heerburg na zestien jaar ^it de gemeentepolitiek Adviesraad wil spreiding universiteitsgebouwen ben benieuwd naar nieuwe levensfase' WELZIJNSRAAD «- 21341 »f vuil Leiden Overduin nam afscheid van ds. v. Ieperen EEN BEZORGER IN LEIDEN toten hutspot smullen DANSLES? Agenda Leiden Iers jeugdorkest in de Hartebrugkerk Groen en banken in plaats van vuil Sikkel kampioen in Katwijk CPJO Zuid-Holland bestaat 15 jaar Chr. mannenkoor 'JUBILATE' Valkenburg Ged. staten heb- ben een deel van het plan 'tJoght 1972 goedgekeurd. Geen goedkeu ring werd gegeven aan een deel van het plan waar 50 woningen zouden komen ongeveer parallel aan de ontworpen secundaire weg 4. De afstand tot deze weg wordt te gering geacht om de geluidshinder tot een minimum te kunnen beper ken. De stedebouwkundige werkt nu aan een andere indeling van dit gebied, T^/KWARTET ZATERDAG 24 AUGUSTUS 1974 STAD EN REGIO L3 1RDORP 'Ik ben aan alle kanten bewerkt, want ik had helemaal geen zin om zitting te nemen in de gemeenteraad. Maar het gedaan worden en dus zei ik: als er dan niemand is, dan zal ik het maar doen'. Daarmee begon ruim zestien jaar geleden de van Leiderdorps wethouder C. Meerburg (68) in de gemeentepolitiek. Aan het einde van deze maand neemt hij afscheid. al is linir :en ïnl he irle jaar, het is een tijd waarin latiituur van de gemeente Lei- erni steeds zwaarder is gewor- st l was het maar omdat de 'ert)te groeide van 5500 naar nwoners. Een tijd waarin de •2Tiorpse brug gereed kwam en zoijbrug bij de LOI. Ook de tijd het gedeelte tussen het Zijl- r en het 'oude' Leiderdorp, iten van de Persant Snoep- volgebouwd. Een tijd waarin Willem Chr. Nijeboer 8b iO. lig ng ïrei men zijn gemaakt voor de et ing van 'Binnenhof' om f'. vtel ik het zeggenik vind ffiter zoals het bijbelwoord zijn dagen is er dat en dat 1. Anders zou je suggereren dat alleen heb gedaan, ter- heel veel mensen aan heb- werkt'. 1 tra Ike ;nt te edikter ider Meerburg heeft de uit- van Leiderdorp als een :1 ervaren en niet als een 1 4n gaan van het oorspronke- 'onjarakter van, de gemeente, r tb Haag was Leiderdorp aan- n als opvanggemeente voor agse en Leidse agglomeratie, bben die taak aanvaard. Pas de laatste tijd begint de mening te kenteren. Het gaat nu meer de kant op van: houd het leefbaar en stapel niet te veel. Maar heel de Achthovenerpolder hebben we om leeg te houden'. Meerburg had in de gemeentepoli tiek weinig zin, ook geen ambities. Toch heeft de wethouder het zes tien jaar volgehouden. Als een plicht of toch wel als plezier? 'Allebei. Ik heb het toch ook wel met plezier gedaan'. Wethouder Meerburg was aannemer toen hij in de raad kwam. Hij is daar in 1970 mee opgehouden. Die vakbekwaamheid is voor Leiderdorp van belang geweest in een periode dat er zoveel werd gebouwd. 'Ik geloof toch dat je wel kan zeggen dat er heel wat is bereikt. Neem die massabouw aan de Enge- lendaal. Dat was een stunt in die tijd. Daar keek iedereen met argus ogen'naar. We hebben toen in één keer de lijst van woningzoekenden drastisch kunnen verminderen. Lei derdorp kon een potje breken in Den Haag. En dat was plezierig'. Democratisering 'Momenteel is er geen bouwrijpe grond voorradig in Leiderdorp. Dat is een gevolg van de democratise ring Er moet nu veel meer ge hoord worden. Democratisering is een goede zaak, maar het vertraagt wel. Het moet verstandig gebruikt worden'. Tweemaal is wethouder Meerburg voor langere tijd opgetreden als loco-burgemeester: Na het vertrek van burgemeester Van Diepeningen naar Barneveld en van burgemees ter Gallas, die nu de Alphense ge meenteraad voorzit. 'Dan valt je heel wat ten deel: het presideren van de raadsvergader- ingl en de nieuwjaarsreceptie, sa men met de heer Nievaart Een periode waarin de golven van emoties hoog werden opgestuwd was die van 1960-'64 toen Leiden verwoede pogingen deed Leiderdorp te annexeren. Schrijven 'Ze hadden er aanvankelijk een meerderheid voor in GS, maar Lei derdorp heeft, er GS toch van kun nen overtuigen dat het eën be stuurlijke eenheid is. Direct na de uitspraak van de Eerste Kamer is de toenmalige burgemeester van Leiden, Van der Willigen, begonnen met een opzet voor gewestelijke samenwerking. En nu dat ook niet dreigt door te gaan zijn er in de Leidse gemeenteraad weer stemmen voor annexatie. Leiden had toen.al verwacht minstens de grond tot aan de huidige Persant Snoepweg te krijgen. Het gebeurde vaak dat burgemeester Van Diepeningen zijn hart luchtte in een voorwoord van de raadsvergadering Burgemees ter Gallas heeft uiteindelijk de oogst mogen binnenhalen'. De wethouder gaat achter zijn functie een punt zetten. Zonder weemoed. 'Ik heb het gevoel dat ik aan een nieuwe levensfase begin en ik ben benieuwd wat dat voor mij zal betekenen'. Vervelen zal de heer Meerburg zich niet: 'Ik heb een flinke tuin, daar werk ik graag in. En ik blijf wat dingen houden: de Rabo-bank' (daarvan is hij voorzitter) 'en de woningbouwvereniging' (ook een voorzitterschap) Ik ben altijd geboeid geweest door het ontstaan van dit bedrijf. Vanaf '1700 zijn de Meerburgen al timmer man geweest. En ik heb de oude methoden en de overgang naar de mechanisatie in de bouw vanaf het begin bewust meegemaakt. Daar ga ik eens over schrijven'. Het gaat een boekje worden waar schijnlijk voor de zaak. Ook de puntigste dingen uit de raadsverslagen gaat de heer Meer burg bundelen. 'Ik heb geen controverses gehad. Daar ben ik ook de figuur niet naar èn ik had gelukkig ook wel het vertrouwen van de raad. Ik zal altijd met plezier aan de medewer kers van openbare werken, waar mee ik het meest te maken had, en aan die van het raadhuis blijven terugdenken. Het wethouderschap heb ik kunnen aanvaarden omdat mijn zoon direct uit dienst in het bedrijf is gekomen en een deel van mijn taak kon overnemen. Ik moest er namelijk zelf ook in meewerken. Ik heb het kunnen doen met Gods hulp, Die mij de kracht gaf, en door mijn vrouw. Zij heeft er altijd achter gestaan. Dat is geweldig'. Wie de heer Meerburg ter gelegen heid van zijn afscheid de hand wil drukken, kan dat maandag 2 sep tember doen, 's middags tussen vier en half zes in het raadhuis van Leiderdorp. (ADVERTENTIE) STATIONSWEG 28, LEIDEN Nieuw telefoonnummer m.i.v. 24/8. 'kig .dj N Grof vuil wordt opgenaaid tb» 26 augustus: Mareslngel (van l.tlstraat Lot Zwarte Pad), Prins Fre- Vjaat, Koningstraat, Bronknorst- Wlllemstraat, Prins Hendrikstraat «ln, Maurltsstraat, Louise de Co- fraat. Waldeck Pyrmonstraat, Mar-, it (van Mareslngel tot, Willem de tian), Amallastraat, Johan Wil- Isostraat. Van Hogendorpstraat. mburg Stlrumstraat, v. d. Duin- Falckstraat, Anna van Saksen- Kemperstraat, Molenstraat, Mare- (van Zwarte Pad tot Haarlemmer- :t), Pasteurstraat, Hansenstraat rte Hansenstraat, Leeuwenhoek- Groenoordstraat en plein, Mus- ikstraat, Lucas van Leydenstraat, Kortstraat, Jan Lievenstraat, van Mierisstraat, Gabriël Metzus- ..Broekweg, Stadspolderweg, Haar- 0 weg, Raampoort, Raamstraat, Ma- Piet Heinstraat, Vendelstraat, sterstraat. Schutterstraat, Mare- rje, Vaartkade, Aloëlaan, Rijnsbur- el. Marislaan. SDAG 28 augustus: Ter Haarkade, zerlaan, Boshulzerkade, 5 MeUaan, ilein, Bevrijdingsplein, Gerrit v. d. •aat, Titus Brandsmalaan, Montgo- raat, Joh. Poststraat, Walraven ilstraat, Wlardl Beckmanstraat, v. inlaan, Arent Bruusstraat, Lieven ystraat, Zocherstraat, Van Ban- of, De Bazelstraat, Jac. Roman- Jan Keldermanstraat, Vlngboons- cob van Campenlaan, Voorschoter- italpaerthof, Van 's Gravensande- 1 Berlagestraat, Veillngkade Lam- >01 ïansweg (van Veillngkade tot inschansplein)Lammenschftn- Zoeterwoudseweg, Meloenstraat. Iraat. Tomatenstraat, Druiven- Kersenstraat, Planteynstraat, Ka- St B (van Lammebrug tot spoorlijn), H, ig, Vrouwenweg, Cronestetn (woon- i). KATWIJK Ondér grote bèlang- stelling heeft ds. J. G. van Ieperen afscheid genomen als geestelijk verzorger van het ziekenhuis 'Over duin'. dit in verband met het berei ken van de 65-jarige leeftijd. Namens-het' bestuur sprakds. G. van Duyne. 'Er gaat met u een stuke Overduin weg', aldus deze spreker.. 'U was. hier de rechte man op de rechte plaats U was de starter-die ëllek weer 'deed lppen'. Gememoreerd werd ook- dat door het geven van lezingen ds. Van Ieperen veel informatie over de stichting verstrekt. Ds Van Duyne bood een enveloppe met inhoud aan. De heer A. Remmelzwaal ver tegenwoordigde de centrale Her vormde kerkeraad: 'Door de predi king zó eenvoudig mogelijk te hóu den bent u erin geslaagd" de bood schap hier te doen leven'. Van de centrale kerkeraad kreeg de schei dende predikant een bloemstuk en een boekenbom. Ook het personeel van Overduin overhandigde bloe men. De afscheidsreceptie had plaats in de hal van het ziekenhuis. Geen massale gebouiven in Leidse binnenstad door Jaap Kamerling LEIDEN De adviesraad voor de binnenstad staat sympathiek tegenover het idee van spreiding van universitaire gebouwen. Die zouden niet groter mogen zijn dan 500 tot 10.000 vierkante meter. Geen torens of hoge gebouwen dus. Dit schrijft zij in een''reactie op een nota vande Werkgroep Milieu beheer over een ander bouwbeleid vóór de universiteit. De adviesraad toont in haar reaktie een afkeer van massale gebouwen in de bin nenstad. Wel wijst ze erop, dat een dergelijke spreiding waarschijnlijk tussen de diverseinstituten wat meer verkeer" zal aaritrêkken van studenten, die van het ene naar het andere gebouw moeten. Daarom is de adviesraad er bezorgd over, dat het woord 'parkeren' nauwelijks-in de nota voorkomt.De beperkte par- keerruimte in de - binnenstad is nu al een ramp voor de bewoners in de buurt van grote gebouwen. Hun belangen komen daardoor in het gedrang, terwijl heel veel medewer kers van de universiteit, die in deze mJfdJK Op het, bouwterrein de Keizerstraat zal de eerste worden gelegd voor het nieu- izinsvervangend tehuis. Om 4 "lal wethouder C. v. d. Plas de leggen. KOUDEKERK De gemeenteraad van Koudekerk komt dinsdag 8 uur bijeen. Uit de agenda: subsidie her stel rieten dak, krediet sloop Dorpsstraat 64, krediet kleuter school. De Christelijke Pers vraagt voor de bezorging van de ochtend bladen Nieuwe Leidse Courant - Trouw Leuke bijverdienste voor soholier. Nadere inlichtingen afd. inspectie, Steenstraat 37. telefoon 31441. }(JÖEN Ongeveer elfhonderd eerstejaars studenten, de helft van wat men dit jaar in Leiden verwachte, heb- nrjjyy1 introductieweek gisteren afgesloten. Op en bij de Burcht werd een informatiemarkt gehouden, waarbij r(h 'end.e ,orsanisaties en actiegroepen in kraampjes propaganda bedreven voor hun activiteiten in het ko- Tie studiejaar. Tijdens deze volgens traditie zonover goten dag werd tussen de middag een hutspotmaaltijd W, door militairen geserveerd. De Delftse groep Alquin trad daarna op aan de voet van de Burcht. De El toeek vond 's avonds een einde met een groots feest in de sociëteiten van Minerva en Augustinus. gebouwen werken, zelf in Oegst- geèst of Leiderdorp wonen. Parkeren bij Mensa Bij ingebruikneming van bestaande panden en nieuwbouw dient men dan ook de consequenties voor het parkeerprobleem goed te bekijken. De bouw van de nieuwe mensa en de nieuwe studentenflat aan de Pe likaanstraat noemt de nota als voorbeelden van volstrekt onvol doende aandacht hiervoor. Er wor den dagelijks 2000 bezoekers bij de mensa verwacht maar er is slechts een stalling voor 100 tot 200 fietsen gepland. Een voordeel van spreiding van universitaire gebouwen is, dat wordt voorkomen dat veel bestaan de universitaire gebouwen leeg ko men te staan. Dat zou bij een massale opeenhoping van universi taire instellingen in één gebouw ongetwijfeld het geval zijn. Leiden heeft er het grootste belang bij, dat bestaande gebouwen in de binnenstad worden opgeknapt zoals indertijd het Gravensteen. Ook is de opknap van een bepaald pand vaak de aanzet om huizen in de buurt van zo'n pand ook op te knappen. Bewoners en eigenaars van universiteitsgebouwen en stu dentenhuizen zouden verder net als veel burgers gevels en straten van groen moeten gaan voorzien. Alleen bibliotheek Bij spreiding zal pp het braaklig gende Witte Singelterrein allezn maar de nieuwe universiteitsbiblio theek gebouwd hoeven te worden in drie of vier lagen. En dat op een wijze, die aansluit bij de bestaande bebouwing. Een nieuwe tweestrooksweg over de gedempte Trekvliet zal naar het oordeel van de adviesraad ruim schoots voldoende zijn. Uit onder zoek is gebleken dat de universiteit slechts tien procent van de capaci teit van de geprojecteerde vier- strookweg over de Trekvliet nodig zou hebben op de spitsuren, wan neer iedereen tegelijk het oor spronkelijk geplande torengebouw zou verlaten. En zoiets gebeurt nooit. Geen universiteitswijk Het idee van een aparte universi teitswijk wordt door de adviesraad afgewezen. De universiteit moet zich niet isoleren van de stad. Daarom is spreiding over >v de hele stad, niet alleen de binnenstad wenselijk. Onderbrenging van de psychologi sche faculteit in het voormalige St. Elizabeth-ziekenhuis is in strijd met de spreidingsgedachte en bete kent een extra belasting voor de HAARLEMMERMEER Op 27 au gustus vergadert de commissie voor ruimtelijke ordening en volkshuis vesting. De agenda vermeldt o.a. het aanbrengen van tuinafscheidin- gen bij het complex van 34 wo ningwetwoningen aan het Langerak in Abbenes en het treffen van voorzieningen aan de c.v.-installa- ties van de woningen aan de Euge nie Prévinaireweg en de Wester- dreef te Nieuw-Vennep. binnenstad. Spreiding ervan over de hele stad verdient de voorkeur. De adviesraad is het er mee eens, dat aan het aantal studenten in Leiden een maximum moet worden gesteld. Het aantal moet aansluiten bij de mogelijkhedenl die de stad kan bieden. Een plaatselijke stu dentenstop zal vanzelf leiden tot uitbreiding OfVestiging 'vart univer siteiten elders in het land of ver plaatsing van een of meer facultei ten. ig. s Tenslotte heeft de raad Èritiek óp de lijst van gebouwen, die de nota noemt voor mogelijk gebruik door de universiteit. Gebouwen als de Remonstrantse kerk aan de Hoog landse Kerkgracht zouden ook voor stedelijke en regionale doeleinden kunnen worden gebruikt. (ADVERTENTIE) Jongelui - Ouderen Gehuwden Evert Castelein Zie adv. rubriek lessen DIENST APOTHEKEN De nacht- avond- en zondagsdienst van de apotheken ln de regio Lelden wordt waargenomen van eny tot 30 augustus door apotheker Beyst. Steenstraat Lelden en de apotheker Voorschoten, tevens op zaterdagmiddag tot 1 uur door de Oegst- apotheker Wllhelmlnapark 8. tel 21239 Ell 14 j dag 14--, en zo extra voorst. 16.45 u. Studio Steenstr 39, tel. 33210 American Graflit 14 j. dag 11.30 19.00 en 21.15 u. en zo ook 16.15 u. Trianon Breestr 32 tel. 23875 Ben Hur 18 j dag 14.30, 19 en 21.15 u. Camera Hogewoerd 49-5 i tel. 24919 Als de jungle opstand al wo za 14.30 zo 14.15 en 15 u. Nachtvoorstelling Bullet 23.30 u. Rex Haarlemmerstr 52 tel. 25411 Vrouwen die uit de band springen 18 J dag 14.30, 19 en 21.00 u wo en za 14.30 u. Alice ln Wonderland al vr en za 23.30 Blue movle. BEZOEKUREN ZIEKENHUIZEN Academisch ziekenhuis: voor alle patiën ten (behalve kinderen zijn de bezoeku ren als volgt: Elke dag 13.00 tot 16.00 u. 13.30 tot 20.00 u. voor de prematurenaf- dellng gelden de volgende bezoekuren (alleen voor ouders: maandag t.ejn. vrij dag 18.30 tot 18.45 u. zaterdag en zondag .aa tot 13.45 u. Wanneer voor ernstig* patiënten doorlopend bezoek wordt toe gestaan kan de hoofdverpleegkundige hiervoor speciale kaarten verstrekken. Diaconessenhuls, middagbezoekuur 13.45- 14.30 u. Avondbezoekuren 18.30-19.30 u. Kinderafdeling dagelijks van 12.00-19.00 u. alleen voor ouders zondag 14.00-15.00 u. voor overige familieleden, kinderen beneden de 18 J hebben geen toegang tot de kinderafdeling. St. Elisabeth ziekenhuis massageafdeling volwassenen dag. v. 11.15 tot 12 u. en van 11-14.45 u en van 13.45 tot 19.45 u. kraamafdellng dag van 11.15 tot 12 u. (alleen voor echtg) v 15 tot 16 u. en van 18.45 tot 19.45 u. kinderafdeling dag van 15 tot 18.30 u. 3e klas dag van 14.00 tot 14.45 u en van 18.45 tot 19.45 u. kraam afdellng dag van 15 tot 16 u. en Van 18.45 tot 19.45 u kinderafdeling dag van 15 tot 18.30 u. Annakllniek klasse afdeling van 11.00 tot 12.00 u van 13.30 tot 15.30 u van 18.30 tot 19.30 u. Avondbezoek voor dc kinder zaal uitsluitend voor de ouders alleen op woensdagavond van 18.30 tot 19.30 u. Afd. Leiderdorp Visser 't Hooft midden oktober in nieuw gebouw LEIDEN LEIDERDORP Mid den oktober zal de afdeling Leider dorp van ht Chr. Lyceum Dr. W. A. Visser 't Hooft naar het nieuwe gebouw in de wijk Buitenhof aldaar verhuizen. Met de bouw van de lokalen is onlangs een begin ge maakt. De Leiderdorpse leerlingen zijn bij het begin van het nieuwe schooljaar opnieuw ondergebracht in het vroegere gebouw van de kweekschool aan de Paulus Buys- straat. Het Chr. Lyceum heeft ongeveer 1575 leerlingen, 97 docenten en 13 leden van de administratieve, tech nische en huishoudelijke dienst. LEIDEN Tussen 24 augustus en 2 september zal het County Antrim Schools Symphonie Orchestra, een jeugdorkest uit Noord Ierland, een tournee door Nederland maken. Er zijn vier concerten n .1. in Delft, Haarlem, Voorburg en Leiden. Het eerste concert wordt in Leidtn ge geven op maandag 26 aug. om 8 uur in de Hartebrugkerk (hoek Haarlemmerstraat-Lange Mare). Het symfonie-orkest bestaat uit 86 orkestleden, allen leerlingen van het voortgezet onderwijs in County Antrim (ten Noorden van Belfast). He programma bestaat uit werken van Rossini (Ouverture Semira- mis), Delius (La Calinda), Butter- worth (The Banks of Green Will- wo), Grieg (Peer Gynt suite), Saint Saens (gedeelte uit Carnaval des Animaux) en Bruch (Kol Nidrei). LEIDEN De gemeente is van plan om op het terrein van het voormalige spoorwegempla cement aan de Herensingel, ln af wachting van een definitief be stemmingsplan, voorlopig enige groenvoorziening, enkele zitbanken en speelattributen aan te brengen. Hierdoor kunnen de problemen van vuilstorting en dergelijke worden voorkomen. B. en W. delen mee, dat de Nederlandse Spoorwegen nog steeds niet hebben gereageerd op hun bij herhaling gedaan ver zoek om toestemming te geven voor het treffen van tijdelijke voorzie ningen op het emplacement. KATWIJK Na een boeiende strijd is de LSG-topspeler Sikkel de nieuwe open-schaakkampioen van Katwijk geworden. Voor de hoofd groep hadden zich in de sporthal Cleyn Duin 15 spelers, voornamelijk uit de top van de le klasse LSB afkomstig, verzameld. Na enkele rondes werd het al spoedig duide lijk dat de strijd zich voornamelijk zou gaan afspelen tussen Sikkel en titelverdediger Haasnoot uit Kat wijk, met in hun schaduw de LSG- er Geerstma en Mleremet samen met de grote onbekende, de dorsti ge Barman, die met zijn speelme- thode nog al wat opzien baarde. ALPHEN De Chr. Plattelansjon- geren-organlsatie zal zaterdag 7 september in de Stadsschouwburg te Gouda het derde lustrumfeest vieren. Ter gelegenheid van het vijftienjarig bestaan zal een actie worden gevoerd voor hulp aan mensen in Kameroen. Het pro gramma van de feestavond bestaat uit een spreekkwartier, een cabaret, de start van de actie voor Kame roen en een 'wervelende show' on der leiding van Tonny Leerink. VOORSCHOTEN Op vrijdag 30 augustus om half acht komt de raad van Voorschoten bijeen. Uit de agenda: voorstel bouw nieuwe brandweerkazerne, onderwijsvoor zieningen, bouw van een kleuter school in Noord-Hofland (aanslui tend aan het bestaande scholen complex). krediet voor eenrichting verkeer en parkeervoorzieningen in wijken 't Kan en Langenhorst, stichting zwembad, grondverkopen. NOORDWIJK Dinsdag 27 augus tus 8 uur komt de raad van Noord- wijk bijeen. Uit de agenda: mede werking derde leslokaal nieuwe Be- atrix-kleuterschool, aanvullend in vesteringssubsidie' Join, subsidie jeugdaccommodatie Vinkenlaan, grondverkopen, herbestrating Golf baan en Wantveld en aanleg bus halte met abri, ontwerp bebouwings plan Vreewijk, gelijkstelling slui tingstijden snackbars en overige drank- en horeca-inrichtingen. (ADVERTENTIE) MAANDAG 26 AUGUSTUS starten de repetities weer van het KATWIJKS in de zaal ABEELPLEIN aanvang 20.00 uur Meldt U nu aan als lid van ons mannenkoor. korfc-nicuus-u 3 t-r?c-rc/:ïo k ort-ïi iou y s -11 i t-3 e-TCtflo k or t -n 3 o u v.\' -li i t-fl o -Tn^io kor t-7i 3 ouwTv-uit-Hc-lc^ïo :or t-mm im-ui t-d o-Tofrio KOUDEKERK De ontwerplijst beschermde archeologische monu menten in Koudekerk bevat maar 1 perceel, t.w. het terrein ten westen van de Lagewaard en ten noorden van het Torentje. B. en W. hebben de minister laten weten, dat dit niet strookt met de planologische plannen van de gemeente. B. en W. menen, dat aan de minister moet worden gevraagd, het desbetreffen de perceel van deze lijst af te voeren. LEIDERDORP B. en W. stellen de raad voor aan H. Rodenburg, C. Vervark, J. N. C. Nagtegaal, H. Leemans, G. C. J. N_ van der Klauw, A. van Hemert en J. van den Berg grond te verkopen voor de voorlopige prijs van 17.400 per perceel. Zij hebben zich voor de realisering van een zelfbouwprojekt verenigd tót 'De Zeven Dwergen'. LEIDERDORP In verband met de clubvoorzieningen in De Bloe- merd doen B. en W. de gemeente raad het voorstel om met ingang van een door B. en W. te bepalen datum aan de korfbalvereniging Velocitas een lening van 85.500 te verstrekken en aan de sportclub Alecto een van 127.000 beide te gen een rente van 11 procent per jaar en met een looptijd van 40 jaar. ALPHEN Op 1 september zal ds. Van Santen, die een beroep aan nam naar de Herv. gemeente van Oudshoorn-Ridderveld, afscheid ne men van de herv. gemeente te Geertruidenberg. Op 3 september hoopt hij te verhuizen naar Alphen, Groenoord 34, om op 15 september om half 3 intrede te doen. ALPHEN Zondag 1 september van 8-9.15 uur 's avonds zullen de maandelijkse oekumenische dien sten in 'Rijnstroom' (Martha-Stich- ting) Raadhuisstraat 44 worden hervat. Van nu aan zullen deze bijeenkomsten weer elke eerste zondag gehouden worden op dezelf de plaats en op dezelfde tijd. De leiding van de dienst en van de eucharistie-avondmaalsviering is deze keer in handen van Pastoor F. Wüst, R. K. Priester van de Bonifa- ciusparochie. NOORDWIJK B. en W. stellen de gemeenteraad voor de Geref. Kerk te Noordwijk een subsidie van 60 procent van 13.550 8130) te verstrekken in het exploitatietekort van het Jeugdgebouw aan de Vin kenlaan over 1973. En aan de stich ting Join een aanvullend investe ringssubsidie van 7350 voor de verbouwing van de zuidvleugel van De Kuip tot centrum voor de jeugd van 6 tot 12 jaar. VALKENBURG Voor de veilig heid is het nodig, dat de panden Lange Commandeurstraat 13 en 15 worden gesloopt, aldus B. en W. in een voorstel aan de raad om hier voor 2500 beschikbaar te stellen. Een Katwijks slopersbedrijf haalt ze neer. VALKENBURG De gemeente kan van de provincie (tijdelijk) een stuk land aan de Achterweg, naast de gfemeentewerkplaats, hu ren voor hét parkeren van vracht wagens. De heer P. de Mooij die nu huurder is, is bereid tegen bepaalde voorwaarden afstand van zijn rech ten te doen. Hij zal een schadeloos stelling ontvangen. VALKENBURG Peuterburg kan ruimte huren van de hervormde gemeente. Door de uitbreiding is deze kerk in staat twee ruimten te verhuren, de zaal bij de kerk en de consistorie. De huurprijs is 6700 per jaar. De lokalen die Peuterburg daardoor zal ontruimen komen vrij voor huisvesting van de gemeente- VALKENBURG De oude raad van Valkenburg komt nog op 27 augustus om 8 uur bijeen. Uit de agenda: krediet inrichting openba re school, onderwijsvoorzieningen, huisvesting gemeentesecretarie, parkeerexcessen-verordening, aan koop grasmachines voor gemeente werken. KOUDEKERK Terwille van de veiligheid moet het pand Dorps straat 64 nu spoedig worden ge sloopt. B. en W. zijn tegen de bouw van een garage op die plaats omdat zij vermindering vrezen van de vrijheid en de veiligheid van het verkeer. LISSE Burgemeester Berends heeft in de Poelpolder een steen ingemetseld bij de bouw van 60 woningwetwoningen voor de wo ningbouwvereniging Gezinsbelang. Voorzitter Jac. van Dijk zei bij die gelegenheid, te hopen dat ook voor Den Engel bouwplannen nog eens mogelijk zouden worden. De burge meester antwoordde, dat de 'grotere planologen' uitbreiding van De En gel niet toestaan. VOORSCHOTEN B. en W. me nen, dat onder de gegeven omstan digheden de bouw van een overdekt zwembad de voorkeur verdient, en wel in de nabijheid van het sport veldencomplex in Adegeest. Het programma van eisen moet binnen zeer korte tijd worden samenge steld, vooral omdat de middelen tot het maken van extra werkgelegen heid op korte termijn moeten wor den besteed. VOORSCHOTEN Het bestuur van Horst en Voorde wil de aanleg van een voetgangersbrug voor een betere verbinding tussen de land goederen De Horsten en Duiven voorde. Het wordt een houten brug onder een ter plaatse aanwezige spoorbrug, die een zijtak van de Dobbewatering overbrugt. De kos ten zijn 30.000. De gemeente Voorschoten is bereid 1500 bij te dragen. VOORSCHOTEN 6. en W. heb ben de gemeenteraad ln overweging gegeven ln beginsel een subsidie toe te zeggen in de restauratiekos ten voor het pand Molenlaan 5-7. Het pand is een 17de-eeuwse boer derij. De subsidiabele kosten van deze restauratie zijn bepaald op 141.972.

Nieuwe Leidsche Courant | 1974 | | pagina 3