Sowjet-Unie wil top over Cyprus Engeland rekent op verkiezingen Militairen klaar voor overname van ministeries 'Overbevolking schuld grote F mogendheden Sowjet-Unie bereid emigratie-beleid wat te versoepelen Nederland koloniale mogendheid Kroniek van Afrika is actuele begeleiding Waldheim dit weekeinde naar Nicosia Woedende Koreanen Kritiek op Haile Selassie heviger In 5 jaar kunt u ruim 60% rijker worden. Het NMB Premie Spaar Biljet aantoonden Geeft loon naar sparen. TROUW, KWARTET VRIJDAG 23 AUGUSTUS 1974 BUITENLAND NICOSIA (AP, Reuter, UPI) De Sowjet-Unie heeft gisteren aangedron gen op het bijeenroepen van een internationale topconferentie die een oplos sing voor de kwestie Cyprus moet vinden. Cyprus, Griekenland, Turkije en al le leden van de Veiligheidsraad van de Verenigde Naties zouden eraan moeten deelnemen. In een verkla ring werd gezegd dat de vijf perma nente leden van de raad behalve de Sowjet-Unie, de Verenigde Sta ten. China, Engeland en Frankrijk In de positie verkeren 'de onaf hankelijkheid, de soevereiniteit en de territoriale onschendbaarheid' van Cyprus te waarborgen. Alle vreemde troepen moeten van Cyprus worden teruggetrokken, zo meent de Sowjet-Unie en het eiland moet de kans krijgen zelf zijn problemen op te lossen. De secretaris-generaal van de Ver enigde Naties, Kurt Waldheim, zal dit weekeinde een bezoek aan Cy prus brengen voor een gesprek met de leiders van de Griekse en Turk se gemeenschappen op het eiland. Waldheim arriveerde gistermiddag onverwacht in Genève voor overleg op het Europese bureau van de vol kerenorganisatie over de toestand op Cyprus. Ook zal de secretaris-gene raal op het eiland functionarissen van de VN ontmoeten om een aan tal humanitaire kwesties te regelen zoals het steeds groter wordende vluchtelingenprobleem en voor overleg over de 400 man sterke vre desmacht van de VN die zich op het eiland bevindt. Waldheim wil dit aantal uitbreiden om gewelddaden en wreedheden beter te kunnen te gengaan. President Glafkos Klerides vertrekt vandaag voor besprekingen over de kwestie Cyprus naar Athene. Of hij LONDEN (UPI) De Britse premier Harold Wilson heeft de ver wachting, dat hij voor begin oktober algemene verkiezingen zal uitschrijven, gisteren drastisch versterkt. Hij deed dat door de aankondiging, dat hij 4 of 5 september het jaarlijkse congres van de overkoepelende vakcentrale (de TUC) zal toespreken. In de ritse pers is deze stap van Wilson onmiddellijk uitgelegd als een aanwijzing voor de plannen van de Labourpartlj om dit najaar al een nieuw parlement te laten kiezen. Het grote vakbondscongres zou voor Wilson een mooie gele genheid zijn om zijn verkiezings campagne te openen. Harold Wilson hoeft volgens de wet geen verkiezingen te houden voor 1979. Maar politici en de pers zijn het er wel over eens, dat hij moet proberen zo snel mogelijk een ein de te maken aan de patstelling, die bij de algemene verkiezingen van 28 februari ontstond. Wilsons La bourpartlj won toen weliswaar, maar niet genoeg om hem een meerderheid in het Lagerhuis te bezorgen. Hij heeft dindsdlen moe ten ervaren dat het moeilijk rege ren is met een minderheids-kabi net. Deze zomer moest hij enkele malen een nederlaag slikken in het parlement, waar de Conservatieven en de Liberalen tegen de socialis ten altijd kunnen overstemmen. De leiders van de drie partijen hebben allen gezegd, dat deze toestand niet te lang moet blijven voortbestaan. Premier Wilson is met vakantie. Len Murray, de algemeen secretaris van de tien miljoen leden tellende TUC, zei desgevraagd niets te we ten van verkiezingsplannen. Het leek hem een normale zaak, dat een socialistische premier het grote vakbondscongres komt toespreken. De Conservatieve oppositie-leider Edward Heath houdt wel degelijk rekening met spoedige verkiezingen en is begonnen met een serie toe spraken, waarin hij tegen het rege ringsbeleid te keer gaat, als of het een verkiezingscampagne gold. eerst nog een ontmoeting zal heb ben met de leider van de Turks Cy prioten, Rauf Denktash, is niet ze ker. Stervend vee Inmiddels zijn premier Bulent Ece- vit van Turkije en minister van financiën Deniz Bykal besprekin gen begonnen over de economische toekomst van he door de Turken bezette deel van het eiland, onge veer 40 procent van de totale op pervlakte. Daar sterft op het ogen blik het vee omdat het door nie mand meer wordt verzorgd, terwijl de eens zo prachtige sinaasappel cultures er door een gebrek aan water totaal verdord bij liggen. Het produktie verlies bedraagt per dag zeker 2 miljoen Cyprische ponden (een Cyprisch pond is ruim zeven gulden). Het totale verlies voor de economie van het eiland wordt op 60 miljoen pond geraamd, terwijl door het wegblijven van toeristen 30 miljoen pond aan vreemde valuta minder wordt ontvangen. Door bosbranden ten gevolge van de gevechten is één vijfde van het areaal verloren gegaan. Uit het bezette deel van Cyprus kwam voorheen 70 procent van de totale produktie van indus trie en landbouw. Het grootste deel van fabrieken, hotels, waterbron nen en bodemschatten ligt op de 40 procent van het eiland waar de Turken nu heer en meester zijn. De overzeese handel verliep voor 83 procent via het door de Turken bezette Famagoesta. Overigens ligt ook het Grieks Cypriotische deel de industrie vrijwel stil. Alleen in Li masol en Nicosia draaien nog enke le fabrieken. De industriewijk van de hoofdstad, die bij gevechten zwaar is beschadigd, is in Turkse handen. In de zon zitten De 550 militairen van de VN-vre- desmacht in Famagoesta zijn ge heel van de buitenwereld afgesne den. De Turken hadden om hun terugtrekking gevraagd. Een Turkse woordvoerder verweet de Zweedse VN-militairen de hele dag in de zon te zitten en zei dat zij niets hebben gedaan om de Turks-Cypri oten tegen de Grieken te bescher men. Woedende demonstranten leverden gisteren slag met de oproerpolitie voor de Japanse ambassade in de Koreaanse hoofdstad Seoel. De demonstran ten zijn ontevreden over de manier, waarop Japan het onderzoek aanpakt naar het complot, dat achter de moordaanslag op de Koreaanse president Park van vorige week zat. Bij die aanslag kwam de vrouw van Park om het leven, de president bleef ongedeerd. De dader was afkomstig uit Japan en heeft gezegd, dat hij handelde in opdracht van een groep eveneens in Japan wonende Koreanen. ADDIS ABEBA (Reuter, UPI) De militairen in Ethiopië staan klaar om de ministeries in het land over te nemen. Vertegenwoordigers van het militair comité hebben gisteren bezoeken gebracht aan de departementen van financiën, buitenlandse zaken en maatschappij-ontwikkeling en uitvoerige gesprekken gevoerd met ambtenaren over problemen, plan nen op korte en lange termijn en personeelsbezetting. Gistermiddag hebben de militairen een onderminister van financiën gearresteerd wiens naam niet is bekend gemaakt terwijl in Addis Abeba gisteravond geruchten de ronde deden dat twee ministers vrijwillig hun ontslag hebben aan geboden. De aanvallen op keizer Haile Selas sie bereikten gisteren een nieuw hoogtepunt met een artikel in het weekblad Ethiopia. Een journalist die werkt voor het staatsnieuws- agentschap schreef daarin dat Ethio pië geen monarchie nodig heeft. Sterker nog, een monarchie is strij dig met de belangen van het land. Inmiddels lijkt de keizer zich wei nig van de aanvallen, het verlies van zijn macht en de crisis in zijn land aan te trekken. De Leeuw van Juda mediteert dagelijks urenlang en met uitzondering van een op roep tot nationale eenheid afgelo pen woensdag voert de 82-jarige keizer geen campagne om wat hij nog aan macht bezit te behouden. LONDEN, MOSKOU (UPI, Reuter) De Sowjet-Unie is bereid om de emigratie van joden naar Israël wat te vergemakkelijken om betere handels voorwaarden van de Verenigde Staten te kunnen krijgen. Communistische diplomaten heb ben dat verteld aan een correspon dent van het persbureau UPI in Londen. Zij wezen er op, dat het emigratie-vraagstuk een zeer deli cate zaak is voor het Kremlin, dat daarom publiciteit hierover geheel tracht te vermijden. Door de druk van de wereldopinie en de grote begeerte naar betere handelsbe trekkingen met de VS zou de Sow- Jet-Unle toch bereid zijn om haar houding tegenover Joden, die willen emigreren, wat te verzachten. De Sowjet-Unie heeft van de Ame rikaanse regering al een handels verdrag bereikt, waarin de Sowjet- Unie de status van de zogenaamde 'meest begunstigde landen' krijgt. Goedkeuring van dit verdrag wordt in het Amerikaanse Congres opge houden door afgevaardigden, die willen dat de Sowjet-Unie eerst het recht van vrije emigratie aan ieder een toekent. Zover wil Moskou zeker niet gaan. maar de Sowjet- regering wil enige concessies doen om het Amerikaanse Congres wat beter te stemmen, aldus de diplo maten in Londen. Ook in de VS wordt gedacht aan een compromis Vorig jaar zijn ongeveer 30.000 jo den uit de Sowjet-Unie geëmigreerd. ROEMENIË De Prawda. het blad van de com munistische partij de Sowjet-Unie. had gisteren bijna een pagina inge ruild voor president Nikalal Ceau- sescoe van Roemenië, het buiten beentje in het Oostblok. Roemenië viert deze week de dertigste ver jaardag van de revolutie tegen de fascistische regering. In zijn Praw- da-artikel legt president en partij leider Ceaucescoe wel uit, waarom Roemenië een nogal onafhankelijke buitenlandse politiek voert, maar hij gaat niet in op de verschillen van zijn regering met Moskou. Roemenië onderhoudt nog steeds goede betrekkingen met China en Albanië ondanks de ruzie, die het Kremlin met deze beide landen heeft. In zijn artikel legt Ceauce scoe uit, dat zijn land probeert de aan te halen met alle so cialistische staten op basis van we derzijds vertrouwen en respect'. Hii noemt China en Albanië niet met name. Evenmin rept hij over het h™HSchauw"pact- het militaire bondgenootschap van de Oost bloklanden. waarin Roemenië ook een atwijkend geluid Iaat horen Ceaucescoe prijst de rol van het Sowjet-leger bij de bevrijding van ADVERTENTIE) Nikolai Ceausescoe Roemenië dertig jaar geleden. Maar hij verzuimt niet te melden, dat de Roemenen 'schouder aan schouder' naast de Russen streden. In Russiche beschouwingen over de Roemeense revolutie is de rol van het Sowjet-leger bij de strijd tegen de Nazi's de afgelopen weken steeds breed uitgemeten. TSJECHOSLOWAKIJE In Tsjechoslowakije kon deze week een andere verjaardag worden 'ge vierd'. Op 21 augustus was het zes jaar geleden dat troepen van het Warschau-pact het land binnenvie len om een eind te maken aan de zogenaamde Praagse lente, de libe ralisering onder Doebtsjek. In de Tsjechoslowaakse pers is hoege naamd geen aandacht besteed aan deze verjaardag. Alleen het blad Tribuna herinnerde er aan. dat zes Jaar geleden door 'internationa le hulp' een 'contra-revolutie' was verijdeld. Veel Israëli's voor schikking met Jordanië TEL AVIV (AFP) Volgens een enquête van het instituut Dahar is bijna de helft van de Israëlische bevolking 49.2 procent vóór gebiedsconcessies aan Jordanië, als een vredesverdrag daardoor sneller tot stand komt. Zesendertig procent Israëli's is tegen die concessies en veertien procent houdt zich op de vlakte. En toch staat uw geld niet jarenlang geblokkeerd. U wilt uw geld zien groeien. U wilt de hoogste rente, maar u weet niet vooruit of u uw geld 2.3,4of 5 jaar kunt missen. Koop dan nu een NMB Premie Spaar Biljet met variabele looptijd. Bovenop dc jaarlijkse 6% basisrente (rente op rente) komt een progressief oplopende spaarpremie over de hoofdsom. Een spaarpremie die voor ieder stuk van f 1.000,- opklimt van f 20,- na 2 jaar tot f 270.- na 5 jaar. Hoe langer u spaart, hoe hoger dus de premie. Voor f 1.000,- krijgt u dan na 5 jaar f 1.608,23 cash uitbetaald. Dan bent u ruim 60% rijker geworden. Dat betekent hoge spaarwinst met behoud van financiële armslag. Want na de eerste 2 jaar heeft u jaarlijks de mogelijkheid uw Premie Spaar Biljet te laten uitbetalen (zie tabel). U stort nu f1.000.- en wij betalen u terug: spaar- termijn hoofdsom 6% basis rente premie waardoor u ontvangt totaal rente* 2 jaar 3 jaar 4 jaar 5 jaar f 1.123,60 f 1.191,02 f 1.262,48 f 1.338,23 f 20,- f 70,- fi5<V f 270.' f 1.143,60 f 1.261,02 f 1.412,48 f 1.608,23 7% 8% 9% 10% Er zijn ock NMB Premie Spaar Biljetten van f 5.00c,- (premie f 100,- tot f 1350,-) De percentages vermeld onder „totaal rente" zijn afge rond en berekend op basis van rente op rente. Het NMBPremie Spaar Biljet aan toonder is ook voor niet-kliënten onmiddellijk aan de balie verkrijgbaar. Vraag folder en inlichtingen. NEOERIANDSCHE MIODENSTANDSBANK Pronk in Boekarest: Van een onzer redacteuren BOEKAREST 'Ik moet zeg gen dat Nederland nog steeds een koloniale mogendheid is.' Dat zei gisteren minister Pronk van ontwikkelingssamenwer king tegen journalisten. Ook ons land maakt deel uit var; neo-koloniale handelsstructuur waarin de arme landen onder lig gen, terwijl de Nederlandse Antil len en Suriname nog niet onafhan kelijk zijn. Wat betreft dat laatste land zal dat volgend Jaar wel het geval zijn, maar dat was niet de reden waarom Pronk in zijn rede in Boekarest apart over dit land sprak. Nee. de reden was dat Suri name vindt dat haar bevolking moet groeien omdat het land met 400.000 inwoners onderbevolkt is. De Antillen zijn het met het Neder landse standpunt eens. Dat standpunt komt neer op én het veranderen van de handelsstructu ren zodat de arme landen een bete re positie kunnen Innemen én het afremmen van de bevolkingsgroei. De minister noemde het overigens 'huichelachtig' van ontwikkelings landen te eisen dat zij de bevolking beperken om in aanmerking te ko men voor ontwikkelingshulp. Ook moet de westerse wereld de ontwik kelingslanden niet 'vervelen' met het voorhouden van andere levens stijlen in de westerse wereld. Pronk vroeg zich af of het gezin nog wel in élle gevallen de natuurlijke en fundamentele eenheid van de sa menleving is. Geen groei meer In antwoord op vragen over zijn pleidooi voor een selectievere eco nomische groei in de rijke landen die leidt tot het niet verder groeien van de consumptie, zei minister Pronk dat men niet maar kan blij ven doorgaan met groeipercentages van zes a zeven per jaar, maar dat dit percentage zal moeten worden teruggebracht tot een k twee, wat vrijwel een stabilisatie van het in komen per hoofd van de bevolking inhoudt. Internationale samenwerking om tot deze selectievere groei te komen is gewenst .bij voorkeur met Scan dinavische en door osclaal-demo- craten geregeerde landen. Maar de ze samenwerking moet niet leiden tot de vorming van een clubje van rijke landen, aldus drs. Pronk, uit zijn antwoord op vragen van een Canadese Journaliste bleek dat hij niet denkt aan samenwerking met de Verenigde Staten. Minister Pronk heeft enkelè dagen de Nederlandse delegatie in Boeka rest geleid. Gisteren keerde hij naar ons land terug. P' Chinezen: economische plundering en politieke chantage V pv door Johan ten Hove BOEKAREST Zowel op de plenaire zitting als in de ve schillende werkgroepen van de wereldbevolkingsconferen in Boekarest zijn woordvoerders van de Chinese delegatie van leer getrokken tegen de grote mogendheden die zij economische plundering en politieke chantage' beticht d Volgens de Chinezen is er van massa's cijfers en statistic overbevolking in de Derde We reld geen sprake. De sterke groei van de bevolking in een groot aantal ontwikkelingslanden is niet iets om je bezorgd over te maken, maar iets om je over te verheugen. 'Alle pessimistische visies zijn ongegrond, de toe komst van de mensheid is on eindig schitterend'. Het alarm van de rijke landen, en vooral de twee supermachten, over de bevolkingsexpansie is een vals alarm, dat voort spruit uit de ideeën van Malthuis die aan het begin van de vorige eeuw becij ferde dat het onmogelijk was met de voedselproduktie de be volkingsgroei bij te houden. Het Chinese volk, onder leiding van voorzitter Mao Tse-toeng en de Chinese communistische partij heeft het tegendeel laten zien. In de 25 jaar- na de Chinese revolutie waarin L de bevolking van 500 miljoen tot 'ÖOÖ-'pWljoen gegroeid is, nam de graarfp'ró- duktie toe van 110 tot 250 mlT- joen ton per Jaar. Terwijl het gebied dat in cultuur gebracht is maar iets boven de 10 procent van het totale territoir ligt. Ook de opbrengsten per hebtare kan nog sterk verbeterd worden, al dus de Chinezen. Natuurlijk zien ook de Chinezen wel in dat er in veel landen een bevolkingsprobleem is dat zijn concrete uitdrukking krijgt in werkloosheid, armoede, honger, een hoog sterftecijfer enz. We zijn hier in Boekarest bij elkaar om de oorzaken van deze proble men op te sporèn en manieren te vinden om het op te Jossen'. Dan komen de Chinezen met hun analyse, die voor de meeste rijke landen hard aankomt, maar die ze niet zonder meer naast zich neer kunnen leggen. Het is volgens hen niet de over bevolking die werkloosheid en armoede in veel landen veroor zaakt. maar de aggressie, plun dering en exploitatie door de rijke landen. De beste manier om het bevolkingsprobleem op te lossen is dan ook het bestrij den van deze agressie en plun dering van de 'imperialisten, kolonialisten en neo-kolonialis- ten, en dan vooral de twee su permachten. De ongelijke inter nationale economische relaties moeten afgebroken worden, de nationale economieën van de ontwikkelingslanden moeten op gebeurd worden en de politieke en economische onafhankelijk heid ten opzichte van de rijke landen verzekerd'. Dit proces is al aan de gang en het is on stuitbaar, aldus de Chinezen. Meewarig glimlachen Uitspraken die niet nieuw zijn, waar de wereld wel aan gewend is en die velen wat meewarig doen glimlachen. Ook in de gro te conferentiehal in Boekarest, in het paleis van de republiek, werd hardop gelachen. Maar in de verklaring over de instelling van een nieuwe internationale economische orde, aanvaard door de algemene vergadering van de Verenigde Naties op de zesde speciale zitting, staat in grote lijnen hetzelfde, namelijk: 'De groeiende kloof tussen de oi^far wikkelde wereld en de o^t-Wtkke- linslanden is te wijten aan de oude internationale economische orde. die nog steeds de ongelijk heid doet toenem'en, en buiten landse overheersing kolonialis me. rassendiscriminatie, apart heid en neo-kolonialisme in al haar vormen zijn de grootste obstakels voor de emariclpatie en vooruitgang van de ontwik kelingslanden'. De rijke landen hebben met trachtten aan te tonen dat bevolkingen vooral in de def01 wereld te groot zijn, de voed g( voorraden en de natuurü hulpbronnen te klein. Zij m ten maar eens becijferen h', veel zij aan hulpbronnen en z winsten uit de Aziatische, de es rikaanse en Latijns-Amerikaa landen geroofd hebben, zo mineren de Chinezen. De genf1 deldë bevolkingsdichtheid fff vierkante kilometer in Afrik: nj slechts 12 en in Latijns-Amei j. 15. In Azië is dit wel veel ho maar nog steeds lager dan inu ontwikkelde landen van W$ Europa. Hoe kun je dan zegj dat de arme landen arm vanwege overbevolking' Rijke landen zeggen dat armo: de en werkloosheid tegengegfcs kan worden door het beper j, van de bevolkingsgroei. WaarU hebben zij dan zelf nog zo:1" werkloosheid in hun lam n waar de bevolkingsgroei t&t >daag.-is? De bewering dat 'o: bevolking r.jle veiligheid in wereld" bedilt' noemen de C® nezen volkonrerf'onjuist. Ze ftx gen zich af 'of het soms overt volking was die leidde tot.L( oorlogen in Indo-China, Midden-Oosten en bezetting Tsjechoslowakije door de Spr jet-Unie'. Was overbevojkiiigjh' oorzaak van de strijd om onafhankelijkheid van de be(fs dingsbewegingen? fe V: Niet bereid ei Volgens de Chinezen zijn de t ke landen bang dat de ecL oorzaken van de werklooshK de honger en de armoede in! Derde Wereld naar voren f bracht worden. De rijke lanm zijn namelijk niet bereid omfel macht binnen het internatioif economische systeem opnieutf" verdelen. Uit de bedroevendeir sulfaten van de verschillen UNCTAD-conferenties. waar tracht wordt de wereldhandi voorwaarden te verbeteren r gunste van de ontwikkelingsïl: den, moet wel opgemerkt den dat die bereidheid er in: daad'niet is. Nog steeds wor de grondstoffen in de ontwik lingslanden voor een krats vooral westerse ondernemin I eruit gehaald en door koopv t dijvloten van de rijke lar naar de geïndustrialiseerde 1 den getransporteerd. Daar \i13 den ze verwerkt tot heel- u half fabrikaten en ten dele n n uitgevoerd naar de ontwilt lingslanden, die er dan wel n voor moeten betalen. En als aantal olieproducerende lan de prijzen verhoogt gaan de ke landen bijzonder snel tot research op het gebied andere energiebronnen. Natuurlijk houden tal van r i landen hier in Boekarest ipj.j rede's waarin ook wel gez wordt dat bevolkingspröbléi1 niet los gemaakt kunnen wor t van sociaal-economische wikkeling. Ook in het wereld j volkingsactieplan wordt dit meld, maar volgens de me ontwikkelingslanden zijn uitspraken die—te weinig c cj-eet .gemaakt werden. Wat betreft de bereidheid "Bê'rijke landen tot het véran1' ren van d e wereldorde, heb de Chinezen helaas gelijk, daarmee hebben ze ongelijk de 'schitterende toekomst' de mensheid. Want binnen bestaande internationale eco mische verhoudingen is het i de meeste landen van de De' Wereld niet mogelijk om op gen kracht een economis1 ontwikkeling, zoals die in Chi heeft plaats gevonden, te be, ken. Van een onzer redacteuren Het eerste nummer van de Kro niek van Afrika dit jaar vormt een bijzonder actuele begelei ding van de wereldbevolkings conferentie die momenteel in Boekarest wordt gehouden. Het speciale nummer is gewijd aan bevolkingsgroei en economische ontwikkeling, toegespitst op tro pisch Afrika. De conclusies van de verschillende artikelen ko men opvallend overeen met de tendenzen die momenteel in Boekarest vallen waar te nemen: niet bevolkingsgroei is het grote probleem van de ontwikkelings landen maar de afhankelijkheid van de rijke landen in het kader van verstarde handelstructuren. 'Het is een zaak van verdeling', schrijft Jan Sterkenburg (geo graaf) in zijn inleiding. Met het voorgaande hangt sa men het verband tussen bevol kingsgroei en economische voor uitgang in de arme landen. De schrijvers van de verschillende artikelen, gebaseerd op toespra ken die werden gehouden tijdens een seminar over hetzelfde on derwerp in 1972, menen dat door het afremmen van de bevol kingsgroei de levensstandaard veel ontwikkelingslanden zal verbeteren. Basis voor stelling is onder andere een derzoek in Tanziaanse dorp w bleek dat economische maa gelen zoals bijvoorbeeld stab grondstoffenprijzen veel uithalen dan het krijgen minder kinderen. Voor wie geïnteresseerd is in problemen van de derde wei en in alle problemen die da mee samenhangen bevat Kroniek van Afrika verheldel de informatie, gestaafd door gen onderzoek en statistisch teriaal. Het nummer verd aandacht omdat het een bij: ge kan leveren aan het ver derende denken over de bef kingsproblemen en de fl< dat slechts door voorbehoe middelen alleen de problemen de de derde wereld kunnen den opgelost. Dat 'de beste economische ontwikkeling is' een idee dat nog te weinig f breid lijkt te zijn. Kroniek van Afrika verschijnt maal per Jaar en wordt voor Afrlka-Studiecentrum ln Lelden gegeven door Van Gorcum Assen, se nummers: 10, abonnemeB f 25 (studenten 20).

Nieuwe Leidsche Courant | 1974 | | pagina 6