Gemengd huwelijk neemt snel toe Een nachtmerrie, die elke dag erger wordt LANDEN VOLKEN Den Haag krijgt moskee voor gastarbeiders Massa-evangelisatie in Zuid-Korea Vandaag Groei onder gereformeerden: 44 procent Weinig kanker onder mormonen Ont leg van rechtsvervolging dr. Beyers Naudé D?. Toornvliet krijgt hu'n*»rediker Trouw Kwartet Beroepingswé, 1 Conferentie TPOUW KWARTET VRIJDAG 23 AUGUSTUS 1974 KERK T Van een onzer redacteuren AMERSFOORT Het aantal gemengde huwelijken in ons land is na 1965 snel toegenomen. In de meeste gevallen kan men echter reëeler spreken van een huwelijk van buitenkerkelijken. scheidene gegevens op. waaruit Dat blijkt uit gegevens, die gepubli ceerd zijn in Archief van de kerken. Het snelst groeit de praktijk van gemengd trouwen in rooms-katho- lieke kring: in zeven jaar 1965- '72) met zestig procent. Daarna volgen de gereformeerden (44 pro cent) en de hervormden (38 pro cent). 'Heel de verhouding tussen de ker kelijke groeperingen onderling en tussen deze groeperingen en de stijgende groep van de buitenker kelijken wordt grondig omgewoeld', aldus P. van Leeuwen in een commentaar in het Archief. Ge mengd trouwen komt nu niet alleen voor in de grote steden of in gebie den met bepaalde minderheden, maar in heel de samenleving in al haar geledingen, ook in families en kringen waarin vroeger maar weinig gemengde huwelijken voorkwamen. Tot 1957 liep in r.k. kring de prak tijk van het gemengd huwen terug. Daarna kwam er eerst een geleide lijke, daarna een snelle stijging. Bijna de helft van de gemengd- huwende rooms-kathoüeken ln 1972 trouwde met buitenkerkelijken. Betrekkelijk Zestig procent van de gereformeer den (waaronder hier de hele gere formeerde gezindte buiten de her vormde kerk verstaan wordt), die gemengd trouwen, doen dat met iemand van een andere protestant se kerk. Hier kan volgens Archief der kerken maar in zeer betrekke lijke wijze van een interkerkelijk huwelijk worden gesproken. De in druk ontstaat, dat aan de basis de grenzen tussen hervormde en gere formeerde kerken bij velen zwak zijn. Opmerkelijk is. dat cnder de bui tenkerkelijken het percentage ge mengde huwelijken nauwelijks stijgt. Waarschijnlijk komt dit door de groei van het aantal buitenker kelijken en daardoor de grotere kans op een meer gelijkgezinde partner. Daarentegen ligt het aantal ge mengde huwelijken zeer hoog in de kleinere kerken en onder de Joden, een van.de redenen, waarom som mige van deze groepen steeds klei ner worden en moeite hebben stand te houden. Ontkerkelijking Archief van de kerken somt ver- gegevens op. blijkt, dat vele gemengd gehuwden feitelijk buitenkerkelijken zijn. Zo werd in 1972 van de ruim 20.000 gemengde huwelijkssluitingen, waarbij rooms-katholieken be trokken waren, veel meer dan de helft (57,5 procent) niet kerkelijk ingezegend, dus uitsluitend burger lijk gesloten. In aanmerking genomen, dat alle kans wordt geboden op een kerke lijke huwelijksinzegening, mits daar serieus om wordt gevraagd, be tekent dit waarschijnlijk, dat meer dan de helft van deze gemengde huwelijken van meetaf eigenlijk meer tot het terrein van de buiten kerkelijkheid behoren of in ieder geval slechts een zeer zwakke bin ding met de r.k. kerk of de be treffende reformatorische kerk be zitten. Een andere aanwijzing is. dat van alle kinderen uit gemengde huwe lijken meer dan de helft bij de geboorte-aangifte bij de burgerlijke stand wordt opgegeven als 'zonder kerkelijke gezindte'. Gunstiger is de situatie bij de ge mengde huwelijken van gerefor meerden. Daar wordt een derde van de kinderen genoteerd als zonder kerkelijke gezindte. Een bijzondere plaats in het geheel van de ge mengde huwelijken nemen de hu welijken van protestanten onder ling in. Hier is het aantal zonder kerkelijke gezindte genoteerde kin deren laag. Hieruit blijkt opnieuw, dat deze 'interprotestantse' huwe lijken maar in een bepaalde zin gemengd zijn en eigenlijk meer homogeen dan gemengd. LOS ANGELES Waar schijnlijk omdat ze niet roken en drinken, matig zijn in kof fie- en theegebruik. vrijwel geen drugs gebruiken en veel aan sport en openluchtrecrea tie doen, ligt kanker als doodsoorzaak onder mormo nen in de Verenigde Staten ver onder het gemiddelde, volgens dr. James E. Overton van de faculteit van openbare gezondheid van de universi teit van Californlë. Wat ook aan het feit zou kunnen bijdragen is volgens Overton het hechte gezinsver band van de mormonen en het betrekken van hun be iaarden bij gezins- en kerk- ictiviteiten. De enige Amerikaanse groep met een nog lager gemiddelde aan kanker als doodsoorzaak, is die der zevende-dag-adven- 'isten. die nog strenger eet- en drinkvoorschriften en an dere leefregels kennen. Onderzoekingen in New York hebben volgens dr. Overton aangetoond, dat het kanker gemiddelde onder andere pro testanten. rooms-katholieken en joden, niet verschilt van het landelijk gemiddelde. Van een onzer verslaggevers DEN HAAG Met steun van de ambassades van de rijke olielanden van het Nabije Oosten hopen isla mitische initiatiefnemers volgend jaar te kunnen beginnen met de bouw van een moskee in Den Haag. De moskee zal ten dienste staan van de tienduizenden islamitische gastarbeiders, die werkzaam zijn in de grote steden van het wésten van het land. De bouwkosten zullen tussen de half en de anderhalf miljoen gulden liggen. Dit hangt ervan af. of er nog enkele bijge bouwen bij zullen komen voor cul turele of sociale bijeenkomsten. De moskee, die al in Den Haag staat, is van de Aymadiyya moslim missie, maai- die is in mei uit de islam gestoten. Ook spreekt de imam van deze moskee geen Ara bisch. Een vap de initiatiefnemers is de heer H. Benghanem. die in 1966. op schoold arbeider naar Nederland kwam, maar die zich heeft opge werkt en thans als maatschappelijk werker speciaal voor zijn Marok kaanse landgenoten in dienst is van de stichting begeleiding bui tenlandse werknemers. In een uitvoerig interview in het weekblad Hervormd Nederland con stateert hij, dat, al die tienduizen den islamitische gastarbeiders door gebrek aan geestelijke verzorging van hun godsdienst vervreemden. Velen raken mentaal in moeilijkhe den. Dat uit zich in agressiviteit en overmatig drankmisbruik. Voorlopig, aldus de heer Bengha nem. zijn wij met die ene moskee in Den Haag voor de tienduizenden islamieten in het westen des lands tevreden. 'Dan hebben we een ge bedsruimte en krijgen we weer voorgangers, die ons in tijden van ziekte kunnen bijstaan met gebed, met het lezen uit de koran en ook MARIA Aantal gemengd gehuwden op elke duizend huwenden. Jaar r.k. herv. gercf. buitenk. 1938 127 220 252 386 1960 103 265 247 326 1965 116 299 260 333 1972 186 415 376 343 JOHANNESBURG Ds. C. F. Beyers Naudé. Danie van Zijll en Peter Randall, de drie directeuren van de uitgeverij Ravan Press zijn door de kantonrechter gisteren ontslagen van rechtsvervolging. Zij werden er van beschuldigd in een van de uitgaven van de uitgeverij een citaat te hebben opgenomen van Paul Pretorius. de vroegere voorzitter van de Zuidafrikaanse studentunie Nusas. die beperkte be wegingsvrijheid heeft opgelegd ge kregen. Op het citeren van een persoon met beperkte bewegingsvrijheid staat een minimum van e en half iaar gevangenisstraf. In kringen van het Christelijk In stituut heeft het Ravanpress-proces de bijnaam Pritt-stiften-proces ge kregen. Toen bekend werd dat Paul Pretorius 'ingeperkt' werd. was juist het boek met zijn citaat gedrukt. Met behulp van een soort lijmstif- ten van het. merk Pritt zijn toen papiertjes over het citaat geplakt. De lijm had volgens de veiligheids politie echter onvoldoende hechting, ting. achttienjarige leeftijd als onge- met begrafenissen'. Van een medewerker SEOEL In de Zuidkoreaanse hoofdstad Seoel is een massa-evan gelisatieconferentie gehouden, bedoeld om zoveel mogelijk dorpen en steden van het land met het, evangelie te bereiken. - De naam van deze conferentie is Evplo 74. De organisatie was in handen van de evangelicalbewe- Van een onzer verslaggevers HAARLEM De 'stichting Radio gemeente' heeft Huub de Heer be noemd tot assistent-hulpprediker naast ds. G. Toornvliet, voorlopig voor één jaar. Ds. Toornvliet, die 6é iaar is. moet. om medische redenen zijn werk minderen. Huub de Heer (25) studeerde aan de bijbelschool te Brussel. Hij zal ds. Toornvliet assisteren in pasto raal werk en preken in de afdeling Haarlem. Het hele radiowerk blijft aan ds. Toornvliet opgedragen. Korte, duidelijk geschreven, liefst aan één kant getypte, brieven kunnen worden gestuurd naar: Secretaris Hoofdredactie Trouw/ Kwartet. Postbus 859, Amsterdam. Bij publikatle wordt de naam van de schrijver vermeld. VAN LEZERS - Weigeren? Mag ik even reageren op een op merking van T. Hydra ln zijn tv- rubrlek van 21-8-74, en wel in ver band met de wettelijke verplichting voor weggebruikers om zich (indien daar aanleiding toe is) bloed te laten afnemen. Inderdaad kan nie mand met fysieke middelen ge dwongen worden een venepunctie of een prik in de vinger te onder gaan als hij dat zelf niet wil. De interpretatie moet dan ook zo lul den: Iedereen kan bloedafname weigeren, maar onder bepaalde om standigheden ls die weigering straf baar. Sliedrecht J. H. Bade Hoofdcommissaris In Trouw-Kwartet van 21 dezer las ik Uw commentaar naar aanleiding van een meningsuiting van de scheidende hoofdcommissaris van politie in Amsterdam. Het moet mij van het hart. dat lk de opvattingen van de schrijver te dezer zake in geen opzicht delen kan. Bedoelde hoofdcommissaris wordt van een 'liefdeloos oordeel' beticht. In deze tijd van roofmoorden en verkrach tingen aan de lopende band een zeer aanvechtbare uitspraak. Heeft de schrijver van het artikel zich wel gerealiseerd hoe liefdeloos de inhoud van zijn commentaar is Rept hij op enigerlei wijze van het onzegbare leed. dat in de gezinnen en families van de slachtoffers is aangebracht ls en dat levenslang duurt? Of geldt voor hem alleen Uit Bangladesh ontving onze redactie een nood kreet van n ajoor Eva den Hertog van het Leger des Heils. Ze hoopt op hulp, die nu nog maar am per gegeven kan worden. Het wachten duurt zo lang. Zelf beeft ze met haar medewerkers haar kantoor ook ijlings moeten verlaten. Een verhui zing 'waarbij je tot je knieën door het" rioolwater moest'. Haar dringende oproep, zo schrijft ze in een begeleidende brief, zou ze willen samenvatten in deze zin: 'Help deze mensenkinderen te kunnen leven!' Haar zending bevatte ook enkele foto's waarvan we er bijgaand enkele afdrukken. Bij dragen kunnen onder meer worden overgemaakt op gironummer 777 Van het Rode Kruis. Eva den Hartog tenslotte: 'Bidt dagelijks voor deze mensen'. De Rotterdammer Nieuwe Haagse Courant Nieuwe Leidse Courant Dordts Dagblad Uitgaven van B V. De Christe iike Pers Directie. Ing O. Postina, F. Diemer Hoofdredactie: J Tarrtminga Hoofdkantoor N2 Voor burgwal 280. Postbus 859, Adam Telefoon 020-22 03 83. Postgiro 26 92 74. Bank: Neo Midd. Bank (rek nr 69 73 60 768) Gem giro X 500. maar het gezichtspunt van de we tenschapsmensen. Natuurlijk, lk weet het: de politie heeft gebrek aan mankracht en wordt dus ln de uitvoering van haar taak belem merd. Maar daarom des te strenger optreden daar waar de daders van de hierboven genoemde dellkten gegrepen worden. Dan moet de rechter spreken en de psychiater zwijgen. In de uitzending van Tele- vizler deze week sprak een vader van 2 jonge kinderen over het kwaad van de z.g. open Inrichtin gen. Want als de delinkwent een week met proefverlof gaat, dan ge beurt er weer een moord. Het ant woord van de 'wetenschapsmensen' was zo ongeveer ln de trant van: Ja. dan ls er iets fout gegaan. Bent U zo door het kwaad van de z.g. medemenselijkheid verblind, dat U de gevaren niet meer ziet? Dan benijd ik de schrijver van een der gelijk artikel niet en ls naar mijn mening een woord van protest en ook ernstige bezinning op zijn plaats. Nieuwendam B. J. van Bruggen Ford/Den Uyl (3) Alle respect voor de zo rustig ge stelde brief van de heer Wijsmuller uit Wezep. Punt 1 en 2: 'Dat 'de- fensiegedoe' zit velen danig dwars, terwijl de miljoenen (bijv) die uit getrokken worden voor top-sport en sport tot in allerlei schakerin gen. je doen duizelen. Punt 3: W. Durans zegt: 'Ik heb de grote ont dekking gedaan dat vrijheid een produkt is van orde!' Orde, gezag: ja! Maar als gezag omslaat ln macht is er geen democratie meer. Groningen Mw. B. P. Wiegers Ontstellend Verleden week maakte tr. Kw. o.m. melding dat er 2 pet. AR waren die geen bezwaar hadden tegen het naaktzwemmen. Ik vond het vrese lijk en was van mening dat er niet één AR zou zijn voor dit anti schriftuurlijk gedoe. Als, zodra de mens gevallen was. de Here zelf hem in Zijn genade van kleren voorzag, dan ls toch principieel ge zien heel die naaktloperij voor 100 pet. uit den boze. Het is indroef dat er nog mensen zijn die zoiets nog kunnen goedkeuren, mensen die als AR weten, dat dit noott ls te verde digen. maar tekent een toenemend zedelijk verval. Bruinisse J. M. de Waal DEN HAAG Koningin Juliana gaat zaterdag 31 augustus naar de Westerkerk te Amsterdam om de herdenkingsbijeenkomst bij te wo nen ter gelegenheid van het 25-Ja- rlg bestaan van het Koningin Wil- helmina Fonds. door Eva den Hartog DACCA Wat hier in Bangla desh gebeurt is niet te beschrij ven. Waar te beginnen? Mis schien maar hier: ik ontving voorlopig duizend pond van het Leger des Heils in Londen. Be ter dan niets, maar bij de on voorstelbare nood een lachertje. Ik zou willen zeggen: mensen in Nederland, pas terug van ge noten vakantie en onbezorgd in jullie comfortabele woningen: Geeft hulp met geld. In Gods naam! Het drong inmiddels tot de wereld pers door: driekwart van Bangla desh is in de greep van de ergste overstromingen, die men zich heu gen kan. Overvolle vluchtelingen kampen met tienduizenden dakloze gezinnen. We hebben de verant woording voor zo'n twintig kampen op ons genomen, in het gebied ten noorden van de hoofdstad en in Dacca zelf. Er zijn kampen bij waar de mensen bij honderden op je afkomen, waar je alleen iets zou kunnen doen als je de hulp had van een groot aantal gewapende militairen. Het dodencijfer blijft stijgen, we gen inclusief bruggen zijn wegge slagen. hoofdwegen gesloten. De enige weg om de honderdduizenden die niet het 'geluk' hadden in kam pen te worden opgenomen te helpen is per boot of per helikopter er naar toe te gaan. En zelfs dat is vaak on mogelijk. Miljoenen dakloos, ziekten onder mens en dier, onvoorstelbare schade aan gewassen en ook aan de grond in het zuiden, waar zout op het land staat. Drinkwater In de getroffen gebieden is bijna geen drinkwater, omdat de putten onbruikbaar zijn geworden. De mensen dronken het water van de vloed waardoor ze prompt ziek wer den. Epidemieën zijn er al. of drei gen. In veel steden is het leven volledig lam gelegd. Het is een nachtmerrie, die van dag tot dag erger wordt. Overal in de overstroomde gebieden is een verschrikkelijke nood door het ont breken van voedsel. Velen hebben Hier hebben de mensen tenminste nog een functionerende pomp, die minder gevaarlijk water geeft, dan dat van de vloed. Voedsel is er niet meer. Er worden pisangbladeren gegeten. ging Campus Crusade for Christ, De Amerikaanse organisatie die in Ko rea een bloeiende afdeling heeft. Twee jaar geleden was er in het land een soortgelijk gebeuren, waar onder meer dr. Billy Graham sprak. De christelijke -kerk van Korea is de afgelopen tien jaar sterk in omvang toegenomen. Er is. naar organisatoren van het congres meedelen, sprake van een réveil, waarbij de vraag om toegerust te worden voor evangelisatie bijzonder groot is. Voor Explo 74 hadden vierhonderdduizend Koreaanse christenen zich laten inschrijven. In meer dan honderd zalen en ker ken maar ook in de openlucht, werden bijeenkomsten die overwe gend als training waren bedoeld, gehouden. In massale evangelisatie-meetings gaven velen door opstaan te ken nen christen te willen worden. Maandenlang hebben Koreaanse christenen in hun kerken om voortgang van het evangelie gebe den. Spontaan waren er tijdens de conferentiedagen gebedssamenkom- slen van vrouwen, waaraan op nieuw duizenden deelnamen. Niet alleen in eigen land willen' tal van jonge christenen van hun ge loof getuigen. Een aantal van hen zal na verdere opleiding worden uitgezonden naar andere delen van Azië. (ADVERTENTIE) Bij een boek over geografie denkt men al gauw aan een atlas of plaatwerk. Dc beschrijving van de landen en hun inwoners blijkt dan voor veel gebruikers echter te beperkt te zijn. Landen cn volken voorziet in dit gemis. In dit geografische naslagwerk van 400 bladzijden op groot formaat wordt een veelzijdige beschrijving van alle landen gegeven: allereerst ccn algemene karakteristiek, vervolgens nadere gegevens over landschap, klimaat, plantengroei en dierenwereld, bevolking, mijnbouw en industrie, landbouw, bosbouw, visserij, toerisme, handel en geschiedenis. Met 400 fraaie kleurenfoto's, natuurkundige cn staatkundige kaarten in kleuren van dc werelddelen en een aantal thematische kaarten. alleen voorlopig het vege lijf gered. En nu hopen de hongerige miljoe nen dat er wat voedsel beschikbaar zal komen. Maar al zou je een paar handen tarwe of rijst kunnen ge ven. dan nog is de vraag: hoe moet ;'j dat bereiden? Droog hout is er bijna niet. Vrouwen die hun kleren kwijt zijn hullen zich in visnetten en snijden pisang- of jutebladeren af die dan maar voor hun gezinnen als voedsel moeten dienen. Dit alles zie je als je met een boot door de rampgebieden vaart. Het is onvoor stelbaar. Nu realiseer je je dat er omstandigheden kunnen zijn die mensen doen verlangen naar de dood. liever, dan zo ondraaglijk te blijven leven. De hulp die kan worden gegeven is bijna nihil. Organisaties als de onze zouden zo graag, als er maar geld en hulpgoederen waren. Er zijn ge noeg vrijwillig helpende handen, maar ze kunnen onvoldoende wor den benut, want er is zo weinig om te geven. Als er geen wonder ge beurt in de vorm van een groots opgezette internationale hulpverle ning aan de organisaties van vrij willigers hier, dan lijkt het Voort bestaan van een heel volk op het spel te staan. Onoverkomelijk Wij vragen ons af: komt de hulp verlening over de brug na eerder opgedane, vaak negatieve ervarin gen? De problemen, ook óm in samenwerking met de regeerders de hulpverlening te organiseren lijken vaak onoverkomelijk. Wat onze or ganisatie. het Leger des Heils be treft. hebben we nu alle medewer king. Er komt een goede boot. Dat is alvast wat. Soms zijn natuurram pen erger dan oorlogen. In Bangla- desj is dat het geval. We proberen door te gaan. al zien we het menselijkerwijs vaak niet zitten. We doen dat in geloof. Landen en volken is ccn prachtig, bijzonder interessant en instructief boek, dat ook op voortreffelijke wijze kan dienen als aanvulling op elke wereldatlas. Landen en volken Gebonden in stempelband 49,50, bij elke boekhandel. Augustus is de maand van de 0 Maria feesten. De 15de heefn Roomse kerk haar ten hemel ming gevierd en gisteren wa: de dag van Maria Maagd en Kau gin. Dat de Rooms-Katholieke na het Concilie niet onmidd f heel de Mariaverering zou .j vallen was te verwachten, maa bijna complete terugkeer vanrj bijbehorende themata en not: toch verbijsterend. Paus Pr schreef dit jaar in een aansp tot Mariaverering o.a. 'De t verheerlijking van Maria zal eens de bestemming zijn va!r degenen die Christus tot zijn ders heeft gekozen toen Hij deelgenoot maakte van het? vlees en bloed'. Nog altijd \Pa gesuggereerd dat Maria onze t< spraak kan zijn. In Middelaren Koningin, een mariaal maandjt uitgegeven te Leuven, een blatu' dat men niet dan in de groei .verbijstering kan lezen, wijdt r geheel artikel aan één van de g< promotoren van de Maria-verit een zekere Grignio de Montfo: t vermeldt dat deze man niets j der leerde dan een 'liefdesslavfy en volledige afhankelijkheid Maria, waaraan dan voor de z heid toegevoegd wordt 'om 1 door des te beter ln dienst te van Jezus Christus'. Niet onbe .rijk is m.i. dat er een nfc, ;na&!m (één van de vele) schijf ontstaan^ ItJe.es 'Maria, de nl Vrouw, staat naast Christus nieuwe Mens'. Ook deze woi zijn van Paus Paulós. Hij 1 daarbij aan bij een motief i nieuwe Maria-verering! wj men niet meer Christus ziet aft eerste bevrijde mens. maar 't Is verdrietig om zulke dingej lezen terwijl men weet hoi6 mensen een geloof nodig hl 1 dat hen werkelijk tot bevrijde-' sen maakt, bevrijd ook van overbodige bedenksels, waarme elkaar lasten opleggen die ne toe dienen en alleen maar aft van. de kern van de zaak. Enl zouden we dan eens en voo vah Maria kunnen leren: Mi schiede naar Uw woord. \ED. HERV. IvERK Beroepen te Groot-Ammers Koeman te Wezep; te S' (toez.): G. K. G. Schreuder, te Driebergen. Bedankt voor De Lier: E:' F baas te Maassluis. Afscheid op 25 aug. van Menal Ch. S. Verwoert. ber. te Leer van Dalfsen: C. de Jong. b< Hoogkerk: van Katwijk aan (geest. verz. psych. ziekenhui verduin'): J. G. van Ieperen gens emeritaat. Intrede te Hillegom: W. van gen uit Arnhem: te Leerdait Groenenboom uit Vriezenveer Drachten: P. H. Borger uit I gen: te Epe: H. E. K. Vegte Surhuisterveen; te Moordrech J. Inberg uit Britswerd: te Ml wier: H. A. Denkers, studiesec ris oec. vormingscentrum te dorf. voorheen pred. te Hantui Woubrugge: drs. C. Blenk, kaï Zoetermeer. Emeritaat verleend om gei heidsredenen aan C. Muldé Poortvliet. GEREF. KERKEN Afscheid van Schiedam: K Schuring, ber. te Loppersum- Schiedam: J. Stolk. trer. te werkerk a/d iJssel; van N Lekkerland: G. Torenbeek, be Gramsbergen; van Steenwijl wan Eijk. ber. te Middelburg; het psych. ziekenhuis 'Veldwi; Ermelo, als geest, verzorger: Groot, wegens pensionering: Amsterdam: C. W. Thijs, be Zuidwolde: van Voorburg: I van Bottenburg. ber. te Veenei Intrede te Beverwijk, als indtf pred. voor de IJmond: H. W, selder uit Hardenberg; te Aq dam-Slotermeer/Osdorp: Th werda uit Veenendaal; te land: H. Makkinga uit Heems Rotterdam-Charlois: J. E. Du ma uit Groningen-N/O; te Hl woude: Z. C. Versluys uit Lee' den-West. GEREF. GEMEENTEN Beroepen te Zwolle: W. Hai Oosterland; te Emmeloord: J Haaren te Amersfoort: te Nie kerk: L. Kievit te Sheboygar SA). REMOXSTR. BROEDERSCHAP^ Afscheid van Eindhoven: H. 1 Kievid. wegens emeritaat. ALG. DOOPSGEZ. SOCIëTEIT Afscheid van Hoofddorf: mw. de WIlde-Mulder. wegens nei ging van haar ambtbediening. EVANG. LUTHERSE KERK Intrede te Groningen: D. Strasser uit Amsterdam. Toerustingscentrum te B tel. 02154 - 7636. Zaterdag 7 tember 'breken met schijm heid' (op verzoek van en in 0 met het gereformeerd vre( raad) zaterdag 14 voor nieuw begin evangelisatie-ouderlingen zaterdag 21 september mogel ■-'en verkondiging zondag- en klubwerk. Christelijke plattelandsjon Utrecht en Noord-Holland, zal 7 september landdag te Mijdri

Nieuwe Leidsche Courant | 1974 | | pagina 2