Uw probleem ook het onze lllsillalll Nieuwe boeken Voorproefje voor fijnproevers: Aristona tapedeck 9199 (samen met andere sterke staakjes, te bezichtigen op de Firato-stand 31) TROUW 'KWARTET DONDERDAG 29 AUGUSTUS 1974 voorproe mi Vraag: Toen ik een composthoop wilde egaliseren, vond ik een groot hommelnest. Wat moet ik ermee doen en wanneer kan ik het beste de compost verwerken? Antwoord: Hommels zijn aardige en interessante diertjes. Ze steken wel. maar als men zelf rustig blijft, gebeurt er niets. Laat die hommels nog een poosje uit- en invliegen. Over een paar weken is hun leven afgelopen en kan het nest veel gemakkelijker verwijderd worden. Doet u dat eerder, dan weten de beestjes zonder nest geen raad en kunnen overal gaan zitten. Vraag: Waar kan ik niet meer ge bruikt kinderspeelgoed laten op knappen? Antwoord: Dhr. H. Silvis, Thorbec- kelaan 22 te Zeist, knapt speelgoed op voor kinderen in tehuizen. Wel moet men van te voren even con tact opnémen hierover, want nie mand kan teveel materiaal tegelijk in zijn hu'is opbergen. Vraag: In een licht wollen kleed is een koffievlek gekomen. Kan dat er nog uit verwijderd worden? Antwoord: We hopen het; als de vlek niet te oud is, reinigen met water, niet te nat. waarin iets ta pijtshampoo. Van buitenaf naar het centrum van de vlek toewerken. Om de kans óp kringvorming te verminderen, moet men tijdens en na de behandeling de plek deppen of afvloeien, niet wrijven. De voch tige plek niet belopen. Oude koffie- vlekken zijn nog moeilijker: wrijf oude vlekken in met glycerine en maak dit later schoon met water Vragen (één per brief) zenden naar: Uw probleem ook het onze. Postbus 509, Voorburg. Naam en adres vermelden. Eén gulden aan postzegels bijsluiten. Geheimhou ding is verzekerd. plus shampoo of water met een scheutje ammonia. Geen blekende wasmiddelen gebruiken. Vraag: Ik zou graag een poes ne men, maar ben vaak 's avonds en ook wel het weekend niet thuis. Kan een kat zolang alleen zijn? Ik heb een klein balcon. Kan men met een poes aangelijnd lopen. Wat moet een kat eten? Is het waar dat water slecht is voor katten? Antwoord: Begin er liever niet aan. Het is zielig voor het dier en alleen maar lastig voor u.' Een kat wil gezelligheid en nu en dan aange haald worden, rennen en klimmen en ook wel op muizen of vogeltjes- jacht (wij zijn zelf 'vogeltjesmen sen' en konden daarom geen poes houden). Bij de boekhandelaar en in de openbare bibliotheken zijn boeken over katten in overvloed te vinden. Oriënteer u zo volledig mo gelijk en neem dan zelf een beslis sing. Vraag: Gaarne zo volledig mo gelijke inlichtingen over spinnen en verven van schapewol. Antwoord: Dat kan niet in het kleine bestek van deze rubriek. Wél kunnen wij u een paar uitnemende boekjes noemen over deze onder werpen: 'Spinnen' door Bob en Kitty Markus, en het tweede: 'Ver ven van plantaardige stoffen," door Nel Goubitz. Dit zijn uitgaven van Cantecleer BV te De Bilt. Wol kan men bij een schapenhouder kopen, maar beginners kunnen beter con tact zoeken met de Nederlandse Wolfederatie, waar men de wol zelf kan uitzoeken op kwaliteit, en zon der afval. Die kwaliteit hangt sa men met een gedeelte van de vacht waarvan de wol genomen is. Vraag: De levensduur van een verwarmingselement (volgt naam) van 1400,wordt op vijf jaar geschat en dan kan men het ding op de schroothoop gooien, hoewel met een kleinigheid de fabriek het weer zou kunnen herstellen. Als oudere persoon vind ik dit ver schrikkelijk. Antwoord: Terecht verbaast u zich (ook wij doen dat) over de vaak korte garantietijd en bruikbaar heidstij d van zeer kostbare arti kelen. Voor oudere mensen is het moeilijk t e verteren, dit trieste beeld van een weggooicultuur over al om zich heen waar te nemen. In uw brief stelt u een vraag over vergelijkbare typen van bepaalde kachels. Wij verwijzen u hiermee naar de Consumentenbond, waar men regelmatig een vergelijkend onderzoek over belangrijke zaken organiseert en publiceert. Occult door Peter Underwood (oor spronkelijke titel: Into the Occult), vertaling: Thomas Nicolaas. Uitg. De Centaur/Amsterdam. Prijs: 14,90; aantal blz. 107. De verdienste van Peter Underwood en daarmee ook van dit boek is, dat de schrijver een aantal ocoulte onder werpen, waarvoor de laatste tijd weer veel belangstelling bestaat in bepaalde kringen, op een rijtje zet en er op een nuchtere manier over rapporteert. Hij laat zo astrologie, Tarot, dromen, mediums, zwarte magie, helderziend heid, telepathie, seks en paranormale verschijnselen de revue passeren. Al met al best een aardige gids voor beginnende magiërs, overgoten met een wetenschappelijk verklarend saus je. Yoga, door Hans Wesseling me) grafie van Hans Götze. Uitg.„ Bakker, Den Haag. Aantal bh phijs: 5,00. Dit handige en zeker betaalbare je is bedoeld als een huist, keuken-yogaboekje. Dat wil a opgevat in de letterlijke zin, l, men de oefeningen, die Hans V ling in dit boekje beschrijft en f al dan niet met zijn kimden voordoet en die door Hans Gö| de gevoelige plaat zijn vast® daar ter plekke kan uitvoeraue de trein natuurlijk of achter i reau. Daarom is dit werkje ook f] handzaam formaat uitgegeven, je, als je dat wilt, het altijd kunt dragen. Er wordt nu een keer in dit boekje niet moeilil daan over yoga, maar op een dige en heldere manier uitgelee er gebeurt met je, als je yoga-o< gen doet en waarbij vooropstai je er best plezier in imag hebbei^ Met het Aristona hifi-stereo tapedeck slaat u twee vliegen in één klap: u heeft een apparaat in huis dat er subliem uitziet. En, omdat 't Aristona is, weet u dat u er n*?t alleen nu of straks, maar jaren lang plezier van zult hebben. Dat g^it niet alleen op voor 't afgebeelde apparaat, maar voor alle Aristona apparatuur. Vandaar de jaarlijkse drukte bij onze stand, nummer 31. Welkom. Aristona 9199 Aandrijving door drie motoren, waarvan één elektronisch zelfkorrigerend. Houdt bandsnelheid jaar in jaar uit exact gelijk. Monitorschakeling en aparte - afluisterkop voor kontrole tijdens opname. De 9199 is uitgerust met 3 koppen: voor opname, afspelen en kontrole. Drie snelheden; echo, mono, stereo en multiplay zijn begrippen die op dit apparaat zonder meer van toepassing zijn. Standaard met LP 18 band, 18 cm spoel, mikrofoon met tafelstatief, stereo diodekabel. Ideaal te kombineren met Aristona hifi-stereo radioversterker 5521 en boxen 5426. .ARISTONA Vraag uw handelaar de Aristona brochure 74 -75 met de uitgebreide kollektie, of laat 'm u toesturen door Radoma B.V., Postbus 4002, Amsterdam. Aristona apparatuur wordt omringd met de zorg van Nederlands grootste service-organisatie. Aristona, gemaakt om lang plezier van te hebben. I

Nieuwe Leidsche Courant | 1974 | | pagina 18