dan uiteen. Prof. Van Itterzon schrijft makkelijker negatief dan positief. Hij grijpt naar de pen als iets hem niet zint. Vooral wanneer het de synode, de raden en hun secretaris sen betreft. Velen zijn gélukkig met deze artikelen, die zo onverbloemd en fel misnoegen tot uiting bren gen. Anderen zijn er vaak ongeluk kig over, omdat ze ze als onbillijk ervaren en niet volledig rechtdoend aan situaties of personen. Als ze hem niet persoonlijk kennen, en een bepaald beeld van hem hebben gekregen, zijn ze zeer verrast als ze Van Itterzon ontmoeten en ontdek ken hoe spontaan en hartelijk hij is en hoe bereid tot luisteren. En wil men weten wat hem eigen lijk in zijn kerkelijke optreden drijft, dan moet men het 'Getuige nis' lezen, waar hij zijn naam zo vol overtuiging onder zette. Dat hoopt hij hartstochtelijk: een kerk, die in deze tijd waarlijk belijdt en zo tot eenheid met andere kerken kan komen. Ik heb niet geschreven over zijn hoogleraarschap en zijn betekenis voor de kerkgeschiedenis. Het gaat immers om iemand, die samen met zijn vrouw herdenkt dat hij vijftig jaar geleden predikant werd? Dat predikantschap heeft hij met grote toewijding vervuld. We hopen dat prof. Van Itterzon, die er zo won derlijk jong uitziet en zo bewegelijk ls. nog lang de kerk zal dienen met zijn prediking, zijn adviezen, zijn kritiek, zijn getuigenis. hebben. Dat was dan ook - volkomen onbegrijpelijke, van praten te merken.' P klap op de vuurpijl was dj ding van Christian ScicPr getuigenissen over sex ent met een rollende stem)lit bracht, en blijkens de iien uit het Amerikaans vertatfdï had ik echt genoeg en ik qiei moeilijk mensen het moei ben die door al deze li*rd praamd worden en het pd meer weten. En hoe nodfee om echte woorden der wa|at vinden en te spreken. h XED. IIERV. KERK Bedankt voor Nieuw-Le^ voor Oene en voor Sint N dijk: C. Evers te Leerbroek', GEREF. KERKEN 3S, Benoemd tot geest. verzo„t 'Zonnehuis' te Amstelveen: lenhove te Zeist, die de* irpng heeft aangenomen. Overleden: H. J. ten Bri em. pred. te Vriezenveen. 1 dikant te Twijzel, Santpocj duinen, Vriezenvgen en Vo GEREF. GEMEENTEN Beroepen te Enkhuizen: i Vliet te Aagtekerke; te Ro W H. Ligtenberg te Terwc Bedankt voor Meliskerke: Poel te Yerseke. GEREF. KERKEN (vrijg.) Overleden: J. P. Unger pred. te Capelle aan dei Was predikant te Bruiniss'l Lemelerveld. Evelyn Waugh: Rust zacht. iF derspers - Grote ABC nr 214 pf - 13,50 - vertaling Koos Sch^i De belangstelling voor de overleden Engelse schrijveia Waugh, die behooriijk getaiG nam in 1973 weer toe toen h|r se weekblad The Observer L van dat jaar de dagboekaanteL begon te publiceren van dezeL sche schrijver. De Arbeide^ van plan zijn gehele verhal et, vre te vertalen en is daar r£ begonnen met de uitgave van. 1948 daterende The Loved r 1949 verscheen het voor het] De Bezige Bij als De Dierban vertaling van Koos Schuur wl taling werd gehandhaafd, ber titel: Rust Zacht. Het verhaal is kort en bijzonR baar. Het is een griezelige r<r gaat over de Amerikaanse r graaf praktij ken. De satire P dwaze gewoonten is bijtend: schrijver als Waugh kan alle R opentrekken bij zo'n gegeveir1 zelf heeft een bijzonder teleir de tijd in Hollywood door#: waarvan dit boek toch voor deel de neerslag is. Het va, nog spannend ock, terwijl j° begraven van mens en dier 1 te lezen staat. Waugh noemt? 'Een waarschuwing' vooraf li- een nachtmerrie: 'Wie gauw t1 wordt, kan zijn exemplaai ongelezen naar de leeszaal winkel terugzenden'. 1 Van een Verslaggever j3 BUDEL Bij een botsingj twee personenauto's in de van dinsdag op woensdag il (NB) zijn de 48-jarige land Van Dijk en diens 46-jarige t note om het leven gekomef andere mensen werden erni, wond en moesten naar het huis worden gebracht.

Nieuwe Leidsche Courant | 1974 | | pagina 2