TOTTEN TELEURGESTELD Wereldtitelstrijd met Irie roei-primeurs Sparen bij de ABN, steeds meer de moeite waard de ABN FC Utrecht, nu in de barrage Tk 5% Na 1 september 1974 geeft de ABN nog hogere rente: 10 9 7V2-10 5V2 5 5V4 een goede grote bank teter Stephan nieuwe nanager Go Ahead fisschien contractherziening bij FC Twente k dames en lichte heren in Lusern Algemene Bank Nederland De andere spaarmogelykheden zijn: Itrecht vraagt f 150.000 KWARTET DONDERDAG 29 AUGUSTUS 19/4 SPORT T11/K13 |T René Notten zal dit sei- niet voor Ajax kunnen spe- De arbitragecommissie van de 3 heeft besloten het verzoek Notten tot ontbinding van de jenkomst met FC Twente, die duurt tot en met het a.s. £n, niet in te willigen, irbitrage-commissie heeft de Igen van de verschillende !jen in deze zaak tegen elkaar bogen. Allereerst die van Re- Notten zelf. De commissie !de inkomstenverbetering, em door Ajax is aangeboden, rekkelijk. Maar op zichzelf voldoende reden tot inwilli- van het verzoek. Volgens de J-methode, die de commissie pert, blijft de in het vooruit- gestelde salarisverhoging de anderhalf maal. Voorts t voor de commissie mee, dat I Notten het laatste contract- _bij FC Twente reeds is inge- L Hij is binnen een jaar vrij ben acht hem nog jong ge noeg (momenteel 24) om nieuwe kansen te benutten. In de tweede plaats is Twente in een laat te laat stadium volgens de com missie geconfronteerd met het feit dat Notten weg wilde. Het weegt naar het oordeel van de commissie voor Twente zwaarder bij de aanvang van het nieuwe seizoen niet de beschikking te hebben over een kernspeler, dan het nadeel, dat voor Notten geldt, niet toe te kunnen treden tot de formatie van Ajax, met de daar aan verbonden aantrekkelijke in komensverbetering. De arbitrage-commissie van de KNVB, samengesteld uit prof. mr. P. A. Blaisse (voorzitter), de heren N. de Doelder en R. Wiers- ma, bijgestaan door mr. N. J. Gia- notten (secretaris) refereert bij deze uitspraak aan een vonnis van de kantonrechter in Rotter dam van 9 augustus 1949. Daarbij werd aan een musicus de ontbin ding van zijn arbeidsovereen komst ontzegd, ondanks een be langrijke salaris-verbetering el ders. Onder meer op grond van de overweging, dat 'het voor de lei ding van een orkest als dat van gerequesteerde onmogelijk is een behoorlijk repertoire van op hoog peil staande orkestmuziek te brengen, indien musici kort voor de aanvang van het seizoen met een korte opzeggingstermijn het orkest kunnen verlaten. Vertaald in voetbaltermen: de commissie acht onder de huidige omstandigheden FC Twente zon der Notten niet in staat tot goede prestaties en komt op grond daar van tot een uitspraak, die lijn recht staat tegenover de uitspraak in de 'kwestie-Neeskens', op 12 juni van dit jaar de eerste maal dat de arbitragecommissie van de KNVB in actie kwam. Er is geen beroep mogelijk, de uitspraak van de arbitragecom missie is bindend. René Notten toonde zich zeer te leurgesteld over de beslissing. 'Ik vind de argumentatie uitermate zwak. In november word ik 25 jaar en zo ontzettend jong is dat nu ook weer niet.' Notten zal de kosten van de arbitrage, zijnde een bedrag van 683,50 gulden, moeten betalen alsmede de kosten van de rechtsbijstand door FC Twente. Het ligt echter wel in de lijn van de verwachtingen dat de ze laatste kosten door de club zullen worden opgebracht. Notten heeft de wens geuit tot een ge sprek te komen met FC ïwente- voorzitter mr. Jan Masman 'Ik wil "proberen voor het komende jaar een contractherziening te be reiken. Ik heb niets meer te drei gen en niets meer te willen. FC Twente heeft de prestigeslag ge wonnen. OK. Misschien dat Mas man nu zegt dat hij het Neder landse voetbal een dienst heeft bewezen en dat hij daarom bereid 's te praten. Ik reken er wel op te kunnen spelen, want ze zullen dit alles wel niet hebben gedaan om me op de reservebank te zetten.' - (ADVERTENTIE) )nze roeimedewerker jlRN De wereldkampioenschappen roeien die tot en met 8 tnber op de Rotsee in Luzern zullen worden gehouden, zorgen ;ar voor drie interessante primeurs. De heren zijn voor de vier- jer in de gelegenheid elkaar de wereldtitels in de verschillen- jottypen te betwisten, maar voor de dames wordt het pas de keer. De roeisters streden tot dit jaar op Europees niveau en èn nu in Luzern voor het eerst de mogelijkheid om uit te ma li de roeiers nog rustig hun ngsbaantjes trekken, zullen e eerste vier dagen alleen de i zijn die de aandacht voor ipeisen. 76 ploegen uit 21 lan- vllen elkaar tot het uiterste jiten om zes wereldtitels en in achttien medailles te verde- )it aantal medailles mag res- bel lijken ten opzichte van lantal deelnemende ploegen, als men zich realiseert, dat de roeisport de Oosteuropese nachten Rusland en Oost- land op niet mis te verstane blijk geven van hun aanwe- Id. dan wordt het zonneklaar het behalen van ereplaatsen ader zwaar zal zijn en dat het en aan het uitzendingscriteri- 'het behalen v an een finale- al een uitstekende prestatie pe in de twee zonder stuur- zal Nederland in boottypen vertegenwoordigd NTereus-Aegir, de-op één plaats ligde Europese kampioen van (skulster Ingrid Dusseldorp :de plaats van Hette Borrias pmen) staat voor de zware haar internationale titel te jiigen. Grootste concurrenten le buurlanden Oost-Duitsland, en Rusland en als enige juropese natie: Frankrijk. De egenvallende prestatie tijdens (en Duitse kampioenschappen 'iiisburg (derde plaats) heeft jsitief gevolg gehad dat Neder- pel bij de favorieten genoemd maar dat Oost-Duitsland de Vare last van 'Kronfavorit' torsen. De eerste voorwed- brengt Nederland onmiddel- jtegen deze favoriet in het perk, zodat na de eerste ronde ken al veel duidelijker zullen f- Ibbel vier van DDR neemt dit voor de vierde achtereenvol keer aan een internationale rijd deel. Het winnen van de finale en daarmee een ze- plaats in de totaalrangschlk- is het hoogste dat de meisjes Eén van de favoriete dames-ploegen in Luzern, de Nederlandse twee Zonder, van Nereus/Aegir met de roeisters Vosmaer (voor) en Dusseldorp. ken, wie zich de snelste van de wereld mag noemen. Behalve de roeisters maken ook de lichte heren hun mondiaal debuut, zij het dat zij zich de titel 'lichte wereldkampioen' niet mogen aanmeten. Deze categorie kende tot nu toe Europese-, wereld-, noch Olympi sche ontmoetingen, zodat de werkelijke lichte historie pas in sep tember 1974 een aanvang zal nemen. De laatste primeur betreft de zware heren, voor wie voor het eerst de dubbel vier zonder stuurman op het programma staat. is. In de voorw;edstrijd Ontmoeten zij direct de zilver- en brons-win nares van vorig jaar, zodat het wel zeker is, dat op donderdag via de herkansingen moet worden gepro beerd om alsnog de. finale binnen te glippen. Ook de dubbel twee van Orca-Gyas, Hette Borrias en Mar griet Dubelboer, die op sensatio nele manier nationaal kampioen is geworden door Nereus, dat in de voorwedstrijd een nieuw internatio naal baanrecord had gerealiseerd, en RIC, vorig jaar zilver in Moskou, overtuigend te verslaan, heeft een goede kans de eindronde te berei ken. Daarin zullen zij ongetwijfeld moeten aantreden tegen de beken de twee sterkste roeinaties ter we reld, en zal de zware strijd waar schijnlijk met. Polen en Oost-Duits land gevoerd móeten worden, met als inzet de bronzen medaille. Ten aanzien van de vertegenwoordig sters in het kleinste, evenals in het grootste nummer, de skif en de acht, is iedere voorspelling zeer voorbarig. Ans Gravensteyn draait al enkele jaren mee in de interna tionale top, maar is internationaal nog niet tot grote hoogte gestegen. Haar tweede plaats op de Neder landse kampioenschappen achter Ingrid Dusseldorp was voldoende voor uitzending n aar de WK en men zal moeten afwachten, of zij het internationale geweld succesvol zal kunnen weerstaan. De afvaardi ging van de acht is een lofwaardig experiment van de roeibond, waar van in de loop der jaren hopelijk de vruchten zullen worden geplukt. De ploeg bestaat namelijk uit zes jonge roeisters, die mede door de internationale ervaring van het slagenpaar, de door Orca-Gyas uit geschakelde RIC twee tijdens dit toernooi veel ervaring kunnen op doen en vast kunnen proeven van de sfeer van de grote internationa le ontmoetingen. ["spaarvorm oud percentage nieuw percentage i spaardeposito 4 jaar vast 9% spaardeposito 3 jaar vast 8'/a spaardeposito met oplopende rente looptjjd 2,3 of 4 jaar 7%-9% Spaar-Extra-Rekening 6 spaardeposito met 6 maanden opzegging 5% spaardeposito met 3 maanden opzegging 5% spaarrekening 5 spaarboekje 5 spaardeposito 6jaar vast 11% spaardeposito 5 jaar vast 11% spaardeposito 2 jaar vast 7%% spaardeposito met 24 maanden opzegging 7% spaardeposito met 12 maanden opzegging 6% Jeugdspaarboekje Zilvervloot 7% tot nu toe hebben bereikt. Zij moe ten nu in staat worden geacht om tot de finale door te dringen, hoe wel de loting niet bijzonder gunstig Jan Rab: 'Die eerste jaren, dat wa s een geweldige hausse' jVENTER Met ingang van 1 november is Peter Stephan (44) be- imd tot manager van de Deventer ere-divisievereniging Go Ahead Seis. Hij volgt Hans Kraay op, die twee maanden geleden tot ma ker bij- Ajax? werd benoemd. Peter Stephan is in het bezit van het ïiploma van de KNVB en trainde de eersteklasser Sportclub En- iede. De nieuwe manager van Go Ahead speelde voorheen in He- les, Emmen en Limburgia. Bovendien kwam hij in de jaren 50 uit >r vrijwel alle vertegenwoordigende elftallen, behalve het Neder- Idse elftal. (er Stephan: 'Ik ben in het bezit van het B-diploma en mag dus f als assistent trainer in het betaalde voetbal optreden. Door mijn ictie in het maatschappelijke leven (manager Polaroid-Europa) en voetbalpraktijk lijkt het managerschap bij Go Ahead Eagels een ^lbare kaart. Ik heb een gesprek gehad met het bestuur van de 'hting Go Ahead en trainer Jan Notermans. De taken zijn duide- i omschreven. Ik vrees geen moeilijkheden tussen Notermans en I. Ik/wordt de verantwoordelijke man voor het organisatorische en janciële gedeelte van de club, terwijl trainer Notermans de eerste in blijft op het technische vlak.' pTARD FC Utrecht is niet akkoord gegaan met het bedrag van 10 gulden dat Fortuna SC overgemaakt heeft aan deze vereniging, fide het transferbedrag voor Hans van Huissteden, die als amateur Fortuna SC speelt en in Limburg bij DSM werkt. Mr. Max Tripels Sft mr. Paul Boels, juridisch adviseur van Fortuna SC reeds laten -en dat Fortuna SC meer moet betalen dan nu gebeurd is. Utrecht stelt zich op het standpunt dat men Hans van Huissteden 15 juli 1974 een contract heeft aangeboden, met andere woor- hem niet kwijt wil uit het betaald voetbal van FC Utrecht. Men [leende wel medewerking aan de overgang van Van Huissteden. Igens mr. Max Tripels mag de Utrechtenaar alleen uitkomen in het ilftal of een nog lager elftal. Fortuna SC plaatst de speler echter 1e hoofdploeg. Utrecht vraagt nu voor Van Huissteden 150.000 gulden. Indien 'tuna SC en FC Utrecht niet tot een vergelijk kunnen komen zal Utrecht de zaak aanhangig maken bij de KNVB. Indien Fortuna niet betalen kan is het mogelijk dat men deze ploeg uit de com- fcltie neemt. door Jan van der Kroon CJTRECHT Van Joop Castenmiller, de nieuwe trainer van Tel star, is de opmerking afkomstig, 'dat Telstar qua organisatie een topclub is'. Die pluim dient geconsumeerd te worden door Jan Rab, één van de jongste talenten uit het selecte groepje Nederlandse eredivisie-trainers. Het was onder Rab, weinig spektakulair pra tend maar des te slagvaardiger op de achtergrond, dat Telstar er vijf jaar lang aan werkte om de poten onder het lijf te krijgen. En het lukte, getuige de voortreffelijke zesde plaats die in het afgelo pen seizoen, vlak achter topclubs als PSV, FC Twente, Feyenoord, Ajax en FC Amsterdam, werd behaald. op de proef gestelde manager en maakte FC Utrecht zich op, voor wat een verdere uitbouw had moe ten worden. Een uitbouw, die er, tot dusverre, duidelijk niet van is gekomen. Jan Rab zegt: 'Die eerste jaren, dat was een geweldige haus se. Ik kan ook begrijpen dat men daarna aan méér full-profs is gaan werken. Dat kwam gewoon, omdat het de eerste tijd zo absurd snel ging Als ik hier trainer was ge weest, dan had ik waarschijnlijk precies hetzelfde gedaan wat Jacobs deed. Maar achteraf is overigens gebleken, dat FC Utrecht geen or ganisatie heeft om full-profeslona- lisme te bedrijven. Utrecht kan ge woon goed voetballen met semi- profs'. Opmerkelijk is in dat opzicht de redeneertrant van Joop Brand, de trainer van AZ'67 die ten aanzien van full-professionalisme nagenoeg dezelfde denkbeelden heeft als Jan Rab. Utrechts nieuwe trainer zegt zelf: 'Een paar full-profs, dat kan. Sterker nog, dat werkt zelfs stimu lerend op de rest. Daarom ben ik blij. dat bij ons Henk Wery, Jürgen Henriksen en Leo van Veen de enige full-profs .zijn. De rest kan Telstar heeft respect afgedwongen, maar inmiddels heeft Rab zich daarvan iri alle opzichten gédistan- cieerd. Rab is 'verhuisd' naar FC Utrecht, de club die eigenlijk voor de tweede keer krachtig in de kij ker wil proberen te komen. FC Utrecht, de fusieclub die vier jaar geleden, omrings door twijfels, van start ging, heeft een turbulente jeugd doorgemaakt. De eerste twee jaren, onder de hartstochtelijke fa naat Bertus Jacobs, waren betrek kelijk succesvol. Utrecht sloeg aan, tot verbazing van de negativisten van 'het eerste moment' ne slaagde er in het tweede jaar in om niet, zoals bij veel clubs te doen gebrui kelijk is, terug te vallen. Utrechts eerste twee seizoenen waren rede lijk constant, maar daarin is jam mer genoeg, de kentering gekomen. Het noviteitje was 'iets gewoons' geworden en Utrecht kon dat al snel aflezen aan de teruglopende publieke belangstelling. Het vervelende van die situatie was, dat Utrechts management geen terugval had verwacht. In de roes van het eerste succes voerde de club het aantal full-profs op tot tegen de tien, kwam er een zwaar ISiijiW MMMi Jan Rab zich aan deze jongens optrekken. Dat was bij Telstar ook zo. Als ik daar 's morgens met Kees van Kooten bezig was en één van de semi-profs had toevallig een keer tje vrij, dan zag je dat de groep zich uitbreidde. Op het laatst stonden we dan met zes, zeven, man te trainen. Terwijl ik toch ook duide lijk liet merken, dat ik het op prijs stelde als die jongens naast de voetballerij een baan hadden'. De drie full-profs van FC Utrecht kunnen in de ogen van Rab stimu lerend werken op de rest van de groep, maar ook op de totale vere niging. 'Het heeft alleen maar zin om full-profs te hebben', zegt Rab. 'als ze functioneel zijn. En in feite geldt dat óók voor de club in zijn totaliteit. De maatregelen van twee jaar geleden werden uitgevoerd in een organisatie die veel te jong was. Dat werkt niet functioneel en daarom was de functie ook ave rechts. Gesteund door de successen wiide men doorzetten. Maar opeens liepen de toeschouwersaantallen toen terug. Daar heeft Utrecht van geleerd, dat wel. Als je naar profs toe wil, dan moet je met jonge Jongens gaan werken. Dan moet je een full-time masseur in dienst hebben en een full-time dokter. Wat dat betreft zal de organisatie vorm vanaf nu stringenter aange haald moeten worden. Wie voor FC Utrecht iets wil doen, die moet ook werkelijk functioneel zijn. Ik weet dat stichtingen meestal door ama teurs geleid worden. Dat is een extra zware opgave. Maar tóch kan Je er ondanks dat, iets goeds van maken. Doorredenerend wordt het dan naar verloop van tijd minder moeilijk om bij de overheid voor subsidie aan te kloppen'. Rab huldigt het principe, net als Joop Brand van AZ'67, dat zijn club vla een geleidelijke opbouw weer in een meer leefbare omgeving kan gaan presteren. 'We moeten het doen', zegt Rab. 'zoals FC Twente het heeft vóórgedaan. Bij Twente is gebleken dat Je iets aan sociale begeleiding moet doen. Een nood zakelijk kwaad maar als de club er profijt van heeft, dan moet Je ge woon offeren. Die zaken vind Je terug op het veld. En indirect dan natuurlijk meer in de publieke be langstelling. Utrecht moet hèt be maal secuur proberen op te bou wen. Niet alles Ineens en je niet gek laten maken, zoals destijds. Het moet hier gaan zoals bij Telstar. Onopvallend, maar op zeker. Met 500.000 mensen in de omgeving zal er dan gauw genoeg respons ko men'.

Nieuwe Leidsche Courant | 1974 | | pagina 13