Alphens nieuwe winkelcentrum De Aarhof krijgt parkeerdak In Vreewijk Noord wijk komen 85 woningen Wel ondeskundigheid maar geen wanbeleid bij centrum JOIN, jnondeüimge avondopieidingen Toezicht door speciale controleurs Ds. Versluijs deed intrede in geref. kerk Hazerswoude 1 Ds. Van Bruggen tweede hervormde predikant H. gom DAMES en HEREN P. Bakker B.V. mondeling onderwijs centrum SPOORTJE SPELEN E TROUW/KWARTET DINSDAG 27 AUGUSTUS 1974 STAD EN REGIO ALPHEN AAN DEN RIJN In de plannen inzake de verkeers- ontsluiting van het citygebied is een belangrijke uitbrek ing van de parkeergelegenheid op genomen. Behalve het overdek te parkeerdak van het winkel centrum 'De Aarhof', waarop 238 plaatsen zijn voorzifen, wor den op het voorterrein van dat winkelcentrum ongeveer 283 parkeerplaatsen aangelegd. Het voorterrein, dat kan worden onderscheiden in een oostelijk en westelijk deel. biedt plaats aan 166 en 117 personenauto's. Op het wes telijk terrein zijn 3 parkeerplaatsen uitsluitend beschikbaar voor ge bruik door invaliden, die in het bezit van een motorvoertuig zijn. Het parkeerterrein-west wordt zo danig aangelegd, dat op dit terrein, dat een oppervlakte heeft van on geveer 4000 m2. de pleinfunctie overheerst. Hierdoor kan het tevens worden gebruikt voor andere doel einden, zoals bijzondere gebeurte nissen. markt, enz. Om deze reden dient het plein zoveel mogelijk te worden vrijgehouden van belemme ringen die dit gebruik in de weg kunnen staan. De parkeerregeling op het parkeer dak van het winkelcentrum 'De Aarhof' zal .geschieden met behulp van een. bij de voet van de helling- baan opgestelde parkeerautomaat met bijbehorende slagl5óom. Een 'voltelling' voorkomt mede het on nodig oprijden van de hellirigbaan en overbodige verkeersbewegingen op het parkeerdak Voor het parkeerterrein-west kan het betalen niet worden geregeld met parkeermeters omdat hierdoor het gebruik van dit terrein voor bijzondere doeleinden zou worden beperkt. Gekozen is daarom voor de toepassing van twee parkeerauto maten. die bovendien het voordeel hebben van weinig investering en een hoog rendement. Op het parkeerterrein-oost zal voorlopig gratis parkeren worden toegestaan. In de eerste plaats is n.l. de verruiming van het huidige aantal betaalde parkeerplaatsen C125) tot een totaal van ongeveer 472 reeds bijzonder groot. In de tweede plaats is in het bijzonder voor het personeel dat. in de kan toorflat en in het winkelcentrum werkzaam zal zijn. de aanwezigheid van een vrij parkeerterrein voor lang parkeren gewenst. Tarieven Teneinde een zo goed mogelijk functioneren van de parkeerterrei nen te waarborgen hebben B. en W. gekozen x-oor de volgende ta riefstelling en parkeertijden. Het parkeerterrein-west is bestemd voor kort parkeren, gedurende ten hoogste twee uren. Als tarief gaat de voorkeur uit naar een minimum van 0,25 per uur. Deze tariefstel ling sluit nauw aan op de regeling voor de elders in het centrum gele gen plaatsen voor kort parkeren. Omdat het gebruik van het dub beltje bij de toepassing van par keerautomaten tot een verhoogde storingskans kan leiden, zijn B. en W voor het parkeerterrein-west uitgegaan van een minimum-tarief van 0.25, rechtgevende op een uur parkeren. Aangezien zij verwachten dat door de totstandkoming van het winkel centrum 'Dé Aarhof' de duur van het winkelen in het algemeen zal toenemen is de maximum-parkeer- duur gesteld op twee uren. Voor de drie pajkeermeters voor invaliden geldt een met het parkeerterrein- west overeenkomende tarief en tijdinstelling. Voor het parkeerdak van het wnnkelcentrum 'De Aarhof' gaat de keuze in de richting van een maxi- mum-parkeerduur van vier uren. Het dak is bestemd voor middel lang parkeren. Mede gelet op het gemak dat dit overdekte parkeerdak biedt en de korte afstand tot het winkelgebied, zijn B. en W. van mening dat een minimum-tarief van 0.50 voor het eerste uur of een gedeelte daarvan verantwoord is. De stijging bedraagt voor het tweede, derde en vierde uur. tel kens 0.25, zodat voor een bedrag van 1,25 de maximum parkeer- duur van vier uren wordt verkre gen. Controleurs Het toezicht op het parkeren in het centrum zal, mede ter ontlasting van de taak van de politie, worden uitgeoefend door bipnenkort aan te stellen parkeercontroleurs. Tussen het winkelcentrum 'De Aar hof' en de winkelpromenade Van Mandersloostraat zijn twee expedi tie-hoven gesitueerd. Deze hoven zijn bestemd voor laad- en losver- keer ten behoeve van de omliggen de winkelbedrijyen. alsmede voor de stalling van bedrijfsauto's van de desbetreffende eigenaren en winkeliers. Een regeling is in voor bereiding. HAZERSWOUDE Zondag was het voor de Gereformeerde kerk een belangrijke dag. Zij mocht in ds. Z. C. Versluijs gekomen uit Leeuwarden-West een nieuwe pre dikant begroeten. In de morgen dienst. ging de vader van de nieu we predikant, ds. H. Versluijs. eme ritus predikant van Geldermalsen. voor. die zijn zoon bevestigde met een verkondiging over: 'Verkondig het Woord'. Vóór de intreedienst bestond goede belangstelling: het jongerenkoor, onder leiding van de heer B. van Triest verleende mede werking. De tekst van ds Versluijs was Jesa- ja 51 16: 'Ik heb mijn woorden in uw mond gelegd en met de scha duw mijner hand. heb ik u bedekt. Ik. die de hemel uitspan en de aarde grondvest en tot Sion zeg Gij zijt mijn volk'. Aan een intree zitten aldus ds. Versluijs —twee kanten een men selijke en een goddelijke. Wat de menselijke kant betreft is dit een verandering van werkkring. De Va der van onze Here Jezus Christus komt ook met Zijn wensen tot ons. Het is een geweldige zaak voor de kerk. als God ons de woorden in de mond legt. De Bijbel grijpt ons persoonlijk bij de schouder. Wij moeten het verwachten van een God. die ons van ballingen tot vrije mensen maakt. Wij zijn beschut omdat Gods hand ons aanraakt. Bescherming is. dat God ons de hand boven het hoofd houdt. Het gaat óók om het nieuw maken van de aarde. God werkt door. naar de toekomst. Het is de moeite waard om bij deze God in dienst' te zijn. God wil mensen om zich heen heb ben. Hij is met ons op weg naar de nieuwe wereld. Na de zegen, volgden nog enkele toespraken. Allereerst door ouder ling van Domgen namens de kerke- raad en gemeente, vervolgens door ds. P Huisman uit Rijnsburg als vertegenwoordiger van de classis Leiden en ten slotte door burge meester J. ten Heuvelhof namens de burgerlijke gemeente en het be stuur. van het bejaardencentrum 'Driehof'. in kapel van Overduin Ds. Van Ieperen sprak KATWIJK In een goed bezochte dienst in de kapel van het zieken huis 'Overduin' heeft ds. J. G van Ieperen afscheid genomen als gees telijk verzorger. Dit in verband met het emeritaat. Als tekst voor de afscheidsdienst werden gekozen de laatste woorden van Mattheus 28' 'want zie. Ik ben met u al de dagen tot aan de voleinding der wereld....' 'Een pracht woord voor een ieder in alle omstandigheden van het le ven. hetzij in voor- of tegenspoed. Dit is een troostwoord voor al de genen die zich eenzaam en gehan dicapt voelen. Het 'zie' in de tekst betekent 'let op'. Christus is wél in de hemel, maar door Zijn Geest. voor laatste maal Bestuur St. Jeroen enth ousiast Het team had de opdracht meege kregen dat zoveel mogelijk wonin gen in de sociale sector zouden worden gebouwd. Verder diende te worden bezien in hoeverre kon worden voldaan aan de wens van het bestuur van het bejaardencen trum 'St. Jeroen' om in het plan de bouw op te nemen van een aantal woninkjes voor alleenstaande be jaarden. Daarom is nagegaan of het voor een goede afronding van het beiaardencentrum niet wenselijk zou zijn de bebouwing van 'Vree wijk 'op het terrein van St. Jeroen te laten doorlopen. Zowel in stede bouwkundig opzicht als met het oog op de exploitatie van de bejaarden- woninkjes in combinatie met het reeds bestaande centrum bleek dit een aanzienlijke verbetering. Op de wijze is een bouwplan ontstaan met in totaal 85 woningen, waarvan er zes geheel en twee voor een groot gedeelte op het terrein van St. Je roen worden gebouwd. Van het gehele complex komen er 33 in de woningwetsector. De 18 bejaardenwoningen zullen premie huurwoningen zijn. 13 en zo moge lijk 20 woningen aan de Molen straat en de Wilhelminastraat zijn premiekoopwoningen en 12 aan en nabij de Zeestraat zijn vrije-sector- woningen. De beide overige huizen zijn aangepaste woningen. Met het bestuur van h£t bejaarden centrum St. Jeroen is reeds overleg gepleegd. Het is enthousiast over het plan. delen B. en W. aan de raad mee. Men overweegt de omlegging van een gedeelte van de Tramsteeg als a ■vww" Afspraken niet politie X wil Hij altijd met ons zijn In droeve dagen en tot en met de dag van onze dood. Hij draagt ons door de- dood heen tot voor Gods troon. In de vierhonderd maai dat ik in de dienst .mocht voorgaan, had ik hier altijd een aandachtig gehoor. Al de aanvankelijk gedachte bezwa ren zijn verdwenen en hebben plaats gemaakt voor een gemeente die stil luistert naar wat God heeft te zeggep1. Dit woord geef ons weer moed om voort te gaan', aldus de afscheidnemende predikant.. Na de dienst sprak ouderling L. de Vreugd,die ds. Van Ieperen een boekenbon aanbood. HILLEGOM Met gezang 301, de verzen 1, 2 en 5 'Wij moeten Gode zingen', werd zondagmiddag de li turgie van de dienst voor de beves tiging en intrede van Hillegoms tweede Hervormde predikant ds. W. van Bruggen door het Hervormd Kerkkoor feestelijk begonnen. Col lega F. Boonstra sprak van een ware feestdag niet alleen voor de plaatselijke gemeente —maar ook voor ring, classis en alle plaatselij ke kerken. Zich richtend tot ds. Van Bruggen zei ds. Boonstra: 'Er is veel te doen en ik hoop dat u met uw gezin zich spoedig thuis mag voelen in ons dorp'. Nadat de nieuwe predikant de be vestigingsvragen had beantwoord preekte ds. Van Bruggen over 'Het feest van het gemeente zijn'. Mensen die in het verleden leven merken op: 'Nou. is dat niet over trokken? In onze tijd was het goed: je kwam de kerk anders uit dan je er binnen kwam. We zien veel van die mensen heil zoeken bij andere kerken, groeperingen. Maar ook de jongeren zien het niet meer zo zitten: we herkennen ons niet meer in de dienst. Je gaat ernaar toe. omdat ze het thuis prettig vinden. Ds. Van Bruggen wees op het cen trale van de tekst: het kloppen op de deur en het maaltijd houden. Het symbool van een feest was in 't Oosten: de maaltijd. Dat kennen we niet meer, omdat we 't te druk hebben; er zijn verschillende school- en werktijden. De eenzame eet op een hoek van de tafel. Ds. Van Bruggen noemde de lauw heid die het feest in de weg staat; we zijn niet koud of heet (waren we maar!). De predikant was ervan overtuigd, dat bij gezamenlijk op trekken van jeugd en ouderen het gemeenteleven zich veel rijker zou demonstreren. Maken we tegen woordig zoveel lawaai omdat we in feite zo arm zijn als een kerkrat? Christus is de Heer van verleden, heden en toekomst: Hij wil ons enthousiasme. Hij staat er garant voor dat we een 'eestvierende ge meente kunnen zijn. Na de predikatie deed het kerkkoor onder directie van cantor-organist J. M. Mol zich andermaal horen met wisselzang in gezang 139. Aan het eind van de dienst dankte ds. Van Bruggen voor het welkom, dat hem zijn gezin was bereid. raadsvergadering over de moeilijkheden bij het jongerencentny JOIN geven B. en W. in een uitvoerige nota hun visie op de pr blemen, gepaard gaande met een voorstel tot het verstrekken vtz een aanvullende investeringssubsidie van 7350 voor de verbo wing van de zuid vleugel van het dorpshuis 'De Kuip'. 1/ l1 Het grootste probleem bij het be heer van het JOIN-centrum vormt het agressief gedrag van groepen jeugdigen. Dit is niet alleen een probleem van JOIN alleen, aldus B. en W. maar van veel jeugd- en jongerengroepen in het land. De agressieve jeugdgroepen bedreigen het functioneren van allerlei vor men van jeugdwerk. Men valt jeugdcentra binnen, ze bederven daar de sfeer, waardooor anderen, die daarvan niet gediend zijn, ver dwijnen. Ook het JOIN-centrum is het afge lopen jaar enkele malen het doel wit geweest van dergelijke jeugd groepen. Tengevolge daarvan ont stonden situaties die het bestuur van JOIN noodzaakten de politie om assistentie te vragen. Een ander aspect van de problema tiek rond het JOIN centrum is het gebruik van alcoholhoudende drank. Bij bezoeken van de politie aan het centrum is meermalen ge constateerd. dat aan jeugdigen van vijftien jaar bier werd verstrekt. Ook werd te weiing toezicht gehou den op de hoeveelheid alcoholhou dende drank, die per persoon werd geschonken, merken B. en W. in de nota op. Pasjes Met de politie zijn afspraken ge maakt om zo goed mogelijk te kun nen optreden tegen wanordelijkhe den in het JOIN-centrum. Daar naast zal een systeem van pasjes worden ingeyoerd, waardoor con trole op bezoekers van het centrum mogelijk wordt. De pasjes, voorzien van een foto, kunnen worden inge trokken. Voor wat betreft het verstrekken van alcoholhoudende dranken zal de nieuwe beheerder de teugels strakker aanhalen. Zo zal in ieder geval na 's avonds half elf geen bier meer worden getapt. De afdeling Jeugd zal half septem ber weer met haar aktiviteiten in 'De Kuip' starten. Voorlopig, tot de verbouwing van De Kuip gereali seerd zal zijn. zullen slechts 150 kinderen bij de aktiviteiten betrok ken kunnen worden. Het college heeft alle vertrouwen in de werk zaamheden van de afdeling Jeugd van JOIN. De in september 1973 voltooide ver bouwing van de oude school aan de St. Jeroensweg tot JOIN-centrum heeft aanzienlijk meer gekost dan was geraamd. In plaats van de ge raamde 32.400 werd ten slotte een bedrag van 60.165 uitgegeven. Het bestuur van de stichting JOa motiveert de overschrijding van Bil begroting o.m. door te wijzen js een slechte organisatie en admia] stratie gedurende de verbouwd waardoor verschillende posten eé laat onderkend zijn. De noodzj om de school goed en snel te bouwen heeft bij de uitvoei voorrang gehad op de kostenbei king. Naar aanleiding van de uiteen*01 ting en de cijfers van het JOP bestuur komt het college van B.{v W. tot de conclusie dat aan f®É stichting geen wanbeleid kan w^ den verweten, zoals wel eens gesuggereerd. Eerder is er sprPj van ondeskundigheid op het gehv' van verbouwing, en alles wat eri samenhangt. Wel kan aan de sti ting onzorgvuldig handelen won verweten, omdat men B. en W. in een zeer laat stadium met gang van zaken op de hoogte lj®1 gesteld. B. en W. steken ook de hand té1 eigen boezem. 'De met de onder vige verbouwing opgedane ervar gen hebben ons geleerd, dat dergelijke omvangrijke en geco'r pliceerde operatie slechts met grootste moeite door een organi tie van louter vrijwilligers kan wfi den uitgevoerd. Gelijksoortige p jecten wil men daarom in het volg van gemeentewege laten bep leiden'. P' ;ir Grondverkoop in het Morskwartier LEIDEN B. en W. van Leii stellen de raad voor de bereidh uit te spreken om onder nadeivj stellen voorwaarden gronden in bestemmingsplan Morskwartier verkopen aan de Staat der Nedty landen of de Rijksuniversiteit! Leiden of aan het Academisch 7T- kenhuis Lelden t.b.v. resp. de vi wezenlijking van de nieuwbqt voor de B. faculteiten in het Mof1 kwartier en de stichting van nieuw Academisch Ziekenhuis daar; bij de transactie een groi prijs te zullen bedingen die minste in overeenstemming is de door de raad dan wel door wege de raad daartoe gemachtlp commissie(s) in een of meer bes I ten vergaderingen aanvaarde Ije ziene exploitatie-opzet behoreioi bij het te wijzigien en door de r»pi vast te stellen bestemmingspfce Mortskwartier. |e lb ir •of e L 5 v! NOORDWIJK Een bouwteam onder voorzitterschap van df wethoudër van openbare werken, de heer C. van Duyn heeft een bebouwingsplan ontworpen voor het saneringsgebied 'Vreewijk' voetpad. De kosten van de omwikkeling van het saneringsgebied worden voor een belangrijk deel 1.443.060) gedragen door het rijk. De gemeen te draagt 611.158 uit het ontwik- kelings- en saneringsfonds bij. Voorgesteld wordt aan het architec tenbureau D. T. van Manen te Noordwijk opdracht te geven voor het verder uitwerken van de 33 won ingwetwon ingen. Als de uitwerking Van het plan tijdig gereed is, verwacht men dat het bouwbedrijf Beugelsdijk medio 1975 met de bouw kan beginnen. Omlegging LEIDEN. 26 augustus Groente- en Fruitveiling Appelen 72-73, peren 42-50. aardappelen 17-37, andlJWe 1.-25, augur ken 40-45. pronkbonen 80-115. snljbotu-n 140-165. stambonen 140-150. kroten 25-29. gekookt 90. rode kool 38. spitskool 41-50. postelein 29-47, prei 70-82. 6plnazle- 29-74. spruiten a 45-63 b 59-66. tomaten A 280- 305. B 255-260. C 265. CC 250. uien 12-23. waspeen 14, witlof eerste 420-520. meloe nen 180-285, komkommers AA 33-85. A 29-30, B 22-25. C 21-23. D 18. E 17. sla Op en aansluitend aan het terrein van St. Jeroen komen twee blokjes met in totaal 14 bejaardenwonin gen in twee lagen ten behoeve van alleenstaande bejaarden en een derde blokje met twee aangepaste woningen in het benedengedeelte en boven vier bejaardenwoningen, eveneens voor alleenstaande be jaarden. Verspreid over het reste rende gebied, met inbegrip van de beschikbaar komende percelen aan de Molenstraat en de Wilhelmina straat. zullen 53 eengezinshuizen worden gebouwd en in het midden van het plan Vreewijk en in het verlengde van het verzorgingshuls van St. Jeroen komt 'n blok van twaalf woningen, namelijk zes be neden en zes op de etage (maso- nettes. Wij vragen voor eenvoudige administratieve werkzaamheden op ons kantoor te Lisse (De Engel) voor tijdelijk Enige talenervaring gewenst! Komt u even langs of bel 02522 - 13110. Akenvoorderlaan, Hoek Herenweg, Lisse (De Engel) Inlichtingen: Praktijkexamen boekhouden Moderne bedrijfsadministratie bezit van het praktijkdiploma boekhouden is noodzakelijk Nederlandse bedrijfscorrespondentie (handelscorrespondentie) Secretaresse bezit van een Mulo- of Mavo 4-diploma of hieraan gelijkgestelde opleiding/di ploma is noodzakelijk opleiding eventueel in combinatie met Nederlandse bedrijfscorrespondentie Alle opleidingen voor door het Rijk erkende examens. Aanvang van de lessen: medio september 1974. Conversatielessen Frans, Duits, Engels en Spaans voor beginners, gevorderden en meer gevorderden aanvang van de lessen: begin oktober 1974 cursusduur 7 maanden *wekelijks 1 iesavond van 1% uur •telefonisch! 01710-99255 ('s avonds antwoordapparaat) •mondeling: maandag t/m vrijdag van 9 tot 12 en van 13.30 tot 16.30 uur en verder na telefonische afspraak •schriftelijk: vraag studiegids MOC aan van de Leldse Onderwijsinstellingen Leldsedreef, Leiderdorp Even 'stoom afblazen' met ROMANTIEK EN TECHj» NIEKVAN HETMODELI SPOORBEDRIJF tt door H. F. Enter, staf- Nf medewerker van de N.S Speels geschreven boe|t voor liefhebbers van mo> z delspoorwegbouw. Bete wonderaars van d'ali oude stoomlocomotief smalspoorfans en thousiasten voor groterf modellen komen ruim schoots aan hun trekf ken. Vele voorbeelded' toepassingen en sug' gesties voor zelfbouvk Kortom: een modelboekf" Met tientallen foto's en tekeningen. Geb.f 16,9(1 Verkrijgbaar bij uw boekhandel |jl/L.J.VEEN r VM WAGENINGENI

Nieuwe Leidsche Courant | 1974 | | pagina 4